Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Gunyina és Paehtz szerencsével, Abdumalik jó játékkal nyert a GP első fordulójában

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Gibraltáron megkezdődött a női Grand Prix sorozat befejező, negyedik versenye. A viadal első fordulójában három játszma végződött döntéssel. A kazah háziderbin Zsanszaja Abdumalik világossal győzte le Dinara Szaduakasszovát. Az orosz rangadón Alina Kaslinszkaja időzavarban nyerőesélyes állást vesztett el Valentyina Gunyina ellen. A román Irina Bulmaga is győzelmet szalasztott el, a német Elisabeth Paehtz nem kis szerencsével nyert. Az ukrán testvérek, Marija és Anna Muzicsuk gyorsan remiztek. Megosztozott a grúz Nana Dzagnidze és az orosz Katyerina Lahno, az azerbajdzsáni Gunaj Mammadzada és a bolgár Antoaneta Sztefanova is.

 

A torna két gyors döntetlennel kezdődött meg. A testvérharcokban Marija és Anna Muzicsuk a különböző versenyeken más-más döntetlen változatot játszanak meg, ezúttal egy vezéráldozatos örökös sakkal kezdték meg szereplésüket.

Az exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanoava választása a spanyol megnyitás nyílt változatára esett, Gunaj Mammadzada nem kockáztatott, lépésismétléssel osztoztak meg a ponton.

A játéknap rangadóját az olimpiai bajnoknők, a grúz Nana Dzagnidze és az orosz Katyerina Lahno játszotta. Ők ketten a világbajnok-jelöltségért is csatáznak, az összetett pontversenyben holtversenyben a negyedikek, sikeres szerepléssel megelőzhetik az indiai Humpy Konerut és az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjukot. Óvatos döntetlennel indítottak.

A nyitányon két játszmában háziderbikre került sor. A kazah nagymesternők küzdelmében Zsanszaja Abdumalik győzött, az olasz megnyitású partiban Dianara Szaduakasszova egyenlő esélyű állását fokoztaosan rontotta el.

Az orosz rangadót a sorozat két versenyén is gyengén szerepelt háromszoros olimpiai bajnok Valentyina Gunyina nyerte meg. Alina Kaslinszkaja szépen túljátszotta riválisát, időzavarban azonban nyerőesélyes pozícióját vesztésre rontotta.

Nem kis szerencsével kerülte el a vereséget Eéisabth Paehtz. Az utolsó pillanatban a versenyre meghívott román Irina Bulmaga többször is fonalas nyerést hagyott ki. A német nagymesternő királya ellenfele hathatós segítségével elmenekült a veszélyzónából.

 

Az első forduló eredményei:

Gunaj Mammadzada (azerbajdzsáni, 2421) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2470) döntetlen (Spanyol megnyitás, 24)

Irina Bulmaga (román, 2440) – Elisabeth Paehtz (német, 2456) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 52)

Zsanszaja Abdumalik (kazah, 2472) – Dinara Szaduakasszova (2500) 1 – 0 (Olasz megnyitás, 45)

Marija Muzicsuk (ukrán, 2544) - Anna Muzicsuk (ukrán, 2535) döntetlen (Spanyol megnyitás, 24)

Nana Dzagnidze (grúz, 2524) – Katyerina Lahno (orosz, 2546) döntetlen (Grünfeld védelem, 30)

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2494) – Valentyina Gunyina (orosz, 2421) 0 - 1 (Szláv védelem, 46)

A 2. forduló párosítása:

Antoaneta Sztefanova - Valentyina Gunyina

Katyerina Lahno - Alina Kaslinszkaja

Anna Muzicsuk - Nana Dzagnidze

Dinara Szaduakasszova - Marija Muzicsuk

Elisabeth Paehtz - Zsanszaja Abdumalik

Gunaj Mammadzada - Irina Bulmaga

Verőci Zsuzsa

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

A világranglista első tíz helyezettje is játszik az FTX Crypto Cup online rapid viadalon

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Vasárnap kezdődik a Meltwater Champions Chess Tour hatodik versenye, az FTX Crypto Cup online rapid viadal. A 16 résztvevő körmérkőzésen dönti el a 8 továbbjutó hely sorsát, a negyeddöntőtől már kieséses rendszerben folytatódik a küzdelem. A rajtlistát a világbajnok Magnus Carlsen vezeti, a világranglista első tíz helyezettje is játszik a tornán. Az összetett pontversenyben Magnus Carlsen a New in Chess Classic viadal megnyerésével az élen áll. Játszmánként 15-15 perc a gondolkodási idő, lépésenként 10-10 másodperc bónusszal. A negyeddöntőtől két négyjátszmás párharc dönt. A Masters 220 ezer dolláros díjalapját a főszponzor még 100 ezer Bitcoin bónusszal megemelte. A győztes a kilenc versenyt lezáró döntő résztvevője lesz.

 

A Magnus Carlsen Chess Tour nagy sikere után a sakkvilág ászai a Meltwater Champions Chess Tour tíz versenyből álló sorozatán mérik össze erejüket. A szériában hat rapid versenyre, három Masters tornára kerül sor, majd a finálét rendezik meg. A sorozat díjalapja másfél millió dollár.

A 16 résztvevős rapid tornákon három napon keresztül körversenyen csatáznak, az első nyolc helyezett már kieséses rendszerben folytatja a küzdelmeket, két négyjátszmás párharcokat vívnak. 1 – 1 esetén két villámparti, újabb döntetlennél az Armageddon játszma dönt.

A három Masters versenyt tizenkét résztvevővel tervezték, az első nyolc helyezett kvalifikálja magát a negyeddöntőbe. Magasabb a díjalap és az összetett pontversenyben is a helyezések több pontot érnek. A második tornát, a Magnus Carlsen Invitational viadalt a fokozott érdeklődésre tekintettel 16 résztvevővel rendezték meg.

 

Vasárnap kezdődik a Meltwater Champions Chess Tour hatodik versenye. A sorozaton a négyszeres világbajnok Magnus Carlsen részvétele mágnesként vonzza a tőkeerős szponzorokat.  A mezőny parádés, a világranglista első tíz helyezettjéből mind a tízen a rajtnál. Először nézhet farkasszemet Carlsen és új kihívója, az orosz Jan Nepomnjacsij. Az összetett pontverseny első nyolc helyezettje  mellett  hatan szabadkártyával játszanak, ketten a chess24.com prémium előfizetőinek szavazatainak köszönhetően szerepelhet.

A rajtlistát Magnus Carlsen vezeti, a világbajnok az összetett pontversenyben a New in Chess Classic torna első helyével megszakított egy meglepően hosszú, számára nehezen feldolgozott, torna győzelem  nélküli hat versenyből álló sorozatot. Az összetett pontversenyben is átvette az éllovasi pozíciót.

A második helyezett Wesley So két rapid torna döntőjében is remekelt Magnus Carlsen ellen. Könnyű helyzetben van Tejmur Radzsabov, az Airthings Masters győzteseként már kvalifikálta magát a sorozatot lezáró fináléba. Anish Giri a Magnus Carlsen Invitational viadalon diadalmaskodott!

Az összetett pontverseny élcsoportjának állása:

 

Az FTX Crypto Cup résztvevői:

#

FTX Crypto Cup Player

FED

Kor

Élő-pont

H.

Rapid Élő-pont

H.

Kvalifikáció

1

Magnus Carlsen

NOR

30

2847

1

2881

1

Pontverseny 1.

2

Fabiano Caruana

USA

28

2820

2

2773

11

Szabadkártya

3

Ding Liren

CHN

28

2799

3

2836

3

Szabadkártya

4

Jan Nepomnjacsij

RUS

30

2792

4

2778

9

Pontverseny 5.

5

Levon Aronjan

ARM

38

2781

5

2778

8

Pontverseny 6.

6

Anish Giri

NED

26

2780

6

2731

25

Pontverseny 4.

7

Alekszandr Griscsuk

RUS

37

2776

7

2784

7

Prémium szavazás

8

Skhriyar Mamedgyarov

AZE

36

2770

8

2761

13

Szabadkártya

9

Wesley So

USA

27

2770

9

2741

21

Pontverseny 2.

10

Tejmur Radzsabov

AZE

34

2765

10

2758

14

Pontverseny 3.

11

Maxime Vachier-Lagrave

FRA

30

2760

12

2860

2

Pontverseny 8.

12

Alireza Firouzja

FID

17

2759

13

2703

34

Szabadkártya

13

Hikaru Nakamura

USA

33

2736

18

2829

4

Pontverseny 7.

14

Peter Szvidler

RUS

44

2714

27

2742

20

Szabadkártya

15

Daniil Dubov

RUS

25

2710

28

2770

12

Szabadkártya

16

Alan Pichot

ARG

23

2630

142

2533

339

Prémium szavazás

A játéknapok:

 

A díjazás:

 

 

A sorozat nyitányán, a Skilling Open viadalon Wesley So egy vereséggel, kiegyensúlyozott teljesítménnyel harmadikként vette az első akadályt, a kvalifikációs körversenyt. A folytatásban így harmadikként rangsorolták, a világbajnok Magnus Carlsent győztesként az első helyre.

A negyeddöntőben Magnus Carlsen a holland Anish Girit győzte le, Wesley So hátrányból fordítva az azerbajdzsáni Tejmur Radzsabov ellen az Armageddon partiban sötéttel elért döntetlennel jutott az elődöntőbe. Carlsen az orosz Jan Nepomnjacsijjal szemben kevésbé meggyőző játékkal nyert, az amerikai rangadón So magabiztosan győzte le Hikaru Nakamurát.

A döntő első játéknapján a világossal játszók voltak eredményesek, négy játszmában is döntés született, Magnus Carlsen az első és a harmadik játszma megnyerésével kétszer is vezetést szerzett, Wesley So kétszer is kiegyenlített. Különösen emlékezetes marad a második összecsapásuk, az amerikai nagymester a fordulatokban gazdag partiban 93 lépésben nyert.

A sakkvilág november 30-án Magnus Carlsent 30. születésnapján köszöntötte, Wesley So első nyilatkozatában bocsánatot kért a világbajnoktól, hogy elrontotta a születésnapi ünneplést.

A második párharcuk első partijában megtört a jég, Magnus Carlsen sötéttel nyert és szerzett vezetést. Sokan gondolhatták, hogy So-t megtöri a vereség, de nem így történt. A második ütközetben Carlsen a 13. lépésben tért el a döntő első játszmájában látott folytatástól. Elképzelése nem vált be, So megőrizte gyalogelőnyét és huszárpárja erősebbnek bizonyult Carlsen futópárjánál. A sötét király is akcióba lépett, sikerrel támogatta a szabadgyalog előretörését, So harmadszor is kiegyenlített.

A harmadik partiban kölcsönös hibák után megszületett a finálé első döntetlene, majd villámgyorsan remiztek a negyedik játszmában. Következett a rájátszás, a két villámparti. Játszmánként 5-5 perc volt a gondolkodási idő és lépésenként 3-3 másodperc bónusz.

Wesley So a döntő kilencedik játszmájának megnyerésével először jutott vezetéshez, Magnus Carlsen a tizedik partiban nem tudott egyenlíteni. So első helyét a 30 ezer dolláros első díj mellett az összetett pontversenyben 46 ponttal is jutalmazták, Carlsen 15 ezer dollárt és 30 pontot kapott.

 

A Skilling Open döntőjének végeredménye:

Magnus Carlsen (norvég, 2881) – Wesley So (amerikai, 2741) 2 – 2, 2,5 – 3,5

 

A 2019-es Világkupa győztese, a koronavírus-járvány miatt a világbajnok-jelölti döntőtől visszalépő Tejmur Radzsabov diadalmaskodott a Meltwater Champions Chess Tour második tornáján, az Airthings Masters viadalon.

December 26-án 12 résztvevővel kezdődött meg a torna. A kvalifikációs körverseny első nyolc helyezettje jutott be a viadal kieséses rendszerű szakaszába. Tejmur Radzsabov veretlenségét megőrizve, egy nyeréssel és tíz döntetlennel ötödikként folytathatta a versengést. A negyeddöntő legnagyobb szenzációjaként a 24 éves orosz Daniil Dubov legyőzte a világbajnok Magnus Carlsent. Az első párharcuk 2-2-vel ért véget, a második meccsen Dubov 2,5-0,5-ös nyeréssel búcsúztatta a norvég világelsőt.  

A negyeddöntőben Tejmur Radzsabov az orosz Jan Nepomnjacsijjal vívott kiélezett nagy csatát. Az első mérkőzésük négy döntetlennel lett 2-2, a folytatásban az azerbajdzsáni nagymester megnyerte az első partit, két pontosztozkodást követően az orosz bajnok kiegyenlített, sőt a rájátszás első partiját is megnyerte. Radzsabov egy remek futólépésnek köszönhetően egyenlített ki, majd sötéttel remizte el az Armageddon játszmát.

Az elődöntőben Radzsabovnak csak hat játszmára volt szüksége, hogy Daniil Dubovot is legyőzze, 3-1-gyel alapozta meg sikerét, majd két nyeréssel már a döntőben érezhette magát.

A döntő másik résztvevője, Levon Aronjan ötvenszázalékos teljesítménnyel jutott a negyeddöntőbe, ahol Hikaru Nakamurát remek játékkal győzte le, 2,5-1,5-re nyerte meg az első párharcot, majd a „visszavágón” két győzelemmel lett elődöntős. Az örök rivális Maxime Vchier-Lagrave ellen az első  meccsen 3-1-re győzött, a második találkozó 2-1-es vezetésénél ért véget.

A döntő első párharcában Tejmur Radzsabov három döntetlent követően sötéttel nyerte meg a negyedik összecsapást, Levon Aronjan túlfeszítette a húrt.

A második találkozó első összecsapása hihetetlen izgalmak után lett döntetlen. A szerencsésnek mondható megmenekülése után Radzsabov lélektani előnyben játszhatta a második összecsapást, ki is használta a lehetőséget, hogy a különböző színű futók ellenére nagy türelemmel küzdve megnyerje a játszmát. Tejmur Radzsabov végső sikerét a harmadik játszmában elért döntetlen jelentette.

 

Az Airthings Masters döntőjének végeredménye:

Tejmur Radzsabov (azerbajdzsáni, 2758) – Levon Aronjan (örmény, 2778) 2,5 – 1,5, 2 - 1

 

Wesley So az Opera Euro Rapid online viadalon megismételte sikerét, a Champions Chess Tour tíz versenyből álló sorozatának első tornájához hasonlóan a fináléban a négyszeres világbajnok Magnus Carlsen ellen diadalmaskodott.

Február 14-én 16 résztvevővel kezdődött meg az Opera Euro kvalifikációs versenye, az első nyolc helyezett jutott a torna kieséses rendszerű szakaszába. Magnus Carlsen a holland Anish Girivel holtversenyben végzett az élen, Wesley So félpontos hátránnyal harmadikként vette az első akadályt. A folytatásban így harmadikként rangsorolták, a világbajnok Magnus Carlsent győztesként az első helyre.

A folytatásban Magnus Carlsen kétszer is csak a sorsdöntő Armageddon parti megnyerésével jutott tovább. Daniil Dubov, majd Maxime Vachier-Lagrave is kiegyenlített az első párharcok elvesztése után. Wesley So kalandok nélkül nyerte meg két meccsét, a lengyel Jan-Krzysztof Duda és Tejmur Radzssabov sem tudta megnehezíteni a döntőbe jutását.

A döntő első játéknapján a második és a negyedik játszmában született döntés. A második ütközet fényesen bizonyította, hogy az amerikai sakkozó felkészültsége imponáló. So három gyalogért tisztet áldozott, jobban is állt, nyerési esélyei is voltak. Carlsen a tiszt visszaáldozásával fokozatosan átvette a kezdeményezést, tökéletes játékkal győzött, megszerezte a vezetést.

Carlsen vezetésének birtokában a legkevesebb kockázatot sem vállalta, So a vereség után a gond nélküli döntetlennel rendezhette sorait.

A negyedik összecsapást követően Wesley So öröme érthető volt, az alapsor gyengeségét kihasználva a világbajnok királyát védhetetlen matt elé állította. Nagy bravúr, hogy So a nyeréssel párharcaik során már ötödször egyenlített ki!

A finálé második játéknapján Wesley So játszhatta világossal az első partit. A tornán oly sok kritikus helyzetben is jó döntéseket hozó, szinte „rendelésre” nyerni képes Magnus Carlsen mit remélt a váratlan tisztáldozatával? So a látszatfenyegetéseket magabiztosan hárította, 28 lépésben nyert.

Carlsen világossal a következő ütközetben kezdeményezett, de jelentős előnyt nem tudott kicsiholni a gondolkodási idejével is jól gazdálkodó riválisával szemben.

Az amerikai sakkozó keze is megremegett előnyének birtokában. Az olasz megnyitású játszmában a 18. lépésben vesztőt húzott. A világbajnok kicsit is jobb formában azonnal rácsapott volna a felkínált taktikai lehetőségre, a tisztáldozat szétrombolta volna ellenfele királyállását. Az elszalasztott esély többé nem tért vissza, So remifórral játszhatta az utolsó partit.

Magnus Carlsen oly sok elpuskázott lehetőség ellenére esélyt kapott, hogy döntetlenre mentse a párharcot, kiharcolja a rájátszást. So királya ellen a nyílt g vonalon sikert ígérő akciót vezethetett volna. Az amerikai nagymester megmenekült a vereségtől, nyert állásban azonban a lépésismétléses remi mellett döntött.

A bronzéremért játszott meccsen Tejmur Radzsabov kettős győzelmet aratott.

 

Az Opera Euro Rapid döntőjének végeredménye:

Magnus Carlsen (norvég, 2881) – Wesley So (amerikai, 2741) 2 – 2, 1,5 – 2,5

 

A holland Anish Giri győzött a Meltwater Champions Chess Tour Magnus Carlsen Invitational online rapid viadalon.

Március 13-án 16 résztvevővel kezdődött meg a Magnus Carlsen Invitational kvalifikációs versenye, az első nyolc helyezett jutott a torna kieséses rendszerű szakaszába. Anish Giri nagy versenyt vívott a világbajnok Magnus Carlsennel, végül másodikként zárt. Egyetlen vereségét Jan Nepomnjacsijtól szenvedte el.

A folytatásban Anish Giri a francia Maxime Vachier-Lagrave ellen győzött, az első meccs 2-2-es eredménye után a második összecsapást 3-1-re nyerte meg. Az elődöntőben Wesley So-val szemben két 2,5-1,5-ös győzelemmel diadalmaskodott.

Jan Nepomnjacsij útja rögös volt. A körversenyből pocsék rajt – 5-ből 1,5 pont – után nagy elszántsággal próbálta rendezni sorait, három veresége ellenére ötödikként kvalifikálta magát. A negyeddöntőben javuló teljesítménnyel 2-2-es első meccset követően a második találkozón 2,5-0,5-re győzte le Hikaru Nakamurát. Az elődöntőben drámai csatában, szerencsésebb kézzel sakkozva nyert Magnus Carlsen ellen, a rájátszásban múlta felül a norvég világelsőt.  

A döntő első játéknapján négy döntetlen született. Anish Giri az első és a harmadik játszmában is kecsegtető állását rontotta remire. A holland nagymester sötéttel a szicíliai védelem Najdorf-változatában kétszer is pontos játékkal érte el a pontosztozkodást.

A hatodik játszmában megtört a jég, Giri rögtön támadólag lépett fel, Nepomnjacsij pontatlanságát kihasználva jelentős előnybe került, és ezúttal nem hibázott, vezetést szerzett. Nepomnjacsij a nyolcadik partiban egenlített ki.

Az első hely sorsát két villámparti döntötte el, a nagymesterek 5-5 perccel és lépésenként 3-3 másodperc bónusszal küzdöttek meg. Anish Giri a világos színt választotta, francia védelmet láttunk. A holland sakkozó a 17. lépésben váratlan tisztáldozatot hozott, csak ő hitt elgondolása sikerében, de alaposan megzavarta ellenfelét. Nepomnjacsij nehezen döntött a kínálkozó védőlépések között, majd megtámadott bástyájával rossz mezőre lépett, vesztőt húzott, Giri a meccsen másodszor került előnybe. Az orosz bajnok a második villámpartit igazi küzdelem nélkül vesztette el, Anish Giri másodszor is nyert.  

Anish Giri győzelméért a 220 ezer dolláros díjalapból 60 ezer dolláros díjat vehet át, Jan Nepomnjacsij 40 ezret nyert. Giri első helyével kiharcolta a sorozatot lezáró fináléban való részvételre.

A harmadik helyért vívott mérkőzésen a világbajnok Magnus Carlsen az amerikai Wesley So ellen az első találkozón 3-1-re győzött, a második meccs 2-1-es vezetésénél fejeződött be, a norvég világelsőnek a sorozaton két ezüstérem után be kellett érnie a harmadik hellyel.

 

A Magnus Carlsen Invitational döntőjének végeredménye:

Anish Giri (holland, 2731) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2778) 2 – 2, 2 – 2, 2 - 0

 

Magnus Carlsen elsőségével fejeződött be a New in Chess Classic online rapid viadal. Carlsen a finálé első párharcában 3-1-re győzte le Hikaru Nakamurát, a második mérkőzésük 2-2-vel ért véget.  A norvég világelső a sorozaton harmadszor játszott döntőt, kétszer a fináléban vereséget szenvedett az amerikai Wesley So-tól. Magnus Carlsen győzelmével az összetett pontversenyben is átvette a vezetést. A harmadik helyért vívott mérkőzésen az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov az első párharc 2-2-es eredménye után a második meccset 2,5-0,5-re nyerte meg az örmény Levon Aronjan ellen. A bronzmeccs külön érdekessége, hogy a hét lejátszott partiból sötét hatszor győzött!

Április 24-én 16 résztvevővel kezdődött meg a kvalifikációs verseny, az első nyolc helyezett jutott a torna kieséses rendszerű szakaszába. Carlsen rajt-cél győzelmet aratott, Nakamura másodikként jutott tovább.

A folytatásban Magnus Carlsen az azerbajdzsáni Tejmur Radzsabov ellen nyert, az első meccs 2-2-es eredménye után a második összecsapásban 2,5-1,5-re győzött.  Az elődöntőben Levon Aronjannal szemben 2-2-es első párharcot követően 3-1-es nyeréssel lett döntős.

Hikaru Nakamura a vietnami Le Quang Liem ellen kétszer is nyert, 2,5-1,5, majd 2-1 biztosította számára a továbbjutást. Az elődöntőt Sahriyar Mamedgyarovval vívta, 3-1-es nyeréssel kezdett, de a második mérkőzést 3 – 0-ra elvesztette. A rájátszásban a két villámparti remi lett, Nakamura az Armageddon parti megnyerésével jutott a fináléba, a sorozaton először lett döntős.

A finálé első párharcát a harmadik játszma döntötte el. Magnus Carlsen tisztet áldozott, Hikaru Nakamura jól megszervezte a védekezést, sőt előnybe is kerülhetett volna. Az amerikai nagymester a 46. lépésben hibázott nagyot, a vezérvégjátékot a norvég világelső kitűnő technikával 90 lépésben megnyerte. A negyedik játszma is Carlsen győzelmét hozta, a hullámzó küzdelemben ismét Nakamura hibázott.

A második párharc első játszmájában Hikaru Nakamura túljátszotta a középjátékban bizonytalankodó Magnus Carlsent. Az amerikai nagymester a bőség zavarában a nyerést adó lépésjelöltek között nehezen választott, majd egyenesen vesztőt húzott. A világbajnok a váratlan „ajándékkal” nem élt, Nakamura megszerezte első győzelmét.

A játszma befejező szakaszában történtek mindkettőjüket „megviselték”, a második partiban 24 lépésben remiztek. A lépésismétléssel az amerikai sakkozó hibázott, előnyös állást játszhatott volna.

A harmadik összecsapás ismét döntőnek bizonyult. Hikaru Nakamura túl sokat kockáztatott királyszárnyi gyalogjainak előretörésével. Magnus Carlsen minőségáldozattal megkontrázta akcióját, döntő előnyt ért el, kiegyenlített.

Nakamurának sötéttel kellett volna nyernie, hogy kikényszerítse a rájátszást, erre nem volt esélye. Carlsen a szicíliai védelemben az Alapin-változatot választotta, Nakamura hasztalan próbálkozott, egyre nagyobb hátrányba került. Magnus Carlsen nyert állásban fogadta el a döntetlen ajánlatát, s ezzel a torna győztese lett.

 

A világbajnok érthetően nagyon boldogan értékelte sikerét, hiszen hat egymást követő hat tornán nem ünnepelték őt győztesként. A Champions Chess Tour négy viadalán kétszer második, egyszer harmadik volt, az Airthings Masters negyeddöntőjében szenvedett vereséget az orosz Daniil Dubovtól. A Speed Chess Championship elődöntőjében legyőzte őt Maxime Vachier-Lagrave, de a norvég világelsőnek legjobban a Tata Steel Masters tornán elért hatodik helye fájhatott.

 

A New in Chess Classic döntő végeredménye:

Magnus Carlsen (norvég, 2881) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2829) 3 – 1, 2 - 2

A harmadik helyért Sahriyar Mamedgyarov és Levon Aronjan mérkőzött meg. Az első párharcukban a sötét volt a nyerő szín, az örmény nagymester nagy esélyt szalasztott el a negyedik játszmában. A második mérkőzésükre nem írtak más forgatókönyvet, folytatódott a sötét szín sikeressége. Levon Aronjan világossal mélyen tudása alatt játszotta meg a két spanyol megnyitású partit.

A harmadik helyet eldöntő mérkőzés végeredménye:

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2769 – Levon Aronjan (örmény, 2778) 2 – 2, 2,5 – 0,5

Verőci Zsuzsa

Fotó: chess24.com

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

Gibraltáron szombaton kezdődik a női Grand Prix negyedik tornája

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Gibraltáron szombaton kezdődik a négy versenyből álló női Grand Prix 2019/20-as sorozat negyedik tornája. A GP-re meghívott tizenhat résztvevőnek három-három 12 fős viadalon kellett volna játszania, a koronavírus-járvány miatt a viadalt kétszer is elhalasztották. Az összetett pontverseny első két helyezettje szerez jogot 2021-ben a világbajnok-jelölti döntőn való indulásra, a viadal győztese lesz a világbajnoknő, a kínai Ju Wenjun kihívója.

 

A férfi sakkozók világbajnoki rendszeréhez hasonlóan a FIDE vezérkara a női világbajnokság lebonyolítását is megváltoztatta. Két éve május-júniusban 8 fős világbajnok-jelölti döntőt rendezett, a győztes, az orosz Alekszandra Gorjacskina fölényes elsőséggel vívta ki a jogot, hogy tavaly januárban a regnáló világbajnoknővel, a kínai Ju Wenjunnal megmérkőzhetett a címért. A 12 játszmás finálét Sanghajban és Vlagyivosztokban rendezték meg, Ju Wenjun fordulatokban gazdag csatában 6-6 után a rájátszásban védte meg trónusát 9 évvel fiatalabb kihívójával szemben.

Gibraltáron az orosz Katyerina Lahno vezeti a rajtlistát, az összetett pontverseny második és harmadik helyezettje, Humpy Koneru és az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk nem vállalta a részvételt. Alekszandra Gorjacskina a vb-döntő veszteseként már résztvevője a 2021-es vb-jelölti döntőnek

 

A Gibraltár GP-verseny résztvevői az Élő-pontszámok sorrendjében:

Katyerina Lahno (orosz) 546

Marija Muzicsuk (ukrán) 2544

Anna Muzicsuk (ukrán) 2535

Nana Dzagnidze (grúz) 2524

Dinara Szaduakasszova (kazah) 2500

Alina Kaslinszkaja (orosz) 2494

Zsanszaja Abdumalik (kazah) 2472

Elisabeth Paehtz (német) 2467

Antoaneta Sztefanova (bolgár) 2470

Gunaj Mammadzada (azerbajdzsáni) 2443

Irina Bulmaga (román) 2440

Valentyina Gunyina (orosz) 2421

Három verseny után az összetett pontversenyben vezető orosz Alekszandra Gorjacskinát az indiai Humpy Koneru és az orosz Alekszandra Kosztenjuk követi. Többen is pályáznak a GP-ről a két továbbjutó helyre. A torna győztese 160, a második 130, a harmadik helyezett 110 pontot kap.

Az összetett pontverseny élcsoportjának állása:

 

Az első forduló párosítása:

Gunaj Mammadzada – Antoaneta Sztefanova

Irina Bulmaga – Elisabeth Paehtz

Zsanszaja Abdumalik – Finara Szaduakasszova

Marija Muzicsuk - Anna Muzicsuk

Nna Dzagnidze – Katyerina Lahno

Alina Kaslinszkaja – Valentyina Gunyina

A fordulókat naponta 15 órától játsszák, a hatodik forduló után, május 28-án  lesz pihenőnap, a befejező fordulóra június 2án  kerül sor. A GP honlapja: https://wgp2019.fide.com

 

Szkolkovóban az indiai Humpy Koneru sikerével fejeződött be a Grand Prix 2019/20-as négy versenyből álló sorozatának első tornája. Koneru veretlenül, félpontos előnnyel végzett az élen. Az utolsó fordulóban világossal remizett legnagyobb riválisával, a kínai világbajnoknővel, Ju Wenjunnal. A világbajnoki kihívó orosz Alekszandra Gorjacskina legyőzte a svéd Pia Cramlingot és a világbajnoknővel holtversenyben végzett a második helyen. Az orosz Katyerina Lahno az első hely sorsát eldöntő győzelmet ért el Ju Wenjun ellen.

 

A Grand Prix verseny végeredménye:

H.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

 TB1 

 TB2 

1

GM

Humpy Koneru

2560

IND

*

½

½

½

1

1

½

½

1

1

½

1

8,0

0,0

5

2

GM

Ju Wenjun

2576

CHN

½

*

½

0

½

1

½

1

1

½

1

1

7,5

0,5

5

3

GM

Alekszandra Gorjacskina

2564

RUS

½

½

*

½

½

½

1

1

½

1

½

1

7,5

0,5

4

4

GM

Katyerina Lahno

2545

RUS

½

1

½

*

½

0

½

½

½

1

½

1

6,5

0,0

3

5

IM

Elisabeth Paehtz

2479

GER

0

½

½

½

*

1

½

½

1

½

½

½

6,0

1,0

2

6

GM

Valentyina Gunyina

2502

RUS

0

0

½

1

0

*

1

1

1

½

½

½

6,0

0,0

4

7

GM

Dronavalli Harika

2503

IND

½

½

0

½

½

0

*

½

0

½

1

1

5,0

0,0

2

8

GM

Alekszandra Kosztenjuk

2495

RUS

½

0

0

½

½

0

½

*

1

0

½

1

4,5

1,0

2

9

IM

Alina Kaslinszkaja

2487

RUS

0

0

½

½

0

0

1

0

*

1

½

1

4,5

0,0

3

10

GM

Antoaneta Sztefanova

2491

BUL

0

½

0

0

½

½

½

1

0

*

½

½

4,0

0,5

1

11

GM

Marie Sebag

2450

FRA

½

0

½

½

½

½

0

½

½

½

*

0

4,0

0,5

0

12

GM

Pia Cramling

2487

SWE

0

0

0

0

½

½

0

0

0

½

1

*

2,5

0,0

1

 

Monacóban izgalmakban bővelkedő utolsó fordulóval fejeződött be a Grand Prix 2019/20 második viadala. A torna befejező játéknapján Humpy Koneru kitűnő játékkal legyőzte az egypontos előnnyel vezető Alekszandra Gorjacskinát és a nyeréssel beérte a világbajnoki kihívót. Az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk kalandos partiban győzött Elisabeth Paehtz ellen. Az élen hármas holtverseny alakult ki, Kosztenjuk vehette át a győztesnek járó trófeát, a GP-pontokat és a pénzdíjat osztották. Koneru az összetett pontversenyben megőrizte vezető pozícióját. Katyerina Lahno a svéd Pia Cramlingra mért vereséget, félpontos hátránnyal negyedik lett, Anna Muzicsuk végzett az ötödik helyen, míg exvilágbajnoknő testvére, Marija ötven százalékon zárt.

A viadal parádés helyszínen került megrendezésre, a monacói Yacht Club látta vendégül a sakkvilág legjobb női sakkozóit.

 

A Grand Prix Monaco 2019 végeredménye:

H.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Alekszandra Kosztenjuk

2483

RUS

*

½

1

0

1

1

½

½

½

1

1

0

7,0

1,5

5

39,00

2

Humpy Koneru

2574

IND

½

*

1

½

½

½

½

1

1

½

0

1

7,0

1,5

4

37,25

3

Alekszandra Gorjacskina

2572

RUS

0

0

*

½

½

1

1

½

1

1

½

1

7,0

0,0

5

34,00

4

Katyerina Lahno

2547

RUS

1

½

½

*

0

½

1

0

½

1

½

1

6,5

0,0

4

33,75

5

Anna Muzicsuk

2537

UKR

0

½

½

1

*

½

½

½

1

½

½

½

6,0

0,0

2

32,25

6

Dronavalli Harika

2518

IND

0

½

0

½

½

*

½

1

0

½

1

1

5,5

1,5

3

26,50

7

Pia Cramling

2461

SWE

½

½

0

0

½

½

*

½

½

½

1

1

5,5

1,0

2

26,50

8

Marija Muzicsuk

2559

UKR

½

0

½

1

½

0

½

*

½

½

1

½

5,5

0,5

2

29,25

9

Zhao Xue

2485

CHN

½

0

0

½

0

1

½

½

*

½

½

1

5,0

0,5

2

24,25

10

Nana Dzagnidze

2520

GEO

0

½

0

0

½

½

½

½

½

*

1

1

5,0

0,5

2

23,25

11

Elisabeth Paehtz

2475

GER

0

1

½

½

½

0

0

0

½

0

*

1

4,0

0,0

2

21,25

12

Valentyina Gunyina

2492

RUS

1

0

0

0

½

0

0

½

0

0

0

*

2,0

0,0

1

12,75

 

Tavaly márciusban Lausanne-ban a grúz Nana Dzagnidze elsőségével fejeződött be a Grand Prix 2019/20-as sorozat harmadik tornája. A viadal utolsó fordulójában Alekszandra Gorjacskina elleni játszmája döntetlennel fejeződött be, holtversenyben végeztek az élen, de több győzelmének köszönhetően Dzagnidze kapta a trófeát,  a GP pontokon és a pénzdíjon osztoztak. A kazah Zsanszaja Abdumalik félpontos hátránnyal lett harmadik. A legnagyobb meglepetést a világbajnoknő Ju Wenjun játéka és eredménye jelentette, - 2-vel zárta szereplését. A monacói GP győztese, az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk holtversenyes utolsó helye is nagy csalódást okozott. Az összetett pontversenyben Gorjacskina átvette a vezetést.

 

A Lausanne-i Grand Prix végeredménye

H.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

GM

Nana Dzagnidze

2509

GEO

*

½

1

½

1

½

0

½

1

½

½

1

7,0

0,5

4

37,25

2

GM

Alekszandra Gorjacskina

2579

RUS

½

*

½

½

½

1

½

½

1

½

1

½

7,0

0,5

3

36,50

3

IM

Zsanszaja Abdumalik

2461

KAZ

0

½

*

½

½

1

½

½

½

1

1

½

6,5

0,0

3

33,25

4

IM

Alina Kaslinszkaja

2485

RUS

½

½

½

*

½

½

½

½

0

½

1

1

6,0

0,5

2

31,75

5

GM

Anna Muzicsuk

2535

UKR

0

½

½

½

*

½

½

½

½

½

1

1

6,0

0,5

2

30,50

6

GM

Antoaneta Sztefanova

2453

BUL

½

0

0

½

½

*

1

1

½

½

½

½

5,5

2,0

2

29,00

7

GM

Dronavalli Harika

2517

IND

1

½

½

½

½

0

*

½

1

½

0

½

5,5

0,5

2

31,25

8

GM

Marija Muzicsuk

2551

UKR

½

½

½

½

½

0

½

*

½

½

1

½

5,5

0,5

1

29,50

9

GM

Ju Wenjun

2583

CHN

0

0

½

1

½

½

0

½

*

½

½

½

4,5

0,5

1

24,00

10

GM

Pia Cramling

2475

SWE

½

½

0

½

½

½

½

½

½

*

0

½

4,5

0,5

0

25,50

11

GM

Alekszandra Kosztenjuk

2482

RUS

½

0

0

0

0

½

1

0

½

1

*

½

4,0

0,5

2

20,50

12

GM

Marie Sebag

2443

FRA

0

½

½

0

0

½

½

½

½

½

½

*

4,0

0,5

0

21,50

Versenyenként a díjak és a GP pontok:

H.

Versenydíj
euró

Grand Prix
pontok

1

15 000

160

2

12 000

130

3

10 000

110

4

8 000

90

5

6 750

80

6

5 750

70

7

5 000

60

8

4 500

50

9

4 000

40

10

3 500

30

11

3 000

20

12

2 500

10

A pontverseny első nyolc helyezettje még 80 ezer eurón is osztozik, a győztes ebből 20 ezret nyer.

Verőci Zsuzsa

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Női válogatottunk ezüstérmes a 38. Mitropa Kupán. A viadal utolsó fordulójában együttesünk 4-0-ra legyőzte a szlovén csapatot. Gaál Zsóka nyert elsőként, Terbe Zsuzsanna növelte előnyünket. Juhász Barbara sikere már az ezüstérmet jelentette, az éltáblán Terbe Julianna tette még fényesebbé csapatunk hatodik győzelmét. A tornán kettős olasz siker született, a férficsapatok versenyében, az izgalmas hajrában az első helyen előállt holtverseny az olaszoknak kedvezett, a szlovákok lettek a másodikok, a cseheknek be kellet érniük a bronzéremmel. A címvédő, a rajtlistát vezető férficsapatunk hetedik helyezése nagy csalódás, az első körben legyőzték az olaszokat, a befejező körben a szlovákokat, de közben négy meccset is elveszítettek három döntetlen mellett.

Szép magyar siker született az online Mitropa Kupán. A rajtlistán ötödik női válogatottunk az első fordulóban vereséget szenvedett a későbbi győztes olasz csapattól, ötös nyerősorozattal fordulóról-fordulóra javította helyezését. A hajrában meg is nehezíthette volna az olimpiai csapatukkal felálló olaszok első helyét, a nagy széria után a két döntetlennel az ezüstérem lett a reális cél.

Az utolsó fordulóban csapatunk a szlovénok elleni 4-0-s győzelemmel tették még emlékezetesebbé a remek szereplésüket. Gaál Zsóka juttatta vezetéshez együttesünket, Terbe Zsuzsanna növelte előnyünket. Juhász Barbara győzelme már az ezüstérmet jelentette, Terbe Julianna nyerése már „csak” hab volt a tortán.

Küzdőképességből is jelesre vizsgáztak sakkozónőink, két nagy tehetségünk, Gaál Zsóka már másodszor bizonyított a Mitropa Kupán, Karácsonyi Kata sikerrel átesett a tűzkeresztségen, debütált a felnőtt válogatottban. A észtvevő országok mindig is kihasználták a lehetőséget, hogy játéklehetőséget adjanak az utánpótlás képviselőinek. A győztes olasz csapatban hárman is sokszoros olimpikonok, együttesünkben csak Terbe Julianna volt tagja a 2018-as sakkolimpián bravúros ötödik helyet elért válogatottunknak.

Az utolsó forduló eredményei:

Magyarország – Szlovénia  4 - 0

Terbe Julianna (2267) – Lara Janzeli (2212)  1 - 0

Juhász Barbara (2250) – Zala Urh (2173) 1 - 0

Gaál Zsóka (2177) – Nusa Hercog (2028)  1 - 0

Terbe Zsuzsanna (2186) – Pia Marie Ruzic (1990) 1 - 0

Franciaország – Németország  1,5 – 2,5

Ausztria – Olaszország  1 - 3

Szlovákia – Horvátország 1,5 – 2,5

Csehország – Svájc  2,5 – 1,5

A Női Mitropa Kupa végeredménye:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 Wtg1 

 Wtg2 

 Wtg3 

 Wtg4 

1

Olaszország

 * 

3

2

3

3

3

17

24,0

0

137

2

Magyarország

1

 * 

2

2

4

4

3

14

23,5

0

104

3

Németország

 * 

2

3

3

3

4

13

23,0

0

81

4

Csehország

2

 * 

3

3

11

21,0

0

65

5

Franciaország

 * 

2

3

9

19,5

0

57

6

Horvátország

2

2

1

1

2

 * 

3

2

2

9

17,5

0

66

7

Svájc

1

2

1

1

1

 * 

2

2

5

15,0

0

30

8

Szlovénia

0

1

1

2

2

 * 

4

13,0

0

22

9

Ausztria

1

0

½

½

2

2

 * 

3

4

12,0

0

22

10

Szlovákia

1

1

0

½

1

 * 

4

11,5

0

26

A győztes olasz csapat

T.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

J.

Élő-átlag

w-we

K

Élő+/-

1

IM

Marina Brunello

2367

1

½

1

1

1

1

½

0

6,0

8

2291

1,17

10

11,7

2

IM

Olga Zimina

2341

½

1

1

½

0

1

1

1

6,0

8

2219

0,74

10

7,4

3

IM

Sedina Elena

2291

1

½

½

½

1

½

4,0

6

2204

0,30

10

3,0

4

WIM

Tea Gueci

2204

½

0

½

½

0

1

1

3,5

7

2155

-0,46

20

-9,2

5

WFM

Marianna Raccanello

2140

1

0

0

1,0

3

2044

-0,89

40

-35,6

6

Angela Flavia Grimaldi

2000

½

1

1

1

3,5

4

1965

1,32

40

52,8

Az ezüstérmes magyar válogatott

T.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

J.

Élő-átlag

we

K

Élő+/-

1

WIM

Terbe Julianna

2267

0

½

1

0

1

½

½

½

1

5,0

9

2290

4,22

20

15,6

2

WIM

Juhász Barbara

2250

½

0

1

½

1

½

½

1

5,0

8

2220

4,32

20

13,6

3

WFM

Gaál Zsóka

2177

1

1

1

½

0

1

4,5

6

2148

3,23

40

50,8

4

WFM

Terbe Zsuzsanna

2186

0

1

1

1

1

4,0

5

2136

2,83

20

23,4

5

WFM

Karácsonyi Kata

2152

½

1

1

1

0

3,5

5

2092

2,90

40

24,0

6

WFM

Juhász Judit

2080

1

½

0

1,5

3

2005

1,78

40

-11,2

Férficsapatunk a későbbi győztes olasz együttes elleni győzelemmel kezdte meg szereplését, másodszor az utolsó fordulóban tudott nyerni. A szlovénok elleni 3-1-es győzelem a hetedik helyhez volt elegendő, az eredmény nagy csalódás, hiszen válogatottunk címvédőként állt a rajthoz, a rajtlistát is vezette. A négy elvesztett mérkőzés és a három döntetlen nehezen magyarázható, a döntő pillanatokban sakkozóink rendre hibáztak.

A szlovénok elleni találkozó Nagy Gábor gyors döntetlenével kezdődött meg, az éltáblán Antal Gergely villámgyőzelmével csapatunk vezetéshez jutott. Borhy Marcell nyerlse már a két meccspontot jelentette, Csiki Endre remijével ért véget a meccs.

Izgalmas utolsó forduló döntötte el az aranyérem és a dobogós helyek sorsát. Az olaszok kalandos meccsen nyertek, a csehek nem bírtak a svájciakkal, a szlovákok meglepetésre ezüstérmesek lettek.

Az utolsó forduló eredményei:

Magyarország – Szlovénia 3 - 1

Antal Gergely (2572) – Matej Sebenik (2498)  1 - 0

Nagy Gábor (2518) – Boris Markoja (2442)  döntetlen

Borhy Marcell (2384) – Zan Tomazini (2406)  1 - 0

Csiki Endre (2312) – Jemei Spalir (2389 döntetlen

Franciaország – Németország  2,5 – 1,5

Ausztria – Olaszország 1,5 – 2,5

Szlovákia – Horvátország  3 - 1

Csehország – Svájc  2 - 2

A 38. Mitropa Kupa végeredménye:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 Wtg1 

 Wtg2 

 Wtg3 

 Wtg4 

1

Olaszország

 * 

2

2

3

3

14

22,5

0

112

2

Szlovákia

 * 

2

3

2

3

14

21,5

0

105

3

Csehország

2

 * 

3

2

2

3

13

21,0

0

98

4

Franciaország

2

2

1

 * 

2

3

3

13

20,5

0

94

5

Ausztria

 * 

2

2

3

8

19,0

0

43

6

Németország

1

1

2

½

 * 

3

3

2

3

8

17,0

0

47

7

Magyarország

2

1

 * 

2

3

2

7

17,0

0

55

8

Svájc

2

2

2

1

2

 * 

6

16,0

0

43

9

Szlovénia

1

2

1

1

2

1

 * 

6

14,5

0

36

10

Horvátország

½

1

1

1

1

2

 * 

1

11,0

0

7

A győztes olasz csapat

H.

Név

Elo

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

J.

Élő-átlag

w-we

K

Élő+/-

1

GM

Luca Jr Moroni

2546

½

½

½

½

1

1

½

½

½

5,5

9

2561

1,19

10

11,9

2

GM

Pier Luigi Basso

2538

1

½

½

1

½

1

½

0

5,0

8

2482

0,39

10

3,9

3

GM

Sabino Brunello

2519

0

0

½

1

1

2,5

5

2489

-0,21

10

-2,1

4

IM

Francesco Sonis

2491

1

1

½

½

1

1

0

5,0

7

2437

0,98

10

9,8

5

IM

Lorenzo Lodici

2483

0

½

1

1

½

½

1

4,5

7

2421

0,42

10

4,2

A magyar válogatott

H.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

J.

Élő-átlag

w-we

K

Élő+/-

1

GM

Héra Imre Jr.

2610

½

½

½

½

0

½

½

3,0

7

2569

-0,90

10

-9,0

2

GM

Antal Gergely

2572

1

0

½

0

0

1

2,5

6

2509

-1,01

10

-10,1

3

GM

Mihók Olivér

2547

0

½

½

½

½

0

1

3,0

7

2487

-1,07

10

-10,7

4

GM

Nagy Gábor

2518

1

½

½

½

1

1

0

½

5,0

8

2445

0,21

10

2,1

5

FM

Borhy Marcell

2384

½

0

½

1

2,0

4

2363

-0,12

10

-1,2

6

FM

Csiki Endre

2312

½

0

½

½

1,5

4

2376

-0,14

20

-2,8

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Az online Mitropa Kupa nyolcadik fordulójában női válogatottunk a horvátok elleni mérkőzése 2-2-vel ért véget, együttesünk a döntetlennel megőrizte második helyét. A játszmák alapján a lányok örülhettek a döntetlennek, Terbe Zsuzsanna győzött, Terbe Julianna és Juhász Barbara remizett, Karácsonyi Kata vereséget szenvedett. Az olasz csapat már győztesként játszhatja az utolsó fordulót, válogatottunk egy ponttal előzi meg a németeket. Férficsapatunk találkozója is 2-2-vel fejeződött be. Mihók Olivér győzött, Héra Imre és Csiki Endre remizett, Nagy Gábor kikapott. Az olasz,  a cseh és a szlovák csapat holtversenyben az élen 12-12 meccsponttal. A szerdai utolsó játéknapon magyar-szlovén mérkőzésekre kerül sor, sakkozónőink az ezüstéremért küzdenek, a férfi gárdánk a hetedik hely megszerzéséért.

Két nagyon csalódott csapat, a horvát és a magyar együttes mérkőzött meg a 38. Mitropa Kupa nyolcadik játéknapján. A rajtlistát vezető válogatottunk kilencedikként, az ötödiknek rangsorolt horvátok valamennyi meccsüket elveszítve sereghajtóként kezdték meg a találkozót.

Csapatunk legjobb pontszerzőjének, Nagy Gábornak váratlan vereségével kezdődött meg a mérkőzés, nagymesterünk skandináv védelme ’léket kapott”.

Biztatóan alakult Héra Imre játszmája, de előnye fokozatosan elolvadt. Csiki Endre óvatos játéka csak döntetlenhez vezetett.

A két évvel ezelőtti győztes csapatunk éltáblása, Mihók Olivér kihasználta Robert Zelcic hibáját, első győzelmével döntetlenre mentette a meccset.                    

Az első hely sorsa az utolsó fordulóban dől el. A csehek nem kis szerencsével menekültek meg a vereségtől, az olaszok is örülhettek a 2-2-nek. A szlovákok váratlanul éremesélyesek lettek. A holtversenyben 12-12 meccsponttal élen álló olasz, cseh és szlovák versengést a táblapontok dönthetik el.                                                                                                                                           

A 8. forduló eredményei:

Horvátország – Magyarország  2 - 2

Davor Rogic (2492) – Héra Imre (2610)  döntetlen

Blazimir Kovacevic (2410) – Mihók Olivér (2547) 0 - 1

Robert Zelcic (2539) – Nagy Gábor (2518)  1 - 0

Sven Tica (2396) – Csiki Endre (2312)  döntetlen

Németország – Csehország  2 - 2

Svájc – Szlovákia  1,5 – 2,5

Szlovénia – Ausztria  1 - 3

Olaszország – Franciaország  2 – 2

A verseny állása:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 Wtg1 

 Wtg2 

 Wtg3 

 Wtg4 

1

Olaszország

 * 

2

2

3

3

12

20,0

0

87

2

Csehország

2

 * 

3

2

3

12

19,0

0

82

3

Szlovákia

 * 

2

3

2

12

18,5

0

93

4

Franciaország

2

1

2

 * 

3

2

3

11

18,0

0

69

5

Ausztria

 * 

3

2

2

8

17,5

0

40

6

Németország

1

2

1

½

 * 

2

3

3

3

8

15,5

0

40

7

Szlovénia

1

2

1

1

2

 * 

6

13,5

0

32

8

Magyarország

2

1

 * 

2

2

5

14,0

1

38

9

Svájc

2

2

1

2

 * 

5

14,0

1

26

10

Horvátország

½

1

1

1

2

 * 

1

10,0

0

5

Az utolsó forduló párosítása:

Franciaország – Németország

Ausztria – Olaszország

Magyarország – Szlovénia

Szlovákia – Horvátország

Csehország - Svájc

Az ezüstéremért küzdő női válogatottunk horvátok elleni mérkőzése nem kis izgalmak után ért véget döntetlennel, együttesünk megőrizte második helyét. „Rezgett a léc”, a világossal játszó Karácsonyi Kata már a nyitásban jelentős hátrányba került, nem volt esélye a játszma megmentésére.

Juhász Barbara elkerülte a lépésismétléses döntetlent, vezérének kalandozása, majd fogságba esése után viharfelhők gyülekeztek állása felett. Szerencsére ellenfele időzavarba került, fokozatosan rontott, örökös sakk lett a vége.

A különböző színű futók biztosították Terbe Julianna számára a döntetlent. Terbe Zsuzsanna sikerrel birkózott meg partijának fokozott jelentőségével, a végjátékot jól megjátszva nyert és döntetlenre mentette a meccset.

Az olaszok újabb rangadóban diadalmaskodtak, a franciák elleni győzelemmel már célba értek, győztesként játszhatják utolsó mérkőzésüket. Négy döntetlen született a német-cseh találkozón.

A 8. forduló eredményei:

Horvátország – Magyarország  2 - 2

Ena Cvitan (2241) – Terbe Julianna (2267)  döntetlen

Patricija Vujinovic (2129) – Juhász Barbara (2250)  döntetlen

Noemi Spiraneci (2098) – Terbe Zsuzsanna (2186)  0 - 1

Anamarija Radikovic (2006) – Karácsonyi Kata (2152)  1 - 0

Németország – Csehország  2 - 2

Svájc – Szlovákia  3,5 – 0,5

Szlovénia – Ausztria  2,5 – 1,5

Olaszország – Franciaország  2,5 – 1,5

A verseny állása:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 Wtg1 

 Wtg2 

 Wtg3 

 Wtg4 

1

Olaszország

 * 

3

2

3

3

15

21,0

0

115

2

Magyarország

1

 * 

2

2

4

3

12

19,5

0

86

3

Németország

 * 

2

3

3

3

4

11

20,5

0

57

4

Csehország

2

 * 

3

3

9

18,5

0

49

5

Franciaország

 * 

2

3

9

18,0

0

51

6

Horvátország

2

2

1

1

2

 * 

3

2

2

7

15,0

0

54

7

Svájc

1

2

1

1

1

 * 

2

2

5

13,5

0

28

8

Szlovénia

1

1

2

2

 * 

4

13,0

0

20

9

Ausztria

0

½

½

2

2

 * 

3

4

11,0

0

20

10

Szlovákia

1

1

0

½

1

 * 

4

10,0

0

26

Verőci Zsuzsa

Fotó: Magyar Sakkszövetség

Komment 0 | Reblog! 0 |

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Az online Mitropa Kupa hetedik fordulójában megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni mérkőzésük döntetlennel fejeződött be. Karácsonyi Kata villámgyőzelemmel vezetéshez juttatta együttesünket. Terbe Julianna és Juhász Barbara küzdelmes játszmáiban pontosztozkodások születtek, Juhász Judit vereséget szenvedett. Az éllovas olasz csapat 2,5-1,5-re megnyerte a németek elleni rangadót, két ponttal előzik meg a második helyen álló válogatottunkat. Férficsapatunk is 2-2-öt ért el, nagy Gábor ismét nyert, Héra Imre és Borhy Marcell remizett, Mihók Olivér kikapott. Csapatunk változatlanul a kilencedik. Az olaszok álltak az élre, a cseh gárda meglepetésre botlott a szlovákok ellen. A nyolcadik játéknapon horvát-magyar találkozókra kerül sor.

Férficsapatunk négy elvesztett mérkőzése, a hármas vesztőszéria rányomta bélyegét a svájciak elleni találkozóra. Együttesünk Nagy Gábor győzelmével korán vezetést szerzett, a biztató kezdést azonban nem követte jó folytatás. Mihók Olivér a királyindiai védelemben korán hátrány került, a bieli nagymesterversenyeken is edződött Noel Studer nem engedett a szorításból, győzelmével kiegyenlített.

A 16 éves Borhy Marcell két bástyát adott ellenfele vezéréért, a parti lépésismétléssel lett döntetlen. Az éltáblán Héra Imre taktikai adok-kapok után kedvezőbben állt, a végjátékban Sebastian Bogner megtalálta a döntetlenhez vezető helyes védekezést. A döntetlennel együttesünk nem tudott helyezésén javítani.

A játéknap meglepetése, hogy a veretlenül, kétpontos előnnyel vezető cseh csapat nagyot botlott a szlovákok ellen, a viadalt válogatottunk elleni vereséggel kezdő olaszok átvették a vezetést. Négy gárda küzd az érmes helyezésekért.

A 7. forduló eredményei:

Magyarország – Svájc  2 - 2

Héra Imre (2610) – Sebastian Bogner (2577) döntetlen

Mihók Olivér (2547) – Noel Studer (2584) 0 - 1

Nagy Gábor (2518) – Fabian Baenziger (2394)  1 - 0

Borhy Marcell (2384) – Noah Fecker (2319) döntetlen

Olaszország – Németország  3 - 1

Franciaország – Szlovénia  3 - 1

Ausztria – Horvátország  2,5 – 1,5

Szlovákia – Csehország  2,5 – 1,5

A verseny állása:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 Wtg1 

 Wtg2 

 Wtg3 

 Wtg4 

1

Olaszország

 * 

2

3

3

11

18,0

0

67

2

Csehország

2

 * 

3

3

11

17,0

0

63

3

Szlovákia

 * 

2

3

2

10

16,0

1

72

4

Franciaország

1

2

 * 

3

2

3

10

16,0

1

47

5

Németország

1

1

 * 

½

2

3

3

3

7

13,5

0

24

6

Ausztria

 * 

2

2

6

14,5

0

23

7

Szlovénia

1

2

1

2

 * 

6

12,5

0

27

8

Svájc

2

1

2

 * 

2

5

12,5

0

20

9

Magyarország

1

2

2

 * 

4

12,0

0

33

10

Horvátország

½

1

1

1

 * 

0

8,0

0

0

A 8. forduló párosítása:

Németország – Csehország

Svájc – Szlovákia

Horvátország – Magyarország

Szlovénia – Ausztria

Olaszország - Franciaország

Női válogatottunk ötös nyerőszéria után nem bírt a svájciakkal. A mérkőzés jól indult, Karácsonyi Kata gyors királyszárnyi akciót indított, Gilda Thode vezére váratlanul fogságba esett, 23 lépés után feladásra kényszerült.

A hadállások újabb sikert ígértek, de a negyedik táblán Juhász Judit elnézett egy taktikai csapást, jelentős hátrány karült, mentséget nem találhatott.

Terbe Julianna és Juhász Barbara játszmái nagy csatában pontosztozkodással értek véget. Juli remekül állt, előnyét azonban fokozatosan kiengedte, a különböző színű futós végjátékban nehezen egyeztek meg a remiben.

Hullámzott Barbi játszmája is, kiélezett küzdelem dúlt a táblán, mindketten kihagytak kínálkozó lehetőséget. Csapatunk tagjainak küzdőszelleme elismerést érdemel. A 2-2-vel is együttesünk a második helyre lépett előre.

Az olasz-német rangadón sokáig a második helyezett vezetett 1 – 0-ra. A rajtlistát vezető csapat játékosai a feszültséget jobban bírták, két pontra növelték előnyüket.

A 7. forduló eredményei:

Magyarország – Svájc

Terbe Julianna (2267) – Ghazal Hakimifard (2265) döntetlrn

Juhász Barbara (2250) – Gundula Heinatz (2130)

Karácsonyi Kata (2152) – Gilda Thode (1987)  1 - 0

Juhász Judit (2080) – Gohar Tamrazyan (1942) 0 - 1

Olaszország – Németország 2,5 – 1,5

Franciaország – Szlovénia  2,5 – 1,5

Ausztria – Horvátország  2 - 2

Szlovákia – Csehország  1,5 – 2,5

A verseny állása:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 Wtg1 

 Wtg2 

 Wtg3 

 Wtg4 

1

Olaszország

 * 

3

2

3

3

13

18,5

0

82

2

Magyarország

1

 * 

4

3

2

11

17,5

0

73

3

Németország

 * 

3

4

3

3

10

18,5

0

38

4

France

 * 

2

3

9

16,5

0

40

5

Csehország

 * 

3

3

8

16,5

0

32

6

Horvátország

2

1

2

1

 * 

2

3

2

6

13,0

0

34

7

Ausztria

0

½

½

2

 * 

3

2

4

9,5

2

17

8

Szlovákia

1

1

0

1

 * 

4

9,5

0

22

9

Svájc

1

2

1

1

1

2

 * 

2

3

10,0

0

17

10

Szlovénia

1

1

2

2

 * 

2

10,5

0

9

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Az online Mitropa Kupán női válogatottunk folytatta nyerőszériáját, sorozatban ötödik mérkőzését nyerte meg. A viadal hatodik fordulójában a cseh együttest nehéz csatában 2,5 – 1,5-re győzte le. A két világos táblán Juhász Barbara és Terbe Zsuzsanna győzött, az éltáblán Terbe Julianna remizett, Gaál Zsóka vereséget szenvedett. Az olaszok megőrizték első helyüket, válogatottunk a németekkel azonos meccsponttal a harmadik. Férficsapatunk újabb vereséget szenvedett, negyedszer vesztett a gárdánk. Nagy Gábor könnyen nyert, Héra Imre és Antal Gergely kikapott, míg Mihók Olivér akkor adta döntetlenre a játszmáját, amikor nyerőesélye lettek. A cseh együttes két ponttal előzi meg az olaszokat, csapatunk a kilencedik. A hetedik játéknapon a svájciak lesznek az ellenfeleink.

 

A 38. Mitropa Kupa hatodik fordulójában folytatódott férficsapatunk hihetetlen sorozata, negyedik vereségét szenvedte el, az olaszok elleni első fordulóbeli győzelem után csak egy döntetlent tudott elérni.

Az éllovas cseh együttes elleni mérkőzés biztatóan indult, Nagy Gábor korán jelentős fölénybe került, győzelme csak idő kérdése volt. A többi játszmában azonban viharfellegek gyülekeztek. Az éltáblán a játszmáig még veretlen Héra Imre a kritikus állásban rossz döntést hozott, teljes passzívitásba kényszerült, Nguyen Thai kezdeményezése egyre nagyobb előnyt biztosított, győzelme a kiegyenlítést jelentette.

Antal Gergely a szicíliai védelmű játszmában elkerülte a divatos változatokat, de Vlastimil Babulát nem tudta meglepni. Különböző oldalra sáncoltak, a cseh nagymester indított elsőként akciót. A bonyodalmakban Babula előnybe került, az időzavarban egy pillanatra Antal Gergelynek remiesélye támadt, de kimaradt a lehetőség, a csehek vezetést szereztek.

A harmadik táblán Mihók Olivér sokáig hátrányosabban állt, de ellenfele kiengedte előnyét, sőt az időkontroll után bajba is kerülhetett volna. Mihók akkor adta remire a játszmát, amikor a világos király ellen esélyes támadást indíthatott volna a 41…h4! lépéssel, remek lehetőséggel, hogy döntetlenre mentse a mérkőzést.

A cseh válogatott megőrizte kétpontos előnyét az olaszok előtt. A németek botlottak a szlovákok ellen, a horvátok hatodszor is kikaptak. Svájc az osztrákok elleni döntetlennel megelőzte csapatunkat…

A 6. forduló eredményei:

Csehország – Magyarország  2,5 – 1,5

Nguyen Thai Dai Van (2577) – Héra Imre (2610)  1 - 0

Vlastimil Babula (2559) – Antal Gergely (2572) 1 - 0

Jan Krejci (2540) – Mihók Olivér (2547)  döntetlen

Vaclav Finek (2361) – Nagy Gábor (2518)  0 - 1

Németország – Szlovákia  1 - 3

Svájc – Ausztria  2 - 2

Horvátország – Franciaország  1 - 3

Szlovénia – Olaszország  1 - 3

A verseny állása:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 Wtg1 

 Wtg2 

 Wtg3 

 Wtg4 

1

Csehország

 * 

2

3

3

11

15,5

0

51

2

Olaszország

2

 * 

3

9

15,0

0

47

3

Szlovákia

 * 

2

3

2

8

13,5

0

42

4

Franciaország

1

2

 * 

2

3

8

13,0

0

26

5

Németország

1

 * 

2

½

3

3

3

7

12,5

0

20

6

Szlovénia

1

2

2

 * 

6

11,5

0

23

7

Ausztria

 * 

2

2

4

12,0

0

21

8

Svájc

2

1

2

 * 

4

10,5

0

12

9

Magyarország

1

2

 * 

3

10,0

0

22

10

Horvátország

1

½

1

1

 * 

0

6,5

0

0

A 7. forduló párosítása:

Olaszország – Németország

Franciaország – Szlovénia

Ausztria – Horvátország

Magyarország – Svájc

Szlovákia - Csehország

Női válogatottunk nagy csatában megszerezte ötödik győzelmét. A csehek elleni találkozó remekül indult, Juhász Barbara ellenfele a 11. lépésben vesztőt húzott, kiskombinációval Barbi minőséget nyert, a többi már gyerekjáték volt.

A többi táblán nehéz lett volna jósolni. Az éltáblán Terbe Julianna egy pillanatra megingott, Petrova jelentős előnyt érhetett volna el, a fenyegető időzavar árnyékában lépést ismételt.

Terbe Zsuzsanna játszmája nem nélkülözte a fordulatokat, kölcsönös pontatlankodások után a 34. lépésnél nyugodhattunk meg, hogy a mérkőzést a lányok megnyerik.

Gaál Zsóka sorozatban negyedszer is sötéttel játszott. A nyitás nem sikerült jól, Richterova a sötét mezők gyengesége miatt lépésről-lépésre fokozta előnyét, győzelmével szépített a cseh csapat.

A németek „kiütéses” győzelemmel, több táblapontjukkal a második helyre léptek előre. Az élen álló olasz együttes megszenvedett a szlovénok elleni sikerért. A hetedik körben olasz-német derbi lesz, a mieink a sereghajtó svájciakkal mérkőznek meg. Jól jött a franciák pontvesztése Még közelebb lehet kerülni dobogós hely megszerzéséhez! Az érem színe a hajrában dől el…

A 6. forduló eredményei:

Csehország – Magyarország  1,5 – 2,5

Kristyna Petrova (2303) – Terbe Julianna (2267)  döntetlen

Joanna Worek (2322) – Juhász Barbara (2250)  0 - 1

Natasa Richterova (2188) – Gaál Zsóka (2177)  1 - 0

Natalie Kanakova (2179) – Terbe Zsuzsanna (2186)  0 - 1

Németország – Szlovákia  4 - 0

Svájc – Ausztria  2 - 2

Horvátország – Franciaország  2 - 2

Szlovénia – Olaszország  1,5 – 2,5

A verseny állása:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 Wtg1 

 Wtg2 

 Wtg3 

 Wtg4 

1

Olaszország

 * 

3

2

3

3

11

16,0

0

53

2

Németország

 * 

3

4

3

3

10

17,0

0

32

3

Magyarország

1

 * 

3

4

10

15,5

0

60

4

Franciaország

 * 

2

3

7

14,0

0

27

5

Csehország

 * 

3

3

6

14,0

0

20

6

Horvátország

2

1

2

1

 * 

2

3

5

11,0

0

24

7

Szlovákia

1

0

1

 * 

1

4

8,0

0

18

8

Ausztria

0

½

½

3

 * 

2

3

7,5

0

10

9

Szlovénia

1

1

2

 * 

2

2

9,0

0

7

10

Svájc

1

1

1

1

2

2

 * 

2

8,0

0

5

Verőci Zsuzsa

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Az online Mitropa Kupa ötödik fordulójában női válogatottunk újabb győzelmet aratott, a szlovák négyes ellen 3-1-re nyert. Terbe Julianna és Karácsonyi Kata világossal kénysertette megadásra ellenfeleiket, Gaál Zsóka és Juhász Judit remizett. A második helyen álló együttesünk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az éllovas olasz csapatot. Férfi gárdánk elszenvedte harmadik vereségét, Héra Imre, Mihók Olivér és Nagy Gábor játszmája döntetlennel fejeződött be, Csiki Endre kikapott, együttesünk változatlanul a nyolcadik, Csehország kétpontos előnnyel vezet. A hatodik játéknapon cseh-magyar mérkőzésekre kerül sor.

 

A 38. Mitropa Kupa ötödik fordulójában férficsapatunk újabb csalódást okozott, elszenvedte harmadik vereségét. A szlovákok elleni meccs pedig jól indult. Héra Imre a nyitás után kényelmesen állt, Nagy Gábor jelentős előnyt ért el, a pontot szinte beírtuk. A sötét táblákon volt egy kis gond, a két évvel ezelőtti győztes válogatottunk éltáblása, Mihók Olivér védekezésre kényszerült, Csiki Endre egyenlő esélyekkel játszott.

Héra előnyét kiengedte, Gazik reminél többet nem akart. Mihók örökös sakkal kiremizte a játszmáját. Nagy válogathatott a nyerések között, de rossz lebonyolítást választott, a különböző színű futók mentséget jelentettek ellenfele számára.  16 éves Csiki fokozatosan rontott. Az eddig lejátszott húsz partiból sakkozóink csak két játszmát tudtak megnyerni, ötször feladásra kényszerültek.

Az olaszok a nagy arányú győzelemmel a második helyre léptek előre. Nehezen nyert az élen álló cseh csapat. Négy döntetlen született a szlovén-német meccsen, mind a négy parti döntéssel végződött a francia-svájci találkozón.

Az 5. forduló eredményei:

Magyarország – Szlovákia  1,5 – 2,5

Héra Imre (2610) – Viktor Gazik (2542) döntetlen

Mihók Olivér (2547) – Jergus Pechac (2519) döntetlen

Nagy Gábor (2518) – Martin Nayhebaver (2485)  döntetlen

Csiki Endre (2312) – Samir Sahidi (2406)  0 - 1

Szlovénia – Németország  2 - 2

Olaszország – Horvátország  3,5 – 0,5

Franciaország – Svájc  2 - 2

Ausztria – Csehország  1,5 – 2,5

A verseny állása:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 Wtg1 

 Wtg2 

 Wtg3 

 Wtg4 

1

Csehország

 * 

2

3

3

9

13,0

0

37

2

Olaszország

2

 * 

7

12,0

0

27

3

Németország

 * 

2

½

3

3

3

7

11,5

0

18

4

Szlovákia

 * 

2

2

6

10,5

1

24

5

Szlovénia

2

2

 * 

6

10,5

1

19

6

Franciaország

1

2

 * 

2

6

10,0

0

21

7

Ausztria

 * 

2

3

10,0

0

17

8

Magyarország

1

2

 * 

3

8,5

0

17

9

Svájc

1

2

 * 

3

8,5

0

6

10

Horvátország

1

½

1

 * 

0

5,5

0

0

T.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

J.

Élő-átlag

we

K

Élő+/-

1

GM

Héra Imre

2610

½

½

½

½

2,0

4

2584

2,14

10

-1,4

2

GM

Antal Gergely

2572

1

0

½

0

1,5

4

2499

2,39

10

-8,9

3

GM

Mihók Oliver

2547

0

½

½

½

1,5

4

2469

2,43

10

-9,3

4

GM

Nagy Gábor

2518

1

½

½

½

2,5

4

2456

2,34

10

1,6

5

FM

Borhy Marcell

2384

½

0

0,5

2

2363

1,06

10

-5,6

6

FM

Csiki Endre

2312

½

0

0,5

2

2360

0,87

20

-7,4

A 6. forduló párosítása:

Németország – Szlovákia

Csehország – Magyarország

Svájc – Ausztria

Horvátország – Franciaország

Szlovénia - Olaszország

Női válogatottunk folytatta nyerőszériáját, a szlovákok ellen magabiztos játékkal nyert 3-1-re. Gaál Zsóka ezúttal a második táblán játszott, ismét a sötét bábukat vezette. A többi parti kedvezően alakult, logikus volt a lépésismétléses döntetlen.

Az éltáblán Terbe Julianna értékes győzelmet aratott, Karácsonyi Kata alaposan becsapta ellenfelét. Juhász Judit is kedvezően állt, ellenfele örülhetett a fél pontnak. Együttesünk negyedik sikerével egy pontra megközelítette az élen álló, a horvátok ellen csak 2-2-öt elérő olasz gárdát.

A németek próbálnak lépést tartani a mieinkkel. Még hátravan az olasz-német rangadó. A cseh és a francia csapat érvényesítette a papírformát.

Az 5. forduló eredményei:

Magyarország – Szlovákia  3 - 1

Terbe Julianna (2267) – Julia Movszeszjan (2342)  1 - 0

Gaál Zsóka (2177) – Stella Sankova (2087)  döntetlen

Karácsonyi Kata (2152) – Dominika Ferkova (2006)  1 - 0

Juhász Judit (2080) – Martina Taragelova (2010) döntetlen

Szlovénia – Németország  1 - 3

Olaszország – Horvátország  2 - 2

Franciaország – Svájc  3 - 1

Ausztria – Csehország  0,5 – 3,5

A verseny állása:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 Wtg1 

 Wtg2 

 Wtg3 

 Wtg4 

1

Olaszország

 * 

3

2

3

3

9

13,5

0

42

2

Magyarország

1

 * 

3

4

8

13,0

2

40

3

Németország

 * 

3

3

3

8

13,0

0

18

4

Csehország

 * 

3

3

6

12,5

0

16

5

Franciaország

 * 

3

6

12,0

0

18

6

Horvátország

2

1

1

 * 

2

3

4

9,0

0

13

7

Szlovákia

1

1

 * 

1

4

8,0

0

16

8

Szlovénia

1

1

2

 * 

2

2

7,5

0

5

9

Ausztria

0

½

½

3

 * 

2

5,5

0

8

10

Svájc

1

1

1

1

2

 * 

1

6,0

0

2

T.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

J.

Élő-átlag

we

K

Élő+/-

1

WIM

Terbe Julianna

2267

0

½

1

0

1

2,5

5

2318

2,15

20

7,0

2

WIM

Juhász Barbara

2250

½

0

1

½

2,0

4

2251

1,99

20

0,2

3

WFM

Gaál Zsóka

2177

1

1

1

½

3,5

4

2169

2,05

40

58,0

4

WFM

Terbe Zsuzsanna

2186

0

1

1,0

2

2206

0,95

20

1,0

5

WFM

Karácsonyi Kata

2152

½

1

1

2,5

3

2156

1,48

40

40,8

6

WFM

Juhász Judit

2080

1

½

1,5

2

2087

0,98

40

20,8

Verőci Zsuzsa

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Az online Mitropa Kupa negyedik fordulójában női válogatottunk sorozatban harmadik mérkőzését is megnyerte, a német együttest 2,5 – 1,5-re győzte le. Az éltáblán Terbe Julianna kikapott, Juhász Barbara remizett, két ifjúsági sakkozónk, Gaál Zsóka és Karácsonyi Kata megadásra kényszerítette magasabb Élő-pontos ellenfeleiket. Együttesünk a második helyre lépett előre. Férficsapatunk 3-1-es vereséget szenvedett, az állások nem ezt ígérték. Héra Imre gond nélkül remizett, Nagy Gábor nyert állásban örökös sakkot engedélyezett. Antal Gergely döntetlen pozícióban húzott vesztőt, Borhy Marcell a nyitás után remekül állt, a bonyodalmakban alul maradt. A csapat a nyolcadik helyre csúszott vissza. Az ötödik fordulóban a szlovákok lesznek az ellenfeleink.

A rajtlistát vezető, címvédőként játszó férficsapatunk elszenvedte második vereségét. A németek elleni találkozón a megnyitások után joggal bizakodtunk. Az éltáblán Héra Imre gond nélkül remizett a rutinos Daniel Fridmannal.

A másik sötét partiban Nagy Gábor korán gyalogot nyert, Koellner egyre nagyobb hátrányba került. Az idő szorításában nagymesterünk ellenjátékot engedélyezett, majd örökös sakk miatt elúszott az oly biztosnak tűnő győzelem.

A második táblán is drámai lett a befejezés, Antal Gergely a döntetlenhez vezető folytatás helyett vesztőt húzott.

A nyitást követően Borhy Marcell remekül állt, fölöslegesen fogadta el Krastev gyalogáldozatát, átengedte a kezdeményezést. A középen rekedt világos király ellen a német sakkozó akciója átütött.

A cseh csapat a rivális francia együttes elleni győzelemnek köszönhetően egyedül vezeti a versenyfutást, egy meccsponttal előzi meg a német gárdát. Az olaszok hozták a kötelezőt, a szlovákok az osztrákokat keserítették el, a horvátok negyedszer is kikaptak.

A 4. forduló eredményei:

Németország – Magyarország  3 - 1

Daniel Fridman (2610) – Héra Imre (2610)  döntetlen

Ashot Paryanyan (2436) – Antal Gergely (2572)  1 - 0

Rubert Gideon Koellner (2412) – Nagy Gábor (2518)  döntetlen

Alexander Krastev (2340) – Borhy Marcell (2384)  1 - 0

Szlovákia – Ausztria  2,5 – 1,5

Csehország – Franciaország  3 - 1

Svájc – Olaszország  1,5 – 2,5

Horvátország – Szlovénia  1,5 – 2,5

A verseny állása:

H

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 Wtg1 

 Wtg2 

 Wtg3 

 Wtg4 

1

Csehország

 * 

2

3

3

7

10,5

0

25

2

Németország

 * 

½

3

3

3

6

9,5

0

10

3

Olaszország

2

 * 

5

8,5

0

19

4

Szlovénia

 * 

2

5

8,5

0

8

5

Franciaország

1

 * 

2

5

8,0

0

16

6

Szlovákia

2

2

 * 

4

8,0

0

16

7

Ausztria

 * 

2

3

8,5

0

15

8

Magyarország

1

2

 * 

3

7,0

0

13

9

Svájc

1

 * 

2

6,5

0

0

10

Horvátország

1

1

 * 

0

5,0

0

0

Az 5. forduló párosítása:

Szlovénia – Németország

Olaszország – Horvátország

Franciaország – Svájc

Ausztria – Csehország

Magyarország - Szlovákia

Női válogatottunk nagy csatában szerezte meg harmadik győzelmét, a siker a táblázaton a második helyet jelenti. A mérkőzés a 15 esztendős Karácsonyi Kata nyerésével indult. Fiona Sieber gyalogvesztése után reménytelen állásba került.

A másik három táblán izgalmas küzdelmek bontakoztak ki. Terbe Julianna a spanyol megnyitású partiban többször is hibázott, mentséget nem találhatott.

Juhász Barbara másodszor játszotta meg ugyanazt a varit a francia védelem ellen, ellenfele jól felkészült, bőséges ellenértéket kapott a tisztért. Barbara szívós védekezéssel feltartóztatta sötét szabadgyalogjait, kiharcolta a döntetlent.

A 14 éves Gaál Zsóka játszmájára maradt a döntés. Zsóka remekül állt, a kínálkozó lehetőségek közül nem volt könnyű választania, Melanie Lubbe többször is feladásra kényszerülhetett volna. A kalandos végjáték már remi volt, amikor a német nagymesternő vesztőt húzott, Zsóka már biztos kézzel, 92 lépésben nyerte meg a partit, csapatunk a meccset. Két ifjúsági játékosunk, Zsóka és Kata eddig remekel, egy döntetlen mellett négy játszmát nyertek, Zsóka mesterhármasnál tart!

Az olasz csapat negyedik győzelmével az élen, a németek a vereséggel a harmadikok. Meglepetés a szlovákok vesztése, javítottak a franciák. A címvédő horvátok csak a hetedikek.

A 4. forduló eredményei:

Németország – Magyarország  1,5 – 2,5

Jana Schneider (2296) – Terbe Julianna (2267)  1 - 0

Annmarie Muetsch (2271) – Juhász Barbara (2250) döntetlen

Melanie Lubbe (2278) – Gaál Zsóka (2177)  0 - 1

Fiona Sieber (2259) – Karácsonyi Kata (2152)  0 - 1

Szlovákia – Ausztria 1 - 3

Csehország – Franciaország  1,5 – 2,5

Svájc – Olaszország  1 - 3

Horvátország – Szlovénia  2 - 2

A verseny állása:

H.

 

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 Wtg1 

 Wtg2 

 Wtg3 

 Wtg4 

1

Olaszország

 * 

3

3

3

8

11,5

0

30

2

Magyarország

1

 * 

4

6

10,0

2

24

3

Németország

 * 

3

3

6

10,0

0

12

4

Franciaország

 * 

4

9,0

2

12

5

Csehország

 * 

3

3

4

9,0

0

10

6

Szlovákia

1

 * 

1

4

7,0

0

12

7

Horvátország

1

1

 * 

2

3

3

7,0

0

4

8

Szlovénia

1

2

 * 

2

2

6,5

0

4

9

Ausztria

0

½

3

 * 

2

5,0

0

8

10

Svájc

1

1

1

2

 * 

1

5,0

0

2

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A 38. Mitropa Kupa harmadik fordulójában női válogatottunk 4-0-ra győzte le az osztrák együttest. Terbe Julianna, Juhász Barbara, Gaál Zsóka és Terbe Zsuzsanna szerepelt sikerrel a találkozón. Férficsapatunk négy döntetlennel végzett 2-2-re a „sógorok” ellen. Antal Gergely, Mihók Olivér, Nagy Gábor és Borhy Marcell remizett. A negyedik játéknapon a németek lesznek az ellenfeleink.

 

Az online viadal előző fordulójában a németeket 3,5-0,5-re legyőző osztrákok ellen férfi sakkozóink négy döntetlennel végeztek 2-2-re. Az éltáblán ezúttal Antal Gergely játszott, Caro-Kann védelmű partiban osztozott meg a ponton Valentin Dragnevvel.

Mihók Olivér ellenfele is a Caro-Kann védelemre szavazott, a cserék után igazi küzdelem nem alakult ki. Kiegyenlített erők vívtak meg a harmadik táblán is, a döntés Borhy Marcell kezében volt.

A 16 esztendős nemzetközi mesterünk nyerőesélyes állásában az összekötött szabadgyalogjait rosszul „szöktette”, Marc Morgunov ellenjátékot talált és döntetlenre mentette a partit, s ezzel a meccset is.

Pontot vesztettek a csehek és a franciák, javítottak a németek, harmadszor kaptak ki a horvátok.

A 3. forduló eredményei:

Ausztria – Magyarország  2 - 2

Valentin Dragnev (2565) – Antal Gergely (2572)  döntetlen

Felix Blohberg (2463) – Mihók Olivér (2547)  döntetlen

Florian Schwabeneder (2443) – Nagy Gábor (2518)  döntetlen

Marc Morgunoy (2385) – Borhy Marcell (2384)  döntetlen

Horvátország – Németország 1 - 3

Szlovénia – Svájc  2,5 – 1,5

Olaszország – Csehország 2 - 2

Franciaország – Szlovákia  2 - 2

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 Wtg1 

 Wtg2 

 Wtg3 

 Wtg4 

1

Csehország

 * 

2

3

5

7,5

0

9

2

Franciaország

 * 

2

5

7,0

0

14

3

Németország

 * 

½

3

3

4

6,5

0

4

4

Ausztria

 * 

2

3

7,0

0

11

5

Magyarország

2

 * 

3

6,0

0

9

Olaszország

2

 * 

3

6,0

0

9

7

Szlovénia

 * 

2

3

6,0

0

6

8

Szlovákia

2

2

 * 

2

5,5

0

8

9

Svájc

1

 * 

2

5,0

0

0

10

Horvátország

1

1

 * 

0

3,5

0

0

A 4. forduló párosítása:

Németország – Magyarország

Szlovákia – Ausztria

Csehország – Franciaország

Svájc – Olaszország

Horvátország - Szlovénia

Női csapatunk esélyeshez méltóan játszva érte el a sereghajtó osztrákokkal szemben a „kiütéses” győzelmet. Elsőként Juhász Barbara írta be az egész pontot. A 14 éves Gaál Zsóka egyenlő esélyű végjátékban pillanatok alatt túljátszotta ellenfelét. A Terbe nővérek is gond nélkül nyertek. Válogatottunk a negyedik helyen várhatja s mesterhármassal kezdő németek elleni mérkőzést.

A rajtlistát vezető olasz együttes nehéz küzdelemben győzte le a cseh négyest. A franciák, a horvátok és a szlovénok másodszor kaptak ki.

A 3. forduló eredményei:

Ausztria – Magyarország  0 - 4

Julia Novkovic (2170) – Terbe Julianna (2267)  0 - 1

Denise Trippold (2145) – Juhász Barbara (2250)  0 - 1

Annika Froewis (2143) – Gaál Zsóka (2177)  0 - 1

Elisabeth Hapala (2120) – Terbe Zsuzsanna (2186)  0 - 1

Horvátország – Németország 1 - 3

Szlovénia – Svájc 2 - 2

Olaszország – Csehország 2,5 – 1,5

Franciaország – Szlovákia  1,5 – 2,5

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 Wtg1 

 Wtg2 

 Wtg3 

 Wtg4 

1

Olaszország

 * 

3

3

6

8,5

0

24

2

Németország

 * 

3

3

6

8,5

0

6

3

Csehország

 * 

3

3

4

7,5

0

6

4

Magyarország

1

 * 

4

4

7,5

0

4

5

Szlovákia

1

 * 

4

6,0

0

6

6

Franciaország

 * 

2

6,5

0

0

7

Horvátország

1

1

 * 

3

2

5,0

0

2

8

Szlovénia

1

 * 

2

1

4,5

0

1

9

Svájc

1

1

2

 * 

1

4,0

0

1

10

Ausztria

0

½

 * 

0

2,0

0

0

Verőci Zsuzsa

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

Legfrissebb bejegyzések

Budapest 12 napig a sakkozás fővárosa, kezdődik a 45. Sakkpépmpia7
2024. 09. 11.

Fabiano Caruana a GCT SuperUnited Croatia rapidverseny győzteae, 3 pont az előnye 
2024. 07. 13.

Zágrábban ma kezdődik a Grand Chess Tour 2024 harmadik versenye, a SuperUnited Croatia
2024. 07. 10.

Fabiano Caruana a bukaresti Superbet Chess Classic győztese, rapid rájátszádban legyőzte ruválisait
2024. 07. 06.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 30 pontos  előnnyel vezet Hikaru Nakamura előtt 
2024. 07. 02.

A bukaresti Superbet Chess Classsic viadalon Fabiano Caruana játszik címvédőként
2024. 06. 26.

Stavangerben Carlsen hatodszor győzött, két ponttal előzte meg Nakamurát, Ju Wenjun 3 pontos előnnyel nyert
2024. 06. 08.

A Norway Chess 2024 viadalok utolsó fordulója előtt Carlsen és Ju Wenjun is másfél pontos előnnyel vezet
2024. 06. 07.

Carlsen wlőnye egy pontra nőtt, Ju Wenjun ismlt az élen
2024. 06. 05.

Carlsen udőtúllépéssel vesztett, Nakamura hátránya fél pontra csökkent, Muzicsuk előnye fél pont
2024. 06. 04.

Ding Liren kétlépéses mattot nézett el Carlsen ellen, a norvég világelsp átvette a vezetést
2024. 06. 03.

Félidőben Nakamura egypontos előnnyel vezet Carlsen előtt, Vaishali előnye is egy pont, Muzicsuk a mésodik
2024. 06. 02.

A világranglisták éllovasai megőrizték vezető pozíciójukat
2024. 06. 01.

A Norway Chess 2024 Noway viadallokon a négy forduló után Nakamura és Vaishali vezet
2024. 05. 31.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte Carlsent, átvette a vezetést, Caruana nyert Ding Liren ellen
2024. 05. 30.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog