A Hanti-Manszijszkban zajló csapat-világbajnokság hetedik fordulójában a címvédő kínai válogatott 2,5-1,5-e legyőzte az orosz együttest és átvette a vezetést. Három döntetlen mellett Li Chao nyert Vlagyimir Fedoszejev ellen. Elvesztette veretlenségét a török gárda,  negyedszer kapott ki az ukrán csapat. A női válogatottak viadalán folytatódott az orosz-ukrán versenyfutás, az oroszok „gólarányt” is javítottak, az ukránoknál meglepetésre kikapott Natalija Zsukova.

Hanti-Manszijszk 2017 Csapat-világbajnokság

A csapat-világbajnokság rangadóját az orosz válogatott egypontos előnnyel játszotta, számukra a döntetlen akár a végső győzelmet is jelenthette volna. Meglepetésre nem játszott az éltáblásuk, a vb-n még nyeretlen Peter Szvidler, bedobták a „mélyvízbe” az újoncot, Vlagyimir Fedoszejevet. A találkozó végül a negyedik táblán dőlt el, Li Chao legyőzte a 21 esztendős sakkozót.

Hanti-Manszijszk 2017 Csapat-világbajnokság

Jan Nepomnjacsij és Ding Liren a skót megnyitásban elméleti párbajt is vívott, a kínai sakkozó pontosan védekezett. Érdekes volt a második táblán Yu Yangyi és Nyikita Vityjugov francia védelmű összecsapása, Wei Yi átmeneti gyalogáldozattal egyenlítette ki esélyét.

Negyedszer szenvedett vereséget a tartalékos ukrán csapat, az indiai válogatott az oroszokkal játssza következő meccsét.

Elvesztette veretlenségét a török együttes. a három legjobbját nélkülöző amerikai gárda küzd a minél jobb helyezésért. Nehezen nyertek a lengyelek, könnyen a fehéroroszok.  

A 7. forduló eredményei:

Egyiptom – Fehéroroszország  0,5 – 3,5

Törökország – Egyesült Államok  1 - 3

Ukrajna – India  1,5 – 2,5

Oroszország – Kína  1,5 – 2,5

Jan Nepomnjacsij (2732) – Ding Liren (2783)  döntetlen

Nyikita Vityjugov (2720) – Yu Yangyi (2749) döntetlen

Makszim Matlakov (2707) – Wei Yi (2728) döntetlen

Vlagyimir Fedoszejev (2703) – Li Chao ((2720) 0 – 1

Norvégia – Lengyelország 1,5 – 2,5

A XI. csapat-világbajnokság állása:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

1

Kína

*

2

2

12

18½

2

Oroszország

*

3

2

3

3

11

18½

3

Lengyelország

1

*

3

3

10

16

4

India

*

2

9

16

5

Egyesült Államok

2

½

*

3

2

3

8

14½

6

Törökország

2

2

2

1

*

2

8

14

7

Fehéroroszország

½

1

2

*

2

6

14

8

Ukrajna

1

2

2

*

3

4

12½

9

Norvégia

1

½

1

*

2

10

Egyiptom

½

½

1

1

½

*

0

A 8. forduló párosítása:

Fehéroroszország – Lengyelország

Kína – Norvégia

India – Oroszország

Egyesült Államok – Ukrajna

Egyiptom - Törökország

Hanti-Manszijszk 2017 Csapat-világbajnokság

A női válogatottak viadalán folytatódott az orosz-ukrán versenyfutás, a két csapat az utolsó fordulóban küzd meg egymással. A nagy ambícióval játszó orosz négyes a sakkolimpiai 2-2-es eredményért „büntetett”.

Az ukránoknál Natalija Zsukova botlott, Shrook Wafa második nagy győzelmét érte el Dronavalli Harika elleni sikere után.

Harmadszor csak remizett a kínai csapat, a címvédő grúzok még éremszerzésben reménykednek. Az amerikai együttes Vietnammal osztozott meg a ponton.

A 7. forduló eredményei:

Egyiptom – Ukrajna  1,5 – 2,5

Oroszország – Lengyelország  3,5 – 0,5

Kína – India  2 - 2

Vietnam – Egyesült Államok  2 - 2

Azerbajdzsán – Grúzia 1 – 3

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

1

Oroszország

*

3

3

2

3

2

12

19

2

Ukrajna

*

2

2

3

12

17

3

Kína

1

2

*

2

3

2

9

16

4

Grúzia

½

*

2

2

3

3

4

8

16

5

India

1

2

2

*

3

8

14½

6

Lengyelország

½

2

2

*

2

7

15

7

Egyesült Államok

2

1

2

*

2

5

13½

8

Vietnam

1

1

1

2

*

4

5

13

9

Azerbajdzsán

2

2

1

½

*

4

4

12½

10

Egyiptom

0

1

½

½

0

0

*

0

A 8. forduló párosítása:

Ukrajna – Grúzia

Egyesült Államok – Azerbajdzsán

India – Vietnam

Lengyelország – Kína

Egyiptom - Oroszország

Nepomnjacsij,J (2732) – Ding Liren (2783)
Skót megnyitás [C45]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hxc6 bxc6 6.e5 Ve7 7.Ve2 Hd5 8.c4 Fa6 9.b3 g6 10.g3 Fg7 11.Fb2 0-0 12.Fg2 Bfe8 13.0-0 Fxe5 14.Vxe5 Vxe5 15.Fxe5 Bxe5 16.cxd5 Fxf1 17.Kxf1 cxd5

Hanti-Manszijszk 2017 Csapat-világbajnokság

18.Ha3

Újítás a korábban látott 18.Hc3; 18.f4; 18.Hd2 helyett.

18...c6 19.Hc2 a5 20.Bd1 Kf8 21.Bd4 Ke7 22.Bf4 Bf5 23.Ba4 Kd6 24.Ke2 Be8+ 25.Kf1 Ba8 26.He3 Be5 27.Ke2 Kc7 28.Kd2 Kb6 29.Ff1 Be4 30.Ba3 Bae8 31.Fd3 B4e6 32.Ba4 Bf6 33.Hg4 Bf3 34.Fe2 Bf5 35.Fd3 Bf3 36.Fe2 Bf5

Hanti-Manszijszk 2017 Csapat-világbajnokság

37.f4 h5 38.He5 d6 39.Hf3 c5 40.Hg5 d4 41.Fd3 Bf6 42.Fe4 h4 43.Bc4 Be7 44.Bc1

Hanti-Manszijszk 2017 Csapat-világbajnokság

44...d5 45.Fxd5 Bf5 46.Fc4 hxg3 47.hxg3 f6 48.He6 Bh5 49.Be1 Bh2+ 50.Be2 Bxe2+ 51.Kxe2 Kc6 52.g4 Kd6 53.f5 gxf5 54.gxf5 Bh7 55.a4 Bh5 56.Fd3 Bh2+ 57.Ke1 Bh3 58.Kd2 Bh2+ 59.Ke1 Bh3 60.Kd2 Bh2+ 61.Fe2 Bf2 62.Hd8 Kc7 63.He6+ Kd6 64.Hg7 Bg2 65.He8+ Ke5 66.Hc7 Kxf5 67.Ha6 Ke5 68.Hxc5 f5 69.Hd3+ Kd6 70.Ke1 Bg1+ 71.Kd2 Bg2 72.Ke1 Bg1+ 73.Ff1 Bg3 74.b4 axb4 75.Hxb4 Ba3 76.Fb5 Kc5 77.Hd3+ Kb6 78.Ke2 f4 79.Kf3 Ka5 80.Kxf4 Bxa4 81.Fxa4 Kxa4 82.Ke4 Kb5 és döntetlen

Yu Yangyi (2749) - Vityjugov,N (2720)
Francia védelem [C11]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.e5 Hfd7 5.f4 c5 6.Hf3 Hc6 7.Fe3 a6 8.Vd2 b5 9.dxc5 Fxc5 10.Fd3 Vb6 11.Ff2 h6 12.0-0 0-0 13.Bae1 Ba7

Hanti-Manszijszk 2017 Csapat-világbajnokság

14.f5 Fxf2+ 15.Bxf2 d4 16.He4 exf5 17.Hg3 f6 18.e6 Hde5 19.Fxf5 Be7 20.Hxe5 Hxe5

Hanti-Manszijszk 2017 Csapat-világbajnokság

21.Bxe5 fxe5 22.Fh7+ Kxh7 23.Bxf8 Vxe6 24.Vd3+ e4 25.Hxe4 Vxe4 26.Vxe4+ Bxe4 27.Bxc8 Be1+ 28.Kf2 Ba1 29.Ke2 Bxa2 30.b3 Ba1 31.Bc6 h5 32.h4 g6 33.g3 Kh6 34.Kf3 a5 35.Bc5 a4

Hanti-Manszijszk 2017 Csapat-világbajnokság

36.Bxb5 a3 37.Ba5 a2 38.Ke2 Kg7 39.Ba6 Kf7 40.b4 Ke7 41.b5 Kd7 42.Kd2 Kc7 43.Ke2 Kb7 44.Kd2 d3 45.Kc3 dxc2 46.Kxc2 Bg1 47.Bxa2 Bg2+ 48.Kb1 Bxg3 49.Ba6 g5 50.hxg5 Bxg5 51.Bh6 Bxb5+ 52.Kc2 Bd5 53.Kc3 Kc7 54.Kc4 Ba5 55.Kd4 Kd7 56.Ke4 és döntetlen

Matlakov,M (2707) – Wei Yi (2728)
Angol megnyitás [A35]

1.c4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Hc3 g6 4.e3 Hf6 5.d4 cxd4 6.exd4 d5 7.cxd5 Hxd5 8.Vb3 e6 9.Fb5 Fg7 10.0-0 0-0 11.Fxc6 bxc6 12.Ha4 Vd6 13.Be1 Bb8 14.Vc2

Hanti-Manszijszk 2017 Csapat-világbajnokság

14...c5 15.Hxc5 Hb4 16.Vc3 Fb7 17.He5 Vd5 18.Hxb7 Bxb7 19.b3 Bbb8 20.Fb2 Bfc8 21.Hc4 Bd8 22.Bed1 Hc6 23.He3 Vd7 24.Hc2 Bb5 25.Vc4 Bd5 26.Bac1 Hxd4 27.Hxd4 Fxd4 28.Bxd4 Bxd4 29.Fxd4 Vxd4 30.g3 Ve5 31.Kg2 Bd4 32.Vc6 Kg7 33.Bc4 Bd1 34.Vf3 Ve1 35.Vc3+ Vxc3 36.Bxc3 Bd2 37.a4 g5 38.Bc7 és döntetlen

Li Chao b (2720) - Fedoszejev,V (2703)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.d4 Hd6 6.Fxc6 dxc6 7.dxe5 Hf5 8.Vxd8+ Kxd8 9.h3 Fc5

Az adatbázisban egyetlen parti a lépésre, míg a 9...Ke8; 9...Fd7; 9...h6 lépésekkel kezdődő változatoknak bőven van követőjük.

10.Hc3 Fe6 11.b3 Kc8 12.Bd1 b6 13.g4 He7 14.Ha4 h5

Hanti-Manszijszk 2017 Csapat-világbajnokság

15.Hxc5 bxc5 16.Hg5 hxg4 17.Hxe6 fxe6 18.hxg4

Aligha hihető, hogy az orosz válogatott újonca ilyen állásra vágyott, társai sem örülhettek a pozíciónak.

18...Hg6 19.Be1 Kb7?! 20.Be4 Bh3

Hanti-Manszijszk 2017 Csapat-világbajnokság

21.Fe3 Bah8 22.Kg2 c4 23.bxc4 a5 24.Bb1+ Ka6 25.Bd1 Kb7 26.Bb1+ Ka6 27.a3 Bh2+ 28.Kf3 Bf8+ 29.Ke2 Bhh8 30.Bf1 Bh4 31.Bd1 Bh7 32.Kd2 Bhh8 33.Kc3 Bf7 34.Bf1 Bh4 35.Kd4 Hf8 36.Bb1 Hd7 37.Kc3 Bh3 38.Kd2 Hb6 39.Ke2 Bh8 40.Bb3 Bh1 41.Bd3 Bg1 42.g5 Bh1

Hanti-Manszijszk 2017 Csapat-világbajnokság

43.Bd8 Be7 44.Bf4 Kb7 45.c5

Számításba jött a 45.g6 Bd7 46.Be8 Bdd1 47.Bxe6 Bhe1+ 48.Kf3 Bg1 49.Be7 megoldás.

45...Hd7 46.Ba4 Hb8 47.Bxa5 Bh4 48.Bd3 Ha6 49.f4 Ka7? 50.Bd4 Bh2+ 51.Ff2 g6 52.Bda4 Beh7 53.Bxa6+ Kb7 54.Ba7+ és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

A Hanti-Manszijszkban zajló csapat-világbajnokság második fordulójában meglepő eredmények is születtek. A férfi csapatok versenyében az orosz válogatott pontot vesztett a törökökkel szemben, négy döntetlen született. A lengyel csapat az Egyesült Államok együttesét győzte le, a fehéroroszok pontot raboltak az ukránoktól. A címvédő kínai négyes nagy csatában nyert India ellen. A női válogatottak versenyében másodszor is nyert az orosz és a lengyel együttes. Az ukrán-kínai és a lengyel-grúz találkozó döntetlennel ért véget.

Hanti-Manszijszk 2017 csapat-világbajnokság

A második játéknapon a férfi csapatok versenyében elsőként a fehérorosz-ukrán találkozó ért véget, meglepően gyorsan született meg a négy döntetlen. A forduló legnagyobb meglepetését az orosz válogatott pontvesztése jelentette. Kapitányuk, az Orosz Sakkszövetség elnöke, Andrej Filatov aligha dicsérte meg a nagymestereket. Sokáig úgy nézett ki, hogy a legfiatalabb csapattag, az újonc Vlagyimir Fedoszejev megszerzi a két meccsponthoz szükséges győzelmet, de a vége csak remi lett.

Alaposan megizzadt a címvédő, a rajtlistát is vezető kínai csapat, három döntetlen mellett Yu Yangyi volt a nyerőemberük. A lengyeleknél javított éltáblásuk, Radoslaw Wojtaszek nyerése Samuel Shankland ellenében jelentette a második csapatgyőzelmet. A fiatal erőkből álló norvég együttes megszerezte első győzelmét.

A 2. forduló eredményei:

Fehéroroszország – Ukrajna  2 – 2

Oroszország – Törökország  2 – 2

Peter Szvidler (2756) – Dragan Solak (2641)  döntetlen

Nyikita Vityjugov (2720) – Mustafa Yilmaz (2630)  döntetlen

Makszim Matlakov (2707) – Emre Can (2589) döntetlen

Vlagyimir Fedoszejev (2703) – Vahap Sanal (2533)  döntetlen

Norvégia – Egyiptom  2,5 – 1,5

Lengyelország – Egyesült Államok  2,5 – 1,5

Kína – India  2,5 – 1,5

H.

Ország

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

1

Kína

*

4

6

2

Lengyelország

*

4

5

3

Oroszország

*

2

3

4

Egyesült Államok

*

2

4

5

Törökország

2

*

2

2

4

6

Ukrajna

2

*

2

2

4

7

Norvégia

*

2

4

8

Fehéroroszország

½

2

*

1

9

India

*

0

3

10

Egyiptom

½

*

0

2

A 3. forduló párosítása:

India – Fehéroroszország

Egyesült Államok – Kína

Egyiptom – Lengyelország

Törökország – Norvégia

Ukrajna - Oroszország

Hanti-Manszijszk 2017 csapat-világbajnokság

A női csapatok versenyében az orosz válogatott másodszor is nyert, Alekszandra Kosztenjuk és Katyerina Lahno csak remizett. A címvédő grúzok és a tavalyi olimpián ezüstérmes lengyelek összecsapásán mind a négy parti eldőlt, 2-2 született.

Az első fordulóban az orosz együttestől elszenvedett vereség láthatóan megingatta az olimpiai bajnok kínai csapatot, az ukránok pontot raboltak tőlük. Azerbajdzsán hozta a papírformát, míg az amerikai válogatottban az újdonsült bajnoknő, Sabina Foisor kapott ki.

A 2. forduló eredményei:

Ukrajna – Kína  2 – 2

Anna Usenyina (2458) – Ju Wenjun (2583) döntetlen

Natalija Zsukova (2449) – Tan Zhongyi (2517)  0 - 1

Inna Gaponenko (2428) – Lei Tingjie (2488) 1 – 0

Julia Oszmak (2350) – Qi Guo (2417) döntetlen

Vietnam – Oroszország  1 - 3

Azerbajdzsán – Egyiptom  4 – 0

Grúzia – Lengyelország  2 – 2

Nana Dzagnidze (2533) – Monika Socko (2485) 1 – 0

Bela Hotenasvili (2456) – Jolanta Zawadzka (2426)  1 - 0

Nino Bacsiasvili (2469) – Klaudia Kulon (2381)  0 – 1

Salome Melia (2393) – Joanna Majdan-Gajewska (2366)  0 - 1

Egyesült Államok – India  1,5 – 2,5

H.

Ország

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

1

Oroszország

*

3

3

4

6

2

Lengyelország

*

2

3

3

India

*

2

3

4

Ukrajna

*

2

3

5

Vietnam

1

*

4

2

5

6

Azerbajdzsán

½

*

4

2

7

Grúzia

2

2

*

2

4

8

Kína

1

2

*

1

3

9

Egyesült Államok

*

0

3

10

Egyiptom

0

0

*

0

0

A 3. forduló párosítása:

India – Ukrajna

Lengyelország – Egyesült Államok

Egyiptom – Grúzia

Oroszország – Azerbajdzsán

Kína - Vietnam

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

Legfrissebb bejegyzések

A 18 éves Wei Yi szenzációs sikere, veretlenül, egypontos előnnyel győzött 
2017. 07. 20.

Blübaum és Wojtaszek is nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul
2017. 07. 20.

Négy döntetlennel folytatódott a dortmundi szuperverseny
2017. 07. 18.

Örülhetnek a német sakkrajongók, Blübaum legyőzte Fedoszejevet
2017. 07. 16.

Bánusz Tamás nyerte a Benasque Open tornát, Prohászka Péter ezüstérmes a 441 fős viadalon
2017. 07. 16.

Bombameglepetés a dortmundi torna nyitányán: Fedoszejev legyőzte Kramnyikot
2017. 07. 16.

Radzsabov a genfi GP-verseny győztese, az összetett pontversenyben Mamedgyarov vezet
2017. 07. 15.

Nepomnjacsij 27. születésnapját Aronjan legyőzésével ünnepelte, Radzsabov megőrizte első helyét 
2017. 07. 14.

Dortmundban a tízszeres tornagyőztes Kramnyik vezeti a rajtlistát, Vachier-Lagrave játszik címvédőként
2017. 07. 14.

Radzsabov legyőzte Szvidlert, fél pont az előnye, Rapport remizett Inarkijevvel
2017. 07. 13.

Rapport az orosz szuperbajnok Rjazancevtől kapott ki, Griscsuk, Harikrishna és Radzsabov az élen
2017. 07. 12.

Rapport megszerezte első győzelmét, Hou Ji-fan ellen nyert, Griscsuk és Radzsabov az élen
2017. 07. 10.

Rapport elszenvedte harmadik vereségét, Radzsabov remivel megőrizte félpontos előnyét
2017. 07. 09.

Rapport időzavarban hibázott, 86 lépésben kapott ki Jakovenkótól, hét döntetlen a harmadik játéknapon
2017. 07. 08.

Rapport spanyol megnyitású játszmában szenvedett vereséget Griscsuktól
2017. 07. 07.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Női Európa-bajnokság 2016, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Grand Prix London, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Wijk aan Zee 2012, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, 51. Capablanca emlékverseny, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, 42. sakkolimpia Baku, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Tal-emlékverseny, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, St. Louis USA ch 2017, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Csapat-világbajnokság 2013, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, Aeroflot 2012, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Gibraltár, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, Férfi sakkbajnokság, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Mitropa Kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, VII. Tal-emlékverseny, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, La Coruna Rapport Richárd, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Női világbajnokság, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, 60. női bajnokság, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Chess Tour 2016 London, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Ningbo csapat-világbajnokság, 61. Női bajnokság Hévíz, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Grand Prix 2017 Moszkva, Grand Prix-verseny Chengdu, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Csapatbajnokság 2016/17, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, Szeged Női bajnokság, Grand Prix Ankara, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, Klubcsapatok Európa-kupája, 32. Mitropa-kupa Meissen, Női csapat-világbajnokság, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, U16-os sakkolimpia Győr, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Európa-bajnokság 2016, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 63. Férfi bajnokság Gyula, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, Orosz csapatbajnokság 2012, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, SportAccord Peking, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Orosz csapatbajnokság 2013, 62. férfi bajnokság, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Rapport Richard, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, 35. Mitropa-kupa Prága, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 42. sakkolimpia Baku, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, Női világbajnoki döntő, Grand Prix 2017 Rapport, Sencsen 2017, Grand Prix Kazany, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Mi is történt 2016-ban, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, V. Grand Slam-döntő, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Kazany Grand Prix, 33. Mitropa-kupa, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Mitropa-kupa 2014, A 2012-es év krónikája, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, Sharjah Masters 2017 Gledura, ACP Tbiliszi, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Malmő Lékó Péter, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, Csapatbajnokság 2014/15, Csapatbajnokság 2012/13, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Orosz csapatbajnokság, Rapport Richárd, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, Malmő Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, Világbajnoki ciklus, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Prix 2017, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog