Help Sales ÁSZF

Hoang Thanh Trang remivel folytatta, hatan vezetnek félpontos előnnyel

Címkék: Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova

A Plovdivban zajló Európa-bajnokság negyedik fordulójában Hoang Thanh Trang világossal remizett a lengyel Jolanta Zawadzkával. Az éltáblán döntetlennel zárult az olimpiai bajnoknők rangadója, az ukrán Natalija Zsukova és a grúz Nana Dzagnidze küzdelme. Hatan gyűjtöttek 3,5 pontot, olimpiai válogatottunk éltáblása 3 pontos. Hoang ötödik partiját az orosz Anasztazia Bodnaruk ellen sötéttel játssza.

A kontinensviadalon a címvédő Hoang Thanh Trang döntetlennel folytatta szereplését. A lengyel Jolanta Zawadzkát elhibázott gyalograblásáért sajnos nem büntette meg, bástyájával betört a hetedik sorra, de az esélyt adó folytatás kimaradt. Zawadzka is okozhatott volna zavart, a küzdelem végül lépésismétléssel ért véget.

Időzavarokkal tűzdelt összecsapást láttunk az éltáblán, az olimpiai bajnok, az ukrán Natalija Zsukova és a grúz Nana Dzagnidze partijában. Mindketten játszhattak volna jobban, előnybe kerülhettek volna, az idő szorításában lépésismétléssel kötöttek békét.

Az örmény Lilit Mkrtchian a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanovával osztozott meg a ponton. Az orosz Valenytina Gunyina könnyen nyerhető állásban hibázott nagyot, de időzavarban a grúz Meri Arabidze nyerő helyett vesztőt húzott.

A játéknap meglepetéseként a román Cristina-Adela Foisor sötéttel győzte le az örmény Elina Danieljant. Gyengébb rajt után felzárkózott a kétszeres olimpiai bajnoknő, Tatjana Koszinceva.

 

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Natalija Zsukova (ukrán, 2451, 3) – Nana Dzagnidze (grúz, 2541, 3)  döntetlen

Lilit Mkrtchian (örmény, 2446, 3) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488, 2,5)  döntetlen

Marija Muzicsuk (ukrán, 2521, 2,5) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2441, 2,5)  1 - 0

Valentyina Gunyina (orosz, 2501, 2,5) – Meri Arabidze (grúz, 2406, 2,5)  1 - 0

Hoang Thanh Trang (magyar, 2490, 2,5) – Jolanta Zawadzka (lengyel, 2397, 2,5)  döntetlen

Nino Bacsiasvili (grúz, 2417, 2,5) – Lela Zsvahasvili (grúz, 2474, 2,5)  döntetlen

Monika Socko (lengyel, 2462, 2,5) – Zoya Schleining (német, 2376, 2,5)  döntetlen

Inna Gaponenko (ukrán, 2380, 2,5) – Nino Hurcidze (grúz, 2460, 2,5)  döntetlen

Elina Danieljan (örmény, 2458, 2,5) – Cristina-Adela Foisor (román, 2383, 2,5)  0 - 1

Daria Csarocskina (orosz, 2375, 2,5) – Elisabeth Paehtz (német, 2456, 2,5)  döntetlen

Tatjana Koszinceva (orosz, 2476, 2) – Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2369, 2,5) 1 - 0

 

Az élcsoport állása:

 

H.

Rajtl.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

16

GM

Natalija Zsukova

UKR

2451

3.5

2451

9.0

11.0

2

18

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2446

3.5

2427

8.0

10.0

3

1

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2541

3.5

2420

9.0

11.0

4

2

IM

Marija Muzicsuk

UKR

2521

3.5

2416

7.5

9.5

5

28

IM

Cristina-Adela Foisor

ROU

2383

3.5

2400

7.5

9.0

6

4

GM

Valentyina Gunyina

RUS

2501

3.5

2340

5.5

6.5

7

13

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2456

3.0

2401

9.0

11.0

8

14

IM

Salome Melia

GEO

2454

3.0

2397

8.0

10.0

9

7

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2488

3.0

2370

8.0

10.0

10

3

WGM

Natalija Pogonyina

RUS

2508

3.0

2368

7.5

9.0

11

10

GM

Monika Socko

POL

2462

3.0

2367

8.5

10.0

12

94

WFM

Mariagrazia De Rosa

ITA

2081

3.0

2362

6.5

8.0

13

9

IM

Lela Zsavahasvili

GEO

2474

3.0

2355

8.0

10.0

14

27

WGM

Jolanta Zawadzka

POL

2397

3.0

2352

7.5

8.5

15

5

WGM

Olga Girja

RUS

2493

3.0

2347

7.5

9.0

16

6

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2490

3.0

2336

6.0

7.0

17

11

IM

Nino Hurcidze

GEO

2460

3.0

2335

7.5

9.5

18

22

IM

Nino Bacsihasvili

GEO

2417

3.0

2322

7.5

9.0

19

32

WGM

Daria Csarocskina

RUS

2375

3.0

2310

7.5

9.0

20

8

GM

Tatjana Koszinceva

RUS

2476

3.0

2297

6.0

7.5

21

30

IM

Inna Gaponenko

UKR

2380

3.0

2287

7.0

8.0

22

31

WGM

Zoya Schleining

GER

2376

3.0

2258

7.5

9.0

23

17

IM

Almira Szkripcsenko

FRA

2449

3.0

2223

6.5

7.5

24

21

IM

Anasztazia Bodnaruk

RUS

2429

3.0

2190

6.5

8.0

 

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

Nana Dzagnidze (grúz, 2541, 3,5) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2446, 3,5)

Natalija Zsukova (ukrán, 2451, 3,5) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2521, 3,5)

Cristina-Adela Foisor (román, 2383, 3,5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2501, 3,5)

Natalija Pogonyina (orosz, 2508, 3) – Salome Melia (grúz, 2454, 3)

Olga Girja (orosz, 2493, 3) – Almira Szkripcsenko (francia, 2449, 3)

Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2429, 3) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2490, 3)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488, 3) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2417, 3)

Jolanta Zawadzka (lengyel, 2397, 3) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2476, 3)

Lela Zsavahasvili, 2474, 3) – Inna Gaponenko (ukrán, 2380, 3)

Mariagrazia De Rosa (olasz, 2081, 3) – Monika Socko (lengyel, 2462, 3)

Nino Hurcidze (grúz, 2460, 3) – Daria Casrocskina (orosz, 2375, 3)

Elisbeth Paehtz (német, 2456, 3) – Zoya Schleining (német, 2376, 3)

 

Hoang Thanh Trang (2490) - Zawadzka,J (2397)
Vezérgyalog megnyitás [D02]

1.d4 d5 2.Hf3 e6 3.Ff4 Hf6 4.Hbd2 Fd6 5.Fg3 c5 6.e3 Hc6 7.c3 0-0 8.Fd3 b6 9.He5 Fb7 10.Hxc6 Fxc6 11.Fxd6 Vxd6 12.f4 cxd4 13.cxd4 Vb4 14.Vb3 Va5 15.Ke2 Bfc8

A világos haderő passzív helyzetét a 15...He4! lépés használta volna ki, ami sötét jobb esélyeihez vezetett volna.

16.Bhc1 He4 17.Hf3 Fb7 18.Vb5 Bxc1?! 19.Bxc1

Mi szólt a 19.Vxa5 Bc2+ 20.Fxc2 bxa5 21.Fxe4 dxe4 22.He5 Bc8 23.Kd2 folytatás ellen?

19...Vxa2?!

20.Bc7 Bd8 21.He5

Jobb volt a 21.Hd2 Fc8 22.Hxe4 dxe4 23.Fc4 Vb1 24.Be7 folytatás.

21...Fc8

22.Hxf7 Fd7 23.Bxd7 Hc3+ 24.Kf3 Hxb5 25.Hxd8 Vb3 26.Hc6?

Egyenlő esélyű álláshoz vezetett a 26.Fxb5 Vxb5 27.Be7 Vf1+ 28.Kg3 Kf8 29.Bxa7 Ve1+ 30.Kf3 változat, az örökös sakk a legjobb megoldás.

 

 

26...g6?

A lengyel nagymesternő a 26...Hxd4+ 27.Hxd4 Vxd3 28.Bd8+ Kf7 29.Bd7+ Kf6 30.Bd6 Vf1+ 31.Kg3 Ve1+ 32.Kf3 Vd1+ 33.Kg3 h5 34.Bxe6+ Kf7 35.h3 Ve1+ 36.Kh2 h4 változatot jó esélyekkel játszhatta volna.

27.Bd8+ Kg7 28.Bd7+ Kf8 29.Bd8+ Kf7?

 

30.Bd7+?

Kimaradt a 30.He5+ Ke7 31.Bd7+ Ke8 32.Bxh7 a6 33.Fxg6+ Kd8 34.Hc6+ Kc8 35.f5 kecsegtető lehetőség.

30...Ke8 31.Bd8+ Kf7 32.Bd7+?! Ke8 33.Bd8+ Kf7 és döntetlen

Zsukova,N (2451) - Dzagnidze,N (2541)
Vezérindiai védelem [E12]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.Ff4 Fb7 5.e3 Hh5 6.Fg5 Fe7 7.Fxe7 Vxe7 8.Hc3 0-0 9.Fe2 d6 10.0-0 Hd7 11.Hd2 Hhf6 12.Ff3 Fxf3 13.Vxf3 c5 14.Bad1 cxd4 15.exd4 Bfc8 16.Bfe1 a6 17.Vg3 Vf8 18.Bc1 Ba7 19.Hce4 He8

Az olimpiai bajnoknők rangadóján Nana Dzagnidze "kettős fedezékbe" vonult, az ún. sündisznó állást azonban nehéz feltörni. Natalija Zsukova rossz szokásához híven sokat gondolkodott, komoly időzavar fenyegette.

20.Va3 h6 21.h3 Baa8

Nana kétszer is elmulasztott a d5 felszabadító lépés lehetőségét.

22.Vb3 Ve7 23.Hf1 Vd8 24.Hfg3 Ba7 25.Bc3 Hdf6 26.Bec1 Bb8

27.d5 Hxe4 28.Hxe4 e5 29.Hg3 Bc7 30.Va4 Vc8 31.Vc2 Vd7 32.Hf5 Bbc8 33.Ve4 Kf8 34.He3 Hf6 35.Vf3

35...b5 36.cxb5 Bxc3 37.Bxc3 Bxc3 38.bxc3 Vxb5 39.Vf5 Vc5 40.Vd3 a5 41.Va6 g6 42.Vc6 Va3 43.Hc4

 

43...Vxc3?

Nana Dzagnidze a 43...Vxa2 44.Hxd6 Vxd5 45.Vc7 Kg7 46.c4 Ve6 47.c5 a4 változatban nehéz helyzetbe hozhatta volna Natalija Zsukovát.

44.Vxd6+ Kg7 45.Hxe5 Vc1+ 46.Kh2 Vf4+ 47.Kh1 He4

 

48.Ve7 Vc1+ 49.Kh2 Vf4+ 50.Kh1 Vxf2 51.Hg4?

Az újabb kölcsönös kapkodásban kimaradt az 51.Hxf7 Hg3+ 52.Kh2 Hf1+ 53.Kh1 Vxf7 54.Ve5+ Kh7 55.d6 Hd2 56.Ve7 Kg8 57.Ve3 folytatás, ami örökös sakkhoz vezetett volna.

51...Vf1+ 52.Kh2 Vf4+ 53.Kg1 Vc1+

Az idő szorításában Dzagnidze nem látta, hogy a 53...h5 54.Ve5+ Vxe5 55.Hxe5 Kf6 56.Hc4 a4 57.d6 Hc3 58.a3 Ke6 59.Kf2 Hb5 60.Ke3 Hxd6 végjátékot gyalogelőnnyel játszhatta volna.

54.Kh2 Vf4+ 55.Kg1 Vc1+ és döntetlen

 

Gunyina,V (2501) - Arabidze,M (2406)
Holland védelem [A90]

1.d4 f5 2.c4 Hf6 3.Hf3 e6 4.g3 d5 5.Fg2 c6 6.0-0 Fd6 7.b3 Ve7 8.a4 a5 9.Fa3 Fxa3 10.Hxa3 b6 11.He5 Fb7 12.Vd3 0-0 13.cxd5 cxd5 14.Bfc1 He4 15.e3 Hd6 16.Hb5 Ha6 17.Hxd6 Vxd6 18.Vb5 Hb4 19.Bc3 Bad8 20.Ve2 Bc8 21.Bac1 Bxc3 22.Bxc3 Bc8 23.Bxc8+ Fxc8 24.Vh5 Ve7 25.Ff1 Fa6? 26.Fxa6 Hxa6 27.Ve2 Hc7 28.Vc2 Vd6 29.h4 g6 30.Kg2 Kg7 31.Vc1 Kf6

32.h5 gxh5 33.Vh1 Kg7 34.Vh4 He8 35.Vg5+ Kf8 36.Vxh5 Ve7 37.Vh6+ Kg8 38.Hc6 Vd7 39.Vg5+ Kf8 40.He5 Ve7 41.Vf4 Kg8 42.Hd3 Hd6 43.Ve5 Hf7 44.Vb8+ Vd8 45.Vb7 Vd6 46.Vc8+ Hd8 47.He5 Kf8 48.Kf1 Ke7

49.g4 Kf6 50.gxf5 exf5 51.Hd3 Hc6

A könnyen nyerhetőnek ítélt állásban Valentyina Gunyina grúz ellenfele időzavarában vált bizonytalanná.

52.Hf4

Simán nyert volna az 52.Vh8+ Kf7 53.Vxh7+ Ke8 54.Vxf5 folytatás.

52...He7? 53.Vf8+ Kg5 54.Vg7+?!

Befejezte volna a partit az 54.Hd3 lépés.

54...Hg6 55.Hh3+ Kg4 56.Vh6?

56...Vh2 57.f3+?

Gunyina kevesellte a döntetlent ígérő 57.Vg5+ Kxh3 58.Vxf5+ Kh4 59.Vxd5 h5 60.Vd8+ Kg4 61.Vf6 folytatást.

57...Kg3 58.Vg5+ Kxf3 59.Vxf5+ Kxe3 60.Hf2

60...Kxd4??

Meri Arabidze a nyeréshez vezető 60...Vg2+ 61.Kxg2 Hh4+ 62.Kf1 Hxf5 63.Ke1 h5 helyett vesztőt húzott, felfedett sakk használja ki a h2-ön álló vezér védtelenségét.

61.Vd3+ Kc5 62.Vc2+ Kd4 63.Vb2+ és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog