Nakamura ötödik partiját is megnyerte, Gledura értékes döntetlent ért el Vachier-Lagrave ellen

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Gibraltáron zajló Tradewise Masters viadalon a címvédő amerikai Hikaru Nakamura folytatta győzelmi szériáját, ötödik partiját is megnyerte, sötéttel a lengyel Jan-Krzysztof Dudátt győzte le. Gledura Benjámin a torna második kiemeltje, a francia Maxime Vachier-Lagrave ellen remizett. Rapport Richárd az olasz Danyyl Dvirnyyt kényszerített megadásra, Gledura és Rapport a 4 pontosok népes csoportjában. Antal Gergely az angol Nigel Shorttal osztozott meg a ponton, Bánusz Tamás és Papp Petra nyert. Lázárné Vajda Szidónia, Papp Gábor, Kozák Ádám, Gara Anita és Gara Tícia vereséget szenvedett.

 

Gibraltáron Gledura Benjámin folytatta remek szereplését. A rajtlistán második francia Maxime Vachier-Lagrave ellen az angol megnyitású partiban remizett, és negyedik helyezettként várhatja újabb szupernagymester ellenfelét, a cseh David Navarát.

 

Lendületes támadással győzött Rapport Richárd, az olasz Danyyl Dvirnyy nem találhatott védelmet a gyalogrohammal megindított királyszárnyi akcióval szemben. Rapport a hatodik fordulóban Lance Henderson De La Fuentével mérkőzik meg, a spanyol sakkozó meglepetésre legyőzte Papp Gábort.

 

Lázárné Vajda Szidónia sajnos már a nyitásban hátrányba került a kínai olimpiai bajnok, Grand Prix-győztesként világbajnoki döntős Ju Wenjun ellen. Előnyét tetszetős tisztáldozattal fokozta győzelemig.

Elszenvedte első vereségét Kozák Ádám, az ukrán exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk némi technikai nehézséget legyőzve érvényesítette gyalogelőnyét. Gara Anita ne a párosítás kegyeltje, a bolgár Kirill Georgijevvel szemben sötéttel játszva kapott ki. Gara Tícia is vereséggel zárta a játéknapot.

 

Nagy csatában remizett Antal Gergely az egykori világbajnoki döntős angol Nigel Shorttal. Győzelemmel zárt Papp Petra és Bánusz Tamás. Sakkozóink közül Lázárné Vajda Szidónia, Bánusz Tamás és Papp Gábor nem kért párosítást a hatodik fordulóra, jáék nélkül kapnak fél-fél pontot. Sokan követték példájukat, nem volt könnyű elkészíteni a párosítást.

 

 

A címvédő amerikai Hikaru Nakamura megnyerte ötödik játszmáját is. A lengyel Jan-Krysztof a szicíliai védelem sárkány-változatának bonyodalmai között eltévedt. Meglepetés az orosz Mihail Antipov győzelme az izraeli Emil Szutovszkij ellen. Harmadszor remizett a rajtlistát vezető örmény Levon Aronjan.

 

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2724, 3,5) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2781, 4)  0 - 1

Gledura Benjámin (magyar, 2612, 3,5) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2793, 3,5) döntetlen

David Howell (angol, 2682, 3,5) – Rasmus Svane (német, 2595, 3,5)  1 - 0

Emil Szutovszkij (izraeli, 2673, 3,5) – Mihail Antipov (orosz, 2588, 3,5) 0 - 1

Jules Moussard (francia, 2571, 3,5) – Ivan Saric (horvát, 2664, 3,5)  döntetlen

David Navara (cseh, 2749, 3) – Andrej Jeszipenko (orosz, 2571, 3,5) 1 - 0

Levon Aronjan (örmény, 2797, 3) – Alexander Huzman (izraeli, 2561, 3) döntetlen

Pentala Harikrishna (indiai, 2745, 3) – Szergej Grigorjanc (orosz, 2568, 3)  1 - 0

Le Quang Liem (vietnami, 2737, 3) – Bogdan-Daniel Deac (román, 2549, 3) döntetlen

Fernando Peralta (argentin, 2559, 3) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2732, 3)  0 - 1

Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2726, 3) – Tal Baron (izraeli, 2548, 3)  1 - 0

Wang Hao (kínai, 2711, 3) – Victor Mikhalevski (izraeli, 2538, 3)  1 - 0

Federico Perez Ponsa (argentin, 2553, 3) – Michael Adams (angol, 2709, 3) döntetlen

Rapport Richárd (magyar, 2700, 3) – Danyyl Dvirnyy (olasz, 2534, 3) 1 - 0

Antal Gergely (magyar, 2522, 3) – Nigel Short (angol, 2681, 3)  döntetlen

Papp Gábor (magyar, 2607, 3) – Lance Henderson De La Fuente (spanyol, 2429, 3)  0 - 1

Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2362, 3) – Ju Wenjun (kínai, 2572, 3)  0 - 1

Marija Muzicsuk (ukrán, 2540, 2,5) – Kozák Ádám (magyar, 2418, 2,5)  1 - 0

Bánusz Tamás (magyar, 2641, 2) – Alejandro Perez Garcia (spanyol, 2357, 2)  1 - 0

Kirill Georgijev (bolgár, 2623, 2) – Gara Anita (magyar, 2350, 2) 1 - 0

Daniela Movieanu (olasz, 2163, 1,5) – Gara Tícia (magyar, 2331, 1,5)  1 - 0

Papp Petra (magyar, 2324, 1,5) – Ashley Stewart (angol, 2120, 1,5)  1 - 0

A verseny állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

1

3

GM

Hikaru Nakamura

USA

2781

5,0

3361

2

38

GM

Mihail Antipov

RUS

2588

4,5

2878

3

16

GM

David Howell

ENG

2682

4,5

2870

4

30

GM

Gledura Benjámin

HUN

2612

4,0

2797

5

82

GM

Shardul Gagare

IND

2494

4,0

2772

6

2

GM

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2793

4,0

2741

7

12

GM

Rapport Richárd

HUN

2700

4,0

2730

8

78

IM

Nino Bacsiasvili

GEO

2504

4,0

2719

9

8

GM

Vaszilij Ivancsuk

UKR

2726

4,0

2711

10

4

GM

David Navara

CZE

2749

4,0

2695

11

21

GM

Ivan Saric

CRO

2664

4,0

2689

12

7

GM

Nyikita Vityjugov

RUS

2732

4,0

2688

13

47

GM

Jules Moussard

FRA

2571

4,0

2687

14

10

GM

Wang Hao

CHN

2711

4,0

2682

15

31

GM

Abhijeet Gupta

IND

2610

4,0

2669

16

5

GM

Pentala Harikrishna

IND

2745

4,0

2658

17

13

GM

Ivan Cseparinov

BUL

2699

4,0

2640

45

GM

Narayanan S. L.

IND

2573

4,0

2640

19

15

GM

Daniil Dubov

RUS

2694

4,0

2634

20

32

GM

Daniele Vocaturo

ITA

2609

4,0

2628

22

46

GM

Ju Wenjun

CHN

2572

4,0

2575

42

72

GM

Antal Gergely

HUN

2522

3,5

2589

79

34

GM

Papp Gábor

HUN

2607

3,0

2504

94

26

GM

Bánusz Tamás

HUN

2641

3,0

2454

97

143

IM

Lázárné Vajda Szidónia

HUN

2362

3,0  

2449

132

123

IM

Kozák Ádám

HUN

2418

2,5

2447

151

160

WGM

Papp Petra

HUN

2324

2,5

2326

170

147

IM

Gara Anita

HUN

2350

2,0

2531

209

156

WGM

Gara Tícia

HUN

2331

1,5

2289

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

Hikaru Nakamura (amerikai, 2781, 5) – David Howell (angol, 2682, 4,5)

Mihail Antipov (orosz, 2588, 4,5) – Pentala Harikrishna (indiai, 2745, 4)

Abhijeet Gupta (indiai, 2610, 4) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2793, 4)

Gledura Benjámin (magyar, 2612, 4) – David Navara (cseh, 2749, 4)

Nyikita Vityjugov (orosz, 2732, 4) – Daniele Vocaturo (olasz, 2609, 4)

Chanda Sandipan (indiai, 2579, 4) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2726, 4)

Narayanan S. L. (indiai, 2573, 4) – Wang Hao (kínai, 2711, 4)

Lance Henderson De La Fuente (spanyol, 2429, 4) – Rapport Richárd (agyar, 2700, 4)

Ivan Cseparinov (bolgár, 2699, 4) – Ju Wenjun (kínai, 2572, 4)

Daniil Dubov (orosz, 2694, 4) – Jules Moussard (francia, 2571,l 4)

Ivan Saric (horvát, 2664, 4) – Nino Nacsiasvili (grúz, 2504, 4)

Shardul Gagare (indiai, 2494, 4) – Levon Aronjan (örmény, 2797, 3,5)

Le Quang Liem (vietnami, 2737, 3,5) – Le Tingjie (kínai, 2531, 3,5)

Antal Gergely (magyar, 2522, 3,5) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2724, 3,5)

Erik Blomqvist (svéd, 2502, 2,5) – Papp Petra (magyar, 2324, 2,5)

Kozák Ádám (magyar, 2418, 2,5) – ario Gavilan Diaz (spanyol, 2251, 2,5)

Gara Anita (magyar, 2350, 2) – Pascal Verneuil (francia, 2159, 2)

Gara Tícia (magyar, 2331, 1,5) – Alistair Compton (Új-zélandi, 2082, 1,5

Verőci Zsuzsa

Fotók: Sophie Triay és John Saunders

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog