A vb harmadik fordulójában pontot vesztett a kínai férficsapat és az orosz női együttes

Címkék: Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017

A szibériai olajvárosban, Hanti-Manszijszkban zajló csapat-világbajnokságok harmadik fordulója sem nélkülözte a meglepetéseket. A tartalékos amerikai együttes négy döntetlent ért el a rajtlistát vezető kínai négyessel szemben. Az orosz csapatnak Jan Nepomnjacsij volt a nyerőembere, a lengyelek harmadik győzelmüket érték el. A női csapatok versenyében az orosz válogatott pontot vesztett az azerbajdzsáni együttes ellen, az ukránokkal holtversenyben az élen.

Hanti-Manszijszk  Csapat-világbajnokság 2017

A férfi csapat-világbajnokság harmadik fordulójában két rangadót is játszottak. A bakui olimpián aranyérmes amerikai válogatott nélkülözi három legjobbját, Wesley So, Fabiano Caruana és Hikaru Nakamura a Grand Chess Tour idei versenysorozatának első viadalán, Párizsban szerdán kezdődő versenyén játszik. A tartalékos gárda is remekül tartotta magát a rajtlistát vezető kínai együttessel szemben, a találkozón négy döntetlen született.

 

Hanti-Manszijszk  Csapat-világbajnokság 2017

Bakuban az ukrán csapat 2,5-1,5-re nyert a legerősebb összeállításában szereplő orosz együttes ellen. Az ukránoknál Pavel Eljanov és Andrej Volokityin a két nagy hiányzó, míg az oroszoknál a vesztes gárdából Vlagyimir Kramnyik, Jevgenyij Tomasevszkij és Alekszandr Griscsuk sem tagja a válogatottnak. Az azerbajdzsáni fővárosban Jan Nepomnjacsij aratta az egyetlen győzelmet, akkor is Anton Korobov ellen nyert, az egész pont csak a szépítéshez volt elég, Hanti-Manszijszkban a csapatgyőzelmet jelentette a királyszárnyi akciója.

Harmadik győzelmével vezet a lengyel csapat. Két értékes döntetlen után nyert a török válogatott, két vereséget követően az indiai együttes.

 

A 3. forduló eredményei:

India – Fehéroroszország 2,5 – 1,5

Egyesült Államok – Kína  2 - 2

Samuel Shankland (2676) – Ding Liren (2783)  döntetlen

Varuzhan Akobian (2673) – Yu Yangyi (2749)  döntetlen

Ray Robson (2656) – Wei Yi (2728)  döntetlen

Jeffery Xiong (2658) – Li Chao (2720)  döntetlen

 

Egyiptom – Lengyelország  1 - 3

Törökország – Norvégia 2,5 – 1,5

 

Ukrajna – Oroszország  1,5 – 2,5

Ruszlan Ponomarjov (2712) – Peter Szvidler (2756) döntetlen

Anton Korobov (2711) – Jan Nepomnjacsij (2732) 0 – 1

Alekszander Arescsenko (2649) – Nyikita Vityjugov (2720)  döntetlen

Martyin Kravcsiv (2653) – Vlagyimir Fedoszejev (2703)  döntetlen

 

A XI. férfi csapat-világbajnokság állása:

 

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

1

Lengyelország

*

3

6

8

2

Kína

*

2

5

8

3

Oroszország

*

2

5

8

4

Törökország

2

*

2

4

5

Egyesült Államok

2

*

3

6

6

India

*

2

7

Ukrajna

2

*

2

2

8

Norvégia

*

2

9

Fehéroroszország

½

2

*

1

4

10

Egyiptom

1

½

*

0

3

 

 

A 4. forduló párosítása:

Fehéroroszország – Oroszország

Norvégia – Ukrajna

Lengyelország – Törökország

Kína – Egyiptom

India – Egyesült Államok

 

A női csapat-világbajnokság harmadik fordulójának meglepetése, hogy az orosz női válogatott csak 2-2-öt játszott az azerbajdzsáni együttessel. Az éltáblán Katyerina Lahno, a harmadikon Alekszandra Gorjacskina is világossal remizett. A második táblán Gunay Mammadzava (2368) meggyőző játékkal nyert Valentyina Gunyina (2499) ellen, Olga Girja nagy csatában egyenlített ki.

A lengyelek az amerikai négyessel szemben pontot vesztettek, az amerikai bajnoknő, Sabina-Francesca Foisor nyerése kellett a döntetlenhez.

Az India-Ukrajna találkozón csak egy parti dőlt el, Inna Gaponenko volt a nyerőember. Első győzelmét aratta a kínai csapat. A grúzok érvényesítették a papírformát.

  

A 3. forduló eredményei:

India – Ukrajna 1,5 – 2,5

Lengyelország – Egyesült Államok  2 - 2

Egyiptom – Grúzia  0 - 4

Oroszország – Azerbajdzsán  2 - 2

Kína – Vietnam  2,5 – 1,5

 

A  VI. női csapat-világbajnokság állása:

 

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

MP

Pont

1

Oroszország

*

2

3

3

5

8

2

Ukrajna

*

2

5

7

3

Grúzia

*

2

2

4

4

8

4

Lengyelország

2

*

2

4

5

Azerbajdzsán

2

½

*

4

3

6

India

2

*

3

6

7

Kína

1

2

*

3

8

Vietnam

1

*

4

2

9

Egyesült Államok

2

*

1

5

10

Egyiptom

0

0

0

*

0

0

 

A 4. forduló párosítása:

Ukrajna – Vietnam

Azerbajdzsán – Kína

Grúzia – Oroszország

Egyesült Államok – Egyiptom

India – Lengyelország

 

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Férficsapatunk 2-2-öt játszott a horvátokkal, női együttesünk vereséget szenvedett
2017. 09. 18.

Női válogatottunk 3-1-es győzelemmel, férficsapatunk döntetlennel rajtolt a Mitropa-kupán
2017. 09. 17.

Vachier-Lagrave legyőzte Szvidlert, Aronjannal játszik az elődöntőben
2017. 09. 17.

Ding Liren világossal nyert Rapport ellen, az amerikai So és az örmény Aronjan is elődöntős
2017. 09. 16.

Rapport gyors remivel kezdte a negyeddöntőt, Aronjan 24 lépésben legyőzte Ivancsukot
2017. 09. 15.

A Világkupán Rapport Richárd harmadik tie-break meccsét is megnyerte, a negyeddöntőbe jutott 
2017. 09. 14.

Rapport második partija örökös sakkal döntetlen, Aronjan, Ding Liren és Ivancsuk már negyeddöntős
2017. 09. 13.

Rapport döntetlennel, Ivancsuk és Fedoszejev győzelemmel kezdte a nyolcaddöntőt
2017. 09. 12.

Rapport Richárd remek taktikával nyolcaddöntős, az orosz Jevgenyij Najer lesz a 16 között az ellenfele
2017. 09. 11.

Carlsen, Kramnyik és Nakamura kiesett, Rapport a továbbjutásért hétfőn rapidozik
2017. 09. 10.

Rapport sötéttel remivel kezdte Li Chao elleni párharcát, Bu Xiangzhi legyőzte Carlsent
2017. 09. 09.

Rapport Richárd remek játékkal továbbjutott, a kínai Li Chao a legjobb 32 között az ellenfele
2017. 09. 08.

Rapport és Erdős is gyorsan remizett, rájátszás dönti el párharcaikat
2017. 09. 07.

Rapport és Erdős is sötéttel remizett az első partiban, Anand világossal kapott ki
2017. 09. 06.

Lékó Péter is tagja a krétai Eb-n szereplő válogatottunknak
2017. 09. 06.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa 2017 Tbiliszi, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Grand Prix London, Csapat Európa-bajnokság 2013, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság 2016, 42. sakkolimpia Baku, Tal-emlékverseny, 51. Capablanca emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Csapat-világbajnokság 2013, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Gibraltár, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Férfi sakkbajnokság, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Mitropa Kupa, Grand Chess Tour 2016 London, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, La Coruna Rapport Richárd, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, VII. Tal-emlékverseny, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, Ningbo csapat-világbajnokság, Női csapat-világbajnokság, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, Szeged Női bajnokság, 61. Női bajnokság Hévíz, Grand Prix-verseny Chengdu, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, 32. Mitropa-kupa Meissen, Grand Prix 2017 Moszkva, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Csapatbajnokság 2016/17, Grand Prix Ankara, Klubcsapatok Európa-kupája, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, SportAccord Peking, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 62. férfi bajnokság, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, 63. Férfi bajnokság Gyula, Orosz csapatbajnokság 2013, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, Szaratov Lékó Péter, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Grand Chess Tour 2017 Leuven, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, Rapport Richard, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Sencsen 2017, 35. Mitropa-kupa Prága, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Női világbajnoki döntő, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 42. sakkolimpia Baku, Grand Prix 2017 Rapport, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Grand Prix Kazany, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Junior világbajnokság Rapport Richárd, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, Mi is történt 2016-ban, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 40. sakkolimpia Isztambul, V. Grand Slam-döntő, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, 33. Mitropa-kupa, Kazany Grand Prix, Sharjah Masters 2017 Gledura, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Aeroflot 2013, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Csapatbajnokság 2012/13, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Mitropa-kupa 2014, Malmő Lékó Péter, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, A 2012-es év krónikája, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, ACP Tbiliszi, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Csapatbajnokság 2014/15, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Rapport Richárd, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Grand Prix 2017, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Grand Prix-verseny Chengdu, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Rapid-világbajnokság Asztana, Lékó Péter, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Világbajnoki ciklus, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Malmő Lékó Péter, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog