A vb harmadik fordulójában pontot vesztett a kínai férficsapat és az orosz női együttes

Címkék: Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017

A szibériai olajvárosban, Hanti-Manszijszkban zajló csapat-világbajnokságok harmadik fordulója sem nélkülözte a meglepetéseket. A tartalékos amerikai együttes négy döntetlent ért el a rajtlistát vezető kínai négyessel szemben. Az orosz csapatnak Jan Nepomnjacsij volt a nyerőembere, a lengyelek harmadik győzelmüket érték el. A női csapatok versenyében az orosz válogatott pontot vesztett az azerbajdzsáni együttes ellen, az ukránokkal holtversenyben az élen.

Hanti-Manszijszk  Csapat-világbajnokság 2017

A férfi csapat-világbajnokság harmadik fordulójában két rangadót is játszottak. A bakui olimpián aranyérmes amerikai válogatott nélkülözi három legjobbját, Wesley So, Fabiano Caruana és Hikaru Nakamura a Grand Chess Tour idei versenysorozatának első viadalán, Párizsban szerdán kezdődő versenyén játszik. A tartalékos gárda is remekül tartotta magát a rajtlistát vezető kínai együttessel szemben, a találkozón négy döntetlen született.

 

Hanti-Manszijszk  Csapat-világbajnokság 2017

Bakuban az ukrán csapat 2,5-1,5-re nyert a legerősebb összeállításában szereplő orosz együttes ellen. Az ukránoknál Pavel Eljanov és Andrej Volokityin a két nagy hiányzó, míg az oroszoknál a vesztes gárdából Vlagyimir Kramnyik, Jevgenyij Tomasevszkij és Alekszandr Griscsuk sem tagja a válogatottnak. Az azerbajdzsáni fővárosban Jan Nepomnjacsij aratta az egyetlen győzelmet, akkor is Anton Korobov ellen nyert, az egész pont csak a szépítéshez volt elég, Hanti-Manszijszkban a csapatgyőzelmet jelentette a királyszárnyi akciója.

Harmadik győzelmével vezet a lengyel csapat. Két értékes döntetlen után nyert a török válogatott, két vereséget követően az indiai együttes.

 

A 3. forduló eredményei:

India – Fehéroroszország 2,5 – 1,5

Egyesült Államok – Kína  2 - 2

Samuel Shankland (2676) – Ding Liren (2783)  döntetlen

Varuzhan Akobian (2673) – Yu Yangyi (2749)  döntetlen

Ray Robson (2656) – Wei Yi (2728)  döntetlen

Jeffery Xiong (2658) – Li Chao (2720)  döntetlen

 

Egyiptom – Lengyelország  1 - 3

Törökország – Norvégia 2,5 – 1,5

 

Ukrajna – Oroszország  1,5 – 2,5

Ruszlan Ponomarjov (2712) – Peter Szvidler (2756) döntetlen

Anton Korobov (2711) – Jan Nepomnjacsij (2732) 0 – 1

Alekszander Arescsenko (2649) – Nyikita Vityjugov (2720)  döntetlen

Martyin Kravcsiv (2653) – Vlagyimir Fedoszejev (2703)  döntetlen

 

A XI. férfi csapat-világbajnokság állása:

 

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

1

Lengyelország

*

3

6

8

2

Kína

*

2

5

8

3

Oroszország

*

2

5

8

4

Törökország

2

*

2

4

5

Egyesült Államok

2

*

3

6

6

India

*

2

7

Ukrajna

2

*

2

2

8

Norvégia

*

2

9

Fehéroroszország

½

2

*

1

4

10

Egyiptom

1

½

*

0

3

 

 

A 4. forduló párosítása:

Fehéroroszország – Oroszország

Norvégia – Ukrajna

Lengyelország – Törökország

Kína – Egyiptom

India – Egyesült Államok

 

A női csapat-világbajnokság harmadik fordulójának meglepetése, hogy az orosz női válogatott csak 2-2-öt játszott az azerbajdzsáni együttessel. Az éltáblán Katyerina Lahno, a harmadikon Alekszandra Gorjacskina is világossal remizett. A második táblán Gunay Mammadzava (2368) meggyőző játékkal nyert Valentyina Gunyina (2499) ellen, Olga Girja nagy csatában egyenlített ki.

A lengyelek az amerikai négyessel szemben pontot vesztettek, az amerikai bajnoknő, Sabina-Francesca Foisor nyerése kellett a döntetlenhez.

Az India-Ukrajna találkozón csak egy parti dőlt el, Inna Gaponenko volt a nyerőember. Első győzelmét aratta a kínai csapat. A grúzok érvényesítették a papírformát.

  

A 3. forduló eredményei:

India – Ukrajna 1,5 – 2,5

Lengyelország – Egyesült Államok  2 - 2

Egyiptom – Grúzia  0 - 4

Oroszország – Azerbajdzsán  2 - 2

Kína – Vietnam  2,5 – 1,5

 

A  VI. női csapat-világbajnokság állása:

 

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

1

Oroszország

*

2

3

3

5

8

2

Ukrajna

*

2

5

7

3

Grúzia

*

2

2

4

4

8

4

Lengyelország

2

*

2

4

5

Azerbajdzsán

2

½

*

4

3

6

India

2

*

3

6

7

Kína

1

2

*

3

8

Vietnam

1

*

4

2

9

Egyesült Államok

2

*

1

5

10

Egyiptom

0

0

0

*

0

0

 

A 4. forduló párosítása:

Ukrajna – Vietnam

Azerbajdzsán – Kína

Grúzia – Oroszország

Egyesült Államok – Egyiptom

India – Lengyelország

 

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A GCT párizsi rapidversenyén Magnus Carlsen egypontos előnnyel vezet
2017. 06. 22.

A csapat-világbajnokság ötödik fordulója után az orosz válogatottak az élen
2017. 06. 21.

Párizsban az első játéknap, három forduló után Carlsen és So holtversenyben vezet
2017. 06. 21.

A férfi csapatok viadalán kínai-orosz versenyfutás, a női vb-n az orosz együttes legyőzte a címvédő grúzokat
2017. 06. 20.

Párizsban  kezdődik a Grand Chess Tour 2017-es idénye
2017. 06. 19.

A vb harmadik fordulójában pontot vesztett a kínai férficsapat és az orosz női együttes
2017. 06. 19.

Meglepetések a vb második játéknapján, az orosz férficsapat pontot vesztett a törökökkel szemben
2017. 06. 18.

A csapat-világbajnokságon az orosz női csapat a kínai együttes elleni győzelemmel rajtolt
2017. 06. 17.

Aronjan szenzációs sikere, egypontos előnnyel tornagyőztes
2017. 06. 17.

A női csapat-világbajnokságon a grúz válogatott a címvédő, a rajtlistát az orosz csapat vezeti
2017. 06. 16.

Az orosz sakkozás fekete napja, Kramnyik és Karjakin is vesztett, Aronjan megőrizte félpontos előnyét
2017. 06. 16.

Kína a címvédő, az orosz csapat vezeti a rajtlistát a csapat-világbajnokságon
2017. 06. 15.

Kramnyik legyőzte Carlsent, Aronjan sötéttel nyert Karjakin ellen, félpontos előnnyel vezet
2017. 06. 15.

Aronjan legyőzte Kramnyikot, beérte Nakamurát, egypontos előnnyel állnak az élen
2017. 06. 12.

Öt döntetlen az ötödik játéknapon, Nakamura félpontos előnnyel vezet
2017. 06. 12.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világkupa Hanti Manszijszk, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Sakkolimpia Tromsø, Világranglista, Csapatbajnokság, Női Európa-bajnokság, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Csapat Európa-bajnokság 2013, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix London, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Női Európa-bajnokság 2016, Riga Női Európa-bajnokság 2017, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Wijk aan Zee 2012, Férfi Európa-bajnokság 2012, Tal-emlékverseny, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, 42. sakkolimpia Baku, 51. Capablanca emlékverseny, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, Gibraltár, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Aeroflot 2012, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Női csapat-világbajnokság 2013, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, Csapatbajnokság 2013/14, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, La Coruna Rapport Richárd, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Férfi sakkbajnokság, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Női világbajnokság, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, Grand Chess Tour 2016 London, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, 60. női bajnokság, 61. Női bajnokság Hévíz, Női csapat-világbajnokság, Ningbo csapat-világbajnokság, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Grand Prix 2017 Moszkva, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Grand Prix-verseny Chengdu, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Szeged Női bajnokság, Klubcsapatok Európa-kupája, Grand Prix Ankara, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, SportAccord Peking, Orosz csapatbajnokság 2012, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Európa-bajnokság 2016, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, Szaratov Lékó Péter, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, Orosz csapatbajnokság 2013, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, 62. férfi bajnokság, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 35. Mitropa-kupa Prága, 42. sakkolimpia Baku, Sencsen 2017, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Rapport Richard, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Grand Prix 2017 Rapport, Női világbajnoki döntő, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Kazany Grand Prix, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 33. Mitropa-kupa, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, V. Grand Slam-döntő, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Sharjah Masters 2017 Gledura, Grand Chess Tour 2016 Párizs, A 2012-es év krónikája, Csapatbajnokság 2012/13, ACP Tbiliszi, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Aeroflot 2013, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, Csapatbajnokság 2014/15, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Mitropa-kupa 2014, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Malmő Lékó Péter, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Prix 2017, Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Malmő Lékó Péter, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, Orosz csapatbajnokság, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világbajnoki ciklus, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Grand Prix-verseny Chengdu, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog