Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Parádés mezőny a bukaresti Superbet versenyen, Rapport Richárd harmadik a rajtlistán

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Folytatódik a nagy sikerű Grand Chess Tour sorozat. Bukarestben május 5. és 14. között rendezik meg a GCT 2022 első tornáját, a Superbet Chess Classic Románia viadalt. Címvédőként az azerbajdzsáni Sahrijar Mamedgyarov látszik, a rajtlistát a világranglista harmadik francia Alireza Firouzja vezeti a negyedik amerikai Fabiano Caruana és az ötödik Rapport Richárd előtt. Parádés a mezőny, a világranglista első tíz helyezettjéből heten is a rajtnál. A Madridban június 17-én kezdődő világbajnok-jelölti döntő résztvevői közül négyen is főpróbának tekintik a viadalt. A torna díjalapja 350 ezer dollár, a győztes 100 ezret nyer, Az új idényben öt versenyre kerül sor, két klasszikus és három rapid  és villámversenyt szerveznek, a díjalap 1.4 millió dollár. Az összetett pontverseny első három helyezettje 175 ezer dolláron osztozik, a győztes 100 ezret nyer. A csütörtöki első fordulóban Rapport Richárd sötéttel Levon Aronjannal mérkőzik meg.

A Grand Chess Tour 2022-es sorozatában öt versenyt rendeznek meg, Bukarestben és St. Louisban 10 résztvevős klasszikus tornát, Varsóban, Zágrábban és St. Louisban rapid és villámversenyen vesznek részt a meghívottak. A GCT 2015-ben kezdődött sorozata során másodszor kapott meghívást első számú sakkozónk, Rapport Richárd.

Parádés a bukaresti Superbet Chess Classic Románia torna mezőnye, a 2761-es Élő-átlagú viadal. Négy világbajnokjelölt is a rajtnál, Alireza Firouza, Fabiano Caruana, Jan Nepomnjacsij és Rapport Richárd. A világranglista első tíz helyezettjéből heten is vállalák a megmérettetést, olimpiai bajnokok, a modern sakkozás legjobbjai viaskodnak majd a román fővárosban. A nagy hiányzó az ötszörös világbajnok Magnus Carlsen, aki saját versenysorozatára, a Meltwater Chess Tour tornáira.

Címvédőként Sahrijar Mamedgyarov játszik, a tavalyi tornán egypontos előnnyel végzett az élen.

A Superbet Chess Classic résztvevői az Élő-pontszámok sorrendjében:

Alireza Firouzja (francia, 2804)

Fabiano Caruana (amerikai, 2786)

Rapport Richárd (magyar, 2776)

Jan Nepomnjacsij (FID, 2773)

Sahrijar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2770)

Wesley So (amerikai, 2766)

Levon Aronjan (amerikai, 2765)

Leinier Dominguez Perez (amerikai, 2753)

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2750)

Bogdan-Danuel Deac (román, 2671)

Az első forduló párosítása:

Fabiano Caruana – Alireza Firouzja

Levon Atonjan – Rapport Richárd

Jan Nepomnjacsij – Bogdan-Daniel Deac

Wesley So – Sahrijatr Mamdgyarov

Maxime Vachier-Lagrave – Leineir Dominguez Perez

 

A fordulók magyar idő szerint 14 órakor kezdődnek, az utolsó partikat 13 órától játsszák. Május 10-én pihenőnapot kapnak a nagymesterek. A gondolkodási idő 90-90 perc az első 40 lépésre, majd 30-30 perc a játszma befejezéséig, az első lépéstől 30-30 másodperc bónusszal.

A díjazás:

Helyezés

Díj

1st

$100,000

2nd

$65,000

3rd

$48,000

4th

$32,000

5th

$26,000

6th

$21,000

7th

$18,500

8th

$16,000

9th

$13,000

10th

$10,500

A GCT 2022 tornák helyszínei és az időpontok:

Bukarest, Superbet Chess Classic Románia,10 résztvevő, május 3-15, 350 ezer dollár a díjalap

Varsó, Superbet. Rapid-és villámverseny,  május 17-24, 10 résztvevő 175 ezer dollár a díjalap

Zágráb, SuperUnited, Rapid és villámverseny, július 18-25. 10 résztvevő,175 ezer dollár díjalap

St. Louis, augusztus 24 és 31. Rapid-és villámverseny, 10 résztvevő 1750 ezer dollár a díjalap.

9. Sinquefield Cup (St. Louis), augusztus 31 és szeptember 13.  10 résztvevő, 350 ezer dollár a díjalap

Tavaly Bukarestben Sahrijar Mamedgyarov elsőségével fejeződött be a Grand Chess Tour 2021 öt versenyből álló sorozatának első viadala, a Superbet Chess Classic. Az azerbajdzsáni nagymester veretlenül, egypontos előnnyel ért célba. Győzelmének 90 ezer dollár volt a jutalma és 13 GCT-pont. Pályafutása egyik legjelentősebb sikerét érte el. A tornát négy döntetlennel kezdte, majd mesterhármassal ragadta magához a vezetést. Sorsdöntő volt a hetedik körben Fabiano Caruana elleni, sötéttel elért győzelme. Teljesítményének 2873-as performance-pontszáma hűen tükrözi sikerét, a + 12,4 Élő-ponttal a világranglistán az ötödik helyre lépett előre.

A holtversenyben második helyen végzett trió más-más utat járt be. Levon Aronjan négy döntetlen után az ötödik fordulóban vereséget szenvedett Sahriyar Mamedgyarovtól, két győzelemmel javított pozícióján. Riválisát, Alekszandr Griscsukot is megfosztotta veretlenségétől. Az orosz sakkozó az online versenyeken sokat hibázott, ezúttal rutinját is kihasználva keveset kockáztatott. Wesley So megőrizte veretlenségét, egyetlen győzelmét a presztízsrangadón Caruana ellen érte el.

A torna remikirálya címet Tejmur Radzsabov kilenc döntetlennel érdemelte ki. Anish Giri játékából is hiányzott az átütő erő. Nagy meglepetés Fabiano Caruana kudarca. A befejező játéknapon kockáztatott, hogy elérje az ötven százalékot. A 19 éves Bogdan-Daniel Deac a kritikus állásban meg is lephette volna a világranglista második helyezettjét, aki – 14,4 Élő-ponttal zárta szereplését.

Maxime Vachier-Lagrave a top tízbe való visszajutást tűzte ki céljául, eredményével 11,4 Élő-pontot vesztett, négy helyezést rontva csak a 16. volt a rangsorban.

A hazai pályán küzdő két román nagymester a verseny megrendezésével nagy esélyt kapott, hogy megmérkőzhetett a sakkvilág ászaival. Sajnálhatjuk, hogy Rapport Richárd betegsége miatt visszalépett a részvételtől. A világranglistán 11. nagymesterünk a Világkupán való indulást is lemondta.

A Superbet Chess Classic Románia végeredménye:

H.

Név

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

P

1

 Sahriyar Mamedgyarov (2770)

1

½

½

½

½

½

1

1

½

6

2

 Levon Aronjan (2781)

0

1

½

½

½

1

½

½

½

5

3

 Alekszandr Griscsuk (2776)

½

0

½

½

½

1

½

1

½

5

4

Wesley So (2770)

½

½

½

½

½

½

1

½

½

5

5

 Anish Giri (2780)

½

½

½

½

½

½

½

0

1

6

Tejmur Radzsabov (2765)

½

½

½

½

½

½

½

½

½

7

 Bogdan-Daniel Deac (2627)

½

0

0

½

½

½

½

½

1

4

8

 Fabiano Caruana (2820)

0

½

½

0

½

½

½

1

½

4

9

 Constantin Lupulescu (2656)

0

½

0

½

1

½

½

0

½

10

 Maxime Vachier-Lagrave (2760)

½

½

½

½

0

½

0

½

½

A sakkozás 13. világbajnoka, Garri Kaszparov ötletére 2015-ben rendezték meg először a Grand Chess Tour sorozatot. Három nagy torna szervezői csatlakoztak a kezdeményezéshez, Stavanger, St. Louis és London rendezett GCT tornát, az összetett pontversenyt Magnus Carlsen nyerte meg. Öt éve a világelső csak a párizsi és a leuveni kombinált rapid-és villámversenyt vállalta, a norvégok kiléptek a sorozatból, St. Louis és London emlékezetes klasszikus viadalokat szervezett meg. Wesley So a két tornán elért kitűnő első helyezésével a sorozat győztese lett.

Öt esztendeje a program St. Louis-ban rapid-és villámversennyel bővült, amelynek szenzációját Garri Kaszparov részvétele jelentette. Carlsen Párizsban és Leuvenben győzött, St. Louis-ban a francia Maxime Vachier-Lagrave és az örmény Levon Aronjan, Londonban az amerikai Fabiano Caruana diadalmaskodott. Az összetett versenyt Carlsen nyerte.

2018-ban zsúfolt versenyprogramjára, a világbajnoki döntőjére hivatkozással Magnus Carlsen csak a 6. Sinquefield Cup-on játszott, holtversenyben végzett az élen kihívója, Fabiano Caruana és Levon Aronjan társaságban. A londoni döntőben Hikaru Nakamura győzött, Maxime Vachier-Lagrave ellen nyerte meg a finálét.

A Grand Chess Tour 2019 sorozat hét versenye után dőlt el az összetett pontverseny, a 12 meghívott nagymester öt-öt tornán vett részt. Az első négy helyezett jutott a londoni fináléba.

Az első tornát Abidjanban rendezték meg, a rapid-és villámversenyen Magnus Carlsen győzött.

Zágrábban klasszikus tornán csatáztak a sakkvilág ászai, a norvég világbajnok folytatta bámulatos sorozatát, az év hetedik fellépésén is győztesként ünnepelték. Párizsban a rapid-és villámversenyen hazai pályán fordulatos küzdelemben Maxime Vachier-Lagrave ért elsőként a célba.

Saint Louisban az örmény Levon Aronjan elsőségével fejeződött be a Grand Chess Tour negyedik tornája, a rapid-és villámverseny.

A torna szenzációjaként megszakadt a világelső Magnus Carlsen páratlan sikersorozata, csak a hatodik helyen végzett. A szabadkártyával játszó Rapport Richárd hetedikként zárta szereplését.

Ding Liren és Magnus Carlsen holtversenyben végzett az élen a 7. Sinquefield Cup-on. A rájátszásban a kínai nagymester 3-1-re legyőzte a norvég világbajnokot. Ding Liren veretlenségét megőrizve lett a torna győztese.

Bukarest volt a hatodik verseny színhelye. A Superbet rapid-és villámversenyen Levon Aronjan nagy izgalmak után az orosz Szergej Karjakinnal holtversenyben végzett az élen, a rájátszásban 1,5-0.5-re legyőzte riválisát.

Kalkuttában Magnus Carlsen fölényes elsőségével fejeződött be a Tata Steel Chess India rapid-és villámverseny, a Grand Chess Tour 2019 hetedik tornája. A norvég világelső saját rekordját javította meg a 27 ponttal. A viadalon dőlt el, hogy Magnus Carlsen, Ding Liren és Levon Aronjan mellett Maxime Vachier-Lagrave örülhetett a végeredménynek, lett a londoni döntő negyedik résztvevője.

A kétszeres olimpiai bajnok Ding Liren lett a Grand Chess Tour 2019 sorozat győztese. A londoni fináléban 16-12-re nyert Maxime Vachier-Lagrave ellen.  A harmadik helyért vívott csatában is elmaradt az igazi küzdelem. A világbajnok Magnus Carlsen 17-11-re győzte le Levon Aronjant.

2020-ban a koronavírus-járvány miatt nem tudták megrendezni a már meghirdetett versenyeket.

Tavaly az 1,75 millió dollár összdíjazású Grand Chess Tour 2021 sorozat Bukarestben indult útjára. A Superbet klasszikus versenyén Sahrijar Mamedgyarov győzött, a sorozatra meghívást kapott Rapport Richárd betegség miatt az utolsó pillanatban lemondta részvételét. A legnagyobb meglepetést a világranglista második, a rajtlistát vezető amerikai Fabiano Caruana nyolcadik helye jelenti, csalódást okozott a francia Maxime Vachier-Lagrave is.

Párizsban az amerikai Wesley So szenzációs elsőségével fejeződött be a Grand Chess Tour 2021 második viadala, a 10 résztvevős rapid-és villámverseny. So hárompontos előnnyel végzett az élen. Megnyerte a rapid tornát, a villámverseny első játéknapja után félpontos előnnyel vezetett a nagy rivális orosz Jan Nepomnjacsij előtt. A második "félidőben" szárnyalt, az utolsó fordulóban Nepomnjacsijt is legyőzte. A világbajnoki kihívó a hajrában nem tudta megnehezíteni So sikerét. Nagy harc dúlt a harmadik helyért, végül a francia Maxime Vachier-Lagrave és a FIDE színeiben játszó 18 éves Alireza Firouzja a nagy adok-kapok után holtversenyben végzett. Remekül hajrázott Rapport Richárd, a finisben a dobogós helyért is küzdhetett, végül Levon Aronjannal holtversenyben ötödikként végzett.

Zágrábban Maxime Vacher-Lagrave elsőségével fejeződött be a Croatia Grand Chess Tour rapid és villámverseny. Vachier-Lagrave  kétpontos előnnyel végzett az élen. MVL a villámverseny 11. fordulója után érte be Jan Nepomnjacsijt, átvette a vezetést, veretlenségét is megőrizve növelte előnyét, egy körrel a befejezés előtt már a torna győztese volt. Szenzációs az 51 éves exvilágbajnok Viswanathan Anand második helyezése, mesternégyest is elérve tört előre. A holland Anish Giri a nagy versenyfutásban harmadikként végzett. A hajrá izgalmait legkevésbé a világbajnoki kihívó Nepomnjacsij bírta, utolsó öt partijából csak másfél pontot szerzett.

A sorozat negyedik versenyén, St. Louisban a rapid és villámversenyen az amerikai Hikaru Nakamura brillírozott, hárompontos előnnyel diadalmaskodott. Három fordulóval a befejezés előtt már tornagyőztes volt. A második helyért a világranglista második Fabiano Caruana és Rapport Richárd vívott kiélezett küzdelmet, az izgalmas hajrában végül Caruana lett az ezüstérmes, nagymesterünk harmadik helye nagy siker. A rapid tornán holtversenyben második volt, a villámverseny második játéknapján jobban snellezett, mint az elsőn.

Maxime Vachier-Lagrave nagy sikerével fejeződött be a 8. Sinquefield Cup. Pályafutása során az amerikai sakkozás fellegvárában, Saint Louisban másodszor ünnepelték a nagy presztízzsel bíró torna győzteseként. Fél ponttal előzte meg az amerikai hármast, Fabiano Caruana, Leinier Dominguez Perez és Wesley So trióját. MVL a 325 ezer dolláros díjalapból 90 ezret nyert. Rapport Richárd ötvenszázalékos teljesítménnyel az ötödik helyen végzett Nagymesterünk két év után játszott ismét szuperversenyen. Új megnyitási repertoárral készült, sokkal inkább a biztonságra helyezte a hangsúlyt. Balszerencsés volt Sahriyar Mamedgyarov elleni veresége, az ötszörös olimpiai és nyolcszoros orosz bajnok Peter Szvidlert látványos támadással győzte le.

A 8. Sinquefield Cup végeredménye:

H.

Név

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

P

1

 Maxime Vachier-Lagrave (2751)

½

0

½

½

1

½

1

1

1

6

2

 Fabiano Caruana (2806)

½

½

½

½

0

1

1

½

1

3

 Leinier Dominguez Perez (2758)

1

½

½

½

½

½

½

½

1

4

 Wesley So (2772)

½

½

½

½

½

½

½

1

1

5

 Rapport Richárd (2763)

½

½

½

½

½

0

½

1

½

6

 Jeffery Xiong (2710)

0

1

½

½

½

½

½

½

0

4

7

 Sahriyar Mamedgyarov r (2782)

½

0

½

½

1

½

0

½

½

4

8

 Sam Shankland (2709)

0

0

½

½

½

½

1

½

½

4

9

 Peter Szvidler (2714)

0

½

½

0

0

½

½

½

1

10

 Dariusz Swiercz (2655)

0

0

0

0

½

1

½

½

0

A

Grand Chess Tour 2021 öt versenyből álló sorozatának összetett pontversenyét Wesley So nyerte meg Maxime Vachier-Lagrave és Sahriyar Mamedgyarov előtt.

A sakkvilág legjobbjainak részvételével kitűnő díjazással megrendezett viadalokat kitüntető érdeklődés kísérte, és a szervezők tehetős szponzoroknak köszönhetően a folytatás mellett döntöttek.

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

Női válogatottunk váratlan veresége, férficsapatunk szabadnapos volt

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Korzikán zajló Mitropa Kupa negyedik fordulójában női csapatunk váratlan vereséget szenvedett a horvát együttestől. Gaál Zsóka sötéttel, Mihók-Juhász Barbara és Karácsonyi Kata világossal remizett, Demeter Dorina kikapott. Holtversenyben vezet a francia és a svájci válogatott, a mieink a nyolcadikok. A férfiegyüttesek küzdelmében a szlovákok negyedik mérkőzésüket is megnyerték, férficsapatunk szabadnapos volt. Az ötödik játéknapon mindkét válogatottunk a németekkel mérkőzik meg.

 

A 39. Mitropa Kupa negyedik fordulójában a szlovák együttes negyedik győzelmét szerezte meg. Négyesük eddig kitűnően szerepel, a 16 lejátszott partijuk közül csak egyet vesztettek el.

„Gólarányt” is javítottak a franciák, nehezen, de nyertek az olaszok, a németek Korzika ellen taroltak.

Csapatunk szabadnapos volt, a páratlan számú résztvevő miatt nehezebben áttekinthető a verseny állása, együttesünknek három meccsből 4 pontja van.

A 4. forduló eredményei:

Németország – Korzika  4 - 0

Szlovákia – Csehország  3 - 1

Svájc – Franciaország  0,5 – 3,5

Ausztria – Olaszország  1,5 – 2,5

A magyar csapat volt szabadnapos

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Szlovákia

 * 

3

3

8

11,0

0

2

Franciaország

 * 

6

11,0

0

3

Magyarország

 * 

3

6

7,0

0

4

Olaszország

 * 

2

5

8,5

0

5

Ausztria

1

 * 

3

4

5,5

0

6

Németország

½

 * 

2

4

3

8,0

1

Csehország

1

2

 * 

3

8,0

1

8

Svájc

½

2

1

 * 

3

3,5

0

9

Korzika

1

0

½

 * 

2

1,5

0

Az 5. forduló párosítása:

Franciaország – Ausztria

Csehország – Svájc

Korzika – Szlovákia

Magyarország – Németország

Olaszország csapata lesz szabad

Női válogatottunk váratlan vereséget szenvedett a horvát együttestől. Az éltáblán 15. születésnapját Gaál Zsóka nem tudta győzelemmel ünnepelni. Az Aljechin védelmű partiban a Ena Cvitan ritka folytatást játszott meg, mindketten jobb folytatásokat is kihagytak.

Mihók-Juhász Barbara játszmája 91 lépésben lett döntetlen, hasztalan próbálkozott Mirjana Medic védvonalának feltörésével, a mérkőzés megmentésével.

Közvetítési hibára is gyanakodhattak Demeter Dorina játszmáját követők. Meglepő fordulatok egész sora jellemezte partiját, a kalandok után minőségelőnye lett, királya azonban egy nagy hiba után bajba került. Lépésismétléssel osztozott meg a ponton Karácsonyi kata.

A francia együttes megállította a svájci gárdát, taroltak a szlovénok. Nehezen, de nyertek az olaszok, harmadszor kaptak ki a csehek.

A 4. forduló eredményei:

Horvátország – Magyarország  2,5 – 1,5

Ena Cvitan (2238) – Gaál Zsóka (2319) döntetlen

Mihók-Juhász Barbara (2207) – Mirjana Medic (2172) döntetlen

Anamarija Radikovic (2133) – Demeter Dorina (2219)

Karácsonyi Kata (2058) – Patricija Vujnovic (2123) döntetlen

Németország – Szlovénia  0 - 4

Szlovákia – Csehország  2,5 – 1,5

Svájc – Franciaország  1,5 – 2,5

Ausztria – Olaszország  1,5 – 2,5

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Franciaország

 * 

2

2

3

6

9,5

0

2

Svájc

 * 

6

9,0

0

3

Szlovénia

 * 

0

2

4

5

8,5

0

Szlovákia

2

 * 

½

5

8,5

0

5

Horvátország

4

 * 

4

9,5

0

6

Ausztria

 * 

4

9,0

0

7

Olaszország

½

 * 

3

4

7,5

0

8

Magyarország

2

2

 * 

2

3

7,5

0

9

Németország

1

0

1

 * 

3

2

5,0

0

10

Csehország

2

1

 * 

1

6,0

0

Az 5. forduló párosítása:

Olaszország – Horvátország

Franciaország – Ausztria

Csehország – Svájc

Szlovénia – Szlovákia

Magyarország – Németország

Verőci Zsuzsa

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

Férfi együttesünk 3-1-re győzött Korzika ellen, női csapatunk 2-2-öt ért el a szlovénokkal szemben

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Korzikán zajló Mitropa Kupa harmadik fordulójában férficsapatunk 3-1-re győzte le a korzikai négyest. A két világos táblán Németh Miklós és Pásti Áron nyert, Kozák Ádám és Csiki Endre remizett.  Női együttesünk harmadszor is 2-2-öt játszott. A szlovénok ellen Mihók-Juhász Barbara győzött, Gaál Zsóka és Demeter Dorina remizett, Terbe Zsuzsanna vereséget szenvedett.  A szlovák férfi és a svájci női együttes áll az élen. A negyedik fordulóban férficsapatunk szabadnapos lesz, női négyesünk a horvátokkal mérkőzik meg.

 

Férficsapatunk a 39. Mitropa Kupa harmadik játéknapján második győzelmét ért el, a korzikai négyes ellen nyert 3-1-re. Kozák Ádám játszott az első táblán és legfiatalabb nagymesterünk a szicíliai védelmű partiban Pieluigi Piscopo hathatós segítségével remizett, ellenfele nyert állásban az idő szorításában a lépésismétléses remit választotta.

Németh Miklós 69 lépés után fogadhatta a csapattársak gratulációját, Pásti Áron megszerezte első győzelmét. Csiki Endre kedvező esélyű pozícióból remizett.

Harmadszor is győzött a szlovák csapat, az olasz együttes pontot vesztett a svájciakkal szemben.

A 3. forduló eredményei:

Korzika – Magyarország  1 – 3

Pierluigi Piscopo (2347) – Kozák Ádám (2535) döntetlen

Németh Miklós (2451) – Michael Massoni (2339)  1 – 0

Cyril Humean (2290) – Csiki Endre (2399) döntetlen

Pásti Áron (2400) – Baptiste Roux (2168) 1 - 0

Olaszország – Svájc  2 - 2

Franciaország – Szlovákia  1,5 – 2,5

Csehország – Németország  2 - 2

Ausztria együttese volt szabad

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Szlovákia

 * 

3

6

8,0

0

2

Franciaország

 * 

4

7,5

0

3

Magyarország

 * 

3

4

7,0

0

4

Ausztria

1

 * 

3

4

4,0

0

5

Csehország

 * 

2

3

7,0

0

6

Olaszország

 * 

2

3

6,0

0

7

Svájc

1

2

 * 

3

3,0

0

8

Korzika

1

½

 * 

2

1,5

0

9

Németország

½

2

 * 

1

4,0

0

A 4. forduló párosítása:

Németország – Korzika

Szlovákia – Csehorszég

Svájc – Franciaország

Ausztria – Olaszország

A magyar csapat lesz szabadnapos

Női csapatunk harmadik mérkőzésén is döntetlent játszott. A szlovénok elleni találkozó sokkolóan kezdődött, Terbe Zsuzsanna világossal 23 lépésben kapott ki. Viharfelhők gyülekeztek Gaál Zska állása felett. Megnyugtató csak Mihók-Juhász Barbara pozíciója volt, gyorsan meg is szerezte második győzelmét.

A 2-2-es végeredménynek nagyon örülhettünk, Gaél Zsóka és Demeter Dorina reménytelennek tűnő állásaikat ellenfeleiknek köszönhetően döntetlenre mentették.

Elszenvedte második vereségét az olasz csapat, a svájci négyes  három győzelemmel az élen.

A 3. forduló eredményei:

Szlovénia – Magyarország  2 - 2

Laura Unuk (2346) – Gaál Zsóka (2319) döntetlen

Terbe Zsuzsanna (2194) – Zala Urh (2284) 0 – 1

Lara Janzen (2191) – Mihók-Juhász barbara (2207) 0 – 1

Dameter Dorina (2219) – Monika Rozman (2191) döntetlen

Ausztria – Horvátország  2,5 – 1,5

Olaszország – Svájc  1,5 – 2,5

Franciaország – Szlovákia  2 - 2

Csehország – Németország  1 - 3

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Svájc

 * 

6

7,5

0

2

Ausztria

 * 

4

7,5

0

3

Franciaország

 * 

2

2

3

4

7,0

0

4

Szlovákia

½

2

 * 

3

6,0

0

5

Magyarország

2

 * 

2

2

3

6,0

0

6

Szlovénia

2

 * 

0

3

4,5

0

7

Horvátország

4

 * 

2

7,0

0

8

Olaszország

½

 * 

3

2

5,0

2

9

Németország

1

1

 * 

3

2

5,0

0

10

Csehország

2

1

 * 

1

4,5

0

A 4. forduló párosítása:

Horvátország – Magyarország

Németország – Szlovénia

Szlovákia – Csehország

Svájc – Franciaország

Ausztria - Olaszország

Verőci Zsuzsa

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

Férficsapatunk győzött, női válogatottunk második meccse is döntetlen lett

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Korzikán zajló Mitropa Kupa második fordulójában férficsapatunk 2,5-1,5-re legyőzte a cseh együttest. Erdős Viktor és Németh Miklós világossal nyert, Kozák Ádám remizett, Pásti Áron vereséget szenvedett. Női csapatunk 2-2-öt játszott a csehekkel. Mihók-Juhász Barbara győzött, Gaál Zsóka és Terbe Zsuzsanna megosztozott ellenfeleikkel a ponton, Karácsonyi Kata kikapott. A játéknap meglepetései az olasz gárdák botlásai, a szlovákok kettős győzelmet arattak. Harmadik meccsüket Erdősék Korzikával játsszák, női négyesünk a szlovénokkal mérkőzik meg.

A 39. Mitropa Kupa második játéknapján javított férficsapatunk, Erdős Viktor 30 lépéses győzelmével vezetéshez jutatata együttesünket, rövidesen Németh Miklós is beírta az egész ponot. Pásti Áron nem tudta megmenteni hátrányos állását, Kozák Ádám döntetlene jelentette végül a mérkőzés egnyerését.

A franciák nem adtak esélyt németeknek. A forduló meglepetését a rajtlistát vezető olasz együttes veresége jelentette.  

A 2. forduló eredményei:

Magyarország – Csehország  2,5 – 1,5

Erdős Viktor (2604) – Vlastimil Babula (2574) 1 – 0

Jakub Kusa (2329) – Kozák Ádám (2515) döntetlen

Németh Miklós (2451) – Marek Mica (2334) 1 – 0

Adam Frank (2327) – Pásti Áron (2400) 1 - 0

Németország – Franciaország  0,5 – 3,5

Szlovákia – Olaszország 2,5 – 1,5

Svájc – Ausztria  1 - 3

Korzika volt szabadnapos

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Franciaország

 * 

4

6,0

0

2

Szlovákia

 * 

3

4

5,5

0

3

Csehország

 * 

2

5,0

0

4

Magyarország

 * 

2

4,0

0

5

Olaszország

 * 

2

4,0

0

6

Ausztria

1

 * 

3

2

4,0

0

7

Svájc

1

 * 

2

1,0

0

8

Korzika

½

 * 

2

0,5

0

9

Németország

½

 * 

0

2,0

0

A 3. forduló párosítása:

Olaszország – Svájc

Franciaország – Szlovákia

Csehország – Németország

Korzika – Magyarország

Ausztria együttese lesz szabad

Női válogatottunk második mérkőzése is döntetlennel fejeződött be. Az éltáblán Gaál Zsóka a nyitást jól megjátszva jelentős előnyt szerzett, Julia Movszeszjan megúszta a nagy bajokat, a sorozatos cserék után kiegyenlítődtek az esélyek, lépésismétléssel 40 lépés után egyeztek meg a pontosztozkodásban.

Örökös sakkal ért véget Karin Nemcova és Terbe Zsuzsanna összecsapása. Bajnoknőnk nagy esélyt szalasztott el. Mihók-Juhász Barbara lendületes támadása 32 lépésben hozta meg a várt győzelmet, a kiegyenlítést. Karácsonyi Kata már 26 lépés után feladásra kényszerült.

A játéknap szenzációját az olaszok súlyos veresége jelentette, meglepő a horvátok „kiütéses” győzelme is.

A 2. forduló eredményei:

Magyarország – Csehország  2 – 2

Gaál Zsóka (2319) – Julia Movszeszjan (2311)  döntetlen

Karin Nemcova (2181) – Terbe Zsuzsanna (2194) döntetlen

Mihók-Juhász Barbara (2207) – Olga Sikorova (2179) 1 – 0

Anna Koubova (2152) – Karácsonyi Kata (2058)  1 - 0

Horvátország – Szlovénia  4 - 0

Németország – Franciaország  1 - 3

Szlovákia – Olaszország  3,5 – 0,5

Svájc – Ausztria  2,5 – 1,5

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Svájc

 * 

4

5,0

0

2

Franciaország

 * 

2

3

3

5,0

0

3

Horvátország

 * 

4

2

5,5

0

4

Ausztria

 * 

2

5,0

0

5

Szlovákia

½

 * 

2

4,0

0

6

Magyarország

2

 * 

2

2

4,0

0

7

Olaszország

½

 * 

3

2

3,5

0

8

Szlovénia

0

 * 

2

2,5

0

9

Csehország

2

 * 

1

3,5

0

10

Németország

1

1

 * 

0

2,0

0

A 3. forduló párosítása:

Ausztria – Horvátország

Olaszország – Svájc

Franciaország – Szlovákia

Csehország – Németország

Szlovénia – Magyarország

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

Az új világranglistán Carlsen 58 ponttal előzi meg Ding Lirent, Rapport ötödik a rangsorban

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Nemzetközi Sakkszövetség 2022. május 1-től érvényes világranglistáján az ötszörös világbajnok Magnus Carlsen 58 ponttal előzi meg a kínai Ding Lirent, aki honfitársai ellen 28 partit játszott. 18 éves világbajnokjelölt Alireza Firouzja a harmadik. Az American Cup-on elért első helyévél Fabiano Caruana visszahódította a negyedik helyet, Rapport Richárd már ötödik a rangsorban. Levon Aronjan 20 pontot vesztett és a kilencedik helyre esett vissza. Almási Zoltán a 61., Berkes Ferenc 89. a top százas listán. A női világranglistán a kínai exvilágbajnoknő Hou Ji-fan 40 ponttal előzi meg az orosz Alekszandra Gorjacskinát.

 

A FIDE május 1-től érvényes világranglistáján az ötszörös világbajnok Magnus Carlsen 58 ponttal előzi meg a kínai Ding Lirent, aki honfitársaival alig egy hónap alatt 28 partit  játszott. Reménykedik, hogy Szergej Karjakin eltiltásával megüresedett helyre meghívják a madridi világbajnok-jelöltu döntőre. A sorslást már elkészítették, a nyolcadik szereplő még kérdőjeles.

 

A 18 éves Alireza Firouzja a harmadik, 18 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, aki az American Cup-on elért elsőségével szerzett 5 pontot. Az új lista nagy vesztese Levon Aronjan, aki 20 ponttal lett „szegényebb”, a kilencedik helyre csúszott vissza. Az új listán számolták el a Grand Prix 2022 harmadik tornájának a végeredményét.

 

Rapport Richárd már ötödik a rangsorban, a vb-jelölti döntő előtt még két versenyen játszik, május 3-tól a Grand Chess Tour első viadalán, a bukaresti Superbet tornán többek között Firouzjával, Caruanával és Jan Nepomnjacsijjal is összecsap. Júniusban még a stavangeri Altibox Norway Chess viadalra is elfogadta a meghívást.

A listán hat amerikai nagymester, öt orosz sakkozóból négyen a FIDE színeiben szerepeknek. Három kínai, két-két francia, indiai és azerbajdzsáni sakkozó mellett egy-egy norvég, magyar, holland, lengyel és bolgár játékos a 25 fős elitben.

A férfi világranglista élcsoportja: 

                

név

nemzet

0322

0422

0522

 J.

 Sz.

1.

Carlsen,M

norvég

2865

2864

2864

0

1990

2.

Ding Liren

kínai

2799

2799

     2806

28 

1992

3.

     Firouzja,A    

francia

2804     

2804

     2804

  0   

 2003

4.

      Caruana,F

amerikai

2792

2781

     2786

8

1992

5.

 Rapport,R

    magyar

2762

   2776

   2776

0

1996

6.

        Nepomnjacsij,J

              FID

2773

2773

   2773

  0

1990

       7.       

     Mamedgyarov,S 

             azeri

 2776

2771

    2770

 8

1985

8.

     So,W

          amerikai

  2778

2778

    2766

  12  

1993

9.

    Aronjan,L

         amerikai

  2785

2785

     2765

 12  

1982

10.

     Giri,A               

            holland

2772

2772

   2773

 8

1994

11.

Nakamura,H

          amerikai

 2750

2750

       2760

 10

1987

12.

    Dominguez    Perez,L                                   

          amerikai

2756

2756

     2753

 12 

1983

13.

        Radzsabov,T

            azeri

2753

2753

       2753

  0

1987

14.

              Anand,V                               

           indiai

2751

2751

      2751

  0

1969

15.

   Vachier-Lagrave,M

          francia

2761

   2758

     2750

  6

1990

16.

        Duda, J-K

           lengyel

2760

   2750

      2750

 0

1998

17.

        Karjakin,S

           FID

2743

2747

2747

0

1990

,,     18.

  Wang Hao

          kínai

2744

2744

2744

   0

1989

       19.

   Griscsuk,A

           RUS

2758

2742

2742

    0   

1983

20.

   Topalov,V

         bolgár

2730

2730

2730

0

1975

21.

     Andrejkin,D

            FID

  2724

2729

2729

   0

1990

22.

      Wei Yi

           kínai

2729

2729

2729

   0

1999

23.

       Vidit, S

          indiai

   2723

     2723

 2723

   0

1994

24.

    Vityjugov,N             

            FID

   2726      

    2724

2722        

6

1987

25.

    Shankland,S

           amerikai

  2704

   2709

2718

8

1991

60.

Almási,Z

magyar

2678

2677

2677

0

1976

      ---

Lékó,P

magyar

2663

2663

2663

0

1979

     89.                    Berkes,F                 magyar          2660     2660       2654        3   1985

          

Az országok rangsorát a legjobb tíz sakkozó Élő-átlaga alapján számolják ki. Az amerikai sakkozók 19 ponttal előzik meg orosz játékosokat. Legjobbjaink a tizenegyedikek.

1.Egyesült Államok  2730  

2. Oroszország 2711

3. Kína 2698

4. India 2673

5, Ukrajna 2667

6. Azerbajdzsán 2655

7. Franciaország 2643

8. Örményország 2639

9. Spanyolország 2639

10. Németország 2631

11. Magyarország 2629

A magyar ranglista élcsoportja:

Rapport Richárd 2776, Almási Zoltán 2677, Lékó Péter  2663, Berkes Ferenc 2654,  Gledura Benjámin 2644, Bánusz Tamás 2608, Balogh Imre 2590, Kántor Gergely 2587, Erdős Viktor 2587, Bakigh Csaba 2586, Prohászka Péter 2579, Ács Péter 2574, Héra Imre 2566,  Papp Gábor 2564

A női világranglistán nincs változás, ez exvilágbajnoknő Hou Ji-fan 40 ponttal előzi meg a az orosz Alekszandra Gorjacskinát.

A női világranglista élcsoportja:

1.Hou Ji-fan (kínai) 2650

2. Alekszandra Gorjacskina (orosz) 2610

Humpy Koneru (indiai) 2586

3. Ju Wenjun (kínai) 2560

4. Katyerina Lahno (orosz) 2550  

5. Marija Muzicsuk (ukrán) 2540  

6 Lei Tingjie (kínai) 2535

7. Nana Dzagnidze (grúz) 2531

8. Anna Muzicsuk (ukrán) 2529

9. Tan Zhongyi (kínai) 2525

10. Dronalli Harika 8indiai) 0517

72. Hoang Thanh Trang (magyar) 2376 (- 4, 1)

93. Gara Tícia (magyar) 2367 (+ 2, 1)

98. Gara Anita (magyar) 2360

A magyar ranglista élcsoportja:

Hoang Thanh Trang 2376, Gara Tícia 2365, Gara Anita 2360, Marjanovics Annamária 2353, Papp Petra 2336, Gaál Zsóka 2323, Mádl Ildikó 2321, Lázárné Vajda Szidónia 2313, Terbe Julianna 2304, Havanecz Bianka 2247

A juniorok világranglistáján a 18 éves Alireza Firouzja 95 ponttal előzi meg a 20 esztendős orosz Andrej Jeszipenkot.

A legjobb juniorok:

1.Alireza Firouzja (francia) 2804  2003

2. Andrej Jeszipenko (FID) 2709  2002

3. Arjun Erigaisi (indiai) 2675  2003

4 Vincent Keymer (német) 2667 2004

5. Nodirbek Abduszattorov (üzbég) 2661  2004

31. Kozák Ádám (magyar) 25352 2002

A legjobb 20 éven aluli lányoknál kínai Zhu Jiner az élen. A 14 éves Gaál Zsóka a tizenhatodik.

A legjobb 20 éven aluli lányok:

1.Zhu Jiner (kínai) 2464   2002

2. Olga Badelka (orosz)  2453  2002

3, Bibiszara Asszaubajeva (kazah) 2439 2004

4. Nurgyul Szalimova (bolgár) 2418  2003

5. Carissa Yip (amerikai) 2418  2003

16. Gaál Zsóka (magyar) 2323  2007

Verőci Zsuzsa

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

A Mitropa Kupán női csapatunk döntetlennel, férfi együttesünk vereséggel rajtolt

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Francia Sakkszövetség szervezésében Korzikán rendezik meg a 39. Mitropa Kupát. Tíz női és kilenc férficsapat négy-négy táblán mérkőzik meg. Tavaly a koronavírus-járvány miatt online megszervezett viadalon kettős olasz siker született. A negyedik helyre rangsorolt férfi együttesünk a második francia együttestől elszenvedett 2,5-1,5-ös vereséggel rajtolt. Tavaly ezüstérmes női csapatunk 2-2-öt játszott a franciákkal. A második játéknapon a cseh csapatok lesznek az ellenfeleink.

Innsbruckban 1976-ban indult útjára a sorozat. A korábbi tornákon legeredményesebben Németország, Magyarország és Jugoszlávia szerepelt hét-hét aranyéremmel (20,15, illetve 12 éremmel), a mieink hétszer nyertek, csapatunkat  1993, 1995, 1999, 2006, 2012, 2016 után három éve is győztesként ünnepelték. Együttesünk ötször végzett a második, háromszor a harmadik helyen.

Az éremtáblázat

Hely.

Ország

Arany

Ezüst

Bronz

1

 Németország

7

7

6

2

 Magyarország

7

5

3

3

 Jugoszlávia

7

3

2

4

 Horvátország

6

2

4

5

 Szlovénia

3

1

4

6

 Olaszország

3

5

2

7

  Franciaország

3

1

3

8

 Ausztria

2

5

9

 Csehország

1

3

2

10

 Svájc

5

5

11

 Szlovákia

3

2

12

 Csehország

2

1

13

 Csehszlovákia

1

 Hollandia

1

A rajtlistát címvédőként az olasz csapat vezeti (2563), Franciaország (2517) és Ausztria (2501) legjobb négyese előtt.

A férfi csapatunk összeállítása (2496):

Erdős Viktor, Kozák Ádám, Németh Miklós, Csíky Endre és Pásti Áron

Együttesünk a franciák elleni rangadón minimális arányú vereséget szenvedett. Három döntetlen mellett az éltáblán Erdős Viktor kapott ki.

Az első forduló eredményei:

Franciaország – Magyarország 2,5 – 1,5

Jules Moussard (2630) – Erdős Viktor (2606) 1 – 0

Kozák Ádám (2535) – Mahel Boyer (2438) döntetlen

Pierre Laurent-Paoli (2462) – Németh Miklós (2451) döntetlen

Csiki Endre (2399) - Qentin Loisean (2462) döntetlen

Ausztria – Szlovákia 1 – 3

Olaszország - Németország 2,5 – 1,5

Csehország – Korzika 3,5 – 0,5

Svájc együttese szabadnapos volt

A 2. forduló párosítása:

Magyarország – Csehország

Németország – Franciaország

Szlovákia – Olaszország

Svájc – Ausztria

Korzika lesz szabadnapos

A női csapatok versenyében öt éve rendezték meg először négy táblán a csatározásokat. Válogatottunk 2007-ben Szegeden, hét éve Maverhoferben és öt esztendeje Balatonszárszón győzött. Tavaly  második volt együttesünk, ötször bronzérmes.

Az éremtáblázat

1

    Oaszország

5

4

2

2

 Szlovénia

4

4

3

 Németország

3

5

1

4

 Magyarország

3

5

5

 Szlovákia

1

3

6

 Horvátország

1

2

7

 Franciaország

3

8

 Ausztria

1

1

9

 Csehország

1

A rajtlistát Olaszország (2296) vezeti Franciaország (2283 és Szlovénia (2253) előtt, együttesünk négy tagjának átlaga (2235) a negyedik helyet jelenti a rangsorban.

A női csapatuk összeállítása:

Gaál Zsóka, Terbe Zsuzsanna, Mihók-Juhász Barbara, Demeter Dorina, Karácsonyi Kata.

Női csapatunk a franciák elleni döntetlennel kezdte meg szereplését.

Az első forduló eredményei:

Franciaország – Magyarország 2 – 2

Pauline Guichard (2371) – Gaál Zsóka (2319)  1 – 0

Terbe Zsuzsanna (2194) – Andrea Navroteacu (2275) döntetlen

Maria Leconte (2240) – Mihók-Juhász Barbara (2207) döntetlen

Demeter Dorina (2215) – Manon Schippke (2034) 1 - 0

Svájc – Horvátország 2,5 – 1,5

Ausztria - Szlovákia 3,5 – 0,5

Olaszország – Németország 3 – 1

Csehország – Szlovénia 1,5 – 2,5

A 2. forduló párosítása:

Horvátország – Szlovénia

Magyarország – Csehország

Németország – Franciaország

Szlovákia – Olaszország

Svájc – Ausztria

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

Fabiano Caruana az American Cup győztese, a döntőben 1,5-0,5-re győzte le Levon Aronjant

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Saint Louisban Fabiano Caruana sikerével fejeződött be a 8 résztvevős American Cup. A különleges lebonyolítású viadalon Caruba a döntőben 1,5 – 0,5-re győzte le Levon Aronjant, világossal a második játszmát nyerte meg. A 200 ezer dolláros díjalapból Caruana 60 ezer dollárt nyert, az 50 ezres első díj mellett még 10 ezer dollár bónuszt is kapott, a küzdelmek során egyetlen párharcot sem vesztett el. Aronjan a vártnál gyengébb szereplésével a virtuális világranglistán öt helyezét rontott, csak a kilencedik, míg Rapport Richárd az ötödik.

 

Az amerikai sakkozás fellegvárában, Saint Louisban az American Cup döntőjét Fabiano Caruana és Levon Aronjan játszotta. A „vigaszágon” Levon Aronjan és  Leinier Dominguez Perez vívott meg a kihívó jogáért, Párharcuk két 25-25 perces rapidpartival kezdődött, Dominguez Perez az első partiban nyertnek tekinthető vezérvégjátékban örökös sakkba lépett. A második játszma is döntetlen lett. Gyorsult a tempó, két 10-10 perces rapid összecsapással folytatták. Dominguez Perez ismét nyerést hagyott ki, sőt el is vesztette az ütközetet. Az utolsó partiban 90 lépésben osztoztak meg a ponton, Levon Aronjan 2,5-1,5-re megnyerte a párharcoot, visszavágott a Champions Bracket elődöntőjében elszenvedett vereségért. A virtuális világranglistán Fabiano Caruana a negyedik 2785,6 ponttal. Levon Aronja öt helyet visszacsúszott a rangsorban, - 19,6 pontja bánta a a vártnál gyengébb szereplését. Rapport Richárd 2776 Élp-ponttal ötödik a világranglistán.

 

Levon Aronjan (2785) – Leinier Dominguez Perez (2756) 2,5 – 1,5

Levon Aronjan – Leinier GominguezPerez dönttelen

Leinier Domingiez Perez – Levon Aronjan döntetlen

Leinier Dominguez Perez – Levon Aronjan 0 – 1

Levon Aronjan – Leinier Dominguez Perez döntetlen

A rajtlista első és második helyezettje, Levon Aronjan és Fabiano Caruna kétjátszmás döntőjében a háromszoros örmény olimpiai bajnok ketdett világossal Aronjan és Caruana korábban 46 klasszikus partiban mérte össze erejét, az amerikai olimpiai bajnik vezetett 12-9-re. Fabiano Caruana nem veszített meccset az American Cup küzdelmei során, a rajtnál voltak megingásai. Aronjan a „vigaszágon” javított.

Az olasz megnyitású játszmában Aronjan kezdeményezett, kecsegtető esélyei voltak, Caruana végül kiharcolta a döntetlent.

Az angol megnyitású második partiban dinamukus egyensúly alakult ki a sakktáblán, Aronjan követett el jelenzts hibát, a végjátékban Cazűűuna már jó esélyekkel küzdhetett a győzelemért, aktív haderejének köszönhetően értékesítette gyalogelőnyét.

 

Fabiano Caruana a 200 ezer doáros díjalpaból győztesként 50 ezer dollárt nyert és kapott 10 ezer dollár extre díjat is, hogy nem vesztett párharcot.

Az American Cup döntőjének végeredménye:

Levon Arnjan – Fabiano Caruaba 0,5 – 1,5

Levon Aronjan – Fabiano Cariana döntetlen (Olasz megnyitás, 52)

Fabiano Caruana – Levon Aronjan 1 – 0 (Angol megnyitás, 53)

 

 

Verőci Zsuzsa

Fotó: Lennart Ootes

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

Jan-Krzysztof Duda az Esports Cup győztese, Magnus Carlsen és Praggnanandhaa holtversenyben harmadik 

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Osloban emlékezetes utolsó fordulóval fejeződött be a Meltwater   Chess Tour 2022 harmadik versenye, az Esports Cup. A fordulatokban gazdag finisben a remekül hajrázó lengyel Jan-Krzysztof Duda lett a torna győztese. A befejező forduló előtt négyen is eséllyel pályáztak az első helyre. Az utolsó játéknapon a holtversenyben vezető Magnus Carlsen és az indiai Praggnannadhaaa is vereséget szenvedett. Az ötszörös világbajnokot az azerbajdzsáni Sahrijar Mamedgyarov, az indiai zsenit a holland Anish Giri győzte le 2,5 - 0,5-re. Jan-Krzysztof Duda érvényesítette a papírformát , a kanadai Eric Hansennek csak egy döntetlent engedélyezett. Riválisai meccseiken számára kedvező eredmények születtek.A  vietnami Le Quang Liem rájátszásban nyert a holland Jorden Van Foreest ellen, a 3,5 - 2,5-ös győzelemmel másodikként zárta a szereplését.  A versenyen végig az élen álló Praggnanadhaa és Magnus Carlsen holtversenyben a harmadik helyen végzett.

Az Osloban zajló Esports Cup utolsó fordulója előtt holtversenyben vezetett Magnus Carlsen és a 16 éves indiai Praggnanandhaa. A hatodik körben az ötszörös norvég világbajnok 2,5-0,5-re nyert a kanadai Eric Hansen ellen. Praggnanadh második vereségét szenvedte el, legyőzője a lengyel világbajnokjelölt Jan-Krysztof Duda volt. A sakkzseni erejéből csak egy remire futotta a harcos partikban. Duda és a holland Anish Girit legyőző vietnami Le Quang Liem hátránya egy pont volt a vezető duó mögött. Rájátszásban dőlt el az azerbajdzsáni Sahrijar Mamedgyarov és a holland Jorden Van Foreest csatája, az Armageddo parti döntött Mamedgyarov javára, aki a meccsen kétszer is kiegyenlített.

Az utolsó forduulóra maradt a döntés, négyen is pályáztak az első helyre. Magns Carlsen és Praggnannadhaa egypontos előnynel vezetett, de Le Qunag Liem és Jan-Krzysztof Duda készen állt, hogy riválisaik esetleges botlásait kihasználják.

Sahrijar Mamedgyarov nagyon motiválta várta Magnus Carlsen elleni összecsapást. Első játszmájuk a királyindiai védelemben 49 lépésben lett döntetlen. A második ütközetben  Carlsen sokat bakizott, Mamedgyarov sem állt feladata magaslatán, úgy nézett ki, hogy mentőövet dob a világelsőnek. Carlsen az eséllyel nem tudott élni, a 65. lépés után feladásra kényszerült.

Az azerbajdzsáni nagymester vezetésének birtokában nyugodtan játszhatott, míg Magnus Carlsen láthatóan frusztrált volt. Hazai pályán szenvedett vereséget, a harmadik meccseét vesztette el.

Magnus Carlsen a tornát Jan-krzysztpf elleni győzelemmel kezdte, aligha gondolt arra, hogy a jó folytatással adós marad. Négy győzelemmel és három vereséggel holversenyben harmadik lett, az összetett pontversenyben az élen áll.

A 16 éves Praggnanandhaa a norvég világelsővel holtversenyben végzett. Az indiai zseni komoly riválisként okozott zavart Magnus soraiban, a hajrában két vereséget szenvedett, kikapott Dudától és Anish Giritől

A tornán a legtöbbet hibázó Giri összeszedte” magát. A hollandok legjobbjánakszámára kisebb volt a tét, rutinos versenyzőként meg is érezte a lehetőséget, Az indiai sakkozónak fájhat a hajrában elszenvedett két vereség. Carlsenhez hasonlóan 12 pontot gyújt9tt, a négy nyerésével r33 0 ezer dollárt kasszírozott.

Az Esports Cup viadalt Jan-Krzysztof Duda vereséggel ketzdte, kikapott Carlsentől. Nem kis mázlival a rájátszásban végül nyert Aish Giri ellen. Legyőzte Jorden Van Foreestet, rájátszásban Sahrijar Mamedgyarovot, 24. születésnapján kikapott Le Quang Liemtől. Két győzelemmel fejezte be a tornát, Praggnanandhaa ellen nagy csatát nyert, Eric Hansen ellen esélyeshez méltóan dominált, szép siker az első helye. 32.500 dolláros nyereményt vehet át.

Vereséggel rajtolt az ezüstérmes  Le Quang Liem is. Sahrijar Mamedgyarov ellen sok hibával játszott, Magnus Carlsennel szemben elért sikerével javított. öröme nem tarthatott sokáig, Praggnanandhaa ellen csak fél pontot szerzett.

"Kötelező” volt Eric Hansen legyőzése, folytatta előretörését Jan-Krzysztof elleni sikerével. Anish Giri sem tudta útját állni. Izgalmasan alakult utolsó csatája, Jorden Van Foreest is kedvező esélyt szalasztott el. Alaposan megszenvedett a győzelemért. a fordulatokban gazdag partikban. A második  villámjátszma után ezüstérmének örülhetett, 32.500dollárt sakkozott össze.

Az utolsó forduló eredményei:

Sahrijar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2771) – Magnus Carlsen (norvég, 2864)  3 – 0 (2,5 – 0,5)

Sahrijar Mamedgyarov – Magnus Carlsen   döntetlen

Magnus Carésen – Sahrijar Mamedgyarov  0 - 1

Sahrijar Mamedgyarov – Magnus Carlsen   1 - 0

Le Quang Liem (vietnami, 2709) – Jorden Van Foreest (holland, 2714) 2 – 1, 3.5 – 2,5  (1 – 0,  0 – 1, döntetlen, döntetlen, döntetlen, 1 – 0)

Le Quag Liem – Jorden Van Foreest  1 - 0

Jorden Van Foreest -  Le Quang Liem  1 - 0

Le Quab Liem – Jorden Van Foreest  döntetlen

Jorden Van Foreest . Le Quang Liem  döntetlen

Rájátszás:

Le Quang Liem – Jorden Van Foreest döntetlen

Jorden Van Foreest – Le Quang Liem 0 - 1

Praggnanandhaa (indiai, 2625) – Anish Giri (holland, 2773)  0 – 3 (0,5 – 2,5)

Praggnanandha – Anish Giri  0 - 1

Anish Giri – Praggnannadhaa  döntetlen

Praggnanandha – Anish Giri   0 – 1

Eric Hansen (kanadai, 2606) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2750)  0 – 3 (0,5 – 2,5)

Eric Jansen – Jan-Krzysztof Duda  0 - 1

Jan-Krzysztof Duda - Eric Hansen  1 - 0

Eruc Jansen – Jan-Krzysztof Duda  döntetlen

Verőci Zsuzsa

Fotó: chess24.com

Komment 0 | Reblog! 0 |

Carlsen bástyát nézett el, elszenvedte második vereségét, Praggnanandhaa 3 pontos előnnyel vezet

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Az Osloban zajló Esports Cup online rapid viadal ötödik fordulójában Magnus Carlsen elszenvedte második vereségét, a holland Jorden Van Foreest 2,5 - 1,5-re legyőzte a norvég világbajnokot.  Döntetlen született az első partiban, a második összecsapásban Carlsen nyerőesélyes állásban bástyát nézett el. Van Foreest két remivel bebiztosította győzelmét. A 16 éves indiai Praggnanandhaa a kanadai Eric Hansen ellen 2,5-0,5-re nyert, 3 pontos előnnyel az élen áll! Két párharc a rájátszásban dőlt el. A vietnami Le Quang Liem a lengyel világbajnokjelölt Jan-Krzysztof Dudát 24. születésnapján győzte le, a villámpartikban kettős győzelmet aratott.  A holland Anish Giri harmadszor vesztett a rájátszásban, sorban rontotta el kecsegtető esélyű állásait az azerbajdzsáni Sahrijar Mamedgyarov ellen, A második villámpartiban látványos nyerést nem vett észre, Mamedgyarov szerencsés kézzel sakkozott.

A Meltwater Champions Chess Tour Esports Cup viadalának ötödik fordulójában a nagymesterek sok hibával tarkított, fordulatokban oly gazdag csatákat vívtak. A játéknapon a 16 éves Praggnanandhaa negyedik meccsét nyerte meg 2,5-0,5-re és 3 pontos előnnyel vezet.

Az indiai sakkzsenit nem törte le a negyedik körben Magnus Carlsentől elszenvedett 3-0-s veresége, Eric Hansen ellen diadalmaskodott. Az első partiban már a nyitásban jelentős előnyt ért el, válogathatott a nyerések között, magabiztos játékkal nyert.

A folytatásban sötéttel a spanyol megnyitású partiban voltak nehézségei, de hidegvérrel védekezett, a felkínált eséllyel élni tudott, döntetlenre mentette a második játszmát.

Praggnanandhaa a harmadik partiban ismét remekelt, szépen túljátszotta Hansent. Győzelme a mérkőzés megnyerését jelentette és két fordulóval a torna befejezése előtt ismét 3 pontos előnnyel vezet.

  

A hazai pályán játszó Magnus Carlsen váratlanul elszenvedte második vereségét, Jorden Van Foreest használta ki az ötszörös világbajnok botlását. A holland nagymester a Caro-Kann védelmű ütközetben gyalogáldozatos változatot játszott meg, kezdeményezéshez jutott. Carlsen fa folytatásban esélyt szalasztott el, 33 lépésben döntetlen lett az összecsapás.

A második játszmában Carlsen nyerőesélyes állásban bástyát nézett el, elfelejtkezett a holland sakkozó g8-on álló futójáról, 25 lépés után feladásra kényszerült.

Jorden Van Foreest a harmadik partiban kedvezőbb végjátékot játszhatott, Magnus Carlsennek kellett a mentséget megtalálnia. Carlsen világossal a negyedik játszmában kezdeményezett, de Van Foreest időhátrányban is pontos védekezéssel kiharcolta a mérkőőzés megnyerését jelentő döntetlent.

Két párharc a rájátszásban dőlt el. Le Quang Liem a 24. születésnapját ünneplő világbajnokjelölt Jan-Krzysztof Dudát keserítette el. Hihetetlen bonyodalmak után Le győzelemmel kezdte a párbajt, nyerést ígérő állás elvesztésével folytatta. Duda nem kis szerencsével 2-2-öt ért el ls következtek a villámpartik. A lengyel sakkozó két korábbi meccsén mind a négy partiban nyerni tudott, ezúttal Le Quang Liem volt sikeres a fokozott feszültségű csatákban.

Sorozatban harmadik rájátszásában is alul maradt Anish Giri. A rapid meccset jól játszva győzelemmel kezdte, de hibák sorozatával adott esélyt Sahrijar Mamedgyarovnak, hogy 2-2-re mentse a rapid mérkőzést. A második villámpartiban tetszetős vezéráldozatos nyerést szalasztott el, Mamedgyarov nem kis szerencsével 3 ponttal zárta a találkozót.

Az 5. forduló eredményei:

Jorden Van Foreest (holland, 2714) – Magnus Carlsen (norvég, 2864)  3 – 0 (2,5 – 1,5)

Jorden Van Foreest – Magnus Carlsen  döntetlen

Magnus Carlsen – Jorden Van Foreest  0 - 1

Jorden Van Foreest – Magnus Carlsen    döntetlen

Magnus Carlsen – Jorden Van Foreest    döntetlen

Sahrihar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2771) – Anish Giri (holland, 2714) 2 – 1 (2 – 2, 1.5 – 0,5)

Sahrijar Mamedgyarov – Anish Giri  0 - 1

Anish Giri – Sahrijar Mamedgyarov    döntetlem

Sahrijar Mamedgyarov – Anish Giri   1 - 0

Anish Giri – Sahrijar Mamedgyarov     söntetlen

Rájátszás:

Anish Giri – Sahrijar Mamedgyarov döntetlen

Sahrijar Mamedgyarov – Anish Giri 1 - 0

Le Quang Liem (vietnami, 2709) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2750) 2 – 1 (2 – 2, 2 – 0)

Le Quang Liem – Jan-Krzysztof Duda 1 - 0

Jan-Krzysztof Duda – Le Quang Liem  1 - 0

Le Quang Liem – Jan-Krzysztof Duda   döntetlen

Jan-Krzysztof Duda – Le Quang Liem   döntetlen

Rájátszás:

Le Quang Liem – Jan-Krzysztof Duda 1 – 0

Jan-Krzysztof Duda – Le Quang Liem 0 - 1

Praggnanandhaa (indiai, 2624) – Eric Hansen (kanadai, 2606)  3 – 0 (2,5 – 0,6)

Praggnanandhaa – Eric Hansen  1 - 0

Eric Hansen – Praggnanandhaa   döntetlen

Praggnanandhaa – Eric Hansen   1 - 0

A 6. forduló párosítása:

Magnus Carlsen – Eric Hansen

Jan-Krzysztof Duda – Praaggnanandhaa

Anish Giri – Le Quang Liem

Jorden Van Foreest – Sahrijar Mamedgyarov

Verőci Zsuzsa

Fotó: chess24.com

Komment 0 | Reblog! 0 |

Fabiano Caruana 1,5-0,5-re legyőzte Leinier Dominguez Perezt,  Levon Aronjannal visszavágót játszhat

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Saint Louisban zajló American Cup Champions Bracket döntőjében Fabiano Caruana 1,5-0,5-ös győzelmet aratott Leinier Dominguez Perez ellen. Caruana az első partit világossal megnyerte, a második összecsapásuk döntetlennel fejeződött be. A „vigaszágon” Levon Aronjan 2-0-ra győzte le Ray Robsont és a fináléban Dominguez Perezzel mérkőzik meg. Ennek a párharcnak a győztese lesz Fabiano Caruana kihívója.

Az American Cup hatodik játéknapján két párharcra került sor. A Champions Bracket döntőjében Fabiano Caruana és Leinier Dominguez Perez második klasszikus partijukban megosztoztak a ponton, a döntetlen Caruanának kedvezett, 1,5-0,5-re megnyerte a mérkőzést. Az első parti elvesztése után Leinier Dominguez Perez mindent megtett az egyenlítéésrt, a világbajnokjelölti döntőre készülő Fabiano Car.uana védekezésre kényszerült, de feladatát sikerrel megoldotta.

A Champions Bracket döntőjének végeredménye:

Fabiano Caruana (2781) – Leinier Dominguez Perez (2756) 1,5 – 0,5

Fabiano Caruana – Leinier Dominguez Perez  1 – 0 (Angol megnyitás, 53)

Leinier Dominguez Perez – Fabiano Caruana döntetlen (Olasz megnyitás, 55)

A „vigaszágon Levon Aronjan 2-0-ra legyőuzte Ray Robsont, s ezzel kiharcolta, hogy Leinier Dominguez Perezzel másodszor is megmérkőttön, esélyt kapott, hogy visszavágjon korábbi vereségéért.

Aronjan kezdte világossal a rapid párharcot, 25-25 perc gondolkodási idejük volt és  lépésenként 10-10 másodperc bónusz. Hihetetlenül izgalmas, mags hőfokú csatát vívtak, a fordulatos küzdelemben végül Aronjan kerekedett felül.

Ray Robson világossal az olasz megnyitást választotta, Kevon Aronjan híres felkészültségével szemben nem tudott előnyt kicsiholni, kockáztatott, a rutinos háromszoros olimpiai bajnok a második partit is tetszetős játékkkal megnyerte.

Az Elimination Bracket döntőjének végeredménye:

Levon Aronjan (2785) – Ray Robson (2681) 2 – 0

Levon Aronjan – Ray Robson 1 – 0 (Angol megnyitás, 45)

Ray Robson – Levon Aronjan 0 – 1 (Olasz megnyitás, 40)

A kihívó jogáért Levon Aronjan és Leinier Dominguez Perez kétjátszmás rapid meccset játszik, 1-1-nék rájátszás döntene.

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

Legfrissebb bejegyzések

Budapest 12 napig a sakkozás fővárosa, kezdődik a 45. Sakkpépmpia7
2024. 09. 11.

Fabiano Caruana a GCT SuperUnited Croatia rapidverseny győzteae, 3 pont az előnye 
2024. 07. 13.

Zágrábban ma kezdődik a Grand Chess Tour 2024 harmadik versenye, a SuperUnited Croatia
2024. 07. 10.

Fabiano Caruana a bukaresti Superbet Chess Classic győztese, rapid rájátszádban legyőzte ruválisait
2024. 07. 06.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 30 pontos  előnnyel vezet Hikaru Nakamura előtt 
2024. 07. 02.

A bukaresti Superbet Chess Classsic viadalon Fabiano Caruana játszik címvédőként
2024. 06. 26.

Stavangerben Carlsen hatodszor győzött, két ponttal előzte meg Nakamurát, Ju Wenjun 3 pontos előnnyel nyert
2024. 06. 08.

A Norway Chess 2024 viadalok utolsó fordulója előtt Carlsen és Ju Wenjun is másfél pontos előnnyel vezet
2024. 06. 07.

Carlsen wlőnye egy pontra nőtt, Ju Wenjun ismlt az élen
2024. 06. 05.

Carlsen udőtúllépéssel vesztett, Nakamura hátránya fél pontra csökkent, Muzicsuk előnye fél pont
2024. 06. 04.

Ding Liren kétlépéses mattot nézett el Carlsen ellen, a norvég világelsp átvette a vezetést
2024. 06. 03.

Félidőben Nakamura egypontos előnnyel vezet Carlsen előtt, Vaishali előnye is egy pont, Muzicsuk a mésodik
2024. 06. 02.

A világranglisták éllovasai megőrizték vezető pozíciójukat
2024. 06. 01.

A Norway Chess 2024 Noway viadallokon a négy forduló után Nakamura és Vaishali vezet
2024. 05. 31.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte Carlsent, átvette a vezetést, Caruana nyert Ding Liren ellen
2024. 05. 30.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog