Help Sales ÁSZF

Hoang Thanh Trang remek technikával nyert, Gunyina legyőzte Dzagnidzét, fél pont az előnye

Címkék: Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova

A plovdivi Európa-bajnokság hatodik fordulójában Hoang Thanh Trang világossal nyert a német Elisabeth Paehtz ellen. Az éltáblán az orosz Valentyina Gunyina legyőzte holtversenyes társát, a grúz Nana Dzagnidzét. Az ukrán Natalija Zsukova nyerőesélyes állását remire rontotta az orosz Olga Girjával vívott csatájában. Gyunyina félpontos előnnyel vezet Zsukova és a grúz Zsavahasvili  előtt, Hoang kilenc társával együtt 4,5 pontos. Európa-bajnoknőnk hetedik partiját sötéttel az orosz Alina Kaslinszkajával játssza.

A kontinensviadal hatodik játéknapján Hoang Thanh Trang fontos győzelmet aratott, a német Elisabeth Paehtz félpontos előnnyel játszhatta a partit, de a számára kedvezően alakult megnyitás után a végjátékot súlyos időzavarban gyengébben játszotta. A bástyavégjátékot a címvédő Hoang remek technikával nyerte meg.

Az éltáblán az orosz Valenytina Gunyina ellen a rajtlistát vezető grúz Nana Dzagnidze gyenge napot fogott ki, 31 lépést követően feladásra kényszerült. Gunyina félpontos előnyre tett szert.

Az ukrán Natalija Zsukova nagy esélyt szalasztott el, kecsegtető pozícióban nem találta meg a fonalasan nyerséhez vezető folytatást, az orosz Olga Girja örökös sakkal remit harcolt ki.

A grúz Lela Zsavahasvili és Nino Bacsiasvili értékes győzelmeket arattak. Az orosz sakkozás nagy reménységét, Alekszandra Gorjacskinát túlzottan agresszív játékáért a rutinos bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova büntette meg. Versenyben maradt az ukrán Marija Muzicsuk, az örmény Lilit Mkrtchian kidobott fél pontot.

 

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Valentyina Gunyina (orosz, 2501, 4,5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2541, 4,5)  1 - 0

Olga Girja (orosz, 2493, 4) – Natalija Zsukova (ukrán, 2451, 4,5)  döntetlen

Tatjana Koszinceva (orosz, 2476, 4) – Nino Hurcidze (grúz, 2460, 4)  döntetlen

Monika Socko (lengyel, 2462, 4) – Lela Zsavahasvili (grúz, 2474, 4)  0 - 1

Hoang Thang Trang (magyar, 2490, 3,5) – Elisabeth Paehtz (német, 2456, 4)  1 - 0

Marija Muzicsuk (ukrán, 2521, 3,5) – Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2429, 3,5)  1 - 0

Nino Bacsiasvili (grúz, 2417, 3,5) – Natalija Pogonyina (orosz, 2508, 3,5)  1 - 0

Alekszandrija Gorjacskina (orosz, 2434, 3,5) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488, 3,5)  0 - 1

Elina Danieljan (örmény, 2458, 3,5) – Adriana Nikolova (bolgár, 2303, 3,5)  döntetlen

Salome Melia (grúz, 2454, 3,5) – Cristina-Adela Foisor (román, 2383, 3,5) 1 - 0

Lilit Mkrtchian (örmény, 2446, 3,5) – Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2369, 3,5)  döntetlen

Julia Kocsetkova (szlovák, 2333, 3,5) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2441, 3,5)  0 – 1

 

Az élcsoport állása:

 

H.

Rajtl.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

4

GM

Valentyina Gunyina

RUS

2501

5.5

2389

18.0

20.5

2

16

GM

Natalija Zsukova

UKR

2451

5.0

2473

21.0

23.5

3

9

IM

Lela Zsavahasvili

GEO

2474

5.0

2381

19.5

23.0

4

1

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2541

4.5

2442

23.0

25.5

5

2

IM

Marija Muzicsuk

UKR

2521

4.5

2426

20.5

23.0

6

14

IM

Salome Melia

GEO

2454

4.5

2417

18.0

21.0

7

22

IM

Nino Bacsiasvili

GEO

2417

4.5

2392

20.0

22.0

8

7

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2488

4.5

2392

19.0

22.0

9

5

WGM

Olga Girja

RUS

2493

4.5

2388

19.5

21.5

10

6

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2490

4.5

2378

17.0

19.5

11

11

IM

Nino Hurcidze

GEO

2460

4.5

2371

19.0

22.0

12

8

GM

Tatjana Koszinceva

RUS

2476

4.5

2349

17.0

19.5

13

19

WGM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2441

4.5

2333

17.0

18.5

14

18

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2446

4.0

2438

21.0

23.5

15

67

WIM

Hayala Abdulla

AZE

2233

4.0

2420

18.5

20.0

16

13

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2456

4.0

2414

20.0

23.0

17

79

WFM

Gunaj Mammadzada

AZE

2182

4.0

2388

16.5

19.0

18

10

GM

Monika Socko

POL

2462

4.0

2361

17.5

20.0

19

53

WGM

Adriana Nikolova

BUL

2303

4.0

2353

18.0

20.0

20

33

WGM

Karina Czczepkowska-H.

POL

2369

4.0

2348

18.5

20.5

 

Az élcsoportban a 7. forduló párosítása:

Natalija Zsukova (ukrán, 2451, 5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2501, 5,5)

Lela Zsavahasvili (grúz, 2474, 5) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2521, 4,5)

Nana Dzagnidze (grúz, 2541, 4,5) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2476, 4,5)

Nino Hurcidze (grúz, 2460, 4,5) – Olga Girja (orosz, 2493, 4,5)

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2441, 4,5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2490, 4,5)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488, 4,5) – Salome Melia (grúz, 2454, 4,5)

Monika Socko (lengyel, 2462, 4) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2417, 4,5)

Lenka Ptacnikova (izlandi, 2310, 4) – Elina Danieljan (örmény, 2458, 4)

Elisabeth Paehtz (német, 2456, 4) – Sofio Gvetadze (grúz, 2356, 4)

Adriana Nikolova (bolgár, 2303, 4) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2446, 4)

Gunaj Mammadzava (azeri, 2182, 4) – Sophie Milliet (francia, 2406, 4)

Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2369, 4) – Daria Csarocskina (orosz, 2375, 4)

Natalija Pogonyina (orosz, 2508, 3,5) – Hayala Abdulla (azeri, 2233, 4)

 

Hoang Thanh Trang (2490) - Paehtz,E (2456)
Trompowski támadás [A45]

1.d4 Hf6 2.Fg5 c6 3.Hf3 Vb6 4.b3 He4 5.Ff4 e5! 6.Fxe5 Fb4+ 7.Hbd2 Hxd2

Erősebb volt a 7...0-0 8.c4 d5 9.a3 Fc3 folytatás.

8.Hxd2 f6 9.Fg3 Vxd4 10.Bb1 d5 11.e3 Vc3 12.Fd3 0-0 13.Vc1 Hd7 14.a3 Fe7 15.b4 f5

Figyelmet érdemelt a 15...He5 16.Fe2 (16.Fxe5 Vxe5 17.Hf3 Vh5) 16...Ff5 17.Kd1 Hc4 18.Bb3 Vxd2+ 19.Vxd2 Hxd2 20.Kxd2 b5 21.Fc7 Kf7 folytatás.

16.0-0 Vf6 17.Hf3 Hb6 18.Fe5 Vf7 19.Vb2 Ff6 20.Bfc1 Fe6 21.Fxf6 Vxf6 22.Vxf6 Bxf6 23.Hd4 Be8 24.g3 g6 25.a4 a6 26.a5 Hd7 27.h4 He5 28.Fe2 Ff7 29.Hb3 Be7 30.Hc5 Kg7 31.f4 Hc4 32.Fxc4 dxc4 33.Kf2 h6 34.Bd1 Fd5 35.Ha4 Bfe6 36.Be1 Fe4 37.Hc5

37...Bd6?!

Számításba jött a 37...Fxc2 38.Hxe6+ Bxe6 39.Bb2 Fd3 folytatás.

38.Hxe4 Bxe4? 39.Bbd1 Bd5?! 40.Bxd5 cxd5

Vége az időzavarnak, de sötét elrontotta a remiesélyes pozíciót. A bástyavégjátékot Európa-bajnoknőnk a tőle megszokott precíz játékkal nyerte meg.

 

41.Bd1 c3 42.Bd4 b5 43.axb6 Be6 44.Bxd5 Bxb6 45.Ke2 Bxb4 46.Bd7+ Kf6 47.Bd6+ Kf7 48.Bxa6 Bb2

49.Kd3 Bb1 50.Kxc3 Bg1

 

 

 

51.h5!

Nagymesternőnk válogathatott a nyerések között. 51.Kd4 Bxg3 52.c4 Bh3 53.c5 Bxh4 54.Ke5 Bh3 55.Ba3 is simán nyert volna.

51...Bxg3? 52.hxg6+ Bxg6 53.Bxg6 Kxg6 54.Kd3 h5 55.Ke2 Kf7 56.Kf3 h4 57.Kg2 és sötét feladta

 

Gunyina,V (2501) - Dzagnidze,N (2541)
Nimzoindiai védelem [E32]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 0-0 5.a3 Fxc3+ 6.Vxc3 b6 7.Fg5 Fb7 8.e3 d6 9.Hf3 Hbd7 10.Hd2 Bc8 11.Fd3 c5 12.0-0 cxd4 13.Vxd4 Bc5 14.f4 h6 15.Fh4 e5 16.Vxd6 exf4 17.exf4

17...Va8?

Egyenlő esélyeket adott volna a 17...Bc6 18.Vb4 (18.Vd4 Hc5) 18...Hc5 19.Fc2 Be8 20.Bae1 Bxe1 21.Bxe1 Vd4+ 22.Ff2 Vxf4 folytatás.

18.Hf3 Bd8 19.Bad1 Fxf3 20.gxf3 Be8?!

21.b4 Bh5 22.Fg3 Hf8 23.f5 H8h7 24.c5 Bd8?

A grúz olimpiai bajnoknő nehéz állásban azonnali vesztőt húzott.

 

25.Fe4 Bxd6 26.Fxa8 Bxd1 27.Bxd1 bxc5 28.bxc5 Bxf5 29.c6 Hd5

30.c7 Hxc7 31.Bd8+ és sötét feladta

 

Girja,O (2493) - Zsukova,N (2451)
Bogoindiai védelem [E11]

1.Hf3 Hf6 2.d4 e6 3.c4 Fb4+ 4.Fd2 a5 5.Hc3 b6 6.e3 Fxc3 7.Fxc3 He4 8.Vc2 Fb7 9.Fd3 Hxc3 10.Vxc3 0-0 11.Bd1 d6 12.Vc2 h6 13.d5 Ha6 14.Ve2 Hc5 15.Fb1 e5 16.0-0 f5 17.Vc2 Vf6 18.He1 c6 19.f4? cxd5 20.cxd5

20...e4 21.Bd4 Bac8 22.Vd1 Bc7 23.Bf2 Bfc8 24.Bc2 Vf7 25.h3 Fa6 26.Kh2 Ve8 27.b4 Ha4 28.Bc6

 

28...Fb5 29.bxa5 Fxc6 30.dxc6 Hc5 31.axb6 Bxc6 32.a4 Bxb6 33.Fa2+ Kh8 34.a5 Ba6 35.Hc2 Bxa5 36.Hb4

36...Hd3 37.Fb3 Bc1 38.Vd2 Baa1 39.Bxd6

 

39...Ve7?

Az időzavaros kapkodásban nem könnyű megtalálni a 39...h5! 40.Hc6 (40.Hxd3 Bh1+ 41.Kg3 h4+ 42.Kxh4 Ve7+) 40...h4 41.Vxc1 Hxc1 42.Fc4 Kh7 azonnali nyerést.

40.Be6 Bh1+ 41.Kg3 Vxb4!?

Örökös sakkot engedélyezett. A 41...Vd7 42.Hxd3 Kh7 43.Vc3 Vxd3 44.Vxd3 exd3 45.Bd6 Ba7 folytatásban sem lett volna sok esélye sötétnek a nyerésre.

42.Be8+ Kh7 43.Fg8+ Kh8 44.Fe6+ Kh7 45.Fg8+ Kh8 46.Fe6+ és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: http://www.eiwcc2014.eu

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog