Help Sales ÁSZF

Hoang Thanh Trang győzelemmel folytatta szerepelését, tizenketten hibátlanok az Eb-n

Címkék: Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova

A plovdivi Európa-bajnokság második fordulójában a címvédő Hoang Thanh Trang világossal nyert a román Irina Ionescu ellen. Olimpiai válogatottunk éltáblása kis előnyét érvényesítette. Tizenketten nyerték meg második partijukat is. Hoang Thang Trang harmadik partiját a román Irina Bulmaga ellen sötéttel játssza.

 

A plovdivi Eb-n tizenketten vették sikerrel a második akadályt is. A rajtlistát vezető grúz olimpiai bajnoknő Nana Dzagnidze honfitársnője, Sofio Gvetadze taktikai sebezhetőségére mutatott rá újabb minőségáldozatával. Az ukrán Marija Muzicsuk csak 117 lépésben tudta érvényesíteni anyagi előnyét. Az orosz Natalija Pogonyina és Olga Girja sötéttel játszva is biztos kézzel vezette győzelemre haderejét. A korábbi kontinensbajnok, exvilágbajnoknő bolgár Antoaneta Sztefanova rosszul kombinált, előny helyett a remiért kellett megküzdenie.

 

Hoang Thanh Trang az elfogadott vezércselű partiban ritkább változat mellett döntött, a román Irina Ionescu kis hátránnyal küszködött. A huszárvégjátékra egyszerűsödött állásban válogatottunk éltáblása már jelentős előnnyel játszhatott, a gyalogvégjáték már fonalasan nyert.

 

A 2. forduló érdekesebb eredményei:

Sofio Gvetadze (grúz, 2356, 1) – Nana Dzagnidze (grúz, 2541, 1)  0 - 1

Marija Muzicsuk (ukrán, 2521, 1) – Melanie Ohme (német, 2352, 1)  1 - 0

Olga Zimina (olasz, 2351, 1) – Natalija Pogonyina (orosz, 2508, 1)  0 - 1

Elena-Luminita Cosma (román, 2344, 1) – Olga Girja (orosz, 2493, 1)  0 - 1

Julia Kocsetkova (szlovák, 2333, 1) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488, 1) döntetlen

Iva Videnova (bolgár, 2315, 1) – Lela Zsavahisvili (grúz, 2474, 1)  döntetlen

Monika Socko (lengyel, 2462, 1) – Klaudia Kulon (lengyel, 2341, 1)  1 - 0

Kubra Ozturk (török, 2311, 1) – Nino Hurcidze (grúz, 2460, 1) döntetlen

Elina Danieljan (örmény, 2458, 1) – Maria Kurszova (örmény, 2331, 1)  1 - 0

Mihaela Sandu (román, 2308, 1) – Elisabeth Paehtz (német, 2456, 1)  0 - 1

Hoang Thanh Trang (magyar, 2490, 0,5) – Irina Ionescu (román, 2253, 0,5)  1 - 0

 

Az Eb élcsoportjának állása:

 

1

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2541

2.0

2356

1.0

1.0

2

IM

Marija Muzicsuk

UKR

2521

2.0

2352

1.0

1.5

3

WGM

Natalija Pogonyina

RUS

2508

2.0

2351

1.0

1.0

4

WGM

Olga Girja

RUS

2493

2.0

2344

1.0

2.0

5

GM

Monika Socko

POL

2462

2.0

2341

1.0

1.5

6

GM

Elina Danieljan

ARM

2458

2.0

2331

1.0

1.5

7

IM

Salome Melia

GEO

2454

2.0

2330

1.0

2.0

8

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2456

2.0

2308

1.0

2.0

9

GM

Natalia Zsukova

UKR

2451

2.0

2303

1.0

1.5

10

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2446

2.0

2301

1.0

2.0

11

IM

Cristina-Adela Foisor

ROU

2383

2.0

2280

1.0

1.5

12

WGM

Karina Szczepowska-Horowska

POL

2369

2.0

2157

1.0

1.0

13

WGM

Julia KOcsetkova

SVK

2333

1.5

2488

1.5

1.5

 

 

 

 

 

 

 

 

30

 

 GM

Hoang   Thanh Trang

HUN

2490

1.5

2253

0.5

1.0

 

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

Nana Dzagnidze (grúz, 2541, 2) – Salome Melia (grúz, 2454, 2)

Elisbaeth Paehtz (német, 2456, 2) – Marija Muizicsuk (ukrán, 2521, 2)

Natalija Pogonyina (orosz, 2508, 2) – Natalia Zsukova (ukrán, 2451, 2)

Olga Girja (orosz, 2493, 2) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2446, 2)

Cristina-Adela Foisor (román, 2383, 2) – Monika Socko (lengyel, 2462, 2)

Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2369, 2) – Elina Danieljan (örmény, 2458, 2)

Marina Guszeva (orosz, 2362, 1,5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2501, 1,5)

Irina Bulmaga (román, 2357, 1,5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2490, 1,5)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488, 1,5) – Gulnar Mammadova (azeri, 2331, 1,5)

Lela Zsavahasvili (grúz, 2474, 1,5 – Julia Kocsetkova (szlovák, 2333, 1,5)

 

Hoang Thanh Trang (2490) - Ionescu,I (2253)
Elfogadott vezércsel [D26]

1.d4 d5 2.Hf3 Hf6 3.c4 dxc4 4.e3 e6 5.Fxc4 a6 6.0-0 Hbd7 7.Hbd2 c5 8.e4 b5 9.Fd3 cxd4 10.e5 Hd5 11.Hb3 Fb7 12.Fg5 Fe7

Számításba jött a 12...Vb6 13.Ve2 Hb4 14.Hbxd4 h6 folytatás.

13.Fxe7 Hxe7 14.Be1 Hg6 15.Fe4 Vb6 16.Fxb7 Vxb7 17.Vxd4 0-0 18.Bac1 Bfd8

19.Ha5 Vb6 20.Hc6 Vxd4 21.Hfxd4 Bdc8 22.f4 Hb6 23.g3 Hd5 24.Kf2 Hge7 25.Bc2 Kf8 26.Bec1 Ke8 27.a3 Kd7 28.Kf3 g6 29.Ke4 h5

30.Hxe7 Hxe7 31.Hb3 Bxc2 32.Bxc2 Ba7 33.Kd3 Hd5 34.Hc5+ Ke7 35.He4 h4 36.Hd6 Bc7?

A huszárvégjáték megnyerése technikai feladat volt.

37.Bxc7+ Hxc7

38.Kd4 Hd5 39.He4 hxg3 40.hxg3 f6?

Az időzavar utolsó lépése azonnal vesztett.

41.exf6+ Hxf6 42.Hxf6 Kxf6 43.g4 g5 44.fxg5+ Kxg5

 

 

45.Ke5 Kxg4 46.Kxe6 Kf4 47.Kd5 Ke3 48.Kc5 Kd3 49.b4 és sötét feladta

 

Gvetadze,S (2356) - Dzagnidze,N (2541)
Szicíliai védelem [B92]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fe2 e5 7.Hb3 Fe7 8.0-0 0-0 9.Be1 Fe6 10.Ff3 Hbd7 11.a4 b6 12.Hd2 Vc7 13.Hf1 Bfc8 14.He3 g6 15.g4 Ba7 16.g5 He8 17.Hg4 Vd8 18.h4 Bac7 19.Fe3

19...Bxc3!?

Honfitársnője ellen Nana Dzagnidze minőséget áldozott. Jól ismerte Sofio taktikai sebezhetőségét.

20.bxc3 Bxc3 21.Fd2 Bc8 22.Hh6+ Kg7 23.Fg4 Fxg4 24.Vxg4 Bc4 25.Be3 Hc5 26.Ve2?

Az olimpiai bajnoknőnek elképzelését a 26.Bf3 f6 27.Fe3 Bxe4 28.Vg2 d5 29.gxf6+ Fxf6 30.h5 Bxe3 31.Hf5+ Kf7 32.hxg6+ hxg6 33.Hh6+ változatban bizonyítania kellett volna.

26...Bxc2 27.Vd1?

27...Bxd2! 28.Vxd2 Fxg5 29.hxg5? Vxg5+ 30.Kf1 Vxh6 31.Bd1 Hxe4 32.Vd3 Vh1+ 33.Ke2 Vh5+ 34.Ke1 Hc5 35.Vd5 Vg4 36.a5 bxa5 37.Vc6 Vb4+ 38.Bd2 Kf8 39.Vd5 Kg7 40.Kf1 Vb1+ 41.Bd1 Vc2 42.Bf3 He6 43.Be1 Vc7 44.Bb1 Hf6 45.Va8 Vc4+ 46.Kg1 Hf4 47.Vd8 Ve4 48.Bb8

 

48...Ve1+ 49.Kh2 Hg4+ és világos feladta

Verőci Zsuzsa

 

Fotó: http://www.eiwcc2014.eu/

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog