Gledura Benjámin mesterhármassal hetes holtversenyben az élen áll

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Tradewise Masters viadalán heten nyerték meg harmadik játszmájukat is. Gledura Benjámin a német Dmitrij Kollars legyőzésével az élcsoport tagja. Rapport Richárd és Papp Gábor döntetlennel, Antal Gergely győzelemmel a népes 2,5 pontos üldöző bolyban. Lázárné Vajda Szidónia, Gara Tícia és Bánusz Tamás nyert, Kozák Ádám és Papp Petra remizett, Gara Anita az orosz szupernagymestertől, Nyikita Vityjugovtól vereséget szenvedett.

 

A tíz fordulós svájci rendszerű tornán heten vették sikerrel a harmadik akadályt is. Legfiatalabb nagymesterünk, Gledura Benjámin az élcsoport tagja, a német Dmitrij KKollars ellen világossal nyert. Negyedik partiját a lengyelek legnagyobb reménységével, Jan-Krzysztof Dudával sötéttel játssza. Rapport Richárd a nyílt versenyek egyik specialistájával, az izraeli Victor Mikhalevskivel osztozott meg a ponton. Papp Gábor az előző fordulóban a rajtlistán harmadik cseh David Navara ellen győztes indiai Das Debashis ellen remizett.

 

A négyszeres gibraltári győztes, ezúttal is címvédőként játszó amerikai Hikaru Nakamura érvényesítette a papírformát, várhatóan két legnagyobb riválisa, az örmény Levon Aronjan és a francia Maxime Vachier-Lagrave a népes 2,5 pontosok csoportjában.

Értékes döntetlennel folytatta szereplését Kozák Ádám, a kétszeres olimpiai bajnok Katyerina Lahnóval remizett. Antal Gergely kihasználta kedvező párosítását. Lázárné Vajda Szidónia, Gara Tícia és Bánusz Tamás is hozta a „kötelezőt”, ez Papp Petrának nem sikerült, csak remizett.

 

Ötszörös bajnoknőnk, Gara Anita harmadik partiját is szupernagymesterrel játszotta. Az orosz Nyikita Vityjugov öt esztendeje Gibraltáron a győztesnek járó trófeát vehette át, második játéknapi kisiklása után Anitát legyőzte.

 

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Federico Perez Ponsa (argentin, 2553, 2) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2781, 2) 0 - 1

Luca Moroni (olasz, 2547, 2) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2724, 2) 0 - 1

Babu Lalith (indiai, 2542, 2) – Michael Adams (angol, 2709, 2) döntetlen

Rapport Richárd (magyar, 2700, 2) – Victor Mikhalevski (izraeli, 2538, 2)  döntetlen

David Howell (angol, 2682, 2) – Nana Dzagnidze (grúz, 2522, 2) 1 - 0

Nils Grandelius (svéd, 2647, 2) – Nitzan Steinberg (izraeli, 2512, 2) 1 - 0

Marija Muzicsuk (ukrán, 2540, 2) – Sethuraman S. P. (indiai, 2646, 2) döntetlen

Dhopade Swapnil (indiai, 2533, 2) – Romain Edouard (francia, 2613, 2) döntetlen

Gledura Benjámin (magyar, 2612, 2) – Dmitrij Kollars (német, 2505, 2) 1 - 0

Papp Gábor (magyar, 2607, 2) – Das Debashis (indiai, 2501, 2) döntetlen

Katyerina Lahno (orosz, 2556, 2) – Kozák Ádám (magyar, 2418, 1,5) döntetlen

Antal Gergely (magyar, 2522, 1,5) – Gary Quillan (angol, 2340, 1,5)  1 - 0

Gara Anita (magyar, 2350, 1) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2732, 1)  0 - 1

Bánusz Tamás (magyar, 2641, 1) – Rout Padmini (indiai, 2325, 1) 1 - 0

Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2362, 1) – Alana Chibnall (ausztrál, 1906, 1) 1 - 0

Gara Tícia (magyar, 2331, 0,5) – Ashley Stewart (angol, 2120, 0,5) 1 - 0

Papp Petra (magyar, 2324, 0,5) – Alan Byron (angol, 2099, 0,5) döntetlen

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

1

3

GM

Hikaru Nakamura

USA

2781

3,0

3279

2

9

GM

Jan-Krzysztof Duda

POL

2724

3,0

3267

3

16

GM

David Howell

ENG

2682

3,0

3246

4

24

GM

Nils Grandelius

SWE

2647

3,0

3236

5

30

GM

Gledura Benjámin

HUN

2612

3,0

3222

6

38

GM

Mihail Antipov

RUS

2588

3,0

3201

7

78

IM

Nino Bacsiasvili

GEO

2504

3,0

3119

8

81

GM

Das Debashis

IND

2501

2,5

2765

9

82

GM

Shardul Gagare

IND

2494

2,5

2753

10

2

GM

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

2793

2,5

2736

11

11

GM

Michael Adams

ENG

2709

2,5

2732

12

12

GM

Rapport Richárd

HUN

2700

2,5

2730

13

25

GM

Sethuraman S. P.

IND

2646

2,5

2715

14

94

GM

Johan Salomon

NOR

2476

2,5

2711

15

14

GM

Borisz Gelfand

ISR

2697

2,5

2708

16

29

GM

Romain Edouard

FRA

2613

2,5

2707

17

63

GM

Babu Lalith

IND

2542

2,5

2704

18

96

IM

Dinara Szaduakasszova

KAZ

2470

2,5

2700

19

65

GM

Viktor ikhalevsky

ISR

2538

2,5

2693

98

IM

Valentin Dragnev

AUT

2466

2,5

2693

21

34

GM

Papp Gábor

HUN

2607

2,5

2685

22

64

GM

Marija Muzicsuk

UKR

2540

2,5

2683

23

6

GM

Le Quang Liem

VIE

2737

2,5

2677

24

39

GM

Rainer Buhmann

GER

2587

2,5

2673

25

1

GM

Levon Aronjan

ARM

2797

2,5

2671

42

72

GM

Antal Gergely

HUN

2522

2,5

2564

67

123

IM

Kozák Ádám

HUN

2418

2,0

2499

68

26

GM

Bánusz Tamás

HUN

2641

2,0

2493

103

143

IM

Lázárné Vajda Szidónia

HUN

2362

2,0

2388

124

156

WGM

Gara Tícia

HUN

2331

1,5

2491

171

147

WGM

Gara Anita

HUN

2350

1,0

2617

180

160

WGM

Papp Petra

HUN

2324

1,0

2345

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

Hikaru Nakamura (amerikai, 2781, 3) – Nils Grandelius (svéd, 2647, 3)

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2724, 3) – Gledura Benjámin (magyar, 2612, 3)

Mihail Antipov (orosz, 2588, 3) – David Howell (angol, 2682, 3)

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2793, 2,5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2504, 3)

Szergej Grigorjanc (orosz, 2568, 2,5) – Levon Aronjan (örmény, 2797, 2,5)

Fernando Peralta (argentin, 2559, 2,5) – Le Quang Liem (vietnami. 2737, 2,5)

Michael Adams (angol, 2709, 2,5) – Alan Pichot (argentin, 2552, 2,5)

Tal Baron (izraeli, 2548, 2,5) – Rapport Richárd, 2700, 2,5)

Borisz Gelfand (izraeli, 2697, 2,5) – Babu Lalith (indiai, 2542, 2,5)

Emil Szutovszkij (izraeli, 2673, 2,5) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2540, 2,5)

Sethuraman S. P. (indiai, 2646, 2,5) – Antal Gergely (magyar, 2522, 2,5)

Shardul Gagare (indiai, 2494, 2,5) – Papp Gábor (magyar, 2607, 2,5)

Pia Cramling (svéd, 2449, 2) – Bánusz Tamás (magyar, 2641, 2)

Kozák Ádám (magyar, 2418, 2) – Pavel Tregubov (orosz, 2575, 2)

Sarin Nihal (indiai, 2524, 2) – Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2362, 2)

Rodrigo Vasquez Schroeder (chilei, 2554, 1,5) – Gara Tícia (magyar, 2331, 1,5)

Ioulia Makka (görög, 2167, 1) – Gara Anita (magyar, 2350, 1)

Enrique Osuna Vega (spanyol, 2102, 1) – Papp Petra (magyar, 2324, 1)

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Stavangerben Carlsen és Caruana rangadójával indul az Altibox szuperverseny
2018. 05. 27.

AZ OSG Baden-Baden nyerte a Bundesligát, tizenkettedik bajnoki címüket ünnepelték
2018. 05. 25.

Ju Wenjun a női sakkozás új világbajnoka, 5,5-4,5-re győzte le Tan Zhongyit
2018. 05. 18.

A női világbajnoki döntő utolsó játszmája előtt Ju Wenjun 5-4-re vezet
2018. 05. 16.

Döntetlen a nyolcadik parti, kölcsönös hibák után Ju Wenjun nyerést hagyott ki
2018. 05. 15.

Óvatos játék után döntetlen a világbajnoki döntő hetedik játszmája, a kihívó Ju Wenjun 4-3-ra vezet
2018. 05. 13.

Tan Zhongyi sötéttel megnyerte a hatodik partit, egy pontra csökkentette hátrányát
2018. 05. 12.

Ju Wenjun a félidőben kétpontos előnnyel vezet, sötéttel nyerte meg az ötödik partit
2018. 05. 09.

Malmőben Vidit és Grandelius holtversenyben végzett az élen
2018. 05. 08.

Gledura sorozatban harmadszor remizett, Grandelius félpontos előnnyel vezet
2018. 05. 07.

A címvédő Tan Zhongyi megnyerte a negyedik játszmát, Ju Wenjun 2,5-1,5-re vezet
2018. 05. 07.

Gledura remizett a harmadik fordulóban, Grandelius félpontos előnnyel az élen
2018. 05. 06.

Sorozatban tizedszer bajnok az Aquaprofit-NTSK, a DVTK ismét ezüstérmes, a Paks  harmadik
2018. 05. 06.

Ju Wenjun megnyerte a döntő harmadik partiját, két pontra növelte előnyét Tan Zhongyival szemben
2018. 05. 06.

A második fordulóban Gledura a kétszeres olimpiai bajnok orosz Morozeviccsel remizett
2018. 05. 05.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog