Carlsen legyőzte a címvédő Eljanovot, félpontos előnnyel vezet

Címkék: Chess.com Masters Man sziget 2017

A Chess.com Masters Man szigeten zajló nyílt versenyének hatodik fordulójában Almási Zoltán sötéttel győzött a királycselt játszó német Niclas Huschenbeth ellen. Lékó Péter szicíliai védelmű csatározásban remizett az indiai Aravindh ellenében. Rudolf Anna az angol Gawain Jones ellen világossal vesztett, Rapport Richárd pihenőnapot vett ki, nem kért párosítást, fél pontot kapott, a 18 fős harmadik pontcsoport tagja. A világbajnok Magnus Carlsen sötéttel könnyen győzte le az ukrán Pavel Eljanovot, aki túlbecsülte esélyeit. Carllsen félpontos előnnyel vezet az indiai Santosh Gujrathi Vidit előtt.

 

Chess.com Masters Man sziget 2017

A norvég világbajnok Magnus Carlsen tökéletesen alkalmazkodik a nyílt versenyre jellemző, a szuperversenyektől merőben eltérő  harcmodorhoz, váratlan nyitásai riválisainak soraiban okoz zavart. A tavalyi viadal győztese, az ukrán olimpiai bajnok Pavel Eljanov rutinos rókának számít, de kedvezőbb esélyű állásában meglepő módom többször is hibázott, Carlsen 29 lépésben nyert.

 

Chess.com Masters Man sziget 2017

Carlsen félpontos előnnyel vezet az indiai Santosh Gujrathi Vidit előtt, aki honfitársa, Harsha ellen nyert. A viadal kétharmada után a 4,5 pontosok csoportjában tizennyolcan, Rapport Richárd a tizedik helyről várja a hajrát. Nem kért párosítást, játék nélkül  gyarapította fél ponttal  a pontszámát.

A német Niclas Huschenbeth a királycsellel próbálta meglepni Almási Zoltánt. A bonyodalmakban azonban ő hibázott, nagymesterünk tovább javított pozícióján.

 

Chess.com Masters Man sziget 2017

Lékó Péter és az indiai Aravindh szicíliai védelmű csatározása pontosztozkodással zárult, Rudolf Anna előkelő helyezésének, magas pontszámának köszönhetően az angol Gawain Jones ellen csatázott, a végjátékban hátrányosabb pozíciójában nem talált védelmet.

 

Chess.com Masters Man sziget 2017

Az élcsoportban a 6. forduló eredményei:

Pavel Eljanov (ukrán, 2734, 4,5) – Magnus Carlsen (norvég, 2827, 4,5)  0 - 1

Emil Szutovszkij (izraeli, 2683, 4) – Fabiano Caruana (amerikai, 2799, 4) döntetlen

Hikaru Nakamura (amerikai, 2781, 4) – Aleksandr Lenderman (amerikai, 2565, 4) döntetlen

Laurent Fressinet (francia, 2657, 4) – Michael Adams (angol, 2738, 4)  döntetlen

Bharathakoti Harsha (indiai, 2394, 4) – Santosh Gujrathi Vidit (indiai, 2702, 4)  0 - 1

Viswanathan Anand (indiai, 2794, 3,5) – Sethuraman S. P. (indiai, 2617, 4) 1 - 0

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2716, 3,5) – Jan Timman (holland, 2573, 3,5)  döntetlen

Alexander Donchenko (német, 2559, 3,5) – Nigel Short (angol, 2698, 3,5) döntetlen

Lékó Péter (magyar, 2679, 3,5) – Chithambaram Aravindh (indiai, 2573, 3,5) döntetlen

Prasanna Vishnu (indiai, 2543, 3,5) – Rusztam Kaszimdzsanov (üzbég, 2676, 3,5)  0 - 1

Rudolf Anna (magyar, 2286, 3,5) – Gawain Jones (angol, 2668, 3,5) 0 - 1

Borisz Gelfand (izraeli, 2737, 3) – Anna Zatonskih (amerikai, 2424, 3,5) 0 - 1

Niclas Huschenbeth (német, 2596, 3) – Almási Zoltán, 2707, 3)  0 – 1

Az élcsoport állása:

H

R

 

Név

FED

Rtg

 TB1 

Perf.

Élő+/-

1

1

GM

Magnus Carlsen

NOR

2827

5,5

2965

9,1

2

12

GM

Santosh Guhrathi Vidit

IND

2702

5,0

2797

6,5

3

3

GM

Fabiano Caruana

USA

2799

4,5

2831

2,8

4

GM

Viswanathan Anand

IND

2794

4,5

2757

-2,0

5

GM

Hikaru Nakamura

USA

2781

4,5

2764

-0,8

6

GM

Michael Adams

ENG

2738

4,5

2707

1,6

8

GM

Pavel Eljanov

UKR

2734

4,5

2783

4,5

16

GM

Emil Szutovszkij

ISR

2683

4,5

2703

3,1

18

GM

Rusztam Kaszimdzsanov

UZB

2676

4,5

2755

7,2

19

GM

Rapport Richárd

HUN

2675

4,5

2736

3,5

20

GM

Szergej Movszeszjan

ARM

2671

4,5

2636

-1,8

23

GM

Gawain Jones

ENG

2668

4,5

2621

-2,3

26

GM

Laurent Fressinet

FRA

2657

4,5

2732

6,2

34

GM

Erwin L’ami

NED

2611

4,5

2720

8,5

35

GM

Ivan Szokolov

NED

2603

4,5

2652

3,8

46

GM

Aleksandr Lenderman

USA

2565

4,5

2802

18,5

22

10

GM

Almási Zoltán

HUN

2707

4,0

2658

-3,4

25

17

GM

Lékó Péter

HUN

2679

4,0

2622

-3,9

64

123

IM

Rudolf Anna

HUN

2286

3,5

2512

33,4

Az élcsoportban a 7. forduló párosítása:

Magnus Carlsen (norvég, 2827, 5,5) – Santosh Gujrathi Vidit (indiai, 2702, 5)

Fabiano Caruana (amerikai, 2799, 4,5) – Gawain Jones (angol, 2668, 4,5)

Aleksandr Lenderman (amerikai, 2565, 4,5) – Viswanathan Anand (indiai, 2794, 4,5)

Dennis Wagner (német, 2564, 4,5) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2781, 4,5)

Michael Adams (angol, 2738, 4,5) – Erwin L’ami (holland, 2611, 4,5)

Nino Bacsiasvili (grúz, 2472, 4,5) – Pavel Eljanov (ukrán, 2734, 4,5)

Anna Zatonskih (amerikai, 2424, 4,5) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2683, 4,5)

Rusztam Kaszimdzsanov (üzbég, 2676, 4,5) – Laurent Fressinet (francia, 2657, 4,5)

Rapport Richárd (magyar, 2675, 4,5) – Dhopade Swapnil (indiai, 2532, 4,5)

Szergej Movszeszjan (örmény, 2671, 4,5) – Ivan Szokolov (holland, 2603, 4,5)

Almási Zoltán (magyar, 2707, 4) – Falko Bindrich (német, 2598, 4

Jan Timman (holland, 2573, 4) – Lékó Péter (magyar, 2679, 4)

Rudolf Anna (magyar, 2286, 3,5) – Prasanna Vishnu (indiai, 2543, 3,5)

Verőci Zsuzsa

Fotük? Maria Emalianova

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Sakkolimpia Tromsø, Világranglista, Csapatbajnokság, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Női Európa-bajnokság 2016, Riga Női Európa-bajnokság 2017, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Csapat Európa-bajnokság 2013, Férfi Európa-bajnokság 2012, Wijk aan Zee 2012, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, Tal-emlékverseny, 42. sakkolimpia Baku, 51. Capablanca emlékverseny, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Gibraltár, Női csapat-világbajnokság 2013, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Aeroflot 2012, Csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, St. Louis USA ch 2017, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VII. Tal-emlékverseny, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, Grand Chess Tour 2016 London, Férfi sakkbajnokság, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, Női világbajnokság, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Mitropa Kupa, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 60. női bajnokság, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, 61. Női bajnokság Hévíz, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, Ningbo csapat-világbajnokság, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix 2017 Moszkva, Grand Prix-verseny Chengdu, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Csapatbajnokság 2016/17, 32. Mitropa-kupa Meissen, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Klubcsapatok Európa-kupája, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, Grand Prix Ankara, Szeged Női bajnokság, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Orosz csapatbajnokság 2012, 62. férfi bajnokság, SportAccord Peking, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, Szaratov Lékó Péter, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, Orosz csapatbajnokság 2013, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, Európa-bajnokság 2016, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, X. Tal-emlékverseny Moszkva, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, Női világbajnoki döntő, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 35. Mitropa-kupa Prága, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Rapport Richard, 42. sakkolimpia Baku, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Sencsen 2017, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Grand Prix 2017 Rapport, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, Grand Prix Kazany, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, V. Grand Slam-döntő, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Chess.com Man sziget 2017, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, 33. Mitropa-kupa, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, 40. sakkolimpia Isztambul, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, Sharjah Masters 2017 Gledura, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Mitropa-kupa 2014, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Aeroflot 2013, ACP Tbiliszi, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, Malmő Lékó Péter, Csapatbajnokság 2012/13, A 2012-es év krónikája, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, Csapatbajnokság 2014/15, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Grand Chess Tour 2016 Leuven, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, Rapid-világbajnokság Asztana, Rapport Richárd, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix-verseny Chengdu, Malmő Lékó Péter, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Világbajnoki ciklus, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Grand Prix 2017, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, A 2013-as esztendő krónikája, Lékó Péter, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog