Help Sales ÁSZF

Hoang veresége ellenére továbbjutott, Zsukova másodszor Európa-bajnok

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

A grúziai Csakviban megrendezett Európa-bajnokságról az utolsó fordulóban elszenvedett veresége ellenére Hoang Thanh Trang biztosította részvételi jogát a jövő évi kieséses rendszerű világbajnokságon. A orosz Alina Kaslinszkaja váratlan győzelmével végül bronzérmes lett. Pályafutása második Európa-bajnoki címét ünnepelheti az ukrán Natalija Zsukova. A befejező játéknapon az örmény Elina Danieljan elleni nyerésével félpontos előnnyel végzett az élen. A grúz Nino Bacsiasvili az orosz női sakkozás nagy ígéretére, Alekszandra Gorjacskinára mért vereséget, a második helyen végzett. A kontinensbajnokságról tizennégyen jutottak tovább, az élcsoportból hatan már a tavalyi Eb-n sikerrel szerepeltek.

A 11 fordulós svájci rendszerű kontinensbajnokság utolsó fordulója sem nélkülözte a váratlan eredményeket. a meglepetések sora folytatódott. A rajtlistán csak 15. ukrán Natalija Zsukova a hajrában ötös(!) nyerősorozattal pályafutása második Európa-bajnoki címét szerezte meg, Natasa már hosszú ideje a női sakkozás elitjéhez tartozik, a 2006-os torinói sakkolimpián az aranyérmes ukrán válogatott éltáblásaként remekelt, két év múlva az ezüstérmes csapat tagja volt. Isztambulban és Tromsöben is bronzérmes volt a válogatottal. 2013-ban a világbajnokságot nyert együttes ponterős játékosaként brillírozott.

Az idei vb-n az egyik titkos favoritként gondolhattunk rá, de már az első fordulóban  búcsúzni kényszerült honfitársnőjével, Inna Gaponenkóval szemben. A 11 fordulóban gyűjtött 9,5 pontja szenzációs, a verseny közben még arra is volt energiája, hogy megszervezze a résztvevők között a szervezők felé írt két levelet, a másodikban már direkt módon megvádolták az ötös nyerősorozattal rajtolt román Mihaela Sandut, hogy „segítséggel” érte el várakozáson felüli győzelmi sorozatát.

A házigazdák ezüstéremnek örülhetnek, de Nino Bacsiasvili éppen a bajnoki címet eldöntő, Zsukova elleni part feszültségét nem bírta.

Az orosz Alina Kaslinszkaja nem kis meglepetésre bronzérmes lett. Európa-bajnoknőkkel, Hoang Thanh Tranggal csak röviden tudtam beszélni, örült a továbbjutásának, de fáradtsága miatt a befejező játszmát mélyen tudása alatt játszotta. A riválisok partijainak eredményei kedvezően alakultak, olimpiai válogatottunk éltáblása veresége ellenére biztosította részvételét a jövő évi vb-n.

A szaksajtóban egyre nagyobb viharokat kavar Mihaela Sandu fantasztikus rajtjának „tisztességét” megkérdőjelező beadvány, amelyet tizenöten írtak alá, az elsőn, az internetes élő közvetítést 15 perccel elcsúsztató kérést még harmincketten. Sandu utolsó négy partiját elvesztette, ez „igazolni” látszik a kételyeket. Hova jut a sakkozás, ha a táblán folyó versengést felváltja a kétely, hogy ki, mikor használ meg nem engedett eszközöket? Női tornán először fordult elő, hogy résztvevővel szemben felmerült a „csalás” vádja.

A vélt, vagy valós vádak alapján is hálás vagyok a Szocsiban megrendezett világbajnokság valamennyi résztvevőjének, hogy fair küzdelmet vívtak, fel sem merült az esetleges csalás vádja. Erre a rendezőkkel szoros együttműködéssel, fokozott biztonsági intézkedésekkel kialakított rendszerben a minimális lehetőséget is próbáltuk kizárni. Nem leplezhetem csalódottságomat, hogy szeretett sportágunk az informatika fejlődésével ekkora veszélynek van kitéve. Élő-pontok, címek megszerzésének vágya aláássa a sakk tekintélyét!

Az élcsoportban az utolsó forduló eredményei:

Natalija Zsukova (ukrán, 2456, 8,5) – Elina Danieljan (örmény, 2458, 7,5)  1 - 0

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2474, 7) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2473, 7)  0 - 1

Monika Socko (lengyel, 2467, 7) – Olga Girja (orosz, 2479,7) döntetlen

Marina Guszeva (orosz, 2391, 7) – Inna Gaponenko (ukrán, 2391, 7)  döntetlen

Hoang Thanh Trang (magyar, 2472, 6,5) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2423, 7)

Bela Hotenasvili (grúz, 2527, 6,5) – Elisabeth Paehtz (német, 2473, 6,5)  döntetlen

Salome Melia (grúz, 2452, 6,5) – Anasztazia Szavina (orosz, 2417, 6,5)  1 - 0

Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2402, 6,5) – Ekaterina Atalik (török, 2392, 6) döntetlen

Alisza Galljamova (orosz, 2478, 6) – Mihaela Sandu (román, 2300, 6)  1 - 0

Lilit Mkrtchian (örmény, 2459, 6) – Inga Csarhalasvili (grúz, 2318, 6)  1 - 0

Nino Hurcidze (grúz, 2451, 6) – Sopiko Guramisvili (grúz, 2370, 6)  döntetlen

Daria Csarocskina (orosz, 2391, 6) – Hayala Abdulla (azeri, 2266, 6)  1 – 0

Az Európa-bajnokság élcsoportjának végeredménye:

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

15

GM

Natalija Zsukova

UKR

2456

9.5

2369

65.0

69.0

2

7

IM

Nino Bacsiasvili

GEO

2473

9.0

2426

71.0

74.0

3

20

IM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2423

8.0

2438

68.5

73.0

4

14

GM

Elina Danieljan

ARM

2458

7.5

2421

70.5

75.5

5

30

IM

Marina Guszeva

RUS

2391

7.5

2419

70.5

75.5

6

4

WGM

Olga Girja

RUS

2479

7.5

2410

70.5

76.0

7

11

GM

Monika Socko

POL

2467

7.5

2361

66.0

71.5

8

16

IM

Salome Melia

GEO

2452

7.5

2354

66.5

70.5

9

29

IM

Inna Gaponenko

UKR

2391

7.5

2352

61.5

64.0

10

18

IM

Jekatyerina Kovalevszkaja

RUS

2450

7.0

2411

70.0

75.0

11

25

IM

Anasztaszia Bodnaruk

RUS

2402

7.0

2394

67.0

71.5

12

2

GM

Bela Hotenasvili

GEO

2527

7.0

2371

66.5

71.5

13

5

IM

Alisza Galljamova

RUS

2478

7.0

2365

63.5

68.5

14

6

WGM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2474

7.0

2359

64.0

69.0

15

8

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2473

7.0

2358

62.0

66.5

16

31

WGM

Daria Csarocskina

RUS

2391

7.0

2355

63.0

67.0

17

13

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2459

7.0

2330

60.5

65.5

18

22

IM

Anasztaszia Csarocskina

RUS

2417

6.5

2386

69.5

74.0

19

9

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2472

6.5

2362

66.5

71.5

20

34

IM

Sopiko Guramisvili

GEO

2370

6.5

2320

58.0

62.0

21

17

IM

Nino Hurcidze

GEO

2451

6.5

2314

58.5

63.5

22

28

IM

Ekaterina Atalik

TUR

2392

6.5

2262

54.5

57.5

23

37

IM

Olga Zimina

ITA

2339

6.5

2258

57.5

61.0

24

21

IM

Nasztasszia Ziazulkina

BLR

2423

6.5

2253

51.5

54.5

25

41

IM

Sofio Gvetadze

GEO

2319

6.5

2238

53.5

56.5

26

45

WGM

Mihaela Sandu

ROU

2300

6.0

2472

74.0

77.0

 

Hoang,Thanh Trang (2472) - Kaslinszkaja,A (2423)
Vezérgyalog megnyitás [D01]

1.d4 Hf6 2.Fg5 d5 3.e3 c5 4.Fxf6 gxf6 5.Hc3 Hc6 6.dxc5 e6 7.Vh5 Fxc5 8.0-0-0 Ve7 9.Fb5 Fd7 10.Hge2 0-0-0 11.g4 Kb8 12.Kb1 He5 13.Fxd7 Bxd7 14.e4?

A saját bevallása szerint is nagyon fáradt nagymesternőnk rossz döntést hozott.

14...d4 15.Ha4 Bc8 16.b3 Fa3 17.f4?

hoangkasli_861

17...Hc4!

A meggyengült világos királyállás többé nem védhető.

18.Bd3 Vb4 19.Hxd4 Hd2+ 20.Ka1 Bxd4 21.c3

hoangkasli_862

21...Vxa4! 22.Bxd4 Hxb3+

Fonalas matt volt a 22...Vxd4 23.cxd4 Bc2 folytatás.

23.axb3 Vxb3 24.Bb1 Vxc3+ 25.Ka2 Fc5 26.Bxb7+ Kxb7 27.Vxf7+ Bc7 és világos feladta

Zsukova,N (2456) - Danieljan,E (2458)
Angol megnyitás [A19]

1.c4 Hf6 2.Hc3 e6 3.e4 c5 4.e5 Hg8 5.Hf3 Hc6 6.d4 cxd4 7.Hxd4 Hxe5 8.Hdb5 a6 9.Hd6+ Fxd6 10.Vxd6 f6 11.Fe3 He7 12.Fb6 Hf5 13.Vb4 Hc6 14.Vc5 d6 15.Fxd8 dxc5 16.Fb6 Fd7 17.0-0-0 He5

zsukovadanieljan_863

18.He4 Fc6 19.Hxc5 Kf7 20.h4 h5 21.Bh3 Bac8 22.Bc3 Hxh4 23.f4 Hg4 24.g3 Hf5

zsukovadanieljan_864

25.Hxb7 h4 26.gxh4 Bxh4

zsukovadanieljan_865

27.Hd8+ Kg6?! 28.Hxe6 Bb8 29.Fc5 Bh2 30.Fd3 Bbxb2 31.Hd4 Fd7 32.Hf3 Bxa2 33.Hxh2 Bxh2 34.Fe4 Fe6 35.Fg1 Bh8 36.Bg3 Bh4 37.c5 Kf7 38.Ba3 Hgh6 39.Bf3!? He7 40.Be1 Hhf5 41.Ff2 Bh2 42.Fg1 Bh4 43.Kb2 g6 44.c6 Hd6

zsukovadanieljan_866

45.c7 He8 46.Fb6 Hc8 47.Fxg6+ Kxg6 48.Bxe6 Kf7 49.Bc6 Ke7 50.Fa5 Kd7 51.Bxa6 Bh5 52.Bd3+ Ke7 53.Bd8 Bb5+ 54.Ka3 Bxa5+ 55.Bxa5 Hed6 56.Ba8 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog