Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Parádés mezőny a bukaresti Superbet versenyen, Rapport Richárd harmadik a rajtlistán

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Folytatódik a nagy sikerű Grand Chess Tour sorozat. Bukarestben május 5. és 14. között rendezik meg a GCT 2022 első tornáját, a Superbet Chess Classic Románia viadalt. Címvédőként az azerbajdzsáni Sahrijar Mamedgyarov látszik, a rajtlistát a világranglista harmadik francia Alireza Firouzja vezeti a negyedik amerikai Fabiano Caruana és az ötödik Rapport Richárd előtt. Parádés a mezőny, a világranglista első tíz helyezettjéből heten is a rajtnál. A Madridban június 17-én kezdődő világbajnok-jelölti döntő résztvevői közül négyen is főpróbának tekintik a viadalt. A torna díjalapja 350 ezer dollár, a győztes 100 ezret nyer, Az új idényben öt versenyre kerül sor, két klasszikus és három rapid  és villámversenyt szerveznek, a díjalap 1.4 millió dollár. Az összetett pontverseny első három helyezettje 175 ezer dolláron osztozik, a győztes 100 ezret nyer. A csütörtöki első fordulóban Rapport Richárd sötéttel Levon Aronjannal mérkőzik meg.

A Grand Chess Tour 2022-es sorozatában öt versenyt rendeznek meg, Bukarestben és St. Louisban 10 résztvevős klasszikus tornát, Varsóban, Zágrábban és St. Louisban rapid és villámversenyen vesznek részt a meghívottak. A GCT 2015-ben kezdődött sorozata során másodszor kapott meghívást első számú sakkozónk, Rapport Richárd.

Parádés a bukaresti Superbet Chess Classic Románia torna mezőnye, a 2761-es Élő-átlagú viadal. Négy világbajnokjelölt is a rajtnál, Alireza Firouza, Fabiano Caruana, Jan Nepomnjacsij és Rapport Richárd. A világranglista első tíz helyezettjéből heten is vállalák a megmérettetést, olimpiai bajnokok, a modern sakkozás legjobbjai viaskodnak majd a román fővárosban. A nagy hiányzó az ötszörös világbajnok Magnus Carlsen, aki saját versenysorozatára, a Meltwater Chess Tour tornáira.

Címvédőként Sahrijar Mamedgyarov játszik, a tavalyi tornán egypontos előnnyel végzett az élen.

A Superbet Chess Classic résztvevői az Élő-pontszámok sorrendjében:

Alireza Firouzja (francia, 2804)

Fabiano Caruana (amerikai, 2786)

Rapport Richárd (magyar, 2776)

Jan Nepomnjacsij (FID, 2773)

Sahrijar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2770)

Wesley So (amerikai, 2766)

Levon Aronjan (amerikai, 2765)

Leinier Dominguez Perez (amerikai, 2753)

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2750)

Bogdan-Danuel Deac (román, 2671)

Az első forduló párosítása:

Fabiano Caruana – Alireza Firouzja

Levon Atonjan – Rapport Richárd

Jan Nepomnjacsij – Bogdan-Daniel Deac

Wesley So – Sahrijatr Mamdgyarov

Maxime Vachier-Lagrave – Leineir Dominguez Perez

 

A fordulók magyar idő szerint 14 órakor kezdődnek, az utolsó partikat 13 órától játsszák. Május 10-én pihenőnapot kapnak a nagymesterek. A gondolkodási idő 90-90 perc az első 40 lépésre, majd 30-30 perc a játszma befejezéséig, az első lépéstől 30-30 másodperc bónusszal.

A díjazás:

Helyezés

Díj

1st

$100,000

2nd

$65,000

3rd

$48,000

4th

$32,000

5th

$26,000

6th

$21,000

7th

$18,500

8th

$16,000

9th

$13,000

10th

$10,500

A GCT 2022 tornák helyszínei és az időpontok:

Bukarest, Superbet Chess Classic Románia,10 résztvevő, május 3-15, 350 ezer dollár a díjalap

Varsó, Superbet. Rapid-és villámverseny,  május 17-24, 10 résztvevő 175 ezer dollár a díjalap

Zágráb, SuperUnited, Rapid és villámverseny, július 18-25. 10 résztvevő,175 ezer dollár díjalap

St. Louis, augusztus 24 és 31. Rapid-és villámverseny, 10 résztvevő 1750 ezer dollár a díjalap.

9. Sinquefield Cup (St. Louis), augusztus 31 és szeptember 13.  10 résztvevő, 350 ezer dollár a díjalap

Tavaly Bukarestben Sahrijar Mamedgyarov elsőségével fejeződött be a Grand Chess Tour 2021 öt versenyből álló sorozatának első viadala, a Superbet Chess Classic. Az azerbajdzsáni nagymester veretlenül, egypontos előnnyel ért célba. Győzelmének 90 ezer dollár volt a jutalma és 13 GCT-pont. Pályafutása egyik legjelentősebb sikerét érte el. A tornát négy döntetlennel kezdte, majd mesterhármassal ragadta magához a vezetést. Sorsdöntő volt a hetedik körben Fabiano Caruana elleni, sötéttel elért győzelme. Teljesítményének 2873-as performance-pontszáma hűen tükrözi sikerét, a + 12,4 Élő-ponttal a világranglistán az ötödik helyre lépett előre.

A holtversenyben második helyen végzett trió más-más utat járt be. Levon Aronjan négy döntetlen után az ötödik fordulóban vereséget szenvedett Sahriyar Mamedgyarovtól, két győzelemmel javított pozícióján. Riválisát, Alekszandr Griscsukot is megfosztotta veretlenségétől. Az orosz sakkozó az online versenyeken sokat hibázott, ezúttal rutinját is kihasználva keveset kockáztatott. Wesley So megőrizte veretlenségét, egyetlen győzelmét a presztízsrangadón Caruana ellen érte el.

A torna remikirálya címet Tejmur Radzsabov kilenc döntetlennel érdemelte ki. Anish Giri játékából is hiányzott az átütő erő. Nagy meglepetés Fabiano Caruana kudarca. A befejező játéknapon kockáztatott, hogy elérje az ötven százalékot. A 19 éves Bogdan-Daniel Deac a kritikus állásban meg is lephette volna a világranglista második helyezettjét, aki – 14,4 Élő-ponttal zárta szereplését.

Maxime Vachier-Lagrave a top tízbe való visszajutást tűzte ki céljául, eredményével 11,4 Élő-pontot vesztett, négy helyezést rontva csak a 16. volt a rangsorban.

A hazai pályán küzdő két román nagymester a verseny megrendezésével nagy esélyt kapott, hogy megmérkőzhetett a sakkvilág ászaival. Sajnálhatjuk, hogy Rapport Richárd betegsége miatt visszalépett a részvételtől. A világranglistán 11. nagymesterünk a Világkupán való indulást is lemondta.

A Superbet Chess Classic Románia végeredménye:

H.

Név

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

P

1

 Sahriyar Mamedgyarov (2770)

1

½

½

½

½

½

1

1

½

6

2

 Levon Aronjan (2781)

0

1

½

½

½

1

½

½

½

5

3

 Alekszandr Griscsuk (2776)

½

0

½

½

½

1

½

1

½

5

4

Wesley So (2770)

½

½

½

½

½

½

1

½

½

5

5

 Anish Giri (2780)

½

½

½

½

½

½

½

0

1

6

Tejmur Radzsabov (2765)

½

½

½

½

½

½

½

½

½

7

 Bogdan-Daniel Deac (2627)

½

0

0

½

½

½

½

½

1

4

8

 Fabiano Caruana (2820)

0

½

½

0

½

½

½

1

½

4

9

 Constantin Lupulescu (2656)

0

½

0

½

1

½

½

0

½

10

 Maxime Vachier-Lagrave (2760)

½

½

½

½

0

½

0

½

½

A sakkozás 13. világbajnoka, Garri Kaszparov ötletére 2015-ben rendezték meg először a Grand Chess Tour sorozatot. Három nagy torna szervezői csatlakoztak a kezdeményezéshez, Stavanger, St. Louis és London rendezett GCT tornát, az összetett pontversenyt Magnus Carlsen nyerte meg. Öt éve a világelső csak a párizsi és a leuveni kombinált rapid-és villámversenyt vállalta, a norvégok kiléptek a sorozatból, St. Louis és London emlékezetes klasszikus viadalokat szervezett meg. Wesley So a két tornán elért kitűnő első helyezésével a sorozat győztese lett.

Öt esztendeje a program St. Louis-ban rapid-és villámversennyel bővült, amelynek szenzációját Garri Kaszparov részvétele jelentette. Carlsen Párizsban és Leuvenben győzött, St. Louis-ban a francia Maxime Vachier-Lagrave és az örmény Levon Aronjan, Londonban az amerikai Fabiano Caruana diadalmaskodott. Az összetett versenyt Carlsen nyerte.

2018-ban zsúfolt versenyprogramjára, a világbajnoki döntőjére hivatkozással Magnus Carlsen csak a 6. Sinquefield Cup-on játszott, holtversenyben végzett az élen kihívója, Fabiano Caruana és Levon Aronjan társaságban. A londoni döntőben Hikaru Nakamura győzött, Maxime Vachier-Lagrave ellen nyerte meg a finálét.

A Grand Chess Tour 2019 sorozat hét versenye után dőlt el az összetett pontverseny, a 12 meghívott nagymester öt-öt tornán vett részt. Az első négy helyezett jutott a londoni fináléba.

Az első tornát Abidjanban rendezték meg, a rapid-és villámversenyen Magnus Carlsen győzött.

Zágrábban klasszikus tornán csatáztak a sakkvilág ászai, a norvég világbajnok folytatta bámulatos sorozatát, az év hetedik fellépésén is győztesként ünnepelték. Párizsban a rapid-és villámversenyen hazai pályán fordulatos küzdelemben Maxime Vachier-Lagrave ért elsőként a célba.

Saint Louisban az örmény Levon Aronjan elsőségével fejeződött be a Grand Chess Tour negyedik tornája, a rapid-és villámverseny.

A torna szenzációjaként megszakadt a világelső Magnus Carlsen páratlan sikersorozata, csak a hatodik helyen végzett. A szabadkártyával játszó Rapport Richárd hetedikként zárta szereplését.

Ding Liren és Magnus Carlsen holtversenyben végzett az élen a 7. Sinquefield Cup-on. A rájátszásban a kínai nagymester 3-1-re legyőzte a norvég világbajnokot. Ding Liren veretlenségét megőrizve lett a torna győztese.

Bukarest volt a hatodik verseny színhelye. A Superbet rapid-és villámversenyen Levon Aronjan nagy izgalmak után az orosz Szergej Karjakinnal holtversenyben végzett az élen, a rájátszásban 1,5-0.5-re legyőzte riválisát.

Kalkuttában Magnus Carlsen fölényes elsőségével fejeződött be a Tata Steel Chess India rapid-és villámverseny, a Grand Chess Tour 2019 hetedik tornája. A norvég világelső saját rekordját javította meg a 27 ponttal. A viadalon dőlt el, hogy Magnus Carlsen, Ding Liren és Levon Aronjan mellett Maxime Vachier-Lagrave örülhetett a végeredménynek, lett a londoni döntő negyedik résztvevője.

A kétszeres olimpiai bajnok Ding Liren lett a Grand Chess Tour 2019 sorozat győztese. A londoni fináléban 16-12-re nyert Maxime Vachier-Lagrave ellen.  A harmadik helyért vívott csatában is elmaradt az igazi küzdelem. A világbajnok Magnus Carlsen 17-11-re győzte le Levon Aronjant.

2020-ban a koronavírus-járvány miatt nem tudták megrendezni a már meghirdetett versenyeket.

Tavaly az 1,75 millió dollár összdíjazású Grand Chess Tour 2021 sorozat Bukarestben indult útjára. A Superbet klasszikus versenyén Sahrijar Mamedgyarov győzött, a sorozatra meghívást kapott Rapport Richárd betegség miatt az utolsó pillanatban lemondta részvételét. A legnagyobb meglepetést a világranglista második, a rajtlistát vezető amerikai Fabiano Caruana nyolcadik helye jelenti, csalódást okozott a francia Maxime Vachier-Lagrave is.

Párizsban az amerikai Wesley So szenzációs elsőségével fejeződött be a Grand Chess Tour 2021 második viadala, a 10 résztvevős rapid-és villámverseny. So hárompontos előnnyel végzett az élen. Megnyerte a rapid tornát, a villámverseny első játéknapja után félpontos előnnyel vezetett a nagy rivális orosz Jan Nepomnjacsij előtt. A második "félidőben" szárnyalt, az utolsó fordulóban Nepomnjacsijt is legyőzte. A világbajnoki kihívó a hajrában nem tudta megnehezíteni So sikerét. Nagy harc dúlt a harmadik helyért, végül a francia Maxime Vachier-Lagrave és a FIDE színeiben játszó 18 éves Alireza Firouzja a nagy adok-kapok után holtversenyben végzett. Remekül hajrázott Rapport Richárd, a finisben a dobogós helyért is küzdhetett, végül Levon Aronjannal holtversenyben ötödikként végzett.

Zágrábban Maxime Vacher-Lagrave elsőségével fejeződött be a Croatia Grand Chess Tour rapid és villámverseny. Vachier-Lagrave  kétpontos előnnyel végzett az élen. MVL a villámverseny 11. fordulója után érte be Jan Nepomnjacsijt, átvette a vezetést, veretlenségét is megőrizve növelte előnyét, egy körrel a befejezés előtt már a torna győztese volt. Szenzációs az 51 éves exvilágbajnok Viswanathan Anand második helyezése, mesternégyest is elérve tört előre. A holland Anish Giri a nagy versenyfutásban harmadikként végzett. A hajrá izgalmait legkevésbé a világbajnoki kihívó Nepomnjacsij bírta, utolsó öt partijából csak másfél pontot szerzett.

A sorozat negyedik versenyén, St. Louisban a rapid és villámversenyen az amerikai Hikaru Nakamura brillírozott, hárompontos előnnyel diadalmaskodott. Három fordulóval a befejezés előtt már tornagyőztes volt. A második helyért a világranglista második Fabiano Caruana és Rapport Richárd vívott kiélezett küzdelmet, az izgalmas hajrában végül Caruana lett az ezüstérmes, nagymesterünk harmadik helye nagy siker. A rapid tornán holtversenyben második volt, a villámverseny második játéknapján jobban snellezett, mint az elsőn.

Maxime Vachier-Lagrave nagy sikerével fejeződött be a 8. Sinquefield Cup. Pályafutása során az amerikai sakkozás fellegvárában, Saint Louisban másodszor ünnepelték a nagy presztízzsel bíró torna győzteseként. Fél ponttal előzte meg az amerikai hármast, Fabiano Caruana, Leinier Dominguez Perez és Wesley So trióját. MVL a 325 ezer dolláros díjalapból 90 ezret nyert. Rapport Richárd ötvenszázalékos teljesítménnyel az ötödik helyen végzett Nagymesterünk két év után játszott ismét szuperversenyen. Új megnyitási repertoárral készült, sokkal inkább a biztonságra helyezte a hangsúlyt. Balszerencsés volt Sahriyar Mamedgyarov elleni veresége, az ötszörös olimpiai és nyolcszoros orosz bajnok Peter Szvidlert látványos támadással győzte le.

A 8. Sinquefield Cup végeredménye:

H.

Név

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

P

1

 Maxime Vachier-Lagrave (2751)

½

0

½

½

1

½

1

1

1

6

2

 Fabiano Caruana (2806)

½

½

½

½

0

1

1

½

1

3

 Leinier Dominguez Perez (2758)

1

½

½

½

½

½

½

½

1

4

 Wesley So (2772)

½

½

½

½

½

½

½

1

1

5

 Rapport Richárd (2763)

½

½

½

½

½

0

½

1

½

6

 Jeffery Xiong (2710)

0

1

½

½

½

½

½

½

0

4

7

 Sahriyar Mamedgyarov r (2782)

½

0

½

½

1

½

0

½

½

4

8

 Sam Shankland (2709)

0

0

½

½

½

½

1

½

½

4

9

 Peter Szvidler (2714)

0

½

½

0

0

½

½

½

1

10

 Dariusz Swiercz (2655)

0

0

0

0

½

1

½

½

0

A

Grand Chess Tour 2021 öt versenyből álló sorozatának összetett pontversenyét Wesley So nyerte meg Maxime Vachier-Lagrave és Sahriyar Mamedgyarov előtt.

A sakkvilág legjobbjainak részvételével kitűnő díjazással megrendezett viadalokat kitüntető érdeklődés kísérte, és a szervezők tehetős szponzoroknak köszönhetően a folytatás mellett döntöttek.

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Nepomnjaxsij és Gukesh D reizett, Caruana és Nakamura nyert, Lei Tingjie legyőzte Gorjacskinát
2024. 04. 16.

Gukesh D és Nepomnjacsij döntetlennel is megőrizte éllovasi pozícióját, Tan Zhongyi ismét egyedül az élen
2024. 04. 15.

A nyolcadik forduló után Gukesh és Nepomnjaxsij vezet, a női viadalon hármas holtverseny az élen
2024. 04. 14.

A világbajnok-jelölti döntők félidejében Jan Nepomnjacsij és Tan Zhongyi félpontos előnnyel vezet
2024. 04. 12.

Gukesh és Nepomnjacsij remizett, megőrizték holtversenyes első helyüket, Tan Zhongyi előnye is fél pont
2024. 04. 11.

Gukesh 87 lépéses győzelemmel beérte Neomnjacsujt, Nakamura ekőször nyert
2024. 04. 10.

A világbajnok-jelölti döntők negyedik fordulójában Nepomnjacsij myert Vidit ellen, Szalimova legyőzte Konerut
2024. 04. 08.

Praggnanandhaa sötéttel nyert az indiai rangadón Vidit ellen, már a nyitásban meglepte riválisát
2024. 04. 07.

Torontóban Tan Zhongyi kettős győzelemmel rajtolt, békés első forduló, viharos második kör a vb-jelölti döntőkben
2024. 04. 06.

Carlsen harmadszor a GRENKE Chess Classic  győztese, Rapport volt a világelső legfőbb riválisa
2024. 04. 03.

Prágai elsőségével Abduszattorov negyedik az új világranglistán
2024. 04. 01.

Az új világranglistán a trónkövetelők sokat javítottak helyezésükön
2024. 02. 02.

A villámpartikban Wei Yi jobban bírta a feszültséget, a kínai sakkozó a 86. Tata Steel Masters győztese
2024. 01. 29.

Vidit legyőzte Abduszattorovot, az utolsó forduló előtt ötös holtverseny az élen
2024. 01. 28.

Abduszattorov lépéselőnyben, a 11. forduló után félpontos előnnyel vezet
2024. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog