Help Sales ÁSZF

Az Eb ötödik fordulójában Hoang Thanh Trang remizett, hárman az élen félpontos előnnyel

Címkék: Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova

A plovdivi Európa-bajnokság ötödik fordulójában Hoang Thanh TRang sötéttel remizett az orosz Anasztazia Bodnarukkal. Az élen állók összecsapásai során a grúz Nana Dzagnidze és az ukrán Natalija Zsukova világossal, az orosz Valentyina Gunyina sötéttel nyert. Ők hárman vezetnek a 11 fordulós svájci rendszerű viadalon, hatan követik a triót fél ponttal lemaradva, a címvédő Hoang Thanh Trang hátránya egy pont.

 

A kontinensviadal ötödik játéknapján Hoang Thanh Trang nehéz pillanatokat élt át az orosz Anasztazia Bodnarukkal vívott partijában. A francia védelmű összecsapás során nagymesternőnk könnyelmű 20. lépésével megkönnyítette világos támadásának kibontakozását. Újabb hiba után Bodnaruk könnyű nyerést szalasztott el, szerencsére csak jobb végjátékot ért el, ahol Európa-bajnoknőnk pontos védekezéssel kiharcolta a döntetlent.

Az ukrán olimpiai válogatott két tagja, Natalija Zsukova és Marija Muzicsuk megalkuvás nélküli csatájában Natalija remek döntéssel jutott támadáshoz, időzavarban gyorsabban is nyerhetett volna, győzelmével megőrizte holtversenyes első helyét.

A grúz Nana Dzagnidze is negyedik nyerésének örülhetett. Az örmény Lilit Mkrtchian a kritikus állásban hibázott, védelmet többé nem találhatott. A két évvel korábbi viadal győztese, az orosz Valentyina Gunyina korán nagy előnybe került, könnyen nyert a román Cristina-Adela Foisor ellen. Az orosz Olga Girja a valamikor moldáviai színekben diadalmaskodó Almira Szkripcsenkót kényszerítette megadásra.

A 3 pontosok csatáiban öt játszma is döntéssel végződött, a kétszeres olimpiai bajnoknő orosz Tatjana Koszinceva mesterhármassal üldözi az élen álló triót.

 

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

Nana Dzagnidze (grúz, 2541, 3,5) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2446, 3,5)  1 - 0

Natalija Zsukova (ukrán, 2451, 3,5) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2521, 3,5)  1 – 0

Cristina-Adela Foisor (román, 2383, 3,5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2501, 3,5) 0 - 1

Natalija Pogonyina (orosz, 2508, 3) – Salome Melia (grúz, 2454, 3)  döntetlen

Olga Girja (orosz, 2493, 3) – Almira Szkripcsenko (francia, 2449, 3)  1 - 0

Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2429, 3) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2490, 3)  döntetlen

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488, 3) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2417, 3)  döntetlen

Jolanta Zawadzka (lengyel, 2397, 3) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2476, 3)  0 - 1

Lela Zsavahasvili, 2474, 3) – Inna Gaponenko (ukrán, 2380, 3)  1 - 0

Mariagrazia De Rosa (olasz, 2081, 3) – Monika Socko (lengyel, 2462, 3) 0 - 1

Nino Hurcidze (grúz, 2460, 3) – Daria Casrocskina (orosz, 2375, 3)  1 - 0

Elisabeth Paehtz (német, 2456, 3) – Zoya Schleining (német, 2376, 3)  1 - 0

 

Az élcsoport állása:

 

H.

Rajtl.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

16

GM

Natalija Zsukova

UKR

2451

4.5

2468

15.0

17.0

2

1

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2541

4.5

2427

14.5

17.0

3

4

GM

Valentyina Gunyina

RUS

2501

4.5

2351

11.5

13.5

4

13

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2456

4.0

2395

12.5

15.5

5

5

WGM

Olga Girja

RUS

2493

4.0

2373

12.0

13.5

6

9

IM

Lela Zsavahasvili

GEO

2474

4.0

2361

13.0

15.5

7

11

IM

Nino Hurcidze

GEO

2460

4.0

2345

11.5

13.5

8

10

GM

Monika Socko

POL

2462

4.0

2332

12.0

14.5

9

8

GM

Tatjana Koszinceva

RUS

2476

4.0

2322

11.5

13.5

10

18

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2446

3.5

2456

14.5

16.5

11

2

IM

Marija Muzicsuk

UKR

2521

3.5

2425

14.5

16.5

12

28

IM

Cristina-Adela Foisor

ROU

2383

3.5

2425

14.0

16.0

13

14

IM

Salome Melia

GEO

2454

3.5

2425

12.5

14.5

14

3

WGM

Natalija Pogonyina

RUS

2508

3.5

2389

13.0

15.0

15

7

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2488

3.5

2382

13.5

15.5

16

22

IM

Nino Bacsiasvili

GEO

2417

3.5

2364

12.5

14.5

17

6

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2490

3.5

2359

11.5

13.5

18

12

GM

Elina Danieljan

ARM

2458

3.5

2353

13.0

15.5

19

19

WGM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2441

3.5

2333

11.0

12.0

20

42

WGM

Julia Kocsetkova

SVK

2333

3.5

2331

12.5

13.5

21

53

WGM

Adriana Nikolova

BUL

2303

3.5

2327

11.5

13.0

22

33

WGM

Karina Szczepkowska-H.

POL

2369

3.5

2324

12.5

14.0

23

20

WGM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2434

3.5

2301

10.0

12.0

24

21

IM

Anasztazia Bodnaruk

RUS

2429

3.5

2265

11.0

13.0

 

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

Valentyina Gunyina (orosz, 2501, 4,5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2541, 4,5)

Olga Girja (orosz, 2493, 4) – Natalija Zsukova (ukrán, 2451, 4,5)

Tatjana Koszinceva (orosz, 2476, 4) – Nino Hurcidze (grúz, 2460, 4)

Monika Socko (lengyel, 2462, 4) – Lela Zsavahasvili (grúz, 2474, 4)

Hoang Thang Trang (magyar, 2490, 3,5) – Elisabeth Paehtz (német, 2456, 4)

Marija Muzicsuk (ukrán, 2521, 3,5) – Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2429, 3,5)

Nino Bacsiasvili (grúz, 2417, 3,5) – Natalija Pogonyina (orosz, 2508, 3,5)

Alekszandrija Gorjacskina (orosz, 2434, 3,5) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488, 3,5)

Elina Danieljan (örmény, 2458, 3,5) – Adriana Nikolova (bolgár, 2303, 3,5)

Salome Melia (grúz, 2454, 3,5) – Cristina-Adela Foisor (román, 2383, 3,5)

Lilit Mkrtchian (örmény, 2446, 3,5) – Karika Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2369, 3,5)

Julia Kocsetkova (szlovák, 2333, 3,5) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2441, 3,5)

 

Bodnaruk,A (2429) – Hoang Thanh Trang (2490)
Francia védelem [C11]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.e5 Hfd7 5.f4 c5 6.Hf3 Hc6 7.Fe3 Fe7 8.Vd2 0-0 9.Fe2 a6 10.0-0 b5 11.a3 Vb6 12.Hd1 a5 13.c3 a4 14.Fd3 Ha5 15.Ve1 Hc4 16.g4 Hxe3 17.Hxe3 cxd4 18.Hxd4 Hc5 19.Fc2 He4 20.g5 f6?!

A királyszárny meggyengítése az orosz nagymesternőnek kedvezett.

 

21.gxf6 gxf6 22.Kh1 Kh8 23.Vh4 Ba7 24.Vh6 Fc5 25.Fxe4 dxe4 26.exf6 Baf7?

27.Bg1 Vc7 28.Bg6! Fd6 29.Hxb5?

Jóval nagyobb lett volna a baj a 29.Bf1 lépésre, a fenyegetések ellen sötétnek nincs védelme.

29...Fxf4 30.Hxc7 Fxh6 31.Bxh6 Bxc7 32.Bd1 Bb7 33.Bd2 Fd7 34.Kg1 Fe8 35.h4 Bb5 36.c4 Bb3 37.Be2 Ff7 38.Hd1 Fg6 39.h5 Ff5 40.He3 Bg8+ 41.Kf2

 

 

41...Bgb8 42.Kg3 Bxb2?!

Elsietett gyalograblás.

43.Bxb2 Bxb2 44.Hxf5 exf5 45.f7 Kg7 46.Bf6?!

Még megkeseríthette volna Európa-bajnoknőnk életét a 46.Bxh7+ Kf8 47.h6 e3 48.Bg7 e2 49.Kf2 e1V+ 50.Kxe1 Bh2 51.Bg6 Kxf7 52.Ba6 folytatás.

46...Bb3+ 47.Kf4 Bf3+ 48.Ke5 Kf8 49.c5 e3 50.Kd4

50...f4 51.Kd3 Bf2 52.c6 Bd2+ 53.Kc3 Bd1 54.Kc2 e2 55.Be6 Bd6 56.c7

 

 

56...Bxe6 57.c8V+ Kxf7 58.Vc7+ Ke8 59.Vc8+ Ke7 60.Vc7+ Ke8 61.Vc8+ Ke7 62.Vc7+ és döntetlen

 

Zsukova,N (2451) - Muzicsuk,M (2521)
Volga-csel [A57]

1.d4 Hf6 2.c4 c5 3.d5 b5 4.a4 bxc4 5.Hc3 d6 6.e4 g6 7.Fxc4 Fg7 8.h3 0-0 9.Hf3 Ha6 10.0-0 Hb4 11.Ve2 Hd7 12.a5 He5 13.Hxe5 Fxe5 14.Fh6 Be8 15.f4 Fd4+ 16.Kh1 e6?! 17.dxe6 Fxe6 18.f5 Fxc4 19.Vxc4 g5

20.f6!

Natalija Zsukova remek döntést hozott az olimpiai csapattárs elleni csatában.

20...Fxf6?

Jobb volt, de világosra előnyös a 20...Be5 21.Ve2 Bb8 22.Bad1 választás is.

21.Bf5 Be6 22.Baf1 Ve7 23.B1f3

Még erősebb volt a 23.e5 Fxe5 (23...dxe5? 24.He4) 24.Fxg5 Ve8 25.Hb5 d5 26.Vxc5 folytatás.

23...Fxc3? 24.Bxg5+

Időzavarban nehéz a döntés. 24.Bxf7 Vxf7 25.Bxf7 Kxf7 26.bxc3 Hc6 27.Vd5 Bae8 28.Vf5+ Ke7 29.Vxh7+ Kd8 30.Fxg5+ még meggyőzőbb volt.

24...Bg6 25.Vxc3 Bd8 26.Bxg6+ fxg6 27.Vc4+ d5 28.exd5 Hxd5 29.a6 Vd6 30.Vb5

A kapkodásban az olimpiai bajnoknő gyorsabban is nyerhetett volna. 30.Bd3 Ve6 31.Fe3 Bd6 32.Vxc5 változatban.

30...Bb8

 

31.Vc4

Még látványosabb a 31.Vb7 He7 32.Vxa7 Be8 33.Vb7 megoldás.

31...Be8 32.Bf1 Kh8 33.b4!? cxb4? 34.Vd4+ és sötét feladta

 

Dzagnidze,N (2541) - Mkrtchian,L (2446)
Vezércsel [D58]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fe7 5.Fg5 h6 6.Fh4 0-0 7.e3 b6 8.Fd3 Fb7 9.0-0 Hbd7 10.Bc1 c5 11.cxd5 Hxd5 12.Fg3 cxd4 13.Hxd5 Fxd5 14.Fc7 Ve8 15.Hxd4 Fd8?! 16.e4 Fb7 17.Fd6 Fe7 18.Hb5 Bc8 19.Bxc8 Fxc8 20.e5 Fb7 21.Ve2 Hc5 22.Bc1 Vc6 23.Fe4?! Vxe4 24.Vxe4 Hxe4?

Az örmény nagymesternő a  24...Fxe4 25.Fxe7 Hd3 26.Bc7 Ba8 27.b3 Hxe5 változatban egyenlő eséllyel küzdhetett volna.

 

25.Fxe7 Bc8 26.Bxc8+ Fxc8 27.Hxa7 Fd7 28.f3 Hg5 29.Kf2 Hh7 30.Ke3 Hf8 31.Kd4 Hg6 32.Fd8 Hf4 33.Fxb6 Hxg2 34.Fc5 He1 35.Ke4 Hc2 36.Kd3 He1+ 37.Ke2 Hg2 38.b4 Hf4+ 39.Kd2 Hg6 40.Fd6 Hh4 41.b5 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog