Női válogatottunk veretlenül nyerte meg a Mitropa Kupát, a fiúk hatodik vereségükkel utolsók

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour

Az ausztriai Mayrhofenben női válogatottunk már bajnokként játszhatta a 12. Mitropa Kupa utolsó fordulóját. Az olaszok elleni 1-1-gyel csapatunk két meccspontos előnnyel végzett az élen, játszmát sem veszítve győzött Vajda Szidónia, Gara Tícia, Rudolf Anna összeállításban. Kiemelkedő Tícia eredménye, mind a hat partiját megnyerte, szlovákok lettek a harmadikok. A férfiak versenyében ifjúsági csapatunk kikapott az olaszoktól, az utolsó helyen végzett. A bajnok osztrák együttes nagy meglepetésre kiütéses vereséget szenvedett a horvátoktól, a szlovákoké az ezüstérem, a németek harmadikként zártak.

A Mitropa Kupán a bajnoki címek sorsa már az utolsó forduló előtt eldőlt, a befejező játéknapon a helyezésekért folyt a csata. Ifjúsági válogatottunk hatodik vereségét szenvedte el, s végül az utolsó helyen végzett. A rajtlistán is tízedik volt az együttes, de picivel jobb eredményre számítottunk. Különösen nehéz volt az első négy forduló, hiszen az éltáblás, Gledura Benjamin kubai versenye miatt csak az ötödik játéknaptól állt a csapat rendelkezésére, az utóbbi időben erőltetett táblasorrendi „trükközés” sem hozta meg a kívánt hatást. Tavaly győzött a válogatottunk, az ifiknek ez mélyvíz volt, hasznosabb lett volna, ha legalább két rutinos, csapatversenyen már sikerrel szerepelt nagymester erősítette volna az együttest.

Az olaszok ellen Gledura Benjamin és Kozák Ádám partija különösebb izgalom nélkül lett döntetlen. Kántor Gergely egyre nagyobb hátrányba került Michele Godenával szemben, aki a kölcsönös időzavarban sem tudott hibázni. Korpa Bence pozíciója a nyitásban elkövetett baki után „kiegyenesedett”, majd sakkozónk kecsegtető állást ért el, de a kölcsönös kapkodásban eltékozolta előnyét. Érdeklődéssel várjuk olimpiai ezüstérmes nagymesterünk, Ruck Róbert beszámolóját, hogy kapitányként miként látta a küzdelmeket. Sakkozóinkra két nagy feladat is vár még a nyáron, az U18-as Eb-n és az U16-os sakkolimpián játszanak.

Nagy meglepetésre az osztrákok bajnokként kiütéses vereséget szenvedtek a horvátoktól. A szlovákok csak hetedikek voltak a rajtlistán, szép siker az ezüstérem, a németek kissé csalódottak lehetnek, hogy csak a bronzérmet szerezték meg.

Az utolsó forduló eredményei:

Szlovákia – Svájc  2,5 – 1,5

Magyarország – Olaszország  1,5 – 2,5

Gledura Benjamin (2486) – Alberto David (2571) döntetlen (Vezércsel, 31)

Michele Godena (2509) – Kántor Gergely (2416) 1 – 0 (Olasz megnyitás, 60)

Korpa Bence (2432) – Luca Moroni (2437) döntetlen (Angol megnyitás, 44)

Pier Luigi Basso (2428) – Kozák Ádám (2340) döntetlen (Szláv védelem, 33)

Németország – Franciaország  3 - 1

Ausztria I. – Horvátország  0,5 – 3,5

Szlovénia – Csehország  3 - 1

A 34. Mitropa Kupa végeredménye:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

1

Ausztria

 *

3

3

½

2

3

15

21.5

2

Szlovákia

1

 *

2

4

3

13

22.5

3

Németország

1

2

 *

2

3

3

12

21.0

4

Olaszország

½

 *

2

4

9

19.5

5

Horvátország

2

 *

2

2

2

2

9

19.0

6

Szlovénia

2

½

2

 *

3

1

2

2

8

16.5

7

Csehország

½

2

2

1

 *

1

3

8

16.0

8

Svájc

0

2

3

3

 *

2

6

16.0

9

Franciaország

0

1

2

1

2

 *

6

14.0

10

Magyarország

1

1

1

2

2

 *

4

14.0

  1. Ausztria (2546, Kapitány: Ribli Zoltan / TB1: 15 / TB2: 21.5)

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

J.

Átlag

Perf.

K

Élő+/-

1

GM

Markus Ragger

2676

AUT

½

1

1

1

0

½

½

4.5

7

2560

2662

10

-0.9

2

GM

David Shengelia

2573

AUT

1

½

1

1

½

1

0

½

0

5.5

9

2482

2562

10

-1.1

3

IM

Robert Kreisl

2441

AUT

1

0

½

1

½

½

1

½

½

5.5

9

2462

2542

10

12.6

4

IM

Andreas Diermair

2494

AUT

½

0

½

1

0

2.0

5

2436

2364

10

-8.9

5

IM

Mario Schachinger

2416

AUT

0

1

1

1

1

0

4.0

6

2412

2537

10

9.7

  10. Magyarország (2422, Kapitány: Ruck Róbert / TB1: 4 / TB2: 14)

T

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

J.

Átlag

Perf.

K

Élő+/-

1

IM

Gledura Benjamin

2486

HUN

½

½

½

1

½

3.0

5

2558

2630

10

10.0

2

Havasi Gergő

2355

HUN

0

½

0

0

½

0

0

1.0

7

2531

2222

20

-18.4

3

IM

Kántor Gergely

2416

HUN

½

1

0

0

0

1

½

0

3.0

8

2494

2407

10

-1.5

4

IM

Korpa Bence

2432

HUN

½

½

1

1

½

0

0

½

4.0

8

2454

2454

10

2.5

5

FM

Kozák Ádám

2340

HUN

0

½

0

0

1

½

½

½

3.0

8

2399

2312

20

-7.2

Női válogatottunk két döntetlennel fejezte be szereplését, játszmát sem veszítve érvényesítették a papírformát! Gara Tícia mind a hat partiját megnyerte, 35 Élő-ponttal is gazdagodott. Vajda Szidónia az elvárt teljesítményt hozta, Rudolf Anna kis plusszal zárt. A csapat Európa-bajnokság lesz az idei év legfontosabb versenye, jó felkészüléssel ki kell köszörülni a tavalyi sakkolimpiai csorbát.

A címvédő olaszok is veretlenek maradtak, de mégy meccsük döntetlennel fejeződött be. A szlovákok meglepetésre bronzérmesek lettek, a németek kikaptak a második osztrák együttestől, ezzel lecsúsztak a dobogóról.

Az utolsó forduló eredményei:

Szlovákia – Svájc  1 - 1

Magyarország – Olaszország  1 - 1

Vajda Szidónia (2351) – Olga Zimina (2349) döntetlen (Skót négyeshuszárjáték,  31)

Elena Szedina (2326) – Rudolf Anna (2348) döntetlen (Francia védelem, 26)

Németország – Ausztria II. 0- 2

Ausztria I. – Horvátország  2 - 0

Szlovénia – Csehország  1 - 1

A 12. Mitropa Kupa végeredménye:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

1

Magyarország

 *

1

1

2

2

2

2

2

16

15.0

2

Olaszország

1

 *

1

1

1

2

14

12.0

3

Szlovákia

½

1

 *

½

1

2

1

2

2

11

11.5

4

Németország

1

½

 *

1

1

2

2

0

11

10.5

5

Ausztria I

0

1

1

1

 *

½

½

2

9

9.0

6

Csehország

0

½

0

1

 *

1

1

1

2

8

8.0

7

Svájc

0

½

1

0

1

 *

1

2

½

7

7.5

8

Szlovénia

½

1

½

0

½

1

1

 *

1

6

7.0

9

Ausztria II

0

½

0

2

½

1

0

½

 *

2

5

6.5

10

Horvátország

0

0

0

½

0

0

1

0

 *

3

3.0

  1. Magyarország (2350) Kapitány: Ruck Robert / TB1: 16 / TB2: 15)

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

J.

Átlag

Perf.

K

Élő+/-

1

IM

Vajda Szidónia

2351

HUN

½

½

1

½

1

½

4.0

6

2229

2354

10

0.6

2

WGM

Gara Tícia

2333

HUN

1

1

1

1

1

1

6.0

6

2169

2969

20

34.8

3

IM

Rudolf Anna

2348

HUN

1

½

1

1

1

½

5.0

6

2102

2375

20

6.6

Gledura,B (2486) - David,A (2571)
Vezércsel [D58]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fe7 5.Fg5 h6 6.Fh4 0-0 7.e3 b6 8.Fe2 Fb7 9.Fxf6 Fxf6 10.cxd5 exd5 11.b4 c6 12.0-0 Be8 13.Vb3 Hd7 14.b5 c5 15.Hxd5 Fxd4 16.Bad1 He5 17.exd4 c4 18.Vc3 Hxf3+ 19.Fxf3 Fxd5 20.Bfe1 Vd7 21.Fxd5 Vxd5 22.a4 Bxe1+ 23.Bxe1 Bd8 24.Bd1 Be8 25.h3 Be4 26.Vf3 h5 27.Vc3 h4 28.Vf3 Ve6 29.Vc3 Vd5 30.Vf3 Ve6 31.Vc3 és döntetlen

Korpa,B (2432) - Moroni,L (2437)
Angol megnyitás [A13]

1.c4 e6 2.g3 d5 3.Fg2 dxc4 4.Va4+ Hd7 5.Vxc4 a6 6.Vc2 Hgf6 7.Hf3 c5 8.Hc3 Vc7 9.d4 b5 10.Ff4 Vb6 11.a4 Fb7 12.axb5? cxd4 13.Ha4

korpamoroni_1047

13...Fb4+?

Sötétet a 13...Vxb5 14.Hxd4 Vb4+ 15.Fd2 Fxg2 16.Fxb4 Fxb4+ 17.Hc3 Fxh1 hozta volna előnybe, futópár és bástya a vezérért cserébe.

14.Kf1 Vxb5 15.Hxd4 Fxg2+ 16.Kxg2 Vd5+ 17.Hf3 0-0 18.Bac1 e5 19.Fe3 e4 20.Hd4 Vh5 21.h3 Hd5 22.Vb3 Fe7?

korpamoroni_1048

23.g4 Hxe3+ 24.Vxe3 Ve5 25.Hc6 Ve6 26.Hd4 Ve5 27.Hc6 Ve6 28.Hxe7+

Jobb volt a 28.Bhd1 Bae8 29.Vd4 Hb8 30.Hxe7+ Bxe7 31.Hc5 folytatás.

28...Vxe7 29.Bc4 f5 30.gxf5 Bae8?! 31.Hc3 Hf6 32.Bd1 Vb7 33.Bdd4

Mindketten időzavarba kerültek, Bence a 33.b4 Bc8 34.Bdd4 Bxc4 35.Bxc4 folytatással fokozhatta volna előnyét.

33...Vxb2 34.Bb4 Va3 35.Hxe4

A sorozatos cserékkel remire egyszerűsödött az állás.

35...Vxe3 36.fxe3 Hxe4 37.Bxe4 Bxe4 38.Bxe4 Bxf5 39.Be7 Bf7 40.Be8+ Bf8 41.Be5 Bf6 42.Be7 Bf7 43.Be8+ Bf8 44.Be5 Bf6 és döntetlen

Godena,M (2509) - Kántor,G (2416)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Fc4 Hf6 3.d3 Hc6 4.Hf3 Fc5 5.c3 a6 6.Fb3 0-0 7.h3 d5 8.Ve2 Be8 9.Fg5 dxe4 10.dxe4 Fe6 11.Hbd2 h6 12.Fh4 Fxb3 13.axb3 Fe7 14.Hc4 Hd7 15.Fg3 Ff6 16.0-0 Vc8 17.Bfd1 Hf8

godenakantor_1049

18.He3 Hg6 19.Hd5 Fe7 20.b4 Fd6 21.Hd2 b5 22.Vf3 a5 23.bxa5 Hxa5 24.Hf1 Ve6 25.Hfe3 c6? 26.Hb6 Bab8 27.Bxa5 Bxb6 28.Hf5 Fb8 29.Vg4 Bb7?

Kántor Gergely a passzív lépésekkel tálcán kínálta ellenfelének a támadási lehetőséget. Michele Godena szokásához híven időzavarba került, de sajnos az állásban könnyű volt meghúzni a jó lépéseket.

30.h4 h5 31.Vxh5 Hf4 32.Vg4

A 32.Vg5 f6 33.Vg4 Kh8 34.Ba6 nagyobb előnyt adott.

32...g6 33.Ba8 Kh7 34.He3 Ba7?

godenakantor_1050

35.Vxe6 Hxe6 36.Bxa7 Fxa7 37.Hg4 Be7 38.Fxe5 Bb7 39.Bd6 c5 40.Hf6+ Kh6 41.Bc6 Fb6 42.f4

Godena válogathatott a nyerések között. 42.g4 g5 43.He8 Fd8 44.Hd6 Bd7 45.Hxf7+ Bxf7 46.Bxe6+ még meggyőzőbb volt.

42...Fc7 43.Fxc7 Bxc7 44.Bxc7 Hxc7 45.Kf2 Kg7 46.Hd5 He6 47.g4 c4 48.Ke3 Hc5 49.Hc7 Ha4 50.Hxb5 Hxb2 51.Hd6 Hd1+ 52.Kd4 Hf2 53.g5 Hd3 54.f5 He1 55.f6+ Kf8 56.Hxc4 Hf3+ 57.Ke3 Hxh4 58.Kf2 Ke8 59.Kg3 Kd7 60.Kxh4 és sötét feladta

Basso, P (2428) – Kozák,Á (2340)
Szláv védelem [D14]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.cxd5 cxd5 4.Hc3 Hf6 5.Ff4 Hc6 6.e3 Ff5 7.Hf3 e6 8.Vb3 Fb4 9.Fb5 0-0 10.Fxc6 Fxc3+ 11.Vxc3 Bc8 12.He5 Hg4 13.Hxg4 Fxg4 14.Va3 Bxc6 15.Vxa7 Vd7 16.0-0 Ba6 17.Vc5 Bc8 18.Vb4 Bc4 19.Vd2 Vc8 20.b3 Bc2 21.Vxc2 Vxc2 22.Bac1 Bxa2 23.Bxc2 Bxc2 24.f3 Ff5 25.Ba1 Bc8 26.Ba7 b5 27.Fc7 h5 28.h4 b4 29.Bb7 Fc2 30.Bb8 Bxb8 31.Fxb8 Fxb3 32.Fd6 Fc2 33.Fxb4 és döntetlen

Vajda,Sz (2351) - Zimina,O (2349)
Skót négyeshuszárjáték [C47]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Hc3 Hf6 4.d4 exd4 5.Hxd4 Fb4 6.Hxc6 bxc6 7.Fd3 d5 8.exd5 cxd5 9.0-0 0-0 10.Fg5 c6 11.Vf3 h6 12.Fxf6 Vxf6 13.Vxf6 gxf6 14.He2 Fd6 15.Hd4 c5 16.Hf5 Fxf5 17.Fxf5 Bfe8 18.Bae1 Kg7 19.g3 Fe5 20.b3 Fc3 21.Bxe8 Bxe8 22.Bd1 Be5 23.Fg4 d4 24.Kf1 Kf8 25.Fe2 Ke7 26.Fc4 Kf8 27.a4 Bh5 28.h4 Be5 29.Kg2 Kg7 30.Fd3 Kf8 31.Fc4 Kg7 és döntetlen

Szedina,E (2326) - Rudolf,A (2348)
Francia védelem [C02]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.e5 c5 4.c3 Hc6 5.Hf3 Fd7 6.Fe2 Hge7 7.Ha3 cxd4 8.cxd4 Hf5 9.Hc2 Va5+ 10.Fd2 Vb6 11.Fc3 Hb4 12.Hxb4 Fxb4 13.Fxb4 Vxb4+ 14.Vd2 a5 15.Bc1 Vxd2+ 16.Kxd2 He7 17.Bc3 a4 18.Bhc1 Hc6 19.h4 Ke7 20.h5 h6 21.Ke3 Bhb8 22.g4 Hb4 23.Ba1 Hc6 24.Bac1 Hb4 25.Ba1 Hc6 26.Bac1 Hb4 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog