Help Sales ÁSZF

Nyizsnyij Novgorodban az utolsó fordulóban dől el a bajnoki címek sorsa

Címkék: Orosz szu, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij

A Nyizsnyij Novgorodban zajló orosz szuperbajnokságokon az utolsó fordulóra maradt a döntés. Peter Szvidler fél ponttal előzi meg Jan Nepomnjacsijt és Vlagyimir Kramnyikot, akik egymás ellen játszanak a befejező játéknapon. Szvidler sötéttel Szergej Karjakinnal küzd meg. A mai játéknapon Szvidler és Kramnyik remizett, Nepomnjacsij hozta a kötelező győzelmet. A nők viadalán Valentyina Gunyina előnye fél pontra csökkent Alekszandra Kosztenjukkal szemben, utolsó fordulóbeli összecsapásuk tétje a bajnoki cím!

Izgalmasnak ígérkezik a 66. férfi orosz szuperbajnokság utolsó fordulója. Peter Szvidler hetedszer lesz bajnok? Az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik első bajnoki címét nyeri el? Jan Nepomnjacsij másodszor győz a viadalon? A címvédő Dmitrij Andrejkin dobogón végez? A versenykiírás értelmében az első helyen előálló holtversenyt rájátszás döntené el, a matematika szerint ez akár négyes körverseny is lehetne.

 

A mai játéknapon Peter Szvidler világossal jól ismert változatban remizett Nyikita Vityjugovval. Utolsó partiját az ötvenszázalékos Szergej Karjakinnal játssza, döntetlennel már bebiztosíthatja legrosszabb esetben a holtversenyes első helyét.

 

Karjakin számára Vlagyimir Kramnyik „harcolta ki” a világbajnok-jelöltséget, miután megnyerte a Világkupát. Az egykor ukrán színekben olimpiai aranyérmes Karjakin az exvilágbajnok kellemetlen ellenfele, 14 döntetlen mellett Karjakin 8-4-re vezetett. Klasszikus kontrollal Szergej két partiban győzött, hétszer megosztoztak a ponton. A nyitásban a 23 éves nagymester jelentős időhátrányba került, Kramnyik a vezérszárnyi gyalogtöbbletében is bízhatott. A kritikus pillanatokban, az idő szorításában is Karjakin jól védekezett, örökös sakkal ért véget csatájuk.

Kramnyik utolsó partijában sötét lesz a 2010-es bajnok 23 éves Jan Nepomnjacsij ellen, aki hozta a kötelező győzelmet, bár nyert állásban többször is pontatlankodott Anton Somojevvel szemben.

A címvédő Dmitrij Andrejkin és Erneszto Inarkijev érdekes küzdelmet vívott, hol világos, hol sötét esélyei tűntek kedvezőbbnek. A bástyavégjátékban Andrejkinnek kellett vigyáznia, a remivel negyedikként várhatja a sorsdöntő befejező játéknapot.

Alekszandr Motiljev a bajnokság nagy vesztese, szekundánsi munkája láthatóan befolyásolta eredményességét.

A 8. forduló eredményei:

Anton Somojev (2579) – Jan Nepomnjacsij (2702) 0 – 1 (Királyindiai védelem, 65)

Vlagyimir Kramnyik (2796) – Szergej Karjakin (2762) döntetlen (Katalán megnyitás, 48)

Peter Szvidler (2740) – Nyikita Vityjugov (2729) döntetlen (Angol megnyitás, 23)

Dmitrij Andrejkin (2706) – Erneszto Inarkijev (2695) döntetlen (Angol megnyitás, 57)

Alekszej Goganov (2575) – Alekszandr Motiljev (2676) 1 – 0 (Philidor védelem, 41)

 

66. Orosz szuperbajnokság, Nyizsnij Novgorod 2014. október 5-14.

kat. XVIII (2696)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

1.

Peter Szvidler

g

RUS

2740

*

1

½

1

½

.

½

½

1

1

6

2875

2.

Jan Nepomnjacsij

g

RUS

2702

0

*

.

1

1

½

1

½

½

1

2823

3.

Vlagyimir Kramnyik

g

RUS

2796

½

.

*

0

½

½

1

1

1

1

2823

4.

Dmitrij Andrejkin

g

RUS

2706

0

0

1

*

.

1

½

1

½

1

5

2785

5.

Nyikita Vityjugov

g

RUS

2729

½

0

½

.

*

½

½

1

1

½

2733

6.

Szergej Karjakin

g

RUS

2762

.

½

½

0

½

*

½

½

½

1

4

2682

7.

Erneszto Inarkijev

g

RUS

2695

½

0

0

½

½

½

*

.

1

½

2668

8.

Alekszej Goganov

m

RUS

2575

½

½

0

0

0

½

.

*

1

1

2668

9.

Alekszandr Motiljev

g

RUS

2676

0

½

0

½

0

½

0

0

*

.

2462

10.

Anton Somojev

g

RUS

2579

0

0

0

0

½

0

½

0

.

*

1

2391

Az utolsó forduló párosítása:

Alekszandr Motiljev – Anton Somojev

Erneszto Inarkijev – Alekszej Goganov

Nyikita Vityjugov – Dmitrij Andrejkin

Szergej Karjakin – Peter Szvidler

Jan Nepomnjacsij – Vlagyimir Kramnyik

 

Fordulatos partikat követhettünk nyomon a 63. női bajnokságon. Valentyina Gunyina látszólag könnyen nyerhető végjátékot játszhatott Jekatyerina Kovalevszkaja ellen, Alekszandra Kosztenjuk is nyerésre állt Anasztazia Bodnaruk ellen. A taskenti GP után csak kevés pihenője volt  Kosztenjuknak, ez meglátszott mai játékán, nagyot rontott. Úgy tűnt, hogy Gunyina már bajnokként játszhatja utolsó partiját…

Az idő szorításában azonban nagyot hibázott, a különböző színű futós végjáték már remi volt, 94 lépés után békekötés következett. Bánatára Anasztazia Bodnaruk a már remit ígérő állásban a 81. lépésben vesztőt húzott, Szása oly sok kihagyott nyerés után egész pontnak örülhetett, fél pontra megközelítette Valentyinát, és világossal játszhatja a sorsdöntő partit!

A 8. forduló eredményei:

Tatjana Koszinceva (2515) – Alina Kaslinszkaja (2435) döntetlen

Daria Csarocskina (2343) – Alekszandra Gorjacskina (2436)  döntetlen

Anasztazia Bodnaruk (2459) – Alekszandra Kosztenjuk (2495)  0 - 1

Valentyina Gunyina (2506) – Jakatyerina Kovalevszkaja (2410)  döntetlen

Bajra Kovanova (2396) – Natalija Pogonyina (2485)  0 - 1

 

A szuperbajnokság állása:

1.Valentyina Gunyina 6,5 pont

2. Alekszandra Kosztenjuk 6

3. Natalija Pgonyina 4,5

4-6. Bajra Kovanova, Jekatyerina Kovalevszkaja és Alekszandra Gorjacskina 4

7. Tatjana Koszinceva 3,5

8. Anasztazia Bodnaruk 3

9. Alina Kaslinszkaja 2,5

10. Daria Csarocskina 2

Az utolsó forduló párosítása:

Natalija Pogonyina – Tatjana Koszinceva

Jekatyerina Kovalevszkaja – Bajra Kovanova

Alekszandra Kosztenjuk – Valentyina Gunyina

Alekszandra Gorjacskina – Anasztazia Bodnaruk

Alina Kaslinszkaja – Daria Csarocskina

 

Szvidler,P (2740) - Vityjugov,N (2729)
Angol megnyitás [A33]

1.Hf3 c5 2.c4 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 e6 5.Hc3 Hf6 6.Hdb5 d5 7.Ff4 e5 8.cxd5 exf4 9.dxc6 bxc6 10.Vxd8+ Kxd8 11.0-0-0+

Népszerűbb a 11.Bd1+ Fd7 12.Hd6 Kc7 13.Hxf7 Bg8 14.He5 Bb8 15.Hxd7 Hxd7 16.g3 Bxb2 17.Fh3 folytatás.

11...Fd7 12.Hd6 Fxd6 13.Bxd6 Hg4 14.Hd1 Kc7 15.Bd4 g5 16.g3 fxg3 17.hxg3 h5 18.Fg2 Bae8 19.Ba4 Kb6 20.Bb4+ Kc7 21.Ba4 Kb6 22.Bb4+ Kc7 23.Ba4 és döntetlen

Kramnyik,V (2796) - Karjakin,S (2762)
Katalán megnyitás [E07]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.Fg2 Fe7 5.Hf3 0-0 6.Hc3 Hbd7 7.b3 c6 8.0-0 b6 9.Fb2 Fa6 10.Hd2 Bc8 11.e4 dxe4 12.Be1 c5 13.Hdxe4 cxd4 14.Vxd4 Hc5 15.Ve3 Vc7 16.Hxc5

Némi meglepetést okozott az exvilágbajnok döntése. 16.Hxf6+ Fxf6 17.Hb5 Fxb5 18.Fxf6 gxf6 19.cxb5 Ve7 20.Bac1 is figyelmet érdemlő alternatíva volt.

16...Fxc5 17.Vf3 Bfd8

Szergej Karjakin jelentős időhátrányba került.

18.He2 Ve7 19.Bad1 Bxd1 20.Bxd1 Bd8 21.Bxd8+ Vxd8 22.Hd4 h5 23.Va8 Fc8 24.Ff3 Kh7 25.He2 Hg4

 

26.Fd4 Fxd4 27.Ve4+ f5 28.Vxd4 Ve7 29.Hf4 e5 30.Hd5 Vd6 31.Vd2

Vlagyimir Kramnyiknak minimális előnye volt, Szergej Karjakin súlyos időzavara ellenére kitűnően használta ki védekezési lehetőségeit.

31...g6 32.b4 Kg7 33.Vc1 Hf6  

34.c5 bxc5 35.bxc5 Vc6 36.Vc3 e4 37.Hb4 Ve6 38.Fe2

38...a5 39.Hc2 Vxa2 40.c6 Vb1+ 41.Kg2 h4 42.Vc5 f4 43.Ve7+ Kh6 44.Vf8+ Kh7 45.Vf7+ Kh6 46.Vf8+ Kh7 47.Vf7+ Kh6 48.Vf8+ és döntetlen

Somojev,A (2579) - Nepomnjacsij,J (2702)
Modern védelem [A41]

1.Hf3 g6 2.e4 d6 3.c4 Fg7 4.d4 Fg4 5.Fe2 Hc6 6.Fe3 Fxf3 7.Fxf3 e5 8.d5 Hd4 9.Fxd4 exd4 10.Hd2 He7 11.0-0 0-0 12.Hb3

Jobb a 12.Fe2 c5 13.Fd3 g5 változat.

12...c5 13.dxc6 bxc6 14.c5 Bb8 15.Bc1 dxc5 16.Bxc5 Vd6 17.Bc2 d3 18.Bd2 Bfd8 19.Hc1 Fxb2 20.Bxd3

 

20...Fd4 21.Ve2 c5 22.e5 Vc7 23.e6 c4 24.exf7+ Kxf7 25.Bd2 c3 26.Bc2 Fe5

A c3-ra előretört gyalog megkeserítette világos életét.

27.Fe4 Fxh2+ 28.Kh1 Fe5 29.Hd3 Ff6 30.Bfc1 Kg8 31.g3 Vd6

A nyerőesélyes állásban lankadt Jan Nepomnjacsij figyelme.

32.Hf4 Bbc8 33.Kg2 Fe5 34.Hd3 Fg7 35.Hf4 Ve5 36.Vf3 Vd6 37.Be1 Fe5 38.Hd3 Bf8 39.Ve2 Fg7 40.Hf4 Hf5 41.Vg4 Bc5 42.Hd3 Ba5 43.Hf4 Bc5 44.Hd3 Hh6

Jelentős előnyt adott a 44...Bc4 45.Hf4 Bxe4 46.Bxe4 Vc6 47.Vf3 g5 48.Bc1 gxf4 49.Bxf4 Vxf3+ 50.Bxf3 h5 folytatás.

45.Ve2 Bg5 46.Bd1 Hf5 47.Fxf5 Bgxf5 48.Hf4 Vc6+ 49.Kg1 Be8 50.Vd3 Bfe5 51.Kh2 Bb5 52.Bdc1 Bc5 53.Bb1 Fh6 54.Hg2

 

54...Fd2 55.Bb4 Bf8 56.f4 Bh5+ 57.Hh4 Vc5 58.Bd4 Fxf4?! 59.Bxc3?

 

59...Bxh4+ 60.Kg2 Vg5 61.Vc4+ Kh8 62.Bf3 Bg4 63.Kf1 Bxg3 64.Bfxf4 Bg1+ 65.Ke2 Vg2+ és világos feladta

Andrejkin,D (2706) - Inarkijev,E (2695)
Angol megnyitás [A35]

1.c4 c5 2.Hf3 Hc6 3.Hc3 g6 4.e3 Hf6 5.d4 cxd4 6.exd4 d5 7.cxd5 Hxd5 8.Vb3 e6 9.Fb5 Fg7 10.Fg5 Va5 11.0-0 0-0 12.Bfd1 Vb4 13.Vxb4 Hcxb4 14.He4 h6 15.Fd2 b6 16.a3 Fa6 17.Fxb4 Hxb4 18.Fxa6 Hxa6 19.Bac1 Bfd8 20.He5 f6

21.Hxg6 Kf7 22.Hf4 f5 23.Hc3 Fxd4 24.Hfe2 Ff6 25.b4 Hc7 26.g3 Bxd1+ 27.Hxd1 Hd5 28.He3 Fg5 29.h4 Fxe3 30.fxe3 Hxe3 31.Bc7+ Kf6 32.Hf4 Bd8 33.Kf2 Hg4+ 34.Ke2 e5 35.Hg2 Ke6 36.Bxa7 Bc8 37.He3 Hxe3 38.Kxe3 Bc3+ 39.Kf2 Kd5 40.Bb7 Ke4 41.Bxb6 Bxa3

42.Kg2 h5 43.Bh6 Ba2+ 44.Kh3 Kf3 45.Bxh5 f4 46.Bg5 Ba1 47.Kh2 Bb1 48.h5 Bb2+ 49.Kh3 Bb1 50.Kh2 Bxb4 51.Bxe5 fxg3+ 52.Kh3 Bg4 53.Bf5+ Ke4 54.Ba5 Bg8 55.Kg2 Kf4 56.Ba4+ Kg5 57.Kxg3 Kxh5+ és döntetlen

Goganov,A (2575) - Motiljev,A (2676)
Philidor védelem [C41]

1.d4 d6 2.e4 Hf6 3.Hc3 Hbd7 4.Hf3 e5 5.Fc4 Fe7 6.0-0 0-0 7.a4 c6 8.a5 Bb8 9.Ve2 Vc7 10.Fe3 b5 11.axb6 axb6 12.d5 b5

13.Ba7 Fb7 14.dxc6 bxc4 15.cxd7 Vxd7 16.Vxc4 Bfc8 17.Vd3 h6 18.Hh4?!

Világos előnyét a 18.Hd2 Ve6 19.Bfa1 terv biztosította volna.

18...Ff8 19.f4?! Hg4?!

Alekszandr Motiljev a 19...Vc6 20.Bc1 exf4 21.Fd4 d5 22.e5 He4 változatban jobban állhatott volna.

20.Hf5 Hxe3? 21.Hxe3 exf4 22.Bxf4 d5?! 23.Hcxd5 Bd8 24.b4 Ve6 25.c3 Bd7 26.Ba1 Be8 27.Bd1 Kh8 28.Hf5 Ve5 29.Bff1 g6?

Sötét csak a 29...Vxe4 30.Vxe4 Bxe4 31.Hb6 Bxd1 32.Bxd1 g6 33.Bd8 gxf5 34.Bxf8+ Kg7 35.Bb8 Fa6 36.g3 Fd3 folytatásban reménykedhetett volna…

 

30.Hxh6! Fxd5?

Világos nyert volna a 30...Fxh6 31.Vh3 Fxd5 32.Vxh6+ Kg8 33.exd5 Bxd5 34.Vc1 Bc8 35.Bxd5 Vxd5 36.Ve3 változatban is.

31.Hg4 Vg5 32.Vh3+ Vh5 33.Vxh5+ gxh5 34.Hf6 Fc6 35.Hxd7 Fg7 36.Hf6 Bc8 37.Bf5 Fh6 38.Bxh5 Kg7 39.Hg4 Ff4 40.Bc5 Fb8 41.Kh1 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

 (Fotók: Jetyeri Kublasvili www.russiachess.org)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Shankland és Vidit negyeddöntős, a női viadalon Gorjacskina, Tan Zhongyi és Kosztenjuk az elődöntőbe jutott 
2021. 07. 27.

A Világkupán a 12 játszmából tíz döntetlennel fejeződött be
2021. 07. 25.

A férfi Világkupán a nyolcaddöntő, a női viadalon a negyeddöntő küzdelmei kezdődnek
2021. 07. 25.

Carlsen könnyű nyerést hagyott ki, Wojtaszek ellen "pótvizsgáznia" kell
2021. 07. 24.

A Világkupákon tizen várhatják lépéselőnyben a negyedik forduló második játszmáit, Carlsen első döntetlene
2021. 07. 23.

Újabb meglepetések a Világkupán, Giri és Mamedgyarov is kiesett, Vachier-Lagrave megmenekült
2021. 07. 21.

Balog Imre nyerte a rapid bajnokságot, rajt-cél győzelmet aratott
2021. 07. 20.

Fabiano Caruana végzetes vezérlépése, a világranglista második amerikai sakkozó kiesett a Világkupán
2021. 07. 20.

Meglepetések a Világkupák harmadik fordulójának első játszmáiban
2021. 07. 18.

A Világkupán Berkes és Erdős is elvesztette a rájátszást, nagy meglepetések, meglepő üzbég sikerek
2021. 07. 18.

Berkes és Erdős másodszor is remizett, rájátszás dönt a továbbjutásukról, Aronjan betegség miatt visszalépett
2021. 07. 17.

Berkes és Erdős remizett a 2. forduló első partijában, Hoang Thanh Trang vereséget szenvedett
2021. 07. 15.

Hoang Thanh Trang, Berkes Ferenc és Erdős Viktor a Világkupa 2. fordulójában 
2021. 07. 14.

Vachier-Lagrave kétpontos előnnyel győzött, Anand lett a második a zágrábi Croantia GCT viadalon
2021. 07. 12.

Szocsiban négy magyar résztvevővel hétfőn kezdődik a női és a férfi Világkupa
2021. 07. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog