Az orosz Erneszto Inarkijev az Európa-bajnok, Berkes Ferencnek egy pont hiányzott a továbbjutáshoz

Címkék: Európa-bajnokság 2016

A koszovói Gjakovaban az orosz Erneszto Inarkijev elsőségével fejeződött be a meglepetésekben bővelkedő 17. Európa-bajnokság. Inarkijev utolsó partiját sötéttel remizte el a lengyel Kacper Piorunnal, a lett Igor Kovalenko előtt félpontos előnnyel végzett az élen. Kovalenko sötéttel győzte le az orosz Alekszej Goganovot. A harmadik helyen előállt hármas holtverseny a grúz Baadur Dzsobavának kedvezett, a bronzérmet veheti át. A rajtlistát vezető cseh David Navara és a spanyol Francisco Vallejo Pons gyűjtött még 8-8 pontot. Huszonegy sakkozó szerzett 7,5 pontot. közülük hárman nem jutottak tovább. Nagymestereink döntetlenekkel fejezték be a kontinensviadalt, Berkes Ferenc 6,5 ponttal a 44. lett, Prohászka Péter hattal a 74., Antal Gergely a 90. helyen végzett.

Európa-bajnokság 2016

Nagy csatákat és gyors döntetleneket is láttunk a kontinensviadal utolsó fordulójában. Az egypontos előnnyel vezető orosz Erneszto Inarkijev a lengyel Kacper Piorun elleni döntetlennel biztosította be bajnoki címét, folytatta a 2009-ben megkezdődött orosz sikerszériát. A rajtlistán 12. nagymester mesternégyessel rajtolt, két döntetlen után hármas nyerőszériával vette át a vezetést, két sorsdöntő játszmát is megnyert sötéttel. Két remivel már célba ért.

A svájci rendszerre jellemzően az ezüstérmes lett Igor KOvalenko merőben más utat járt be, Bucholz-pontszáma is jól mutatja, hogy „külső körön” kapaszkodott fel. A kilencedik fordulóban túlzott erőszakoskodásának köszönhetően kikapott Inarkijevtől, de a bakit két riválissal szemben elért győzelemmel javította ki.

A grúz Baadur Dzsobava sem tartozott az éremesélyesek közé, négy nyerését megingás követte, a befejező játéknapon nem kis meglepetésre a lengyel Radoslaw Wojtaszeket taszította le a dobogóról.

 cseh David Navara sajnálhatja, hogy Inarkijev ellen „öngyilkos” akcióba kezdett, a spanyol Francisco Vallejo Pons megőrizte veretlenségét.

A francia Laurent Fressinet, az orosz Nyikita Vityjugov, a címvédő Jevgenyij Najer és a bolgár Ivan Cseparinov megbirkózott a nyerés kényszerével, elérték a továbbjutást jelentő helyezést, huszonhárman kvalifikálták magukat a jövő évi Világkupára. Többek között hét orosz, három(!) spanyol, két-két lengyel és fehérorosz sakkozó már készülhet a Batumiban megrendezésre kerülő 128 résztvevős, kieséses rendszerű versenyre.

Európa-bajnokság 2016

Nem könnyű értékelni nagymestereink teljesítményét. A 33 partiból csak hetet tudtak megnyerni, négy játszmát vesztettek. Játékukból hiányzott az egészséges kockázatvállalás. Berkes Ferenc továbbjutási esélyét a 10. fordulóbeli a kecsegető állás elvesztésével tékozolta el, kedvező volt a Bucholz-pontszáma, egy pont hiányzott a továbblépéséhez.

Prohászka Péterhez és Antal Gergelyhez a párosítás nem volt kegyes, sorban kapták a nehéz ellenfeleket, akiket túlságosan is tiszteltek.  

Európa-bajnokság 2016

Az élcsoportban az utolsó forduló eredményei:

Kacper Piorun (lengyel, 2681, 7) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2686, 8,5) döntetlen

Alekszej Goganov (orosz, 2600, 7,5) – Igor Kovalenko (lett, 2644, 7,5) 0 - 1

Baadur Dzsobava (grúz, 2661, 7) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2722, 7,5)  1 - 0

David Navara (cseh, 2735, 7) – Arman Pashikjan (örmény, 2612, 7)  1 - 0

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2700, 7) – Alexander Donchenko (német, 2569, 7) 1 - 0

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2601, 7) – Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2669, 7)  döntetlen

Mladen Palac (horvát, 2577, 7) – Alekszej Drejev (orosz, 2662, 7)  döntetlen

Olexandr Bortnik (ukrán, 2565, 7) – Daniil Dubov (orosz, 2644, 7)  döntetlen

Aryan Tari (norvég, 2558, 7) – Robert Hovhanniszjan (örmény, 2632, 7)  döntetlen

David Anton Guijarro (spanyol, 2616, 7) – Kirill Stupak (fehérorosz, 2535, 7)  döntetlen

Nyikita Vityjugov (orosz, 2721, 6,5) – Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2628, 6,5)  1 - 0

Constantin Lupulescu (román, 2620, 6,5) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2715, 6,5)  1 - 0

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2618, 6,5) – Markus Ragger (osztrák, 2696, 6,5)  1 - 0

Laurent Fressinet (francia, 2692, 6,5) – Zdenko Kozul (horvát, 2591, 6,5)  1 - 0

Zaven Andriaszjan (örmény, 2602, 6,5) – Jurij Krivorucsko (ukrán, 2691, 6,5) döntetlen

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2689, 6,5) – Alekszander Zubov (ukrán, 2612, 6,5) döntetlen

Ivan Cseparinov (bolgár, 2685, 6,5) – Tornike Szanikidze (grúz, 2537, 6,5)  1 - 0

Hedinn Steingrimsso (izlandi, 2574, 6,5) – Jevgenyij Najer (orosz, 2681, 6,5)  0 - 1

Anton Demcsenko (orosz, 2589, 6,5) – David Howell (angol, 2671, 6,5)  1 - 0

Marco Codenotti (olasz, 2428, 6,5) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2666, 6,5)  döntetlen

Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2647, 6,5) – Levan Pantszulaja (grúz, 2613, 6,5) 1 - 0

Manuel Petroszjan (örmény, 2480, 6) – Berkes Ferenc (magyar, 2636, 6) döntetlen

Antal Gergely (magyar, 2539, 5,5) – Viktor Laznicka (cseh, 2668, 5,5)  döntetlen

Luka Draskovic (montenegrói, 2454, 5,5) – Prohászka Péter (magyar, 2593, 5,5) döntetlen

Az élcsoport végeredménye:

 

H.

R.

Ti.

Név

FED

Élő

Pont

 TB 

Perf.

Élő+/-

 

1

12

GM

Erneszto Inarkijev

RUS

2686

9.0

72.5

2882

25.9

 

2

37

GM

Igor Kovalenko

LAT

2644

8.5

67.0

2787

21.2

 

3

26

GM

Baadur Dzsobava

GEO

2661

8.0

73.5

2791

19.4

 

4

1

GM

David Navara

CZE

2735

8.0

72.5

2796

8.6

 

5

5

GM

Francisco Vallejo Pons

ESP

2700

8.0

71.0

2777

10.6

 

6

2

GM

Radoslaw Wojtaszek

POL

2722

7.5

76.0

2763

6.7

 

7

16

GM

Kacper Piorun

POL

2681

7.5

69.0

2708

5.4

 

8

8

GM

Laurent Fressinet

FRA

2692

7.5

68.5

2734

6.6

 

9

60

GM

Alekszej Goganov

RUS

2600

7.5

68.5

2734

19.6

 

10

36

GM

Daniil Dubov

RUS

2644

7.5

68.0

2728

11.4

 

11

3

GM

Nyikita Vityjugov

RUS

2721

7.5

67.0

2732

2.1

 

12

13

GM

Ivan Cseparinov

BUL

2685

7.5

67.0

2691

2.0

 

13

15

GM

Jevgenyij Najer

RUS

2681

7.5

67.0

2693

1.5

 

14

43

GM

Robert Hovhanniszjan

ARM

2632

7.5

66.5

2682

8.9

 

15

33

GM

Szergej Zsigalko

BLR

2647

7.5

66.0

2682

7.8

 

16

72

GM

Mladen Palac

CRO

2577

7.5

66.0

2671

16.0

 

17

50

GM

Ivan Salgado Lopez

ESP

2618

7.5

66.0

2686

11.9

 

18

24

GM

Alekszej Drejev

RUS

2662

7.5

65.5

2663

1.6

 

19

51

GM

David Anton Guijarro

ESP

2616

7.5

65.5

2671

10.5

 

20

94

GM

Kirill Stupak

BLR

2535

7.5

65.5

2672

20.2

 

21

19

GM

Liviu-Dieter Nisipeanu

GER

2669

7.5

65.0

2688

4.2

 

22

85

GM

Aryan Tari

NOR

2558

7.5

64.5

2670

17.0

 

23

69

GM

Anton Demcsenko

RUS

2589

7.5

64.5

2725

21.9

 

24

59

GM

Samvel Ter-Sahakjan

ARM

2601

7.5

64.0

2688

15.7

 

25

48

GM

Constantin Lupulescu

ROM

2620

7.5

63.0

2662

7.7

 

 26

83

GM

Olekszandr Bortnyk

UKR

2565

7.5

62.0

2649

13.7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

44

42

GM

Berkes Ferenc

HUN

2636

6.5

70.0

2622

-0.6

 

74

66

GM

Prohászka Péter

HUN

2593

6.0

69.5

2624

5.6

 

90

92

GM

Antal Gergely

HUN

2539

6.0

68.0

2570

5.7

 

 

(245 résztvevő)

R.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Pont

H.

Perf.

Élő+/-

42

GM

Berkes Ferenc

2636

1

1

½

1

½

½

½

½

½

0

½

6,5

44

2622

-0,60

66

GM

Prohászka Péter

2593

1

½

½

1

½

½

½

½

½

0

½

6,0

74

2624

5,60

92

GM

Antal Gergely

2539

1

0

1

½

½

½

½

1

½

0

½

6,0

90

2570

5,70

Petroszjan,M (2480) - Berkes,F (2636)
Vezérindiai védelem [E17]

1.Hf3 e6 2.c4 b6 3.g3 Fb7 4.Fg2 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Hc3 0-0 7.Be1 d5 8.cxd5 exd5 9.d4 Ha6 10.He5 c5 11.dxc5 Hxc5 12.Fe3 Be8 13.Fd4 Hfe4 14.Bc1 Fd6 15.Hd3 He6 16.Fe5 Ff8 17.Hb5 Be7 18.Hd4 H6c5 19.Hf3 Ve8 20.Fd4 He6 21.e3 Bd8 22.Hf4 Hxd4 23.Hxd4 g6 24.Vb3 Hc5 25.Vc2 Bc7 26.b4 He6 27.Vb3 Hxd4 28.exd4 Bxc1 29.Bxc1 Vd7 30.Be1 Fg7 31.h4 Vd6 32.Va4 Fxd4 33.Bd1 Vf6 34.Vxa7 Fc8

Európa-bajnokság 2016

35.Vc7 Fe5 36.Hxd5 Fxc7 37.Hxf6+ Kg7 38.Bxd8 Fxd8 39.Hd5 Fe6 40.a4 Fxd5 41.Fxd5 f5 42.Kf1 f4 43.Ke2 fxg3 44.fxg3 Kf6 és döntetlen

Dzsobava,B (2661) - Wojtaszek,R (2722)
Angol megnyitás [A18]

1.c4 Hf6 2.Hc3 e6 3.e4 d5 4.e5 d4 5.exf6 dxc3 6.dxc3

Joggal hihette mindenki, hogy a gyors vezércserét rövidesen békekötés követi... 6.bxc3 Vxf6 7.d4 c5 (7...e5) számít főváltozatnak.

6...Vxd1+ 7.Kxd1 gxf6 8.g3 Fd7 9.Fg2 Fc6 10.Ff3 Fxf3+ 11.Hxf3 Hc6 12.Ke2 He5 13.Hxe5 fxe5 14.f3 h5 15.Fe3 c5 16.h3 f6 17.g4 Fe7 18.Bag1 Kf7

Európa-bajnokság 2016

19.g5 fxg5 20.Fxg5 Bhg8 21.Fe3 Bad8 22.a4 a5 23.Ff2 b6 24.Bxg8 Kxg8 25.Bg1+ Kf7 26.Fe3

Világos kedvezőbb gyalogszerkezete joggal okozhatott kisebb fejfájást a dobogós helyezésért küzdő Radoslaw Wojtaszeknek.

26...Bd7 27.Fh6 Kf6 28.Bg7 Bc7 29.Bg8 Kf5 30.Fe3 Ff6 31.Bf8 Bc6 32.Bf7 Kg6 33.Bd7 Fg5 34.Ff2 Kf5 35.Kd3 h4 36.Fe3 Ff4

Európa-bajnokság 2016

37.Bd8 Bc7? 38.Bf8+ Kg5 39.Fxf4+ exf4 40.Ke4 Bd7 41.Ke5 Bd2

Európa-bajnokság 2016

42.Bg8+ Kh6 43.Kf6 Kh7 44.Bg7+ Kh8 45.Bg4 Kh7 46.Bxh4+ Kg8 47.Bg4+ Kh7 48.Bh4+ Kg8 49.Kxe6 Bxb2 50.Bxf4 Bb3

Európa-bajnokság 2016

51.Ke7 Bxc3 52.Bg4+ Kh7 53.f4 Bxh3 54.f5 Be3+ 55.Kf8 Kh6 56.f6 Kh5 57.Bg1 és sötét feladta

Navara,D (2735) - Pashikjan,A (2612)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.0-0 d6 5.c3 Hf6 6.d3 a6 7.a4 h6 8.Be1 0-0 9.Hbd2 He7 10.d4 exd4 11.cxd4 Fa7 12.h3 Hc6 13.d5 Hb4 14.Hf1 c6 15.Fd2 Fc5 16.Vb3 cxd5 17.exd5 a5 18.Hg3 Fd7

Pontosabb volt a 18...Vb6 19.Be2 Fd7 folytatás.

19.Fc3 Bc8 20.Be2 Fa7!? 21.Fxb4 axb4 22.Vxb4 Fc5 23.Vb3 Va5 24.He4 Hxe4 25.Bxe4 Va7 26.Be7 Fxf2+ 27.Kh2 Bfd8 28.Fb5 Vb6 29.Vd3 Fxb5 30.axb5

Európa-bajnokság 2016

30...Bc7?

Az örmény nagymester vesztőt húzott. 30...Bf8 31.Ve2 Fd4 32.Hxd4 Vxd4 33.Bxb7 Bb8 34.Baa7 Vxd5 egyenlő esélyt adott volna.

31.Be2 Bcc8 32.Vd2 Fc5 33.b4 Vxb5 34.bxc5 dxc5 35.Be7 c4 36.Vf4 Vxd5 37.He5 Bf8 38.Hd7 Bce8 39.Bae1 Bxe7 40.Bxe7 Bd8 41.Vc7 Kh7 42.Vxd8 Vd6+ 43.Be5 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog