Levon Aronjan a Tradewise Masters győztese,  Rapport második lett

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A háromszoros olimpiai bajnok, ötszörös világbajnokjelölt, kétszeres Világkupa-győztes örmény Levon Aronjan nyerte meg a Tradewise Gibraltar Masters viadalt. A holtversenyt eldöntő rájátszás során először Rapport Richárdot győzte le, majd a francia Maxime Vachier-Lagrave ellen is nyert, jutalma a 25 ezer fontos első díj. Rapport a befejező játéknapon sötéttel remizett francia riválisával, kedvező performance-pontszámának köszönhetően  a második helyen végzett. Heten értek el 7,5 pontot, a versenykiírás értelmében az első helyért négyen csatázhattak. Az utolsó fordulóban Gledura Benjámin villámgyőzelmet aratott, Bánusz Tamás, Papp Gábor és Antal Gergely is nyert. Gara Tícia döntetlennel zárt, Kozák Ádám, Papp Petra, Gara Anita és Lázárné Vajda Szidónia vereséget szenvedett.

A berlini világbajnok-jelölti döntőre készülő örmény Levon Aronjan újabb trófeát szerzett, a 16. Tradewise Gibratar Masters győztese lett. A háromszoros olimpiai bajnok, ötszörös világbajnokjelölt nagymester végig jó hangulatban versenyzett. Nem fogta fel nagy tragédiának, hogy az első játéknapon ötszörös bajnokunkkal, Gara Anitával remizett. A párosítás követte „botladozásait”, igazi rangadót csak az utolsó fordulóban játszott a címvédő Hikaru Nakamurával.

A címvédő, korábban négyszeres győztes amerikai sakkozó ötös nyerőszériával kezdett, de ötös remiszériája lehetőséget adott riválisainak, hogy a hajrában beérjék.

Jól hajrázott Rapport Richárd, fontos győzelmet ért el a hetedik és nyolcadik körben, két remivel is a második helyen végzett remek performance-pontszámának jutalmaként. Gibraltárban az első helyen előálló holtversenyt rájátszással eldöntik, a hetes mezőnyből négyen kaptak zöld utat a továbbjátszásra.

Nagymesterünk a kétjátszmás, 10-10 perces és lépésenként 5-5 másodperces ütközetben világossal remek esélyt ért el, de hibázott, ezt Levon Aronjan kihasználta, nyert, majd világossal is győzött. A címvédő, négyszeres tornagyőztes Hikaru Nakamura és Maxime Vachier-Lagrave két éve holtversenyben végzett az élen, a rájátszást négy döntetlen után a „hirtelen halál” partiban nyerte meg az amerikai nagymester. Két év múlva MVL visszavágott, 2,5-1,5-ös győzelemmel jutott a döntőbe.

A bakui Világkupa elődöntőjében Vachier-Lagrave és Aronjan öldöklő küzdelmet vívott, a világbajnok-jelölti cím is párharcuk tétje volt. A „hirtelen halál” összecsapás során a sötét bábukat választó, így döntetlennel is révbe jutható MVL elhibázott bástyalépése jelentette álmai végét, örökös sakk helyett királya bajba került. Gibraltáron lehetősége nyílott volna a visszavágásra, de Aronjan ezúttal is jobban bírta a nagy feszültséget.

Rapport Richárd veretlenül játszotta végig a 10 fordulós viadalt. A + 9 Élő-pont, tartalmas játszmái méltán érdemelnek elimerést, az oly sok kritikát kapott extrém nyitásai helyett klasszikus sakkot játszott, bizonyította, hogy nagyon érti ezt a játékot. Fájlalhatja, hogy pályafutása eddigi csúcsát jelentő 2752 pontnál nem ilyen stratégiával játszott.

A befejező játéknapon Gledura Benjámin a 12 éves indiai Pragnanadha ellen kiütéses győzelmet aratott. Mesterhármassal kezdett, szupernagymesterekkel sorban remizett, a pihenőnap megtörte lendületét, az orosz Nyikita Vityjugov elleni veresége megfosztotta a még jobb eredmény elérésétől, a + 12,3 Élő-pont dicséri játékát.

Antal Gergely is pluszban zárt,  a 15 éves Kozák Ádám nagy sikert ért el. Bánusz Tamás és Papp Gábor eredménye nagy csalódás. Gara Tícia a második félidőben lendült játékba, női válogatottunk tagjai bravúrokra is képesek voltak, de sok hibát is elkövettek, Élő-pontokat nyertek.

A legjobb női versenyzőnek járó 15 ezer fontos első díjat a svéd Pia Cramling vehette át. A női sakkozás egyik legnagyobb csillaga 54 évesen is hihetetlenül tud küzdenie, imád versenyezni, veretlenségét megőrizve érte el újabb sikerét.

Az élcsoportban az utolsó forduló eredményei:

Levon Aronjan (örmény, 2797, 7) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2781, 7) döntetlen

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2793, 7) – Rapport Richárd (magyar, 2700, 7) döntetlen

Le Quang Liem (vietnami, 2737, 6,5) – Daniil Dubov (orosz, 2694, 7) 1 - 0

Nyikita Vityjugov (orosz, 2732, 6,5) – Mihail Antipov (orosz, 2588, 6,5) 1 - 0

Abhijeet Gupta (indiai, 2610, 6,5) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2724, 6,5) döntetlen

Wang Hao (kínai, 2711, 6,5) – David Howell (angol, 2682, 6,5)  döntetlen

Michael Adams (angol, 2709, 6,5) – Nils Grandelius (svéd, 2647, 6,5)  1 - 0

Ivan Cseparinov (bolgár, 2699, 6,5) – Daniele Vocaturo (olasz, 2609, 6,5) döntetlen

Grigorij Oparin (orosz, 2607, 6,5) – Borisz Gelfand (izraeli, 2697, 6,5) döntetlen

Ori Kobo (izraeli, 2477, 6,5) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2726, 6) döntetlen

Ivan Saric (horvát, 2664, 6) – Kozák Ádám (magyar, 2418, 6) 1 - 0

Gledura Benjámin (magyar, 2612, 5,5) – Praggnanandha R (indiai, 2515, 5,5) 1 - 0

Bánusz Tamás (magyar, 2641, 5) – Sabrina Vega Gutierrez (spanyol, 2427, 5) 1 - 0

Papp Gábor (magyar, 2607, 5) – Harshit Raja (indiai, 2427, 5) 1 - 0

Manuel Bellon Lopez Juan (spanyol, 2334, 5) – Antal Gergely (magyar, 2522, 5) 0 - 1

Gara Tícia (magyar, 2331, 5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2493, 5) döntetlen

Elisabeth Paehtz (német, 2464, 5) – Papp Petra (magyar, 2324, 5)  1 - 0

Erik Blomqvist (svéd, 2502, 4,5) – Gara Anita (magyar, 2350, 4,5) 1 - 0

Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2362, 4,5) – Anasztaszia Paramzina (orosz, 2225, 4,5) 0 – 1

Az első helyért a rájátszás eredményei:

Hikaru Nakamura (amerikai, 2781) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2793) 1,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, 0 – 1, döntetlen)

Rapport Richárd (magyar, 2700) – Levon Aronjan (örmény, 2797) 0 - 2

Levon Aronjan – Maxime Vachier-Lagrave 2,5 – 1,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen, 1 – 0)

A Tradewise Gibraltar Masters végeredménye:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

1

3

GM

Hikaru Nakamura

USA

2781

7,5

2822

2

12

GM

Rapport Richárd

HUN

2700

7,5

2763

3

2

GM

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2793

7,5

2759

4

1

GM

Levon Aronjan

ARM

2797

7,5

2746

5

7

GM

Nyikita Vityjugov

RUS

2732

7,5

2731

11

GM

Nichael Adams

ENG

2709

7,5

2731

7

6

GM

Le Quang Liem

VIE

2737

7,5

2713

8

16

GM

David Howell

ENG

2682

7,0

2760

9

31

GM

Abhijeet Gupta

IND

2610

7,0

2732

10

81

GM

Das Debashis

IND

2501

7,0

2728

11

9

GM

Jan-Krzysztof Duda

POL

2724

7,0

2713

33

GM

Grigorij Oparin

RUS

2607

7,0

2713

13

10

GM

Wang Hao

CHN

2711

7,0

2710

14

32

GM

Daniele Vocaturo

ITA

2609

7,0

2679

15

14

GM

Borisz Gelfand

ISR

2697

7,0

2673

16

25

GM

Sethuraman S. P.

IND

2646

7,0

2672

17

19

GM

Emil Szutovszkij

ISR

2673

7,0

2668

18

15

GM

Daniil Dubov

RUS

2694

7,0

2658

19

116

Lance Henderson De La Fuente

ESP

2429

7,0

2642

20

93

GM

Ori Kobo

ISR

2477

7,0

2638

21

13

GM

Ivan Cseparinov

BUL

2699

7,0

2634

22

18

GM

Alekszandr Motyiljev

RUS

2673

7,0

2633

45

GM

Narayan S.L.

IND

2573

7,0

2633

27

30

GM

Gledura Benjámin

HUN

2612

6,5

2711

30

104

GM

Pia Cramling

SWE

2449

6,5

2659

55

72

GM

Antal Gergely

HUN

2522

6,0

2568

57

123

IM

Kozák Ádám

HUN

2418

6,0

2550

65

34

GM

Papp Gábor

HUN

2607

6,0

2518

72

26

GM

Bánusz Tamás

HUN

2641

6,0

2476

107

156

WGM

Gara Tícia

HUN

2331

5,5

2410

140

160

WGM

Papp Petra

HUN

2324

5,0

2364

158

147

IM

Gara Anita

HUN

2350

4,5

2459

165

143

IM

Lázárné Vajda Szidónia

HUN

2362

4,5

2362

R.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

H.

Élő +-

12

GM

Rapport Richárd

2700

1

1

½

½

1

½

1

1

½

½

7,5

2

9

26

GM

Bánusz Tamás

2641

1

0

1

0

1

½

0

1

½

1

6,0

72

-17,1

30

GM

Gledura Benjámin

2612

1

1

1

½

½

½

½

0

½

1

6,5

27

12,3

34

GM

Papp Gábor

2607

1

1

½

½

0

½

1

0

½

1

6,0

65

-9,5

72

GM

Antal Gergely

2522

1

½

1

½

½

0

1

½

0

1

6,0

55

7,4

123

IM

Kozák Ádám

2418

1

½

½

½

0

1

½

1

1

0

6,0

57

19,2

143

IM

Lázárné Vajda Szidónia

2362

0

1

1

1

0

½

½

0

½

0

4,5

165

-0,4

147

IM

Gara Anita

2350

½

½

0

1

0

1

½

0

1

0

4,5

158

9,4

156

WGM

Gara Tícia

2331

½

0

1

0

0

1

1

½

1

½

5,5

107

19,2

160

WGM

Papp Petra

2324

½

0

½

½

1

½

0

1

1

0

5,0

140

9,4

Verőci Zsuzsa

Fotók: Sophie Triay és John Saunders

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog