Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés

Man sziget fővárosában, Douglasban az ukrán Pavel Eljanov és az amerikai Fabiano Caruana holtversenyes elsőségével fejeződött be a Chess.com Masters torna. Mindketten 7,5-7,5 pontot szereztek, 9-9 ezer fontos díjat vehettek át, a győztesnek járó trófeát Eljanov kapta. A befejező fordulóban Eljanov az amerikai Wesley So ellen remizett, Caruana nyert az angol Michael Adamsszel szemben. Az azerbajdzsáni Arkadij Naiditsch az izraeli Maxim Rodshtein elleni győzelmének köszönhetően harmadikként végzett. Wesley So, a lett Alekszej Shirov, az Egyesült Arab Emírségekbeli Salem A. R. Saleh és az angol David Howell a negyedik helyet osztotta, tizenketten gyűjtöttek 6-6 pontot. Lékó Péter utolsó partijában sötéttel remizett az indiai Narayannal, 5,5 pontjával huszadikként zárta szereplését, 16 Élő-pontot vesztett, tizenhét év után kiesett a 2700 Élő-pontosok csoportjából.

Chess.com  Masters Man sziget

Fordulatokban gazdag játszmákkal ért véget az esztendő egyik legjelentősebb nyílt versenye. Harminchat ország 133 sakkozója viaskodott a kilenc fordulós tornán. A bakui olimpián aranyérmet szerzett amerikai válogatott első három táblása, Fabiano Caruana, Wesley So és Hikaru Nakamura részvétele fémjelezte elsősorban a viadalt, az angolok legjobbja, Michael Adams, az ukrán Pavel Eljanov, Lékó Péter és a kínai Wang Hao a + 2700 Élő-pontosok elitjébe, tizennyolc nagymester a 2600 Élő-pontosok csoportjába tartozott. A számos meglepetéssel tarkított tornát végül holtversenyben nyerte meg az ukrán Pavel Eljanov és Fabiano Caruana. Mindketten megőrizték veretlenségüket, 9-9 ezer fontos díjat vehettek át, az elsőségért járó trófeát Eljanov kapta. A befejező játéknapon az amerikai Wesley So ellen gond nélkül remizett. Eljanov a + 15,5 ponttal öt helyet javítva a 16. a ranglistán. Ötös nyerősorozata szenzációs volt.

Chess.com  Masters Man sziget

Fabiano Caruana az angol Michael Adams legyőzésével fogta be nagy riválisát. A spanyol megnyitású ütközetben Adams fölöslegesen áldozott minőséget, majd elvétve a helyes folytatást vereséget szenvedett. Adams a vesztéssel csak kilencedik lett. Caruana újabb értékes Élő-pontokat gyűjtött, a virtuális világranglistán a + 10,4 ponttal megerősítette második helyét.

Az azerbajdzsáni Arkadij Naiditsch bonyolult küzdelemben nyert az izraeli Maxim Rodshtein ellen, aki többször is hibázott a bonyodalmakban. A lett Alekszej Shirovra rámosolygott a szerencse, az örmény Gabriel Szargiszjan könnyelmű volt a nyert állásában. Meglepetés Hikaru Nakamura gyengébb szereplése.

Chess.com  Masters Man sziget

A torna negatív szenzációja Lékó Péter eredménye, hiszen 5,5 pontját jóval gyengébb ellenfelekkel szemben érte el. Ezt sajnos hűen mutatja a 2545-ös performance-pontszám és a 16,2 Élő-pont elvesztése, tizenhét év után búcsúzott a 2700 Élő-pontosok klubjától. Nagymesterünk korábban a szuperversenyek állandó meghívottja volt, talán húsz év is eltelt azóta, hogy nyílt versenyen való részvételt vállalt. Korrekt megnyitásai kevésbé voltak hatásosak, játékából hiányzott az átütő erő.

Chess.com  Masters Man sziget

Jó kezdés után a hajrában alaposan visszaesett a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan, utolsó négy játszmájából hármat is elvesztett, 5 ponttal zárt. Az indiai Dronavalli Harika, a grúz Nino Bacsiasvili, az ukrán exvilágbajnoknő Anna Usenyina és az indiai Tania Sachdev 5,5 pontot szerzett, és osztotta a női díjakat.

Chess.com  Masters Man sziget

Az élcsoportban az utolsó forduló eredményei:

Wesley So (amerikai, 2795, 6) – Pavel Eljanov (ukrán, 2741, 7)  döntetlen

Fabiano Caruana (amerikai, 2813, 6,5) – Michael Adams (angol, 2745, 6)  1 - 0

Maxim Rodshtein (izraeli, 2687, 6) – Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2684, 6)  0 - 1

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2670, 5,5) – Alekszej Shirov (lett, 2679, 6)  döntetlen

Chithambaram Aravindh (indiai, 2564, 5,5) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2787, 5,5)  döntetlen

Gujrathi Santosh Vidit (indiai, 2686, 5,5) – Julio Granda Zuniga (perui, 2648, 5,5)  döntetlen

Hrant Melkumjan (örmény, 2653, 5,5) – David Howell (angol, 2644, 5,5)  0 - 1

John Paul Wallace (ausztrál, 2355, 5,5) – Salem A. R. Salegh (Egyesült Arab Emírségekbeli, 2650, 5,5)  0 - 1

Laurent Fressinet (francia, 2676, 5) – Alexander Donchenko (német, 2581, 5,5)  1 - 0

Narayanan Sunilduth Lyna (indiai, 2536, 5) – Lékó Péter (magyar, 2709, 5) döntetlen

Dronavalli Harika (indiai, 2528, 5) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2677, 5)  döntetlen

Hou Ji-fan (kínai, 2649, 5) – Sabino Brunello (olasz, 2566, 5)  0 – 1

A Chess.com Masters végeredménye:

H.

R.

Név

FED

Élő

 TB1 

Perf.

J.

w

Élő+/-

1

5

GM

Pavel Eljanov

UKR

2741

7,5

2880

9

7,5

15,5

1

GM

Fabiano Caruana

USA

2813

7,5

2908

9

7,5

10,4

3

10

GM

Arkadij Naiditsch

AZE

2684

7,0

2834

8

6,5

14,9

4

2

GM

Wesley So

USA

2794

6,5

2767

9

6,5

-0,4

11

GM

Alekszej Shirov

LAT

2679

6,5

2766

8

6

9,5

16

GM

Slem A. R. Saleh

UAE

2650

6,5

2673

9

6,5

6,4

21

GM

David Howell

ENG

2644

6,5

2723

9

6,5

11,0

8

3

GM

Hikaru Nakamura

USA

2787

6,0

2695

9

6

-8,3

4

GM

Michael Adams

ENG

2745

6,0

2723

9

6

-1,5

8

GM

Maxim Rodshtein

ISR

2687

6,0

2759

9

6

9,4

9

GM

Gujrathi Santosh Vidit

IND

2686

6,0

2700

9

6

2,6

13

GM

Laurent Fressinet

FRA

2676

6,0

2635

9

6

-4,0

14

GM

Gabriel Szargiszjan

ARM

2670

6,0

2639

9

6

-2,6

18

GM

Julio Granda Zuniga

PER

2648

6,0

2619

9

6

-2,1

22

GM

Nils Grandelius

SWE

2642

6,0

2730

9

6

11,6

25

GM

Erwin L’Ami

NED

2605

6,0

2616

9

6

2,7

27

GM

Aleksandr Lenderman

USA

2593

6,0

2567

9

6

-1,6

31

GM

Sabino Brunello

ITA

2566

6,0

2621

9

6

8,2

32

GM

Chithambaram Aravindh

IND

2564

6,0

2562

9

6

0,8

20

6

GM

Lékó Péter

HUN

2709

5,5

2545

9

5,5

-16,2

7

GM

Wang Hao

CHN

2701

5,5

2381

8

5

-20,8

12

GM

Szergej Movszeszjan

ARM

2677

5,5

2629

9

5,5

-4,6

15

GM

Hrant Melkumjan

ARM

2653

5,5

2536

9

5,5

-10,9

19

GM

Georg Meier

GER

2648

5,5

2506

9

5,5

-15,1

23

GM

Abhijeet Gupta

IND

2626

5,5

2574

9

5,5

-4,6

24

GM

Jorden Van Foreest

NED

2615

5,5

2630

9

5,5

3,3

36

GM

Dronavalli Harika

IND

2528

5,5

2650

9

5,5

15,4

(133 résztvevő)

Pavel Eljanov ellenfelei

F.

R.

Név

Élő

FED

Pont

Res.

Élő+/-

1

71

Sharma Hermant

2371

IND

4,5

w 1

1,00

2

41

GM

Ilya Khmelniker

2493

ISR

5,0

s ½

-3,10

3

43

GM

Shardul Gagare

2480

IND

5,0

w 1

1,80

4

49

IM

Elisabeth Paehtz

2459

GER

5,0

s 1

1,60

5

10

GM

Arkadij Naiditsch

2684

AZE

7,0

w 1

4,20

6

11

GM

Alekszej Shirov

2679

LAT

6,5

w 1

4,10

7

9

GM

Gujrathi Santosh Vidit

2686

IND

6,0

s 1

4,20

8

1

GM

Fabiano Caruana

2813

USA

7,5

w ½

1,00

9

2

GM

Wesley So

2794

USA

6,5

s ½

0,70

Fabiano Caruana ellenfelei

F.

R.

Név

Élő

FED

Pont

Res.

Élő+/-

1

67

IM

Jovanka Hauska

2386

ENG

5,0

w 1

0,80

2

35

GM

Narayanan Sunilduth Lyn

2536

IND

5,5

s 1

1,70

3

22

GM

Nils Grandelius

2642

SWE

6,0

w ½

-2,30

4

16

GM

Salem A. R. Saleh

2650

UAE

6,5

s ½

-2,20

5

12

GM

Szergej Movszeszjan

2677

ARM

5,5

w 1

3,20

6

17

GM

Hou Ji-fan

2649

CHN

5,0

s 1

2,80

7

8

GM

Maxim Rodshtein

2687

ISR

6,0

w 1

3,30

8

5

GM

Pavel Eljanov

2741

UKR

7,5

s ½

-1,00

9

4

GM

Michael Adams

2745

ENG

6,0

w 1

4,10

Lékó Péter ellenfelei

F.

R.

Név

Élő

FED

Pont

Res.

Élő+/-

1

72

Bharakothi Harsha

2363

IND

4.0

s ½

-3,90

2

82

FM

Venkataraman Karthik

2317

IND

4,5

w 1

0,80

3

38

GM

Jan-Christian Schroeder

2514

GER

5,5

s ½

-2,50

4

47

IM

Lawrence Trent

2463

ENG

4,0

w 1

1,90

5

24

GM

Jorden Van Foreest

2615

NED

5,5

s 0

-6,30

6

50

IM

Lou Yiping

2458

CHN

5,5

w 1

1,90

7

32

GM

Chithambaram Aravindh

2564

IND

6,0

s ½

-1,90

8

74

IM

John Paul Wallace

2355

AUS

5,5

w ½

-3,90

9

35

GM

Narayanan Sunilduth Lyna

2536

IND

5,5

s ½

-2,30

A virtuális világranglista élcsoportja:

1.Magnus Carlsen (norvég)  2853

2. Fabiano Caruana (amerikai) 2823,4 (+ 10,4)

3. Maxime Vachier-Lagrave (francia) 2811

4. Vlagyimir Kramnyik (orosz) 28103 (- 6,7)

5. Levon Aronjan (örmény) 2795

6. Wesley So (amerikai) 2793,6 (- 0,4)

7. Viswanathan Anand (indiai) 2778,8 (+ 2,6)

8. Hikaru Nakamura (amerikai) 2778,7 (- 8,3)

9. Szergej Karjakin (orosz) 2772

10. Anish Giri (holland) 2766,8 (+ 10,8)

11. Jan Nepomnjacsij (orosz) 2766,8 (+ 17,8)

12. Ding Liren (kínai) 2764

13. Pentala Harikrishna (indiai, 2763,7 (+ 1,7)

14. Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni) 2761,9 (+ 0,9)

15. Veszelin Topalov (bolgár) 2760

16. Pavel Eljanov (ukrán) 2756,5 (+ 15,5)

17. Alekszandr Griscsuk (orosz) 2752

18. Leinier Dominguez Perez (kubai) 2751,8 (+ 15,8)

19. Peter Szvidler (orosz) 2747 (+ 2)

20. Radoslaw Wojtaszek (lengyel) 2744,1 (- 1,9)

21. Michael Adams (angol) 2743,5 (- 1,5)

22. Dmitrij Andrejkin (orosz) 2736

23. Li Chao (kínai) 2730 (+ 2)

24. Rapport Richárd (magyar) 2729,5 (+ 0,5)

25. Erneszto Inarkijev (orosz) 2721,1 (- 4,9)

39. Almási Zoltán (magyar) 2702

So,W (2794) - Eljanov,P (2741)
Angol megnyitás [A34]

1.Hf3 Hf6 2.c4 c5 3.Hc3 Hc6 4.g3 d5 5.cxd5 Hxd5 6.Fg2 Hxc3 7.bxc3 e5 8.0-0 Fe7 9.d4 exd4 10.cxd4 cxd4 11.Fb2 Ff6 12.Fa3 Fe7 13.Fxe7 Vxe7 14.Hxd4 Hxd4 15.Vxd4 0-0

Chess.com  Masters Man sziget

16.e3 Bd8 17.Ve4 Vxe4 18.Fxe4 Bb8 19.Bfc1 Fe6 20.Bc7 Bd7 21.Bxd7 Fxd7 22.Bd1 Fe6 23.Fxb7 Fxa2 24.Ba1 Bxb7 25.Bxa2 h5 26.Kg2 g6 27.f4 Kg7 28.Kf3 f5 29.h3 Be7 30.Ba3 Kf7 31.g4 hxg4+ 32.hxg4 fxg4+ 33.Kxg4 a5 34.f5 gxf5+ 35.Kxf5 Be6 36.Bxa5 Bxe3 37.Ba7+ Be7 38.Bxe7+ Kxe7 és döntetlen

Caruana,F (2813) - Adams,M (2745)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.c3 0-0 6.0-0 Be8 7.Fg5 h6 8.Fh4 a6 9.Fc4 d6 10.Hbd2 Fa7 11.a4 Fe6 12.a5 Fxc4 13.Hxc4 Be6 14.He3 Fxe3 15.fxe3 d5

Chess.com  Masters Man sziget

16.d4 exd4 17.Fxf6 Bxf6 18.e5 Be6 19.exd4 f6 20.Be1 Vd7 21.Vb3 fxe5 22.dxe5 Bf8 23.Be3 Bg6 24.Kh1 Hd8 25.Bd1 c6 26.c4

Chess.com  Masters Man sziget

26...d4 27.Vc2 Bg4 28.h3 Bgf4 29.b4

Chess.com  Masters Man sziget

29...Bxf3!?

A minőségáldozat helyett a 29...He6 30.Bed3 Vf7 31.Ve2 Vg6 folytatás jobb volt.

0.Bxf3 Bxf3 31.gxf3 Vxh3+ 32.Kg1 Vg3+ 33.Vg2 Vxe5 34.f4 Vxf4 35.Be1 Vf6 36.Vg4 Hf7?

Az angol sakkozás legjobbja időzavarban hibázott. 36...Kh7 37.Be8 g6 38.Ve4 Hf7 39.Be6 Vg5+ 40.Kf1 h5 egyenlő esélyeket adott volna.

37.Be8+ Kh7 38.Be6 Vg5 39.Vxg5 Hxg5 40.Be7 c5 41.b5 axb5 42.cxb5 c4 43.Kf2 c3 44.Ke2 Hh3 45.Bf7 és sötét feladta

Rodshtein,M (2687) - Naiditsch,A (2684)
Királyindiai védelem [E92]

1.c4 Hf6 2.Hc3 g6 3.e4 d6 4.d4 Fg7 5.Hf3 0-0 6.h3 e5 7.d5 a5 8.g4 Ha6 9.Fe3 Hc5 10.Hd2 c6 11.Fe2 Fd7 12.g5 He8 13.Hb3 cxd5 14.exd5?

Maxim Rodshtein elfelejtette közbeiktatni a cserét c5-ön. 14.Hxc5 d4 (14...dxc5 15.Hxd5) 15.Hxd7 Vxd7 16.Hd5 dxe3 17.fxe3 világosra lett volna előnyös.

14...Ha4 15.Hd2 Hxc3 16.bxc3 f5 17.gxf6 Fxf6?! 18.Fg4 Ff5 19.Fxf5 gxf5 20.Bb1 Bf7 21.Bg1+ Kh8 22.Vh5 Vd7 23.Fg5 e4 24.Fxf6+ Hxf6 25.Vh6 Be8 26.Vf4 Va4 27.Bg5

Chess.com  Masters Man sziget

27...e3?! 28.fxe3 Vc2 29.Vd4 f4 30.Bxb7?

Nincs baja világosnak a 30.Vxf4 Be4 31.Vf3 Vd3 32.Bg3 Bee7 33.e4 Vc2 folytatásban.

30...fxe3 31.He4 e2!? és világos feladta

Sunilduth Lyna,N (2536) - Lékó,P (2709)
Ragozin védelem [D38]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fb4 5.Vb3 c5 6.dxc5 Ha6 7.a3 Fxc3+ 8.Vxc3 Hxc5 9.cxd5 Vxd5 10.Fe3 Hce4 11.Ve5 Vxe5 12.Hxe5 Hd5 13.Fc1 Fd7 14.f3 Hc5 15.e4 Hb3 16.Bb1 Hb6 17.Hxd7 Kxd7 18.Fe3 Bac8 19.Fe2 Ke7 20.0-0 Bhd8 21.Bfd1 Bxd1+

Lépéscserével jött létre az állás Danzhouban Bu Xiangzhi és Lékó Péter partijában, nagymesterünk a 21...e5 22.Bxd8 Bxd8 23.Fd1 Hd4 24.Bc1 Bc8 25.Bxc8 Hxc8 26.Fxd4 exd4 27.Kf2 Hd6 28.Fb3 Kf6 29.Ke2 Ke5 folytatásban is kiegyenlített.

22.Fxd1 Hc4 23.Fxb3 Hxe3 24.Kf2 Hc4 25.Bc1 b5 26.Ke2 Kd6 27.Bd1+ Ke7 28.Bc1 Kd6 29.Bd1+ Ke7 30.Bc1 Kd6 31.Bd1+ és döntetlen

Bachmann,A (2645) - Praggnanandhaa,B (2442)
Vezérgyalog megnyitás [D01]

1.d4 Hf6 2.Ff4 g6 3.Hc3 d5 4.Vd2 Fg7 5.Fh6 0-0 6.Fxg7 Kxg7 7.0-0-0 c5 8.e3 Hc6 9.f3 c4 10.e4 b5! 11.exd5 Hb4 12.Hxb5?!

Chess.com  Masters Man sziget

12...Hxa2+!

A világ legfiatalabb nemzetközi mestere, a mindössze 11 éves és kéthónapos Praggnanandhaa remekül számolta ki az állás kínálta lehetőséget.

13.Kb1 Vxd5 14.Ha3?

Fonalasan vesztett, de a 14.Hc3 Hxc3+ 15.Vxc3 Fa6 folytatásban is egyértelmű sötét előnye.; 14.Hc7 Vb7 15.Fxc4 Bb8 16.Hb5 Ff5 17.b3 a6 18.Ha3 Hb4 változatban is gondokkal küszködött volna a német nemzetközi nagymester.

14...c3! 15.bxc3 Bb8+ 16.Ka1 Va5 17.Kxa2

Chess.com  Masters Man sziget

17...Hd5 18.He2 Fe6 és világos feladta, 19.c4 Hb4+ matthoz vezetett volna.

Verőci Zsuzsa

Fotók: www.iomininternationalchess.com Mike Klein

Komment 0 | Reblog! 0 |

Man sziget fővárosában, Douglasban zajló Chess.com Masters torna hatodik fordulójában az ukrán Pavel Eljanov legyőzte holtversenyes társát, a lett Alekszej Shirovot, félpontos előnnyel vezet. Nagy csatát vívott a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan és a rajtlistát vezető amerikai Fabiano Caruana, időzavarban Hou vesztőt húzott, motívumba lépett. Caruana mellett még az izraeli Maxim Rodshtein és az indiai Gujrathi Santosh Vidit gyűjtött 5-5 pontot. Lékó Péter a kínai Lou Yiping ellen nyert, 4 pontja van, az indiai Aravindh lesz a következő ellenfele.

Chess.com  Masters Man sziget

Az esztendő egyik legerősebb nyílt versenyének hajrája érdekes csatákat ígér, az élcsoportban sorban játsszák a rangadókat, fontos helyosztó partikat. A hatodik játéknapon fokozott érdeklődés kísérte a holtversenyben vezető ukrán Pavel Eljanov és a lett Alekszej Shirov összecsapását. Eljanov lendületbe jött, sorozatban negyedik nyerésével már egyedül vezeti a 132 fős mezőnyt.

Chess.com  Masters Man sziget

A bakui sakkolimpián aranyérmes kínai női válogatott éltáblása, a világbajnoknő Hou Ji-fan és az olimpiai bajnoki címet szerzett amerikai együttes „vezérevezőse”, Fabiano Caruana nyíltsisakos küzdelmét is élvezettel nézhettük. Hou Ji-fan kissé elsiette az f4 lépést, Caruana pontatlansága után mégis előnybe került. A rajtlistát vezető Caruana a legjobb esélynek a minőségáldozatot érezte, a bonyolult állásban Hou Hi-fan vesztőt húzott, motívumba lépett.

A holland Benjamin Bok újabb értékes fél pontot szerzett, az izraeli Maxim Rodshtein megállította a 17 éves holland titánt, Jorden Van Foreestet.

Lékó Péter a kínai Lou Yiping francia védelmére mért csapást, a torna kétharmada után 4 pontos.

Chess.com  Masters Man sziget

Az élcsoportban  a 6. forduló eredményei:

Pavel Eljanov (ukrán, 2741, 4,5) – Alekszej Shirov (lett, 2679, 4,5)  1 - 0

Hou Ji-fan (kínai, 2649, 4) – Fabiano Caruana (amerikai, 2813, 4)  0 - 1

Benjamin Bok (holland, 2594, 4) – Wesley So (amerikai, 2794, 4)  döntetlen

Maxim Rodshtein (izraeli, 2687, 4) – Jorden Van Foreest (holland, 2615, 4)  1 - 0

Max Illingworth (ausztrál, 2465, 4) – Gujrathi Santosh Vidit (indiai, 2686, 4)  0 - 1

Michael Adams (angol, 2745, 3,5) – Abhijeet Gupta (indiai, 2626, 3,5)  1 - 0

Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2684, 3,5) – Erwin L ’Ami (holland, 2605, 3,5)  1 - 0

Szergej Movszeszjan (örmény, 2677, 3,5) – Rasmus Svane (német, 2552, 3,5) döntetlen

Sabino Brunello (olasz, 2566, 3,5) – Laurent Fressinet (francia, 2676, 3,5)  döntetlen

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2670, 3,5) – Dronavalli Harika (indiai, 2528, 3,5) döntetlen

Narayanan Lína Sunilduth (indiai, 2429, 3,5) – Hrant Melkumjan (örmény, 2653, 3,5)  döntetlen

Salem A. R.Saleh (Egyesült Arab Emírségekbeli, 2650, 3,5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2480, 3,5)  1 - 0

Kidambi Sundarajan (indiai, 2429, 3,5) – David Howell (angol, 2644, 3,5)  0 - 1

Abhimanyu Puranik (indiai, 2471, 3,5) – Nils Grandelius (svéd, 2642, 3,5)  0 - 1

Elisabeth Paehtz (német, 2459, 3) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2787, 3)  0 - 1

Lékó Péter (magyar, 2709, 3) – Lou Yiping (kínai, 2458, 3)  1 – 0

Az élcsoport állása

H.

R.

Név

FED

Élő

 TB1 

Élő+/-

1

5

GM

Pavel Eljanov

UKR

2741

5,5

9,6

2

1

GM

Fabiano Caruana

USA

2813

5,0

4,0

8

GM

Maxim Rodshtein

ISR

2687

5,0

13,3

9

GM

Gujrathi Santosh Vidit

IND

2686

5,0

7,9

5

2

GM

Wesley So

USA

2794

4,5

-2,7

4

GM

Michael Adams

ENG

2745

4,5

1,0

10

GM

Arkadij Naiditsch

AZE

2684

4,5

7,5

11

GM

Alekszej Shirov

LAT

2679

4,5

7,8

16

GM

Salem A. R. Saleh

UAE

2650

4,5

4,3

21

GM

David Howell

ENG

2644

4,5

3,9

22

GM

Nils Grandelius

SWE

2642

4,5

11,6

26

GM

Benjamin Bok

NED

2594

4,5

13,4

13

3

GM

Hikaru Nakamura

USA

2787

4,0

-7,8

6

GM

Lékó Péter

HUN

2709

4,0

-8,1

12

GM

Szergej Movszeszjan

ARM

2677

4,0

2,0

13

GM

Laurent Fressinet

FRA

2676

4,0

-3,3

14

GM

Gabriel Szargiszjan

ARM

2670

4,0

-2,9

15

GM

Hrant Melkumjan

ARM

2653

4,0

-7,3

17

GM

Hou Ji-fan

CHN

2649

4,0

4,2

20

GM

Axel Bachman

PAR

2645

4,0

-6,5

24

GM

Jorden Van Foreest

NED

2615

4,0

9,0

Az élcsoportban a 7. forduló párosítása:

Gujrathi Santosh Vidit (indiai,2686, 5) – Pavel Eljanov (ukrán, 2741, 5,5)

Fabiano Caruana (amerikai, 2813, 5) – Maxime Rodshtein (izraeli, 2687, 5)

Wesley So (amerikai, 2794, 4,5) – Salem A. R. Saleh (Egyesült Arab Emírségekbeli, 2650, 4,5)

David Howell (angol, 2644, 4,5) – Michael Adams (angol, 2745, 4,5)

Nils Grandelius (svéd, 2642, 4,5) – Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2684, 4,5)

Benjamin Bok (holland, 2594, 4,5) – Alekszej Shirov (lett, 2679, 4,5)

Hikaru Nakamura (amerikai, 2787, 4) – Sabino Brunello (olasz, 2566, 4)

Chithambaram Aravindh (indiai, 2564, 4) – Lékó Péter (magyar, 2709, 4)

Narayan Lyna Sunilduth (indiai, 2536, 4) – Szergej Movszezsjan (örmény, 2677, 4)

Laurent Fressinet (francia, 2676, 4) – Max Illingworth (ausztrál, 2465, 4)

Rasmus Svane (német, 2552, 4) – Gabriel Szargiszjan (örmény, 2670, 4)

Hrant Melkumjan (örmény, 2653, 4) – Lawrence Trent (angol, 2463, 4)

Dronavalli Harika (indiai, 2528, 4) – Hou Ji-fan (kínai, 2649, 4)

 Lékó,P (2709) – Lou Yiping (2456)
Francia védelem [C11]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.e5 Hfd7 5.f4 c5 6.Hf3 Hc6 7.Fe3 a6 8.Vd2 b5 9.dxc5 Fxc5 10.Fd3 Vb6 11.Ff2 h6 12.0-0 0-0 13.a3 Ba7 14.Bae1 Fxf2+ 15.Vxf2 b4 16.He2 Vxf2+ 17.Kxf2 bxa3 18.bxa3 g5?!

Chess.com  Masters Man sziget

19.Hed4 Hxd4 20.Hxd4 Hc5 21.fxg5 hxg5 22.Kg1 Kg7 23.Bf3 Bg8 24.Bg3 Kf8 25.Bg4 f5 26.exf6 e5?

Chess.com  Masters Man sziget

27.Ff5 exd4 28.Fxc8 Kf7 29.Ff5 Kxf6 30.Bxd4 Bd8 31.Fg4 Be7 32.Bf1+ Kg6 33.Bfd1 Be3 34.Bxd5 Bxd5 35.Bxd5 Bc3 36.Kf1 Kf6 37.Bf5+ Ke7 38.Bxg5 Bxc2 39.Ff3 He6 40.Bg4 Ba2 41.a4 Hc5 42.Fd1 Bd2 43.Ke1 Ba2 44.Kf1 Bd2 45.Ff3 Ba2 46.Fc6 Hd3 47.Bd4 és sötét feladta

Eljanov,P (2741) - Shirov,A (2679)
Réti megnyitás [A07]

1.Hf3 d5 2.g3 Fg4 3.Fg2 Hd7 4.0-0 Hgf6 5.h3 Fxf3 6.Fxf3 e6 7.d3 Fd6 8.Fg2 0-0 9.Hd2 c6 10.e4 e5 11.a4 a5 12.exd5 cxd5 13.Hb1 Fb4 14.c3 Fd6 15.Ha3 Fxa3 16.Bxa3 Bc8 17.Bb3 b6 18.Bb5 Hc5

Chess.com  Masters Man sziget

19.d4 exd4 20.Vxd4 Hfe4 21.Ff4 Hd6 22.Fxd6 Vxd6 23.Fxd5 Bfd8 24.Bd1 Vg6 25.Vg4 Vxg4 26.hxg4 Hxa4 27.Bd4 Hc5 28.Bxb6 Kf8 29.g5 Bb8 30.Bxb8 Bxb8

Chess.com  Masters Man sziget

31.Bf4 Ke7 32.Bxf7+ Kd6 33.c4 g6 34.Bxh7 Bxb2 35.Bg7 a4 36.Bxg6+ Ke5 37.Bg7 a3 38.Ba7 a2 39.g6 és sötét feladta

Hou Ji-fan (2649) - Caruana,F (2813)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.0-0 Hf6 5.d3 d6 6.c3 a5 7.Be1 h6 8.a4 0-0 9.h3 Fe6 10.Ha3 Fxa3 11.Fxe6 Fxb2 12.Fxf7+ Bxf7 13.Fxb2 Vd7 14.c4 Baf8 15.Hh4 Kh7 16.f4!?

Chess.com  Masters Man sziget

16...exf4 17.d4 Be8 18.Vb1 Kg8 19.Hf3 Bfe7?!

Chess.com  Masters Man sziget

20.d5 He5 21.Fxe5 Bxe5 22.Hxe5 Bxe5 23.Vxb7 f3 24.Vb3

Számításba jött a 24.Vb8+ Kh7 25.Vb3 fxg2 26.Ba2 folytatás.

24...fxg2 25.Vf3 Ve8 26.Ba2 Hxe4 27.Bae2 Hg5

Chess.com  Masters Man sziget

28.Vg4?

Az egyenlő esélyeket kínáló 28.Vxg2 Hxh3+ 29.Kh2 Hg5 30.Bxe5 dxe5 31.Vg4 folytatás helyett a világbajnoknő vesztőt húzott, motívumba lépett.

28...Bxe2 29.Bxe2 Vxe2 30.Vxe2 Hxh3+ 31.Kh2 g1V+ 32.Kxh3 Kh7 33.Vd2 h5 34.Vxa5 Vh1+ 35.Kg3 h4+ 36.Kf4 Vh2+ 37.Kf5 Ve5+ 38.Kg4 Vg3+ 39.Kf5 h3 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

Douglasban a Masters tornán tizenhatan nyerték meg második játszmájukat is

Címkék: Chess.com Masters

Man sziget fővárosában, Douglasban zajló Chess.com Masters versenyén tizenhatan nyerték meg második játszmájukat is. Meglepetésre a rajtlistán második amerikai Wesley So világossal csak remizett, az indiai női válogatott éltáblása, Dronavalli Harika örökös sakkot kényszerített ki. Az angol Michael Adams, az ukrán Pavel Eljanov és a francia Laurent Fressinet sem tudott nyerni. Lékó Péter világossal az indiai Venkataraman Karthik ellen győzött, harmadik partijában sötéttel a német Jan-Christian Schroederrel mérkőzik meg.

 

Chess.com  Masters

Harmincnégy ország 132 résztvevője játszik a 9 fordulós svájci rendszerű versenyen. Ötven nemzetközi nagymester is küzd a tornán, tizenhatan sikerrel vették a második akadályt is. A jelentős erőkülönbségek ellenére számos meglepetés is született. Az indiai női válogatott éltáblása, Dronavalli Harika sötéttel remizett a rajtlistán második amerikai Wesley So-val. Az angol Michael Adams nem bírt a német Jan-Cristian Schroederrel, aki Lékó Péter harmadik ellenfele lesz. Nagymesterünk szerény Élő-pontszámú indiai sakkozó, Venkataraman Karthik ellen megnyerte második játszmáját. Lépéshátrányba került az ukrán Pavel Eljanov is. A harmadik forduló párosítása már több érdekes párharcot ígér.

 

Chess.com  Masters

Az élcsoportban a 2. forduló érdekesebb eredményei:

Lyna Narayanan Sunilduth (indiai, 2536) – Fabiano Caruana (amerikai, 2813)  0 – 1

Wesley So (amerikai, 2794) – Dronavalli Harika (indiai, 2528) döntetlen

Prasanna Vishnu (indiai, 2522) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2787) 0 – 1

Michael Adams (angol, 2745) – Jan-Christian Schroeder (német, 2514) döntetlen

Ilya Khmelniker (izraeli, 2493) – Pavel Eljanov (ukrán, 2741) döntetlen

Maxim Rodhstein (2687) – Tiger Hillarp Persson (svéd, 2513) 1 – 0

Abhimanyu Puranik (indiai, 2471) – Santosh Gujrathi Vidit (indiai, 2686) 0 – 1

Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2684) – Martin Zumsande (német, 2490) 1 – 0

Lawrence Trent (angol, 2463) – Alekszej Shirov (lett, 2679) 0 – 1

Szergej Movszeszjan (örmény, 2677) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2480) 1 – 0

Elisabeth Paehtz (német, 2459) – Laurent Fressinet (francia, 2676) döntetlen

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2670) – Max Illingworth (új-zélandi, 2465) 1 – 0

Oleg Romanisin (ukrán, 2456) – Hrant Melkumjan (örmény, 2653) döntetlen

Praggnandhaa R (indiai, 2442) – Hou Ji-fan (kínai, 2649) 0 – 1

Lékó Péter (magyar, 2709) – Venkataraman Karthik (indiai, 2317) 1 - 0

 

Az élcsoport állása:

 

H.

R.

 

Név

FED

Élő

 TB1 

1

1

GM

Fabiano Caruana

USA

2813

2,0

3

GM

Hikaru Nakamura

USA

2787

2,0

8

GM

Maxim Rodhstein

ISR

2687

2,0

9

GM

Gujrathi Santosh Vidit

IND

2686

2,0

10

GM

Arkadij Naiditsch

AZE

2684

2,0

11

GM

Alekszej Shirov

LAT

2679

2,0

12

GM

Szergej Movszeszjan

ARM

2677

2,0

14

GM

Gabriel Szargiszjan

ARM

2670

2,0

17

GM

Hou Ji-fan

CHN

2649

2,0

21

GM

David Howell

ENG

2644

2,0

22

GM

Nils Grandelius

SWE

2642

2,0

24

GM

Jorden Van Foreest

NED

2615

2,0

26

GM

Benjamin Bok

NED

2594

2,0

27

GM

Aleksandr Lenderman

USA

2593

2,0

31

GM

Sabino Brunello

ITA

2566

2,0

66

FM

Alan Merry

ENG

2388

2,0

17

2

GM

Wesley So

USA

2794

1,5

4

GM

Michael Adams

ENG

2745

1,5

5

GM

Pavel Eljanov

UKR

2741

1,5

6

GM

Lékó Péter

HUN

2709

1,5

 

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

Fabiano Caruana (amerikai, 2813, 2) – Nils Grandelius (svéd, 2642, 2)

Hikaru Nakamura (amerikai, 2787) – Jorden Van Foreest (holland, 2615, 2)

Hou Ji-fan (kínai, 2649) – Maxim Rodhstein (izraeli, 2687, 2)

Gujrathi Santosh Vidit (indiai, 2686, 2) – Benjamin Bok (holland, 2594, 2)

Alekszej Shirov (lett, 2679, 2) – Sabino Brunello (olasz, 2566, 2)

David Howell (angol, 2644, 2) – Szegej Movszeszjan (örmény, 2677, 2)

Aleksandr Lenderman (amerikai, 2593, 2) – Gabriel Szargiszjan (örmény, 2670, 2)

Wesley So (amerikai, 2794, 1,5) – Alan Merry (angol, 2388, 1,5)

Dronavalli Harika (indiai, 2528, 1,5) – Michael Adams (angol, 2745, 1,5)

Pavel Eljanov (ukrán, 2741, 1,5) – Shardul Gaagre (indiai, 2480, 1,5)

Jan-Christian Schroeder (német, 2514, 1,5) – Lékó Péter (magyar, 2709, 1,5)

Laurent Fressinet (francia, 2676, 1,5) – Ilya Khmelniker (izraeli, 2493, 1,5)

 

Verőci Zsuzsa

 

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

Legfrissebb bejegyzések

Tizenhat férficsapat és négy női együttes nyerte meg a második mérkőzését is
2022. 10. 04.

Az esélyes csapatok győzelemmel rajtoltak, Carlsen és Anand sötéttel csak remizett 
2022. 10. 03.

Hétfőn kezdődik a Klubcsapatok Európa Kupája, Carlsen és Anand is játszik
2022. 10. 02.

Magnus Carlsen 45 pontos előnnyel vezeti az új világranglistát
2022. 10. 01.

Asztanában az orosz Katyerina Lahno győzött a Grand Prix 2022/23-as sorozat első versenyén
2022. 09. 30.

Carlsen a Champions Chess Tour 2022 sorozaton negyedik versemyét nyerte meg 
2022. 09. 26.

Magnus Carlsen a döntő első mérkőzését 2,5-0,5-re nyerte meg Arjun Erigaisi ellen
2022. 09. 25.

A Generation Cup döntőjében Carlsen a 19 éves indiai Ergaisivel mérkőzik meg
2022. 09. 24.

Carlsen 3-1-re legyőzte Aroninat, az elődöntőben a 17 éves német Keymerrel mérkőzik meg
2022. 09. 23.

Carlsen 9 pontos előnnyel nyerte meg a kvalifikációs versenyt, öt tinédzser is negyeddöntős
2022. 09. 22.

A Generation Cup kvalifikációs versenyén a befejező játéknap előtt Carlsen egypontos előnnyel vezet
2022. 09. 21.

Nyolc forduló után az indiai Erigaisi kétpontos előnnyel vezet Praggnanandhaa és Carlsen előtt
2022. 09. 20.

Az első játéknap, négy forduló után Magnus Carlsen egypontos előnnyel vezet
2022. 09. 19.

A Meltwater Champions Chess Tour generációs párbajokkal folytatódik
2022. 09. 18.

Firouzja a 9. Sinquefield Cup győztese, a Grand Chess Tour pontversenyét is megnyerte
2022. 09. 12.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog