Help Sales ÁSZF

Kínai aranyérem az örményországi vb-n, válogatottunk hatodik lett

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

Az örményországi Cahkadzorban megrendezett X. csapat-világbajnokság befejező játéknapján válogatottunk Lékó Péter, Erdős Viktor, Almási Zoltán és Balogh Csaba összeállításban Ukrajna elleni négy gyors döntetlennel  fejezte be szereplését. Az eredménnyel az ukránok bebiztosították ezüstérmüket, de egyúttal biztossá vált a kínai aranyérem. Az olimpiai bajnok kínai együttes  India elleni győzelmével végül 3 pontos előnnyel végzett az élen. Az örmények szerezték meg a bronzérmet, a címvédő oroszok oly sok megpróbáltatás után negyedikként zártak. A legjobbjaikat nélkülöző amerikai csapat nagy meglepetésre újabb nyeréssel ötödikek lett, míg válogatottunk két győzelemmel, öt döntetlennel és két vereséggel a hatodik helyen végzett.

A vérmesebb szurkolók igazi küzdelmet reméltek a tegnapi váratlan vereség miatt megingott ukrán csapattal szemben, sokaknak okozott csalódást, hogy a többi meccsen még a nyitással bajlódtak a sakkozók, a mi találkozónk négy gyors remivel ért véget. Számunkra kedvező eredmények esetén ez akár nagyobb előrelépést is jelenthetett volna, de végül egy helyet sikerült javítani a taktikai döntetlenekkel.

A rivális ukrán együttes pontvesztése a kínai válogatott számára már az aranyérmet jelentette. A fiatal erőkből álló csapat tavalyi olimpiai aranyérme után immár a nagy rangot képviselő csapat-világbajnoki elsőséget is megszerezte. A 15 éves Wei Yi ismét nyerőemberük volt, Yu Yangyi pedig nem engedhette meg magának azt a luxust, hogy ne végezzen pluszban, korábbi két vesztésének nagyon nem örültek a csapattársak.

Az idei világbajnokság különös érdekessége volt, hogy külön versenyt futott az ukrán és a kínai csapat, arra a vb előtt az esélyek latolgatásakor aligha gondolhattunk, hogy a címvédő orosz együttes ekkorát betlizik, az ötödik fordulóban szerezte meg első győzelmét. Szupernagymestereik sorban csődöt mondtak, de ez fokozottan érvényes éltáblásukra, Alekszandr Griscsukra, aki játszmát sem tudott nyerni. A sakkvilágban nyílt titok, hogy milyen magánéleti gondokkal küszködik, ennek nagy árát a csapat is megfizette.

A háromszoros olimpiai bajnok örmény válogatott a vb derekán még aligha bízhatott az éremszerzésben. A negyedik fordulóban a kínai csapattól elszenvedett kiütéses vereséget követően nem kis nehézség árán rendezték soraikat.

Nem könnyű értékelni együttesünk szereplését. A tavalyi olimpiai ezüstérem fokozta az elvárást, titkon érmet is reméltünk a rajtlistán negyedik válogatottunktól. A vb előtt voltak figyelmeztető jelek, nagymestereink alig játszottak tétmeccseket, Rapport Richárd főpróbája Moszkvában pedig rosszul sikerült, s korábbi tornákon is sok „svindli” partit játszott. Arra kevesen számítottak, hogy Rapport „mélyrepülése” folytatódik, húzóemberként számítottak rá, ehelyett a társakra is negatív hatással volt felelőtlen játéka. Sakkozóink hét partit vesztettek, csak ötöt nyertek. A csapatból hárman is nyeretlenek maradtak, Lékó Péter egyedüli veretlenként nyolcat remizett.

Az utolsó forduló eredményei:

Magyarország – Ukrajna  2 - 2

Lékó Péter (2713) – Ruszlan Ponomarjov (2713) döntetlen (Spanyol megnyitás, 20)

Vaszilij Ivancsuk (2731) – Erdős Viktor (2612)  döntetlen (Szicíliai védelem, 13)

Almási Zoltán (2698) – Jurij Krivorucsko (2686) döntetlen (Vezérindiai védelem, 20)

Alekszander Mojszejenko (2697) – Balogh Csaba (2651)  döntetlen (Bogoindiai védelem, 8)

Kína – India  3 - 1

Ding Liren (2751) – Pentala Harikrishna (2731)  döntetlen

Yu Yangyi (2724) – Sethuraman S. P. (2634)  1 - 0

Bu Xiangzhi (2681) – Krishnan Sasikiran (2654)  döntetlen

Wei Yi (2703) – Deep Sengupta (2576)  1 - 0

Egyesült Államok – Kuba  3 - 1

Samuel Shankland (2661) – Leinier Dominguez Perez (2729)  döntetlen

Aleksandr Lenderman (2617) – Lazaro Bruzon Batista (2691)  1 - 0

Varuzhan Akobian (2622) – Isan Reynaldo Ortiz Suarez (2612)  1 - 0

Daniel Naroditsky (2640) – Yuri Gonzalez Vidal (2557)  döntetlen

Oroszország – Izrael  2,5 – 1,5

Alekszandr Griscsuk (2794) – Borisz Gelfand (2747)  döntetlen

Szergej Karjakin (2757) – Emil Szutovszkij (2628)  döntetlen

Jevgenyij Tomasevszkij (2745) – Maxim Rodhstein (2667)  1 - 0

Nyikita Vityjugov (2736) – Evgeny Postny (2636)  döntetlen

Örményország – Egyiptom  2,5 – 1,5

Levon Aronjan (2770) – Samy Shoker (2482)  1 - 0

Gabriel Szargiszjan (2674) – Mohamed Ezat (2479)  1 - 0

Szergej Movszeszjan (2665) – Ahmed Adly (2595)  0 - 1

Hrant Melkumjan (2651) – Ali Farahat (2389)  döntetlen

A X. csapat-világbajnokság végeredménye:

H.

Ország

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Kína

*

2

2

2

3

3

15

23.0

397.5

2

Ukrajna

2

*

2

4

12

21.0

355.0

3

Örményország

½

*

2

11

18.0

315.5

4

Oroszország

2

*

2

10

20.5

349.0

5

Egyesült Államok

2

*

3

2

3

10

19.5

338.3

6

Magyarország

2

2

2

½

*

2

2

9

17.0

302.0

7

Izrael

2

*

2

8

18.5

322.3

8

Kuba

1

1

2

*

3

7

16.5

286.0

9

India

1

2

½

*

3

7

16.0

274.3

10

Egyiptom

0

½

1

2

1

1

*

1

10.0

186.3

T.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

J

Átlag

Élő+/-

1

GM

Ding Liren

2751

1

½

½

½

1

½

½

½

½

5.5

9

2721

6.4

2

GM

Yu Yangyi

2724

½

½

½

1

0

½

0

1

1

5.0

9

2647

-4.1

3

GM

Bu Xiangzhi

2681

½

½

½

1

½

1

½

½

5.0

8

2682

10.1

4

GM

Wei Yi

2703

½

½

½

1

1

1

½

1

1

7.0

9

2626

15.9

5

IM

Wang Chen

2531

½

0.5

1

2389

-1.9

T.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

J.

Átlag

Élő+/-

1

GM

Ruszlan Ponomarjov

2713

½

0

½

½

½

½

½

½

3.5

8

2737

-2.3

2

GM

Vaszilij Ivancsuk

2731

½

½

1

1

½

½

1

0

½

5.5

9

2663

1.7

3

GM

Pavel Eljanov

2733

1

½

1

0

½

0

½

3.5

7

2648

-7.7

4

GM

Kryvoruchko Yuriy

2686

½

1

1

1

½

½

4.5

6

2629

10.6

5

GM

Alekszander Mojszejenko

2697

½

1

1

½

½

½

4.0

6

2644

5.8

T.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

J.

Átlag

Élő+/-

1

GM

Levon Aronjan

2770

½

1

½

½

½

1

½

½

1

6.0

9

2691

5.8

2

GM

Gabriel Szargiszjan

2674

½

½

0

0

½

1

½

1

4.0

8

2668

-0.6

3

GM

Szergej Movszeszjan

2665

½

½

0

½

½

½

0

2.5

7

2668

-9.9

4

GM

Vlagyimir Akopjan

2656

0

0

½

½

1.0

4

2668

-9.3

5

GM

Hrant Melkumjan

2651

½

1

0

1

0

½

1

½

4.5

8

2625

2.5

T.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

J.

Átlag

Élő+/-

1

GM

Alekszandr Griscsuk

2794

½

0

½

½

½

½

½

½

½

4.0

9

2717

-14.5

2

GM

Szergej Karjakin

2757

½

½

½

½

1

1

0

½

4.5

8

2670

-4.5

3

GM

Jevgenyij Tomasevszkij

2745

0

½

1

1

½

½

1

1

5.5

8

2644

4.2

4

GM

Dmitrij Jakovenko

2744

½

½

0

1

2.0

4

2622

-6.3

5

GM

Nyikita Vityjugov

2736

½

½

1

½

½

1

½

4.5

7

2632

0.1

T.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

J.

Átlag

Élő+/-

1

GM

Lékó Péter

2713

½

½

½

½

½

½

½

½

4.0

8

2720

0.8

2

GM

Erdős Viktor

2612

½

½

0

0

½

½

2.0

6

2711

-2.0

3

GM

Almási Zoltán

2698

½

1

½

0

½

1

½

½

4.5

8

2652

0.2

4

GM

Rapport Richárd

2710

0

½

½

0

½

0

1.5

6

2636

-21.2

5

GM

Balogh Csaba

2651

1

½

½

0

1

1

½

½

5.0

8

2633

8.4

Az egyes táblák legjobbjai:

1.tábla

H.

Név

Élő

Ország

%

Pont

J.

1

GM

Levon Aronjan

2770

Örményország

66.7

6.0

9

2

GM

Ding Liren

2751

Kína

61.1

5.5

9

3

GM

Leinier Dominguez Perez

2729

Kba

55.6

5.0

9

2.tábla

H.

Név

Élő

Ország

%

Pont

J.

1

GM

Aleksandr Lenderman

2617

USA

71.4

5.0

7

2

GM

Ivanchuk Vassily

2731

Ukraine

61.1

5.5

9

3

GM

Szergej Karjakin

2757

Russia

56.3

4.5

8

3.tábla

H.

Név

Élő

Ország

%

Pont

J.

1

GM

Yuniesky Quesada Perez

2629

Kuba

68.8

5.5

8

2

GM

Jevgenyij Tomasevszkij

2745

Oroszország

68.8

5.5

8

3

GM

Ilia Szmirin

2652

Izrael

64.3

4.5

7

4.tábla

H.

Név

Élő

Ország

%

Pont

J.

1

GM

Wei Yi

2703

Kína

77.8

7.0

9

2

GM

Jurij Krivorucsko

2686

Ukrajna

75.0

4.5

6

3

GM

Alekszander Mojszejenko

2697

Ukrajna

66.7

4.0

6

A virtuális világranglista élcsoportjának állása:

1.Magnus Carlsen (norvég) 2875.9 (+ 12,9)

2. Viswanathan Anand (indiai) 2803.7 (+ 12,7)

3. Fabiano Caruana (olasz) 2802.8 (+ 0.8)

4. Hikaru Nakamura (amerikai) 2799.3 (+ 1.3)

5. Veszelin Topalov (bolgár) 2798

6. Alekszandr Griscsuk (orosz) 2779.5 (- 14.5)

7. Wesley So (amerikai) 2778.3 (- 9.7)

8. Vlagyimir Kramnyik (orosz) 2776.7 (- 6.3)

9. Anish Giri (holland) 2775.8 (- 14.2)

10. Levon Aronjan (örmény) 2775.8 (+ 5.8)

11. Ding Liren (kínai) 2757.4 (+ 6.4)

12. Maxime Vachier-Lagrave (francia) 2753.7 (- 8.3)

13. Szergej Karjakin (orosz) 2752.5 (- 4.5)

14. Jevgenyij Tomasevszkij (orosz) 2749.2 (+ 4.2)

15. David Navara (cseh) 2748.6 (+ 4.6)

36. Lékó Péter (magyar) 2713.8 (+ 0.8)

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog