Help Sales ÁSZF

Abu Dhabiban ukrán kettős vezet az utolsó forduló előtt, Prohászka és Rapport a hetes üldöző bolyban

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál

Abu Dhabiban a Masters nyílt verseny nyolcadik fordulójában Prohászka Péter remizett a grúz Baadur Dzsobavával, Rapport Richárd az iráni Ehsan Ghaem Maghami ellen nyert. Mindkét nagymesterünknek öt társukhoz hasonlóan 6-6 pontja van. Ukrán kettős az élen, Alekszandr Arescsenko a svéd Nils Grandeliust fosztotta meg első helyétől, Martyin Kravcsiv az indiai Abhijeet Guptát kényszerítette megadásra, fél pont az előnyük a hetes üldöző boly előtt. Almási Zoltán győzött, Papp Gábor fél pontot szerzett, Czebe Attila és Horváth Ádám kikapott. A hétfői utolsó fordulót magyar idő szerint 8 órától játsszák, a két ukrán egymással küzd meg, Rapport ellenfele a lengyel Dariusz Swiercz, Prohászka az orosz Alekszandr Rohmanovval csatázik.

A 22. Abu Dhabi Sakkfesztivál Masters nyílt versenyének utolsó fordulójára maradt a döntés, kié lesz a 12 ezer dolláros első díj, a második 7 ezret kap, s még 98 díjat osztanak szét a legjobbak között. A hétfői játéknap előtt két ukrán nagymester az élen. Alekszandr Arescsenko a svéd Nils Grandeliust fosztotta meg vezető pozíciójától, nagyobb meglepetés a 24. helyre rangsorolt Martyin Kravcsiv holtversenyes első helye, az indiai Abhijeet Guptát sötéttel győzte le. Mindkét ukrán sakkozó veretlenül küzdötte végig a nyolc fordulót, egymás ellen játszanak.

A játéknapon Prohászka Péter sötéttel a grúz Baadur Dzsobavával csapott össze. Péter a spanyol megnyitású partiban kedvező esélyeket teremtett, a grúz sakkozó örülhetett, hogy kiskombinációra vállalkozott, vezérek mellett bástyája volt két passzív huszárral szemben, egyikük sem tudott előrejutni, pontosztozkodás született. Prohászka utolsó játszmájában világos lesz a fél ponttal kevesebbel bíró orosz Alekszandr Rohmanovval.

Nagyon sajnálhatja Rapport Richárd, hogy a hetedik körben oly felelőtlenül játszott Nils Grandelius ellen. A svéd sakkozó mai partija is bizonyította, hogy kellő odafigyeléssel legyőzhető. Ehsan Ghaem Maghamival vívott csatája időzavarban dőlt el, az iráni nagymester tarthatónak tűnő állásban túlzottan passzívan játszott, ezt Ricsi kihasználta. A lengyel Dariusz Swiercz utolsó ellenfele, Ricsié a kezdés joga.

Almási Zoltán könnyen győzött, Papp Gábor nem tudta gyalogelőnyét érvényesíteni az indiai Dronavalli Harika ellen, aki a bástyavégjátékban kihasználta a patt motívumot.

Két vereség volt még a mai magyar mérleg. Alekszandr Rohmanov legyőzte Czebe Attilát, míg Horváth Ádám a román Irina Bulmagától kapott ki.

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Result

Pont

Név

Élő

R.

1

7

GM

Alekszander Arescsenko

2661

 1 - 0

6

GM

Nils Grandelius

2628

12

2

5

GM

Baadur Dzsobava

2664

½ - ½

GM

Prohászka Péter

2602

22

3

19

GM

Dariusz Swiercz

2617

½ - ½

GM

Tigran L. Petroszjan

2623

15

4

17

GM

Abhijeet Gupta

2619

 0 - 1

GM

Martyin Kravcsiv

2599

24

5

20

GM

Ehsan Ghaem Maghami

2609

5

 0 - 1

5

GM

Rapport Richárd

2671

4

6

9

GM

Vlagyimir Akopjan

2647

5

1 - 0

5

GM

Hovhannes Gabuzjan

2593

28

7

36

GM

Gopal G. N.

2562

5

½ - ½

5

GM

Gawain Jones

2647

10

8

3

GM

Jurij Krivoruscsko

2697

½ - ½

GM

Kaido Kulaots

2573

31

9

35

GM

Vlagyimir Belousz 

2566

 0 - 1

GM

Szanan Szjugirov

2664

6

10

11

GM

Jurij Kuzubov

2638

 0 - 1

GM

Saleh A. R. Salem

2595

27

11

13

GM

Eduardo Itarruziga Bonelli

2625

 1 - 0

GM

Baris Essen

2567

34

12

16

GM

Alekszandr Rahmanov

2620

 1 - 0

GM

Czebe Attila 

2439

55

15

46

GM

Dronavalli Harika

2509

½ - ½

GM

Papp Gábor 

2601

23

18

2

GM

Mahadevan Siva

2401

4

 0 - 1

4

GM

Almási Zoltán

2700

23

22

67

IM

Irina Bulmaga

2393

4

 1 - 0

4

GM

Horváth Ádám

2540

43

Az élcsoport állása:

                                                                      

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Élő+/-

1

24

GM

Martyin Kravcsiv

UKR

2599

6.5

0.0

2593

41.0

20.7

2

7

GM

Alekszander Arescsenko

UKR

2661

6.5

0.0

2560

38.0

12.0

3

12

GM

Nils Grandelius

SWE

2628

6.0

0.0

2604

42.5

13.9

4

5

GM

Baadur Dzsobava

GEO

2664

6.0

0.0

2593

41.0

8.0

5

19

GM

Dariusz Swiercz

POL

2617

6.0

0.0

2553

37.0

10.2

6

9

GM

Vlagyimir Akopjan

ARM

2647

6.0

0.0

2546

36.0

6.7

7

22

GM

Prohászka Péter

HUN

2602

6.0

0.0

2543

34.0

10.6

8

4

GM

Rapport Richárd

HUN

2671

6.0

0.0

2540

37.5

4.4

9

15

GM

Tigran L. Petroszjan

ARM

2623

6.0

0.0

2506

36.5

6.0

10

27

GM

Saleh A. R. Salem

UAE

2595

5.5

0.0

2572

37.5

9.9

11

13

GM

Eduatdo Itarruziga Bonelli

VEN

2625

5.5

0.0

2571

39.5

7.3

12

39

GM

Vladislav Nevednichy

ROU

2549

5.5

0.0

2546

35.5

11.6

13

47

GM

Das Debashis

IND

2489

5.5

0.0

2530

33.0

15.0

14

10

GM

Gawain Jones

ENG

2647

5.5

0.0

2527

38.5

0.0

15

17

GM

Abhijeet Gupta

IND

2619

5.5

0.0

2521

40.5

2.1

16

16

GM

Alekszandr Rahmanov

RUS

2620

5.5

0.0

2490

34.0

-1.0

17

6

GM

Szanan Szjugirov

RUS

2664

5.5

0.0

2469

35.0

-6.2

18

36

GM

Gopal N. N.

IND

2562

5.5

0.0

2434

32.5

0.8

19

53

IM

Haridas Pascua

PHI

2447

5.0

0.0

2596

40.0

19.7

20

3

GM

Jurij Krivorucsko

UKR

2697

5.0

0.0

2582

37.5

-4.6

26

23

GM

Papp Gábor

HUN

2601

5.0

0.0

2484

35.0

-4.7

27

2

GM

Almási Zoltán

HUN

2700

5.0

0.0

2463

31.5

-14.0

47

55

GM

Czebe Attila

HUN

2439

4.5

0.0

2350

31.5

-7.0

61

43

GM

Horváth Ádám

HUN

2540

4.0

0.0

2459

33.5

-3.7

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Result

Pont

Név

Élő

R.

1

24

GM

Matyin Kravcsiv

2599

GM

Alekszander Arescsenko

2661

7

2

4

GM

Rapport Richárd

2671

6

6

GM

Dariusz Swiercz

2617

19

3

15

GM

Tigran L. Petroszjan

2623

6

6

GM

Baadur Dzsobava

2664

5

4

12

GM

Nils Grandelius

2628

6

6

GM

Vlagyimir Akopjan

2647

9

5

22

GM

Prohászka Péter

2602

6

GM

Alekszandr Rohmanov 

2620

16

6

6

GM

Szanan Szjugirov

2664

GM

Eduardo Iturrizaga Bonelli

2625

13

7

10

GM

Gawain Jones

2647

GM

Vladislav Nevednichy

2549

39

8

47

GM

Das Debashis

2489

GM

Abhijeet Gupta

2619

17

9

27

GM

Saleh A. R. Salem

2595

GM

Gopal N. N

2562

36

10

2

GM

Almási Zoltán

2700

5

5

GM

Chanda Sandipan

2585

30

15

23

GM

Papp Gábor

2601

5

5

GM

 Haridas Pascua

2697

53

22

55

GM

Czebe Attila

2439

5

5

GM

Vlagyimir Belousz

2566

35

27

43

GM

Horváth Ádám

2540

4

WGM

 Ghate Swati

2214

81

 Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog