Help Sales ÁSZF

A taskenti GP-n Humpy Koneru és Zhao Xue megnyerte második partiját is

Címkék: Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno

A taskenti Grand Prix-versenyen az indiai Humpy Koneru és a kínai Zhao Xue sötéttel játszva megnyerte második partiját is. Koneru az örmény Elina Danieljant győzte le, Zhao Xue az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjukot kényszerítette megadásra. A második játéknapon még a grúz Bela Hotenasvili szerzett egész pontot. A forduló egyik legérdekesebb játszmájában osztozott meg a ponton a kínai Ju Wenjun és az ukrán Katyerina Lahno. Sötéttel csak remizett a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova az orosz Olga Girjával, az indiai Dronavalli Harika az üzbég Gulisan Nahbajevával.

 

Az üzbég fővárosban az első játéknap sok időzavaros hibája után a második fordulóban már színvonalasabb küzdelmeket vívtak a nagymesternők. Az indiai Humpy Koneru és a kínai Zhao Xue másodszor is nyert, sötéttel gyűjtötték be a pontokat. Koneru kihasználta az örmény Elina Danieljan hibáját, hadereje lépésről-lépésre foglalta el a fontos mezőket, tetszetős kiskombinációval anyagi előnyt szerzett. A huszárvégjátékban Danieljan jobban is védekezhetett volna, Koneru remek technikával,  tanulságos gyalogáttöréssel győzött.

 

A spanyol megnyitás berlini változatában az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk kerülte a divatos folytatásokat, de meglepetést nem tudott okozni ellenfelének. A kínai Zhao Xue gond nélkül egyenlített ki, jól játszható állást ért el. Kosztenjuk huszárjának próbált teret biztosítani, de rossz tervet választott, Zhao Xue megszerezte a nyílt d vonal feletti uralmat, világos e5 centrumgyalogja végzetesen elgyengült. Az exvilágbajnoknő többé nem találhatott védelmet.

A grúz Bela Hotenasvili csak a győzelmének örülhetett, a játékának kevésbé. Az üzbég Nafisza Muminova fölényes állást rontott el vesztésre.

 

 

A játéknap elméleti szempontból is érdekes partiját a kínai Ju Wenjun és az ukrán Katyerina Lahno játszotta. A Grünfeld védelem 4.Ff4-es változatában csatáztak, Lahno a jól ismert minőségáldozattal próbált ellenjátékot találni. A gyorsan múló gondolkodási ideje is jelezte, hogy nem volt elégedett állásával, időzavarban elhibázott huszáráldozatot hozott, de Ju Wenjun kihagyta a nyerést, örökös sakkot engedélyezett.

Lépésismétléssel ért véget az üzbég Gulisan Nahbajeva és az indiai Dronavalli Harika, valamint az orosz Olga Girja és a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova küzdelme.

 

 

A 2. forduló eredményei:

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2495) – Zhao Xue (kínai, 2579) 0 – 1 (Spanyol megnyitás, 57)

Bela Hotenasvili (grúz, 2514) – Nafisza Muminova (üzbég, 2293) 1 – 0 (Katalán megnyitás, 52)

Gulisan Nahbajeva (üzbég, 2307) – Dronavalli Harika (indiai, 2475) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 34)

Olga Girja (orosz, 2439) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2496) döntetlen (Szláv védelem, 33)

Ju Wenjun (kínai, 2535) – Katyerina Lahno (ukrán, 2532) döntetlen (Grünfeld védelem, 33)

Elina Danieljan (örmény, 2470) – Humpy Koneru (indiai, 2607) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 58)

 

A verseny állása:

1-2. Humpy Koneru és Zhao Xue 2 pont

3-4. Dronavalli Harika és Antoaneta Sztefanova 1,5

5-7. Bela Hotenasvili, Olga Girja és Katyerina Lahno 1

8-11. Gulisan Nahbajeva, Ju Wenjun, Elina Danieljan és Alekszandra Kosztenjuk 0,5

12. Nafisza Muminova 0

 

A 3. forduló párosítása:

Humpy Koneru – Alekszandra Kosztenjuk

Katyerina Lahno – Elina Danieljan

Antoaneta Sztefanova – Ju Wenjun

Dronavalli Harika – Olga Girja

Nafisza Muminova – Gulisan Nahbajeva

Zhao Xue – Bela Hotenasvili

 

Kosztenjuk,A (2495) – Zhao Xue (2579)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.d4 Hd6 6.Fg5 Fe7 7.Fxe7 Vxe7 8.Fxc6 dxc6 9.dxe5 Hf5

A zürichi szuperversenyt megelőző villámversenyen Viswanathan Anand a 9...He4 10.Hbd2 Hc5 11.h3 0-0 12.Hb3 Bd8 13.Ve2 Hxb3 14.axb3 c5 folytatást választotta Fabiano Caruana ellen.

10.Hc3 Fd7 11.Vd3

Caruana egy évvel korábban Levon Aronjannal szemben is snellezett a variban, a 11.Ve2 0-0-0 12.Bad1 Kb8 folytatásban.

11...0-0-0 12.Ve4 Fe6 13.Bad1 h6 14.h3 Vc5 15.Bfe1 Bhe8 16.Va4 a6 17.a3 Bxd1 18.Bxd1 He7 19.Ve4 Ff5 20.Vf4 g5 21.Vd2 Hg6 22.He4 Vd5 23.Vxd5 cxd5 24.Hf6 Bd8 25.Hd4 Fe6 26.Be1 c5 27.Hxe6 fxe6 28.g3 Bh8 29.Kg2 Kd8

30.c4?!

Az orosz exvilágbajnoknő rossz tervet választott.

30...dxc4 31.He4 b6 32.Hd6 Kc7 33.Hxc4 Bd8 34.Be2

 

34...Bd5 35.Kf3 h5 36.He3?! Bd3

Az e5 gyalog megvárta a kínai nagymesternőt.

37.Bc2 Bd4 38.Kg2 Hxe5 39.Be2 Kd6 40.Hc2 Bd3 41.He3 b5 42.Bc2 c4 43.Hf1 Hf3 44.Be2 Hd4 45.Be3 Bd1 46.g4 h4 47.Be4 Kd5 48.Be3 e5 49.Bc3 Bb1 50.a4 e4 51.axb5 axb5 52.Ba3 He6 53.He3+ Kc5 54.Ba2 Hf4+ 55.Kh2 Hd3 56.Ba8 He1 57.Bc8+ Kb4 és világos feladta

 

Danieljan,E (2470) - Koneru,H (2607)
Nimzoindiai védelem [E32]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 0-0 5.a3 Fxc3+ 6.Vxc3 b6 7.Fg5 Fb7 8.e3 d6 9.f3 Hbd7 10.Fd3

Sokan a 10.Hh3 c5 11.dxc5 bxc5 12.Fe2 változat hívei.

10...Bc8 11.Bc1 c5 12.He2 h6 13.Fh4 cxd4 14.Vxd4 d5

Jobb volt a 14...He5 15.0-0 Hxd3 16.Vxd3 Fa6 változat.

15.cxd5 Bxc1+ 16.Hxc1 Vc8 17.0-0 Hxd5 18.e4?!

Kár volt beengedni a huszárt f4-re.

18...e5 19.Vf2 Hf4 20.Bd1 Hc5 21.Ff1 Fa6 22.Fe7 Be8 23.Fxc5 bxc5 24.Ha2? Fxf1 25.Vxf1

25...c4 26.Hb4 a5 27.Hd5 Hd3 28.Bd2 Vc5+ 29.Kh1 Bb8 30.Ve2 Vd4 31.He7+ Kf8 32.Hc6

32...Bxb2!

Tetszetős kiskombináció.

33.Hxd4 Bb1+ 34.Bd1 Bxd1+ 35.Vxd1 Hf2+ 36.Kg1 Hxd1 37.Hc2 Ke7 38.Kf1 Kd6 39.Ke2 Hb2 40.Kd2 Kc5 41.He3 h5 42.Kc2 Ha4 43.Hf5 g6 44.Hh6 f6 45.Hg8 f5 46.exf5 gxf5 47.He7 f4 48.g3?

48...e4! 49.fxe4 f3 50.Hf5 f2 51.He3 Kd4 52.Kd2 c3+ 53.Ke2 Kxe4 54.h3 Hb6 55.g4 hxg4 56.hxg4 Hd5 57.Hc2

 

57...f1V+! 58.Kxf1 He3+ és világos feladta

 

Ju Wenjun (2535) - Lahno,K (2532)
Grünfeld védelem [D82]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.Ff4 Fg7 5.e3 c5 6.dxc5 Va5 7.Bc1 dxc4 8.Fxc4 0-0 9.Hge2 Vxc5 10.Vb3 Hc6 11.Hb5 Vh5 12.Hg3 Vh4 13.Hc7

13...e5

Az érdekes változatban bonyodalmakban gazdag partik születtek a 13...g5-ös eltérésben is. Alekszej Drejev azonban Peter Szvidler ellen nyert a 14.Fxg5! fontos újítással. (14.Hf5? Fxf5 15.Fg3 Hd4! 16.exd4 Ve4+ 17.Kf1 Bac8) 14...Vxg5 15.Hxa8 Fd7 16.Vxb7 Bb8 17.Vc7 Bxa8 18.Fa6 Kraszenkow felfedezése. 18...He8 19.Vxd7 Va5+ 20.b4 Hxb4 21.0-0 Vxa6 22.Hf5 Hxa2 23.Bc6 Va5 24.Hxe7+ Kf8 25.Hc8 Vb4? 26.Bc4 és sötét feladta.

 14.Fxe5

A tavalyi SportAccord pekingi rapidversenyén Humpy Koneru a 14.Fg5 Vxg5 15.h4 Vg4 16.Hxa8 változatot választotta. 16...e4?-gyel Katyerina Lahno hibázott. A 16...Ha5 17.Vb5 Hxc4 18.Bxc4 Fd7 19.Vb4 e4 20.Vxb7 Fe6 21.Bd4 Hd7 22.Bxd7 Fxd7 23.Hc7 Fe5 24.0-0 Vxh4 25.Vxa7 Fxb2 folytatást a 2005-ös göteborgi Eb-n Sahriyar Mamedgyarov és Pavel Eljanov partijában láttuk.

14...Hxe5 15.Hxa8 Fd7 16.Hc7 Fc6 17.Hd5 Kh8! 18.Hf4 g5 19.Hd3 Hxd3+ 20.Fxd3 Fxg2

21.Hf5

Drejev a 2002-es Klubcsapatok Európa-kupáján 21.Vc4 Hg4! 22.Ff5 He5 23.Vxh4 gxh4 bonyodalmakban a végén remizett az izraeli Emil Szutovszkijjal.

21...Vh3 22.Hxg7 Kxg7 23.Ff1 He4 24.Vc2 Be8 25.Fxg2 Vxg2 26.Bf1 Vxh2 27.Vc7 Be5 28.Bc2 Hxf2?

29.Be2?

A kínai nagymesternő kihasználhatta volna a hibás kombinációs kísérletet a 29.Vc3 He4 (29...Vg3 30.Bcxf2) 30.Bxh2 Hxc3 31.bxc3 változatban.

29...Vg3! 30.Bfxf2 Vg1+ 31.Bf1 Vg3+ 32.Bff2 Vg1+ 33.Bf1 Vg3+ és döntetlen

 

Hotenasvili,B (2514) - Muminova,N (2293)
Katalán megnyitás [E04]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.g3 dxc4 5.Fg2 a6 6.0-0 Hc6 7.e3 Fd7 8.Ve2 Fd6 9.Vxc4 0-0 10.Bd1 Bb8 11.a3 e5 12.d5 He7 13.e4 h6 14.Vc2 Bc8 15.Hc3 c6 16.dxc6 Bxc6 17.h3 Hg6 18.Fe3 Vc8 19.Kh2 Fe6 20.Hd2 h5 21.Hf1 Fc7 22.Vd2 Fb3 23.Bdc1 Fa5 24.Ve2 Fc4 25.Vc2 Bd8

Számításba jött a 25...Fxc3 26.bxc3 Bd8 27.Bd1 Bxd1 28.Bxd1 h4 folytatás is.

26.b4?! Fc7 27.Fg5 Fxf1 28.Fxf1 Fb6 29.b5? axb5 30.Fxb5 Bc7 31.Bab1

31...Bd6!?

Bajban lett volna a grúz nagymesternő a 31...h4 32.Fxf6 (32.gxh4 Hf4) 32...gxf6 33.g4 Fd4 34.Bb3 Ve6 változatban.

32.Bb3? Fa5?!

Kimaradt a 32...Hh7 33.h4 (33.Fe3 Fxe3 34.fxe3 Hg5) 33...Hxg5 34.hxg5 Vg4 döntő előnyhöz vezető folytatás.

33.Fe3 Ve6 34.Vb2 Bd8 35.Fe2 Fxc3 36.Bbxc3 Bxc3 37.Bxc3 Hxe4 38.Bc7 Hd6 39.Fxh5 Hc4 40.Vb3 Hxe3

41.Vxe6 fxe6 42.Fxg6 Hd1 43.Kg2 b5 44.Bc2 Kf8 45.Kf1 Ba8 46.Ke1 b4 47.Kxd1 bxa3 48.Ba2 Ke7 49.Kc2 Bf8 50.Kb3 Bf3+ 51.Kb4 Kd6 52.Fe4 és sötét feladta

 

Girja,O (2439) - Sztefanova,A (2496)
Szláv védelem [D15]

1.d4 d5 2.Hf3 Hf6 3.c4 c6 4.Hc3 a6 5.e3 Ff5 6.Fd3 Fxd3 7.Vxd3 b5 8.b3 Hbd7 9.0-0 e6 10.a3 Vc7 11.Fb2 Bb8 12.Bab1 Fe7 13.e4 bxc4 14.bxc4 dxe4 15.Hxe4 Hxe4 16.Vxe4 Ff6 17.Fc1 Bxb1 18.Vxb1 0-0 19.Ve4 Fe7 20.Ff4 Fd6 21.Fxd6 Vxd6 22.c5 Vc7 23.Bb1 Bb8 24.Bxb8+ Vxb8 25.h3 Vc7 26.Hd2 Hf6 27.Vd3 Va5 28.Vg3 h6 29.Vb8+ Kh7 30.Vb1+ Kg8 31.Vb8+ Kh7 32.Vb1+ Kg8 33.Vb8+ és döntetlen

 

Nahbajeva,G (2307) - Harika,D (2475)
Nimzoindiai védelem [E40]

1.d4 Hf6 2.c4 Hc6 3.Hf3 e6 4.Hc3 Fb4 5.e3 d6 6.Fd2 0-0 7.Fe2 e5 8.d5 He7 9.0-0 h6 10.a3 Fxc3 11.Fxc3 He4 12.Bc1 Fg4 13.b4 Hxc3 14.Bxc3 a5 15.h3 axb4 16.axb4 Fxf3 17.Fxf3 Hg6 18.g3 f5 19.e4 f4 20.Fg4 Kh8 21.Ve2 Ba4 22.Bb1 Va8 23.Ff5 He7 24.Fg4 Hg6 25.Ff5 He7 26.Fg4 Ba1 27.Bcb3 Va7 28.Kg2 Ba2 29.B1b2 Ba1 30.Bb1 Ba2 31.B1b2 Ba1 32.Bb1 Ba2 33.B1b2 Ba1 34.Bb1 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

(Fotók: Maria Jemelianova http://tashkent2013.fide.com)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog