Help Sales ÁSZF

Hoang Thanh Trang kedvenc francia védelmében nyert, mesterhármassal hárman az élen

Címkék: Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova

A Plovdivban zajló Európa-bajnokság harmadik fordulójában Hoang Thanh Trang sötéttel győzte le a román Irina Bulmagát. Az ukrán Natalija Zsukova, a grúz Nana Dzagnidze és az örmény Lilit Mkrtchian mesterhármassal vezet, nagymesternőnk tizenhét társával együtt félpontos hátránnyal követi a triót. Hoang negyedik partiját világossal a lengyel Jolanta Zawadzka ellen játssza.

A címvédőként játszó Hoang Thanh Trang az Eb harmadik játéknapján megszerezte második győzelmét. A román Irina Bulmaga ellen kedvenc francia védelmében nyert. A román sakkozás reménysége sokáig jól tartotta magát, ellenjátékhoz is jutott, időzavarban nagyot hibázott, a vezércsere után már nem volt mentsége.

 

A rajtlistát vezető grúz Nana Dzagnidze újabb honfitársnő ellen diadalmaskodott, Salome Melia végig hátrányban játszott, az idő szorításában megkönnyítette az olimpiai bajnoknő nyerését.

Gyors döntetlent hozott a német Elisabet Paehtz és az ukrán Marija Muzicsuk partija. Az olimpiai bajnoknők rangadóján az orosz Natalija Pogonyina kecsegtető pozíciót rontott el, majd taktikai elnézése vereségéhez vezetett az ukrán Natlaija Zsukovával szemben. Joggal lehet elégedetlen az orosz női válogatott kapitánya, Szergej Rublevszkij másik jelöltje, Olga Girja veresége miatt is, Valentyina Gunyina hozta a kötelező győzelmet, de egy pillanatban Marina Guszeva remizhetett volna.

 

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Nana Dzagnidze (grúz, 2541, 2) – Salome Melia (grúz, 2454, 2)  1 - 0

Elisabaeth Paehtz (német, 2456, 2) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2521, 2) döntetlen

Natalija Pogonyina (orosz, 2508, 2) – Natalija Zsukova (ukrán, 2451, 2)  0 - 1

Olga Girja (orosz, 2493, 2) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2446, 2)  0 - 1

Cristina-Adela Foisor (román, 2383, 2) – Monika Socko (lengyel, 2462, 2)  döntetlen

Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2369, 2) – Elina Danieljan (örmény, 2458, 2) döntetlen

Marina Guszeva (orosz, 2362, 1,5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2501, 1,5)  0 - 1

Irina Bulmaga (román, 2357, 1,5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2490, 1,5)  0 - 1

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488, 1,5) – Gulnar Mammadova (azeri, 2331, 1,5)  1 - 0

Lela Zsavahasvili (grúz, 2474, 1,5) – Julia Kocsetkova (szlovák, 2333, 1,5) 1 – 0

 

Az élcsoport állása:

 

H.

Rajtl.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

16

GM

Natalija Zsukova

UKR

2451

3.0

2406

4.0

5.0

2

1

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2541

3.0

2405

4.0

5.0

3

18

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2446

3.0

2397

4.0

5.0

4

13

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2456

2.5

2415

4.0

5.5

5

2

IM

Marija Muzicsuk

UKR

2521

2.5

2404

4.0

5.0

6

28

IM

Cristina-Adela Foisor

ROU

2383

2.5

2371

4.0

5.0

7

10

GM

Monika Socko

POL

2462

2.5

2362

3.5

4.0

8

12

GM

Elina Danieljan

ARM

2458

2.5

2350

4.0

5.5

9

7

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2488

2.5

2332

3.0

4.0

10

9

IM

Lela Zsavahasvili

GEO

2474

2.5

2324

3.5

5.0

11

11

IM

Nino Hurcidze

GEO

2460

2.5

2313

3.0

4.0

12

33

WGM

Karina Szczepkowska-H.

POL

2369

2.5

2308

4.0

5.0

13

4

GM

Valentyina Gunyina

RUS

2501

2.5

2308

2.0

2.5

14

6

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2490

2.5

2305

2.0

2.5

15

23

IM

Meri Arabidze

GEO

2406

2.5

2283

3.5

5.0

16

27

WGM

Jolanta Zawadzka

POL

2397

2.5

2283

3.0

4.0

17

19

WGM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2441

2.5

2248

3.5

4.5

18

22

IM

Nino Bacsiasvili

GEO

2417

2.5

2246

3.0

4.5

19

32

WGM

Daria Csarocskina

RUS

2375

2.5

2237

3.0

3.5

20

30

IM

Inna Gaponenko

UKR

2380

2.5

2200

3.5

3.5

21

31

WGM

Zoya Schleining

GER

2376

2.5

2156

3.0

4.0

 

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

Natalija Zsukova (ukrán, 2451, 3) – Nana Dzagnidze (grúz, 2541, 3)

Lilit Mkrtchian (örmény, 2446, 3) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488, 2,5)

Marija Muzicsuk (ukrán, 2521, 2,5) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2441, 2,5)

Valentyina Gunyina (orosz, 2501, 2,5) – Meri Arabidze (grúz, 2406, 2,5)

Hoang Thanh Trang (magyar, 2490, 2,5) – Jolanta Zawadzka (lengyel, 2397, 2,5)

Nino Bacsiasvili (grúz, 2417, 2,5) – Lela Zsvahasvili (grúz, 2474, 2,5)

Monika Socko (lengyel, 2462, 2,5) – Zoya Schleining (német, 2376, 2,5)

Inna Gaponenko (ukrán, 2380, 2,5) – Nino Hurcidze (grúz, 2460, 2,5)

Elina Danieljan (örmény, 2458, 2,5) – Cristina-Adela Foisor (román, 2383, 2,5)

Daria Csarocskina (orosz, 2375, 2,5) – Elisabeth Paehtz (német, 2456, 2,5)

Tatjana Koszinceva (orosz, 2476, 2) – Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2369, 2,5)

 

Bulmaga,I (2357) – Hoang Thanh Trang (2490)
Francia védelem [C00]

1.e4 e6 2.d3 d5 3.Ve2 Hf6 4.Hf3 Fe7 5.g3 c5 6.Fg2 Hc6 7.0-0 b5 8.e5 Hd7 9.a4 b4 10.c4 bxc3 11.bxc3

 

 

 

11...c4

Számításba jött a 11...Bb8 12.Ha3 a6 13.Hc2 0-0 14.d4 a5 folytatás.

12.dxc4 Fa6 13.Hbd2 Hb6 14.Hd4 Hxd4 15.cxd4 Hxc4 16.Hxc4 Fxc4 17.Vg4 g6 18.Bd1 h5 19.Vf3 Bb8 20.Fe3 0-0 21.Fh6

21...Bb3 22.Vf4 Be8 23.h4 Va5 24.Ff1 Fxf1 25.Kxf1 Bc8 26.Bac1 Bbc3 27.Bxc3 Vxc3 28.Kg2 Vb3 29.Bc1 Bc4 30.Fg5 Ff8 31.a5 Va4 32.Bb1 Bb4 33.Bxb4 Vxb4

 

34.Vc1 Vxd4 35.Vc8 Vc5 36.Vd8

Világosnak elegendő ellenjátéka lett volna a 36.Ve8 Vb4 37.Vc8 d4 38.Fh6 Vc5 39.Ve8 változatban.

36...d4 37.Fh6? Vd5+ 38.Vxd5 exd5 39.Fd2 a6 40.Kf3 Fc5 41.Ke2 d3+ 42.Kf1 Kf8 43.f4 Ke7 44.Kg2 Ke6 45.Kf3 Kf5 46.Fc3 d4 47.Fe1 Fa3 ás világos feladta

 

Dzagnidze,N (2541) - Melia,S (2454)
Vezércsel [D40]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fe7 5.e3 0-0 6.Fd3 c5 7.0-0 Hc6 8.dxc5 dxc4 9.Fxc4 Fxc5 10.a3 a6 11.b4 Fa7 12.Fb2 Ve7 13.Vc2 Bd8 

14.He4 Hxe4 15.Vxe4 Fd7 16.h4 h6 17.Bad1 Bac8 18.Bd2 Fb8 19.Bfd1 Fe8 20.Vg4 e5?

21.Fd5 Kh8 22.h5 Fd7 23.Vg3 Kh7 24.Fxc6

Az olimpiai bajnoknő a 24.Vh4 Vxh4 25.Hxh4 változatban jelentős előnyhöz jutott volna.

24...Fxc6 25.Fxe5 Fxe5 26.Hxe5 Bxd2 27.Bxd2 Fe8 28.Hf3 a5 29.Vg4 Bc1+ 30.Kh2 a4 31.Vf5+ Kg8 32.Vf4 Ba1 33.Bd3 f6 34.Vc4+ Kh7 35.Vd5 Vc7+ 36.g3 Fc6?

Időzavarban nagy hiba.

 

37.Vf5+ Kh8 38.e4 Ve7? 39.Vc8+ Kh7 40.Bd8 Vxd8 41.Vxd8 Fxe4 42.Vd4 és sötét feladta

 

Pogonyina,N (2508) - Zsukova,N (2451)
Spanyol megnyitás [C70]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hge7 5.c4 g6 6.h4 h6 7.d3 Fg7 8.Fe3 f5 9.Fxc6 Hxc6 10.Hc3 0-0 11.Vb3 d6 12.0-0-0 Fe6 13.Vxb7 Vd7 14.Hd5 Fxd5 15.cxd5 He7 16.Vb3 Bfb8 17.Vc4 Bb5 18.Kb1 Bab8 19.Fc1 a5 20.Hd2 Bc5 21.Va6 Bcb5 22.Va7 f4 23.f3 Hc8 24.Vf2 c6 25.dxc6 Vxc6 26.Hc4 d5 27.exd5 Bxd5 28.h5 Hd6 29.hxg6 Hb5 30.Ka1 Vxg6 31.Vc2 Hd4 32.Vd2 a4 33.Bhe1 Hc6 34.Be4 Hd4 35.Kb1 Va6 36.Bde1 Hc6 37.Vc3 Bbd8 38.Bd1 Hd4 39.Ve1 Hc6 40.Vc3 Hd4 41.Vb4 He6 42.Vb6 Vc8 43.Be2 Hc5 44.Vg6 Bxd3

45.Bde1?!

Az olimpiai bajnoknők rangadóján Natalija Pogonyina fokozhatta volna előnyét a 45.Bh1 Ve6 46.Hxe5 Vxg6 47.Hxg6 B3d7 48.a3 változatban.

45...e4 46.fxe4? Bg3 47.Vb6 Hd3 48.Bd1 Bd4 49.Ha3 Bb4? 50.Va5 Vc3 51.Vd5+ Kh8 52.Bc2?

Pogonyina vesztőlépést húzott.

 

52...Hxb2! 53.Va8+ Kh7 54.Bxc3 Hxd1+ 55.Kc2 Hxc3 56.e5 He4 57.Va5 Bc3+ 58.Kd1 Bd4+ 59.Ke2 Bxc1 60.e6 Hg3+ 61.Kf3 h5 és világos feladta

 

Guszeva,M (2362) - Gunyina,V (2501)
Szláv védelem [D12]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.e3 Ff5 5.Hc3 e6 6.Hh4 Fg6 7.Hxg6 hxg6 8.Fd3 Vc7 9.h3 Hbd7 10.Fd2 Fe7 11.Vc2 0-0 12.0-0 Bac8 13.Bfd1 dxc4 14.Fxc4 Hb6 15.Fe2 c5 16.dxc5 Vxc5 17.Vb3 Bfd8 18.Fe1 Bxd1 19.Bxd1 Hfd5 20.Ff3 Hxc3 21.Fxc3 Bc7 22.a4 Ff6 23.a5 Hd7 24.Fxf6 gxf6 25.Va4 Ve7 26.Vd4 b6 27.b4 Kg7 28.Fe2 bxa5 29.bxa5 Va3 30.a6 He5 31.Vd6 Vc3 32.Vd2 Vb3 33.Vd8 Bc2

34.Ff1?

Remihez vezetett a 34.Ve8 Bxe2 35.Bd8 g5 36.Vf8+ Kg6 37.Vg8+ Kh6 (37...Kf5? 38.g4+ Ke4 39.Bd4+ Kf3 40.Va8+) 38.Vh8+ folytatás.

34...Ba2 35.Vd4? Vc2 36.f4?

36...Hf3+! és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog