Help Sales ÁSZF

Hoang újabb győzelemmel már továbbjutásra áll, Zsukova átvette a vezetést

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

Az Európa-bajnokság tízedik fordulójában Hoang Thanh Trang sötéttel győzött a grúz Meri Arabidze ellen, és továbbjutó helyen várhatja a befejező játéknapot. A grúzok fekete napot zártak, az éllovas Nino Bacsiasvili vereséget szenvedett az ukrán Natalija Zsukovától, aki a győzelemmel átvette a vezetést. A harmadik helyre lépett előre az örmény Elina Danieljan, a grúz Melia Salome kényszerült feladásra. Negyedszer kapott ki a román Mihaela Sandu, javított a grúz Bela Hotenasvili. A viadalról tizennégyen kvalifikálják magukat a jövő évi kieséses rendszerű világbajnokságra, Hoang Thanh Trangot a táblázaton megelőzők közül öten már a tavalyi kontinensbajnokságról továbbjutottak. Európa-bajnoknőnk utolsó partiját világossal a negyedik helyen álló orosz Alina Kaslinszkajával játssza. A versenykiírás szerint a döntő ütközetek szombaton magyar idő szerint 9 órakor kezdődnek.

A grúziai Csakviban olimpiai válogatottunk éltáblása, Hoang Thanh Trang mai győzelmével továbbjutó helyről várhatja a kontinensbajnokság utolsó fordulóját. A viadal tízedik játéknapján a grúz Meri Arabidze ellen a sötét bábukat vezette, a nyitásban megijedtünk, mert nagyot hibázott, szerencsére ellenfele a természetes lépést húzta a döntő előnyt biztosító huszárlépés helyett. A veszély elmúlt, a parti feszültségét Arabidze bírta kevésbé. A lebonyolításkor két bástyát kapott a vezérért, de utolsó bakija már végzetes volt.

A grúzok fekete napot zártak. Az éllovas Nino Bacsiasvili keze a siker kapujában megremegett. Világossal igen gyengén játszva kapott ki az ukrán Natalija Zsukovától, aki a győzelemmel átvette a vezetést.

Jól hajrázik az örmény Elina Danieljan, a grúz Salome Melia másodszor szenvedett vereséget. Danieljan a sötét királyállást felrobbantó áldozata dinamikus egyensúlyhoz vezetett, de Melia mohó volt, királya védelem nélkül maradt a gyalograblások miatt. Az örmény nagymesternő Zsukovával játssza utolsó partiját.

A résztvevők két levele láthatóan megzavarta a román Mihaela Sandut. Az elsőben az internetes közvetítés elcsúsztatását kérték, ezt harmincketten írták alá. A második beadványban tizenöten már utalásokat tettek az esetleges külső segítségre. Kérték, hogy az utolsó négy fordulóban Sandu játszmáját egyáltalán ne közvetítsék, csak a parti befejezése után közöljék az interneten. A szervezők a bírói testülettel is egyeztetve ezt a kérést elutasították, valamennyi parti 15 perces késéssel kerül fel a világhálóra. Sandu ma elszenvedte negyedik vereségét, a lengyel Monika Socko a hat főből álló 7 pontos csoport tagja.

Gyengébb kezdés után már továbbjutó helyen a 16 éves orosz Alekszandra Gorjacskina. Meglepetés, hogy az ukrán derbin Inna Gaponenko nyert az exvilágbajnoknő Anna Usenyina ellen. A grúz meccsen Bela Hotenasvili nagy mázlival győzött.

Az élcsoportból a tavalyi kontinensbajnokságról már kvalifikálta magát Natalija Zsukova, Nino Bacsiasvili, Elina Danieljan,  Alina Kaslinszkaja, Monika Socko és Salome Melia.

Az élcsoportban a 10. forduló eredményei:

Nino Bacsiasvili (grúz, 2473, 8) – Natalija Zsukova (ukrán, 2456, 7,5) 0 - 1

Olga Girja (orosz, 2479, 6,5) – Marina Guszeva (orosz, 2391, 6,5)  döntetlen

Elina Danieljan (örmény, 2458, 6,5) – Salome Melia (grúz, 2452, 6,5)  1 - 0

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2474, 6) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2459, 6)  1 - 0

Elisabeth Paehtz (német, 2473, 6) – Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2402, 6)  döntetlen

Mihaela Sandu (román, 2300, 6) – Monika Socko (lengyel, 2467, 6)  0 - 1

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2423, 6) – Jolanta Zawadzka (lengyel, 2434, 6)  1 - 0

Inna Gaponenko (ukrán, 2391, 6) – Anna Usenyina (ukrán, 2467, 5,5)  1 - 0

Miranda Mikadze (grúz, 2233, 5,5) – Bela Hotenasvili (grúz, 2527, 5,5)  0 - 1

Inga Csarhalasvili (grúz, 2318, 5,5) – Alisza Galljamova (orosz, 2478, 5,5)  döntetlen

Meri Arabidze (grúz, 2403, 5,5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2472, 5,5)  0 - 1

Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2450, 5,5) – Daria Csarocskina (orosz, 2391, 5,5)  döntetlen

Anasztaszia Szavina (orosz, 2417, 5,5) – Maja Lomineisvili (grúz, 2364, 5,5) 1 – 0

Az Európa-bajnokság élcsoportjának állása:

H.

R.

Név

FED

Rtg

Pts.

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

15

GM

Natalija Zsukova

UKR

2456

8.5

2359

53.5

57.5

2

7

IM

Nino Bacsiasvili

GEO

2473

8.0

2421

58.5

61.5

3

14

GM

Elina Danieljan

ARM

2458

7.5

2417

55.5

59.5

4

20

IM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2423

7.0

2434

57.0

61.5

5

30

IM

Marina Guszeva

RUS

2391

7.0

2422

56.5

60.5

6

4

WGM

Olga Girja

RUS

2479

7.0

2404

58.0

62.5

7

11

GM

Monika Socko

POL

2467

7.0

2348

54.5

59.5

8

29

IM

Inna Gaponenko

UKR

2391

7.0

2348

51.0

53.5

9

6

WGM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2474

7.0

2346

49.5

53.5

10

25

IM

Anasztaszia Bodnaruk

RUS

2402

6.5

2395

56.0

60.0

11

22

IM

Anasztaszia Szavina

RUS

2417

6.5

2379

54.5

58.0

12

2

GM

Bela Hotenasvili

GEO

2527

6.5

2360

55.5

60.0

13

9

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2472

6.5

2355

54.5

59.0

14

16

IM

Salome Melia

GEO

2452

6.5

2347

55.0

58.0

15

8

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2473

6.5

2340

49.0

53.0

16

45

WGM

Mihaela Sandu

ROU

2300

6.0

2471

62.0

65.0

17

18

IM

Jekatyerina Kovalevszkaja

RUS

2450

6.0

2408

58.5

63.0

18

52

WIM

Hayala Abdulla

AZE

2266

6.0

2382

49.5

53.5

19

5

IM

Alisza Galljamova

RUS

2478

6.0

2372

54.0

59.0

20

31

WGM

Daria Csarocskina

RUS

2391

6.0

2365

51.0

54.0

21

42

WGM

Inga  Csarhalasvili

GEO

2318

6.0

2354

47.0

50.0

22

13

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2459

6.0

2332

51.5

56.0

23

17

IM

Nino Hurcidze

GEO

2451

6.0

2307

48.5

53.0

24

34

IM

Sopiko Guramisvili

GEO

2370

6.0

2306

47.5

50.5

25

19

WGM

Jolanta Zawadzka

POL

2434

6.0

2283

48.0

52.0

26

28

IM

Ekaterina Atalik

TUR

2392

6.0

2246

44.5

47.0

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

Natalija Zsukova (ukrán, 2456, 8,5) – Elina Danieljan (örmény, 2458, 7,5)

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2474, 7) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2473, 8)

Monika Socko (lengyel, 2467, 7) – Olga Girja (orosz, 2479,7 )

Marina Guszeva (orosz, 2391, 7) – Inna Gaponenko (ukrán, 2391, 7)

Hoang Thanh Trang (magyar, 2472, 6,5) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2423, 7)

Bela Hotenasvili (grúz, 2527, 6,5) – Elisabeth Paehtz (német, 2473, 6,5)

Salome Melia (grúz, 2452, 6,5) – Anasztazia Szavina (orosz, 2417, 6,5)

Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2402, 6,5) – Ekaterina Atalik (török, 2392, 6)

Alisza Galljamova (orosz, 2478, 6) – Mihaela Sandu (román, 2300, 6)

Lilit Mkrtchian (örmény, 2459, 6) – Inga Csarhalasvili (grúz, 2318, 6)

Nino Hurcidze (grúz, 2451, 6) – Sopiko Guramisvili (grúz, 2370, 6)

Daria Csarocskina (orosz, 2391, 6) – Hayala Abdulla (azeri, 2266, 6)

Arabidze,M (2403) - Hoang,Thanh Trang (2472)
Holland védelem [A85]

1.d4 e6 2.c4 f5 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 Fb4 5.Vb3 Ve7 6.Fg5 b6 7.g3 Fb7 8.Fg2 h6?! 9.Fxf6 Fxc3+?

Nagymesternőnknek drukkolok rémülettel látták a nagy hibát.

arabidzehoang_851

10.Vxc3?

Szerencsére Meri Arabidze gyorsan döntött. 10.Hd2! Fxd2+ (10...Vxf6 11.Fxb7 Fxd2+ 12.Kxd2 Vxd4+ 13.Ke1 c6 14.Fxa8 0-0 15.Bd1) 11.Kxd2 Fxg2 12.Fxe7 Fxh1 13.Bxh1 Kxe7 14.g4 után nyerőeséllyel játszhatott volna.

10...Vxf6 11.0-0 0-0 12.Bfd1 d6 13.e3 Fe4 14.He1 Hd7 15.f3 Fb7 16.Hd3 a5 17.Bac1 Bad8 18.Vc2 e5

arabidzehoang_852

19.c5 dxc5 20.dxc5 Fa6 21.c6?! Fxd3 22.Vb3+ Vf7 23.Vxd3 Hc5

arabidzehoang_853

24.Vxd8 Bxd8 25.Bxd8+ Kh7 26.Bcd1 Vxa2 27.Fh3 Vb3 28.Fxf5+ g6 29.Fh3?

Reményt csak 29.B8d7+ Hxd7 30.Bd3 Vxd3 31.Fxd3 Hc5 32.Fb5 adott volna.

29...Vxe3+ 30.Kh1

arabidzehoang_854

30...h5 31.Bf1 Hd3 32.Bd7+ Kh6 33.Bxc7 Hf2+ 34.Kg2 Hxh3 35.Kxh3 Ve2 36.Bc1

arabidzehoang_855

36...g5! 37.Bh7+ Kxh7 38.c7 g4+ 39.fxg4 Vxg4+ 40.Kg2 Ve2+ 41.Kh3 Vg4+ 42.Kg2 Vc8 43.Kf3 Kg6 44.Ke4 Kf6 45.Bc6+ Ke7 46.Kxe5 Kd7

arabidzehoang_856

47.Bc3 Ve8+ 48.Kd4 Kc8 49.Kd3 Vb5+ 50.Kc2 Ve2+ 51.Kb3 Vxh2 52.Ka2 a4 53.Ka3 b5 54.b3 Vd2 55.Bf3

arabidzehoang_857

55...b4+ 56.Kxa4 Vd7+ 57.Kxb4 Vd6+ és világos feladta

Bacsiashvili,N (2473) - Zsukova,N (2456)
Benkő-csel [A58]

1.d4 Hf6 2.c4 c5 3.d5 b5 4.cxb5 a6 5.bxa6 g6 6.Hc3 Fxa6 7.Hf3 d6 8.g3 Hbd7 9.Fg2 Hb6 10.Bb1 Fc4 11.b3

A partiban nehéz volt ráismerni a grúz nagymesternőre, aki a mai fordulóig oly eredményesen játszott. 11.Hd2 Fxa2 12.Hxa2 Bxa2 13.Vb3 Ba7 14.Hc4 Hxc4 15.Vxc4 olyan álláshoz vezetett volna, ahol sötét aligha tud csodálat művelni.

11...Fxd5 12.Hxd5 Hbxd5 13.Fb2? Bxa2 14.0-0 Fg7 15.e4 Hb4 16.Be1 0-0 17.e5 Hg4 18.h3 Hxe5 19.Hxe5 dxe5 20.Fxe5 Hd3 21.Fxg7 Kxg7 22.Be2

bacsizsukova_858

22...Hc1! 23.Vxc1 Bxe2 24.Vxc5 Vd3 25.Vc1 Vf5 26.Vc3+ e5 27.Bf1 Bc8 28.Va5 Bcc2 29.Vb6 e4 30.b4 Vf6 31.Vxf6+ Kxf6 32.Ba1 Ke5 33.Ba5+ Kd4 34.b5 Be1+ 35.Kh2 Bxf2 36.b6 Bee2 37.Ba4+ Kc5 38.b7 Bxg2+ 39.Kh1 Bh2+ 40.Kg1 Beg2+ 41.Kf1 Bb2 és vlágos feladta

Danieljan,E (2458) - Melia,S (2452)
Elfogadott vezércsel [D27]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Fd3 d5 6.Hf3 c5 7.0-0 cxd4 8.exd4 dxc4 9.Fxc4 a6 10.a4 Hc6 11.Fg5 h6 12.Fh4 Fe7 13.Be1 Fd7 14.Ve2 Bc8 15.Bad1 Hd5 16.Fxd5 Fxh4 17.Fe4 Be8 18.Fb1 Ff6 19.Ve4 g6 20.He5 Ve7 21.h4 Fg7

danieljanmelia_859

22.Hxg6!? fxg6 23.Vxg6 Vf6 24.Vh7+ Kf8 25.Be3 Hxd4 26.Bxd4 Vxd4 27.Bd3 Vf6 28.Bf3 Vxf3 29.gxf3 Be7 30.Ve4 Fc6 31.Vf4+ Kg8 32.Fe4 Fxc3

A királyt is védő futót őrizni kellett volna.

33.bxc3 Fxa4 34.Vxh6 Bxc3 35.h5 Fe8 36.Vf6 Bcc7 37.h6 Fc6?

danieljanmelia_860

38.h7+ Bxh7 39.Vd8+ Fe8 40.Vxe8+ Kg7 41.Fxh7 Kxh7 42.Vxe6 Bg7+ 43.Kf1 Bg6 44.Vh3+ Kg7 45.Vd7+ Kf6 46.Vxb7 Kg5 47.Ve4 Bf6 48.Ve5+ Kg6 49.f4 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog