Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Az orosz Szarana legyőzte az ukrán Korobovot, Gledura remizett Gelfanddal, a negyedik helyen áll 

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A szerbiai Vrnjacka Banján zajló 23. Európa-bajnokság kilencedik fordulójában Gledura Benjámin küzdelmes partiban, 41 lépésben remizett az izraeli Borisz Gelfanddal. Az éltáblán az orosz Alekszej Szarana megfosztotta veretlenségétől az ukrán Anton Korobovot és letaszította az első helyről, 7,5 ponttal vezeti a versengést. Gledura Benjámin hétfős holtversenyben 7 pontos, a rangsorban a negyedik helyen áll. A tizedik játéknapon Szarana honfitársával, Andrej Jeszipenkoval mérkőzik meg, Gledura a román színekbe "átigazolt", korábbi ukrán Kirill Sevcsenkoval szemben sötéttel játszik. Huszonöten 6,5 pontosok!Kozák Ádám győzelmével 6 ponttal várja a folytatást, Grigorjanc Szergej remivel 5,5-tel. Mesterhármassal Gombócz Ferenc is 5,5 pontos. Pásti Áronnak nyeréssel 5 pontja van, Gaál Zsóka és Palczert Mátyás győzelemmel feljött ötven százalékra. Pásztor Balázs veresége miatt változatlanul 4,5, Leszkó Bence remijével 4 pontos.

 

A kontinensbajnokságon két fordulóval a befejezés előtt Gledura Benjámin hetes holtversenyben a második, a Bucholcz-pontszámmal negyedik. A kilencedik körben Borisz Gelfanddal vívott csatája 41 lépésben lett döntetlen.

 

A tizedik játéknapon ismét nehéz csata vár rá, az ukrán sakkozás nahy iféretével, de román színekbe „átigazolt” Kirill Szevcsenkovak mérkőzik meg.

 

Az éltáblán az orosz Alekszej Szarana legyőzte az ötös nyerőszériával kezdő, nyolc fordulón át vezető ukrán Anton Korobovot. Szarana a végjátékban kihadználta az éllovas nagy hibáját, gyalogáldozattal szabadgyalogot képzett, amelynek vezérré változását ellenfele nem tudta megakadályozni. A tiedik játéknapon orosz rangadó lesz, Andrej Jeszipenko és Szarana néz farkasszemet.

Ponomarjov,R - Dragnev,V

 

27...Ha4!

Az előző forduló sok döntetlene után sorban dőltek el a játszmák. Előretört a francia Etienne Bacrot, kisebb meglepetés a bolgár Ivan Cseparinov veresége. A FIDE exvilágbajnoka, az ukrán Ruszlan Ponomarjov ellen az osztrák Valentin Dragnev inkorrekt minőségáldozatot hozott, de ellenfele taktikai csapást nézett el.

Sokan pályáznak a Világkuppán való részvételet biztosító 23 hely megszerzésére, huszonüten gyűjtöttek 6,5 pontot. Negyvenhatan, köztük Kozák Ádám 6 pontos, nagymesterünk a rangsorban a 41., győzelmével esélyt kapott.

A játéknapon Gombócz Ferenc folytatta remek sorozatát, grúz ellenfelét is legyőzvevesterhármast ért el. Győzött Gaál Pásti Áron, Zsókaés Palczert Tamás is, remizett Grigorjanc Szergej és Laszkó Bence, az egyetlen vereséget Pásztor Balázs szenvedte el.  

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

T.

R.

 

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

1

11

GM

Alekszej Szarana

2668

1-0

7

GM

Anton Korobpv

2658

18

2

23

GM

Glefura Benjámin

2637

1/2

6

GM

Borisz Gelfand

2674

9

3

6

GM

Alekszandr Predke

2684

6

1/2

6

GM

Daniel Dardha

2610

41

4

8

GM

Andrej Jeszipenko

2680

6

1-0

6

GM

Buhl Bjerke Jonas

2608

43

5

40

GM

Vutaly Bernadskiy

2611

6

0-1

6

GM

Kirill Sevcsenko

2668

12

6

55

GM

David Paravjan

2584

6

1-0

6

GM

Ivan Cseparinov

2661

15

7

16

GM

Etienne Bacrot

2659

6

1-0

6

GM

Ante Brkic

2596

52

8

61

GM

Frederik Svane

2577

6

1/2

6

GM

Nils Grandelius

2658

17

9

19

GM

Ruszlan Ponomarjov

2655

6

0-1

6

GM

Valentin Dragnev

2561

70

10

93

GM

David Navara

2528

6

1/2

6

GM

Jaime Santos Latasa

2655

20

11

22

GM

Nguyen Thai Dai Van

2651

6

1/2

6

GM

Szymon Gumularz

2558

72

12

29

GM

Nijat Abaszov

2625

6

1/2

6

IM

Janat Subelj

2496

117

13

130

IM

Yair Parkhov

2485

6

1/2

6

GM

Rasmus Svane

2620

33

14

34

GM

Daniele Vocaturo

2619

6

1/2

6

IM

Stamitis Kourkoulos-Arditis

2520

101

15

161

IM

Edliz Gurel

2454

6

1/2

6

GM

Max Wamerdam

2614

39

A 9. fordulóban sakkozóink eredményei:

T.

R.

 

Név

Élő

Pont

Res.t

Pts.

Név

Élő

 

R.

2

23

GM

Gledura Benjámin

2637

1/2

6

GM

Borisz Gelfand

2674

9

52

166

IM

Kirill Shubin

2449

5

1/2

5

GM

Grigorjanc Szergej

2572

63

56

182

FM

Jakub Seemann

2424

5

0-1

5

GM

Kozák Ádám

2552

77

75

108

IM

Thomas Berdsen

2510

1-0

FM

Pásztor Balázs

2387

220

98

178

IM

Olga Badelka

2428

0-1

FM

Gombócz Ferenc

2311

274

138

230

FM

Pásti Áron

2378

4

1-0

4

Sandor Farkas

2064

408

156

357

Anton Zlatkov

2174

0-1

WIM

Gaál Zsóka

2320

268

158

373

FM

Gerhard Lorscheld

2140

0-1

FM

Palczert Mátyás

2304

278

165

295

FM

Leszkó Bence

2283

1/2

WFM

Milena Vujcic

2072

Az élcsoport állása:

H.

R

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Élő+/-

1

11

GM

Alekszej Szarana

FID

2668

7,5

0

48,5

52

16,9

2

18

GM

Anton Korobov

UKR

2658

7

0

49,5

54,5

14,1

3

16

GM

Etienne Bacrot

FRA

2659

7

0

47,5

51,5

7,7

4

23

GM

Gledura Benjámin

HUN

2637

7

0

46

50

12,4

5

12

GM

Kirill Sevcsenko

ROU

2668

7

0

45

49,5

8,3

6

8

GM

Andrej Jeszipenko

FID

2680

7

0

43

47

4,8

7

70

GM

Valentin Dragnev

AUT

2561

7

0

42,5

46,5

16,6

8

55

GM

David Paravjan

FID

2584

7

0

41,5

44,5

14,2

9

101

IM

Stamitis Kourkoulos-Arditis

GRE

2520

6,5

0

50

53

24,8

10

29

GM

Nijat Abaszov

AZE

2625

6,5

0

49

52,5

8,2

11

22

GM

Nguyen Thai Dai Van

CZE

2651

6,5

0

48,5

52,5

7,6

12

61

GM

Frederik Svane

GER

2577

6,5

0

48

52,5

16

13

17

GM

Nils Grandelius

SWE

2658

6,5

0

48

52

3,4

14

20

GM

Jaime Santos Latasa

ESP

2655

6,5

0

47,5

52

3,9

71

GM

Szergej Azaeov

FID

2559

6,5

0

47,5

52

20,5

16

117

IM

Jan Subelj

SLO

2496

6,5

0

47

51,5

21,9

17

6

GM

Alekszandr Predke

SRB

2684

6,5

0

47

51,5

3,3

18

9

GM

Borisz Gelfand

ISR

2674

6,5

0

47

51

6,5

A 9 fordulóban sakkozóink eredményei:

R.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

H.

K

Élő+/-

 

23

GM

Gledura Benjámin

2637

1

1

½

1

½

1

1

½

½

7

4

10

12,40

 

63

GM

Grigorianc Szergej

2572

½

1

½

½

½

½

½

1

½

5,5

129

10

-11,60

 

77

GM

Kozák Ádám

2552

1

1

½

½

1

½

0

½

1

6

41

10

10,20

 

220

FM

Pásztor Baáazs

2387

1

0

½

1

1

0

½

½

0

4,5

231

10

-1,40

 

230

FM

Pásti Áron

2378

1

0

1

½

½

0

1

0

1

5

169

10

0,60

 

268

WIM

Gaál Zsóka

2320

0

1

½

0

1

0

½

½

1

4,5

268

20

-0,80

 

274

FM

Gombócz Ferenc

2311

0

1

0

1

0

½

1

1

1

5,5

140

20

23,00

 

278

FM

Palczert Mátyás

2304

1

½

0

1

½

0

0

½

1

4,5

228

20

24,80

 

295

FM

Leszkó Bence

2283

0

1

½

0

½

0

1

½

½

4

324

20

-28,00

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása:

T.

R.

 

Név

Élő

Pont

Res.

Pts.

Név

Élő

 

R.

1

8

GM

Andrej Jeszipenko

2680

7

GM

Alekszeje Szarana

2668

11

2

12

GM

Kirill Sevcsenko

2668

7

7

GM

Gledura Benjámin

2637

23

3

16

GM

Etienne Bacrot

2659

7

7

GM

David Paravjan

2584

55

4

70

GM

Valentin Dragnev

2561

7

7

GM

Anton Korobov

2658

18

5

3

GM

David Anton Guijarro

2685

GM

Denis Kadric

2583

56

6

45

GM

Velimir Ivic

2606

GM

Alekszandr Predke

2684

6

7

9

GM

Borisz Gelfand

2674

GM

,Comstantin Lupulescu

2580

58

8

17

GM

Nils Grandelius

2658

GM

Szergej Azarov

2559

71

9

49

GM

Misratdin Iszkandarov

2598

GM

Jaime Santos Latasa

2655

20

10

22

GM

Nguyen Thai Dai Van

2651

GM

Namig Gulijev

2528

93

11

101

IM

Stamitis Kourkoulos-Arditis

2520

GM

Nijat Abaszov

2625

29

12

33

GM

Rasmus Svane

2620

GM

Frederik Svane

2577

61

13

72

GM

Szymon Gurmularz

2558

GM

Daniele Vocaturo

2619

34

14

117

IM

Jan Subelj

2496

GM

Jurij Kuzubov

2616

37

15

39

GM

Mayx Warmerdam

2614

GM

Igor Janik

2527

94

16

41

GM

Daniel Dardha

2610

IM

Yair Parkhov

2485

130

17

2

GM

Haik N. Martiroszkan

2686

6

IM

Ediz Grel

2454

161

A 10. fordulóban sakkozóink párosítása:

T.

R.

 

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

2

12

GM

Kirill Sevcsenko

2668

7

7

GM

Gledura Benjámin

2637

23

26

77

GM

Kozák Ádám

2552

6

6

GM

Manuel Petroszjan

2634

26

48

63

GM

Grigorjanc Szergej

2572

IM

Bderim Saraci

2469

144

67

274

FM

Gombócz Ferenc

2311

GM

Oskar Wieczorek

2505

112

95

167

IM

Gaiozi Nigalidze

2448

5

5

FM

Pásti Áron

2378

230

109

268

WIM

Gaál Zsóka

2320

IM

Yahli Sokolovsky

2476

136

112

278

FM

Palczert Mátyás

2304

IM

Aaron Alonso Garcia

2437

176

128

220

FM

Pásztor Balázs

2387

FM

Teimur Toktonushry

2255

317

160

436

Alper Celik Ali

1961

4

4

FM

Leszkó Bence

2283

295

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán a trónkövetelők sokat javítottak helyezésükön
2024. 02. 02.

A villámpartikban Wei Yi jobban bírta a feszültséget, a kínai sakkozó a 86. Tata Steel Masters győztese
2024. 01. 29.

Vidit legyőzte Abduszattorovot, az utolsó forduló előtt ötös holtverseny az élen
2024. 01. 28.

Abduszattorov lépéselőnyben, a 11. forduló után félpontos előnnyel vezet
2024. 01. 27.

Abduszattorov és Gukesh az élen, Nepomnjacsij nyert Ding Liren ellen
2024. 01. 25.

A világossal játszók öt játszmát is nyertek, négyes holtversenyaz élen
2024. 01. 24.

Ding Liren tisztet nézett el, Nepomnjacsij legyőzte Abduszattorovot, Gukesh, Giri és Firouzja az élen
2024. 01. 22.

Abduszattorov legyőzte Girit, hármas holtverseny az élen
2024. 01. 21.

Giri nyerést hagyott ki, nem növelte előnyét, fél ponttal előzi meh Firouzját
2024. 01. 20.

Ju Wenjun legyőzte Firouzját, Gukesh nyert Nepomnjacsij ellen
2024. 01. 19.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte a világbajnok Ding Lirent, a címvédö Giri félpontos előnnyel vezet
2024. 01. 17.

A világbajnok Ding Liren megszerezte első győzelmét, Gukesh ellen nyert, Firouzja ls Giri vezet
2024. 01. 16.

Wijk aan Zee-ben Firouzja másodszor is nyert, a világbajnok Ding Liren két döntetlennel rajtolt
2024. 01. 15.

A 86. Tata Steel Masters viadalon a címvédő Giri, Firouzja, Nepomnjacsij és Wei Yi rajtolt győzelemmel 
2024. 01. 14.

A 2023-as év legfontosabb versenyeinek, párharcainak összefoglalója V, 
2024. 01. 13.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog