Howell remivel is megőrizte első helyét, Erdős remek győzelemmel továbbjutó helyen 

Címkék: 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk

A Minszkben zajló Európa-bajnokságon két fordulóval a befejezés előtt Erdős Viktor holtversenyben a 16., ez továbbjutó helyet jelent számára. A mai játéknapon az azerbajdzsáni Rauf Mamedvot remek játékkal győzte le. Megnyerte kilencedik partiját Berkes Ferenc, Lékó Péter és Gledura Benjámin is. Prohászka Péter hősies küzdelemben, 121 lépésben mentette döntetlenre tiszthátrányos állását az örmény Szergej Movszeszjannal szemben, remizett Ruck Róbert is. Bánusz Tamás második vereségét szenvedte el. Az angol David Howell megőrizte félpontos előnyét, négyen 7 pontosok, 18 fős a következő pontcsoport, amelynek tagja Erdős. Prohászka és Berkes 6, Lékó és Gledura 5,5, Bánusz 5, Ruck 4,5 pontos. A 11 fordulós viadalról huszonketten harcolják ki a továbbjutást, az élcsoportban hatan tavalyi eredményüknek köszönhetően nagyobb feszültség nélkül sakkozhatnak, a díjakért, az Élő-pontokért küzdhetnek.

18. Európa-bajnokság 2017 Minszk

Fehéroroszország fővárosában nagymestereink eredményes játéknapot zártak, négy győzelem és két döntetlen mellett egy vereség a mai mérlegük. A legértékesebb nyerést Erdős  Viktor érte el, az azerbajdzsáni olimpikont, Rauf Mamedovot győzte le. A királyindiai védelmű partiban jó érzékkel választott egy ritkább változatot, vezérszárnyi akcióját ellenfele a királyszárnyi előrenyomulással nem tudta ellensúlyozni, döntő anyagi hátrányba került, a 39. lépés után kapitulált. Erdős a győzelemmel továbbjutó helyen várhatja a tizedik fordulót, a 2014-es kontinensbajnok Alekszandr Motiljev elleni ütközetét.

Óriási csatában harcolta ki a döntetlent Prohászka Péter az örmény olimpiai bajnok Szergej Movszeszjannal szemben. Ezúttal komoly hátrányba került, kevés esélyt adtunk a megmenekülésére, de a nyerést már zsebben érző Movszeszjan pontatlan volt, Prohászka kedvező körülmények között áldozhatta huszárját a hetedik sorra előretört gyalogért. Az örmény sakkozó tisztelőnyét nem tudta érvényesíteni a rossz sarokmező miatt, Péter elkerülte a csapdákat, 121 lépést követően kötöttek békét. Prohászkának messze a legnehezebb a párosítása, következő partiját Etienne Bacrot ellen sötéttel játssza. A francia klasszis egy játszmát játék nélkül vesztett, késve érkezett a fordulóra, elaludt…

Berkes Ferenc izgalmas csatában javított tegnapi veresége után. Az izraeli Avital Boruchovsky a meglehetősen eredeti megnyitású partiban hátrányba került, de Berkes taktikai elnézését tisztáldozattal kihasználta, közel került a döntetlen eléréséhez. A kritikus állásban a jó folytatást nem találta meg, Feco ismét akcióba lendülhetett, többet nem hibázott.

Lékó Péter nem könnyen, de megadásra kényszerítette a török Vahap Sanalt. Hosszas előkészítés után indult meg királyszárnyi akciója, a vonalnyitás után hadereje egyre fenyegetőbbé vált, Sanal a bástyák cseréjével sem menekülhetett meg a vereségtől.

Gledura Benjámin kissé kockázatos nyitást játszott meg a lett Nyikita Meskovs ellen, aki kedvezőbb pozíciójában rossz tervet választva került hátrányba. Legfiatalabb nagymesterünk a felkínált esélyt hibátlanul használta ki.

Az előző fordulóban elszenvedett vereség rányomta bélyegét Bánusz Tamás játékára, ellenállás nélkül vesztett az izraeli Ori Kobi ellen. Ruck Róbert erejéből csak remire futotta.

Az angol David Howell remivel is megőrizte éllovasi pozícióját, négyen követik félpontos hátránnyal. A 3 partiból egy ponttal kezdő tavalyi bronzérmes grúz Baadur Dzsobava hatos nyerősorozattal már éremért küzd. A kontinensbajnokság felfedezettje az örmény Arman Mikaeljan, a 21 esztendős nemzetközi mester vereséggel rajtolt, majd 7 pontot gyűjtött.

Az élcsoportban hatan már a tavalyi Eb-ről továbbjutottak, nagy számolgatás is kezdődhet, hogy holtverseny esetén kinek kedvezőbb a különböző számítás, első kritérium a pontcsoporton belül az egymás elleni eredmény, majd a Bucholz-pontszám.

18. Európa-bajnokság 2017 Minszk

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

David Howell (angol, 2684, 7) – Anton Demcsenko (orosz, 2629, 6,5)  döntetlen

Ivan Cseparinov (ECU, 2688, 6,5) – Makszim Matlakov (orosz, 2714, 6)  0 - 1

Gawain Jones (angol, 2654, 6) – Baadur Dzsobava (grúz, 2713, 6)  0 - 1

Maxim Rodhstein (izraeli, 2698, 6) – Alekszandr Simanov (orosz, 2642, 6)  döntetlen

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2696, 6) – Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2627, 6) döntetlen

Jevgenyij Romanov (orosz, 2636, 6) – Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2682, 6) döntetlen

Alekszandr Motiljev (orosz, 2665, 6) – Daniel Fridman (német, 2605, 6)  döntetlen

Arman Mikaeljan (örmény, 2444, 6) – David Anton Guijarro (spanyol, 2660, 6)  1 - 0

Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2559, 6) – Daniil Dubov (orosz, 2660, 6)  döntetlen

David Navara (cseh, 2739, 5,5) – Ivan Ivanisevic (szerb, 2638, 5,5)  1 - 0

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2723, 5,5) – Sebastien Maze (francia, 2619, 5,5) döntetlen

Jurij Kuzubov (ukrán, 2637, 5,5) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2718, 5,5) döntetlen

Mustafa Yilmaz (török, 2630, 5,5) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2712, 5,5)  döntetlen

Ivan Popov (orosz, 2618, 5,5) – Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2700, 5,5)  döntetlen

Zdenko Kozul (horvát, 2617, 5,5) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2693, 5,5)  0 - 1

Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2690, 5,5) – Ivan Saric (horvát, 2618, 5,5)  1 - 0

Erdős Viktor (magyar, 2614, 5,5) – Rauf Mamedov (azerbajdzsáni, 2689, 5,5)  1 - 0

Szergej Movszeszjan (örmény, 2680, 5,5) – Prohászka Péter (magyar, 2596, 5,5)  döntetlen

Avital Boruchovsky (izraeli, 2557, 5) – Berkes Ferenc (magyar, 2654, 5)  0 - 1

Ori Kobo (izraeli, 2476, 5) – Bánusz Tamás (magyar, 2616, 5)  1 - 0

Lékó Péter (magyar, 2703, 4,5) – Vahap Sanal (török, 2533, 4,5)  1 - 0

Nyikita Meskovs (lett, 2504, 4,5) – Gledura Benjámin (magyar, 2602, 4,5)  0 - 1

Ruck Róbert (magyar, 2557, 4) – Roman Grib (fehérorosz, 2415, 4) döntetlen

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

 Pont 

 TB3 

 TB4 

1

18

David Howell

ENG

2684

7,5

42,5

46,5

14,5

2

59

Anton Demcsenko

RUS

2629

7,0

46,5

51,0

14,7

3

5

Makszim Matlakov

RUS

2714

7,0

45,5

50,5

12,0

4

216

Arman Mikaeljan

ARM

2444

7,0

45,0

47,5

35,1

5

6

Baadur Dzsobava

GEO

2713

7,0

43,5

47,0

2,8

6

19

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2682

6,5

49,0

52,5

6,6

7

79

Daniel Fridman

GER

2605

6,5

48,5

52,0

18,6

8

10

Maxim Rodhstein

ISR

2698

6,5

47,5

52,5

7,4

9

31

Daniil Dubov

RUS

2660

6,5

47,5

51,5

6,3

10

16

Ivan Cseparinov

ECX

2688

6,5

47,0

51,0

8,5

11

46

Alekszandr Simanov

RUS

2642

6,5

46,0

50,5

9,1

12

13

Jan-Krzysztof Duda

POL

2693

6,5

45,5

50,0

2,7

13

43

Emil Szutovszkij

ISR

2646

6,5

45,5

50,0

6,5

14

12

Jevgenyij Tomasevszkij

RUS

2696

6,5

45,5

50,0

5,7

15

1

David Navara

CZE

2739

6,5

45,5

49,0

-1,0

16

28

Alekszandr Motiljev

RUS

2665

6,5

43,0

47,0

4,8

71

Erdős Viktor

HUN

2614

6,5

43,0

47,0

11,0

18

124

Alekszej Alekszandrov

BLR

2559

6,5

43,0

46,0

19,1

19

61

Ivan Salgado Lopez

ESP

2627

6,5

42,5

46,5

5,3

20

14

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2690

6,5

42,0

46,0

5,0

21

22

Alekszander Arescsenko

UKR

2677

6,5

42,0

46,0

6,1

22

54

Jevgenyij Romanov

RUS

2636

6,5

41,5

44,5

5,7

23

84

Arman Paszhikjan

ARM

2603

6,5

40,0

43,5

8,4

24

45

Szergej Zsigalko

BLR

2643

6,0

48,0

51,5

1,5

25

30

David Anton Guijarro

ESP

2660

6,0

47,5

51,5

2,4

26

11

Etienne Bacrot

FRA

2696

6,0

47,0

51,5

4,0

34

Igor Kovalenko

LAT

2657

6,0

47,0

51,5

4,9

28

87

Benjamin Bok

NED

2598

6,0

47,0

51,0

14,2

29

72

Hrant Melkumjan

ARM

2613

6,0

47,0

50,5

8,5

30

104

Davit Dzsodzsua

GEO

2581

6,0

47,0

50,5

14,2

116

Luka Pajcsadze

GEO

2568

6,0

47,0

50,5

16,1

32

9

Arkadij Naiditsch

AZE

2700

6,0

46,5

51,0

2,1

33

36

Gawain Jones

ENG

2654

6,0

46,0

49,5

3,5

34

91

Josep Manuel Lopez Martinez

ESP

2597

6,0

45,5

49,0

2,6

35

75

Vlagyimir Oniscsuk

UKR

2608

6,0

45,5

48,5

6,3

36

2

Dmitrij Andrejkin

RUS

2723

6,0

45,0

49,0

-4,4

37

94

Prohászka Péter

HUN

2596

6,0

45,0

48,0

17,0

38

109

Dmitrij Bocsarov

RUS

2574

6,0

45,0

47,5

15,2

39

105

Dimitrios Mastrovasilis

GRE

2580

6,0

45,0

47,0

15,0

40

106

Mihail Antipov

RUS

2576

6,0

44,5

47,5

9,1

46

35

Berkes Ferenc

HUN

2654

6,0

42,5

46,5

0,0

87

8

Lékó Péter

HUN

2703

5,5

43,0

47,5

-9,8

110

85

Gledura Benjámin

HUN

2602

5,5

37,5

41,5

-10,1

130

69

Bánusz Tamás

HUN

2616

5,0

42,5

46,5

-9,5

200

128

Ruck Róbert

HUN

2557

4,5

37,5

40,5

-14,8

(A dőlt betűkkel jelzett sakkozók már a tavalyi Eb-ről továbbjutottak.)

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása:

Makszim Matlakov (orosz, 2714, 7) – David Howell (angol, 2684, 7,5)

Anton Demcsenko (orosz, 2629, 7) – Baadur Dzsobava (grúz, 2713, 7)

Arman Mikaeljan (örmény, 2444, 7) – David Navara (cseh, 2739, 6,5)

Daniil Dubov (orosz, 2660, 6,5) – Maxim Rodhstein (izraeli, 2698, 6,5)

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2696, 6,5) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2646, 6,5)

Jan-Krysztof Duda (lengyel, 2693, 6,5) – Jevgenyij Romanov (orosz, 2636, 6,5)

Alekszandr Simanov (orosz, 2642, 6,5) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2690, 6,5)

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2627, 6,5) – Ivan Cseparinov (ECU, 2688, 6,5)

Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2682, 6,5) – Arman Paszhikjan (örmény, 2603, 6,5)

Daniel Fridman (német, 2605, 6,5) – Alekszander Arescsenko (ukrán, 2677, 6,5)

Alekszandr Motiljev (orosz, 2665, 6,5) – Erdős Viktor (magyar, 2614, 6,5)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2723, 6) – Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2559, 6,5)

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2718, 6) - Mircea-Emilian Parligras (román, 2607, 6,5)

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2712, 6) – Miheil Mcsedlisvili (grúz, 2605, 6)

Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2700, 6) – Marin Bosiocic (horvát, 2603, 6)

Etienne Bacrot (francia, 2696, 6) – Prohászka Péter (magyar, 2596, 6)

Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2608, 6) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2680, 6)

Berkes Ferenc (magyar, 2654, 6) – Dimitrios Mastrovasilis (görög, 2580, 6)

Dmitrij Krjakvin (ukrán, 2560, 5,5) – Lékó Péter (magyar, 2703, 5,5)

Gledura Benjámin (magyar, 2602, 5,5) – Vladimir Hamitevici (moldáviai, 2487, 5,5)

Bánusz Tamás (magyar, 2616, 5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2470, 5)

Eyal Grinbeg (izraeli, 2457, 4,5) – Ruck Róbert (magyar, 2557, 4,5)  

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Magnus Carlsen címvédőként játszik a Grand Chess Tour 2017 leuveni versenyén
2017. 06. 27.

Hanti-Manszijszkban a vb-n az orosz női válogatott és a kínai férficsapat győzött
2017. 06. 26.

Az orosz női csapat fél pontra a bajnoki címtől, a kínai férfi együttes a lengyelekkel játszik az elsőségért
2017. 06. 25.

Párizsban rájátszás után Magnus Carlsen győzött a GCT első versenyén
2017. 06. 25.

A vb-n a kínai férficsapat legyőzte az orosz együttest és átvette a vezetést
2017. 06. 24.

Párizsban az összetett pontversenyben Carlsen egypontos előnnyel vezet 
2017. 06. 24.

Hanti-Manszijszkban a vb hatodik fordulójában nem született meglepetés 
2017. 06. 23.

Párizsban Carlsen nyerte a rapidversenyt, egypontos előnnyel kezdi a villámtornát
2017. 06. 23.

A GCT párizsi rapidversenyén Magnus Carlsen egypontos előnnyel vezet
2017. 06. 22.

A csapat-világbajnokság ötödik fordulója után az orosz válogatottak az élen
2017. 06. 21.

Párizsban az első játéknap, három forduló után Carlsen és So holtversenyben vezet
2017. 06. 21.

A férfi csapatok viadalán kínai-orosz versenyfutás, a női vb-n az orosz együttes legyőzte a címvédő grúzokat
2017. 06. 20.

Párizsban  kezdődik a Grand Chess Tour 2017-es idénye
2017. 06. 19.

A vb harmadik fordulójában pontot vesztett a kínai férficsapat és az orosz női együttes
2017. 06. 19.

Meglepetések a vb második játéknapján, az orosz férficsapat pontot vesztett a törökökkel szemben
2017. 06. 18.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világkupa Hanti Manszijszk, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Sakkolimpia Tromsø, Világranglista, Csapatbajnokság, Női Európa-bajnokság, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Csapat Európa-bajnokság 2013, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix London, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Női Európa-bajnokság 2016, Riga Női Európa-bajnokság 2017, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Wijk aan Zee 2012, Férfi Európa-bajnokság 2012, Tal-emlékverseny, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, 42. sakkolimpia Baku, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Gibraltár, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Aeroflot 2012, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Női csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Csapatbajnokság 2013/14, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, St. Louis USA ch 2017, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, Csapat-világbajnokság 2013, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, La Coruna Rapport Richárd, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Férfi sakkbajnokság, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Grand Chess Tour 2016 London, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Női világbajnokság, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, 60. női bajnokság, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, Szeged Női bajnokság, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix-verseny Chengdu, 61. Női bajnokság Hévíz, Ningbo csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Grand Prix 2017 Moszkva, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Klubcsapatok Európa-kupája, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Csapatbajnokság 2016/17, 32. Mitropa-kupa Meissen, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz csapatbajnokság 2012, 63. Férfi bajnokság Gyula, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, SportAccord Peking, Európa-bajnokság 2016, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, Szaratov Lékó Péter, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, U16-os sakkolimpia Győr, Orosz csapatbajnokság 2013, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, 62. férfi bajnokság, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Rapport Richard, Sencsen 2017, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Prix Kazany, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 40. sakkolimpia Isztambul, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, Kazany Grand Prix, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, V. Grand Slam-döntő, Mi is történt 2016-ban, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, 33. Mitropa-kupa, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Csapatbajnokság 2014/15, Malmő Lékó Péter, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, A 2012-es év krónikája, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Sharjah Masters 2017 Gledura, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Csapatbajnokság 2012/13, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, Malmő Lékó Péter, Orosz csapatbajnokság, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, Rapport Richárd, Grand Prix 2017, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Rapid-világbajnokság Asztana, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világbajnoki ciklus, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Grand Prix-verseny Chengdu, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog