Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés

Sardzsában tizenhárman nyerték meg harmadik játszmájukat is

Címkék: Sharjah 2017 Gledura

A Sharjah Masters 2017 nyílt verseny harmadik fordulójában Gledura Benjámin az Indiai Anand Saurabh ellen sötéttel győzött, minőségáldozattal került előnybe. Tizenhárman nyerték meg harmadik játszmájukat is a 9 fordulós viadalon. Másodszor remizett a rajtlistát vezető lengyel Radoslaw Wojtaszek és a negyedik azerbajdzsáni Arkadij Naiditsch.

 

Sharjah 2017 Gledura

A Sardzsában zajló viadal harmadik fordulója után tizenhárman büszkélkedhetnek százszázalékos eredménnyel. A párosítási szisztéma eléggé furcsa, a szerényebb Élő-pontszámú sakkozókat preferálja, míg a top játékosok már rangadókat is  játszottak.

 

Sharjah 2017 Gledura

Gledura Banjámin második játéknapi bakiját szinte valamennyi vezető honlapon említik, legfiatalabb nagymesterünk számára is tanulság lehet a „kidobott” fél pont. Harmadik partiját sötéttel játszotta az indiai Anand Saurabh ellen, a szicíliai védelem Paulsen-változatában tetszetős minőségáldozattal került előnybe, és szerezte meg második győzelmét.

A legjobb 2 pontosok közül a kínai Wang Hao, az indiai Adhiban, az angol Gawain Jones és a francia Laurent Fressinet megnyerte harmadik partiját is, a negyedik körben jóval könnyebb ellenfelekkel mérkőzhetnek meg.

 

Sharjah 2017 Gledura

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Wang Hao (kínai, 2683, 2) – Sethuraman S. P. (indiai, 2629, 2)  1 - 0

Adhiban B. (indiai, 2682, 2) – Pouya Idani (iráni, 2576, 2)  1 - 0

Gawain Jones (angol, 2676, 2) – Alan Pichot (argentin, 2556, 2)  1 - 0

Laurent Fressinet (francia, 2662, 2) – Ishaq Saeed (Egyesült Emírségekbeli, 2312, 2)  1 - 0

Rathnakaran K. (indiai, 2383, 2) – Mihajlo Olekszijenko (ukrán, 2643, 2)  0 - 1

Mahadevan Siva (indiai, 2363, 2) – Martyin Kravcsiv (ukrán, 2641, 2)  0 - 1

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2708, 1,5) – Prasanna Vishnu (indiai, 2534, 2)  1 - 0

Christian Schroeder (német, 2543, 1,5) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2745, 1,5)  döntetlen

Arkadij Naiditsch (azerbajdzsáni, 2702, 1,5) – Xu Yinglun (kínai, 2540, 1,5)  döntetlen

Dronavalli Harika (indiai, 2539, 1,5) – David Anton Guijarro (spanyol, 2676, 1,5)  döntetlen

Temur Kujbokarov (üzbég, 2491, 1,5) – Vlagyimir Akopjan (örmény, 2675, 1,5)  0 - 1

Eduardo Iturrizaga Bonelli (venezuelai, 2673, 1,5) – Narayanan Sunilduth Lyna (indiai, 2526, 1,5)  döntetlen

Miguel Santos Ruiz (spanyol, 2480, 1,5) – Gabriel Szargiszjan (örmény, 2666, 1,5) döntetlen

Laxman R. R. (indiai, 2403, 1,5) – Bassem Amin (egyiptomi, 2660, 1,5)  0 - 1

Javohir Szindarov (üzbég, 2374, 1,5) – Jurij Kozubov (ukrán, 2643, 1,5) 0 - 1

Ahmed Adly (egyiptomi, 2593, 1,5) – Stany G. A. (indiai, 2495, 1,5)  1 – 0      

Anand Saurabh (indiai, 2284, 1,5) – Gledura Benjámin (magyar, 2588, 1,5)  0 - 1

 

Az élcsoport állása:

 

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB2 

 TB3 

K

Élő+/-

1

5

GM

Wang Hao

CHN

2683

3,0

3,0

4,0

10

6,9

6

GM

Adhiban B.

IND

2682

3,0

3,0

4,0

10

8,1

3

153

CM

Luke Mendoca Leon

IND

2110

3,0

2,5

4,0

40

28,8

4

10

GM

Gawain Jones

ENG

2676

3,0

2,5

3,5

10

7,7

20

GM

Mihajlo Olekszijenko

UKR

2643

3,0

2,5

3,5

10

4,9

138

CM

Mital Aditya

IND

2183

3,0

2,5

3,5

40

27,6

7

142

WFM

Seshadri Srija

IND

2166

3,0

2,5

3,0

20

12,4

8

16

GM

Laurent Fressinet

FRA

2662

3,0

2,0

2,5

10

4,9

134

FM

Raunak adhwani

IND

2218

3,0

2,0

2,5

40

28,8

10

21

GM

Martyin Kravcsiv

UKR

2641

3,0

2,0

2,0

10

5,7

11

164

Al Yagshi M. Gishman

SYR

2056

3,0

1,5

3,0

40

31,2

12

152

WFM

Sahajasri Choletti

IND

2120

3,0

1,5

2,5

20

10,2

13

135

WGM

Anda Safranska

FRA

2217

3,0

1,0

3,0

20

17,2

14

137

AGM

Malhotra Nishrant

IND

2198

2,5

3,0

4,5

20

2,2

157

Nutakki Priyanka

IND

2084

2,5

3,0

4,5

40

20,8

16

11

GM

Vlagyimir Akopjan

ARM

2675

2,5

3,0

3,0

10

1,5

17

2

GM

Jurij Krivorucsko

UKR

2708

2,5

2,5

3,5

10

0,3

38

GM

Rasmus Svane

GER

2570

2,5

2,5

3,5

10

0,8

130

Arjun K

IND

2232

2,5

2,5

3,5

20

-3,6

20

28

GM

Ahmes Adly

EGY

2593

2,5

2,5

3,0

10

3,8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24

31

GM

Gledura Benjámin

HUN

2588

2,5

2,0

2,5

10

0,9

 

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

Wang Hao (kínai, 2683, 3) – Raunak Sadhwani (indiai, 2218, 3)

Anda Safranska (francia, 2217, 3) – Adhiban B. (indiai, 2682, 3)

Mittal Aditya (indiai, 2183, 3) – Gawain Jones (angol, 2676, 3)

Luke Mendonca Leon (indiai, 2110, 3) – Laurent Fressinet (francia, 2662, 3)

Mihajlo Olekszijenko (ukrán, 2643, 3) – Seshadri Srija (indiai, 2166, 3)

Martyin Kravcsiv (ukrán, 2641, 3) – Sahajasri Choletti (indiai, 2120, 3)

Vlagyimir Akopjan (örmény, 2675, 2,5) – Al Yaghshi M. Hisham (szíriai, 2056, 3)

Jurij Krivoruscsko (ukrán, 2708, 2,5) – Arjun K (indiai, 2232, 2,5)

Bassem Amin (egyiptomi, 2660, 2,5) – Akila Kavinda (szíriai, 2084, 2,5)

Jurij Kuzubov (ukrán, 2643, 2,5) – Nikhil Magizhnan (indiai, 2077, 2,5)

Malhotra Nishant (indiai, 2198, 2,5) – Ahmed Adly (egyiptomi, 2593, 2,5)

Gledura Benjámin (magyar, 2588, 2,5) – Ramez Sameir (egyiptomi, 2062, 2,5)

 

Saurabh,A (2284) - Gledura,B (2588)
Szicíliai védelem [B43]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 a6 5.Hc3 b5 6.Fd3 He7 7.0-0 Hec6 8.Hxc6 Hxc6 9.Fe3 Fe7 10.f4 d6 11.Vf3 Vc7 12.Bad1 0-0 13.Kh1 Fb7 14.Vh3 Hb4 15.a3 Hxd3 16.cxd3 f5 17.Vf3

Sharjah 2017 Gledura

17...Ff6 18.Bc1 Vf7 19.d4 Bac8 20.Fg1 Bc4 21.Vd3 Vg6 22.Bce1 Bfc8 23.Be2

 

Sharjah 2017 Gledura

23...Bxc3

A minőségáldozat tipikus hasonló állásokban.

24.bxc3 Fxe4 25.Vd2 Bc4 26.Fe3 Vf7 27.Bee1 Vc7 28.Bc1 Vc6 29.Kg1 Fd8 30.Vf2 Fa5 31.Fd2 Ba4 32.Vg3?

 

Sharjah 2017 Gledura

32...Bxa3 33.Ba1 Bxa1 34.Bxa1 Fd8 35.Vf2 h6 36.Ba3 a5 37.Ve2 Fb6 38.h3

 

Sharjah 2017 Gledura

38...e5! 39.Kh2 exd4 40.cxd4 b4 41.Bg3 Bxd4 42.Vh5 Kf8 43.Vd1 Vc2 44.Ve2 Vc6

A tegnapi kaland után Benjámin óvatosabb volt. 44...Fc3 45.Va6 Vxd2 46.Vxa5 Ff6, vagy a 44...b3 45.Bxb3 Vxb3 46.Fxa5 Ve3 47.Vf1 Fd3 48.Vf3 Vg1+ 49.Kg3 Fe4 gyorsabban nyert volna.

45.Fe3 Fc3 46.Fd2 d5 47.Fxc3 bxc3 48.Ve3 c2 49.Va3+ Kf7 50.Bc3 Vg6 51.Bg3 Vf6 52.Bc3 Kg8 53.Vxa5 Kh7 54.Bc8

 

Sharjah 2017 Gledura

54...d4 55.Va2 Kg6

Benji válogathatott a nyerések között. 55...d3 56.Vg8+ Kg6 57.Ve8+ Vf7 58.Bc6+ Fxc6 59.Vxc6+ Vf6 oly egyszerű volt.

56.Vg8? Vf7 57.Vd8 d3 58.Kg3 Fd5 59.Va5 Ve6 60.Vc5

 

Sharjah 2017 Gledura

60...d2 61.Vxc2 és világos feladta, az indiai tini belátta, hogy 61…Ve3+ 62.Kh2 Vxf4+ 63.Kg1 Ve3+ 64.Kh2 Vf2 következett volna.

Verőci Zsuzsa

 

Komment 0 | Reblog! 0 |

Legfrissebb bejegyzések

Magnus Carlsen 136 lépésben nyerte meg a világbajnoki döntő hatodik játszmáját
2021. 12. 04.

A világbajnoki döntő ötödik játszmája, a harmadik spanyol megnyitású parti is döntetlen lett
2021. 12. 02.

A 18 éves Alireza Firouzja az új világranglista második helyettje, Magnus Carlsen előnye 52 pont
2021. 12. 01.

Magnus Carlsen 31. születésnapján 33 lépésben lett döntetlen a világbajnoki döntő negyedik játszmája
2021. 12. 01.

A világbajnoki döntő harmadik játszmája békés döntetlennel fejeződött be
2021. 11. 28.

Dubajban kölcsönösen elszalasztott kedvező lehetőségek után 58 lépésben döntetlen a második játszma is
2021. 11. 28.

Küzdelmes döntetlennel kezdődött meg a világbajnoki döntő
2021. 11. 27.

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Visszatekintés a csapat Európa-bajnokságokra
2021. 11. 23.

A  csapat Európa-bajnokságon az ukrán férfi és az orosz női csapat győzött 
2021. 11. 22.

Női válogatottunk az ukránokkal játssza utolsó mérkőzését, a bronzéremért küzdhet
2021. 11. 21.

Női válogatottunk győzött a románok ellen, férficsapatunk kikapott a szerbektől
2021. 11. 20.

Férficsapatunk kikapott a címvédő orosz együttestől, női válogatottunk döntetlent játszott a németekkel
2021. 11. 19.

Válogatottjaink az ötödik fordulóban két döntetlent értek el, Gledura ötödik, Mihók-Juhász negyedik játszmáját nyerte meg 
2021. 11. 17.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog