Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A Nemzetközi Sakkszövetség (FIDE) legfrissebb világranglistáján a norvég világbajnok Magnus Carlsen 43 ponttal előzi meg az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyikot, akit az amerikai Fabiano Caruana követ.  Három helyet lépett előre az örmény Levon Aronjan, négyet rontott a holland Anish Giri. Legjobb magyarként Rapport Richárd  a 25., a juniorok világranglistáját jelentős előnnyel vezeti. Lékó Péter a 36., Almási Zoltán a 48. a top százas listán. A női világranglistán a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan az élen.

Világranglista 2016 június

A legjobbak rangsorát a norvég világbajnok Magnus Carlsen vezeti, stavangeri elsőségével négy pontot kasszírozott, 43 pont az előnye a második helyet visszaszerző orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik előtt. Kramnyik is a norvég tornán gyűjtött pontokat, az orosz csb-n is sikerrel játszott. A három helyet előrelépő örmény Levon Aronjan is Stavangerben remekelt, míg a négy helyezést rontott holland Anish Giri gyengébben sakkozott.

A top 25-ben minimálisak a változások, ismét visszakerült az orosz Jevgenyij Tomasevszkij, a kubai Leinier Dominguez Perez búcsúzni kényszerült.  Rapport Richárd nem játszott tornán, változatlanul a 25. Hat orosz, négy kínai, három amerikai és két indiai nagymester mellett egy-egy norvég, örmény, francia, holland, bolgár, ukrán, azerbajdzsáni, cseh izraeli és magyar sakkozó a top 25-ben.

A férfi világranglista élcsoportja:                 

név

nemzet

0416

0516

0616

j.

Szül

1.

Carlsen,M

norvég

2851

2851

2855

9

1990

2.

Kramnyik,V

orosz

2801

2801

2812

14

1975

3.

Caruana,F

amerikai

2795

2804

2804

0

1992

4.

Aronjan,L

örmény

2784

2784

2792

9

1982

5.

Vachier-Lagrave,M

francia

2788

2788

2789

10

1990

6.

Nakamura,H

amerikai

2787

2787

2787

0

1987

7.

                   Ding Liren           

      kínai

2777

2778

2783

4

1992

        8.

Giri,A

holland

2790

2790

2782

9

1994

        9.

Karjakin,S

orosz       

2779

2779

2774

3

1990

10.

So,W

amerikai

2773

2775

2770

4

1993

11.

                  Anand,V

indiai

2770

2770

2770

0

1969

 12

                  Hariikrishna,P

       indiai

2763

2763

2764

9

1986

13.

Topalov,V

bolgár

2754

2754

2761

9

1975

14.

Szvidler,P

orosz

2762

2762

2759

7

1976

15.

Li Chao

kínai

2755

2756

2758

9

1989

16.

Eljanov,P

ukrán

2765

2765

2751

9

1983

17.

Griscsuk,A

orosz

2752

2752

2747

8

1983

18.

Mamedgyarov,S

azerbajdzsáni

2750

2748

2746

9

1985

        19.

Navara,D

cseh

2726

2726

2735

11

1985

20.

Andrejkin,D

orosz

2736

2736

2743

9

1990

21.

Yu Yangyi

kínai

2738

2737

2737

0

1994

22.

Gelfand,B

izraeli

2740

2740

2734

3

1968

23.

Wang Hao

kínai

2732

2734

2734

0

1989

       24.    

             Tomasevszkij,E

orosz

2722

2722

2731

8

1987

25.

Rapport,R

magyar   

2717 

2731

2731

0

1996

36.

Lékó,P

magyar

2705

2705

2712

2

1979

48.

Almási,Z

magyar

2682

2682

2688

9

1976

A virtuális világranglista élcsoportja:

1.Magnus Carlsen (norvég) 2855

2. Fabiano Caruana  (amerikai) 2817,9

3. Vlagyimir Kramnyik (orosz) 2812,1

4. Maxime Vachier-Lagrave (francia) 2793,8

5. Anish Giri (holland) 2792,3

6. Levon Aronjan (örmény) 2792,1

7. Hikaru Nakamura (amerikai) 2787

8. Ding Liren (kínai) 2783

9. Szergej Karjakin (orosz) 2776,5

10. Wesley So (amerikai) 2770

11. Viswanathan Anand 2770

12. Pentala Harikrishna (indiai) 2764,9

13. Veszelin Topalov (bolgár) 2761,3

14. Peter Szvidler (orosz) 2758,7

15. Li Chao (kínai) 2758,1

23. Rapport Richárd (magyar) 2731

36. Lékó Péter (magyar) 2711,9

Az országok rangsorát a legjobb tíz sakkozó Élő-átlaga alapján számolják ki. Az oroszok vezetnek a második helyezett kínaiak előtt, az amerikai sakkozók a harmadikok. Legjobbjaink a nyolcadikok.

1.Oroszország 2745 (+ 4, 234 nemzetközi nagymester, 526 nemzetközi mester, 2414 címviselő)

2. Kína 2714 (+ 1, 39, 30, 147)

3. Egyesült Államok 2690 (89, 139, 693)

4. Ukrajna 2673 (- 9, 87, 198, 533)

5. India 2672 (+ 2, 43, 88, 296)

6. Franciaország 2658 (+ 1, 50, 106, 404)

7. Örményország 2654 (37, 29, 111)

8. Magyarország 2641 (+ 1, 53, 117, 455)

9. Lengyelország 2640 (- 2, 40, 106, 372)

10. Azerbajdzsán 2640 (- 2, 24, 23, 124)

A honi rangsort Rapport Richárd vezeti, 19 ponttal előzi meg Lékó Pétert.

A honi ranglista élcsoportja:

Rapport Richárd 2731, Lékó Péter  2712 (+ 7), Almási Zoltán 2688 (+ 6), Berkes Ferenc 2635 ( - 1), Balogh Csaba 2635,  Héra Imre 2619, Bánusz Tamás 2616 (- 5), Prohászka Péter  2603 (+ 10), Papp Gábor 2596, Erdős Viktor 2579 (+ 2), Ács Péter 2579

A női világranglista élcsoportjában a változásokat a Batumiban megrendezett GP-verseny és az orosz csapatbajnokság eredményei okozták.

A női rangsor élcsoportja:

1. Hou Ji-fan (kínai) 2663

2. Humpy Koneru (indiai) 2575

3. Ju Wenjun (kínai) 2559

4. Alekszandra Kosztenjuk (orosz) 2556 (0, 17)

5. Anna Muzicsuk (ukrán) 2551 (- 4, 11)

6. Marija Muzicsuk (ukrán) 2546 (- 15, 11)

7. Viktorija Cmilyte (litván) 2536

8. Nana Dzagnidze (grúz) 2532 (- 5, 11)

9. Katyerina Lahno (orosz) 252(- 5, 7)

10. Valentyina Gunyina (orosz) 2518 (+ 21, 11)

29. Hoang Thanh Trang (magyar) 2467

Az országok rangsorában az oroszok két ponttal előzik meg a legnagyobb rivális kínai sakkozónők legjobbjait, mi a nyolcadikok vagyunk.

1. Oroszország 2491 ( - 1)

2. Kína 2489

3. Grúzia 2428 (+ 2)

4. Ukrajna 2403 (- 9)

5. India 2403

6. Lengyelország 2364 (+ 1)

7. Németország 2351 (- 2)

8. Magyarország 2351 (+ 9)

9. Egyesült Államok 2324 (- 1)

10. Franciaország 2320 ( - 3)

A honi ranglistán Hoang Thanh Trang mögött a 15 esztendős Marjanovics Annamária a második. A bajnokságon remekelt, életkorát magasabb szorzó is jutalmazza.

A magyar ranglista élcsoportja:

Hoang Thanh Trang 2467, Marjanovics Annamária 2389 (+ 85), Medvegy Nóra 2361, Gara Tícia 2355 (+ 3), Gara Anita 2355 (+ 10), Vajda Szidónia 2345, Papp Petra 2326 (- 16),  Mádl Ildikó 2324 (+ 3), Rudolf Anna 2301 (- 16)

A juniorok világranglistáját Rapport Richárd vezeti, a kínai Wei Yi 37 ponttal lemaradva követi nagymesterünket. Gledura Benjamin egy helyezést javítva, + 8 ponttal a 20.

A legjobb juniorok:

1. Rapport Richárd  (magyar)  2731  1996

2.Wei Yi (kínai) 2694  1999

3. Daniil Dubov (orosz) 2666 (+ 22, 16)  1996

4. Jan-Krysztof Duda (lengyel) 2660 (- 6, 10) 1998

5. Vladiszlav Artyemijev (orosz) 2653 (- 16, 8) 1998

20. Gledura Benjamin (magyar) 2565 (+ 8, 4) 1999

85. Korpa Bence (magyar) 2461  1998

A legjobb 20 éven aluli hölgyek rangsorában a kínai Lei Tingije egy ponttal előzi meg  az orosz Alekszandra Gorjacskinát. Nagyot lépett előre Marjanovics Annamária, tizenhét helyezést javítva nyolcadik.

A legjobb 20 éven aluli hölgyek:

1. Lei Tingjie (kínai) 2487  1997

2. Alekszandra Gorjacskina (orosz) 2486 (+ 1, 7) 1998

3. Sarasadat Khademalsharieh (iráni) 2459  1997

4. Nomin-Erdene Davaademberi (mongol) 2443 (- 5, 7)  2000

5. Dinara Szaduakasszova (kazah) 2415  1996

8. Marjanovics Annamária (magyar) 2389 (+ 85, 7)  2001

57. Terbe Julianna (magyar) 2221  (- 7, 7) 1997

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán a trónkövetelők sokat javítottak helyezésükön
2024. 02. 02.

A villámpartikban Wei Yi jobban bírta a feszültséget, a kínai sakkozó a 86. Tata Steel Masters győztese
2024. 01. 29.

Vidit legyőzte Abduszattorovot, az utolsó forduló előtt ötös holtverseny az élen
2024. 01. 28.

Abduszattorov lépéselőnyben, a 11. forduló után félpontos előnnyel vezet
2024. 01. 27.

Abduszattorov és Gukesh az élen, Nepomnjacsij nyert Ding Liren ellen
2024. 01. 25.

A világossal játszók öt játszmát is nyertek, négyes holtversenyaz élen
2024. 01. 24.

Ding Liren tisztet nézett el, Nepomnjacsij legyőzte Abduszattorovot, Gukesh, Giri és Firouzja az élen
2024. 01. 22.

Abduszattorov legyőzte Girit, hármas holtverseny az élen
2024. 01. 21.

Giri nyerést hagyott ki, nem növelte előnyét, fél ponttal előzi meh Firouzját
2024. 01. 20.

Ju Wenjun legyőzte Firouzját, Gukesh nyert Nepomnjacsij ellen
2024. 01. 19.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte a világbajnok Ding Lirent, a címvédö Giri félpontos előnnyel vezet
2024. 01. 17.

A világbajnok Ding Liren megszerezte első győzelmét, Gukesh ellen nyert, Firouzja ls Giri vezet
2024. 01. 16.

Wijk aan Zee-ben Firouzja másodszor is nyert, a világbajnok Ding Liren két döntetlennel rajtolt
2024. 01. 15.

A 86. Tata Steel Masters viadalon a címvédő Giri, Firouzja, Nepomnjacsij és Wei Yi rajtolt győzelemmel 
2024. 01. 14.

A 2023-as év legfontosabb versenyeinek, párharcainak összefoglalója V, 
2024. 01. 13.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog