Help Sales ÁSZF

Hoang remizett Bodnarukkal, a grúz Bacsiasvili átvette a vezetést

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

A grúziai Csakviban zajló Európa-bajnokság hatodik fordulójában Hoang Thanh Trang sötéttel  remizett az orosz Anasztaszia Bodnarukkal. A francia védelemben bonyolult csatát láttunk, mindketten elszalasztottak kedvező esélyt. A grúz Nino Bacsiasvili legyőzte az ötös nyerősorozattal kezdő román Mihaela Sandut, és átvette a vezetést. A játéknap egyik meglepetését a grúz világbajnoki aranyérmes válogatott éltáblásának, Bela Hotanasvilinek a veresége jelentette, az orosz Jekatyerna Kovalevszkaja lendületes játékkal nyert. Hoang változatlanul holtversenyben harmadik, a harmadik pontcsoportban tízen vannak. Nagymesternőnk hetedik játszmáját a félpontos előnnyel vezető Bacsiasvilivel világossal  játssza.

Európa-bajnoknőnk hű maradt a kedvenc francia védelméhez, az orosz Anasztaszia Bodanarukkal nagy csatát vívott az egyik igen bonyolult változatában. Ellenkező oldalra sáncoltak, mindketten az ellenfél királya ellen indítottak akciót. Hoang Thanh Trang pontatlan vezérlépését Bodnaruk nem használta ki, majd nagymesternőnk hagyott ki remek lehetőséget, megkontrázhatta volna az orosz sakkozónő támadását. A játszma ismét fordult, Bodnaruk időzavarban azonban nem használta ki az újabb esélyt, a bonyodalmak remire oldódtak.

A grúz Nino Bacsiasvili megállította az ötös nyerősorozattal kezdő román Mihaela Sandut. A nyitás világos javára dőlt el, de az éllovas ellenfele segítségével kiegyenlítette esélyeit, majd átvette a kezdeményezést. Bacsiasvili váratlan királymanővere azonban megzavarta, kétségbeesésében fölöslegesen áldozott tisztet.

A játéknap legnagyobb meglepetését a grúz világbajnoki aranyérmes válogatott éltáblásának, Bela Hotenasvilinek a veresége jelentette. A rutinos orosz Jekatyarina Kovalevszkaját dicséri, hogy tegnapi vereségét feledve ilyen lendületesen vezette a támadást, kihasználta a felkínált lehetőséget.

Felzárkózott a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztafanova, a grúz Salome Melia és Meri Arabidze.

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Nino Bacsiasvili (grúz, 2473, 4,5) – Mihaela Sandu (román, 2300, 5)  1 - 0

Anasztaszia Szavina (orosz, 2417, 4) – Olga Girja (orosz, 2479, 4)  döntetlen

Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2402, 4) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2472, 4)  döntetlen

Marina Guszeva (orosz, 2391, 4) – Natalija Zsukova (ukrán, 2456, 4)  döntetlen

Jekatyarina Kovalevszkaja (orosz, 2450, 3,5) – Bela Hotenasvili (grúz, 2527, 3,5)  1 - 0

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2512, 3,5) – Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2412, 3,5)  1 - 0

Lela Zsavahisvili (grúz, 2472, 3,5) – Inna Gaponenko (ukrán, 2391, 3,5)  döntetlen

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2423, 3,5) – Monika Socko (lengyel, 2467, 3,5)  döntetlen

Salome Melia (grúz, 2452, 3,5) – Daria Csarocskina (orosz, 2391, 3,5) 1 - 0

Meri Arabidze (grúz, 2403, 3,5) – Nino Hurcidze (grúz, 2451, 3,5)  1 - 0

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2474, 3,5) – Lilit Galojan (örmény, 2275, 3,5)  döntetlen

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

7

IM

Nino Bacsiasvili

GEO

2473

5.5

2385

21.0

24.0

2

45

WGM

Mihaela Sandu

ROU

2300

5.0

2470

22.0

23.5

3

18

IM

Jekatyerina Kovalevszkaja

RUS

2450

4.5

2402

18.5

21.0

4

30

IM

Marina Guszeva

RUS

2391

4.5

2401

19.0

21.0

5

4

WGM

Olga Girja

RUS

2479

4.5

2383

20.5

22.5

6

3

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2512

4.5

2373

17.5

20.0

7

25

IM

Anasztaszia Bodnaruk

RUS

2402

4.5

2351

18.0

19.5

8

22

IM

Anasztaszia Szavina

RUS

2417

4.5

2345

18.0

20.0

9

24

IM

Meri Arabidze

GEO

2403

4.5

2335

15.5

17.0

10

9

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2472

4.5

2329

18.5

21.0

11

15

GM

Natalija Zsukova

UKR

2456

4.5

2303

18.5

21.0

12

16

IM

Salome Melia

GEO

2452

4.5

2302

16.0

18.0

13

48

IM

Lilit Galojan

ARM

2275

4.0

2464

20.0

20.5

14

70

WFM

Maria Gevorgyan

ARM

2190

4.0

2447

17.5

20.5

15

20

IM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2423

4.0

2443

21.5

24.0

16

14

GM

Elina Danieljan

ARM

2458

4.0

2427

18.0

20.5

17

5

IM

Alisza Galljamova

RUS

2478

4.0

2382

18.5

21.5

18

11

GM

Monika Socko

POL

2467

4.0

2361

19.5

23.0

19

13

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2459

4.0

2297

16.0

18.0

20

10

IM

Lela Zsavahasvili

GEO

2472

4.0

2292

18.5

21.0

Az élcsoportban a 7. forduló párosítása:

Hoang Thanh TRang (magyar, 2472, 4,5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2473, 5,5)

Mihaela Sandu (román, 2300, 5) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2512, 4,5)

Olga Girja (orosz, 2479, 4,5) – Meri Arabidze (grőz, 2403, 4,5)

Natalija Zsukova (ukrán, 2456, 4,5) – Anasztaszia Szavina (orosz, 2417, 4,5)

Melia Salome (grúz, 2452, 4,5) – Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2402, 4,5)

Marina Guszeva (orosz, 2391, 4,5) – Jekatyarina Kovalevszkaja (orosz, 2450, 4,5)

Alisza Galljamova (orosz, 2478, 4) – Elina Danieljan (örmény, 2458, 4)

Inna Gaponenko (ukrán, 2391, 4) – Elisabeth Paehtz (német, 2473, 4)

Lilit Galojan (örmény, 2275, 4) – Lela Zsavahisvili (grúz, 2472, 4)

Monika Socko (lengyel, 2467, 4) – Sopiko Guramisvili (grúz, 2370, 4)

Lilit Mkrtchian (örmény, 2459, 4) – Alina Kaslinszakaj (orosz, 2423, 4)

Anna Usenyina (ukrán, 2467, 3,5) – Maria Gevorgyan (örmény, 2190, 4)

Bodnaruk,A (2402) - Hoang,Thanh Trang (2472)
Francia védelem [C11]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.e5 Hfd7 5.f4 c5 6.Hf3 Hc6 7.Fe3 cxd4 8.Hxd4 Fc5 9.Vd2 0-0 10.0-0-0 a6 11.Hb3 Fb4 12.Fd3 b5 13.Bhf1 Hb6 14.Ve1 Hc4 15.Fg1 Fd7 16.Bf3 g6 17.g4

bodnarukhoang_777

17...a5

Számításba jött a 17...f6 18.exf6 Vxf6 folytatás.

18.a3 Fe7 19.Hc5 Bb8 20.Bh3

Sötétnek jó kompenzációja van a gyalogért a 20.a4 Hb4 21.Hxd7 Vxd7 22.Hxb5 Bfc8 változatban.

20...Vc8?! 21.Hxd7

Világos előnyéhez vezetett volna a 21.Fxc4 bxc4 22.H3e4 folytatás

 21...Vxd7 22.Fxc4?! bxc4 23.f5

bodnarukhoang_778

23...Vb7

Remek lehetőségeket kínált a 23...exf5 24.Hxd5 Vb7 25.Vc3 fxg4 26.Be3 Vb5 változat.

24.Ha4 exf5 25.gxf5 Bfe8 26.Vd2 Ff8 27.Fc5?!

A pontos folytatás 27.e6 fxe6 28.fxg6 hxg6 29.Bg3 Vf7 30.Vg2 He7 lett volna.

bodnarukhoang_779

27...Fxc5 28.fxg6?

Anasztaszia Bodnaruk tegnapi partijában is láttuk, hogy a bonyodalmakban hibára hajlamos.

28...Bxe5?

Nagy kár, hogy kimaradt a 28...Fd4! 29.c3 Fxe5 30.Bxh7 Fg7 31.Vxd5 He5 32.gxf7+ (32.Vxb7 Bxb7 33.gxf7+ Bxf7) 32...Vxf7 33.Vxf7+ Hxf7 nyerőesélyt kínáló folytatás!

29.gxf7+ Vxf7 30.Hxc5 Kh8 31.Bh6 Bc8 32.Kb1 d4 33.Ha4

bodnarukhoang_780

33...c3? 34.Vg2?

Szerencsére az orosz sakkozónő nem látta a 34.Hxc3 Vf3 (34...dxc3 35.Vxc3 Ve8 36.Be1) 35.Ha4 lehetőséget.

34...Vg7 35.Vxg7+ Kxg7 36.Bd6 Bb5 37.b3 Bc7 38.Bg1+ Kh8 39.h4 Bb8 40.Hc5 Bd8 41.Bxd8+ Hxd8

bodnarukhoang_781

42.Bg5 Bg7 43.Bd5 Hc6 44.Bd6 He5 45.Bxd4 Bg1+ 46.Ka2 Bg2 47.b4 axb4 48.Bxb4 Bxc2+ 49.Kb3 Bc1 50.Be4 Hf3 51.Be8+ Kg7 52.Hd3 Ba1 53.Ba8 Hxh4 és döntetlen

Bacsiasvili,H (2473) - Sandu,M (2300)
Királyindiai védelem [E63]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hf3 Fg7 4.g3 0-0 5.Fg2 d6 6.0-0 Hc6 7.Hc3 a6 8.Ff4 Fd7 9.Bc1 Be8 10.d5 Ha5 11.Vd3 c5 12.e4 b5 13.b3 bxc4 14.bxc4 Bb8 15.h3 Hh5 16.Fe3 e5 17.dxe6 Fxe6 18.Hd5 Hc6 19.Bfd1 Va5 20.g4 Hf6 21.Hxf6+ Fxf6 22.Vxd6 Bec8?

Sötét a 22...Va4 23.Ff1 Bed8 24.Vf4 Fb2 25.Bxd8+ Bxd8 26.Be1 Vxa2 27.Fxc5 Fxc4 változatban közel állt volna a kiegyenlítéshez.

bacsisandu_782

23.e5?!

A grúz nagymesternő a 23.Hg5 Fxg5 24.Fxg5 Hd4 25.Ve5 folytatással jelentős előnyt érhetett volna el.

23...Fg7? 24.Ff4

Másodszor is kimaradt a 24.Hg5 lehetőség, 24...Fxe5-re 25.Vxc5 Vxc5 26.Fxc5 Hd8 27.Fe7 következett volna.

24...h6 25.Vd2 Va4 26.Ve2 Bd8 27.Bd6 Bdc8 28.Ff1 Va3 29.Vd3

Elhibázott gondolat volt a vezércsere a jóval erősebb 29.Ve4 Hb4 30.Bcd1 helyett.

29...Vxd3 30.Bxd3 g5 31.Fg3 Bb2 32.a3 a5 33.Be3 a4

Sandu kezdeményezéshez jutott.

34.Fd3 Ha5 35.Ff5 Bd8 36.Fxe6 fxe6 37.h4 Hb3 38.Bcc3 Hd4

Megőrizte volna az előnyt a 38...gxh4 39.Hxh4 (39.Fxh4 Bd4!) 39...Bd4 40.f4 Bb1+ 41.Kf2 Hd2 folytatás.

39.Kg2 He2 40.Bcd3 Bxd3 41.Bxd3 Hxg3 42.Kxg3 gxh4+ 43.Kxh4 Bxf2 44.Kh5 Bc2?!

Mihaela Sandu nem érzékelte a fenyegető veszélyt.

bacsisandu_783

45.g5! hxg5 46.Bd8+ Kf7 47.Ba8 Fxe5?

Teljes kétségbeesés a 47...Ke7 48.Ba7+ Kf8 49.Bxa4 Bc3 50.Kg4 Ke7 folytatás helyett.

48.Hxe5+ Kf6 49.Hg4+ Ke7 50.Bxa4 Bc1 51.Kxg5 Bf1 52.Ba7+ Kd6 53.Ba6+ Ke7 54.Kh4 Bf4 55.Ba4 Bf3 56.Hh2 Bc3 57.Kg4 e5 58.Kf5 Kd6 59.Ke4 Bc2 60.Hg4 Be2+ 61.He3 Be1 62.Ba6+ Kd7 63.a4 Kc7 64.a5 Kb7 65.Be6 és sötét feladta

Kovalevszkaja,E (2450) - Hotenasvili,B (2527)
Caro-Kann védelem [B11]

1.e4 c6 2.Hc3 d5 3.Hf3 Hf6 4.e5 He4 5.He2 Vb6 6.d4 e6 7.Hfg1 f6 8.f3 Hg5 9.exf6 gxf6 10.f4 Hf7 11.Hf3 Ha6 12.Hg3 Fe7 13.c3 Fd7 14.Fd3 0-0-0 15.Ve2 c5 16.0-0 c4 17.Fc2 Hc7 18.Kh1 Bde8 19.Hh5 Fd8 20.b4 Hb5 21.Ve1 Hbd6 22.a4 a6?

kovalevszkajahotanasvili_784

23.Hg7

Jóval erősebb volt a 23.Fa3 Hf5 24.b5 folytatás.

23...Be7? 24.Hh5 He8 25.b5! axb5 26.Fa3 Hfd6

kovalevszkajahotanasvili_785

27.Fc5 Vc7 28.axb5 Fxb5 29.Ba8+ Kd7 30.Vh4 Bf7

kovalevszkajahotanasvili_786

31.f5! Hxf5 32.Fxf5 exf5 33.Hf4 Hd6 34.Vh5 Fc6 35.He5+ fxe5 36.dxe5 d4 37.Fxd6 Fxg2+ 38.Hxg2 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog