Help Sales ÁSZF

Pekingben, a SportAccord Szellemi Világjátékok rapidversenyén négy fordulót bonyolítottak le. A férfiak mezőnyét Lékó Péter remek játékkal, félpontos előnnyel vezeti. Első számú nagymesterünk a francia Maxime Vachier-Lagrave elleni nyeréssel kezdett, majd a vietnami Le Quang Liem is megadta magát. Az orosz Jan Nepomnjacsijjal remizett, majd az orosz Szergej Karjakint sötéttel 96 lépésben győzte le. Karjakin és a kínai Wang Hao követi Pétert félpontos hátránnyal. A nők versenyében az orosz Valentyina Gunyina mesternégyessel vezet, egy ponttal előzi meg a kínai világbajnknő Hou Ji-fant és a grúz Nana Dzagnidzét. Magyar idő szerint pénteken reggel 7 órától még három fordulóra kerül sor.

 

 

A hétfordulós svájci rendszerű viadalon Lékó Péter remek győzelemmel rajtolt, a francia Maxime Vachier-Lagravet bonyolult szicíliai védelmű csatában kényszerítette megadásra. A vietnami Le Quang Liem hátrányos végjátékban váratlanul feladat a játszmát, a kapkodásban nem látta, hogy áttöréssel gyaloghátrányos vezérvégjátékot játszhatott volna. Következett a rapidsakkban virtuóznak számító orosz Jan Nepomnjacsij, villámgyors játék, korrekt döntetlen született. Péter a tavalyi tornán is legyőzte a rapidvilágbajnok Szergej Karjakint, jó volt látni, hogy sikerült az ismétlés. Péter a középjátékban  kecsegtető állást ért el, a végjátékra egyszerűsödött állásban pokoli harc kezdődött az idővel. Péter addig gyötörte az orosz sakkozót, míg elhibázott futólépése után megnyílt a király számára a betörés lehetősége, 96 lépés után kényszerült feladásra a mesterhármassal rajtolt Karjakin.

Gyengén kezdett a világranglistán második örmény Levon Aronjan, kettős vereséggel az idei rapidvilágbajnok azei Sahriyar Mamedgyarov. Örülhetnek a házigazdák, a kínai Wang Hao a második helyet osztja, következő partiját Péter vele játssza. Az egyik esélyesként jegyzett orosz Alekszandr Griscsuk honfitársától, Nepomnjacsijtól kapott ki.

 

 

 

Az első forduló eredményei:

Levon Aronjan (örmény, 2803) – Wang Hao (kínai, 2735) 0 - 1

Anish Giri (holland, 2734) - Jan Nepomnjacsij (orosz, 2721) 0 - 1

Wang Yue (kínai, 2723) - Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2731) 1 - 0

Gata Kamsky (amerikai, 2721) - Tejmur Radzsabov (azeri, 2713) 1 - 0

Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2731) - Le Quang Liem (vietnami, 2703) döntetlen

Leinier Dominguez Perez (kubai, 2754) - Szergej Karjakin (orosz, 2758) 0 - 1

Alekszandr Griscsuk (orosz, 2783) - Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2757) 1 - 0

Lékó Péter (magyar, 2730) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2745) 1 - 0

 

A 2. forduló eredményei:

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2721, 1) - Alekszandr Griscsuk (orosz, 2783, 1) 1 – 0

Wang Hao (kínai, 2735, 1) - Wang Yue (kínai, 2723, 1) döntetlen

Szergej Karjakin (orosz, 2758, 1) - Gata Kamsky (amerikai, 2721, 1) 1 – 0

Le Quang Liem (vietnami, 2703, 0,5) – Lékó Péter (magyar, 2730, 1) 0 – 1

Tejmur Radzsabov (azeri, 2713, 0) - Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2731, 0,5) döntetlen

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2731, 0) - Levon Aronjan (örmény, 2803, 0) döntetlen

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2745, 0) - Leinier Dominguez Perez (kubai, 2754, 0) döntetlen

Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2757, 0) - Anish Giri (holland, 2734, 0) 0 – 1

 

A 3. forduló eredményei:

Lékó Péter (magyar, 2730, 2) - Jan Nepomnjacsij (orosz, 2721, 2) döntetlen

Wang Yue (kínai, 2723, 1,5) - Szergej Karjakin (orosz, 2758, 2) 0 – 1

Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2731, 1) - Wang Hao (kínai, 2735, 1,5)  döntetlen

Alekszandr Griscsuk (orosz, 2783, 1) - Anish Giri (holland, 2734, 1)  1 – 0

Gata Kamsky (amerikai, 2721, 1) - Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2745, 0,5) döntetlen

Levon Aronjan (örmény, 2803, 0,5) - Le Quang Liem (vietnami, 2703, 0,5) 1 – 0

Leinier Dominguez Perez (kubai, 2754, 0,5) - Tejmur Radzsabov (azeri, 2713, 0,5) döntetlen

Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2757, 0) - Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2731, 0,5) 1 – 0

 

A 4. forduló eredményei:

Szergej Karjakin (orosz, 2758, 3) - Lékó Péter (magyar, 2730, 2,5) 0 – 1

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2721, 2,5) - Wang Hao (kínai, 2735, 2,5) 0 - 1

Levon Aronjan (örmény, 2803, 1,5) - Alekszandr Griscsuk (orosz, 2783, 2) döntetlen

Gata Kamsky (amerikai, 2721, 1,5) - Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2731, 1,5)  1 – 0

Tejmur Radzsabov (azeri, 2713, 1) - Wang Yue (kínai, 2723, 1,5) 0 - 1

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2745, 1) - Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2757, 1) 0 – 1

Anish Giri (holland, 2734, 1)  - Leinier Dominguez Perez (kubai, 2754, 1) 0 - 1

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2731, 0,5) - Le Quang Liem (vietnami, 2703, 0,5) 0 – 1

 

A verseny állása:

 

Hely.

Név

Élő

Ország

Pont

Res.

Gy.

MBl

Átlag

1

GM

Lékó Péter

2738

Magyarország

3.5

0.0

3

2

2774

2

GM

Szergej   Karjakin

2787

Oroszország

3.0

0.0

3

2

2736

3

GM

Wang Hao

2690

Kína

3.0

0.0

2

3

2765

4

GM

Alekszandr   Griscsuk

2828

Oroszország

2.5

0.0

2

2

2796

5

GM

Wang Yue

2729

Kína

2.5

0.0

2

2

2749

6

GM

Jan   Nepomnjacsij

2799

Oroszország

2.5

0.0

2

2

2719

7

GM

Gata   Kamsky

2734

Egyesült   Államok

2.5

0.0

2

1

2755

8

GM

Sahriyar   Mamedgyarov

2795

Azerbajdzsán

2.0

0.0

2

2

2755

9

GM

Leinier   Dominguez Perez

2758

Kuba

2.0

0.0

1

2

2755

10

GM

Levon   Aronjan

2797

Örményország

2.0

0.0

1

1

2752

11

GM

Le Quang   Liem

2756

Vietnam

1.5

0.5

1

3

2743

12

GM

Vaszilij   Ivancsuk

2732

Ukrajna

1.5

0.5

0

2

2742

13

GM

Anish Giri

2700

Hollandia

1.0

0.0

1

2

2797

14

GM

Maxime   Vachier-Lagrave

2761

Franciaország

1.0

0.0

0

2

2748

15

GM

Tejmur   Radzsabov

2749

Azerbajdzsán

1.0

0.0

0

2

2733

16

GM

Ruszlan   Ponomarjov

2748

Ukrajna

0.5

0.0

0

2

2776

 

 

Az ötödik forduló párosítása:

Wang Hao (kínai, 2735, 3) - Lékó Péter (magyar, 2730, 3,5)

Alekszandr Griscsuk (orosz, 2783, 2,5) - Szergej Karjakin (orosz, 2758, 3)

Wang Yue (kínai, 2723, 2,5) - Jan Nepomnjacsij (orosz, 2721, 2,5)

Leinier Dominguez Perez (kubai, 2754, 1) - Gata Kamsky (amerikai, 2721, 2,5)

Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2757, 2) - Levon Aronjan (örmény, 2803, 2)

Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2731, 1,5)  - Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2745, 1)

Le Quang Liem (vietnami, 2703, 1,5) - Tejmur Radzsabov (azeri, 2713, 1)

Anish Giri (holland, 2734, 1)  - Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2731, 0,5)

 

A nők versenyében mesternégyessel vezet a kétszeres olimpiai bajnok, tavaly Európa-bajnokságot is nyert, idén másodszor orosz bajnok Valentyina Gunyina. A világbajnoknő Hou Ji-fan nehezebben lendült bele, de a grúz Nana Dzagnidzével együtt már üldözi az éllovast. A legnagyobb szenzációt a szlovén Anna Muzicsuk és a bolgár Antoaneta Sztefanova sikertelensége jelenti.

 

A női verseny állása:

 

Hely.

Név

Élő

Ország

Pont

Res.

Gy.

MBl

Átlag

1

GM

Valentiyna   Gunyina

2543

Oroszország

4.0

0.0

4

2

2567

2

GM

Hou Ji-fan

2579

Kína

3.0

0.0

2

2

2521

3

GM

Nana   Dzagnidze

2575

Grúzia

3.0

0.0

2

2

2513

4

GM

Katyerina   Lahno

2566

Ukrajna

2.5

0.0

2

2

2533

5

GM

Tatjana   Koszinceva

2503

Oroszország

2.5

0.0

2

2

2501

6

IM

Elisabeth Paehtz  

2513

Németország

2.0

0.0

2

2

2523

7

GM

Alekszandra   Kosztenjuk

2588

Oroszország

2.0

0.0

1

3

2516

8

GM

Humpy Koneru  

2626

India

2.0

0.0

1

2

2577

9

GM

Marie Sebag  

2502

Franciaország

2.0

0.0

1

2

2540

10

GM

Cmilyte   Viktorija

2450

Litvánia

2.0

0.0

0

2

2573

11

WGM

Ju Wenjun

2552

Kína

1.5

0.0

1

2

2566

12

GM

Anna Usenyina

2478

Ukrajna

1.5

0.0

1

2

2513

13

GM

Zhao Xue

2489

Kína

1.0

0.0

0

2

2581

14

GM

Pia Cramling  

2513

Svédország

1.0

0.0

0

2

2535

15

GM

Anna   Muzicsuk

2566

Szlovénia

1.0

0.0

0

2

2527

16

GM

Antoaneta Sztefanova  

2582

Bulgária

1.0

0.0

0

1

2555

 

Lékó,P (2730) - Vachier-Lagrave,M (2745)
Szicíliai védelem [B90]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fe3 e5 7.Hb3 Fe7 8.h3 Fe6 9.f4 exf4 10.Fxf4 Hc6 11.Ve2 0-0 12.0-0-0 Vc7 13.g4 Bac8 14.Kb1 Bfe8 15.g5 Hd7 16.h4 Hce5 17.Vg2 Hc4?! 18.Fxc4 Vxc4 19.Fxd6 Fxd6 20.Bxd6 He5 21.Vg3 Hc6 22.Vd3 Vb4 23.a3 Vb6 24.Hd4 Bcd8 25.Hxc6 bxc6 26.Bd1 Bb8 27.Ha4 Vf2

 

28.h5 Fg4 29.Bf1 Vg2 30.Hc3 Fxh5 31.Bxc6 Vxg5 32.Vxa6 Fg6 33.Vc4 h5 34.Bc7 Kh8 35.b4 Vg4 36.Kb2 Bbd8

37.b5 h4 38.b6 h3 39.b7 Kh7 40.Vc5 Bd2 41.Bc8 Bdd8 42.Bxd8 Bxd8 43.Vc7 és sötét feladta

 

Le Quang Liem (2703) - Lékó,P (2730)
Angol megnyitás [A38]

1.Hf3 Hf6 2.c4 c5 3.g3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.Fg2 Hc6 6.Hc3 g6 7.d3 Fg7 8.Fd2 0-0 9.0-0 b6 10.Hxd5 Vxd5 11.He5 Vxe5 12.Fxc6 Fh3 13.Fc3 Vd6 14.Fxa8 Fxf1 15.Ff3 Fh3 16.Va4 a5 17.Bc1 Fd7 18.Vh4 Bc8 19.a3 h6 20.Ve4 Fxc3 21.Bxc3 Fc6 22.Ve3 Fxf3 23.Vxf3 Ve5 24.a4 Bd8 25.Ve3 Vxe3 26.fxe3 Kg7 27.Kf2 h5 28.Bc4 e5 29.h4 Kf6 30.b3 Ke6 31.Kf3 f5 32.e4 Bd7 33.Ke3 Bd4 34.exf5+ gxf5 35.Kf3 Kd6 36.Kf2 Kc6 37.Ke3 Kd5 38.Kf3

 

38...Bxc4 39.bxc4+ és világos egyúttal feladta. A vietnami nagymester nem látta, hogy 39… Kd4-re 40.e4 fxe4+ 41.dxe4 Kxc4 42.g4! hxg4+ 43.Kxg4 Kb3 44.h5 c4 45.h6 c3 46.h7 c2 47.h8V c1V 48.Vxe5 Kxa4 49.Vd5 remihez vezetett volna.

 

Lékó,P (2730) - Nepomnjacsjj,J (2721)
Szicíliai védelem [B90]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fe3 e5 7.Hf3 Fe7 8.Fc4 0-0 9.0-0 Hc6 10.Fg5 Hd7 11.Fxe7 Vxe7 12.Vd2 Ha5 13.Hd5 Vd8 14.Fe2 Hc6 15.Bfd1 Hc5 16.Hc3 Vb6 17.Bab1 Fg4 18.b4 He6 19.Hd5 Vd8 20.c3 Fxf3 21.Fxf3 Hg5 22.Ve3 Hxf3+ 23.Vxf3 Bc8 24.Bd3 He7 25.Bbd1 Bc6 26.g3 h6 27.a4 Hxd5 28.Bxd5 Vc7 29.B1d3 Bc8 30.b5 Bxc3 31.Bxc3 Vxc3 32.Vxc3 Bxc3 33.Bxd6 Bc4 34.bxa6 bxa6 35.Bxa6 Bxe4 36.Ba8+ Kh7 37.Ba7 Kg8 38.Ba8+ Kh7 39.Ba7 és döntetlen

 

Karjakin,S (2756) - Lékó,P (2730)
Spanyol megnyitás [C65]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.d3 Fc5 5.Fxc6 dxc6 6.0-0 Fd6 7.Hbd2 Fg4 8.Hc4 Hd7 9.h3 Fh5 10.g4 Fg6 11.Kg2 Ve7 12.He3 0-0-0 13.Hd2 h5 14.Hf5 Vf6 15.Hf3 hxg4 16.hxg4 Bdg8 17.Bh1 Fxf5 18.Fg5 Ve6 19.exf5 Ve8 20.Bxh8 Bxh8 21.Ve2 f6 22.Fd2 Vg8 23.Ve1

 

23...g6 24.fxg6 Hc5 25.Ve2 Vxg6 26.Bg1 Vxg4+ 27.Kf1 Vh5 28.Fe3 e4 29.dxe4 Hxe4 30.Hd4 Vh3+ 31.Ke1 Fe5 32.Vg4+ Vxg4 33.Bxg4 Hd6 34.b3 c5 35.Hf3 Fc3+ 36.Ke2 b6 37.Kd3 Fe5 38.Hxe5 fxe5

39.Bg5 Be8 40.c4 Kd7 41.Bg6 Be6 42.Bg7+ Kc6 43.Bh7 a6 44.a4 Hf5 45.Bh5 Hd4 46.Kc3 Kd6 47.Bh1 Bg6 48.a5 Kc6 49.Bh5 Be6 50.Kb2 bxa5

 

51.Ka3 Kb6 52.Ka4 Hc6 53.Bh6 Bxh6 54.Fxh6 e4 55.Fd2 Hb4 56.Ff4 Hd3 57.Fg3 Hb2+ 58.Ka3 Hd1 59.Fh4 Hc3 60.Ff6 He2 61.Fe5 Hd4 62.Ka4 Kc6 63.Fg3 He2 64.Fe5 Hc1 65.Fg3 Kb6 66.Ff4 He2 67.Fe5 Hd4 68.Ff4 He6 69.Fd2 Hd4 70.Fxa5+ Kc6 71.Fd2 Kd7 72.Fe3 Kc6 73.Ff4 Kb6 74.Fe3 Hf5 75.Ff4 Hd6 76.Fd2 Hb7 77.Fe3 Kc6 78.Ff4 Kd7 79.Ka3 c6 80.Kb2 Ke6 81.Fc7??

A hosszas manőverezés után Szergej Karjakin nagyot hibázott.

 

81...Kf5 82.Kc2 Kg4 83.Kd2 Kf3 84.Ke1 e3 85.fxe3 Kxe3 86.Kd1 Kd3 87.Fe5 Ha5 88.Kc1 Hxb3+ 89.Kb2 Kxc4 90.Ka3 Kd5 91.Fb2 c4 92.Kb4 c5+ 93.Kc3 Hd4 94.Kd2 Hb5 95.Fc1 Kd4 96.Kc2 c3 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

 

 (Fotők: http://sportaccord2013.fide.com)

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

Legfrissebb bejegyzések

Az amerikai bajnokságon So, Xiong és Robson külön versenyt vív, So előnye fél pont
2020. 10. 28.

Wesley So mesterhármassal rajtolt az online amerikai bajnokságon
2020. 10. 27.

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog