Ötös holtverseny az élen, Gledura és Berkes remizett a nyolcadik fordulóban

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Szkopjéban zajló 20. Európa-bajnokság nyolcadik fordulójában a négy éllovas egymás elleni játszmái döntetlenekkel fejeződtek be. Az orosz Vladiszlav Artyemijev a cseh Zbynek Hracek elleni győzelmével beérte a vezetőket, öten az élen. Gledura Benjámin gyorsan remizett az orosz Kirill Alekszejenkoval, tizennégyen a második pontcsoportban, nagymesterünk a 11. helyen várja a hajrát, huszonketten harcolják ki a továbbjutást a Világkupára. Berkes Ferenc is gyors döntetlennel folytatta, 5,5 pontjával a 22. helyen áll. Erdős Viktor vereséget szenvedett az ukrán olimpikon Anton Korobovtól, 5 pontjával az 58.

 

A kontinensbajnokság élcsoportjában sok döntetlen született, megkezdődött a nagy taktikázás, a továbbjutó helyek kiharcolásának stratégiáját próbálják meghatározni. A négy éllovast a program összepárosította, békés döntetleneket értek el. A svéd Nils Grandelius a lengyel Kacper Piorunnal, az izraeli Maxim Rodshtein az orosz Andrej Jeszipenkoval osztozott meg a ponton.

Az asztanai csapat-világbajnokságon az aranyérmes orosz csapat legjobb pontszerzője, a 21 éves Vladiszlav Artyemijev kihasználta az esélyt, a cseh Zbynek Hracek elleni győzelmével befogta a vezetőket. Tetszetős volt a nyerése, a bástyák a harmadik soron felvonultak, a huszár e5-ön dominált, a bástyaáldozat kis késéssel megnyerte a partit.

A továbbjutásért küzdő Gledura Benjámin és Berkes Ferenc gyors döntetlennel rápihent a hajrára. Gledura a 14 fős 6 pontosok csoportjában, a tabellán a 11. helyen áll. Berkes és még 28 társa 5,5 pontos, sakkozónk a huszonkettedik helyről folytatja a csatározást.

Erdős Viktor elszenvedte második vereségét, az ukrán olimpiai válogatott tagja, Anton Korobov győzte le, a 37. lépésben pontosan vezetett támadás befejezéseként bemattolta.

Kozák Ádám az egykor a szovjet válogatottal 1982 és 1990 között négyszeres olimpia bajnok, majd szlovén színekbe átigazolt Alekszander Beljavszkijjel remizett. Ruck Róbert gyengébb Élő-pontszámú orosz, Krstulovic Alex  snémet akkozóval osztozott meg a ponton. Csiki Endre kikapott, Ongut Tamás Gunes győzött.

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

Nils Grandelius (svd, 2694, 6) – Kacper Piorun (lengyel, 2631, 6) döntetlen

Maxim Rodshtein (izraeli, 2673, 6) – Andrej Jeszipenko (orosz, 2603, 6) döntetlen

Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2736, 5,5) – Zbynek Hracek (cseh, 2578, 5,5) 1 - 0

Gledura Benjámin (magyar, 2630, 5,5) – Kirill Alekszejenko (orosz, 2644, 5.5) döntetlen

Levan Pantszulaja (grúz, 2611, 5,5) – David Anton Guijarro (spanyol, 2643, 5,5) döntetlen

Vagyim Zvjagincev (orosz, 2642, 5,5) – Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2590, 5,5) döntetlen

Anton Korobov (ukrán, 2686, 5) – Erdős Viktor (magyar, 2612, 5) 1 – 0

Ivan Cseparinov (grúz, 2683, 5) – Constantin Lupulescu (román, 2611, 5) döntetlen

Alekszandr Predke (orosz, 2611, 5) – Berkes Ferenc (magyar, 2666, 5) döntetlen

Borisz Gelfand (izraeli, 2655, 5) – Bogdan-Daniel Deac (román, 2609, 5) döntetlen

Falko Bindrich (német, 2610, 5) – Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2640, 5) 1 - 0

Niclas Huschenbeth (német, 2594, 5) – Igor Liszij (orosz, 2635, 5) 0 – 1

Alekszej Rahmanov (orosz, 2629, 5) – Mateusz Bartel (lengyel, 2600, 5) döntetlen

Szergej Azarov (fehérorosz, 2585, 5) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2627, 5) döntetlen

Alexander Huzman (izraeli, 2582, 5) – David Paravjan (orosz, 2627, orosz, 5) döntetlen

Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2626, 5) – Emre Can (török, 2586, 5) 0 – 1

Alekszej Szarana (orosz, 2625, 5) – Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2574, 5) 0 - 1

Alekszander Beljavszkij (szlovén, 2526, 4) – Kozák Ádám (magyar, 2445, 4)  döntetlen

Kirill Subin (orosz, 2370, 4) – Ruck Róbert (magyar, 2521, 4) döntetlen

Csiki Endre (magyar, 2251, 3) – Viacsaszlau Zarubietski (fehérorosz, 2404, 3) 0 - 1

Krstulovic Alex (magyar, 2351, 2,5) – Henrik Hesse (német, 2165, 2,5) döntetlen

Andrej Veljanovski (macedón, 2063, 2) – Ongut Tamás Gunes (magyar, 2197, 2) 0 – 1

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Perf.

Élő+/-

1

13

GM

Maxim Rodshtein

ISR

2673

6,5

2598

38,0

41,5

2828

14,7

2

37

GM

Kacper Piorun

POL

2631

6,5

2596

38,0

42,0

2822

18,9

3

1

GM

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2736

6,5

2585

37,5

41,5

2819

7,6

4

9

GM

Nils Grandelius

SWE

2694

6,5

2583

36,5

40,5

2815

11,3

5

69

GM

Andrej Jeszipenko

RUS

2603

6,5

2544

36,5

40,0

2769

16,5

6

80

GM

Samvel Ter-Sahakjan

ARM

2590

6,0

2616

37,0

40,5

2770

19,2

7

110

GM

Johan-SEbastien Christiansen

NOR

2539

6,0

2602

34,5

37,0

2746

22,3

8

26

GM

Kirill Alekszejenko

RUS

2644

6,0

2597

37,5

40,5

2766

12,4

9

91

GM

Alekszej Alekszandrov

BLR

2574

6,0

2584

36,0

39,0

2736

17,4

10

81

GM

Emre Can

TUR

2586

6,0

2565

34,0

37,5

2725

14,8

11

38

GM

Gledura Benjámin

HUN

2630

6,0

2561

34,0

37,0

2731

10,6

12

32

GM

Igor LIszij

RUS

2635

6,0

2553

34,5

38,5

2727

9,2

13

28

GM

David Anton Guijarro

ESP

2643

6,0

2551

33,5

37,5

2726

8,3

14

62

GM

Levan Pantszulaja

GEO

2611

6,0

2547

33,5

37,0

2715

11,0

15

29

GM

Vagyim Zvjagincev

RUS

2642

6,0

2546

36,0

39,0

2722

8,0

16

64

GM

Falko Bindrich

GER

2610

6,0

2528

33,0

36,5

2699

9,2

17

10

GM

Anton KOrobov

UKR

2686

6,0

2520

34,5

39,0

2700

1,7

18

58

GM

Grigorij Oparin

RUS

2613

6,0

2474

31,5

35,0

2652

4,0

19

56

GM

Marin Bosiocic

CRO

2614

6,0

2463

31,5

35,0

2636

2,8

20

82

GM

Szergej Azarov

BLR

2585

5,5

2630

38,5

42,0

2730

16,0

21

88

GM

Zbynek Hracek

CZE

2578

5,5

2610

36,0

39,0

2708

14,6

22

16

GM

Berkes FErenc

HUN

2666

5,5

2593

37,0

41,0

2713

4,8

23

11

GM

Ivan Cseparinov

GEO

2683

5,5

2592

34,5

38,0

2713

3,1

24

23

GM

Borisz Gelfand

ISR

2655

5,5

2580

36,5

39,5

2700

4,8

58

59

GM

Erdős Viktor

HUN

2612

5,0

2577

35,5

39,5

2645

3,5

124

120

GM

Ruck Róbert

HUN

2521

4,5

2510

32,0

35,0

2512

0,4

129

183

IM

Kozák Ádám

HUN

2445

4,5

2500

29,5

32,0

2486

6,1

263

273

FM

Csiki Endre

HUN

2251

3,0

2521

31,0

34,5

2419

56,4

273

242

FM

Krstulovic Alex

HUN

2351

3,0

2426

27,5

29,5

2292

-13,6

310

297

FM

Ongut Tamás Gunes

HUN

2197

3,0

2220

23,0

24,5

2102

-46

Az élcsoportban a 9. forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

1

37

GM

Kacper Piorun

2631

GM

Vladiszlav Artyemijev

2736

1

2

69

GM

Andrej Jeszipenko

2603

GM

Nils Grandelius

2694

9

3

13

GM

Maxim Rodshtein

2673

6

GM

Anton Korobov

2686

10

4

26

GM

Kirill Alekszejenko

2644

6

6

GM

Grigorij Oparin

2613

58

5

28

GM

David Anton Guijarro

2643

6

6

GM

Falko Bindrich

2610

64

6

81

GM

Emre Can

2586

6

6

GM

Vagyim Zvjagincev

2642

29

7

32

GM

Igor Liszij

2635

6

6

GM

Levan Pantszulaja

2611

62

8

80

GM

Samvel Ter-Sahakjan

2590

6

6

GM

Gledura Benjmin

2630

38

9

91

GM

Alekszej Alekszandrov

2574

6

6

GM

Marin Bosiocic

2614

56

10

110

GM

Johan-Sebastien Christiansen

2539

6

GM

Jevgenyij Tomasevszkij

2705

2

11

8

GM

Markus Ragger

2696

GM

Matthias Bluebaum

2616

52

12

42

GM

David Paravjan

2627

GM

Ivan Cseparinov

2683

11

13

14

GM

Liviu-Dieter Nisipeanu

2670

GM

Alekszandr Predke

2611

63

14

50

GM

Evgeny Postny

2619

GM

Ruszlan Ponomarjov

2667

15

15

16

GM

Berkes Ferenc

2666

GM

Szergej Azarov

2585

82

16

20

GM

Romain Edouard

2658

GM

Alexander Hizman

2582

84

17

61

GM

Constantin Lupulescu

2611

GM

Igor Kovalenko

2658

21

18

88

GM

Zbynek Hracek

2578

GM

Borisz Gelfand

2655

23

44

59

GM

Erdős Viktor

2612

5

5

GM

Milan Zajic

2485

146

65

183

IM

Kozák Ádám

2634

IM

Szemjon Lomaszov

2559

100

74

120

GM

Ruck Róbert

2521

IM

Serkan Soysal

2633

208

138

297

FM

Ongut Tamás Gunes

2197

3

3

FM

James Jackson

2377

228

139

300

FM

Rolandes Martinkus

2185

3

3

GM

Krstulovic Alex

2351

242

153

345

Gzim Bytygi

1994

3

3

FM

Csiki Endre

2251

273

Artyemijev,V (2736) - Hracek,Z (2578)
Caro-Kann védelem [B14]

1.c4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Hc3 Hf6 4.e3 e6 5.d4 d5 6.cxd5 exd5 7.Fb5 cxd4 8.exd4 Fe7 9.0-0 0-0 10.He5 Fd7 11.Fg5 Bc8 12.Be1 Be8 13.Bc1 a6 14.Fxc6 Fxc6 15.Vf3 Vd6 16.h3H Fd8 17.Be3 Bf8 18.Bce1 Vb4 19.Vf5 Ba8

 

20.Bd1

Figyelmet érdemelt a 20.Fh6! gxh6 21.Vf4 Hd7 22.Hxd7 Fxd7 23.Hxd5 folytatás is.

20...He8 21.Ff4 Hf6 22.Bg3 Kh8 23.Bdd3 Fe8

A harmadik soron felvonult bástyák eldöntötték a parti sorsát. 23...Ve7-re 24.Bxg7! Kxg7 25.Bg3+ Kh8 26.Fh6 Bg8 27.Bxg8+ Hxg8 28.Hxf7+ Vxf7 29.Vxf7 Hxh6 30.Ve6 Hg8 31.Hxd5 következett volna.

 

24.a3?!

A fáradtság jele, hogy kimaradt a 24.Bxg7! Kxg7 25.Bg3+ Kh8 26.Hd3 Fd7 27.Vg5 Bg8 28.Vxg8+ Hxg8 29.Hxb4 döntő előnyt biztosító folytatás.

24...Vxb2?

Vesztőlépés. A bástyaáldozatot Zbynek Hracek elnézte.

25.Bxg7! Kxg7 26.Bg3+ Kh8 27.Hxd5 Hxd5 28.Fh6 Ff6?

 

29.Vxf6+! és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog