Help Sales ÁSZF

A grúziai Eb-n Hoang Thanh Trang megnyerte harmadik játszmáját

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

A grúziai Csakviban zajló Európa-bajnokság harmadik fordulójában Hoang Thanh Trang világossal játszva legyőzte az orosz Jevgenyiju Ohodot. A játéknapon négyen nyerték meg harmadik partijukat is, az orosz Alina Kaslinszkaja a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova ellen nyert,  a román Maihaela Sandu az orosz Alekszandra Gorjacskina elleni győzelmével okozott meglepetést. A grúz Nana Dzagnidze fordulatokban gazdag játszmában bástyaáldozattal mentette örökös sakkal döntetlenre csatáját az örmény Elina Danieljannal szemben. A két és félpontos Hoang a negyedik játéknapon sötéttel az örmény Lilit Galojannal mérkőzik meg.

Az Európa-bajnokságon olimpiai válogatottunk éltáblása, Hoang Thanh Trang győzelemmel folytatta szereplését. Az orosz Jevgenyija Ovod ellen kétfrontos akciót intézett, a sötét haderő passzivitásba kényszerült. Trang anyagi előnyét könnyedén érvényesítette, fél pontra követi a mesterhármassal rajtoló négyest.

A játéknap nagy meglepetését a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova veresége jelentette. A korábbi kontinensbajnok kedvező pozícióját csúnyán elrontotta, időzavarban meg is könnyítette az orosz Alina Kaslinszkaja feladatát. A román Mihaela Sandu az orosz Alekszandra Gorjacskina feletti győzelmét is a nem várt eredmény kategóriájába sorolhatjuk.

Nehéz pillanatokat élt át a rajtlistát vezető olimpiai aranyérmes grúz Nana Dzagnidze. A fordulatokban gazdag partiban az örmény Elina Danieljan nyerhetett volna, a kapkodásban elnézte az örökös sakkhoz vezető bástyaáldozatot.

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Nana Dzagnidze (grúz, 2570, 2) – Elina Danieljan (örmény, 2458, 2)  döntetlen

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2512, 2) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2423, 2)  0 - 1

Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2402, 2) – Olga Girja (orosz, 2478, 2)  0 - 1

Mihaela Sandu (román, 2300, 2) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2474, 2)  1 - 0

Nino Bacsiasvili (grúz, 2473, 2) – Anasztazia Szavina (orosz, 2417, 2)  1 - 0

Vlada Szviridova (orosz, 2087, 2) – Lela Zsahavisvili (grúz, 2472, 2)  döntetlen

Monika Socko (lengyel, 2467, 2) – Lilit Galojan (örmény, 2275, 2)  döntetlen

Bela Hotenasvili (grúz, 2527, 1,5) – Maria Gevorgyan (örmény, 2190, 1,5)  1 - 0

Alisza Galljamova (orosz, 2478, 1,5) – Sopiko Guramisvili (grúz, 2370, 1,5)  1 - 0

Hoang Thanh Trang (magyar, 2472, 1,5) – Jevgenyija Ovod (orosz, 2320, 1,5)  1 – 0

Nino Hurcidze (grúz, 2451, 1,5) – Inga Csarhalasvili (grúz, 2318, 1,5) 1 – 0

Cemre Yilmiz Betul (török, 2315, 1,5) – Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2450, 1,5) 0 – 1

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

ÉLő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

45

WGM

Mihaela Sandu

ROU

2300

3.0

2463

4.0

5.0

2

20

IM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2423

3.0

2399

3.0

4.0

3

4

WGM

Olga Girja

RUS

2479

3.0

2389

4.0

5.5

4

7

IM

Nino Bacsiasvili

GEO

2473

3.0

2377

3.5

4.5

5

48

IM

Lilit Galojan

ARM

2275

2.5

2462

4.5

4.5

6

67

WIM

Salomeja Zaksaite

LTU

2203

2.5

2459

4.0

5.5

7

14

GM

Elina Danieljan

ARM

2458

2.5

2445

4.5

4.5

8

85

WFM

Vlada Szviridova

RUS

2087

2.5

2437

4.5

5.5

9

1

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2570

2.5

2425

4.5

5.5

10

5

IM

Alisza Galljamova

RUS

2478

2.5

2375

3.0

4.0

11

9

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2472

2.5

2319

3.0

4.5

12

11

GM

Monika Socko

POL

2467

2.5

2284

4.0

5.0

13

10

IM

Lela Zsavahisvili

GEO

2472

2.5

2283

4.5

5.5

14

18

IM

Jekatyerina Kovalevszkaja

RUS

2450

2.5

2272

4.0

5.5

15

17

IM

Nino Hurcidze

GEO

2451

2.5

2271

3.0

4.0

16

2

GM

Bela Hotenasvili

GEO

2527

2.5

2251

4.0

5.5

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

Olga Girja (orosz, 2479, 3) – Mihaela Sandu (román, 2300, 3)

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2423, 3) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2473, 3)

Elina Danieljan (örmény, 2458, 2,5) – Bela Hotenasvili (grúz, 2527, 2,5)

Nino Hurcidze (grúz, 2451, 2,5) – Alisza Galljamova (orosz, 2478, 2,5)

Lilit Galojan (örmény, 2275, 2,5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2472, 2,5)

Lela Zsavahisvili (grúz, 2472, 2,5) – Salomeja Zaksaite (litván, 2203, 2,5)

Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2450, 2,5) – Monika Socko (lengyel, 2467, 2,5)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2512, 2) – Vlada Szviridova (orosz, 2087, 2,5)

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2474, 2) – Daria Csarocskina (orosz, 2391, 2)

Maja Lomineisvili (grúz, 2364, 2) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2459, 2)

Hoang,Thanh Trang (2472) - Ovod,E (2320)
Szláv védelem [D11]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Vc2 g6 5.Ff4 Ff5 6.Vb3 Vb6 7.e3 Hbd7 8.Hc3 Fg7 9.h3 h6 10.g4 Fe6 11.c5 Vxb3 12.axb3 a6 13.b4 g5 14.Fg3 0-0

hoangovod_716

15.Hd2 Hh7 16.Hb3 f5 17.Ha5 Ba7 18.Fe2 f4 19.Fh2 Bf6 20.0-0-0 Hhf8 21.exf4 gxf4 22.Fd3 Ff7 23.Bhe1 b6 24.cxb6 Hxb6

hoangovod_717

25.h4 Fg6? 26.g5 hxg5 27.hxg5 Bf7 28.Hxc6 Bc7 29.Fxg6

Jelentős anyagi előnyt szerzett a 29.Hd8 Fxd3 30.Hxf7 Fe4 31.Fxf4 Bxc3+ 32.bxc3 Kxf7 33.f3 Fxf3 34.Bd2 folytatás.

29...Hxg6 30.Hd8 Ha4?

hoangovod_718

31.Hxf7 Hxc3 32.bxc3 Bxc3+ 33.Kb2 Bf3 34.Hh6+ Fxh6 35.gxh6 Bxf2+ 36.Kc3 Bxh2 37.Bh1 Bf2 38.Bdg1 Bf3+ 39.Kd2 Bg3 40.Bxg3 fxg3 41.Bg1 Kh7 42.Bxg3 Kxh6 43.Ba3 Kg5 44.Bxa6 Hf8 45.b5 Kf5 46.b6 Hd7 47.b7 Ke4 48.Ba8 Kxd4 49.Bd8 és sötét feladta

Dzagnidze,N (2570) - Danieljan,E (2458)
Vezérindiai védelem [E12]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.a3 Fa6 5.Vc2 Fb7 6.Hc3 c5 7.e4 cxd4 8.Hxd4 Fc5 9.Hb3 Hc6 10.Fg5 h6 11.Fh4 Hd4 12.Hxd4 Fxd4 13.Fd3 Vb8 14.Fg3 Fe5 15.0-0-0 0-0 16.Fxe5 Vxe5 17.Kb1 Bac8 18.Bhe1 d6 19.g3 Bfd8 20.f4 Vc5 21.e5 dxe5 22.fxe5 Hd7?! 23.Hb5 Ff3

dzagnidzedanieljan_719

24.Bd2

Szép előnyt adott a 24.Fh7+ Kh8 25.Hd6 Bf8 26.Bd2 Bcd8 27.Vc3 folytatás.

24...a5 25.Hd6?! Hxe5 26.Hxc8 Bxc8 27.Vc3 Hxd3 28.Bxd3 Fh5 29.Ka1 Fg6 30.Bd4 Vh5 31.Vd2 Kh7 32.Bc1 Vc5 33.Bc3 Vf5 34.Bc1 e5 35.Bd6

dzagnidzedanieljan_720

35...Bxc4 36.Bxb6 a4 37.Bb4 Vf2 38.Ve1 Bxc1+ 39.Vxc1 Vxh2 40.Bxa4 Vxg3 41.Bc4 Fd3 42.Bc7 f5 43.a4 e4 44.Vc3 h5

Elina Danieljan nyerhetett volna a 44...f4 45.Bd7 Vg1+ 46.Ka2 Fb1+ 47.Ka3 f3 folytatással.

45.a5? h4 46.a6 h3

Nem menekülhetett volna meg a vereségtől Nana Dzagnidze a 46...Fxa6 47.Vc5 Vg4 48.Ve5 h3 változatban.

47.a7 h2 48.a8V h1V+ 49.Vc1 Vge1?

dzagnidzedanieljan_721

50.Bxg7+! Kxg7 51.Va7+ Kg8 52.Vb8+ Kg7 53.Ve5+ Kg8 54.Ve8+ Kg7 55.Ve5+ és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog