Help Sales ÁSZF

A taskenti GP-n Humpy Koneru mesterhármassal vezet, a 3. fordulóban hat győzelem született

Címkék: Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno

A taskenti Grand Prix-versenyen az indiai Humpy Koneru mesterhármassal félpontos előnnyel vezet honfitársnője, Dronavalli Harika előtt. A viadal harmadik fordulójában kuriózumként mind a hat játszma döntéssel végződött, a világossal játszók 4-2-re nyertek. Koneru az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjukot győzte le, Harika az orosz Olga Girjával szemben érvényesítette anyagi előnyét. A grúz Bela Hotenasvili sötéttel a kettős győzelemmel rajtoló kínai Zhao Xue ellen diadalmaskodott. Fölényes állást rontott vesztésre a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova, a kínai Ju Wenjun örülhetett az „ajándéknak”. Simán nyert az ukrán Katyerina Lahno az örmény Elina Danieljan ellen. Az üzbég rangadón nagyot bakizott Gulisan Nahbajeva.

 

A Grand Prix-verseny harmadik játéknapján magas hőfokon izzottak a partik, a megalkuvás nélküli küzdelmek látványos eredménye, hogy mind a hat játszma döntéssel végződött. A rajtlistát vezető indiai Humpy Koneru megszerezte harmadik győzelmét is, mesterhármasa, mutatott játéka is jogos bizakodással töltheti el. Az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk kissé hátrányosabb állásából már-már megmenekült, amikor újabb hiba megpecsételte sorsát. Felvonult a nehézüteg a hetedik soron, a döntő anyagi veszteség elháríthatatlanná vált.

A grúz Bela Hotenasvili messze a tudása alatt játszott két parti után megvillant. A kínai Zhao Xue túlzott önbizalommal sakkozott, a h5 gyalog leütése sötét malmára hajtotta a vizet. Hotenasvili többször is gyorsabb nyerést hagyott ki, fölöslegesen cserélt vezért, de a végén királyának betörése eldöntötte a huszárvégjáték, a parti sorsát.

A kínai Ju Wenjun nagyon közel állt hozzá, hogy honfitársnője sorsára jusson, de a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova könnyen nyerhető állásban nagyot hibázott, először csak remire, majd egyenesen vesztésre rontotta pozícióját.

 

Az ukrán Katyerina Lahno korai gyalogáldozattal meggyengítette az örmény Elina Danieljan királyállását. Tartós kezdeményezéshez jutott, gond nélkül gyűjtötte be első győzelmét.

Az indiai Dronavalli Harika kiskombinációval gyalogot nyert, anyagi előnyének érvényesítését a különböző színű futók nehezítették, de az orosz Olga Girja pontatlan védekezéssel megkönnyítette feladatát.

Az üzbég derbi időzavarban váratlan fordulatot vett, Gulisan Nahbajeva előnyös pozícióban nem számolt jól, Nafisza Muminova örülhetett a pontnak.

 

A 3. forduló eredményei:

Humpy Koneru (indiai, 2609) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2495) 1 – 0 (Vezérindiai védelem, 36)

Katyerina Lahno (ukrán, 2532) – Elina Danieljan (örmény, 2470) 1 – 0 (Angol megnyitás, 33)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2496) – Ju Wenjun (kínai, 2535) 0 – 1 (Pirc védelem, 62)

Dronavalli Harika (indiai, 2475) – Olga Girja (orosz, 2439) 1 – 0 (Szláv védelem, 69)

Nafisza Muminova (üzbég, 2293) – Gulisan Nahbajeva (üzbég, 2307) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 41)

Zhao Xue (kínai, 2579) – Bela Hotenasvili (grúz, 2514) 0 – 1 (Vezércsel, 70)

 

A verseny állása:

1.Humpy Koneru 3 pont

2. Drinavalli Harika 2,5

3-5. Bela Hotenasvili, Zhao Xue és Katyerina Lahno 2

6-7. Ju Wenjun és Antoaneta Sztefanova 1,5

8-9. Nafisza Muminova és Olga Girja 1

10-12. Gulisan Nahbajeva, Elina Danieljan és Alekszandra Kosztenjuk 0,5

 

A 4. forduló párosítása:

Alekszandra Kosztenjuk – Bela Hotenasvili

Gulisan Nahbajeva – Zhao Xue

Olga Girja – Nafisza Muminova

Ju Wenjun – Dronavalli Harika

Elina Danieljan – Antoaneta Sztefanova

Humpy Koneru – Katyerina Lahno

 

Koneru,H (2607) - Kosztenjuk,A (2495)
Vezérindiai védelem [E14]

1.Hf3 d5 2.d4 Hf6 3.e3 e6 4.Fd3 Fe7 5.Hbd2 Hbd7 6.b3 b6 7.Fb2 Fb7 8.0-0 0-0 9.c4 c5 10.Bc1 Be8 11.cxd5 Hxd5 12.a3 cxd4 13.Hxd4 Ff8 14.Fb5 a6 15.Fc6 Ba7 16.Ve2 Fa8 17.H2f3 He7

18.Bfd1 Hxc6 19.Hxc6 Fxc6 20.Bxc6 Va8 21.Bc4 b5 22.Bc2 Hf6 23.He5 Bc8 24.Bdc1 Bxc2 25.Vxc2 Ve8?

Az orosz exvilágbajnoknő már-már kikászálódott a bajokból, amikor ismét hibázott. 25...Hd5 26.Ve4 Bc7 27.Bxc7 Hxc7 kiegyenlítette volna esélyeit.

26.Vc8 Ba8  

 

27.Vb7 Hd5 28.g3 f6 29.Hd7 b4? 30.Hxf8 Vxf8 31.e4 He7

 

32.Bc7 Hg6 33.Bxg7+ Vxg7 34.Vxa8+ Hf8 35.axb4 Vd7

36.b5 és sötét feladta

 

Zhao Xue (2579) - Hotenasvili,B (2514)
Vezércsel [D31]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fe7 4.cxd5 exd5 5.Ff4 c6 6.e3 Ff5 7.Hge2 Hd7 8.Hg3 Fg6 9.Fe2 Hgf6 10.h4 h5 11.a3 Kf8 12.Ff3 Hb6 13.b3 Vd7 14.Fg5 Be8 15.Hce2 He4 16.Fxe4 Fxe4 17.Hxe4 dxe4 18.Fxe7+ Vxe7 19.Hf4 Bd8 20.Hxh5

 

20...c5 21.Vg4 g6 22.Hg3 cxd4 23.Vxe4 dxe3 24.fxe3 Vf6 25.Bc1 Be8 26.Vb4+?! Kg8 27.Hf1 Hd5 28.Vb5 Be5 29.Ve2

29...Bxh4!?

Kimaradt a gyors nyerés a 29...Hf4 30.Vd2 (30.Vc2 Bc5 31.Vd2 Bxc1+ 32.Vxc1 Hd3+) 30...Bd5 31.Vc2 Hd3+ változatban.

30.Bxh4 Vxh4+ 31.Vf2 Ve7 32.Bc8+ Kg7 33.Vb2 Vf6 34.Vd2 Ve6?! 35.Vd4 Vf6 36.Vd2 Vb6

A grúz nagymesternő másodszor sem vette észre a 36...Vh4+ 37.g3 Vh1 38.Vd4 f6 39.Vd1 Vg1 40.Kd2 Bf5 lehetőséget.

37.Vb2 Vf6 38.Vd2 Vh4+ 39.g3 Ve4?!

A kapkodásban Bela Hotenasvili elmulasztotta az erősebb 39...Vh1 40.Vd4 f6 41.Vd1 Vg1 folytatást.

40.Bc4 Vb1+ 41.Bc1 Vxb3 42.Vd4 f6 43.Ke2 Vxa3 44.Bc8 Va2+ 45.Ke1 Vb1+ 46.Ke2 Vb5+ 47.Ke1 a5 48.Bc5 Vb1+ 49.Ke2 b6 50.Bc8

 

50...Vb5+

Azonnal nyert a 50...Bf5 51.Hd2 Vg1 52.Bb8 Vxg3 folytatás.

51.Vd3 Vxd3+?!

A vezércsere helyett 51…Vd7 52.Bc1 a4 gond nélkül nyert volna.

52.Kxd3 b5 53.e4 Hb4+ 54.Kd4 Bg5 55.Bc5 Kh6 56.He3

56...Bxc5 57.Kxc5 Kg5 58.Kxb5 Hd3 59.Kxa5 Hf2 60.e5 fxe5 61.Kb5 Hg4 62.Hg2 Hh6 63.Kc5 Kg4 64.Hh4 g5 65.Hg6 Hf7 66.Kd5 Kxg3 67.Ke6  

 

67...e4 68.Kxf7 e3 69.He5 e2 70.Hd3 Kh2 és világos feladta

 

Lahno,K (2532) - Danieljan,E (2470)
Angol megnyitás [A29]

1.c4 e5 2.Hc3 Hf6 3.Hf3 Hc6 4.g3 Fb4 5.Fg2 0-0 6.0-0 Be8 7.Hd5 e4 8.He1 d6 9.d3 Fxe1 10.Bxe1 exd3

11.Fg5 dxe2 12.Bxe2 Fe6 13.Hxf6+ gxf6 14.Fh4 He5 15.Vd4 Kg7 16.b3 c6 17.Bae1 Hg6 18.Fg5 h6 19.Fc1 Vb6 20.Vd2 Bh8 21.Fb2 a5 22.Vxd6 Vd8 23.Vc5 a4

24.Vb4 axb3 25.axb3 Fg4 26.Be4 Ff5 27.B4e3 Ba2 28.Fc3 Bc2 29.Vxb7 Fd7 30.Fxc6 Fc8 31.Va7 Vd6 32.Fe4 Bxc3 33.Bxc3 és sötét feladta

 

Sztefanova,A (2496) – Ju Wenjun (2535)
Pirc védelem [B07]

1.d4 d6 2.e4 Hf6 3.Hc3 g6 4.Fe3 Fg7 5.Vd2 c6 6.Fh6 Fxh6 7.Vxh6 Va5 8.f3 Hbd7 9.Hge2 b5 10.Vd2 Fb7 11.Hg3 a6 12.a4 e5 13.Fe2 Vb6 14.0-0-0 0-0-0 15.f4 h5 16.fxe5 dxe5 17.Bhf1 h4 18.Hh1 b4 19.Ha2 Hxe4 20.Vxb4 Vxb4 21.Hxb4 a5 22.Hd3 exd4 23.Bxf7 Bhf8 24.Bf4 c5 25.Bxh4 g5 26.Bh6 Bf6 27.Bh7 c4 28.He1 Hb6 29.Hf3 Bfd6 30.He5 c3 31.b3 Bf8 32.Fg4+ Kb8 33.Ff3 Fa8 34.Be7 Hc5 35.Hf2 Hc8 36.Bg7 Fxf3 37.Hxf3 He6 38.Bh7 Bf4 39.Hd3 Be4 40.Hfe5 Be2 41.g3 Ha7 42.Bf1 Hc6 43.Hc4 Bd8 44.Kd1 Be8

 

45.Bf5?

A bolgár exvilágbajnoknő simán nyert volna a 45.Kxe2 Hf8+ 46.Kd1 Hxh7 47.Bf7 Be7 48.Bxe7 Hxe7 49.Hxa5 Hf6 50.He5 Kc7 51.Ke2 változatban.

45...Hc7 46.Bf8 Bxf8 47.Kxe2 Hd5 48.Hc5 Be8+ 49.Kf2? Hcb4 50.Hxa5? Bc8 51.Hd7+ Ka8 52.Hc4

52...d3! 53.Hcb6+ Hxb6 54.Hxb6+ Kb8 55.Hd7+ Ka7 56.He5+ Kb6 57.a5+ Ka6 58.Bh6+ Kxa5 59.Bh7 dxc2 60.Ba7+ Kb5 61.Ba1 Bd8 62.Hc4 c1V és világos feladta

 

Harika,D (2475) - Girja,O (2439)
Szláv védelem [D13]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.cxd5 cxd5 4.Hc3 Hf6 5.Ff4 Hc6 6.e3 Ff5 7.Vb3 Ha5 8.Va4+ Fd7 9.Fb5 Hc6 10.Vd1 e6 11.Hf3 Fe7 12.0-0 0-0 13.Bc1 Hh5 14.Fe5 f6 15.Fg3 Hxg3 16.hxg3 Va5 17.Vb3 Bfd8?

 

18.Hxd5!

A kiskombináció gyalogot nyert.

18...Ff8

Könnyű látni, hogy 18...exd5 re 19.Vxd5+ Kf8 20.Fxc6 jött volna.

19.Hf4 Kh8 20.a3 Bab8 21.Fc4 e5 22.dxe5 Hxe5 23.Hxe5 fxe5 24.He6 Fxe6 25.Fxe6 b5 26.Ff5 Vb6 27.Vf7?! Bb7 28.Vb3 b4 29.a4 Vf6 30.Ve6 Bb6 31.Vxf6 Bxf6 32.Fe4 Bd2 33.Bc2 Bxc2 34.Fxc2 Bc6 35.Fe4 Bc4 36.Fd3 Bc7 37.b3 g6 38.Fb5 Kg7 39.Bd1 Fe7 40.Fc4 Kf6 41.Kf1 Fc5 42.Ke2 Ke7 43.Bd5 Fd6 44.Kf3 Kd7 45.Ke4 Ke7 46.Bd1 Bd7 47.Bd5 Fc7 48.Bc5 Kd8 49.Fd5 Ke7 50.Bc1 Fd6 51.f4 exf4 52.gxf4 Bc7 53.Fc4 h5 54.Kf3 Fc5 55.Bd1 Bc6 56.Bd5 Fb6 57.e4 Bc5 58.Bd1 Fc7 59.g3 g5 60.e5 Bc6?

61.Ke4 gxf4 62.gxf4 h4 63.Bg1 Fb6 64.Bg7+ Kd8 65.Bh7 Ff2 66.f5 Fg3 67.f6 Bc5 68.Bh8+ Kc7 69.f7 és sötét feladta

 

Muminova,N (2293) - Nahbajeva,G (2307)
Szicíliai védelem [B33]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Vb6 5.Hb3 Hf6 6.Hc3 e6 7.a3 a6 8.Fe2 Fe7 9.0-0 0-0 10.Ff4 d6 11.Vd3 Vc7 12.Bad1 He5 13.Vg3 b5 14.Fc1 Fb7 15.f4 Hc4 16.Fd3 Kh8 17.Bde1 Bac8 18.Hd1 d5 19.e5 He4 20.Vh3 f5 21.Kh1 g5 22.Hd4 Vb6 23.c3 Bg8 24.He3 gxf4 25.Hxc4 dxc4 26.Fxe4 Fxe4 27.Bxe4 fxe4 28.Fxf4 Bg6 29.Fe3 Bf8 30.Bd1 Vd8 31.Vh5 Ve8 32.He2 Bf5 33.Vh3 Fg5 34.Hg3 Bh6

35.Vxf5!? Fxe3?

Pánik sötét soraiban. Az időzavarban nem volt idő kiszámolni a 35...exf5 36.Fxg5 Kg7 37.Hxf5+ Kg6 38.Fxh6 Kxf5 39.Fe3 Vxe5 változatot?

36.Vxe4 Ff2 37.Vf4 Fxg3 38.Vxh6 Fxe5 39.Be1 Vf7 40.Ve3 Fd6 41.Vd4+ és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

 

(Fotók: Maria Jemelianova http://tashkent2013.fide.com)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog