Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Az új világranglistán a trónkövetelők sokat javítottak helyezésükön

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Nemzetközi Sakkszövetség 2024. február 1-től érvényes világranglistáján az ötszörös világbajnok Magnus Carlsen 26 ponttal előzi meg az amerikai Fabiano Caruanát, 42 pont az amerikai Hikaru Nakamura. 68 pont a regnáló kínai világbajnok, Ding Liren hátránya. A top tíz további rangsorát a 86. Tata Steel Masters vlgeredménye „átrendezte”. Újonc a legjobbak között a viadal győztese, a 23 éves kínai Wei Yi, aki hét helyet lépett előre. Remekelt a két holtversenyes első, az üzbég Nodirbek Abduszattorov és az indiai Gukesh D is, hét, illetve kilenc helyezést javított. A magyar rangliatát vezető Szanan Szjugieov a 31. a rangsorban. A női világranglistán a kínai exvilágbajnoknő Hou Ji-fan mögött a világbajnoknő Ju Wenjun a második 73 pontos hátránnyal.

 

Az új világranglistán  az első négy helyezett sorrendje nem változott, Magnus Carlsen, Fabiano Caruana és Hikaru Nakamura nem játszott klasszikus tornán. A regnálóvilágbajnok Ding Liren a 86- Tata Steel Masters viadalon gyengén szerepelt, újabb Élő-pontokat vesztett, a norvég világelső Magnus Carlsenel szemben már 68 pont a hátránxa.

A nagy presztízsű jagyományos tornán a trónkövetelők játszották a főszerepet a 29 éves címvédő Anish Girivel együtt.

A rájátszás után győztes 23 éves Wei Yi, az ezüstérmes 17 esztendős Gukesh D és a harmadik, a 19 éves Nodirbek Abduszattorov sokat javított világranglistás helyezésén. Wei Yi a top tízbe is bekerült.

Wijk aan Zee-ben sz áprilisi 8 résztvevősvilágbajnok-jelölti döntő mezőnyéből öten is játszottak. Gukesh gyenge rajtja után remekelt a folytatásban. Praggnananshaa megőrizte veretlenségét, holtversenyben ötödik lett honfitársa, Santosh Gujrathi Vidit és Alireza Firouzja társaságában. Vidit az utolsó fordulóban kapott ki Wei Yitől, Firouzja öt győzelmet is aratott, de három vereséget is elszenvedett. Jan Nepomnjacsij csak ötven százalékot ért el, háromszor kapott ki.

A top 25-ben öt amerikai és indiai, három orosz nagymester mellett két kínai és franci, sakkozó, egy norvég,  holland, üzbég, német, lengyel, vietnami, bolgár és és azerbajdzsáni játékos még az elit tagja. 

A januári férfi világranglista élcsoportja:

H.

Név

T.

Oeszág

   Élő

 J.

Szül.év

 1

 Magnus Carlsen

 g

 NOR

 2830

 0

 1990

 2

 Fabiano Caruana

 g

 USA

 2804

 8

 1992

 3

 Hikaru Nakamura

 g

 USA

 2788

 0

 1987

 4

 Ding Liren

 g

 CHN

 2780

 0

 1992

 5

 Jan Nepomnjacsij

 g

 RUS

 2769

 8

 1990

 6

 Alireza Firouzja

 g

 FRA

 2759

 15

 2003

 7

 Wesley So

 g

 USA

 2757

 8

 1993

 8

 Leinier Dominguez Perez

 g

 USA

 2752

 13

 1983

 9

 Szergej Karjakin

 g

 RUS

 2750

 0

 1990

 10

 Anish Giri

 g

 NED

 2749

 9

 1994

 11

 Viswanathan Anand

 g

 IND

 2748

 0

 1969

 12

 Vincent Keymer

 g

 GER

 2743

 2

 2004

 13

 Praggnanandhaa R

 g

 IND

 2743

 2

 2005

 14

 Santosh Gujrathi Vidit

 g

 IND

 2742

 2

 1994

 15

 Parham Maghsoodloo

 g

 IRI

 2740

 9

 2000

 16

 Wei Yi

 g

 CHN

 2740

 4

 1999

 22

 Nodirbek Abduszattorov

 g

 UZB

 2727

 0

 2004

 25

 Gukesh D

 g

 IND

 2725

 16

 2006

 

A februári férfi világranglista élcsportja:

H.

Név

 T

Ország

Élő-pont

 J

Szül.év

 1

 Magnus Carlsen

 g

 NOR

 2830

 0

 1990

 2

 Fabiano Varuana

 g

 USA

 2804

 0

 1992

 3

 Hikaru Nakamura

 g

 USA

 2788

 0

 1987

 4

 Ding Liren

 g

 CHN

 2762

 13

 1992

 5

 Anish Giri

 g

 NED

 2762

 13

 1994

 6

 Alireza Firouzja

 g

 FRA

 2760

 13

 2003

 7

 Jan Nepomnjacsij

 g

 RUS

 2758

 13

 1990

 8

 Wesley So

 g

 USA

 2757

 0

 1993

 9

 Wei Yi

 g

 CHN

 2755

 13

 1999

 10

 Perez Leinier Dominfuez

 g

 USA

 2752

 0

 1983

 11

 Szergej Karjakin

 g

 RUS

 2750

 0

 1990

 12

 Viswanathan Anand

 g

 IND

 2748

 0

 1969

 13

 Praggnanandhaa R

 g

 IND

 2747

 13

 2005

 14

 Santosh Gujrathi Vidit

 g

 IND

 2747

 13

 1994

 15

 Nodirbek Abduszattorov

 g

 UZB

 2744

 13

 2004

 16

 Gukesh D

 g

 IND

 2743

 13

 2006

 17

 Vincent Keymer

 g

 GER

 2738

 2

 2004

 18

 Arjun Erigaisi

 g

 IND

 2738

 0

 2003

 19

 Maxime Vachier-Lagracw

 g

 FRA

 2732

 2

 1990

 20

 Jan-Krzysztof Duda

 g

 POL

 2732

 0

 1998

 21

 Alekszandr Griscsuk

 g

 RUS

 2732

 0

 1983

 22

 Le Quang Liem

 g

 VIE

 2731

 0

 1991

 23

 Veszelin Topalov

 g

 BUL

 2727

 0

 1975

 24

 Levon Aronian

 g

 USA

 2725

 0

 1982

 25

 Tejmur Radzsabov

 g

 AZE

 2723

 0

 1987

 26

 Sahrijar Mamedgyarov

 g

 AZE

 2722

 2

 1985

 27

 Yu Yangyi

 g

 CHN

 2720

 0

 1994

 28

 Rapport Richárd

 g

 ROU

 2717

 0

 1996

 29

 Parham Maghsoodloo

 g

 IRI

 2715

 13

 2000

 30

 Vladiszlav Artyemijev

 g

 RUS

 2711

 0

 1998

 31

 Pantala Harikrishna

 g

 IND

 2708

 6

 1986

 32

 danyil Dubov

 g

 RUS

 2708

 0

 1996

 33

 Andtej Jeszipenko

 g

 FID

 2704

 0

 2002

 34

 Wang Hao

 g

 CHN

 2702

 0

 1989

 35

 Javohir Szindarov

 g

 UZB

 2701

 0

 2005

 36

 Pavel Eljanov

 g

 UKR

 2699

 6

 1983

 37

 Alekszej Szarana

 g

 SRB

 2697

 1

 2000

 38

 Samuel Swvian

 g

 USA

 2697

 0

 2000

 39

 Ray Robson

 g

 USA

 2696

 0

 1994

 40

 M. Amin Tabatabaei

 g

 IRI

 2696

 0

 2001

 41

Szanan Szjugirov

 g

 HUN

 2695

 0

 1993

 42

 Narayanan S L

 g

 IND

 2694

 0

 1998

 43

 Nihal Sarin

 g

 IND

 2693

 0

 2004

 44

 Bogdan-Daniel Deac

 g

 ROU

 2690

 0

 2001

 45

 Vlagyimir Dedoszejev

 g

 SLO

 2690

 0

 1995

 46

 Peter Szvidler

 g

 FID

 2689

 0

 1976

 47

 Rusztam Kaszimdzsanov

 g

 UZB

 2687

 2

 1979

 48

 Nikita Vitiugov

 g

 ENG

 2687

 2

 1987

 49

 Etienne Baceit

 g

 FRA

 2683

 0

 1983

 50

 Haik M. Martiroszjan

 g

ARM

 2681

 3

 2000

 …

 ….

..

 …

 …

 

 66

 Lékó Péter

 g

 HUN

 2666

 0

 1979

Az országok rangsorát a legjobb tíz sakkozó Élő-átlaga alapján számolják ki. Az amerikai játékosok 11 ponttal előzik meg a második indiai sakkozókat. Legjobbjaink változatlanul a tizenkettedikek.

1.Egyesült Államok  2724

2. India 2713

 3. Kína 2684

4. Oroszország 2684

5. Azerbajdzsán 2647

6. Franciaország 2642

7. Ukrajna 2637

8. Örményország 2636

9. Németország 2635

10. Spanyolország 2628

11. Hollandia 2620

12. Magyarország 2618

A magyar rangsort az egykori orosz sakkozó, Szanan Szjugirov vezeti.

A magyar ranglista élcsoportja

Szanan Szjugirov 2695, Lékó Péter 2666, Gledura Benjámin 2622, Bánusz Tamás 2621, Balog Imre 2617, Berkes Ferenc 2613, 9, Kozák Ádám 2600, Antal Gergely 2585, Ács Péter 2582, Prohászka Péter 2578, , Balogh Csaba 2554, Erdős Viktor 2554, Mihók Olivér 2548, Papp Gábor 2547, Héra Imre 2544, Korpa Bence 2544, Grigorjanc Szergej 2541, Kántor Gergely 2531

A női világranglistán a top tíz sorrendjében a legfontosabb változás, hogy az exvilágbajnoknő Hou Ji-fan mögött a regnáló világbajnoknő Ju Wenjun a második.

A női világranglista élcsoportja:

1.Hou Ji-fan (kínai)  2632

2. Ju Wenjun (kínai) 2559 (+ 10, 13)

3.Humpy Koneru (indiai) 2554   

4. Alekszandra Gorjacskina (FID) 2553

5. Lei Tingjie (kínai) 2550

6. Katyerina Lahno (orosz) 2542

7. Tan Zhongyi (kínai) 2521  

8. Anna Muzicsuk (ukrán)  2520 (- 5, 1)  

9. Marija Muzicsuk (ukrán) 2510

10. Nana Dzagnidze (grúz) 1506

66. Hoang Thanh Trang (magyar) 2382

86. GGaál Zsóka (magyar) 2363 (+ 22, 2)  

90. Gara Tícia (magyar) 2359

Az országok rangsorában 44 pont a kínaiak előnye az indiai sakkozónők előtt, legjobbjaink a tizenkettedik helyen állnak.

1.Kína 2477

2. India 2428

3. Oroszország 2384

4. Ukrajna 2384

5. Georgia 2378

6. Lengyelország 2361

7. Egyesült Államok 2355

8. Franciaország 2349

9. Németország 2348

10. Azerbajdzsán 2320

11. Kazahsztán 2320

12. Magyarország  2313

A 2023. évi bajnok 16 éves Gaál Zsóka már második a rangsorban, 19 pontra megközelítette Hoang Thanh Trangot.

 

A magyar ranglista élcsoportja:

Hoang Thanh Trang 2382, Gaál Zsóka 2363, Gara Tícia 2359, 1, Gara Anita 2337, Terbe Julianna 2319, Marjanovics Annamária 2302, Lázárné Vajda Szidónia 2283, Demeter Dorina 2271, Papp Petra 2267, Mihók-Juhász Barbara 2243

A juniorok világranglistáján az wlső három helyet a 86. Tata Steel Masters viadalon sikerrel szerepelt nagymesterek foglalják el, a holtversenyes első Nodirbek Abduszattorov és Gukesh D hátránya csak 3, illetve 4 pont Praggnanandhaa R mügütt.

A legjobb juniorok:

1.Rameshbabu Praggnanandhaa (indiai) 2747 (+ 4, 13) 2005

2.Nodirbek Abduszattorov (üzbég) 2744 (+ 17, 13)   2004

3. Gukesh D (indiai) 2743 (+ 18, 13) 2006

4.Vincent Keymer (német) 2738 (- 5, 2)  2004

5. Javohir Szindarov (üzbég) 2701  2005

A legjobb 20 éven aluli lányoknál a kazah Bibiszara Asszaubajevel vezeti a rangsort, Gaál Zsóka három helyezést javítva a tizedik.

A legjobb 20 éven aluli lányok:

1, Bibiszara Asszaubajeva (kazah) 2472 2004

2. Sarayu Velpula (indiai) 2444  2006

3. Divya Deshmulkh (indiai)  2427 (+ 7, 13)  2005 

4. Leja Garufullina (FID) 2427  2005     

5. Yuxin Song (kínai) 2405  2005

 …

10. Gaál Zsóka (magyar) 2363  (+ 22, 2) 2007

Verőci Zsuzsa

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán a trónkövetelők sokat javítottak helyezésükön
2024. 02. 02.

A villámpartikban Wei Yi jobban bírta a feszültséget, a kínai sakkozó a 86. Tata Steel Masters győztese
2024. 01. 29.

Vidit legyőzte Abduszattorovot, az utolsó forduló előtt ötös holtverseny az élen
2024. 01. 28.

Abduszattorov lépéselőnyben, a 11. forduló után félpontos előnnyel vezet
2024. 01. 27.

Abduszattorov és Gukesh az élen, Nepomnjacsij nyert Ding Liren ellen
2024. 01. 25.

A világossal játszók öt játszmát is nyertek, négyes holtversenyaz élen
2024. 01. 24.

Ding Liren tisztet nézett el, Nepomnjacsij legyőzte Abduszattorovot, Gukesh, Giri és Firouzja az élen
2024. 01. 22.

Abduszattorov legyőzte Girit, hármas holtverseny az élen
2024. 01. 21.

Giri nyerést hagyott ki, nem növelte előnyét, fél ponttal előzi meh Firouzját
2024. 01. 20.

Ju Wenjun legyőzte Firouzját, Gukesh nyert Nepomnjacsij ellen
2024. 01. 19.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte a világbajnok Ding Lirent, a címvédö Giri félpontos előnnyel vezet
2024. 01. 17.

A világbajnok Ding Liren megszerezte első győzelmét, Gukesh ellen nyert, Firouzja ls Giri vezet
2024. 01. 16.

Wijk aan Zee-ben Firouzja másodszor is nyert, a világbajnok Ding Liren két döntetlennel rajtolt
2024. 01. 15.

A 86. Tata Steel Masters viadalon a címvédő Giri, Firouzja, Nepomnjacsij és Wei Yi rajtolt győzelemmel 
2024. 01. 14.

A 2023-as év legfontosabb versenyeinek, párharcainak összefoglalója V, 
2024. 01. 13.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog