Meglepetések a vb második játéknapján, az orosz férficsapat pontot vesztett a törökökkel szemben

Címkék: Hanti-Manszijszk 2017 csapat-világbajnokság

A Hanti-Manszijszkban zajló csapat-világbajnokság második fordulójában meglepő eredmények is születtek. A férfi csapatok versenyében az orosz válogatott pontot vesztett a törökökkel szemben, négy döntetlen született. A lengyel csapat az Egyesült Államok együttesét győzte le, a fehéroroszok pontot raboltak az ukránoktól. A címvédő kínai négyes nagy csatában nyert India ellen. A női válogatottak versenyében másodszor is nyert az orosz és a lengyel együttes. Az ukrán-kínai és a lengyel-grúz találkozó döntetlennel ért véget.

Hanti-Manszijszk 2017 csapat-világbajnokság

A második játéknapon a férfi csapatok versenyében elsőként a fehérorosz-ukrán találkozó ért véget, meglepően gyorsan született meg a négy döntetlen. A forduló legnagyobb meglepetését az orosz válogatott pontvesztése jelentette. Kapitányuk, az Orosz Sakkszövetség elnöke, Andrej Filatov aligha dicsérte meg a nagymestereket. Sokáig úgy nézett ki, hogy a legfiatalabb csapattag, az újonc Vlagyimir Fedoszejev megszerzi a két meccsponthoz szükséges győzelmet, de a vége csak remi lett.

Alaposan megizzadt a címvédő, a rajtlistát is vezető kínai csapat, három döntetlen mellett Yu Yangyi volt a nyerőemberük. A lengyeleknél javított éltáblásuk, Radoslaw Wojtaszek nyerése Samuel Shankland ellenében jelentette a második csapatgyőzelmet. A fiatal erőkből álló norvég együttes megszerezte első győzelmét.

A 2. forduló eredményei:

Fehéroroszország – Ukrajna  2 – 2

Oroszország – Törökország  2 – 2

Peter Szvidler (2756) – Dragan Solak (2641)  döntetlen

Nyikita Vityjugov (2720) – Mustafa Yilmaz (2630)  döntetlen

Makszim Matlakov (2707) – Emre Can (2589) döntetlen

Vlagyimir Fedoszejev (2703) – Vahap Sanal (2533)  döntetlen

Norvégia – Egyiptom  2,5 – 1,5

Lengyelország – Egyesült Államok  2,5 – 1,5

Kína – India  2,5 – 1,5

H.

Ország

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

1

Kína

*

4

6

2

Lengyelország

*

4

5

3

Oroszország

*

2

3

4

Egyesült Államok

*

2

4

5

Törökország

2

*

2

2

4

6

Ukrajna

2

*

2

2

4

7

Norvégia

*

2

4

8

Fehéroroszország

½

2

*

1

9

India

*

0

3

10

Egyiptom

½

*

0

2

A 3. forduló párosítása:

India – Fehéroroszország

Egyesült Államok – Kína

Egyiptom – Lengyelország

Törökország – Norvégia

Ukrajna - Oroszország

Hanti-Manszijszk 2017 csapat-világbajnokság

A női csapatok versenyében az orosz válogatott másodszor is nyert, Alekszandra Kosztenjuk és Katyerina Lahno csak remizett. A címvédő grúzok és a tavalyi olimpián ezüstérmes lengyelek összecsapásán mind a négy parti eldőlt, 2-2 született.

Az első fordulóban az orosz együttestől elszenvedett vereség láthatóan megingatta az olimpiai bajnok kínai csapatot, az ukránok pontot raboltak tőlük. Azerbajdzsán hozta a papírformát, míg az amerikai válogatottban az újdonsült bajnoknő, Sabina Foisor kapott ki.

A 2. forduló eredményei:

Ukrajna – Kína  2 – 2

Anna Usenyina (2458) – Ju Wenjun (2583) döntetlen

Natalija Zsukova (2449) – Tan Zhongyi (2517)  0 - 1

Inna Gaponenko (2428) – Lei Tingjie (2488) 1 – 0

Julia Oszmak (2350) – Qi Guo (2417) döntetlen

Vietnam – Oroszország  1 - 3

Azerbajdzsán – Egyiptom  4 – 0

Grúzia – Lengyelország  2 – 2

Nana Dzagnidze (2533) – Monika Socko (2485) 1 – 0

Bela Hotenasvili (2456) – Jolanta Zawadzka (2426)  1 - 0

Nino Bacsiasvili (2469) – Klaudia Kulon (2381)  0 – 1

Salome Melia (2393) – Joanna Majdan-Gajewska (2366)  0 - 1

Egyesült Államok – India  1,5 – 2,5

H.

Ország

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

1

Oroszország

*

3

3

4

6

2

Lengyelország

*

2

3

3

India

*

2

3

4

Ukrajna

*

2

3

5

Vietnam

1

*

4

2

5

6

Azerbajdzsán

½

*

4

2

7

Grúzia

2

2

*

2

4

8

Kína

1

2

*

1

3

9

Egyesült Államok

*

0

3

10

Egyiptom

0

0

*

0

0

A 3. forduló párosítása:

India – Ukrajna

Lengyelország – Egyesült Államok

Egyiptom – Grúzia

Oroszország – Azerbajdzsán

Kína - Vietnam

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

St. Louisban Levon Aronjan hárompontos előnnyel lett tornagyőztes
2017. 08. 19.

Aronjan kétpontos előnnyel az élen, Karjakin remekül snellezett
2017. 08. 18.

St. Louisban Levon Aronjan nyerte meg a rapidversenyt, következnek a villámpartik
2017. 08. 17.

Jan Nepomnjacsij legyőzte Garri Kaszparovot, veretlenül, egypontos előnnyel vezet
2017. 08. 16.

Három forduló után négyes holtverseny az élen, Garri Kaszparov három remivel kezdett
2017. 08. 15.

Garri Kaszparov lesz a St. Louis-i rapid-és villámverseny sztárja
2017. 08. 13.

Maxime Vachier-Lagrave veretlenül, félpontos előnnyel lett az 5. Sinquefield Cup győztese
2017. 08. 12.

Remizett a vezető trió, Karjakin nyert So ellen, beérte Carlsent
2017. 08. 11.

Hármas holtverseny az élen, Aronjan, Vachier-Lagrave és Anand vezet, Carlsen hátránya fél pont
2017. 08. 10.

Carlsen remire rontotta nyerőesélyes állását, Aronjan tetszetős bástyalépéssel nyert
2017. 08. 09.

A Világkupán Carlsen vezeti a rajtlistát, Rapport és Erdős is játszik a rangos viadalon
2017. 08. 08.

Carlsen sötéttel 29 lépésben nyert So ellen, Anand tetszetős vezérlépéssel Caruanát győzte le
2017. 08. 07.

Az 5. Sinquefield Cup negyedik fordulójában Vachier-Lagrave legyőzte Carlsent, félpontos előnnyel vezet
2017. 08. 06.

Öt döntetlen az 5. Sinquefield Cup harmadik fordulójában
2017. 08. 05.

Carlsen a középjátékban túljátszotta Karjakint, 42 lépésben nyert, Caruana legyőzte Aronjant
2017. 08. 04.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Női Európa-bajnokság 2016, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Grand Prix London, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Wijk aan Zee 2012, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, 51. Capablanca emlékverseny, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, 42. sakkolimpia Baku, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Tal-emlékverseny, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, St. Louis USA ch 2017, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Csapat-világbajnokság 2013, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Aeroflot 2012, Gibraltár, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, La Coruna Rapport Richárd, VII. Tal-emlékverseny, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Chess Tour 2016 London, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, Férfi sakkbajnokság, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Mitropa Kupa, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 60. női bajnokság, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Ningbo csapat-világbajnokság, Női csapat-világbajnokság, 61. Női bajnokság Hévíz, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix 2017 Moszkva, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Csapatbajnokság 2016/17, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix-verseny Chengdu, Klubcsapatok Európa-kupája, Szeged Női bajnokság, Grand Prix Ankara, 32. Mitropa-kupa Meissen, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, 63. Férfi bajnokság Gyula, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 62. férfi bajnokság, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság 2012, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Európa-bajnokság 2016, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, Szaratov Lékó Péter, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, U16-os sakkolimpia Győr, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, 42. sakkolimpia Baku, Rapport Richard, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 35. Mitropa-kupa Prága, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, Grand Prix Kazany, Sencsen 2017, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Grand Prix 2017 Rapport, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 40. sakkolimpia Isztambul, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, V. Grand Slam-döntő, Mi is történt 2016-ban, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, 33. Mitropa-kupa, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Kazany Grand Prix, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, ACP Tbiliszi, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, Malmő Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Mitropa-kupa 2014, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, A 2012-es év krónikája, Csapatbajnokság 2012/13, Aeroflot 2013, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Csapatbajnokság 2014/15, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Lékó Péter, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, Grand Chess Tour 2016 Leuven, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Rapid-világbajnokság Asztana, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix 2017, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Orosz csapatbajnokság, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, Világbajnoki ciklus, A 2013-as esztendő krónikája, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Malmő Lékó Péter, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit, Grand Prix-verseny Chengdu, Rapport Richárd, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog