Help Sales ÁSZF

Asztanában taktikai motívumokban gazdag játszmákkal 2-2 az orosz-kínai rangadó

Címkék: Női csapat-világbajnokság 2013

Az Asztanában zajló női csapat-világbajnokság negyedik fordulójában a viadal csúcsrangadója, az orosz-kínai mérkőzés döntetlennel ért véget. Mind a négy játszma eldőlt, az oroszoknál Valentyina Gunyina és Alekszandra Kosztenjuk, a kínai együttesben Tan Zongyi és Guo Qi volt eredményes. Az ukránok csak minimális arányban nyertek a török négyessel szemben, az indiai-grúz, az amerikai-francia és a román-kazah találkozók 2-2-vel fejeződtek be. Az ötödik játéknapon kínai-ukrán rangadó lesz.

 

A világbajnokság negyedik fordulójában a tavalyi sakkolimpián aranyérmes orosz válogatott és a Bucholz-pontszámítás alapján második kínai együttes mérkőzött meg egymással. Isztambulban a kínai csapat a hajrában a kazahok ellen botlott meg, a tízedik játéknapon csak 2-2-öt értek el, s ezzel elúszott a biztosnak hitt aranyérmük. A sakkolimpián a hatodik fordulóban csatáztak:

Kína (9, 16,5) – Oroszország (10, 16,5)  2 - 2

Hou Ji-fan (2599) – Tatjana Koszinceva (2530)  1 - 0

Zhao Xue (2549) – Nagyezsda Koszinceva (2524)  0 - 1

Ju Wenjun (2528) – Alekszandra Kosztenjuk (2489)  döntetlen

Huang Qian (2449) – Natalija Pogonyina (2448)  döntetlen

 

A kazah fővárosban mindkét válogatott tartalékos összeállításban szerepel, az oroszoknál a Koszinceva nővérek távolmaradása okozott nagy vihart, míg a kínai együttes nélkülözi az exvilágbajnoknő Hou Ji-fant és a világranglistán ötödik Zhao Xue-t.

Alekszandra és Valentyina nem okozott csalódást a kapitánynak 

Az orosz kapitány, Szergej Rublevszkij alighanem hossza gondolkodás után szavazott bizalmat Alisa Galljamovának, de a 15. lépés után már tudni lehetett, hogy a parti elúszott, Guo Qi győzelme csak idő kérdése volt. Az éltáblán Valentyina Gunyina a mesterhármassal kezdő Ju Wenjunnal csatázott, és a kínai nagymesternő a kritikus pillanatban rossz huszárral foglalta el az e5 centrális mezőt, majd újabb bakiját követően Gunyina kettős célpontra játszhatott. Bajba került sötét királya, de vezére is kelepcébe szorult. A tavalyi kontinensbajnok a taktikai motívumok adta lehetőségekkel kitűnően  élt, remek győzelmet aratott.

Bonyodalmakban gazdag ütközetet vívott Huang Qian és Alekszandra Kosztenjuk. Az orosz exvilágbajnoknő gyalogot áldozott, hogy fejlődési előnyét kihasználva kezdeményezzen. A bonyodalmakban Huang hibázott, Szása tisztjei a mesterséges sáncolás után döntő erővel támadták világos királyát.

A tavalyi orosz bajnoknő Natalija Pogonyina kis előnyét eltékozolta, majd rosszul számolt, taktikai tévedése vesztéséhez vezetett, a rangadó 2-2-vel végződött.

A rajtlistán első ukrán válogatott a vártnál jóval nehezebben győzte le a török együttest. Igazi derbit még nem játszottak, a táblapontokat tekintve jelentős a hátrányuk az orosz és a kínai csapathoz képest. Sok minden eldőlhet az ötödik játéknapon a kínai-ukrán találkozón.

Meglepetésre a grúzok nem bírtak a tartalékos, három legjobb játékosát nélkülöző indiai négyessel. Éltáblásuk, a világranglistán hatodik Nana Dzagnidze második vereségét szenvedte el.

Megszerezte első meccspontját a francia gárda, továbbra is gyengélkedik az amerikai csapat, a házigazdák a románokkal remiztek. 

 

A 4. forduló eredményei:

India – Grúzia  2 - 2

Eesha Sanjay Karavade (2387)  - Nana Dzagnidze (2554) 1 - 0

Rout Padmini (2316) - Bela Hotenasvili (2499)  0 - 1

Mary Ann Gomes (2387) - Lela Zsavahasvili (2464)  döntetlen

Soumya Swaminathan (2283)  - Nino Hurcidze (2437)  döntetlen

 

Egyesült Államok – Franciaország 2 - 2

Anna Zatonskih (2474) - Sophie Milliet (2401)  döntetlen

Irina Krush (2448)  - Nino Maisurasze (2330) 1 - 0

Tatev Abrahamjan (2300) - Anda Safranska (2328)  döntetlen

Sabina Foisor (2323)  - Silvia Collas (2282)  0 - 1

 

Oroszország – Kína  2 - 2

Valentyina Gunyina (2505) - Ju Wenjun (2505) 1 - 0 

Alekszandra Kosztenjuk (2495)  - Huang Qian (2476) 1 - 0

Natalija Pogonyina (2475) - Tan Zongyi (2471  0 - 1

Alisza Galljamova (2459)  - Guo Qi (2435)  0 - 1

 

Ukrajna – Törökország 2,5 – 1,5

Anna Usenyina (2477)  - Betul Cemre Yildiz (2341)  1 - 0

Maria Muzicsuk (2479) - Kubra Ozturk (2252)  döntetlen

Natalija Zsukova (2471) - Kardelan Cemhan (2025) döntetlen

Inna Gaponenko (2421) - Selen Sop (2028)  döntetlen

 

Románia – Kazahsztán  2 - 2

Cristina Adela Foisor (2401) -  Gulishan Nahbajeva (2344)  0 - 1

Irina Bulmaga (2354)  - Gulmira Dauletova (2265) 1 - 0

Elena Luminita Cosma (2336) – Dinara Szaduaszova (2353)  döntetlen

Carmen Voicu (2281) - Zanszaja Abdumalik (2187) döntetlen

 

A világbajnokság állása:

1.Oroszország 7 meccspont, 12,5

2. Kína 7, 12

3. Ukrajna 7, 10

4. Grúzia 5, 9,5

5. India 4, 7,5

6. Egyesült Államok 4, 7

7. Románia 3, 6,5

8. Kazahsztán 2, 6,5

9. Franciaország 1, 4,5

10. Törökország 0, 4

 

Helyezés

Ország

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

SB.

1

Oroszország

*

2

3

4

7

12½

23,00

2

Kína

2

*

3

7

12

27,25

3

Ukrajna

*

3

2

7

10

21,25

4

Grúzia

1

*

2

3

5

12,25

5

India

1

2

*

2

4

12,50

6

Egyesült   Államok

½

*

2

2

4

7

9,50

7

Románia

½

2

2

*

2

3

12,00

8

Kazahsztán

1

2

2

*

2

6,75

9

Franciaország

½

½

2

*

1

3,50

10

Törökország

0

1

*

0

4

0,00

 

Az 5. forduló párosítása:

Kazahsztán – India

Törökország – Románia

Kína – Ukrajna

Franciaország – Oroszország

Grúzia – Egyesült Államok

 

Gunyina,V (2505) – Ju Wenjun (2505)
Modern megnyitás [A41]

1.d4 d6 2.c4 e5 3.Hf3 Hd7 4.Hc3 g6 5.dxe5 dxe5 6.Fg5 f6 7.Fd2 Hc5 8.Vc2 Fe6 9.e4 c6 10.Fe2 Hh6 11.Bd1 Hd7 12.0-0 Hf7 13.Hh4 Fh6

 

14.Hf5!

Szép lépés, a kínai nagymesternő terve meghiúsult.

14...Ff8

Könnyű belátni, hogy 14...gxf5? -re 15.exf5 Ve7 16.fxe6 Vxe6 17.Fxh6 Hxh6 18.Fh5+ Ke7 19.Vb3 döntő előnyt adott volna; 14...Fxf5 15.exf5 Ve7 16.fxg6 hxg6 17.Vxg6 Hf8 18.Ve4 is reménytelen volt.

15.Fe3 Vc7 16.f4?!

A meccs fokozott tétje hatott a kontinensbajnok játékára. Kár volt átengedni az e5 mezőt. 16.Ha4 b6 17.a3 0-0-0 (17...Hc5 18.Hxc5 bxc5 19.Hh4) 18.Bd2 biztosította volna a pozíciós előnyt.

16...exf4 17.Fxf4 Hfe5?!

Jobb volt a 17...Hde5 18.Hd4 Fc5 19.Fe3 Fxc4 20.Bxf6 0-0 folytatás.

18.Hd4 Fc5 19.Kh1 Fxd4 20.Bxd4 0-0 21.Vd2 Bae8 22.b3 Va5

 

23.Bd6 Hc5? 24.Fh6! Bf7?

Búcsúzni kellett volna a minőségtől...

 

25.b4! Vxb4 26.Bd8 Bfe7 27.Bxf6 Hcd7

A királyt matt fenyegette,  a vezér kelepcében. 27...Hf7-re 28.Hd5! Vb1+ 29.Bf1 Vxf1+ 30.Fxf1 cxd5 31.Bxe8+ Bxe8 32.cxd5 Fg4 33.Vd4 Hxh6 34.Vxc5 Bxe4 35.h3 Fd7 36.Vxa7 is döntő anyagi előnyhöz vezetett volna.

 

28.Hd5!

Valentyina remekül használta ki a taktikai lehetőségeket.

28...Va3 29.Va5! Vd6

Tetszetős a matt 29...Vxa5-re 30.Hxe7+ Kh8 31.Bxe8+ Hf8 32.Bexf8+ Fg8 33.Bxg8-cal.

30.c5! és sötét feladta

 

Huang Qian (2478) - Kosztenjuk,A (2495)
Nimzoindiai védelem [E36]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 d5 5.a3 Fxc3+ 6.Vxc3 c5 7.dxc5 d4 8.Vg3 Hc6

A 2011-es csapat Európa-bajnokság utolsó fordulójában, a bolgárokkal szemben elért szenzációs, a bronzérmet jelentő 4-0-ás győzelemhez vezető úton Gyimesi Zoltán a [8...0-0 9.Fh6 He8 10.Hf3 Hc6 11.0-0-0 b6 változatban vállalt kockázatokat, Kiril Georgijev eltévedt a bonyolult változatok sűrűjében.

9.b4 e5

Az exvilágbajnoknő nem számolta a gyalogokat, a legélesebb varit választotta, a fejlődési előnyt előnyben részesítette.

10.Vxg7

Magnus Carlsen világossal és sötéttel is nyert a 10.e4 0-0 11.Fd3 b6 változatban.

10...Bg8 11.Vh6 Bg6 12.Vd2 He4 13.Vb2 a5 14.b5 Vf6 15.e3 He7 16.Hf3 Fh3!?

Az exvilágbajnoknőt elragadta a hév. 16...Fg4 17.Hxe5 Vxe5 18.exd4 Vf6 19.h3 Fd7 jobb volt.

17.exd4 Fxg2

 

 

18.Hxe5?

A bonyodalmakban a kínai nagymesternő nagyot hibázott. 18.Fxg2 Bxg2 19.Ve2 Vf5 20.Fe3 Hc3 21.Hh4 Ve4 22.Vf3 Bg4 23.Vxe4 Bxe4 24.Hf3 exd4 25.Hxd4 0-0-0 26.Bc1 Ha4 változatban sötétnek a remiért kellett volna erőfeszítéseket tennie.

18...Fxh1 19.Hxg6 hxg6 20.Fe3

 

20...Ff3!?

Alekszandra már zseben érezhette a pontot. 20...Hf5 21.0-0-0 (21.Fd3 Hxe3 22.fxe3 Vh4+ 23.Kd1 Ff3+ 24.Kc2 Vf2+ 25.Kb1 Vxe3) 21...Hxe3 22.fxe3 Ff3 még gyorsabban nyert volna.

21.Fe2 Hxc5! 22.Bb1 Fxe2 23.Vxe2 He4 24.Bc1 Vh4 25.Vf3

 

 

25...Hf5 26.Ff4 Kf8 27.Bd1 Be8 28.Kf1 Hg5 29.Fxg5 Vxg5 30.h3 Vh4 31.Vg4 Vf6 32.Kg1 Kg7 33.c5 Bh8 34.d5 Vc3 35.c6 bxc6 36.dxc6

 

36...Bxh3 37.Ve4 Vc5 38.a4 Bh5 39.Vd5 Bg5+ 40.Kh1 Hg3+ és világos feladta

 

Pogonyina,N (2475) – Tan Zhongyi (2466)
Pirc védelem [B08]

1.e4 d6 2.d4 Hf6 3.Hc3 g6 4.Fe3 a6 5.Hf3 Fg7 6.Vd2 b5 7.Fh6 0-0 8.Fd3 e5 9.Fxg7 Kxg7 10.dxe5 dxe5 11.a4 Fb7 12.0-0 b4 13.He2 a5 14.Hg3 Hbd7 15.Bfd1 Ve7 16.Vg5 Ve6 17.Fb5 Hc5

 

 

18.Vxe5

Kis előnyt adott a 18.Hd4 exd4 19.Vxc5 Hxe4 20.Vxc7 Hxg3 21.Vxb7 folytatás.

18...Vxe5 19.Hxe5 Hfxe4 20.Hxe4 Fxe4 21.Bd4 Bfd8 22.Bc4 Bd5 23.Hg4

Az orosz bajnoknő [23.f4 Bad8 24.Be1 f5 25.Fc6 Bd1 26.Kf2 folytatásban kis előnnyel játszhatott volna.

23...Bg5 24.f3 Fb7 25.Be1 c6

 

26.Fxc6?

Taktikai elnézés. 26.He5 cxb5 27.Bxc5 bxa4 28.g4 Fxf3 29.h4 Bxg4+ 30.Kf2 a3 31.bxa3 bxa3 32.Hxg4 Fxg4 33.Ba1 Fe6 34.Bxa3 a4 egyenlő esélyű álláshoz vezetett volna.

26...Fxc6 27.Be5 Bxe5 28.Hxe5 Hxa4 29.Hxc6 Hxb2 30.Bc5

 

 

30...Bc8! 31.Kf2 a4 32.Ke3 a3 és világos feladta

 

Guo Qi (2431) - Galljamova,A (2459)
Elfogadott vezércsel [D27]

1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.Hf3 e6 4.e3 Hf6 5.Fxc4 a6 6.a4 c5 7.0-0 Hc6 8.Ve2 Vc7 9.Bd1 Fd6 10.dxc5 Fxc5 11.b3 0-0 12.Fb2 b6 13.Fxf6 gxf6 14.Hc3 Fe7 15.Bac1 He5?

A nagyon kevés versenyen játszó, a válogatottba az utolsó pillanatban meghívott orosz nagymesternő a hibás huszárlépéssel gyorsan megadta magát, elnézte a kötést kihasználó gyilkos erejű futólépést.

 

 

 

16.Fd5! Bb8 17.Hb5 Hxf3+ 18.Fxf3 Ve5 19.Ha7 Vg5 20.Bc7 Fa3 21.Hc6 Vc5 22.Vc4 Vxc4 23.bxc4 Fb7 24.Hxb8 Fxf3 25.gxf3 Bxb8 26.Bdd7 Bf8 27.Bc6 Bb8 28.a5 bxa5 29.Bxa6 Fb4 30.Baa7 Kg7 31.Bxf7+ Kg6 32.Bxh7 e5 33.e4 Ff8 34.Bhb7 Bd8 35.Bxa5 Bd1+ 36.Kg2 Bc1 37.Bc7 Bc2 38.Ba8 Fb4 39.Bg8+ Kh6 40.Bgg7 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog