Rodoszon a cseh G-Team Novy Bor és a monacói Cercle de Echecs de Monte-Carlo győzött

Címkék: Klubcsapatok Európa-kupája 2013

Rodoszon a G-Team Novy Bor együttesének szenzációs sikerével fejeződött be a 29. Klubcsapatok Európa-kupája. A cseh csapat a Minszk elleni 4,5-1,5-re nyert, egy meccsponttal előzte meg az orosz Malahit gárdáját. A címvédő, a rajtlistát vezető azeri SOCAR harmadikként fejezte be szereplését. A francia Clichy Echecs 92 negyedik lett, legjobb pontszerzője Rapport Richárd 7-ből 5,5 pontot gyűjtött. A Jugra hatodikként végzett, Lékó Péter 7-ből 4,5 pontot szerzett. A Haladás VSE szép győzelemmel búcsúzott, a 19. helyet szerezték meg az 53 csapat küzdelmében. A női Klubcsapatok versenyét nagy fölénnyel nyerte az abszolút esélyes Cercle de Echecs de Monte-Carlo együttese. Meglepetés a Jugra második helye, bronzérmes az SHSM Nase Naszledije csapata.

 

A 29. Klubcsapatok Európa-kupáját nagy meglepetésre a rajtlistán ötödik G-Team Novy Bor együttese nyerte meg. Két kötelező győzelemmel rajtoltak, a harmadik játéknapon a Rosztov hatosa ellen diadalmaskodtak, majd az orosz Malahittal szemben bravúros 3-3-at értek el. Következett a belga SK Eynatten, és 4,5-1,5-ös sikerrel léptek tovább.  A hatodik fordulóban a százszázalékos címvédő SOCAR csapatát győzték le 3,5-2,5-re, az első három táblán David Navara, Radoslaw Wojtaszek és Viktor Laznicka brillírozott, Élő-pontszámban, világranglistás helyezésben jóval előkelőbben jegyzett Fabiano Caruana, Veszelin Topalov és Gata Kamsky kénytelen volt fejet hajtani az „esélytelenek” nyugalmával játszó riválisaikkal szemben. A párosítás a vezetést átvett cseh együttest „pártolta”, nagymestereik a befejező fordulóban érvényesítették a papírformát. A bonyolult partikban jól bírták a feszültséget, jóval esélyesebb csapatokat megelőzve szenzációs sikert értek el.

A forduló rangadóját a SOCAR és a Szentpétervár vívta, sorban születtek a döntetlenek. A legnagyobb esélyt Peter Szvidler szalasztotta el, Fabiano Caruana kiharcolta a döntetlent. A rajtlistát nagy fölénnyel vezető azeri együttesnek be kellett érnie a bronzéremmel.

 

A Malahit két ászának, Alekszandr Griscsuknak és Szergej Karjakinnak köszönhetően nyerte meg a Rosztov elleni meccset, a 4-2-es győzelem az ezüstérmet jelentette az orosz csapat számára.  

A Jugra nagyarányú győzelmet aratott, az azeri Odlar Yuru nehéz párosítással játszotta végig a viadalt. Lékó Péter sorozatban ötödször remizett, 7-ből 4,5 pontot szerzett, 2690-nek felel meg az eredménye, - 2,2 Élő-pont. A negyedik helyre rangsorolt csapat a hatodik helyen végzett.

 

Rapport Richárd könnyű nyeréssel zárta szereplését, a francia bajnokcsapat, a Clichy Echecs 92 legjobb pontszerzője volt a hét partiból gyűjtött 5,5 ponttal. Teljesítménye 2745-ös performance-pontszámnak felel meg, + 5,9 Élő-pontot kasszírozott. A franciák a svájci rendszerre jellemző módon nagyot léptek előre a versenyben, negyedik helyük szép siker a korántsem acélos összeállításban.

A Haladás VSE szép győzelemmel búcsúzott, a rajtlistás 16. helyezésükhöz képest hárommal gyengébben végeztek. Kovács Gábor 3, Németh Miklós 4, Petényi Tamás 5,5, Nagy Gábor 3,5, Csonka Attila István 4,5, Pergel László 4,5 pontot gyűjtött.

 

 

Az utolsó forduló eredményei:

Minszk (10, 136, 26) – G-Team Novy Bor (11, 168, 24)  1,5 – 4,5

Andrej Zsigalko (2615) – David Navara (2703)  döntetlen

Vladiszlav Kovalev (2563) – Radoslaw Wojtaszek (2698)  döntetlen

Kirill Stupak (2487) – Viktor Laznicka (2666)  0 - 1

Vitalij Teterev (2506) – Krishnan Sasikiran (2662)  0 - 1

Vitalij Meribanov (2404) – Zbynek Hracek (2636)  0 - 1

Alekszandr Kocsejev (2388) – Mateusz Bartel (2638)  döntetlen

 

SOCAR (10, 170, 26) – Szentpétervár (10, 142, 26)  3 - 3

Fabiano Caruana (2779) – Peter Szvidler (2740)  döntetlen

Veszelin Topalov (2771) – Leinier Dominguez Perez (2753)  döntetlen

Gata Kamsky (2725) – Nyikita Vityjugov (2729)  döntetlen

Sahriyar Mamedgyarov (2759) – Szergej Movszeszjan (2696)  döntetlen

Wang Hao (2733) – Makszim Matlakov (2682)  döntetlen

Anish Giri (2749) – Zahar Efimenko (2661)  döntetlen

 

PGMB-Rosztov (10, 151,5, 26) – Malahit (10, 143, 28) 2 - 4

Baadur Zsobava (2694) – Alekszandr Griscsuk (2786) 0 - 1

Ivan Cseparinov (2672) – Szergej Karjakin (2762)  0 - 1

Szergej Zsigalko (2683) – Alekszej Shirov (2685)  döntetlen

Pavel Szmirnov (2641) – Vlagyimir Malahov (2711)  döntetlen

Szergej Azarov (2623) – Alekszandr Rjazancev (2697)  döntetlen

Szanan Szjugirov (2635) – Alekszandr Motiljev (2676) döntetlen

 

Besiktas JK (8, 98, 25) – Clichy Echecs 92 (9, 137, 24)  1 - 5

(Dragan Solak (2611) – Maxime Vachier-Lagrave (2742)  0 - 1

Ogulcan Kanmazalp (2417) – Rapport Richárd (2676)  0 – 1)

 

Jugra (8, 145, 23,5) – Odlar Yurdu (8, 152, 24,5)  5 - 1

(Dmitrij Jakovenko (2719) – Emil Szutovszkij (2657)  1 - 0

Lékó Péter (2732) – Gadir Guszejnov (2603)  döntetlen)

 

Asker (8, 98, 25,5) – O. R. Padova (8, 124, 20)  2,5 – 3,5

Reichenstein SSB (8, 111,5, 24) - Schachklub MPO Maria Saal (7, 96, 18,5)  5 - 1

Accres Apeldoorm (7, 77, 16,5) - Amay Chess Club (7, 114, 20) 2 - 4

En Passant (7, 103, 19,5) - Limhamns SK (7, 91,5, 18) 2,5 – 3,5

A.S.I. Bologna (7, 95, 19  - Edinburgh Chess Club (6, 64, 16) 4 - 2

Peristeri (6, 114,5, 20) – Sautron (6, 58,5, 15)  5,5 – 0,5

Club d’Echecs de Geneve (6, 66, 15,5) – SK 47 Eynatten (6, 87,5, 19) 2,5 – 3,5

 

Haladás VSE Szombathely (6, 87,5, 20) – SK Advisory Invest Baden (6, 56, 15,5)  5 - 1

(Kovács Gábor (2459) – David Shengelia (2556)  0 - 1

Németh Miklós (2468) – Hannes Ganaus (2302)  1 - 0

Petényi Tamás (2464) – Stefan Dzierzenga (2173)  1 - 0

Nagy Gábor (2414) – Martin Herndlbauer (2125)  1 - 0

Csonka Attila István (2387) – Otto Eidenberger (0)  1 - 0

Pergel László (2249) – Christian Ebert (2008)  1 – 0)

 

A 28. Klubcsapatok Európa-kupa végeredménye:

 

Hely.

FED

 

Csapat

Ford.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

CZE

G-Team   Novy Bor

7

6

1

0

13

236.0

28.5

2

RUS

Malahit

7

5

2

0

12

211.0

32.0

3

AZE

SOCAR

7

5

1

1

11

244.0

29.0

4

FRA

Clichy   Echecs 92

7

5

1

1

11

206.0

29.0

5

RUS

Szentpétervár

7

5

1

1

11

199.5

29.0

6

RUS

Jugra

7

5

0

2

10

204.0

28.5

7

RUS

PGMB-Rosztov

7

5

0

2

10

195.5

28.0

8

BLR

Minszk

7

5

0

2

10

187.0

27.5

9

SUI

Reichenstein   SSB

7

5

0

2

10

174.5

29.0

10

ITA

O.R. Padova

7

5

0

2

10

168.0

23.5

11

BEL

Amay Chess   Club

7

4

1

2

9

155.5

24.0

12

SWE

Limhamns   SK

7

4

1

2

9

138.0

21.5

13

ITA

A.I.S.   Bologna

7

4

1

2

9

133.0

23.0

14

AZE

Odlar   Yurdu

7

3

2

2

8

185.5

25.5

15

NOR

Asker

7

4

0

3

8

156.0

28.0

16

GRE

Peristeri

7

4

0

3

8

153.5

25.5

17

TUR

Besiktas   JK

7

4

0

3

8

133.5

26.0

18

BEL

S.F.   Wirtzfield

6

4

0

2

8

126.5

21.0

19

HUN

Haladás   VSE Szombathely

7

3

2

2

8

126.0

25.0

20

BEL

SK 47 Eynatten

7

4

0

3

8

124.0

22.5

21

ISR

Kfar Saba Chess   Club

7

4

0

3

8

114.5

21.0

 

G-Team Novy Bor

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

Pont

J.

Élő-átlag

Perf.

1

GM

David Navara

2703

CZE

1

0

1

0

1

1

½

4.5

7

2635

2737

2

GM

Radoslaw Wojtaszek

2698

POL

1

1

½

1

1

½

5.0

6

2603

2876

3

GM

Viktor Laznicka

2666

CZE

1

½

0

1

1

1

1

5.5

7

2558

2788

4

GM

Krishnan Sasikiran

2662

IND

1

1

½

0

1

½

1

5.0

7

2531

2689

5

GM

Zbynek Hracek

2636

CZE

1

½

½

½

0

1

3.5

6

2546

2603

6

GM

Mateusz Bartel

2638

POL

0

1

1

1

0

0

½

3.5

7

2495

2495

7

GM

Robert Cvek

2517

CZE

½

1

1.5

2

2277

0

 

Malahit

 

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

Pont

J.

Élő-átlag

Perf.

1

GM

Alekszandr Griscsuk

2786

RUS

1

1

1

½

½

1

5.0

6

2596

2869

2

GM

Szergej Karjakin

2762

RUS

1

1

½

½

1

4.0

5

2552

2792

3

GM

Alekszandr Morozevics

2734

RUS

1

1

0

½

½

3.0

5

2543

2615

4

GM

Alekszej Shirov

2685

LAT

1

1

1

1

½

4.5

5

2453

2832

5

GM

Vlagyimir Malahov

2711

RUS

1

1

1

½

1

½

5.0

6

2374

2705

6

GM

Alekszandr Rjazanzev

2697

RUS

1

1

0

½

½

3.0

5

2470

2546

7

GM

Alekszandr Motiljev

2676

RUS

1

1

½

1

½

4.0

5

2355

2654

8

GM

Viorel Bologan

2670

MDA

+

1

1

½

0

3.5

5

2234

2470

 

SOCAR

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

Pont

J.

Élő-átlag

Perf.

1

GM

Fabiano Caruana

2779

ITA

½

½

½

½

0

½

2.5

6

2715

2658

2

GM

Tejmur Radzsabov

2723

AZE

½

½

½

½

2.0

4

2640

2640

3

GM

Veszelin Topalov

2771

BUL

1

1

1

1

0

½

4.5

6

2602

2795

4

GM

Gata Kamsky

2725

USA

1

1

1

½

½

0

½

4.5

7

2551

2654

5

GM

Sahriyar Mamedgyarov

2759

AZE

1

1

1

½

½

4.0

5

2535

2799

6

GM

Wang Hao

2733

CHN

1

½

½

1

1

½

4.5

6

2562

2756

7

GM

Anish Giri

2749

NED

1

1

1

½

1

½

5.0

6

2482

2789

8

GM

Safarli Eltaj

2651

AZE

1

1

2.0

2

2251

0

 

 

Óriási fölénnyel szerezte meg ötödik elsőségét a Cercle d’Echecs de Monte-Carlo együttese. A női sakkozás szupersztárjait felvonultató  csapat hét győzelemmel végzett az élen, nem volt igazi riválisuk a mezőnyben.

Meglepetés a Jugra második helye, az esélyesebb SHSM Nase Naszledije az utolsó pillanatban csípte el a bronzérmet. A csapat Európa-bajnokság előtt csak Natalija Pogonyina eredményével lehet elégedett a szakvezetés, a bajnoknő Valentyina Gunyina három vereséget is szenvedett.

 

Az utolsó forduló eredményei:

Cercle d’Echecs de Monte-Carlo (12, 112,5, 19,5) – Fischer Chieti (5, 28, 10,5)  4 - 0

Chess Club BAS (5, 39, 10) – Jugra (9, 62,5, 14)  2 - 2

CS Politechnica-Antibiotice Iasi (7, 77, 16) – Mika Chess Club (7, 71,5, 12,5)  1 - 3

SHSM Nase Naszledije (7, 87,5, 15) – ASVOE Pamhagen (1, 20, 4)  4 - 0

„Rudar” Prijedor (3, 18,5, 7) – Jelica PEP (4, 51,5, 11,5)  0,5 – 3.5

Az MRU – Vilnaiaus Fortas volt az erőnyerő

 

A 18. Női Klubcsapatok Európa-kupa végeredménye:

 

Hely.

FED

 

Csapat

Ford.

    + 

    = 

    - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

MNC

Cercle d’Echecs de   Monte-Carlo

7

7

0

0

14

154.5

23.5

2

RUS

Jugra

7

4

2

1

10

89.5

16.0

3

RUS

SHSM   Nase Naszledije

7

3

3

1

9

108.0

19.0

4

ARM

Mika Chess Club

7

4

1

2

9

104.0

15.5

5

ROU

CS   Politechnica-Antibiotice Iasi

7

3

1

3

7

101.5

17.0

6

LTU

MRU –   Vilnaiaus Fortas

7

3

1

3

7

56.0

14.0

7

SRB

Jelica PEP

7

2

2

3

6

72.5

15.0

8

SRB

Chess Club BAS

7

2

2

3

6

67.5

12.0

9

ITA

FischerChieti

7

2

1

4

5

31.0

10.5

10

BIH

„Rudar” Prijedor

7

1

1

5

3

24.5

7.5

11

AUT

ASVOE   Pamhagen

7

0

1

6

1

23.0

4.0

 

 Cercle d'Echecs de Monte-Carlo

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

Pont

J

Élő-átlag

Perf.

1

GM

Hou Ji-fan

2621

CHN

1

½

1

1

½

1

5.0

6

2463

2736

2

GM

Humpy Koneru

2607

IND

1

½

1

1

½

1

1

6.0

7

2412

2725

3

GM

Anna Muzicsuk

2560

SLO

1

1

1

0

1

1

5.0

6

2370

2643

4

GM

Pia Cramling

2515

SWE

1

½

1

½

1

1

5.0

6

2260

2548

5

IM

Almira Szkripcsenko

2441

FRA

½

1

1

2.5

3

2132

2425

 

Jugra

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

Pont

J

Élő-átlag

Perf.

1

GM

Anna Usenyina

2497

UKR

+

½

0

½

½

½

½

3.5

7

2499

2442

2

WGM

Natalija Pogonyina

2485

RUS

+

1

0

1

1

½

½

5.0

7

2472

2597

3

WGM

Bajra Kovanova

2396

RUS

1

0

½

½

½

2.5

5

2326

2326

4

IM

Marina Romanyko

2359

RUS

0

1

½

1

½

3.0

5

2355

2427

5

WGM

Tatjana Sadrina

2364

RUS

1

1

0

0

2.0

4

2290

2311

 

SHSM Nase Naszledije

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

Pont

J

Élő-átlag

Perf.

1

GM

Alekszandra Kosztenjuk

2495

RUS

1

1

0

½

½

3.0

5

2481

2553

2

GM

Valentyina Gunyina

2506

RUS

0

1

0

0

½

1

2.5

6

2426

2370

3

IM

Jekatyerina Kovalevszkaja

2410

RUS

½

1

½

1

½

1

4.5

6

2315

2508

4

WGM

Olga Girja

2439

RUS

½

1

1

½

½

½

1

5.0

7

2272

2430

5

IM

Anasztazia Szavina

2403

RUS

1

1

1

+

4.0

4

2188

2995

 

A virtuális világranglista állása:

1.Magnus Carlsen (norvég) 2870

2. Levon Aronjan (örmény) 2801,4 (+ 6,4, 6)

3. Vlagyimir Kramnyik (orosz) 2792,7 (- 3,3)

4. Hikaru Nakamura (amerikai) 2786,4 (+ 3,4, 17)

5. Alekszandr Griscsu (orosz) 2785,4 (- 0,6, 17)

6. Fabiano Caruana (olasz) 2782,1 (+ 3,1, 25)

7. Borisz Gelfand (izraeli) 2776,9 (+ 11,9, 11)

8. Viswanathan Anand (indiai) 2775

9. Veszelin Topalov (bolgár) 2774,2 (+ 3,2, 6)

10. Sahriyar Mamedgyarov (azeri) 2754,4 (- 1,6, 11)

11. Szergej Karjakin (orosz) 2755,8 (- 6,2, 14)

12. Leinier Dominguez Perez (kubai) 2753,7 (+ 0,7, 18)

13. Peter Szvidler (orosz) 2752,3 (+ 12,3, 14)

14. Michael Adams (angol) 2752 (- 1, 12)

15. Etienne Bacrot (francia) 2748,6 (+ 18,6, 13)

16. Maxime Vachier-Lagrave (francia) 2742 (0, 12)

17. Nyikita Vityjugov (orosz) 2740,9 (+ 11,9, 15)

18. Wang Hao (kínai) 2737,3 (+ 4,3, 25)

19. Wang Yue (kínai) 2736,1 (+ 23,1, 12)

20. Pavel Eljanov (ukrán) 2732,6 (+ 3,6, 9)

21. Anish Giri (holland) 2732,1 (- 16,9, 19)

22. Ruszlan Ponomarjov (ukrán) 2731,4 (- 19,6, 19)

23. Vaszilij Ivancsuk (ukrán) 2730,7 (- 2,3, 1)

24. Lékó Péter (magyar) 2729,8 (- 2,2, 7)

25. Arkadij Naiditsch (német) 2724,4 (+ 3,4, 2)

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog