Help Sales ÁSZF

Genfben megkezdődött a 2013/14-es női Grand Prix-sorozat első versenye. A nyitányon két parti dőlt el, a grúz Bela Hotenasvili a kínai Ju Wenjun ellen nyert, a szlovén Anna Muzicsuk az orosz Olga Girját győzte le. A játéknap egyik rangadóját a kétszeres olimpiai bajnok orosz Tatjana Koszinceva és a kínai exvilágbajnoknő, Hou Ji-fan vívta, remi lett az ütközet. Az olimpiai bajnoknők csatájában a grúz Nana Dzagnidze fölényes állást rontott döntetlenre az orosz Alekszandra Kosztenjukkal szemben. A litván Viktorija Cmilyte és az ukrán Katyerina Lahno békés partiban osztozott meg a ponton. A forduló meglepetéseként a mongol Tuvshintugs Batchimeg fél pontot rabolt a regnáló világbajnoknőtől, az ukrán Anna Usenyinától.

A Grand Prix-tornán a kezdőlépést a névadó főszponzor, a Fondation Neva egyik alapítója, Elena Timcsenko húzta meg a kétszeres olimpiai bajnoknő Tatjana Koszinceva és a kínai exvilágbajnoknő Hou Ji-fan partijában. A 2008-ban Genfben létrehozott Fondation Neva céljaként tűzte ki Svájc és Oroszország kulturális, tudományos és sportkapcsolatainak ápolását, erősítését.

Koszinceva és Hou Ji-fan a szicíliai védelem Najdorf-változatának elméletileg jól ismert folytatásában osztozott meg a ponton. A játéknap másik rangadója is döntetlennel ért véget, az olimpiai bajnoknők csatájában az orosz Alekszandra Kosztenjuk örülhetett a fél pontnak, hiszen a grúz Nana Dzagnidze fölényes állást rontott el.

A grúz Bela Hotenasvili értékes győzelemmel rajtolt, a kínai Ju Wenjun a Benoni védelem egyik gyanús változatát játszotta meg, ezt világos jól használta ki, lépésről-lépésre növelte előnyét.

 

A szlovén Anna Muzicsuk érvényesítette rutinját, a Caro-Kann védelmű parti nyitása után még egyenlő volt az állás, de az orosz Olga Girja rossz tervet választott, gyalogszerkezeti gyengesége, majd tisztjeinek támadható pozíciója eldöntötte a pont sorsát.

Az ukrán Viktorija Cmilyte és az ukrán Katyerina Lahno békés partiban remizett. A nyitány legnagyobb meglepetését a mongol Tuvshintugs Batchimeg okozta, aki kiremizte a regnáló világbajnoknöt, az ukrán Anna Usenyinát.

 

Az első forduló eredményei:

Nana Dzagnidze (grúz, 2545) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2491) döntetlen (Vezércsel, 49)

Tatjana Koszinceva (orosz, 2517) – Hou Ji-fan (kínai, 2617) döntetlen (Szicíliai védelem, 33)

Bela Hotenasvili (grúz, 2505) – Ju Wenjun (kínai, 2544) 1 – 0  (Benoni védelem, 37)

Tuvshintugs Batchimeg (mongol, 2298) – Anna Usenyina (ukrán, 2491) döntetlen (Grünfeld védelem, 65)

Viktorija Cmilyte (ukrán, 2522) – Katyerina Lahno (ukrán, 2548) döntetlen (Grünfeld védelem, 31)

Anna Muzicsuk (szlovén, 2585) – Olga Girja (orosz, 2463) 1 – 0 (Caro-Knn védelem, 52)

 

A 2. forduló párosítása:

Alekszandra Kosztenjuk – Olga Girja

Katyerina Lahno – Anna Muzicsuk

Anna Usenyina – Viktorija Cmilyte

Ju Wenjun – Tuvshintugs Batchimeg

Hou Ji-fan – Bela Hotenasvili

Nana Dzagnidze – Tatjana Koszinceva

 

Koszinceva,T (2517) – Hou Ji-fan (2617)
Szicíliai védelem [B97]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fg5 e6 7.f4 Vb6 8.Vd2 Vxb2 9.Bb1 Va3 10.e5 h6 11.Fh4 dxe5 12.fxe5 Hd5 13.Hxd5 exd5 14.e6 Fxe6 15.Hxe6 fxe6 16.Fd3

A tavalyi gibraltári nyílt versenyen a lett Alekszej Shirov ellen a 16.Fe2 Fe7 17.Fh5+ Kd8 18.Fxe7+ Vxe7 19.0-0 Hd7 20.Bxb7 Vc5+ 21.Kh1 Bb8 22.Bxb8+ Hxb8 23.Ve2 Vb5 24.Vxb5 axb5 25.Bf7 Hc6 26.Bxg7 Bf8 folytatásban sem volt gondja Hou Ji-fannak, sőt világos hibáit kihasználva meg is nyerte a partit.

16...Fe7 17.Fg6+ Kd8 18.Fxe7+ Vxe7 19.0-0 Hd7 20.Bf7 Vc5+ 21.Kh1 Bf8 22.Bxg7 Bf6 23.Fd3 Kc7 24.c4 d4 25.Ve2 Baf8 26.Ve4 b6 27.Vh7 Bd8 28.a4 Ve5 29.h3 Vc5 30.Ba1 Kd6 31.Bb1 Kc7 32.Kg1 Ve5 33.Kh1 és döntetlen

 

Cmilyte,V (2522) - Lahno,K (2548)
Grünfeld védelem [D76]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.g3 Fg7 4.Fg2 d5 5.cxd5 Hxd5 6.Hf3 Hb6 7.Hc3 Hc6 8.e3 0-0 9.0-0 Be8 10.d5 Ha5 11.Hd4 Fd7 12.b3 c6 13.dxc6 Hxc6 14.Hxc6 Fxc6 15.Fxc6 bxc6 16.Fb2 Vxd1 17.Bfxd1 a5 18.Bd2 a4 19.Hxa4 Hxa4 20.Fxg7 Kxg7 21.bxa4 Bxa4 22.Bc1 Bea8 23.Bxc6 Bxa2 24.Bxa2 Bxa2 25.h4 h5 26.Kg2 e6 27.Bc7 Bb2 28.Bc6 Ba2 29.Bc7 Bb2 30.Bc6 Ba2 31.Bc7 és döntetlen

 

Hotenasvili,B (2505) – Ju Wenjun (2544)
Benoni védelem [A70]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.Hf3 0-0 6.h3 c5 7.d5 e6 8.Fd3 exd5 9.cxd5 b5 10.Hxb5 Hxe4

A kínai nagymesternő az elmélet által gyanúsnak ítélt változat mellett döntött.

11.Fxe4 Be8 12.Hd2 Fa6 13.a4 f5 14.0-0 fxe4 15.Hc4 Fe5 16.Hxe5 Bxe5

 

 

17.Ff4

Erősebb volt a 17.b4 Hd7 18.Fb2 Be7 19.bxc5 Hxc5 20.Vd4 folytatás.

17...Bf5 18.Fg3 Fxb5 19.axb5 Hd7 20.Be1 Hf6 21.Ba6 Ve8 22.Va4 Bxd5

 

 

23.Va2 c4 24.b6 Vb5 25.bxa7 Vc5 26.Ff4

A grúz nagymesternő válogathatott a nyerése között. 26.Bc1 Bd4 27.Ff4 Vc7 28.Fe3 Bd5 29.Bxc4 még meggyőzőbb volt.

26...Hd7 27.Bc1 Kg7 28.Fe3 Vb5 29.Kh2 He5 30.Bb6 Vd7 31.Bb8 Hf3+ 32.Kg3 Bxa7 33.Vxc4 Bg5+ 34.Fxg5 Hxg5 35.Vg8+

Már minden nyert, különösen a 35.Bg8+ Kh6 (35...Kf6 36.Vd4+ Kf5 37.Bf8+) 36.h4 Vf5 37.hxg5+ Vxg5+ 38.Kh2 változat.

35...Kh6 36.Vf8+ Kh5 37.Vf4 és sötét feladta

 

Dzagnidze,N (2545) - Kosztenjuk,A (2491)
Vezércsel [D31]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fe7 4.cxd5 exd5 5.Ff4 c6 6.e3 Ff5 7.g4 Fe6 8.h4 Hd7 9.g5 h6 10.g6 Hgf6 11.gxf7+ Fxf7 12.Fd3 Va5 13.Hge2 He4 14.Vb3 b5 15.Vc2 Hdf6

 

16.Bg1 Hxc3 17.bxc3 Kf8 18.Fe5 Bg8 19.Hf4

Az orosz exvilágbajnoknő a 19.Fg6 Fxg6 20.Vxg6 Vd8 21.Hf4 folytatásban döntő hátrányba kerülhetett volna.

19...He4 20.Fxe4 dxe4 21.Hg6+ Ke8 22.Hxe7 Kxe7 23.Fxg7 Fd5 24.Bg3 b4 25.cxb4 Vxb4+ 26.Vd2 Vxd2+ 27.Kxd2

Sötét a különböző színű futók miatt már jó eséllyel küzdött a remiért.

27...Bab8 28.Kc3 h5 29.Bg5 Bb5 30.Fe5 Bxg5 31.hxg5 Kf7 32.a4 Bb3+ 33.Kc2 Kg6 34.Ff4 Bd3 35.Bb1 Ba3 36.Bb8 Bxa4 37.Bh8 Ba2+ 38.Kc3 Bxf2 39.Bh6+ Kf5 40.Bxh5 a5 41.Bh8 Ba2 42.Bf8+ Kg6 43.Bf6+ Kh5 44.Bh6+ Kg4 45.g6 Ba3+ 46.Kb2 Ba2+ 47.Kc3 Ba3+ 48.Kb2 Ba2+ 49.Kc3 és döntetlen

 

Muzicsuk,A (2585) - Girja,O (2463)
Caro-Kann védelem [B19]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hc3 dxe4 4.Hxe4 Ff5 5.Hg3 Fg6 6.h4 h6 7.Hf3 Hd7 8.h5 Fh7 9.Fd3 Fxd3 10.Vxd3 e6 11.Fd2 Hgf6 12.0-0-0 Fe7 13.Kb1 0-0 14.He4 Hxe4 15.Vxe4 Hf6 16.Ve2 Vd5 17.He5 Ve4 18.Vxe4 Hxe4 19.Fe1 Bfc8 20.f3 Hf6 21.c4 b5 22.Bc1 Fd6 23.Fa5 a6 24.Hd3 Hd7 25.Bhd1 Bab8 26.g4 Fe7 27.b3 bxc4 28.Bxc4 Bb5 29.Fe1 Hb6 30.Bc2 Hd5?

31.Bdc1 Bb6 32.Fa5 Bb5 33.Fe1 Bb6 34.He5 Fb4 35.Ff2 Fa3 36.Bxc6 Bbxc6 37.Bxc6 Bxc6 38.Hxc6 Hc3+ 39.Kc2 Hxa2 40.Fe1 Hc1 41.Fd2 He2

 

42.b4 Hg1 43.Kb3 Hxf3 44.Ff4 Fxb4 45.Kxb4 Kh7 46.Kc3 g6 47.He5 Hg1 48.Fe3 He2+ 49.Kd3 Hg3 50.Ff4 Hh1 51.Ke2 g5 52.Fh2 és sötét feladta

 

Batchimeg,T (2298) - Usenyina,A (2491)
Grünfeld védelem [D83]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.Ff4 Fg7 5.Bc1 0-0 6.e3 Fe6 7.c5 c6 8.Hf3 Fg4 9.Fe2 Hbd7 10.Vb3 Vc8 11.He5 Fxe2 12.Hxe2 Be8 13.0-0 Hh5 14.Hxd7 Hxf4 15.Hxf4 Vxd7 16.Hd3 e5 17.dxe5 Fxe5 18.Hxe5 Bxe5 19.Bcd1 Bae8 20.Bd4 Be4 21.Bfd1 f5 22.Vc3 Vf7 23.Bxe4 fxe4 24.b4 a6 25.a4 h5 26.b5 axb5 27.axb5 Bf8 28.Bd2 Ba8 29.bxc6 bxc6 30.Ve5

 

30...Ve7 31.Vb2 Vg7

A világbajnoknő a bástyavégjátékban remélt esélyt, de mongol ellenfele jól védekezett.

32.f3 exf3 33.Vxg7+ Kxg7 34.gxf3 Ba1+ 35.Kf2 Bc1 36.e4 Bxc5 37.exd5 Bxd5 38.Bc2 c5 39.Ke3 Kf6 40.h4 Be5+ 41.Kf4 g5+ 42.hxg5+ Bxg5 43.Ba2 Bf5+ 44.Ke4 h4 45.Ba6+ Kg5 46.Ba8 Bf4+ 47.Ke3 Bc4 48.Bg8+ Kf6 49.Bh8 Kg7 50.Bh5 Kg6 51.Bh8 Bb4 52.Bc8 Bc4 53.Bh8 Kf6 54.Bh5 Ke6 55.Kd3 Bd4+ 56.Ke3 Kd6 57.f4 Bd1 58.Bxh4 c4 59.Bh8 Kc5 60.Bc8+ Kb4 61.f5 c3 62.f6 Bf1 63.Kd4 Bxf6 64.Bb8+ Ka5 65.Kxc3 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

Genfben május 2. és 15. között rendezik meg a 2013/14-es, hat versenyből álló női Grand Prix-sorozat  első tornáját. A végső győztes 2014-ben  döntőt játszhat a regnáló női világbajnoknő, az ukrán Anna Usenyina és az előző Grand Prix-sorozat győztese, a kínai Hou Ji-fan idei világbajnoki döntőjének nyertesével.  A festői szépségű svájci városban a női sakkozás elitje csatázik majd. A világbajnoknő Anna Usenyina, az  exvilágbajnoknők, a kínai Hou Ji-fan és Alekszandra Kosztenjuk, olimpiai bajnoknők, kontinensbajnokok nagyszerű vetélkedése várható, a viadal főszponzora a Foundation Neva, a hivatalos honlap a  http://geneva2013.fide.com/

A nagysikerű 2011/12-es Grand Prix-sorozat után kezdődik az új ciklus, már ismert a hat viadal helyszíne és időpontja. Genfben remek mezőnnyel rajtol a sorozat, a Fondation Neva a viadal főszponzora.  A regnáló világbajnoknő, az ukrán Anna Usenyina és a kínai exvilágbajnoknő Hou Ji-fan idénre tervezett világbajnoki döntőjük előtt igazi presztízscsatát vív majd. A kétszeres olimpiai aranyérmes orosz válogatottból az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk mellett egy verseny erejéig Tatjana Koszinceva helyettesíti Nagyezsda Koszincevát, aki elnöki szabadkártyával játszik, Kirszan Iljumzsinov másik kedvezményezettje a litván Európa-bajnoknő, Viktorija Cmilyte.  Az olimpia bajnoknő és a világbajnokságon aranyérmes ukrán válogatott éltáblása, Katyerina Lahno Élő-pontjai alapján játszhat, ahogy a szlovén Anna Muzicsuk, a grúz olimpiai bajnoknő Nana Dzagnidze.  

 

A viadal résztvevői:

Hou Ji-fan (kínai, 2617)

Anna Muzicsuk (szlovén, 2585)

Nana Dzagnidze (grúz, 2554)

Katyarina Lahno (ukrán, 2547)

Tatjana Koszinceva (orosz, 2517)

Viktorija Cmilyte (litván, 2514)

Ju Wenjun (kínai, 2505)

Bela Hotenasvili (grúz, 2499)

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2495)

Anna Usenyina (ukrán, 2488)

Olga Girja (orosz, 2440)

Tuvshintugs Batchhimeg (mongol, 2295)

 

A női sakkozás világbajnoknője Anna Usenyina  

 

A Grand Prix-sorozaton való részvételre a 2012-es kiesési rendszerű világbajnokság első négy helyezettje kvalifikálta magát, az ukrán Anna Usenyina, a bolgár Antoaneta Sztefanova, az indiai Harika Dronavalli és a kínai Ju Wenjun. Hatan Élő-pontszámuk alapján kaptak meghívást, a 2012. március 1. és a 2011. januári 1. közötti Élő-listákról ún. súlyozott pontszámok alapján. A női világranglistát vezető Polgár Judit ezúttal sem fogadta el a meghívást. A hat rendező is delegálhatott versenyzőt, a FIDE elnöke két sakkozónőt jelölhetett. Négy tornán kell játszani, a legjobb három eredmény számít a végső sorrendbe. Genf után idén még az örmény Dilijan és Taskent rendez GP-versenyt, jövőre Hanti-Manszijszk, Tbiliszi és a török Erdenet látja vendégül a női sakkozás legjobbjait.

Tornánként 60 ezer euró a díjalap. a győztes 10 ezer eurót és 160 pontot kap. A végső sorrend első nyolc helyezettje még további 90 ezer eurón is osztozik, az első helyezett a kihívói jog mellé még 25 ezer eurót is nyer.

A versenyek díjazása:

1.10.000 euró, 120+40 pont

2. 8.250 euró, 110+20

3. 6.750 euró, 100+10

4. 5.750 euró, 90

5. 5.000 euró, 80

6. 4.500 euró, 70

7. 4.250 euró, 60

8.  4.000 euró, 50

9. 3.250 euró, 40

10. 3.000 euró, 30

11. 2.750 euró, 20

12. 2.500 euró, 10

 

A „szófiai szabály” érvényes, amely tiltja a megegyezéses döntetlent. Remizni csak a jól ismert esetekben lehet: háromszori tükörkép, háromszori lépésismétlés, elméleti döntetlen állásokban, illetve az 50 lépéses szabály szellemében. Május 3-án játsszák az első fordulót, 15-én az utolsót, május 7-én és 12-én pihenőnapot kapnak a nagymesternők. Az időkontroll a megszokott, 90-90 perc az első 40 lépésre, majd fél-fél óra a parti befejezéséig, az első lépéstől még 30-30 másodperc bónusszal.

 

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

Legfrissebb bejegyzések

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Jan Nepomnjacsij a világbajnok-jelölti döntő győztese, Magnus Carlsen kihívója
2021. 04. 27.

A New in Chess Classic online rapid viadalon tíz forduló után Magnus Carlsen félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 26.

A New in Chess Classic rapid online viadal első játéknapja után Radzsabov félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 25.

Nepomnjacsij és Giri is sötéttel győzött, az orosz bajnok félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 25.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog