Help Sales ÁSZF

A Hanti-Manszijszkban zajló, a 2015/16-os Grand Prix-sorozat utolsó versenyének befejező játéknapja előtt eldőlt, hogy a kínai Ju Wenjun az összetett pontverseny győztese, kihívói jogot szerzett. Jövőre világbajnoki döntőt játszhat a teheráni kieséses rendszerű világbajnokság győztesével. A tízedik fordulóban Ju Wenjun sötéttel nyert holtversenyes társa, a grúz Nino Bacsiasvili ellen, egypontos előnnyel vezet. A háromszoros olimpiai bajnok, exvilágbajnoknő orosz Alekszandra Kosztenjuk remizett a grúz Lela Dzsavahisvilivel, beérte Bacsiasvilit. A többi játszma is pontosztozkodással végződött. Az indiai Dronavalli Harika nyerőesélyt szalasztott el, az orosz Valentyina Gunyina megmenekült az újabb vereségtől. Az iráni Sarasadat Khademalsarieh az oorsz Olga Girjával, az orosz Natalija Pogonyina az ukrán Natalija Zsukovával, a francia Almira Szkripcsenko a grúz Bela Hotenasvilivel remizett.

Női Grand Prix  Hanti-Manszijszk

Negyedszer is kínai győztese van a Grand Prix-sorozatnak. Háromszor Hou Ji-fan diadalmaskodott. A világbajnoknő a 2015/16-os sorozat első versenyén Monacóban az első helyen végzett, de a további tornáktól visszalépett. Ju Wenjun a teheráni GP-t megnyerte, Csengtuban holtversenyben harmadik volt, Hanti-Manszijszkban egy fordulóval a befejező játéknap előtt egypontos előnnyel vezet, az utolsó forduló eredményétől függetlenül megelőzte a torna előtt a pontversenyben első helyen álló indiai Humpy Konerut. Elsősége világbajnoki döntőt is ér, jövőre a teheráni kieséses rendszerű világbajnokságon címet szerző győztessel mérkőzhet meg a koronáért.

A grúz Nino Bacsiasvili többször is hibázott, időzavarban reménytelen végjátékba keveredett. Ju Wenjun a hatodik fordulóban vereséget szenvedett az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuktól, de három győztes partival és a francia Almira Szkripcsenko elleni játék nélküli nyeréssel tört előre.

Női Grand Prix  Hanti-Manszijszk

A mai játéknapon öt döntetlen született. Alekszandra Kosztenjuk a grúz Lela Dzsavahisvilivel osztozott meg a ponton, és beérte Bacsiasvilit. Az összetett pontverseny harmadik helyére pályázik nagy eséllyel, presztízsrangadót játszik Valentyina Gunyinával.

Az indiai Dronavalli Harika döntő előnybe került az orosz Valentyina Gunyinával szemben, de lépésről-lépésre rontotta el oly kecsegtető állását.

Megosztozott a ponton az iráni Sarasadat Khademalsarieh és az orosz Olga Girja. A betegeskedő francia Almira Szkripcsenko a grúz Bela Hotenasvilivel remizett. Az orosz Natalija Pogonyina és az ukrán Natalija Zsukova sem bírt egymással.

A 10. forduló eredményei:

Lela Dzsavahisvili (grúz, 2461) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2555) döntetlen (Vezérindiai védelem, 39)

Valentyina Gunyina (orosz, 2492) – Dronavalli Harika (indiai, 2543)  döntetlen (Katalán megnyitás, 73)

Almira Szkripcsenko (francia, 2455) – Bela Hotenasvili (grúz, 2426)  döntetlen (Kettős huszárjáték, 39)

Sarasadat Khademalsarieh (iráni, 2435) – Olga Girja (orosz, 2450) döntetlen (Félszláv védelem, 36)

Nino Bacsiasvili (grúz, 2489) – Ju Wenjun (kínai, 2580) 0 – 1 (Vezércsel, 48)

Natalija Pogonyina (orosz, 2492) – Natalija Zsukova (ukrán, 2448)  döntetlen (Félszláv védelem, 33)

A verseny állása:

1.Ju Wenjun 7 pont

2-3. Nino Bacsiasvili és Alekszandra Kosztenjuk 6

4-5. Sarasadat Khademalsarieh és Olga Girja 5,5

6-8. Dronavalli Harika,  Natalija Zsukova és Valentyina Gunyina 5

9. Bela Hotenasvili  4,5

10-11. Natalija Pogonyina  és Lela Dzsavahisvili 4

12. Almira Szkripcsenko 2,5

Az összetett pontverseny állása:

1.Humpy Koneru 335 (120, 70, 145)

2. Ju Wenjun (kínai) 253,3 (160, 93,3)

3. Zhao Xue (kínai)  250 (120, 70, 60)

4. Anna Muzicsuk (ukrán) 223,3 (30, 100, 93,3)

5. Marija Muzicsuk (ukrán) 220 (120, 40, 60)

6.Valentyina Gunyina  (orosz) 205 pont (45, 160)

7. Nana Dzagnidze (grúz) 205 (50, 85, 70)

8. Alekszandra Kosztenjuk (orosz) 195 (65, 130)

9. Dronavalli Harika (indiai) 190 (45, 145)

10. Antoaneta Sztefanova (bolgár) 173,3 (65, 15, 93,3)

11. Natalija Pogonyina (orosz) 170 (85, 85)

12. (Hou Ji-fan (kínai)  160)

13.Sarasadat Khademalsharieh (iráni) 130 (10, 120)

14. Pia Cramling (svéd) 125 (85, 30, 10)

15. Nino Bacsiasvili (grúz) 115 (15, 100)

16. Almira Szkripcsenko (francia) 110 (40, 70)

17. Natalija Zsukova (ukrán) 90 (30, 60)

18-19. Lela Dzsavahisvili (grúz) és Olga Girja (orosz) 75 (40, 35)

20. Bela Hotenasvili (grúz) 70 (10, 60)

21-22. Elina Danieljan (örmény) és Tan Zhongyi (kínai) 20

Tornánként 60 ezer euró a díjalap, a győztes 10 ezer eurót és 160 pontot kap. A végső sorrend első nyolc helyezettje még további 90 ezer eurón is osztozik, az első helyezett a kihívói jog mellé még 25 ezer eurót is nyer.

A versenyek díjazása:

1.10.000 euró, 120+40 pont

2. 8.250 euró, 110+20

3. 6.750 euró, 100+10

4. 5.750 euró, 90

5. 5.000 euró, 80

6. 4.500 euró, 70

7. 4.250 euró, 60

8.  4.000 euró, 50

9. 3.250 euró, 40

10. 3.000 euró, 30

11. 2.750 euró, 20

12. 2.500 euró, 10

Az utolsó forduló párosítása:

Natalija Zsukova – Lela Dzsavahisvili

Ju Wenjun – Natalija Pogonyina

Olga Girja – Nino Bacsiasvili

Bela Hotenasvili - Sarasadat Khademalsarieh

Dronavalli Harika – Almira Szkripcsenko

Alekszandra Kosztenjuk – Valentyina Gunyina

Bacsiasvili,N (2489) – Ju Wenjun (2580)
Vezércsel [D35]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.cxd5 exd5 5.Hc3 Fb4 6.Fg5 h6 7.Fh4 0-0 8.e3 Ff5 9.Fd3 Fxd3 10.Vxd3 c6 11.0-0 Hbd7 12.a3 Fd6 13.b4 Ve7 14.Bfe1 Ve6 15.Hd2 Vg4 16.Fg3 Fxg3 17.hxg3 Bfe8 18.Hf1 h5 19.Bac1 a5 20.b5 c5

Női Grand Prix  Hanti-Manszijszk

21.Ha4

A kiegyenlített állásban Nino Bacsiasvili elkövette az első kisebb bakit. 21.dxc5 Hxc5 22.Vb1 Ve6 23.He2 Hce4 24.Vb2 tartotta az egyensúlyt.

21...c4 22.Vc2 Ve6 23.f3

Nem kellett volna késlekedni. 23.e4 dxe4 24.Vxc4 Vd6 25.He3 Vxa3 26.Hc5 Bac8 27.Ba1 Vb4 28.Vxb4 axb4 29.Hxb7 Bb8 30.Ba7 volt a jó választás.

23...Vd6 24.Ba1 Hh7 25.Hc3 Hb6 26.a4 Vd7 27.Bad1 f5

Női Grand Prix  Hanti-Manszijszk

28.e4 fxe4 29.fxe4 dxe4 30.Hxe4 Vf5 31.Hfd2 Bac8 32.Hf3 Hd5 33.He5?

Nino nem vigyázott a kötésre, a vezére védtelenségére.

Női Grand Prix  Hanti-Manszijszk

33...Hg5 34.Bc1 Hxe4 35.Bxe4 Hc3 36.Bf4 Vxc2 37.Bxc2 Hd5 38.Bf3 c3 39.Kf2 Be7 40.b6? Be6 41.Hd7 Bd6 42.Hc5 Bxb6 43.Ke2 Be8+ 44.Kd3 Hb4+ 45.Kxc3 Hxc2 46.Kxc2 Bb4 47.Kc3 b6 48.Hd3 Bc8+ és világos feladta

Dzsavahisvili,L (2461) - Kosztenjuk,A (2555)
Vezérindiai védelem  [E15]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fb4+ 5.Fd2 Fxd2+ 6.Vxd2 Fa6 7.b3 d5 8.Fg2 c6 9.0-0 0-0 10.Bc1 Hbd7 11.a4 Ve7 12.Ha3 Fb7 13.cxd5 exd5 14.a5 Bfc8 15.Hc2 c5 16.a6 Fc6 17.dxc5 bxc5 18.b4 He4 19.Ve1 Bab8 20.bxc5 Hdxc5 21.Hfd4 Fa8 22.Fh3 Be8 23.Ba3 Vf6 24.Bca1 Bb6 25.Ff1 Hd6 26.Bf3 Vg6 27.Bc3 Hde4 28.Bca3 Beb8 29.e3 h5 30.f3 Hg5 31.Bc3 Hxa6 32.Kh1 Vf6 33.Fe2 He6 34.Hxe6 fxe6 35.Bca3 Hb4 36.Hxb4 Bxb4 37.Bxa7 Fc6 38.Bc1 Bc4 39.Kg1 Bxc1 és döntetlen

Khademalsharieh,S (2435) - Girja,O (2450)
Félszláv védelem [D46]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 c6 5.e3 Hbd7 6.Vc2 Fd6 7.Fd3 0-0 8.0-0 dxc4 9.Fxc4 e5 10.Bd1 Ve7 11.h3 e4 12.Hg5 Hb6 13.Fb3 Ff5 14.f3 Hbd5 15.Hcxe4 Hxe4 16.Hxe4 Bae8 17.Vf2 Fxe4 18.fxe4 Vxe4 19.Fc2

Női Grand Prix  Hanti-Manszijszk

19...Fg3 20.Ve2 Vh4 21.Bf1 g6 22.Vf3 f5 23.Fd2 Fc7 24.Fb3 Bd8 25.Fe1 Ve7 26.Fg3 Fxg3 27.Vxg3 Kh8 28.Fxd5 Bxd5 29.Bac1 Be8 30.Bc3 Bd6 31.Bf3 Be6 32.a3 Be4 33.Kh2 a5 34.Kg1 Vd7 35.Bc5 Vd8 36.Vf2 B4e6 és döntetlen

Gunyina,V (2525) - Harika,D (2543)
Katalán megnyitás [E05]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.g3 Fe7 5.Fg2 0-0 6.0-0 dxc4 7.He5 Hc6 8.Fxc6 bxc6 9.Hxc6 Ve8 10.Hxe7+ Vxe7 11.Hc3

Százával a partik a 11.Va4 e5 12.dxe5 Vxe5 13.Vxc4 Fe6 változatban. Sokszor játszották a; 11.Vc2 e5 12.Bd1 exd4 13.Bxd4 eltérést is.

11...Bd8 12.Va4 c5?

Mi szólt 12...Bxd4 13.Fg5 (13.Fe3 e5 14.Vc6 Bb8) 13...Fb7 14.Fxf6 gxf6 15.Bfd1 e5 változat ellen?

13.dxc5

Számításba jött a 13.Vc6 Fd7 14.Vxc5 Vxc5 15.dxc5 Bdc8 16.Fe3 Bab8 17.Bab1 folytatás.

13...Vxc5 14.Fe3 Vc7 15.Fg5 Fb7 16.Fxf6 gxf6 17.Bfd1 a6 18.Bac1 f5 19.Vb4 Bab8 20.Bxd8+ Bxd8 21.Kf1?! f4?! 22.b3 Bd4 23.gxf4?

Valentyina Gunyina ellenfelének tálcán kínálta az esélyt.

Női Grand Prix  Hanti-Manszijszk

23...Bxf4 24.e3 Bf5?!

Nagy bajban lett volna a háromszoros olimpiai bajnoknő a 24...a5 25.Va4 Bf5 26.e4 Vf4 27.Bc2 (27.exf5 Vxc1+ 28.Ke2 Vc2+) 27...cxb3 28.axb3 Bh5 folytatásban.

25.Bc2? Ff3 26.Bd2

Női Grand Prix  Hanti-Manszijszk

26...Vxh2

 Még erősebb volt a [26...Bc5 27.Bd7 (27.bxc4 Bxc4 28.Bd7 Vxd7 29.Vxc4 Vd2) 27...Vxd7 28.Vxc5 Vd3+ 29.Kg1 Vxc3 30.Vg5+ Vg7 folytatás.

27.Bd8+ Kg7 28.Vf8+ Kg6 29.Vg8+ Kh6 30.Ke1 cxb3!?

Döntő előnyt adott a 30...Fg2 31.Vf8+ Kh5 32.f4 Vg1+ 33.Ke2 Vf1+ 34.Kd2 Vf2+ 35.Kd1 cxb3 36.axb3 Ff3+ 37.Kc1 Vxe3+ folytatás.

31.axb3 Ve5?!

Harika lépésről-lépésre engedett a szorításon.

32.Bd4 Vg7 33.Bh4+ Fh5 34.Vxg7+ Kxg7 35.Ba4 a5 36.f4 Fg6 37.He2 Bc5 38.Hd4 e5 39.fxe5 Bxe5 40.Kf2 Bc5 41.Kg3 h5 42.Kf4 Kh6 43.Ba2 Bg5 44.Kf3 Bc5

Lehetett volna szöktetni a h gyalogot.

45.Kf4 Kh7 46.Kf3 Kg7 47.Ba1 Kh6 48.Ba2 Bg5 49.Hc6

Női Grand Prix  Hanti-Manszijszk

49...Bg4 50.Ba4 Bxa4 51.bxa4 Fc2?! 52.Kf4 Fxa4 53.Hxa5 Fd7 54.Hc4 Fe6 55.He5 Kg7 56.Hf3 Kf6 57.e4 Fg4 58.e5+ Ke7 59.Hg5 Fd1 60.He4 Fc2 61.Hg5 Fg6 62.Kg3 Kd7 63.Kf4 Kc6 64.Hf3 Kd5 65.Hg5 Kd4 66.Hf3+ Kc5 67.Hg5 Kc4 68.e6 fxe6 69.Hxe6 Kd3 70.Kg5 Ff7 71.Hf4+ Ke3 72.Hxh5 Fxh5 73.Kxh5 és döntetlen

Pogonyina,N (2492) - Zsukova,N (2448)
Félszláv védelem [D46]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.e3 Hf6 4.Hc3 e6 5.Hf3 Hbd7 6.Vc2 Fd6 7.Fd3 0-0 8.0-0 e5 9.cxd5 cxd5 10.e4 exd4 11.Hxd5 Hxd5 12.exd5 h6 13.Bd1 He5 14.Hxd4 Fg4 15.Fe2 Be8

Az idei Tata Steel szupervesenyen Szergej Karjakin a 15...Bc8 16.Vb3 Be8 17.Ff4 Vf6 18.Fg3 Fxe2 19.Hxe2 h5 20.Hd4 h4 21.Fxe5 Bxe5 22.h3 Be4 23.Vxb7 Bb8 24.Vxa7 Bxb2 25.Hf3 Bee2 26.Bf1 Fg3 folytatásban remizett David Navarával.

16.Ff4 Bc8 17.Vb3 Vf6 18.Fg3 h5?! 19.Fxg4 Hxg4 20.Vf3

Világosra lett volna kissé előnyösebb a 20.h3 Fxg3 21.Vxg3 Be4 22.Hf3 He5 23.Hg5 Bf4 24.Bac1 Bd8 25.Be1 választás.

20...Fxg3 21.hxg3 Bcd8 22.Vxf6 Hxf6 23.Hb5 Bxd5 24.Bxd5 Hxd5 25.Kf1 a6 26.Hd6 Be7 27.Bc1 Hb4 28.a3 Hd3 29.Bb1 Bc7 30.Ke2 Hc1+ 31.Ke3 Hb3 32.Bd1 b5 33.Ke4 és döntetlen

Szkripcsenko,A (2455) - Hotenasvili,B (2426)
Kettős huszárjáték [C55]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Hf6 4.d3 Fe7 5.0-0 0-0 6.a4 d5 7.exd5 Hxd5 8.Be1 Fg4 9.h3 Fh5 10.g4 Fg6 11.Hxe5 Hxe5 12.Bxe5 c6 13.Vf3 Fd6?! 14.Be2 Kh8?

Női Grand Prix  Hanti-Manszijszk

15.Fxd5 cxd5 16.Hc3 d4 17.He4

Nagyobb előnyt adott a 17.Hb5 f5 18.Hxd4 fxg4 19.Vxg4 Vf6 20.Fg5 Vf7 21.Ve6 Fc5 22.Fe3 folytatás.

17...f5 18.Hxd6 Vxd6 19.Fg5 fxg4 20.Vxg4 Bae8 21.Bae1 Bxe2 22.Bxe2 Vd5 23.Be7 Be8 24.b3 h6 25.Fh4 Bxe7 26.Fxe7 Ff5 27.Vg3 Vc6 28.Ff8 Vd7 29.Kh2 Kg8 30.Fa3 Vd5 31.Fd6 Fd7 32.Fe5 g5 33.h4 Fc6 34.f3 Vxf3 35.Vxf3 Fxf3 36.hxg5 hxg5 37.Fxd4 Fd1 38.Fxa7 Fxc2 39.Fe3 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

Fotók: htpp://wgp2016.fide.com

Komment 0 | Reblog! 0 |

Legfrissebb bejegyzések

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Válogatottunk három győzelemmel kezdte meg szereplését az Online Sakkolimpián
2021. 09. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog