Gledura remizett Artyemijevvel, nyolcas holtversenyben követi az élen álló négyest

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Az Európa-bajnokság hetedik fordulójában Gledura Benjámin remizett a rajtlistát vezető orosz Vladiszlav Artyemijevvel, félpontos hátránnyal, nyolcas holtversenyben követi az élen álló négyest. A lengyel Kacper Piorun és az izraeli Maxim Rodshtein remizett, a 16 esztendős Andrej Jeszipenko legyőzte az izraeli Borisz Gelfandot, a svéd Nils Grandelius az orosz Alekszandr Predke ellen nyert, befogták a két éllovast. Berkes Ferenc remizett a német Falko Bindrich ellen, Erdős Viktor a bolgár Ivajlo Encsevet győzte le, mindketten a harmadik pontcsoportban 5-5 pontjukkal.

 

A hetedik játéknapon a két éllovas, a lengyel Kacper Piorun és az izraeli Maxim Rodshtein megosztozott a ponton, világos kedvezőbben állt a békekötés pillanatában.

A második táblán Gledura Benjámin a rajtlistát vezető orosz Vladiszlav Artyemijevvel csatázott. A szláv védelmű játszmában nagymesterünk a nyitásból kis előnnyel jött ki, a sorozatos cserék azonban ellenfelének kedveztek. Benji jól védekezett, kiharcolta az értékes döntetlent. A nyolcfős üldöző boly tagja.

A játéknap egyik meglepetése az izraeli Borisz Gelfand veresége, a 2002-ben született orosz Andrej Jeszipenko győzte le a modern sakkozás egyik legnagyobb egyéniségét. Gelfand a szicíliai védelem Szvesnyikov-változatában küzdött meg az ifjú titánnal, abban a variban, amelyet a londoni világbajnoki döntőben Fabiano Caruana és Magnus Carlsen négyszer is tesztelt. Gelfand hátrányosabb pozícióban kombinációs megoldással próbálkozott, de Jeszipenko jól számolt, értékelt, d szabadgyalogja eldöntötte a pont sorsát. Jeszipenko győzelmével holtversenyben vezet!

A svéd Nils Grandelius kihasználta az orosz Alekszandr Predke időzavaros hibáját, az élről várhatja a kontinensviadal hajráját. Meglepő vereséget szenvedett az orosz Daniil Dubov a grúz Levan Pantszulajától.

Fekete napja volt a fehérorosz sakkozóknak. Az örmény Samvel Ter-Sahakjan remekül vezetett támadással győzte le Vladiszlav Kovelevet, az orosz Kirill Alekszejenko feladásra jényszerítette Szergej Zsigalkot. A prágai mesterverseny győztese, a spanyol David Anton Guijarro is felzárkózott az 5,5 pontosok

Berkes Ferenc a német Falko Bindrich ellen a nyitás után jobban állt, de előnye lassan elolvadt. Kockáztatásának eredményeként Bindrich kezdeményezhetett, a végén nagymesterünk örülhetett a döntetlennek.

Erdős Viktor könnyű győzelmet aratott a bolgár, az Eb-n az Európai Sakkszövetség zászlaja alatt játszó Ivajlo Encsev ellen.

Ruck Róbert időzavarban nagyot rontott, kikapott az orosz Alekszej Szaranától. Kozák Ádám hozta a „kötelező” győzelmet. Csiki Endre és Krstulovic Alex vereséget szenvedett, Ongun Tamás Gunes remizett.

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Kacper Piorun (lengyel, 2631, 5,5) – Maxim Rodshtein (zraeli, 2673, 5,5) döntetlen

Gledura Benjámin (magyar, 2630, 5) – Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2736, 5) döntetlen

Alekszandr Predke (orosz, 2611, 5) – Nils Grandelius (svéd, 2694, 5) 0 - 1

Andrej Jeszipenko (orosz, 2603, 5) – Borisz Gelfand (izraeli, 2655, 5) 1 - 0

Zbynek Hracek (cseh, 2578, 5) – Vagyim Zvjagincev (orosz, 2642, 5) döntetlen

Daniil Dubov (orosz, 2703, 4,5) – Levan Pantszulaja (grúz, 2611, 4,5)  0 - 1

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2590, 4,5) – Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2703, 4,5) 1 - 0

Emre Can (török, 2586, 4,5) – Anton Korobov (ukrán, 2686, 4,5) döntetlen

Berkes Ferenc (magyar, 2666, 4,5) – Falko Bindrich (német, 2610, 4,5) döntetlen

Kirill Alekszejenko (orosz, 2644, 4,5) – Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2604, 4,5) 1 - 0

David Anton Guijarro (spanyol, 2643, 4,5) – Rasmus Svane (némer, 2610, 4,5) 1 - 0

Igor Liszij (orosz, 2635, 4,5) – Alexander Huzman (izraeli, 2582, 4,5) döntetlen

Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2574, 4,5) – Alekszandr Rahmanov (orosz, 2629, 4,5) döntetlen

Rainer Buhmann (német, 2568, 4,5) – Marin Bosiocic (horvát, 2614, 4,5) döntetlen

Makszim Csigajev (orosz, 2613, 4,5) – Klementi Szicsev (orosz, 2545, 4,5) döntetlen

Constantin Lupulescu (román, 2611, 4,5) – Johan-Sebastien Christiansen (norvég, 2539, 4,5) döntetlen

Ruck Róbert (magyar, 2521, 4) – Alekszej Szarana (orosz, 2625, 4) 0 - 1

Erdős Viktor (magyar, 2612, 4) – Ivajlo Encsev (ECU, 2490, 4) 1 - 0

Vojtech Zwardon (cseh, 2452, 3) – Csiki Endre (magyar, 2251, 3) 1 - 0

Kozák Ádám (magyar, 2445, 3) – Ougun Sahin (török, 2221, 3) 1 - 0

Viktor Gazik (szlovák, 2535, 2,5) – Krstulovic Alex (magyar, 2351, 2,5)  1 - 0

Ongut Tamás Gunes (magyar, 2197, 1,5) – Kristijan Velkovski (mecedón, 2003, 1,5) döntetlen

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Perf.

Élő+/-

1

13

GM

Maxim Rodshtein

ISR

2673

6,0

2597

29,5

32,5

2882

15,7

2

37

GM

Kacper Piorun

POL

2631

6,0

2580

28,0

31,5

2862

18,0

3

9

GM

Nils Grandelius

SWE

2694

6,0

2575

27,0

30,5

2864

12,2

4

69

GM

Andrej Jeszipenko

RUS

2603

6,0

2523

25,0

28,5

2805

15,5

5

80

GM

Samvel Ter-Sahakjan

ARM

2590

5,5

2612

26,5

29,5

2798

18,5

6

26

GM

Kirill Alekszejenko

RUS

2644

5,5

2592

28,0

31,0

2795

12,6

7

88

GM

Zbynek Hracek

CZE

2578

5,5

2589

26,5

29,5

2772

17,5

8

1

GM

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2736

5,5

2587

30,5

33,5

2797

4,7

9

38

GM

Gledura Benjámin

HUN

2630

5,5

2548

25,0

27,5

2753

10,4

10

28

GM

David Anton Guijarro

ESP

2643

5,5

2541

24,5

27,5

2751

8,7

11

29

GM

Vagyim Zvjagincev

RUS

2642

5,5

2539

27,0

29,5

2750

8,7

12

62

GM

Levan Pantszulaja

GEO

2611

5,5

2531

24,0

27,5

2735

10,6

13

124

GM

Lucas Van Foreest

NED

2515

5,0

2639

28,0

30,5

2731

21,0

14

82

GM

Szergej Azarov

BLR

2585

5,0

2631

31,0

34,0

2741

15,4

15

94

GM

Rainer Buhmann

GER

2568

5,0

2610

27,5

30,5

2716

14,7

16

57

GM

Makszim Csigajev

RUS

2613

5,0

2605

28,5

31,0

2729

11,4

17

110

GM

Johan-SEbastien Christiansen

NOR

2539

5,0

2600

25,5

27,0

2703

16,3

18

16

GM

Berkes Ferenc

HUN

2666

5,0

2590

28,5

32,0

2724

5,6

19

11

GM

Ivan Cseparinov

GEO

2683

5,0

2589

27,0

29,5

2724

4,1

20

91

GM

Alekszej Alekszandrov

BLR

2574

5,0

2577

27,0

30,0

2689

11,7

21

23

GM

Borisz Gelfand

ISR

2655

5,0

2575

28,5

31,0

2710

5,4

22

39

GM

Alekszandr Rahmanov

RUS

2629

5,0

2571

26,0

29,0

2703

7,2

23

42

GM

David Paravjan

RUS

2627

5,0

2567

26,5

30,0

2699

7,1

24

84

GM

Alexander Huzman

ISR

2582

5,0

2561

24,0

27,0

2680

9,8

25

59

GM

Erdős Viktor

HUN

2612

5,0

2559

27,5

30,5

2688

7,5

112

120

GM

Erdős Viktor

HUN

2521

4,0

2533

25,5

28,0

2533

2,4

125

183

IM

Kozák Ádám

HUN

2445

4,0

2496

22,0

24,5

2481

5,0

226

273

FM

Csiki Endre

HUN

2251

3,0

2537

24,0

27,0

2471

68,4

277

242

FM

Krstulovic Alex

HUN

2351

2,5

2469

23,5

24,5

2307

-8,8

334

297

FM

Ongut Tamás Gunes

HUN

2197

2,0

2246

17,5

19,0

2049

-58,6

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

T.

1

9

GM

Nils Grandelius

2694

6

6

GM

Kacper Piorun

2631

37

2

13

GM

Maxim Rodshtein

2673

6

6

GM

Andrej Jeszipenko

2603

69

3

1

GM

Vladiszlav Artyemijev

2736

GM

Zbynek Hracek

2578

88

4

38

GM

Gledura Benjámin

2630

GM

Kirill Alekszejenko

2644

26

5

62

GM

Levan Pantszulaja

2611

GM

David Anton Guijarro

2643

28

6

29

GM

ZVagyim Zvjagincev

2642

GM

Samvel Ter-Sahakajan

2590

80

7

10

GM

Anton Korobov

2686

5

5

GM

Erdős Viktor

2612

59

8

11

GM

Ivan Cseparinov

2683

5

5

GM

Constantin Lupulescu

2611

61

9

63

GM

Alekszandr Predke

2611

5

5

GM

Berkes Ferenc

2666

16

10

23

GM

Borisz Gelfand

2655

5

5

GM

Bogdan-Danuel Deac

2609

67

11

64

GM

Falko Bindrisch

2610

5

5

GM

Jevgenyij Alekszejev

2640

30

12

76

GM

Niclas Huschenbeth

2594

5

5

GM

Igor Liszij

2635

32

13

39

GM

Alekszandr Rahmanov

2629

5

5

GM

Mateusz Bartel

2600

73

14

82

GM

Szergej Azarov

2585

5

5

GM

Szergej Movszeszjan

2627

41

15

84

GM

Alexander Huzman

2582

5

5

GM

David Paravjan

2627

42

67

116

GM

Alekszander Beljavszkij

2526

4

4

IM

Kozák Ádám

2445

183

71

232

FM

Kirill Subin

2370

4

4

GM

Ruck Róbert

2521

120

144

242

FM

Csiki Endre

2251

3

3

IM

Vlachaslau Zarubitski

2404

211

144

242

FM

Krstulovic Alex

2351

Henrik Hesse

2165

307

160

331

Andrej Veljanoski

2613

2

2

FM

Ongut Tamás Gunes

2197

297

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog