Kettős magyar siker a II. Vergani Cup viadalon

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Kettős magyar sikerrel fejeződött be a Velencétől mintegy 35 kilométerre fekvő Villorba településen a II. Vergani Cup. A rajtlistát is vezető Rapport Richárd félpontos előnnyel győzött,  Berkes Ferenc másodikként zárta szereplését, mindketten megőrizték veretlenségüket. Stockholmban a 47. Rilton Cup viadalon legfiatalabb nagymesterünk, Gledura Benjámin hetedik lett a 28 nemzetközi nagymester részvételével is megrendezett nyílt versenyen.

Tizenöt ország 36 sakkozója, köztük 8 nagymester játszott a II. Vergani Cup nyílt versenyen. A kilenc fordulót gyorsított tempóban rendezték meg, háromszor is dupla fordulót kellett játszaniuk a résztvevőknek, játszmánként csak 90-90 perc és lépésenként 30-30 másodperc gondolkodási idővel. Rapport Richárdnak és Berkes Ferencnek két igazi riválisa volt a mezőnyben, a grúz Baadur Dzsobava és au ukrán Anton Korobov. Nagymestereink remiztek velük, majd egymással is.

A II. Vergani Cup végeredménye:

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

K

Élő+/-

1

1

GM

Rapport Richárd

HUN

2700

7,0

45,0

49,5

2498

10

3,4

2

3

GM

Berkes Ferenc

HUN

2662

6,5

48,0

52,0

2498

10

2,5

3

2

GM

Baadur Dzsobava

GEO

2690

6,5

46,5

50,5

2481

10

-1,2

4

4

GM

Anton Korobov

UKR

2652

6,5

46,5

50,0

2509

10

4,4

5

5

GM

Aloyzas Kveinys

LTU

2547

6,0

44,0

48,0

2485

10

7,9

6

8

IM

Harshit Raja

IND

2427

5,5

46,5

49,5

2511

10

18,9

7

20

Srivatshav P Rahul

IND

2317

5,5

42,5

46,5

2394

20

36,4

8

14

IM

Zirina Kharisma Sukandar

INA

2387

5,5

42,0

44,5

2419

10

12,8

9

10

IM

Florian Mesaros

AUT

2406

5,5

40,0

43,0

2402

10

8,9

10

17

FM

Felix Blohberger

AUT

2367

5,5

39,0

42,0

2337

20

13,0

11

25

FM

Enes Tanriverdi

TUR

2259

5,5

33,0

35,5

2312

40

66,0

12

7

IM

Iniyan P

IND

2466

5,0

40,5

44,0

2389

10

-4,0

20

15

IM

Juhász Ármin

HUN

2372

4,5

32,5

34,5

2280

10

-11,1

(36 résztvevő)

Stockholmban huszonegy ország 126 sakkozója, 28 nemzetközi nagymester is játszott a 47. Rilton Cup nyílt tornán. A rajtlistát az indiai Krishnan Sasikiran vezette, a hazai pályán játszók 29 fős csoportja mellett 23 indiai sakkozó volt a mezőnyben. Egyetlen magyarként legfiatalabb nagymesterünk, Gledura Benjámin csatázott a 9 fordulós viadalon. Hetedik volt a rangsorban, és hetedikként zárta szereplését. A nyolcadik fordulóig őrizte veretlenségét, a norvég Johan Salomontól kapott ki, befejező partjában a rajtlistán második lengyel Michal Krasenkowra mért vereséget, 7 Élő-pontot gyűjtött.

Meglepő sikert ért el az orosz trió, jóval esélyesebb nagymestereket megelőzve foglalták el a dobogós helyeket. A 20 éves Kirill Alekszejenko és Makszim Csigajev megőrizte veretlenségét, Alekszejenko utolsó négy partiját megnyerve ért elsőként célba.

A 47. Rilton Cup végeredménye:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Perf.

Élő+/-

1

9

GM

Kirill Alekszejenko

RUS

2590

7,5

43,5

48,0

36,0

2738

15,3

2

15

GM

Makszim Csigajev

RUS

2555

7,0

43,5

47,0

34,5

2677

13,7

3

11

GM

Mihail Antipov

RUS

2588

7,0

41,0

44,5

34,5

2681

10,3

4

16

GM

Allan Stig Rasmussen

DEN

2543

7,0

40,5

44,5

34,0

2641

11,1

5

29

GM

Johan Salomon

NOR

2475

6,5

47,0

50,5

34,5

2654

22,0

6

12

GM

Chitharambaram Aravindh

IND

2586

6,5

46,0

49,5

34,5

2668

10,4

7

7

GM

Gledura Benjámin

HUN

2613

6,5

45,0

49,5

35,0

2666

7,0

8

6

GM

Jon Ludvig Hammer

NOR

2620

6,5

43,5

47,5

31,5

2621

1,1

9

1

GM

Krishnan Sasikiran

IND

2680

6,5

42,0

45,5

28,5

2549

-9,4

10

3

GM

Kacper Piorun

POL

2651

6,0

46,5

51,0

36,5

2671

2,8

11

8

GM

Aryan Tari

NOR

2593

6,0

46,0

49,0

34,0

2586

0,5

12

4

GM

Nils Grandelius

SWE

2647

6,0

45,5

49,0

34,5

2636

-0,8

(126 résztvevő)

Gledura Benjámin eredményei:

F.

R.

Név

Élő

FED

Pont

Res.

Élő+/-

1

69

IM

Johan Furhoff

2315

SWE

4,5

s 1

1,50

2

48

MK

Arszenij Nyeszterov

2388

RUS

5,0

w 1

2,20

3

22

IM

Praggnanandhaa R

2517

IND

5,0

s ½

-1,30

4

28

IM

Koen Leenhouts

2478

NED

5,5

w 1

3,20

5

12

GM

Chitharambaram Vr. Aravindh

2586

IND

6,5

s ½

-0,40

6

18

GM

Person Tiger Hillarp

2537

SWE

5,5

w ½

-1,00

7

20

GM

Srinath Narayanan

2532

IND

5,5

s 1

3,90

8

29

GM

Johan Salomon

2475

NOR

6,5

w 0

-6,90

9

2

GM

Michal Krasenkow

2671

POL

5,5

s 1

5,80

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az utolsó forduló előtt Carlsennel az éltáblán a Valerenga Sjakklubb vezet
2018. 10. 17.

Halkidikiben négy csapat az élen, a női együttesek versenyében a várt eredmények születtek
2018. 10. 16.

Rangadót nyert az Alkaloid, Ding Liren legyőzte Szvidlert
2018. 10. 15.

Hanti-Manszijszkban a női kieséses rendszerű világbajnokságon Hoang Thanh Trang és Gara Anita játszik
2018. 10. 15.

A Klubcsapatok Európa-kupáján Wojtaszek remizett Carlsennel, hat csapat nyerte meg harmadik mérkőzését
2018. 10. 14.

Magnus Carlsen a Klubcsapatok Európa-kupáján győzelemmel mutatkozott be
2018. 10. 13.

Az Európa-kupán az esélyes csapatok sikerrel vették az első akadályt
2018. 10. 12.

Magnus Carlsen is játszik a pénteken kezdődő Klubcsapatok Európa-kupáján
2018. 10. 11.

Kettős kínai siker, felemás magyar szereplés a sakkolimpián
2018. 10. 09.

Női válogatottunk nagyszerű sikerként ötödik lett a sakkolimpián
2018. 10. 06.

Batumiban az utolsó fordulóra maradt a döntés, több csapat is éremért küzdhet
2018. 10. 05.

Csapataink kettős vereséget szenvedtek, a lengyel férfi válogatott legyőzte a címvédő amerikai együttest
2018. 10. 04.

Női csapatunk szenzációs sikere az India elleni 3-1-es győzelem, együttesünk nyolc forduló után negyedik 
2018. 10. 03.

Női válogatottunk remekelt a szerbek ellen, férficsapatunk kikapott a franciáktól
2018. 10. 02.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 12 ponttal előzi meg kihívóját, Fabiano Caruanát
2018. 10. 01.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog