Howell remivel is megőrizte első helyét, Erdős remek győzelemmel továbbjutó helyen 

Címkék: 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk

A Minszkben zajló Európa-bajnokságon két fordulóval a befejezés előtt Erdős Viktor holtversenyben a 16., ez továbbjutó helyet jelent számára. A mai játéknapon az azerbajdzsáni Rauf Mamedvot remek játékkal győzte le. Megnyerte kilencedik partiját Berkes Ferenc, Lékó Péter és Gledura Benjámin is. Prohászka Péter hősies küzdelemben, 121 lépésben mentette döntetlenre tiszthátrányos állását az örmény Szergej Movszeszjannal szemben, remizett Ruck Róbert is. Bánusz Tamás második vereségét szenvedte el. Az angol David Howell megőrizte félpontos előnyét, négyen 7 pontosok, 18 fős a következő pontcsoport, amelynek tagja Erdős. Prohászka és Berkes 6, Lékó és Gledura 5,5, Bánusz 5, Ruck 4,5 pontos. A 11 fordulós viadalról huszonketten harcolják ki a továbbjutást, az élcsoportban hatan tavalyi eredményüknek köszönhetően nagyobb feszültség nélkül sakkozhatnak, a díjakért, az Élő-pontokért küzdhetnek.

18. Európa-bajnokság 2017 Minszk

Fehéroroszország fővárosában nagymestereink eredményes játéknapot zártak, négy győzelem és két döntetlen mellett egy vereség a mai mérlegük. A legértékesebb nyerést Erdős  Viktor érte el, az azerbajdzsáni olimpikont, Rauf Mamedovot győzte le. A királyindiai védelmű partiban jó érzékkel választott egy ritkább változatot, vezérszárnyi akcióját ellenfele a királyszárnyi előrenyomulással nem tudta ellensúlyozni, döntő anyagi hátrányba került, a 39. lépés után kapitulált. Erdős a győzelemmel továbbjutó helyen várhatja a tizedik fordulót, a 2014-es kontinensbajnok Alekszandr Motiljev elleni ütközetét.

Óriási csatában harcolta ki a döntetlent Prohászka Péter az örmény olimpiai bajnok Szergej Movszeszjannal szemben. Ezúttal komoly hátrányba került, kevés esélyt adtunk a megmenekülésére, de a nyerést már zsebben érző Movszeszjan pontatlan volt, Prohászka kedvező körülmények között áldozhatta huszárját a hetedik sorra előretört gyalogért. Az örmény sakkozó tisztelőnyét nem tudta érvényesíteni a rossz sarokmező miatt, Péter elkerülte a csapdákat, 121 lépést követően kötöttek békét. Prohászkának messze a legnehezebb a párosítása, következő partiját Etienne Bacrot ellen sötéttel játssza. A francia klasszis egy játszmát játék nélkül vesztett, késve érkezett a fordulóra, elaludt…

Berkes Ferenc izgalmas csatában javított tegnapi veresége után. Az izraeli Avital Boruchovsky a meglehetősen eredeti megnyitású partiban hátrányba került, de Berkes taktikai elnézését tisztáldozattal kihasználta, közel került a döntetlen eléréséhez. A kritikus állásban a jó folytatást nem találta meg, Feco ismét akcióba lendülhetett, többet nem hibázott.

Lékó Péter nem könnyen, de megadásra kényszerítette a török Vahap Sanalt. Hosszas előkészítés után indult meg királyszárnyi akciója, a vonalnyitás után hadereje egyre fenyegetőbbé vált, Sanal a bástyák cseréjével sem menekülhetett meg a vereségtől.

Gledura Benjámin kissé kockázatos nyitást játszott meg a lett Nyikita Meskovs ellen, aki kedvezőbb pozíciójában rossz tervet választva került hátrányba. Legfiatalabb nagymesterünk a felkínált esélyt hibátlanul használta ki.

Az előző fordulóban elszenvedett vereség rányomta bélyegét Bánusz Tamás játékára, ellenállás nélkül vesztett az izraeli Ori Kobi ellen. Ruck Róbert erejéből csak remire futotta.

Az angol David Howell remivel is megőrizte éllovasi pozícióját, négyen követik félpontos hátránnyal. A 3 partiból egy ponttal kezdő tavalyi bronzérmes grúz Baadur Dzsobava hatos nyerősorozattal már éremért küzd. A kontinensbajnokság felfedezettje az örmény Arman Mikaeljan, a 21 esztendős nemzetközi mester vereséggel rajtolt, majd 7 pontot gyűjtött.

Az élcsoportban hatan már a tavalyi Eb-ről továbbjutottak, nagy számolgatás is kezdődhet, hogy holtverseny esetén kinek kedvezőbb a különböző számítás, első kritérium a pontcsoporton belül az egymás elleni eredmény, majd a Bucholz-pontszám.

18. Európa-bajnokság 2017 Minszk

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

David Howell (angol, 2684, 7) – Anton Demcsenko (orosz, 2629, 6,5)  döntetlen

Ivan Cseparinov (ECU, 2688, 6,5) – Makszim Matlakov (orosz, 2714, 6)  0 - 1

Gawain Jones (angol, 2654, 6) – Baadur Dzsobava (grúz, 2713, 6)  0 - 1

Maxim Rodhstein (izraeli, 2698, 6) – Alekszandr Simanov (orosz, 2642, 6)  döntetlen

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2696, 6) – Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2627, 6) döntetlen

Jevgenyij Romanov (orosz, 2636, 6) – Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2682, 6) döntetlen

Alekszandr Motiljev (orosz, 2665, 6) – Daniel Fridman (német, 2605, 6)  döntetlen

Arman Mikaeljan (örmény, 2444, 6) – David Anton Guijarro (spanyol, 2660, 6)  1 - 0

Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2559, 6) – Daniil Dubov (orosz, 2660, 6)  döntetlen

David Navara (cseh, 2739, 5,5) – Ivan Ivanisevic (szerb, 2638, 5,5)  1 - 0

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2723, 5,5) – Sebastien Maze (francia, 2619, 5,5) döntetlen

Jurij Kuzubov (ukrán, 2637, 5,5) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2718, 5,5) döntetlen

Mustafa Yilmaz (török, 2630, 5,5) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2712, 5,5)  döntetlen

Ivan Popov (orosz, 2618, 5,5) – Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2700, 5,5)  döntetlen

Zdenko Kozul (horvát, 2617, 5,5) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2693, 5,5)  0 - 1

Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2690, 5,5) – Ivan Saric (horvát, 2618, 5,5)  1 - 0

Erdős Viktor (magyar, 2614, 5,5) – Rauf Mamedov (azerbajdzsáni, 2689, 5,5)  1 - 0

Szergej Movszeszjan (örmény, 2680, 5,5) – Prohászka Péter (magyar, 2596, 5,5)  döntetlen

Avital Boruchovsky (izraeli, 2557, 5) – Berkes Ferenc (magyar, 2654, 5)  0 - 1

Ori Kobo (izraeli, 2476, 5) – Bánusz Tamás (magyar, 2616, 5)  1 - 0

Lékó Péter (magyar, 2703, 4,5) – Vahap Sanal (török, 2533, 4,5)  1 - 0

Nyikita Meskovs (lett, 2504, 4,5) – Gledura Benjámin (magyar, 2602, 4,5)  0 - 1

Ruck Róbert (magyar, 2557, 4) – Roman Grib (fehérorosz, 2415, 4) döntetlen

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

 Pont 

 TB3 

 TB4 

1

18

David Howell

ENG

2684

7,5

42,5

46,5

14,5

2

59

Anton Demcsenko

RUS

2629

7,0

46,5

51,0

14,7

3

5

Makszim Matlakov

RUS

2714

7,0

45,5

50,5

12,0

4

216

Arman Mikaeljan

ARM

2444

7,0

45,0

47,5

35,1

5

6

Baadur Dzsobava

GEO

2713

7,0

43,5

47,0

2,8

6

19

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2682

6,5

49,0

52,5

6,6

7

79

Daniel Fridman

GER

2605

6,5

48,5

52,0

18,6

8

10

Maxim Rodhstein

ISR

2698

6,5

47,5

52,5

7,4

9

31

Daniil Dubov

RUS

2660

6,5

47,5

51,5

6,3

10

16

Ivan Cseparinov

ECX

2688

6,5

47,0

51,0

8,5

11

46

Alekszandr Simanov

RUS

2642

6,5

46,0

50,5

9,1

12

13

Jan-Krzysztof Duda

POL

2693

6,5

45,5

50,0

2,7

13

43

Emil Szutovszkij

ISR

2646

6,5

45,5

50,0

6,5

14

12

Jevgenyij Tomasevszkij

RUS

2696

6,5

45,5

50,0

5,7

15

1

David Navara

CZE

2739

6,5

45,5

49,0

-1,0

16

28

Alekszandr Motiljev

RUS

2665

6,5

43,0

47,0

4,8

71

Erdős Viktor

HUN

2614

6,5

43,0

47,0

11,0

18

124

Alekszej Alekszandrov

BLR

2559

6,5

43,0

46,0

19,1

19

61

Ivan Salgado Lopez

ESP

2627

6,5

42,5

46,5

5,3

20

14

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2690

6,5

42,0

46,0

5,0

21

22

Alekszander Arescsenko

UKR

2677

6,5

42,0

46,0

6,1

22

54

Jevgenyij Romanov

RUS

2636

6,5

41,5

44,5

5,7

23

84

Arman Paszhikjan

ARM

2603

6,5

40,0

43,5

8,4

24

45

Szergej Zsigalko

BLR

2643

6,0

48,0

51,5

1,5

25

30

David Anton Guijarro

ESP

2660

6,0

47,5

51,5

2,4

26

11

Etienne Bacrot

FRA

2696

6,0

47,0

51,5

4,0

34

Igor Kovalenko

LAT

2657

6,0

47,0

51,5

4,9

28

87

Benjamin Bok

NED

2598

6,0

47,0

51,0

14,2

29

72

Hrant Melkumjan

ARM

2613

6,0

47,0

50,5

8,5

30

104

Davit Dzsodzsua

GEO

2581

6,0

47,0

50,5

14,2

116

Luka Pajcsadze

GEO

2568

6,0

47,0

50,5

16,1

32

9

Arkadij Naiditsch

AZE

2700

6,0

46,5

51,0

2,1

33

36

Gawain Jones

ENG

2654

6,0

46,0

49,5

3,5

34

91

Josep Manuel Lopez Martinez

ESP

2597

6,0

45,5

49,0

2,6

35

75

Vlagyimir Oniscsuk

UKR

2608

6,0

45,5

48,5

6,3

36

2

Dmitrij Andrejkin

RUS

2723

6,0

45,0

49,0

-4,4

37

94

Prohászka Péter

HUN

2596

6,0

45,0

48,0

17,0

38

109

Dmitrij Bocsarov

RUS

2574

6,0

45,0

47,5

15,2

39

105

Dimitrios Mastrovasilis

GRE

2580

6,0

45,0

47,0

15,0

40

106

Mihail Antipov

RUS

2576

6,0

44,5

47,5

9,1

46

35

Berkes Ferenc

HUN

2654

6,0

42,5

46,5

0,0

87

8

Lékó Péter

HUN

2703

5,5

43,0

47,5

-9,8

110

85

Gledura Benjámin

HUN

2602

5,5

37,5

41,5

-10,1

130

69

Bánusz Tamás

HUN

2616

5,0

42,5

46,5

-9,5

200

128

Ruck Róbert

HUN

2557

4,5

37,5

40,5

-14,8

(A dőlt betűkkel jelzett sakkozók már a tavalyi Eb-ről továbbjutottak.)

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása:

Makszim Matlakov (orosz, 2714, 7) – David Howell (angol, 2684, 7,5)

Anton Demcsenko (orosz, 2629, 7) – Baadur Dzsobava (grúz, 2713, 7)

Arman Mikaeljan (örmény, 2444, 7) – David Navara (cseh, 2739, 6,5)

Daniil Dubov (orosz, 2660, 6,5) – Maxim Rodhstein (izraeli, 2698, 6,5)

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2696, 6,5) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2646, 6,5)

Jan-Krysztof Duda (lengyel, 2693, 6,5) – Jevgenyij Romanov (orosz, 2636, 6,5)

Alekszandr Simanov (orosz, 2642, 6,5) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2690, 6,5)

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2627, 6,5) – Ivan Cseparinov (ECU, 2688, 6,5)

Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2682, 6,5) – Arman Paszhikjan (örmény, 2603, 6,5)

Daniel Fridman (német, 2605, 6,5) – Alekszander Arescsenko (ukrán, 2677, 6,5)

Alekszandr Motiljev (orosz, 2665, 6,5) – Erdős Viktor (magyar, 2614, 6,5)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2723, 6) – Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2559, 6,5)

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2718, 6) - Mircea-Emilian Parligras (román, 2607, 6,5)

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2712, 6) – Miheil Mcsedlisvili (grúz, 2605, 6)

Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2700, 6) – Marin Bosiocic (horvát, 2603, 6)

Etienne Bacrot (francia, 2696, 6) – Prohászka Péter (magyar, 2596, 6)

Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2608, 6) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2680, 6)

Berkes Ferenc (magyar, 2654, 6) – Dimitrios Mastrovasilis (görög, 2580, 6)

Dmitrij Krjakvin (ukrán, 2560, 5,5) – Lékó Péter (magyar, 2703, 5,5)

Gledura Benjámin (magyar, 2602, 5,5) – Vladimir Hamitevici (moldáviai, 2487, 5,5)

Bánusz Tamás (magyar, 2616, 5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2470, 5)

Eyal Grinbeg (izraeli, 2457, 4,5) – Ruck Róbert (magyar, 2557, 4,5)  

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A 19 éves Artyemijev győzött a férfiak viadalán, Sztefanova remek hajrával nyerte meg a női versenyt
2017. 12. 14.

Aczél Gergely második győzelmét aratta, Berkes Ferenc francia riválisa ellen nyert
2017. 12. 14.

A holtverseny Sztefanovának és Andrejkinnek kedvezett, bolgár és orosz aranyérem a rapidtornán
2017. 12. 13.

Meglepetéssel, Berkes vereségével kezdődött meg a Hetényi Géza emlékverseny 
2017. 12. 13.

Caruana a londoni torna győztese, Carlsen nyerte a Grand Chess Tour pontversenyét
2017. 12. 11.

Nepomnjacsij legyőzte a tisztet elnéző Carlsent, félpontos előnnyel vezet az utolsó forduló előtt
2017. 12. 10.

Caruana és Napomnjacsij félpontos előnnyel vezet Vachier-Lagrave és Carlsen előtt
2017. 12. 09.

Nakamura nem tudta érvényesíteni tisztelőnyét Carlsen ellen, Caruana fél ponttal vezet
2017. 12. 09.

Caruana egypontos előnnyel az élen, az ötödik fordulóban Anand ellen nyert
2017. 12. 06.

Tizenkilenc döntetlen után megszületett az első győzelem, Caruana sötéttel nyert Karjakin ellen
2017. 12. 05.

Folytatódott a remiszéria, Aronjan még időben kínálta a döntetlent Karjakinnak
2017. 12. 04.

Harmadszor is győzött az Aquaprofit és a Paks
2017. 12. 04.

A kiegyenlített erők küzdelmében a második játéknapon is öt döntetlen született
2017. 12. 03.

Öt döntetlen a London Chess Classic első fordulójában
2017. 12. 01.

Az új világranglistán Carlsen előnye 32 pont Aronjan előtt, Rapport és Lékó is javított helyezésén
2017. 11. 30.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog