Help Sales ÁSZF

Az Eb-n Hoang megnyerte kilencedik partiját, Bacsiasvili előnye fél pont

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

A grúziai Csakviban zajló Európa-bajnokság kilencedik fordulójában Hoang Thanh Trang világossal nyert a fehérorosz Lanita Sztetszko ellen, győzelmével nyolc helyet javított a táblázaton. Az éltáblán döntetlennel ért véget a grúz testvérharc, a világbajnoki aranyérmes csapat tagjai, Salome Melia és a viadalon vezető Nino Bacsiasvili megosztoztak a ponton. Az ukrán Natalija Zsukova a grúz Bela Hotenasvili legyőzésével fél pontra megközelítette Bacsiasvilit. Kettőjük egymás elleni csatája eldöntheti a bajnoki cím sorsát. Az örmény Elina Danieljan a román Mihaela Sandut győzte le. Négyen gyűjtöttek 6,5 pontot, kilenc főből áll a 6 pontosok csoportja. Tizenegyen alkotják az 5,5 pontos mezőnyt, Hoang Thanh Trang tízedik játszmájában sötét lesz a grúz Meri Arabidzevel szemben.

Két egymást követő vereség után Hoang Thanh Trang kemény csatában legyőzte a fehérorosz Lanita Sztetszkot. A szerény Élő-pontszámú ellenfél jól játszotta a partit, sokáig tartotta az egyensúlyt, de az időkontroll után már hátrányos állásban azonnali vesztőt húzott. Európa-bajnoknőnk a kötelező győzelemmel életben tartotta továbbjutási reményeit, a 11 fordulós viadalról tizennégyen harcolják ki a jövő évi kieséses rendszerű vb-n az indulás jogát. Az élcsoportból Nino Bacsiasvili, Natalija Zsukova, Salome Melia, Alina Kaslinszkaja, Elina Danieljan és Monika Socko a tavalyi kontinensbajnokságról már továbbjutottak.

A világbajnoki címet szerzett grúz válogatott két tagja, Salome Melia és Nino Bacsiasvili spanyol megnyitású ütközete döntetlennel ért véget, Bacsiasvili előnye fél pontra csökkent az ukrán olimpiai bajnok Natalija Zsukova előtt.

A grúz Bela Hotenasvili kétes értékű áldozattal próbált támadni Zsukova királyára, a felkínált eséllyel, bástyaáldozattal az örökös sakk kikényszerítésével nem élt. Kölcsönös időzavarban végül elvesztette a játszmát, a csapat-világbajnokságon oly kitűnően játszó Hotenasvilinek bizony kapaszkodnia kell a továbbjutásért.

Betegség miatt visszalépett a grúz Lela Zsavahisvili, honlapján arra kérte a versenyzőket, hogy a játékkal törődjenek, s ne vádaskodjanak… Tény viszont, hogy amióta 15 perces késéssel közvetítik a partikat, azóta az ötös nyerősorozattal kezdő román Mihaela Sandu már három partit is vesztett. Az örmény Elina Danieljan gyengébb kezdés után jól hajrázik.

Az orosz rangadót Olga Girja nyerte meg, meglepetés Marina Guszeva eredményes szereplése. Fontos partit nyert a 16 éves Alekszandra Gorjacskina, az ukrán exvilágbajnoknő Anna Usenyina még időben kínált döntetlent.

Az élcsoportban a 9. eredményei:

Salome Melia (grúz, 2452, 6) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2473, 7,5)  döntetlen

Bela Hotenasvili (grúz, 2527, 5,5) – Natalija Zsukova (ukrán, 2456, 6,5)  0 - 1

Mihaela Sandu (román, 2300, 6) – Elina Danieljan (örmény, 2458, 5,5)  0 - 1

Olga Girja (orosz, 2479, 5,5) – Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2450, 5,5)  1 - 0

Monika Socko (lengyel, 2467, 5,5) – Inna Gaponenko (ukrán, 2391, 5,5)  döntetlen

Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2402, 5,5) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2423, 5,5)  döntetlen

Marina Guszeva (orosz, 2391, 5,5) – Meri Arabidze (grúz, 2403, 5,5) 1 - 0

Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2412, 5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2474, 5)  0 - 1

Nasztasszia Ziaziulkina (fehérorosz, 2423, 5) – Elisabeth Paehtz (német, 2473, 5)  0 - 1

Anna Usenyina (ukrán, 2467, 5) – Maja Lomineisvili (grúz, 2364, 5)  döntetlen

Lilit Mkrtchian (örmény, 2459, 5) – Sopiko Guramisvili (grúz, 2370, 5)  1 - 0

Jolanta Zawadzka (lengyel, 2434, 5) – Lilit Galojan (örmény, 2275, 5)  1 - 0

Hoang Thanh Trang (magyar, 2472, 4,5) – Lanita Sztetszko (fehérorosz, 2286, 4,5)  1 – 0

Az Európa-bajnokság élcsoportjának állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

7

IM

Nino Bacsiasvili

GEO

2473

8.0

2416

46.0

49.0

2

15

GM

Natalija Zsukova

UKR

2456

7.5

2345

41.5

44.5

3

30

IM

Marina Guszeva

RUS

2391

6.5

2415

44.5

48.5

4

14

GM

Elina Danieljan

ARM

2458

6.5

2413

44.5

48.0

5

4

WGM

Olga Girja

RUS

2479

6.5

2405

47.0

51.5

6

16

IM

Salome Melia

GEO

2452

6.5

2333

43.5

46.5

7

45

WGM

Mihaela Sandu

ROU

2300

6.0

2472

50.5

53.0

8

20

IM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2423

6.0

2434

47.0

50.5

9

25

IM

Anasztaszia Bodnaruk

RUS

2402

6.0

2385

44.0

47.5

10

11

GM

Monika Socko

POL

2467

6.0

2354

43.5

48.0

11

29

IM

Inna Gaponenko

UKR

2391

6.0

2333

40.5

43.0

12

6

WGM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2474

6.0

2332

40.5

44.5

13

8

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2473

6.0

2332

38.5

42.0

14

13

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2459

6.0

2314

40.0

43.5

15

19

WGM

Jolanta Zawadzka

POL

2434

6.0

2266

37.0

40.0

16

18

IM

Jekatyerina Kovalevszkaja

RUS

2450

5.5

2410

47.5

51.5

17

60

WIM

Miranda Mikadze

GEO

2233

5.5

2406

40.5

43.5

18

35

IM

Maja Lomineisvili

GEO

2364

5.5

2397

42.0

45.0

19

24

IM

Meri Arabidze

GEO

2403

5.5

2382

40.0

42.5

20

22

IM

Anasztaszia Szavina

RUS

2417

5.5

2381

44.5

48.0

21

5

IM

Alisza Galljamova

RUS

2478

5.5

2378

43.5

48.0

22

2

GM

Bela Hotenasvili

GEO

2527

5.5

2376

45.5

49.5

23

31

WGM

Daria Csarocskina

RUS

2391

5.5

2355

40.0

43.0

24

9

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2472

5.5

2350

44.5

48.5

25

42

WGM

Inga Csarhalasvili

GEO

2318

5.5

2339

36.5

39.0

26

12

GM

Anna Usenyina

UKR

2467

5.5

2283

36.0

38.5

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása:

Nino Bacsiasvili (grúz, 2473, 8) – Natalija Zsukova (ukrán, 2456, 7,5)

Olga Girja (orosz, 2479, 6,5) – Marina Guszeva (orosz, 2391, 6,5)

Elina Danieljan (örmény, 2458, 6,5) – Salome Melia (grúz, 2452, 6,5)

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2474, 6) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2459, 6)

Elisabeth Paehtz (német, 2473, 6) – Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2402, 6)

Mihaela Sandu (román, 2300, 6) – Monika Socko (lengyel, 2467, 6)

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2423, 6) – Jolanta Zawadzka (lengyel, 2434, 6)

Inna Gaponneko (ukrán, 2391, 6) – Anna Usenyina (ukrán, 2467, 5,5)

Miranda Mikedze (grúz, 2233, 5,5) – Bela Hotenasvili (grúz, 2527, 5,5)

Inga Csarhalasvili (grúz, 2318, 5,5) – Alisza Galljamova (orosz, 2478, 5,5)

Meri Arabidze (grúz, 2403, 5,5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2472, 5,5)

Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2450, 5,5) – Daria Csarocskina (orosz, 2391, 5,5)

Anasztaszia Szavina (orosz, 2417, 5,5) – Maja Lomineisvili (grúz, 2364, 5,5)

Hoang,Thanh Trang (2472) - Sztetszko,L (2286)
Nimzoindiai védelem [E32]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 0-0 5.a3 Fxc3+ 6.Vxc3 b6 7.Fg5 Fb7 8.f3 d6 9.e4 c5 10.dxc5 bxc5 11.Bd1 Hc6 12.Fxf6 gxf6 13.Fd3 Va5 14.He2 Vxc3+ 15.Hxc3 Bfd8 16.0-0 Kf8 17.Bb1 a5 18.f4 Ke7 19.Bfe1 Hd4 20.Hb5 Hb3 21.Be3 a4 22.Bh3 Fc6 23.Hc3 Bab8 24.Bxh7

hoangszteszto_851

24...Hd2

Kellemetlen lett volna a 24...Bg8 25.Be1 Hd4 26.Bb1 Hf3+ folytatás.

25.Be1 Bg8 26.Be2 Bxb2 27.Hd5+ Fxd5 28.exd5 Hf3+ 29.Kf2 Bxe2+ 30.Fxe2 Hd4 31.Fh5 Bf8 32.dxe6 Kxe6 33.Fd1

hoangszteszto_852

33...Bb8 34.Fxa4 Ba8 35.Fd1 Bxa3 36.Fh5 Ba2+ 37.Kg3 Ba7 38.Kh3 Hc6

Számításba jött a 38...Hc2 39.Bh8 Ba3+ 40.g3 He3, vagy a 38...f5 39.Kg3 Hc2 40.Kf2 Hd4 változat is, mindkét esetben egyenlő állással.

39.Ff3 Ba3

hoangszteszto_853

40.Kg4! He7 41.f5+! Ke5 42.Bh8 Be3

hoangszteszto_854

43.h4 Hxf5?? 44.Bh5 és sötét feladta

Hotenasvili,B (2527) - Zsukova,N (2456)
Katalán megnyitás [E04]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.g3 a6 5.Fg2 dxc4 6.0-0 b5 7.He5 Hd5 8.Hc3

Az elmélet jobbnak tartja a 8.a4 Fb7 9.e4 Hf6 10.axb5 axb5 11.Bxa8 Fxa8 12.Hc3 c6 folytatást.

8...Fb7 9.e4

A grúz nagymesternő a 9.Hxd5 exd5 (9...Fxd5? 10.e4 Fb7 11.Vh5) 10.e4 Fd6 11.exd5 0-0 12.Vc2 változatban kicsit jobban állhatott volna.

9...Hxc3 10.bxc3 Hd7 11.f4 Fe7 12.a4 0-0 13.Bb1 Hxe5 14.fxe5 Fc6 15.d5?!

hotenasvilizsukova_855

15...Fc5+ 16.Kh1 Fd7 17.axb5 axb5 18.Vh5 Ba2 19.Bf4 Fe7 20.Fe3 Fg5!?

hotenasvilizsukova_856

21.Fd4?!

A világbajnoki aranyérmes grúz válogatott éltáblása kétes értékű áldozattal próbálkozott. 21.Bf2 g6 22.Vd1 Bxf2 23.Fxf2 Fh6 változatban is kedvezőek sötét esélyei.

21...Fxf4 22.gxf4 Va8 23.Bg1 Ba1 24.Ff1 Kh8?

A remihez vezető bástyaáldozatot örökre védte volna 24...g6 és 25.Vh6-ra (25.Vg5 Be1 26.f5 exf5 27.e6 Bxe4 28.Vf6 Bxd4 29.Vxd4 fxe6) 25...Bd1 26.h4 Vd8 27.dxe6 Fc6 28.exf7+ Bxf7 29.e6 Bf6 30.Fxf6 Vxf6 folytatásban Natalija Zsukova vígan nézhetett volna a jövőbe.

hotenasvilizsukova_857

25.f5?

Hotenasvili remizhetett volna a 25.Bxg7 Bxf1+ 26.Kg2 Va2+ 27.Kxf1 Kxg7 28.Vg5+ folytatással.

25...Be1?! 26.Vh4

Másodszor is kimaradt a remihez vezető bástyaáldozat.

26...Va1 27.Ve7?

Világos elszámolta magát, mindketten nagy időzavarban voltak. 27.Bxg7 Bxf1+ 28.Fg1 Kxg7 és örökös sakk a vége.

hotenasvilizsukova_858

27...Bg8 28.Fg2 Bxg1+ 29.Fxg1 Fe8 30.f6 gxf6 31.Vxf6+ Bg7 32.dxe6

hotenasvilizsukova_859

32...Vb2 33.Ff1 Vc2 34.h3? Vxe4+ 35.Kh2 Vg6 36.Ff2 Vxf6 37.exf6 Bg5 38.e7 Kg8 39.Fg2 Bf5 40.Fh4

hotenasvilizsukova_860

40...b4! 41.Kg3 b3 42.Fe4 Be5 43.Fb1 Be1 44.Ff5 b2 45.Kg4 h5+ és világos feladta

Melia,S (2452) - Bacsiasvili,N (2473)
Spanyol megnyitás [C78]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 b5 6.Fb3 Fb7 7.Be1 Fc5 8.c3 d6 9.d4 Fb6 10.a4 0-0 11.Fg5 h6 12.Fh4 Ve7 13.Vd3 Ha5 14.Fc2 c5 15.d5 c4 16.Ve2 Fc8 17.Hbd2 Fd7 18.Hf1

meliabacsi_861

18...g5 19.Fg3 Hb7 20.He3 Hh5 21.Hf5 Vf6 22.Hd2 Hf4 23.Fxf4 gxf4 24.axb5 axb5 25.b4 cxb3 26.Hxb3 Hc5 27.Hxc5 Fxc5 28.g3 Vg5 29.Kg2 Kh8 30.Fd3 Bg8 31.Bxa8 Bxa8 32.Fxb5 Fxf5 33.exf5 Vxf5 34.Fd3 f3+ 35.Vxf3 Vxf3+ 36.Kxf3 Ba3 37.Bc1 Fd4 38.Ke2 Bxc3 39.Bxc3 Fxc3 40.f4 exf4 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog