Help Sales ÁSZF

A taskenti GP-n Humpy Koneru újabb győzelemmel egy pontra növelte előnyét

Címkék: Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno

A taskenti Grand Prix-verseny nyolcadik fordulójában az indiai Humpy Koneru újabb győzelmet aratott, a kínai Zhao Xue a 37. lépés után kényszerült feladásra. Koneru egy pontra növelte előnyét honfitársnőjével, Dronavalli Harikával és az ukrán Katyerina Lahnóval szemben. Riválisai remiztek a játéknapon, Lahno világossal gyanúsan állt az üzbég Nafisza Muminova ellen. Harika a bolgár exvilágbajnoknővel, Antoaneta Sztefanovával osztozott meg a ponton. Presztízsvereséget szenvedett az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk honfitársnőjétől, Olga Girjától. Döntetlennel zárult az örmény Elina Danieljan és a grúz Bela Hotenasvili, valamint a kínai Ju Wenjun és a kazah Gulishan Nahbajeva játszmája. A pénteki pihenőnap után szombaton a kilencedik fordulóra kerül sor.

A rajtlistán első indiai Humpy Koneru nagy lépést tett a végső győzelem felé. A nyolcadik játéknapon feledtette előző fordulóbeli gyenge játékát, szerencsésnek mondható nyerése után a kínai Zhao Xue ellen győzött. A világranglistán ötödik kínai nagymesternő sorozatban harmadik vereségét szenvedte el, a tornán immár negyedszer volt kénytelen kapitulálni. Aktivitásra törekedett, de ezzel az éllovas malmára hajtotta a vizet. Humpy Koneru nem bocsátkozott kalandba, „csak” kihasználta a felkínált lehetőséget. Humpy eddigi teljesítményének 2735 a performance-pontszáma, + 12,4 Élő-pontot gyűjtött.

Koneru legfőbb riválisai, az ukrán Katyerina Lahno és az indiai Dronavalli Harika csak fél-fél pontot szereztek, hátrányuk egy pontra nőtt. Lahno túlzottan agresszív játékkal jelentős hátrányba került, az üzbég Nafisza Muminova esélyét nem tudta kihasználni, a remi természetesen számára igen értékes.

A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova és Dronavalli Harika partija békésebb mederben zajlott, a sorozatos cserék teljes kiegyenlítéshez vezettek.

 

Meglepetésként könyvelhetjük el az orosz háziderbin Olga Girja győzelmét. Az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk a nyitásban nem játszott pontosan, sötét előnybe is került. Kissé hátrányosabb pozícióban Alekszandra Kosztenjuk azonnal vesztőt húzott, Olga Girja némi bizonytalankodás után nyerte meg a játszmát.

A kínai Ju Wenjun ellen a kazah Gulishan Nahbajeva ezúttal hibátlanul játszott, és sötéttel rabolt fél pontot. Az örmény Elina Danieljan elmulasztotta a lehetőséget, hogy kedvezőbb végjátékot játszhasson a grúz Bela Hotenasvilivel szemben.

 

 

A 8. forduló eredményei:

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2495) – Olga Girja (orosz, 2439) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 47)

Ju Wenjun (kínai, 2535) – Gulishan Nahbajeva (kazah, 2307) döntetlen (Vezérindiai védelem, 45)

Elina Danieljan (örmény, 2470) – Bela Hotenasvili (grúz, 2514) döntetlen (Vezércsel, 40)

Humpy Koneru (indiai, 2607) – Zhao Xue (kínai, 2579) 1 – 0 (Szabálytalan megnyitás, 37)

Katyerina Lahno (ukrán, 2532) – Nafisza Muminova (üzbég, 2293) döntetlen (Vezércsel, 43)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2496) – Dronavalli Harika (indiai, 2475) döntetlen (Grünfeld védelem, 34)

 

Hely.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

SB.

1

GM

Humpy Koneru  

2607

IND

*

½

½

1

1

½

1

1

1

24,25

2

GM

Dronavalli   Harika

2475

IND

½

*

½

1

½

1

½

1

½

22,25

3

GM

Katyerina   Lahno

2532

UKR

½

½

*

½

½

1

½

1

1

21,25

4

IM

Bela   Hotenasvili

2514

GEO

0

*

0

1

1

1

0

½

1

13,50

5

WGM

Ju Wenjun

2535

CHN

0

½

½

1

*

1

1

0

½

17,75

6

WGM

Olga Girja  

2439

RUS

0

½

0

*

0

½

1

1

1

4

12,00

7

GM

Zhao Xue

2579

CHN

0

0

0

1

*

1

1

0

½

10,75

8

GM

Antoaneta Sztefanova  

2496

BUL

½

½

0

0

½

*

½

½

1

12,50

9

WGM

Nafisza Muminova  

2293

UZB

0

½

0

1

0

0

*

½

1

3

10,25

10

GM

Alekszandra   Kosztenjuk

2495

RUS

0

0

1

0

0

½

*

½

1

3

9,25

11

GM

Elina Danielian  

2470

ARM

0

0

0

½

1

½

½

½

*

3

10,50

12

WGM

Gulishan   Nahbajeva

2307

KAZ

½

0

½

0

½

0

0

0

*

6,75

 

 

A szombati 9. forduló párosítása:

Dronavalli Harika – Alekszandra Kosztenjuk

Nafisza Muminova – Antoaneta Sztefanova

Zhao Xue – Katyerina Lahno

Bela Hotenasvili – Humpy Koneru

Gulishan Nahbajeva – Elina Danieljan

Olga Girja – Ju Wenjun

 

Koneru,H (2607) – Zhao Xue (2579)
Szabálytalan megnyitás [A46]

1.Hf3 c5 2.g3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Fg2 e6 6.0-0 Vb6 7.Hb3 He5

A kínai nagymesternő két vereség után sötéttel is aktivitásra törekedett. 7...d5 8.Fe3 Vc7 9.Hc3 Fe7 logikusabb volt.

8.Fe3 Vc7 9.H1d2 h5 10.h4 Heg4 11.Ff4 e5 12.Fg5 Hh7 13.Hf3 a5 14.Vd3 d6 15.c4 Fe6 16.Bac1 a4 17.Hbd2 f6 18.Fe3 Fe7 19.He4 0-0 20.Fd2 Bfc8 21.Fb4

 

21...b5?

Zhao Xue számolgathatta a 21...Fxc4 22.Va3 Vd7 (22...Vb6 23.Hc3 Ff7) 23.Bfe1 d5 24.Hfd2 dxe4 25.Hxc4 Vb5 26.Fxe7 Bxc4 27.Bxc4 Vxc4 28.b3 Vd4 29.Fc5 Vd2 lehetőséget is, de ehelyett rossz döntést hozott.

22.Fxd6!?

Az éllovas Humpy Koneru praktikus döntést hozott. 22.cxb5 Vxc1 23.Bxc1 Bxc1+ 24.Ff1 Hf8 25.Hc3 Hd7 26.Ve4 után a sötét bástyák gyengébbek világos vezérénél, a sötét haderő tisztjei között hiányzik az összhang.

22...bxc4 23.Va3 Fxd6 24.Hxd6 Bd8 25.Hxc4 Fxc4

26.Hd2 Bxd2 27.Fxa8 Vf7 28.Vb4 Bd8 29.Bxc4 Bxa8  

 

30.Bfc1 Hf8 31.Bc8 Bxc8 32.Bxc8 f5 33.Vxa4 Kh7 34.Ve8 Vb7 35.Vxf8 Ve4 36.Vh8+ Kg6 37.Ve8+ és sötét feladta

 

Lahno,K (2532) - Muminova,N (2293)
Vezércsel [D39]

1.c4 e6 2.Hc3 d5 3.d4 Fb4 4.Va4+ Hc6 5.Hf3 Hf6 6.Fg5 dxc4 7.e3 Fd7 8.Vc2 b5 9.a3 Fa5 10.He5 He7 11.e4?! Fc6 12.0-0-0 Fxc3 13.Fxf6 Fxb2+ 14.Vxb2 gxf6 15.Hxc6 Hxc6

16.d5?

Katyerina Lahno érthetően szerette volna hozni a kötelező győzelmet, de a partit rossz taktikával, túlságosan erőszakosan játszotta és hátrányba került.

16...Ha5 17.Vb4 c6

Az ukránok legjobbja komolyan aggódhatott volna a 17...Hb3+ 18.Kc2 Vd7 19.dxe6 Vc6 20.exf7+ Kxf7 21.Kb2 a5 folytatásban.

18.dxe6 Hb3+ 19.Kc2 Ve7 20.exf7+ Kf8 21.Bd7 c5 22.Bxe7 cxb4 23.Be8+ Kxf7 24.Bxh8 Bxh8 25.axb4 Bd8?! 26.Kc3 Hd2 27.f3 Hxf1 28.Bxf1 Bd3+ 29.Kb2? Bb3+ 30.Kc2 Bxb4 31.Ba1 Ba4 32.Bxa4 bxa4 33.g4 Kg6 34.h4  

 

 

34...h5?! 35.Kb2 a6 36.Kb1 Kh6 37.Kb2 Kg6 38.Kb1 Kh6 39.Kb2 a5 40.Kb1 Kg6 41.Kb2 Kh6 42.Kb1 Kg6 43.Kb2 Kh6 és döntetlen

 

Sztefanova,A (2496) - Harika,D (2475)
Grünfeld védelem [D85]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.Fd2 Fg7 6.e4 Hxc3 7.Fxc3 0-0 8.Vd2 c5 9.d5 e6 10.Fxg7 Kxg7 11.Fc4 exd5 12.Fxd5 Hd7 13.Bc1 Hf6 14.Bxc5 Fe6 15.He2 Fxd5 16.exd5 Be8 17.0-0 b6 18.Bc2 Vxd5 19.Vxd5 Hxd5 20.Bd2 Hf6 21.f3 Bad8 22.Bfd1 Bc8 23.Hc3 Bc5 24.Kf2 h5 25.Bd4 Be6 26.h4 b5 27.a3 a6 28.Bd6 Bc6 29.Bxe6 Bxe6 30.Bd8 Bb6 31.Bd4 He8 32.Bd8 Hf6 33.Bd4 He8 34.Bd8 és döntetlen

 

Kosztenjuk,A (2495) - Girja,O (2439)
Szicíliai védelem [B83]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 Vc7 6.Fe2 Hf6 7.0-0 Fe7 8.Kh1 0-0 9.f4 d6 10.Hdb5 Vb8 11.a4 Bd8 12.Ve1?! a6 13.Ha3 d5 14.exd5 exd5 15.f5 h6 16.Ff4 Fd6 17.Vh4 Fxf4 18.Bxf4 d4 19.Ha2 Ve5

Célszerű lett volna befejezni a fejlődést. 19...Vc7 20.Fd3 He5 21.Hc1 Be8 22.Hb3 Fd7 folytatás kényelmes előnyt biztosított volna.

20.Fd3 b5 21.Be1 Vd5 22.axb5 axb5 23.Fxb5 Fb7 24.Fc4 Vc5 25.Ff1 He7 26.Vf2 Hed5 27.Bxd4 Be8 28.Be2 Bxe2 29.Fxe2 Be8 30.Ff3?

Hátrányos állásban az exvilágbajnoknő vesztőt húzott.  

 

30...He3! 31.c3 Hxf5 32.Fxb7 Hxd4

Azonnal nyert a 32...Hg4 33.Vd2 Hxd4 34.cxd4 Vxd4 folytatás.

33.cxd4 Vb6 34.h3 Vxb7 35.Hc3 Vb3 36.Hab5 He4 37.Hxe4 Bxe4 38.Hc3 Be8 39.d5 Bb8 40.He4 Vxb2 41.Vf5 Be8 42.Hg3 Va1+ 43.Kh2 Ve5 44.Vd7 Ve7 45.Vg4 Vd6 46.Kg1 Vc5+ 47.Kf1 Vc1+ és világos feladta

 

Danieljan,E (2470) - Hotenasvili,B (2514)
Vezércsel [D37]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 Fe7 5.Ff4 0-0 6.e3 Hbd7 7.Vc2 c5 8.dxc5 Hxc5 9.a3 dxc4 10.Fxc4 a6 11.Bd1 Ve8 12.b4 b5 13.Fa2 Ha4 14.Hxa4 bxa4 15.0-0 Fb7 16.Fe5 Bc8 17.Vb2 Vb5 18.Fb1 Bfd8 19.h3 h6 20.Bxd8+ Bxd8 21.Bc1 Bc8 22.Bxc8+ Fxc8 23.Vc2 Fb7 24.Vc7 Vd7 25.Vb8+ Vc8  

 

 

26.Fc2?!

Elina Danieljan a végjátékot előnnyel játszhatta volna a 26.Vxc8+ Fxc8 27.Fc2 Fd7 28.Fd3 Fc8 29.Hd4 Hd5 30.e4 Ff6 31.Fxf6 Hxf6 32.Fc2 Fd7 33.He2 változatban.

26...Vxb8 27.Fxb8 Hd5 28.Fxa4 Hc3 29.Fc2 Hb5 30.a4 Hc3 31.b5 axb5 32.axb5 Hxb5 33.Fd3 Fxf3 34.Fxb5 Fd5 35.Fa7 Fd6 36.Fd4 Fc7 37.Fc3 Fd6 38.Fd4 Fc7 39.Fc3 Fd6 40.Fd4 és döntetlen

 

Ju Wenjun (2535) - Nahbajeva,G (2307)
Vezérindiai védelem [E14]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.e3 b6 4.c4 Fb7 5.Fd3 d5 6.b3 Fd6 7.0-0 0-0 8.Fb2 Hbd7 9.He5 c5 10.Hd2 Bc8 11.cxd5 cxd4 12.Hxd7 Vxd7 13.Fxd4 e5 14.Fb2 Fxd5 15.Hc4 Fb8 16.f4 Vg4 17.Vxg4 Hxg4 18.Hxe5 Hxe3 19.Bf2 f6 20.Hd7 Bfd8 21.Fa6 Bc6 22.Hxb8 Bxb8 23.Fb5 Bc5 24.a4 Bbc8 25.g3 Hc2 26.Bd1 Fxb3 27.Bfd2 B5c7 28.Kf2 Hb4 29.Bd8+ Kf7 30.Bxc8 Bxc8 31.Bd7+ Kg6 32.Fa3 Hd5 33.Bxa7 Bc2+ 34.Kg1 Bc7 35.Bxc7 Hxc7 36.Fc6 Hd5 37.Fb2 Kf5 38.Kf2 Ke6 39.Fd4 Kd6 40.Fb5 Hc7 41.Fd3 Hd5 42.Fb5 Hc7 43.Fd3 Hd5 44.Fb5 Hc7 45.Fd3 Hd5 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

(Fotók: Maria Jemelianova  http://tashkent2013.fide.com)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog