Döntetlen a vezető kínai duó partija, Hou Ji-fan és Ju Wenjun előnye egy pont

Címkék: Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru

Az Egyesült Arab Emírségbeli Sardzsában zajló Grand Prix-viadal nyolcadik játéknapján a holtversenyben vezető kínai duó, Ju Wenjun és a világbajnoknő Hou Ji-fan  játszmája döntetlennel ért véget. Egy pont az előnyük amongol Tuvshintugs Batchimeg előtt, aki a román Alina L’Ami ellen nyert. Az örmény Elina Danieljan az üzbég Nafisza Muminovát könnyen győzte le. Nyerőesélyt szalasztott el a kínai  Zhao Xue, az orosz Tatjana Koszinceva örülhetett a reminek. Megosztozott a ponton az ukrán Anna Usenyina és az indiai Humpy Koneru, lépésismétléssel gyorsan a katari Zsu Csen és az indiai Dronavalli Harika. A pihenőnap után csütörtökön a kilencedik fordulóra kerül sor.

 

A vezető kínai duó, a világbajnoknő Hou Ji-fan és Ju Wenjun versenyfutása folytatódik, egymás elleni partjukban a katalán megnyitás került terítékre, gondos felkészültségük, az ismert elméleti változatban békés megegyezés született.

A mongol Tuvshintugs Batchimeg kisebb kalandok után legyőzte a román Alina L’Amit, aki az érdekes nyitás után sötéttel még kedvezőbben is állt. A futóátlót nyitó gyaloglépést benézte, az anyagi veszteséget nem tudta elkerülni. A rajtlistán 11. mongol nagymesternő egypontos hátránnyal a második!

A kínai Zhao Xue nagy esélyt szalasztott el. Gyalogáldozattal jutott kezdeményezéshez az orosz Tatjana Koszincevával szemben, de a nyerőesélyt adó vezérlépést nem vette észre, Koszinceva az időzavaros kapkodásban jól bonyolított, kiharcolta a remit.

Az ukrán Anna Usenyina és az indiai Humpy Koneru játszmája egy kicsit hullámzott, hol egyik, hol másik fél állt kedvezőbben, a végén megosztoztak a ponton.

Könnyű Győzelmet aratott az örmény Elina Danieljan, az üzbég Nafisza Muminova szinte ellenállás nélkül vesztett.

Gyors lépésismétléssel ért véget a katari Zsu Csen és az indiai Dronavalli Harika partija.

 

A 8. forduló eredményei:

Zhao Xue (kínai, 2508) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2494) döntetlen (Királyindiai védelem, 50)

Anna Usenyina (ukrán, 2487)  – Humpy Koneru (indiai, 2598) döntetlen  (Vezércsel, 47)

Zsu Csen (katari, 2461) – Dronavalli Harika (indiai, 2521)  döntetlen (Vezércsel, 18)

Ju Wenjun (kínai, 2559) – Hou Ji-fan (kínai, 2661) döntetlen (Katalán megnyitás, 37)

Elina Danieljan (örmény, 2490) – Nafisza Muminova (üzbég, 2315) 1 – 0 (Réti megnyitás, 37

Tuvshintugs Batchimeg (mongol, 2346) – Alina L’Ami (román, 2446)  1 – 0 (Modern védelem, 41)

 

A verseny állása:

1-2. Hou Ji-fan és Ju Wenjun 6,5 pont

3. Tuvshintugs Batchimeg 5,5

4-6. Anna Usenyina,  Dronavalli Harika és Elina Danieljan 4,5

7-8. Zhao Xue és Tatjana Koszinceva 4

9. Humpy Koneru 3,5

10. Nafisza Muminova 2

11. Zsu Csen 1,5

12. Alina L’Ami 1

 

GP Sardzsa   (UAE) 2014. augusztus 25-szeptember 6.

kat. X   (2491)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

1

2

1.

Hou Ji-fan

g

CHN

2661

*

½

.

1

½

.

½

1

1

1

1

.

2743

2.

Ju Wenjun

wg

CHN

2559

½

*

½

½

.

1

1

.

.

1

1

1

2715

3.

Tuvshintugs Batchimeg

wg

MGL

2346

.

½

*

½

.

½

½

½

1

.

1

1

2646

4.

Anna Usenyina

g

UKR

2487

0

½

½

*

½

1

.

.

½

½

.

1

2535

5.

Dronavalli Harika

g

IND

2521

½

.

.

½

*

.

½

0

½

1

½

1

2539

6.

Elina Danieljan

g

ARM

2490

.

0

½

0

.

*

1

½

.

1

1

½

2495

7.

Zhao Xue

g

CHN

2508

½

0

½

.

½

0

*

½

1

.

1

.

4

2516

8.

Tatjana Koszinceva

g

RUS

2494

0

.

½

.

1

½

½

*

0

½

.

1

4

2485

9.

Humpy Koneru

g

IND

2598

0

.

0

½

½

.

0

1

*

½

.

1

2429

10.

Nafisza Muminova

wg

UZB

2315

0

0

.

½

0

0

.

½

½

*

½

.

2

2340

11.

Zsu Csen

g

QAT

2461

0

0

0

.

½

0

0

.

.

½

*

½

2229

12.

Alina L'Ami

wg

ROU

2446

.

0

0

0

0

½

.

0

0

.

½

*

1

2172

 

A csütörtöki 9. forduló párosítása:

Alina L’Ami – Zhao Xue

Nafisza Muminova - Tuvshintugs Batchimeg

Hou Ji-fan – Elina Danieljan

Dronavalli Harika – Ju Wenjun

Humpy Koneru – Zsu Csen

Tatjana Koszinceva – Anna Usenyina

 

Ju Wenjun (2559) – Hou Ji-fan (2661)
Katalán megnyitás [E05]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.Hf3 Fe7 5.Fg2 0-0 6.0-0 dxc4 7.Vc2 a6 8.a4 Fd7 9.Vxc4 Fc6 10.Fg5 Fd5 11.Vc2 Fe4 12.Vd1 h6 13.Fxf6 Fxf6 14.Hc3 Fxf3 15.Fxf3 c6 16.Vb3 Vc7 17.Bfd1 a5 18.Bac1 Fg5 19.e3 Ve7 20.He4

Wang Yue 2010-ben Levon Aronjan ellen a 20.h4 Ff6 21.Fe2 Vb4 22.Vc2 Bd8 23.h5 változatban remizett.

20...Ha6 21.Hxg5 hxg5 22.e4 Hb4

23.d5 exd5 24.exd5 cxd5 25.Fxd5 Bac8 26.Fg2 Bxc1 27.Bxc1 Bd8 28.Bd1 b6 29.h3 Bxd1+ 30.Vxd1 Vf6 31.Vd2 g6 32.b3 Kg7 33.Fb7 Ve5 34.Kg2 Vf6 35.Kg1 Ve5 36.Kg2 Vf6 37.Kg1 Ve5 és döntetlen

 

Zsu Csen (2461) - Harika,D (2521)
Vezércsel [D37]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fe7 5.Ff4 0-0 6.e3 Hbd7 7.c5 He4 8.Bc1 f5 9.He5 Ff6 10.Hxd7 Fxd7 11.Fe2 c6 12.Hxe4 fxe4 13.0-0 Fg5 14.Fe5 Ff6 15.Fg3 Fh4 16.Fe5 Ff6 17.Fg3 Fh4 18.Fe5 Ff6 és döntetlen

 

Batchimeg ,T (2346) - L'Ami,A (2446)
Modern védelem [B06]

1.d4 Hf6 2.g3 g6 3.Fg2 Fg7 4.e4 d6 5.He2 h5 6.h3 c5 7.0-0 cxd4 8.Hxd4 Fd7 9.Fe3 Vc8 10.Kh2 Hc6 11.Hxc6 bxc6 12.Fd4 0-0 13.c4 Fe6 14.b3 a5 15.Hc3 Bd8?!

Kiengedte a kis előnyt. A 15...c5 16.Fe3 h4 17.Vd2 hxg3+ 18.fxg3 Hh5 folytatás jobb volt.

16.Ha4 Ba6 17.Vd2 c5 18.Fc3 Vc7

19.Bad1 Fd7 20.f4

Számításba jött a 20.e5 dxe5 21.Ve3 Fxa4 22.Fxe5 Vb6 23.bxa4 h4 24.g4 változatot választani.

 20...Fxa4 21.bxa4 Hd7 22.Fxg7 Kxg7 23.Vc3+ Kg8 24.Bb1 Hb6 25.Vc2 Vd7 26.Bb5 Ve6 27.Bc1 h4 28.gxh4 Vf6 29.Vd2 Vxh4 30.Ff3? Vf6?

A román sakkozónő elnézte a futóátlót nyitó nyerőlépést.

 

31.e5 Ve6 32.Fb7 Hxc4 33.Bxc4 Vxc4 34.Fxa6 Vxa4 35.Bxa5 Ve4 36.Ff1 c4 37.Fg2 Vf5 38.exd6 c3 39.Bxf5 cxd2 40.Bd5 exd6 41.Bxd2 és sötét feladta

 

Zhao Xue (2508) - Koszinceva,T (2494)
Királyindiai védelem [E97]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.Hf3 0-0 6.Fe2 e5 7.0-0 Hc6 8.d5 He7 9.Hd2 a5 10.a3 Hd7 11.Bb1 f5 12.b4 Kh8 13.f3 Hg8 14.Vc2 Hgf6 15.Fd3 f4 16.Fe2 Bf7

17.c5!? dxc5 18.bxc5 Hxc5 19.Hb5

A gyalogáldozatért a kínai nagymesternő kezdeményezést kapott.

19…b6 20.Hc4 He8 21.Fb2 Be7 22.a4 Hd6 23.Fa3 Hdb7 24.Bfd1 Bd7

25.d6! cxd6 26.Hbxd6 Hxd6 27.Hxb6 He6 28.Hxd7?!

Zhao Xue kihagyta a nyerést a 28.Vc6 Hd4 29.Vxa8 Hxe2+ 30.Kf1 Hc3 31.Hxd7 Hxd1 32.Bxd1 Hc4 33.Ke2 változatban.

28...Hd4 29.Bxd4 exd4 30.Hb6 Bb8 31.Fxd6 Vxd6 32.Hxc8 Bxb1+ 33.Vxb1 Vc5 34.Vb5 Vxc8 35.Vxa5

35...d3 36.Fd1 h5 37.Vd2 Vc5+ 38.Kf1 Ve3 39.Vxe3 fxe3 40.a5 Fd4 41.f4 h4 42.a6 Kg7 43.g3 hxg3 44.hxg3 Kf6 45.Ff3 Fc5 46.Ke1 Fb4+ 47.Kd1 Fc5 48.Ke1 Fb4+ 49.Kd1 Fc5 50.Ke1 Fb4+ és döntetlen

 

Danieljan,E (2490) - Muminova,N (2315)
Réti megnyitás [A11]

1.Hf3 d5 2.c4 c6 3.e3 Hf6 4.Hc3 e6 5.b3 Hbd7 6.Fb2 Fd6 7.Vc2 0-0 8.Fe2 Be8 9.h3 e5 10.cxd5 cxd5 11.Hb5 Hf8 12.Bc1 a6 13.Hxd6 Vxd6 14.0-0 H6d7 15.Vc7 Ve7 16.Bc2 He6 17.Va5 e4 18.Hd4 Vg5 19.Hxe6 Bxe6 20.Bfc1 Be8 21.f4 exf3 22.Fxf3 b5 23.Vc7 Hf8 24.h4 Vf5 25.Vg3 g6 26.Bc5 Fb7 27.Bc7 Fc8 28.B7c5 Fb7 29.e4 Bxe4 30.Fxe4 Vxe4 31.Be1 Vf5 32.Bc7 Fc8 33.Vc3 f6 34.Vxf6 Vxf6 35.Fxf6 Hd7 36.Fd4 Kf8 37.Bec1 és sötét feladta

Usenyina,A (2487) - Koneru,H (2598)
Vezércsel [D38]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Hf3 Hf6 5.Va4+ Hc6 6.e3 0-0 7.Fd2 dxc4 8.Fxc4 Fd6 9.0-0 e5 10.d5 He7 11.e4 h6 12.h3 a6 13.Vc2 Hg6 14.Fe2 Ve7 15.Bfe1 Fd7 16.Fe3 c6 17.dxc6 Fxc6 18.a3 Bac8 19.Hd2 Hf4 20.Ff1 b5 21.Vb3 Fc5

Elsietett volt a csere. 21...Bfd8 22.Bac1 Vb7 jobb volt.

22.Fxc5 Vxc5 23.Vb4 Va7 24.Hf3 Bfe8 25.Bad1 a5 26.Vb3 b4 27.axb4 axb4 28.Vxb4 Bb8 29.Va3 Vb7 30.Va6 Vxa6 31.Fxa6 Bxb2 32.Ff1 Bc2 33.Hd5 H4xd5 34.exd5 Fxd5 35.Hxe5 Ba8 36.Bc1 Bxc1 37.Bxc1 g5 38.f3 Be8 39.Hg4 Kg7 40.Hxf6 Kxf6 41.Kf2 Ba8 42.Bc2 Ba3 43.Bd2 Ke5 44.Be2+ Kf6 45.Bd2 Ke5 46.Be2+ Kf6 47.Bd2 Ke5 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: http://sharjah2014.fide.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog