Help Sales ÁSZF

Eljanov legyőzte Shirovot, az olimpiai aranyérmesek csatáját Caruana nyerte

Címkék: Chess.com Masters Man sziget

Man sziget fővárosában, Douglasban zajló Chess.com Masters torna hatodik fordulójában az ukrán Pavel Eljanov legyőzte holtversenyes társát, a lett Alekszej Shirovot, félpontos előnnyel vezet. Nagy csatát vívott a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan és a rajtlistát vezető amerikai Fabiano Caruana, időzavarban Hou vesztőt húzott, motívumba lépett. Caruana mellett még az izraeli Maxim Rodshtein és az indiai Gujrathi Santosh Vidit gyűjtött 5-5 pontot. Lékó Péter a kínai Lou Yiping ellen nyert, 4 pontja van, az indiai Aravindh lesz a következő ellenfele.

Chess.com  Masters Man sziget

Az esztendő egyik legerősebb nyílt versenyének hajrája érdekes csatákat ígér, az élcsoportban sorban játsszák a rangadókat, fontos helyosztó partikat. A hatodik játéknapon fokozott érdeklődés kísérte a holtversenyben vezető ukrán Pavel Eljanov és a lett Alekszej Shirov összecsapását. Eljanov lendületbe jött, sorozatban negyedik nyerésével már egyedül vezeti a 132 fős mezőnyt.

Chess.com  Masters Man sziget

A bakui sakkolimpián aranyérmes kínai női válogatott éltáblása, a világbajnoknő Hou Ji-fan és az olimpiai bajnoki címet szerzett amerikai együttes „vezérevezőse”, Fabiano Caruana nyíltsisakos küzdelmét is élvezettel nézhettük. Hou Ji-fan kissé elsiette az f4 lépést, Caruana pontatlansága után mégis előnybe került. A rajtlistát vezető Caruana a legjobb esélynek a minőségáldozatot érezte, a bonyolult állásban Hou Hi-fan vesztőt húzott, motívumba lépett.

A holland Benjamin Bok újabb értékes fél pontot szerzett, az izraeli Maxim Rodshtein megállította a 17 éves holland titánt, Jorden Van Foreestet.

Lékó Péter a kínai Lou Yiping francia védelmére mért csapást, a torna kétharmada után 4 pontos.

Chess.com  Masters Man sziget

Az élcsoportban  a 6. forduló eredményei:

Pavel Eljanov (ukrán, 2741, 4,5) – Alekszej Shirov (lett, 2679, 4,5)  1 - 0

Hou Ji-fan (kínai, 2649, 4) – Fabiano Caruana (amerikai, 2813, 4)  0 - 1

Benjamin Bok (holland, 2594, 4) – Wesley So (amerikai, 2794, 4)  döntetlen

Maxim Rodshtein (izraeli, 2687, 4) – Jorden Van Foreest (holland, 2615, 4)  1 - 0

Max Illingworth (ausztrál, 2465, 4) – Gujrathi Santosh Vidit (indiai, 2686, 4)  0 - 1

Michael Adams (angol, 2745, 3,5) – Abhijeet Gupta (indiai, 2626, 3,5)  1 - 0

Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2684, 3,5) – Erwin L ’Ami (holland, 2605, 3,5)  1 - 0

Szergej Movszeszjan (örmény, 2677, 3,5) – Rasmus Svane (német, 2552, 3,5) döntetlen

Sabino Brunello (olasz, 2566, 3,5) – Laurent Fressinet (francia, 2676, 3,5)  döntetlen

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2670, 3,5) – Dronavalli Harika (indiai, 2528, 3,5) döntetlen

Narayanan Lína Sunilduth (indiai, 2429, 3,5) – Hrant Melkumjan (örmény, 2653, 3,5)  döntetlen

Salem A. R.Saleh (Egyesült Arab Emírségekbeli, 2650, 3,5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2480, 3,5)  1 - 0

Kidambi Sundarajan (indiai, 2429, 3,5) – David Howell (angol, 2644, 3,5)  0 - 1

Abhimanyu Puranik (indiai, 2471, 3,5) – Nils Grandelius (svéd, 2642, 3,5)  0 - 1

Elisabeth Paehtz (német, 2459, 3) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2787, 3)  0 - 1

Lékó Péter (magyar, 2709, 3) – Lou Yiping (kínai, 2458, 3)  1 – 0

Az élcsoport állása

H.

R.

Név

FED

Élő

 TB1 

Élő+/-

1

5

GM

Pavel Eljanov

UKR

2741

5,5

9,6

2

1

GM

Fabiano Caruana

USA

2813

5,0

4,0

8

GM

Maxim Rodshtein

ISR

2687

5,0

13,3

9

GM

Gujrathi Santosh Vidit

IND

2686

5,0

7,9

5

2

GM

Wesley So

USA

2794

4,5

-2,7

4

GM

Michael Adams

ENG

2745

4,5

1,0

10

GM

Arkadij Naiditsch

AZE

2684

4,5

7,5

11

GM

Alekszej Shirov

LAT

2679

4,5

7,8

16

GM

Salem A. R. Saleh

UAE

2650

4,5

4,3

21

GM

David Howell

ENG

2644

4,5

3,9

22

GM

Nils Grandelius

SWE

2642

4,5

11,6

26

GM

Benjamin Bok

NED

2594

4,5

13,4

13

3

GM

Hikaru Nakamura

USA

2787

4,0

-7,8

6

GM

Lékó Péter

HUN

2709

4,0

-8,1

12

GM

Szergej Movszeszjan

ARM

2677

4,0

2,0

13

GM

Laurent Fressinet

FRA

2676

4,0

-3,3

14

GM

Gabriel Szargiszjan

ARM

2670

4,0

-2,9

15

GM

Hrant Melkumjan

ARM

2653

4,0

-7,3

17

GM

Hou Ji-fan

CHN

2649

4,0

4,2

20

GM

Axel Bachman

PAR

2645

4,0

-6,5

24

GM

Jorden Van Foreest

NED

2615

4,0

9,0

Az élcsoportban a 7. forduló párosítása:

Gujrathi Santosh Vidit (indiai,2686, 5) – Pavel Eljanov (ukrán, 2741, 5,5)

Fabiano Caruana (amerikai, 2813, 5) – Maxime Rodshtein (izraeli, 2687, 5)

Wesley So (amerikai, 2794, 4,5) – Salem A. R. Saleh (Egyesült Arab Emírségekbeli, 2650, 4,5)

David Howell (angol, 2644, 4,5) – Michael Adams (angol, 2745, 4,5)

Nils Grandelius (svéd, 2642, 4,5) – Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2684, 4,5)

Benjamin Bok (holland, 2594, 4,5) – Alekszej Shirov (lett, 2679, 4,5)

Hikaru Nakamura (amerikai, 2787, 4) – Sabino Brunello (olasz, 2566, 4)

Chithambaram Aravindh (indiai, 2564, 4) – Lékó Péter (magyar, 2709, 4)

Narayan Lyna Sunilduth (indiai, 2536, 4) – Szergej Movszezsjan (örmény, 2677, 4)

Laurent Fressinet (francia, 2676, 4) – Max Illingworth (ausztrál, 2465, 4)

Rasmus Svane (német, 2552, 4) – Gabriel Szargiszjan (örmény, 2670, 4)

Hrant Melkumjan (örmény, 2653, 4) – Lawrence Trent (angol, 2463, 4)

Dronavalli Harika (indiai, 2528, 4) – Hou Ji-fan (kínai, 2649, 4)

 Lékó,P (2709) – Lou Yiping (2456)
Francia védelem [C11]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.e5 Hfd7 5.f4 c5 6.Hf3 Hc6 7.Fe3 a6 8.Vd2 b5 9.dxc5 Fxc5 10.Fd3 Vb6 11.Ff2 h6 12.0-0 0-0 13.a3 Ba7 14.Bae1 Fxf2+ 15.Vxf2 b4 16.He2 Vxf2+ 17.Kxf2 bxa3 18.bxa3 g5?!

Chess.com  Masters Man sziget

19.Hed4 Hxd4 20.Hxd4 Hc5 21.fxg5 hxg5 22.Kg1 Kg7 23.Bf3 Bg8 24.Bg3 Kf8 25.Bg4 f5 26.exf6 e5?

Chess.com  Masters Man sziget

27.Ff5 exd4 28.Fxc8 Kf7 29.Ff5 Kxf6 30.Bxd4 Bd8 31.Fg4 Be7 32.Bf1+ Kg6 33.Bfd1 Be3 34.Bxd5 Bxd5 35.Bxd5 Bc3 36.Kf1 Kf6 37.Bf5+ Ke7 38.Bxg5 Bxc2 39.Ff3 He6 40.Bg4 Ba2 41.a4 Hc5 42.Fd1 Bd2 43.Ke1 Ba2 44.Kf1 Bd2 45.Ff3 Ba2 46.Fc6 Hd3 47.Bd4 és sötét feladta

Eljanov,P (2741) - Shirov,A (2679)
Réti megnyitás [A07]

1.Hf3 d5 2.g3 Fg4 3.Fg2 Hd7 4.0-0 Hgf6 5.h3 Fxf3 6.Fxf3 e6 7.d3 Fd6 8.Fg2 0-0 9.Hd2 c6 10.e4 e5 11.a4 a5 12.exd5 cxd5 13.Hb1 Fb4 14.c3 Fd6 15.Ha3 Fxa3 16.Bxa3 Bc8 17.Bb3 b6 18.Bb5 Hc5

Chess.com  Masters Man sziget

19.d4 exd4 20.Vxd4 Hfe4 21.Ff4 Hd6 22.Fxd6 Vxd6 23.Fxd5 Bfd8 24.Bd1 Vg6 25.Vg4 Vxg4 26.hxg4 Hxa4 27.Bd4 Hc5 28.Bxb6 Kf8 29.g5 Bb8 30.Bxb8 Bxb8

Chess.com  Masters Man sziget

31.Bf4 Ke7 32.Bxf7+ Kd6 33.c4 g6 34.Bxh7 Bxb2 35.Bg7 a4 36.Bxg6+ Ke5 37.Bg7 a3 38.Ba7 a2 39.g6 és sötét feladta

Hou Ji-fan (2649) - Caruana,F (2813)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.0-0 Hf6 5.d3 d6 6.c3 a5 7.Be1 h6 8.a4 0-0 9.h3 Fe6 10.Ha3 Fxa3 11.Fxe6 Fxb2 12.Fxf7+ Bxf7 13.Fxb2 Vd7 14.c4 Baf8 15.Hh4 Kh7 16.f4!?

Chess.com  Masters Man sziget

16...exf4 17.d4 Be8 18.Vb1 Kg8 19.Hf3 Bfe7?!

Chess.com  Masters Man sziget

20.d5 He5 21.Fxe5 Bxe5 22.Hxe5 Bxe5 23.Vxb7 f3 24.Vb3

Számításba jött a 24.Vb8+ Kh7 25.Vb3 fxg2 26.Ba2 folytatás.

24...fxg2 25.Vf3 Ve8 26.Ba2 Hxe4 27.Bae2 Hg5

Chess.com  Masters Man sziget

28.Vg4?

Az egyenlő esélyeket kínáló 28.Vxg2 Hxh3+ 29.Kh2 Hg5 30.Bxe5 dxe5 31.Vg4 folytatás helyett a világbajnoknő vesztőt húzott, motívumba lépett.

28...Bxe2 29.Bxe2 Vxe2 30.Vxe2 Hxh3+ 31.Kh2 g1V+ 32.Kxh3 Kh7 33.Vd2 h5 34.Vxa5 Vh1+ 35.Kg3 h4+ 36.Kf4 Vh2+ 37.Kf5 Ve5+ 38.Kg4 Vg3+ 39.Kf5 h3 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog