A Hanti-Manszijszkban zajló csapat-világbajnokságok nyolcadik fordulójában az esélyes együttesek nem hibáztak. A férfi csapatok versenyében az éllovas kínai négyes simán nyert, az orosz négyes három döntetlen mellett az újoncra, Vlagyimir Fedoszejevre bízta a döntést. A tavalyi sakkolimpia első és második helyezettjének, kölcsönösen tartalékos összeállításban szereplő csapatok  találkozóján az ukránok győztek. A törökök eséllyel pályáznak a negyedik helyre. A női válogatottak viadalán gyakorlatilag eldőlt az elsőség kérdése, az ukránok veresége a címvédő grúzoktól megkönnyítette az orosz csapat sikerét, sőt veszélybe sodorta dobogós helyezésüket.

 

Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017

A hetedik játéknapon az orosz válogatott elleni győzelemmel a kínai csapat átvette a vezetést, a nyolcadik fordulóban csak fél pontot „engedélyezett” a norvég négyesnek. A 2014-es tromsői sakkolimpián is a lengyelekkel játszották az utolsó meccsüket, akkor nem hibáztak.

 

Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017

Három döntetlen mellett az újonc, a 21 éves Vlagyimir Fedoszejev nyerte meg partiját India elleni találkozón. A kínai rangadón Fedoszejev vesztett, bizalmat kapott, hogy javítson.

A bakui sakkolimpián igazi rangadót jelentett az amerikai-ukrán mérkőzés, Fabiano Caruana vezetésével nyert az amerikai csapat, a tartalékos együttesek meccsén az ukránok visszavágtak.

A török együttes a negyedik helyért küzd, erre reális az esélyük, s ez nagy siker lenne számukra.

A 8. forduló eredményei:

Fehéroroszország – Lengyelország  1 - 3

Kína – Norvégia  3,5 – 0,5

India – Oroszország  1,5 – 2,5

Egyesült Államok – Ukrajna 1,5 – 2,5

Egyiptom – Törökország 1 - 3

 

A XI. csapat-világbajnokság állása:

 

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

1

Kína

*

2

2

14

22

2

Oroszország

*

3

2

3

3

13

21

3

Lengyelország

1

*

3

3

3

12

19

4

Törökország

2

2

*

2

1

2

3

10

17

5

India

2

*

9

17½

6

Egyesült Államok

2

3

½

*

2

3

8

16

7

Ukrajna

1

2

*

2

3

6

15

8

Fehéroroszország

½

1

1

2

2

*

6

15

9

Norvégia

½

1

1

½

*

2

10

10

Egyiptom

½

½

1

1

1

½

*

0

 

Az utolsó forduló párosítása:

Törökország – Fehéroroszország

Ukrajna – Egyiptom

Oroszország – Egyesült Államok

Norvégia – India

Lengyelország – Kína

 

Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017

A női csapatok versenyében gyakorlatilag eldőlt a világbajnoki cím sorsa. Az orosz együttes fél pontra a végső sikertől. Az ukrán válogatott vereséget szenvedett a címvédő grúzoktól, és veszélybe került a dobogós helyezésük is.

 

A 8. forduló eredményei:

Ukrajna – Grúzia 1,5 – 2,5

Egyesült Államok – Azerbajdzsán 2 - 2

India – Vietnam 2,5 – 1,5

Lengyelország – Kína 1 - 3

Egyiptom – Oroszország 0,5 – 3,5

 

A VI. női csapat-világbajnokság állása:

 

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

1

Oroszország

*

3

3

2

3

2

14

22½

2

Ukrajna

*

2

2

3

12

18½

3

Kína

1

2

*

2

3

3

2

11

19

4

Grúzia

½

*

2

2

3

3

4

10

18½

5

India

1

2

2

*

3

10

17

6

Lengyelország

½

2

1

2

*

2

7

16

7

Egyesült Államok

2

1

2

*

2

2

6

15½

8

Vietnam

1

1

1

2

*

4

5

14½

9

Azerbajdzsán

2

2

1

½

2

*

4

5

14½

10

Egyiptom

½

0

1

½

½

0

0

*

0

4

 

Az utolsó forduló párosítása:

Oroszország – Ukrajna

Kína – Egyiptom

Vietnam – Lengyelország

Azerbajdzsán – India

Grúzia – Egyesült Államok

 

Verőci Zsuzsa

 

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

Hanti-Manszijszkban lejátszották a női-és férfi csapat-világbajnokság hatodik fordulóját. Az orosz válogatottak megőrizték vezető pozíciójukat, női együttesük India, férfi csapatuk Lengyelország ellen nyert 3-1-re. Legfőbb riválisaik is megszerezték a két meccspontot, a címvédő kínai négyes az ukránokat, az ukrán női csapat Azerbajdzsánt győzte le. A hetedik játéknapon Oroszország-Kína rangadóra kerül sor.

Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017

A pihenőnap után folytatódtak a csapat-világbajnokság küzdelmei, a hatodik fordulóban nem született meglepetés. Az élen álló orosz válogatott a lengyelekkel mérkőzött meg, két legeredményesebb pontszerzőjük, Jan Nepomnjacsij és Vlagyimir Fedoszejev világossal nyert, az éltáblán Peter Szvidler a lengyelek legjobbjával Radoslaw Wojtaszekkel osztozott meg a ponton, az újdonsült Európa-bajnok, Makszim Matlakov erejéből is remire futotta.

A címvédő kínai együttes a tartalékos ukránokat győzte le, Ding Liren nyerése jelentette a sikert, a FIDE exvilágbajnoka, Ruszlan Ponomarjov másodszor kapott ki.

Őrzi veretlenségét a török válogatott, első győzelmét aratta a fehérorosz csapat, hatodik meccsét is elvesztette az egyiptomi gárda.

A 6. forduló eredményei:

Fehéroroszország – Norvégia  3,5 – 0,5

Lengyelország – Oroszország  1 – 3

 

Kína – Ukrajna  2,5 – 1,5

Ding LIren (2783) – Ruszlan Ponomarjov (2712) 1 – 0

Yu Yangyi (2749) – Anton Korobov (2711)  döntetlen

Wei Yi (2728) – Alekszander Arescsenko (2652) döntetlen

Li Chao (2720) – Alekszander Mojszejenko (2675) döntetlen

 

India – Törökország  2 - 2

Egyesült Államok – Egyiptom  3 – 1

 

A XI. csapat-világbajnokság állása:

 

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

1

Oroszország

*

3

2

3

3

11

17

2

Kína

*

2

2

10

16

3

Lengyelország

1

*

3

3

8

13½

4

Törökország

2

2

*

2

2

8

13

5

India

2

*

7

13½

6

Egyesült Államok

2

½

*

2

3

6

11½

7

Ukrajna

1

2

*

2

3

4

11

8

Fehéroroszország

1

½

2

2

*

4

10½

9

Norvégia

1

1

½

*

2

8

10

Egyiptom

½

½

1

1

*

0

6

 

A 7. forduló párosítása:

Egyiptom – Fehéroroszország

Törökország – Egyesült Államok

Ukrajna – India

Oroszország – Kína

Norvégia - Lengyelország

 

 

Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017

A női csapatok versenyében sem történt meglepetés. India az első két táblán még tartotta az egyensúlyt a vezető orosz csapattal szemben, Valentyina Gunyina és Olga Girja megnyerte partiját.

A címvédő grúzoknál hasonló volt a megosztás, az ukránoknál az első két tábla jeleskedett, a negyediken becsúszott egy vereség.

A gyengébb rajt után kapaszkodik a kínai együttes. A lengyelek hozták a „kötelező” győzelmet.

 

A 6. forduló eredményei:

Ukrajna – Azerbajdzsán  2,5 – 1,5

Grúzia – Vietnam  3 - 1

Egyesült Államok – Kína  1 - 3

India – Oroszország  1 - 3

Lengyelország – Egyiptom 3,5 – 0,5

 

A VI. női csapat-világbajnokság állása:

 

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

1

Oroszország

*

3

3

2

2

3

10

15½

2

Ukrajna

*

2

2

3

10

14½

3

Kína

1

2

*

3

2

8

14

4

Lengyelország

2

*

2

2

7

14½

5

India

1

*

2

3

7

12½

6

Grúzia

½

2

2

*

3

4

6

13

7

Egyesült Államok

2

1

2

*

4

11½

8

Azerbajdzsán

2

2

½

*

4

4

11½

9

Vietnam

1

1

1

*

4

4

11

10

Egyiptom

½

1

0

½

0

0

*

0

2

 

A 7. forduló párosítása:

Egyiptom – Ukrajna

Oroszország – Lengyelország

Kína – India

Vietnam – Egyesült Államok

Azerbajdzsán – Grúzia

 

Verőci Zsuzsa

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

A Hanti-Manszijszkban zajló csapat-világbajnokság ötödik fordulója után mindkét orosz válogatott az élen áll. A férfi csapatok versenyében egy meccspont az előnyük, a norvég együttest győzték le. A kínaiak nem bírtak a törökökkel, négy döntetlen született a meccsen. Meglepetés a lengyelek sikere az ukránokkal szemben. A női csapatok viadalán az oroszok és az ukránok sem tudtak nyerni, a címvédő grúzok „kiütéses” vereséget szenvedtek. A vb-n szerdán pihenőnap lesz, majd csütörtöktől a befejező négy forduló következik.

 

Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017

A csapat-világbajnokság ötödik játéknapján az előző forduló tizenegy döntéssel végződött partihoz képest csak öt játszmában köszönthettek a társak győztest. Az orosz csapatban Nyikita Vityjugov és Vlagyimir Fedoszejev hozta a kötelezőt, a jóval gyengébb Élő-pontszámú norvég ellenfeleket megadásra kényszerítették.

A fordulóban két meglepetés született. A veretlenségét őrző török együttes a címvédő kínai válogatottól is négy döntetlennel pontot rabolt.

A tavalyi olimpián ezüstérmes, de a szibériai olajvárosban tartalékos ukrán csapat második vereségét szenvedte el. A lengyeleknél az éltáblás Radoslaw Wojtaszek és a negyediken Grzegorz Gajewski nyert.

A három legjobbját nélkülöző amerikai együttes erejéből csak négy döntetlenre futotta a visszalépések miatt meghívott fehéroroszokkal szemben.

Az indiai gárda a döntést Adhiban Baskaranra bízta, aki nem okozott csalódást, győzelme a 2 meccspontot jelentette.

 

Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017

Az 5. forduló eredményei:

Egyesült Államok – Fehéroroszország 2 – 2

Egyiptom – India  1,5 – 2,5

Törökország – Kína  2 - 2

Ukrajna – Lengyelország  1 - 3

Oroszország – Norvégia  3 – 1

 

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

1

Oroszország

*

2

3

3

9

14

2

Kína

*

2

2

8

13½

3

Lengyelország

*

3

3

8

12½

4

Törökország

2

2

*

2

7

11

5

India

*

6

11½

6

Ukrajna

1

2

*

3

2

4

7

Egyesült Államok

2

½

*

2

4

8

Norvégia

1

1

*

2

9

Fehéroroszország

1

½

2

2

*

2

7

10

Egyiptom

½

½

1

*

0

5

 

 

A pénteki 6. forduló párosítása:

Fehéroroszország – Norvégia

Lengyelország – Oroszország

Kína – Ukrajna

India – Törökország

Egyesült Államok - Egyiptom

 

Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017

A női csapatok versenyében az orosz együttes megőrizte félpontos előnyét az ukránok előtt. Az orosz-amerikai meccsen négy döntetlen született. A lengyeleknél éltáblásuk, Monika Socko diadalmaskodott, az exvilágbajnoknő Anna Usenyinát győzte le, az ukránok egyenlítését a junior világbajnoknő Natalija Buksza biztosította.

 

Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017

A játéknap meglepetését a címvédő grúzok kiütéses veresége jelentette, a kínai csapat gyengébb rajt után megkezdte a felzárkózást.

Az orosz és a kínai válogatottak ellen bravúros döntetlent kiharcoló azerbajdzsáni sakkozónők Vietnam négyesétől kaptak ki.

 

Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017

Egyiptom csapata ötödször is vereséget szenvedett, de az éltáblán Shrook Wafa (2141) legyőzte Dronavalli Harikát (2535). 

 

Az 5. forduló eredményei:

Lengyelország – Ukrajna  2 - 2

Egyiptom – India  1 - 3

Oroszország – Egyesült Államok  2 - 2

Kína – Grúzia  3,5 – 0,5

Vietnam – Azerbajdzsán 2,5 – 1,5

 

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

1

Oroszország

*

3

2

3

2

8

12½

2

Ukrajna

*

2

2

3

8

12

3

India

*

2

3

7

11½

4

Kína

1

2

*

2

6

11

5

Lengyelország

2

*

2

2

5

11

6

Egyesült Államok

2

2

*

4

10½

7

Vietnam

1

1

*

4

4

10

8

Grúzia

2

½

2

*

4

4

10

9

Azerbajdzsán

2

2

½

*

4

4

10

10

Egyiptom

1

½

0

0

0

*

0

 

 

A pénteki 6. forduló párosítása:

Ukrajna – Azerbajdzsán

Grúzia – Vietnam

Egyesült Államok – Kína

India – Oroszország

Lengyelország – Egyiptom

 

Verőci Zsuzsa

 

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

Legfrissebb bejegyzések

A 19 éves Artyemijev győzött a férfiak viadalán, Sztefanova remek hajrával nyerte meg a női versenyt
2017. 12. 14.

Aczél Gergely második győzelmét aratta, Berkes Ferenc francia riválisa ellen nyert
2017. 12. 14.

A holtverseny Sztefanovának és Andrejkinnek kedvezett, bolgár és orosz aranyérem a rapidtornán
2017. 12. 13.

Meglepetéssel, Berkes vereségével kezdődött meg a Hetényi Géza emlékverseny 
2017. 12. 13.

Caruana a londoni torna győztese, Carlsen nyerte a Grand Chess Tour pontversenyét
2017. 12. 11.

Nepomnjacsij legyőzte a tisztet elnéző Carlsent, félpontos előnnyel vezet az utolsó forduló előtt
2017. 12. 10.

Caruana és Napomnjacsij félpontos előnnyel vezet Vachier-Lagrave és Carlsen előtt
2017. 12. 09.

Nakamura nem tudta érvényesíteni tisztelőnyét Carlsen ellen, Caruana fél ponttal vezet
2017. 12. 09.

Caruana egypontos előnnyel az élen, az ötödik fordulóban Anand ellen nyert
2017. 12. 06.

Tizenkilenc döntetlen után megszületett az első győzelem, Caruana sötéttel nyert Karjakin ellen
2017. 12. 05.

Folytatódott a remiszéria, Aronjan még időben kínálta a döntetlent Karjakinnak
2017. 12. 04.

Harmadszor is győzött az Aquaprofit és a Paks
2017. 12. 04.

A kiegyenlített erők küzdelmében a második játéknapon is öt döntetlen született
2017. 12. 03.

Öt döntetlen a London Chess Classic első fordulójában
2017. 12. 01.

Az új világranglistán Carlsen előnye 32 pont Aronjan előtt, Rapport és Lékó is javított helyezésén
2017. 11. 30.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog