Help Sales ÁSZF

Az Eb-n Hoang Thanh Trang megnyerte tízedik partiját, Gunyina fél pontra a bajnoki címtől

Címkék: Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova

A Plovdivban zajló Európa-bajnokság tízedik fordulójában Hoang Thanh Trang megszerezte negyedik győzelmét, világossal nyert az ukrán Inna Gaponenko ellen. Az éltáblán az orosz rangadó, az olimpiai bajnoknők, Valenytina Gunyina és Tatjana Koszinceva küzdelme remivel ért véget. Gunyina a befejező játéknap előtt megőrizte egypontos előnyét a négyes üldözőboly boly, az ukrán Marija Muzicsukkal játssza utolsó partiját. Hoang Thanh Trang a lengyelek legjobbjával, Monika Sockoval mérkőzik meg. A kontinensbajnokságról tizennégyen harcolják ki a jövő évi kieséses rendszerű vb-n való részvételi jogot.

A címvédőként játszó Hoang Thanh TRang túltette magát az előző játéknapon elszenvedett vereségén, és az ukrán Inna Gaponenkó ellen magabiztos győzelmet aratott. A tőel megszokott nyugodt játékkal használta ki a 2006-os olimpián aranyérmes ukrán válogatott tagjának időzavarát, döntő anyagi előnyt szerzett.

 

Az éltáblán igazi presztízscsatát is jelentett az orosz válogatottal kétszer is olimpiai aranyérmes, korábbi kontinensbajnokok összecsapása, az éllovas, egy ponttal vezető Valentyina Gunyina és Tatjana Koszinceva játszmája. Koszinceva élea megnyitást, a Volga-cselt választotta, a korai gyalogáldozatért tartós kezdeményezést kapott. A partinak fokozott volt a tétje, rossz szokása szerint állandóan időzavarral küszködő Koszinceva a kapkodásban rontott, a különböző színű futós végjátékot türelmes védekezéssel remire mentette.

Taktikai döntetlennel őrizte meg érmes helyezésre esélyét az ukrán Natalija Zsukova és a grúz Salome Melia. Hozta a kötelező győzelmet az ukrán Marija Muzicsuk és a grúz Nana Dzagnidze. Izgalmas utolsó forduló vár a nagymesternőkre.

 

Az élcsoportban a 10. forduló eredményei:

Valentyina Gunyina (orosz, 2501, 8) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2476, 7)  döntetlen

Natalija Zsukova (ukrán, 2451, 7) – Salome Melia (grúz, 2454, 7)  döntetlen

Marija Muzicsuk (ukrán, 2521, 6,5) – Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2369, 6,5)  1 - 0

Elina Danieljan (örmény, 2458, 6,5) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488, 6,5)  döntetlen

Nino Bacsiasvili (grúz, 2417, 6,5) – Nino Hurcidze (grúz, 2460, 6,5)  döntetlen

Nana Dzagnidze (grúz, 2541, 6) – Elisabeth Paehtz (német, 2456, 6)  1 - 0

Olga Girja (orosz, 2493, 6) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2441, 6)  0 - 1

Cristina-Adela Foisor (román, 2383, 6) – Lela Dzsavahasvili (grúz, 2474, 6)  döntetlen

Lilit Mkrtchian (örmény, 2446, 6) – Monika Socko (lengyel, 2462, 6)  döntetlen

Hoang Thanh Trang (magyar, 2490, 5,5) – Inna Gaponenko (ukrán, 2380, 5,5)  1 - 0

Zoya Schleining (német, 2376, 5,5) – Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2429, 5,5)  0 - 1

Sofio Gvetadze (grúz, 2356, 5,5) – Meri Arabidze (grúz, 2406, 5,5)  döntetlen

 

Az élcsoport állása:

 

H.

Rajtl.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

4

GM

Valentyina Gunyina

RUS

2501

8.5

2422

59.0

63.5

2

16

GM

Natalija Zsukova

UKR

2451

7.5

2447

59.5

63.5

3

14

IM

Salome Melia

GEO

2454

7.5

2446

57.5

61.5

4

2

IM

Marija Muzicsuk

UKR

2521

7.5

2416

56.5

61.0

5

8

GM

Tatjana Koszinceva

RUS

2476

7.5

2409

58.0

62.5

6

22

IM

Nino Bacsiasvili

GEO

2417

7.0

2424

57.0

61.0

7

1

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2541

7.0

2422

61.0

65.5

8

7

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2488

7.0

2401

57.0

62.5

9

19

WGM

Alina Kslinszkaja

RUS

2441

7.0

2382

53.0

55.5

10

11

IM

Nino Hurcidze

GEO

2460

7.0

2378

54.5

59.5

11

12

GM

Elina Danieljan

ARM

2458

7.0

2375

56.0

60.0

12

9

IM

Lela Dzsavahasvili

GEO

2474

6.5

2421

60.5

66.0

13

28

IM

Cristina-Adela Foisor

ROU

2383

6.5

2416

58.0

61.0

14

18

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2446

6.5

2401

55.5

59.0

15

33

WGM

Karina Csczepkowska-H

POL

2369

6.5

2397

57.0

61.0

16

6

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2490

6.5

2393

55.0

59.5

17

10

GM

Monika Socko

POL

2462

6.5

2378

53.0

57.5

18

21

IM

Anasztazia Bodnaruk

RUS

2429

6.5

2319

50.5

54.5

19

25

WGM

Deimante Daulyte

LTU

2405

6.5

2229

44.0

47.0

20

5

WGM

Olga Girja

RUS

2493

6.0

2409

58.5

62.0

 

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

Marija Muzicsuk (ukrán, 2521, 7,5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2501, 8,5)

Tatjana Koszinceva (orosz, 2476, 7,5) – Natalija Zsukova (ukrán, 2451, 7,5)

Salome Melia (grúz, 2454, 7,5) – Elina Danieljan (örmény, 2458, 7)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2488, 7) – Nana Dzagnidze (grúz, 2541, 7)

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2441, 7) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2419, 7)

Nino Hurcidze (grúz, 2460, 7) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2446, 6,5)

Monika Socko (lengyel, 2462, 6,5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2490, 6,5)

Lela Dzsvahasvili (grúz, 2474, 6,5) – Deimante Daulyte (litván, 2405, 6,5)

Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2369, 6,5) – Cristina-Adela Foisor (román, 2383, 6,5)

Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2429, 6,5) – Olga Girja (orosz, 2493, 6)

 

Hoang Thanh Trang (2490) - Gaponenko,I (2380)
Pirc védelem [B07]

1.d4 d6 2.e4 Hf6 3.Hc3 g6 4.Fe3 a6 5.Vd2 b5 6.Fd3 Fb7 7.f3 Hbd7 8.a4 b4 9.Hce2 a5 10.Hh3 Fg7 11.Fh6 0-0 12.0-0 e5 13.c3 bxc3 14.bxc3 d5 15.Hf2 c5 16.Fxg7 Kxg7 17.Bab1 Bb8?!

18.exd5 Fxd5 19.Bxb8 Vxb8 20.c4 Fb7 21.d5 Vc7 22.He4 Hxe4 23.Fxe4 Bb8 24.f4 exf4 25.d6 Vd8 26.Fxb7 Bxb7 27.Hxf4 Vb8 28.Vc3+ f6 29.He6+ Kh8 30.Vxa5 Bb6 31.Hxc5 Hxc5 32.Vxc5 Bxd6 33.a5 Kg7 34.h3 h5 35.Be1 g5 36.Vb5 Vc8

37.Be7+ Kh6 38.Vb1 f5 39.Vb2 Bg6 40.Ve5 Vf8 41.Be8 Vf6 42.Vxf6 Bxf6 43.Bb8 Kg7 44.Bb7+ és sötét feladta

 

Gunyina,V (2501) - Koszinceva,T (2476)
Volga-csel [A58]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hf3 Fg7 4.g3 c5 5.d5 b5

A játszmát egypontos hátránnyal játszó Tatjana Koszinceva nyerni szeretett volna...

6.cxb5 a6 7.bxa6 d6 8.Hc3 0-0 9.Fg2 Hbd7 10.0-0 Hb6 11.e4 Fxa6 12.Be1 Hfd7 13.Vc2 Hc4 14.Ff4 Va5 15.Bac1 Bfb8 16.b3 Hce5 17.Bed1 Hxf3+ 18.Fxf3

18...c4 19.He2 Hc5 20.Bb1 Hd3 21.Fd2 Va3 22.Fe3 Hb2 23.Fc1 cxb3 24.axb3 Bxb3 25.Hd4 Fxd4 26.Bxd4 Bc8 27.Vd2

27...Bd3

Az idő szorításában kimaradt a 27...Va2 28.Bxb2 Bxc1+ 29.Vxc1 Bxb2 30.Ve1 Va3 31.Kg2 Ba2 jobb lehetőség.

28.Bxd3 Vxd3 29.Vxd3 Hxd3 30.Fe3 He5 31.Fg2 Kg7 32.f4 Hd3 33.Bb6 Fc4?!

34.Bc6 Bxc6 35.dxc6 Hb4 36.c7 Fa6 37.Ff1

Jobb esélyt adott a 37.Fd4+ Kf8 38.Fc3 Hc6 39.e5 Ha7 40.Fd4 Hb5 41.Fb6 folytatás.

37...Fc8 38.Fb5 Kf6 39.Kf2 e5 40.Fb6 exf4 41.gxf4 Ke7 42.Fa5 Ha6 43.Ke3 Hc5 44.Fb4 Ha6 45.Fxa6 Fxa6

46.e5 Kd7 47.exd6 Fc4 48.Kd4 Fe6 49.Ke5 h5 50.h4 Ff5 51.Kf6 Ke8 52.Fc3 Fe6 53.Kg7 Fd7 54.Ff6 Fe6 55.Fe7 Fd7 56.Kf6 Fe6 57.Ke5

57...Kd7

A különböző színű futók mellett Tatjana tartotta állását.

58.Kd4 Kc6 59.Ke4 Kd7 60.Ke5 Kc6 61.Kf6 Kd7 62.Kg7 Ke8 63.Ff6 Fd7 64.Fd4 Fe6 65.Fc5 Fd7 66.Fa3 Fe6 67.Kf6 Ff5 68.Ke5 Kd7 69.Kd5 Fe6+ 70.Kc5 Ff5 71.Kb6 Kc8 72.Fb2 Fg4 73.Kc6 Fd7+ 74.Kd5 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

Fotó: http://eiwcc2014.eu

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog