Help Sales ÁSZF

A Szibéria együttese nyerte a rangadót, bajnoki címe biztosra vehető

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

Az orosz csapatbajnokság ötödik fordulójában eldőlt a bajnoki cím sorsa. A holtversenyben vezető együttesek rangadóját a Szibéria 4-2-re megnyerte a Belorecsenszk Egyetem gárdájával szemben. A rajtlistán első Szibéria győzelme a játszmák lefolyása alapján túlzott. Az érmekért folyó csatában a címvédő Malahit legyőzte a szentpétervári Mednyij vszadnik csapatát. A moszkvai SSZM-Nase naszledije megszenvedett a Lagyja elleni minimális győzelemért, a Zsiguli a sereghajtó Jamalt verte.

A Szocsiban zajló viadal ötödik játéknapján a Szibéria bebiztosította bajnoki címét. A holtversenyben vezető Belorecsenszk Egyetem elleni rangadón az örmény Levon Aronjan juttatta vezetéshez a Szibéria hatosát, de az éltáblán az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik állása körül viharfelhők gyülekeztek. A lengyel Radoslaw Wojtaszek többször is nyerőesélyt biztosító folytatatást hagyott ki, Kramnyik döntetlenre mentette a partit. A grúz Baadur Zsobava gyalogelőnyös, de remit ígérő pozíciójában vesztőt húzott, ennek Dmitrij Jakovenko és a Szibéria örülhetett.  A hátsó táblákon remik születtek. A Szibéria utolsó két meccsét a sereghajtók ellen játssza.

A kiegyenlített erők küzdelmében sok a döntetlen, a forduló másik derbijén csak egy parti dőlt el, a moldáviai Viorel Bologan győzelme a címvédő Malahit sikerét jelentette a szentpétervári Mednyij vszadnik csapatával szemben. Három együttes küzd a két kiadó két dobogós helyért.

A Zsiguli és a moszkvai SSZM-Nase naszledije csak a sereghajtók ellen eredményes.

Az 5. forduló eredményei:

Egyetem Belorecsenszk – Szibéria  2 - 4

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2746) – Vlagyimir Kramnyik (2777)  döntetlen

Dmitrij Andrejkin (2723) – Levon Aronjan (örmény, 2776)  0 - 1

Baadur Zsobava (grúz, 2699) – Dmitrij Jakovenko (2738)  0 - 1

Szergej Rublevszkij (2698) – Wang Yue (kínai, 2724)  döntetlen

Jevgenyij Alekszejev (2653) – Anton Korobov (ukrán, 2708)  döntetlen

Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2605) – Dmitrij Kokarev (2635)  döntetlen

Jamal – Zsiguli  2,5 – 3,5

Mednyij vszadnik – Malahit  2,5 – 3,5

Peter Szvidler (2734) – Alekszandr Gricsuk (2780)  döntetlen

Nyikita Vityjugov (2736) – Alekszej Shirov (lett, 2696)  döntetlen

Makszim Matlakov (2694) – Vlagyimir Malahov (2702)  döntetlen

Maxim Rodhstein (izraeli, 2682) – Igor Liszij (2677)  döntetlen

Ildar Hairullin (2649) – Alekszandr Rjazancev (2671)  döntetlen

Vlagyimir Fedoszejev (2683) – Viorel Bologan (moldáviai, 2605)   0 - 1

SSZM-Nase naszledije – Lagyja  3,5 – 2,5

Jan Nepomnjacsij (2728) – Gata Kamsky (amerikai, 2673)  döntetlen

Erneszto Inarkijev (2664) – Vladiszlav Artyemijev (2671)  döntetlen

A csapatbajnokság állása:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

 TB1 

 TB2 

1

Szibéria

 *

4

10

19.0

2

Egyetem Belorecsenszk

2

 *

4

4

8

17.0

3

Mednyij vszadnik

 *

4

6

6

18.5

4

Malahit

 *

4

4

6

16.5

5

Zsiguli

2

2

 *

4

4

14.0

6

SSZM-Nase naszledije

 *

4

13.5

7

Lagyja

2

2

2

 *

3

1

11.5

8

Jamal

0

2

3

 *

1

10.0

A 6. forduló párosítása:

Szibéria – Lagyja

Malahit – SSZM-Nase naszledije

Zsiguli – Mednyij vszadnik

Egyetem Belorecsenszk - Jamal

Wojtaszek,R (2746) - Kramnyik,V (2777)
Vezércsel [D63]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Hbd7 5.Fg5 h6 6.Fh4 Fe7 7.e3 0-0 8.Bc1 c5 9.dxc5 Hxc5 10.cxd5 g5 11.Fg3 Hxd5 12.Hxd5 Vxd5 13.Vxd5 exd5 14.Fe5 Ff5 15.Fe2 Bac8 16.0-0 Fd3 17.Bce1 Fe4 18.Bd1 a6 19.Fd4 He6 20.Fc3 b5 21.Bc1 b4

wojtaszekkramnyik_573

22.Fe5 f6 23.Fg3

Számításba jött a 23.Hd4 fxe5 24.Hxe6 Bxc1 25.Bxc1 Bf6 26.Hc7 d4 27.f3 Fg6 28.Hd5 folytatás.

23...a5 24.Fb5 Kf7 25.Hd4 Hc5?!

wojtaszekkramnyik_574

26.f3 Fg6 27.Bfd1 h5 28.Hc6 h4 29.Ff2 He6

wojtaszekkramnyik_575

30.Bxd5

Radoslaw Wojtaszek nyerőesélyes álláshoz jutott.

30...Bc7 31.e4 Ba8 32.Bc4

Az exvilágbajnok a nehéz pozícióban súlyos időzavarba is került.

32...Kg8 33.Fb6 Bb7 34.Fxa5

Még erősebb volt a 34.Hxe7+ Bxe7 35.Fc6 Ba6 36.Fxa5 b3 37.a3 Hd4 38.Fa4 folytatás.

34...Ff8

wojtaszekkramnyik_576

35.Hd8?

Végképp kiengedte az előnyt. A 35.Fa4 Ff7 36.Bc2 Hf4 37.Bd8 Bxd8 38.Hxd8 Ba7 39.Hxf7 Bxa5 40.Fb3 változatban Wojtaszek megőrizte volna kedvező lehetőségét.

35...Bxb5?

A kapkodásban kimaradt a 35...Hxd8 36.Fxd8 Bxb5 37.Bxb5 Bxd8 jobb folytatás.

36.Bxb5 Hxd8 37.Fxb4 Ff7 38.Bc1 He6 39.Bd1?!

A lengyel nagymester a 39.Ba5 Bxa5 40.Fxa5 Fc5+ 41.Kh1 Fe8 42.b3 változatban még mindig reménykedhetett volna.

39...Fxb4 40.Bxb4 Bxa2 41.Bd7 Hc5 42.Bd6 Kg7 43.Bb5 He6 44.Bb7 Kg6 45.g3

wojtaszekkramnyik_577

45...Ba1+ 46.Kg2 Bc1 47.Bd2 Hc5 48.Be7 hxg3 49.hxg3 Bc4 50.e5 g4 51.exf6 gxf3+ 52.Kxf3 Kxf6 53.Be3 Fh5+ 54.Kg2 He4 55.b3 és döntetlen

Aronjan,L (2776) - Andrejkin,D (2723)
Modern védelem [A42]

1.c4 e5 2.Hc3 Hc6 3.Hf3 g6 4.d4 exd4 5.Hxd4 Fg7 6.Hxc6 bxc6 7.e4 He7 8.Fe3 d6 9.Fd4 Fxd4 10.Vxd4 0-0 11.c5 dxc5 12.Vxc5 Vd6 13.Vxd6 cxd6 14.0-0-0 Bd8

Dmitrij Andrejkin az állást tarthatónak ítélhette.

aronjanandrejkin_578

15.Bd2 Fe6 16.Fe2 Bd7 17.Fd1 Hc8 18.Fa4 Bc7 19.Bhd1 Bb8 20.h3 Bb4 21.Fc2 g5?!

aronjanandrejkin_579

22.h4 h6 23.hxg5 hxg5 24.Bh1 Kf8 25.Bh5 Bcb7 26.b3

Számításba jött a 26.Fd3 g4 27.a3 Bb3 28.Fa6 Bc7 29.Fxc8 Bxc8 30.Bxd6 folytatás.

26...f6 27.g3 Bg7 28.f4 Bbb7?! 29.f5

aronjanandrejkin_580

30.e5 fxe5? 31.f6 Bgf7 32.He4

Gyorsabban nyert a 32.Ff5 Bbc7 33.He4 d5 34.Bh6 folytatás.

32...d5 33.Hc5 Hd6 34.Bxg5 Bxf6 35.Hxb7 Hxb7 36.Bxe5 Hd6 37.Bd4 Ff7 38.Bf4 Bh6 39.g4 Bh1+ 40.Kb2 Bh2 41.Bf6 He4 42.Bxc6 Hf2 43.Ka3 Hxg4 44.Bc8+ és sötét feladta

Zsobava,B (2699) - Jakovenko,D (2738)
 

zsobavajakovenko1_581

46.Ve3??

Fonalasan döntetlenhez vezetett a 46.Vf2 g5 47.hxg5 hxg5 48.Vb2+ Kh7 49.Vh2+ Kg7 50.Vb2+ Kg8 51.Vb3+ folytatás.

46...g5 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog