Help Sales ÁSZF

Az örmény üdülőhelyen, Dilijanban zajló Grand Prix-verseny hatodik fordulójának rangadóját az indiai Humpy Koner megnyerte a szlovén Anna Muzicsuk ellen, átvette a vezetést. A grúz Nana Dzagnidze honfitársnője, Bela Hotenasvili ellen nyert. Megszerezte első győzelmét a litván Viktorija Cmilyte és az indiai Dronavalli Harika. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova második, az örmény Elina Danieljan harmadik vereségét szenvedte el. Hatodszor is remizett az ukrán világbajnoknő Anna Usenyina, az orosz derbin Tatjana Koszinceva örülhetett a döntetlennek.

 

 

A világossal játszók négy játszmát is nyertek a GP-viadal hatodik játéknapján. A forduló rangadóját a rajtlistán első és második, az indiai Humpy Koneru és a szlovén Anna Muzicsuk játszotta. Muzicsuk félpontos előnnyel ülhetett sakkasztalhoz, és remek elméleti felkészültségének köszönhetően kedvezően állt. Elkerülte a lebonyolítást, vezérért két bástyát adhatott volna, majd a tisztáldozat adott jó remiesélyt. A lehetőségeket kihagyta, és a gyaloghátrányos végjátékban is elmulasztotta az első helyét megőrző folytatást. Humpy Koneru a győzelemmel az élre állt, félpontos előnnyel vezet.

 

Grúz és orosz háziderbikre is sor került. Nana Dzagnidze a genfi GP-viadalon oly jól játszó Bela Hotenasvilit győzte le, aki ezúttal igen halvány formát mutat. Dzagnidze egy pillanatban taktikai esélyt adott ellenfelének, ezt Hotenasvili nem használta ki.

A kétszeres olimpiai bajnoknő Tatjana Koszinceva is árnyéka önmagának. Olga Girja többször is döntő előnybe kerülhetett volna. Koszinceva örülhetett, hogy vereség nélkül megúszta a partit.

 

A litván Viktorija Cmilyte és a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova hibáktól sem mentes küzdelmet vívott. Hol egyik, hol másik fél ragadhatta volna meg erőteljes játékkal a kezdeményezést. Az utolsó bakit Sztefanova követte el, de ez már megpecsételte sorsát, Cmilyte első nyerését aratta.

Az indiai Dronavalli Harika is megszerezte első győzelmét. Az örmény Elina Danieljan sokáig biztatóan állt, de a végjátékban már Harikánál volt az előny. Hosszas előkészület után a királyszárnyi áttörést végrehajtva került döntő fölénybe.

 

Hatodszor is remizett az ukrán világbajnoknő Anna Usenyina, lépésismétléssel gyorsan megosztozott a ponton a mongol Tuvshintugs Batchimeggel, aki óriási meglepetésre szerény Élő-pontszáma ellenére negyedik a tabellán.

 

A 6. forduló eredményei:

Viktorija Cmilyte (litván, 2511) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531) 1 – 0 (Szláv védelem, 39)

Humpy Koneru (indiai, 2597) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2593) 1 – 0 (Félszláv védelem, 55)

Nana Dzagnidze (grúz, 2550) – Bela Hotenasvili (grúz, 2531) 1 – 0 (Vezércsel, 37)

Olga Girja (orosz, 2436) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2526) döntetlen (Vezércsel, 50)

Tuvshintugs Batchimeg (mongol, 2316) – Anna Usenyina (ukrán, 2499) döntetlen (Szláv védelem, 12)

Dronavalli Harika (indiai, 2492) – Elina Danieljan (örmény, 2475) 1 – 0 (Bogoindiai védelem, 78)

 

 

Hely

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

Perf.

1

GM

Humpy   Koneru

2597

IND

*

1

½

½

1

½

1

2712

2

GM

Anna Muzicsuk

2593

SLO

0

*

½

1

1

1

½

4

2658

3

GM

Nana Dzagnidze

2550

GEO

*

1

½

1

0

1

½

4

2598

4

WGM

Tuvshintugs   Batchimeg

2316

MGL

0

*

½

½

1

1

½

2551

5

GM

Anna Usenyina  

2499

UKR

½

½

½

½

*

½

½

3

2504

6

GM

Dronavalli   Harika

2492

IND

½

0

½

*

½

½

1

3

2481

7

WGM

Olga Girja  

2436

RUS

0

½

½

*

½

½

1

3

2470

8

GM

Tatjana   Koszinceva

2526

RUS

0

0

1

½

*

0

1

2483

9

GM

Antoaneta   Stefanova

2531

BUL

0

½

1

*

0

½

½

2466

10

GM

Viktorija   Cmilyte

2511

LTU

0

0

½

½

1

*

½

2426

11

IM

Bela Hotenasvili  

2531

GEO

½

½

0

0

½

½

*

2

2426

12

GM

Elina Danieljan  

2475

ARM

0

½

½

0

0

½

*

2294

 

A 7. forduló párosítása:

Elina Danieljan – Viktorija Cmilyte

Anna Usenyina – Dronavalli Harika

Tatjana Koszinceva - Tuvshintugs Batchimeg

Bela Hotenasvili – Olga Girja

Anna Muzicsuk – Nana Dzagnidze

Antoaneta Sztefanova – Humpy Koneru

 

Koneru,H (2597) - Muzicsuk,A (2593)
Félszláv védelem [D46]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.e3 e6 5.Hf3 Hbd7 6.Vc2 Fd6 7.Fd3 0-0 8.0-0 e5 9.cxd5 cxd5 10.e4 exd4 11.Hxd5 Hxd5 12.exd5 h6 13.h3

A moszkvai Tal-emlékverseny tegnapi fordulójában Sahriyar Mamedgyarov és Viswanathan Anand partijában a 13.Hxd4 Vh4 14.Hf3 Vh5 15.Fh7+ Kh8 16.Vf5 Vxf5 17.Fxf5 Hf6 18.Fc2 változat fordult elő.

13...Vf6 14.Bd1 He5 15.Hxd4 Hxd3 16.Vxd3 Ve5 17.Hf3 Vh5 18.Be1 Ff5 19.Ve3

19...Fd7

Anna Muzicsuknak nem tetszett a 19...Bfe8 20.Vxe8+ Bxe8 21.Bxe8+ Kh7 22.Be3 Fc2 23.Fd2 Vxd5 lebonyolítás.

20.Vb3 Bfe8 21.Fd2

21...b6

A szlovén nagymesternő tisztáldozatot hozhatott volna a remiért a 21...Fxh3 22.gxh3 (22.Vxb7? Fxg2) 22...Vxh3 23.Be3 Fc5 24.Bxe8+ Bxe8 25.Be1 Vg4+ változatban.

22.Hd4 Be5 23.Bxe5 Vxe5 24.Hf3 Vh5 25.Be1 Be8 26.Bxe8+ Fxe8 27.a3 Vf5 28.Fb4 Vb1+ 29.He1 Fe5 30.Fc3 Ve4 31.Vd1 Fd6 32.Vf3 Vxf3 33.Hxf3 Kf8 34.Hd4 g6 35.Kf1 Ke7 36.Ke2 Fc5 37.Kd3 Kd6 38.Kc4 a6 39.Fb4 Fxb4 40.axb4

40...f6?

Az időellenőrzés előtti utolsó lépésnél kimaradt a 40...b5+ 41.Kc3 Kxd5 42.Hb3 Fc6 43.Hc1 g5 44.Hd3 h5 lehetőség.

41.b5 a5 42.He2 Ff7 43.Hc3 Ke5 44.g3 g5

 

45.f4+ gxf4 46.gxf4+ Kxf4 47.Ha4 f5 48.Hxb6 Ke4 49.Kc5 f4 50.d6 f3 51.d7 f2 52.d8V f1V 53.Vd4+ Kf5 54.Hd7 Vc1+ 55.Kd6 és sötét feladta

 

Dzagnidze,N (2550) - Hotenasvili,B (2531)
Vezércsel [D31]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fe7 4.cxd5 exd5 5.Ff4 c6 6.Vc2 g6 7.e3 Ff5 8.Vd2 Hd7 9.f3 Hgf6 10.g4 Fe6 11.Hge2 b5 12.Fg2 Hb6 13.b3 Hfd7 14.0-0 Hc8?! 15.Bac1 Hd6

16.e4 a6 17.e5 Hb7 18.Fh6 Hb6 19.h3 Vd7 20.a4 Ha5 21.Bb1 b4 22.Ha2 c5 23.dxc5 Fxc5+ 24.Hd4?!

Nana Dzagnidze taktikai bakija reményt nyújtott a honfitársnak.

 

 

24...Hxb3?

Bela Hotenasvilinek a 24...Hbc4 25.bxc4 dxc4 26.Kh1 Vxd4 27.Vxd4 Fxd4 28.Hxb4 c3 29.Bfd1 0-0-0 változatban csak kis hátránya lett volna.

25.Bxb3 Hc4 26.Vf2 Vxa4 27.Hc1 a5 28.f4 Vd7 29.Bf3 Va7 30.Hcb3 a4 31.Hxc5 Vxc5 32.f5 gxf5 33.gxf5 Hxe5 34.fxe6 Hxf3+ 35.Vxf3 Vxd4+ 36.Fe3 Vg7 37.exf7+ és sötét feladta

 

Cmilyte,V (2511) - Sztefanova,A (2531)
Szláv védelem [D12]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.e3 Ff5 5.Hc3 e6 6.Hh4 Fe4 7.f3 Fg6 8.Vb3 Vc7 9.Fd2 Fe7 10.Hxg6 hxg6 11.cxd5 cxd5 12.0-0-0 Hc6 13.Kb1 a6 14.Bc1 0-0 15.Vd1 b5 16.h4 Bfc8 17.g4 Vd8 18.Fd3 Ha5 19.h5 g5  

 

20.f4

Jobb volt a 20.h6 gxh6 21.Bxh6 Ff8 22.Bh3 Hc4 23.Fxc4 Bxc4 24.e4 folytatás.

20...b4 21.Ha4 gxf4 22.g5 He4 23.g6 f5

Az exvilágbajnoknő viszonozta a hibát. 23...Bxc1+ 24.Vxc1 Bc8 25.Hc5 Fxc5 26.dxc5 Bxc5 27.Ve1 Hxd2+ 28.Vxd2 Hc4 után sötét játszhatott volna előnnyel.

24.exf4

A kontinensbajnokok csatája magas hőfokon zajlott, ez magyarázza a sok bakit. 24.h6 Bxc1+ 25.Fxc1 gxh6 26.Bxh6 Ff8 27.Bh2 Fg7 28.exf4 után világos akciója reményteljesebb.

24...Bxc1+ 25.Fxc1 Ff6 26.Hc5 Ve8 27.Fe3 Hxc5 28.dxc5 Hc4?! 29.Fc1 Bc8?  

 

30.Fxf5! Vc6 31.Fg4 Be8 32.Be1 Kf8 33.f5 exf5?

Az exvilágbajnoknő vesztőt húzott, de 33...e5 34.h6 gxh6 35.Fxh6+ Kg8 36.Be2 Vxc5 37.Bc2 e4 38.Fe2 is világosra volt előnyös.

34.Fxf5! Vxc5 35.h6 Bxe1 36.Vxe1 gxh6 37.Ve6 Ve7 38.Fxh6+ Ke8 39.Vg8+ és sötét feladta

 

Harika,D (2492) - Danieljan,E (2475)
Bogoindiai védelem [E11]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 Fb4+ 4.Fd2 Fxd2+ 5.Vxd2 0-0 6.Fg2 d5 7.Hf3 c6 8.0-0 Hbd7 9.Bc1 Ve7 10.Ve3 Be8 11.He5 Hxe5 12.dxe5 Hd7 13.Hd2 b6 14.cxd5 cxd5 15.Vd4 Fa6 16.e4 Hc5 17.exd5 exd5 18.Be1 Bad8 19.Hf3 Vd7 20.Bad1 h6 21.Vc3 Bc8 22.Va3 Va4 23.Vxa4 Hxa4 24.Bd2 Hc5 25.Ff1 Fb7 26.Hd4 He6 27.Hxe6 fxe6 28.f4 Bc5 29.Fd3 Kf7 30.h4 Bec8 31.Kf2 Ba5 32.Fb1 Fa6 33.h5 Bac5 34.Ke3 Ke7 35.Fg6 Fb5 36.g4 Fe8 37.Fd3 Fb5 38.Fg6 Fe8 39.Fh7 Fa4 40.Bg1 Bc1 41.Bdg2 Fe8 42.Fd3 a5 43.Kd2 Bxg1 44.Bxg1 Bc5 45.a3 Bc8 46.Ke3 Bc7 47.Bh1 Kf8

48.f5 Ke7 49.Kd4 Ff7 50.Bg1 Bc8 51.Bh1 Bc7 52.Bf1 Bc8 53.b4 a4 54.Bh1 Bc7 55.Bg1 Bc8 56.Bf1 exf5 57.gxf5 Fxh5 58.f6+ gxf6 59.Bxf6 Bc1 60.Bxh6 Ff7? 61.Bxb6 Ba1 62.Bb7+ Kf8 63.Ff5 Bxa3 64.e6 Fe8 65.Ke5 Bf3 66.Kf6 d4 67.e7+ Kg8 68.Bb8 Bxf5+ 69.Kxf5 Kf7 70.Ke4 Kxe7 71.Kxd4 Ff7 72.Ba8 Fb3 73.Kc5 Kd7 74.b5 Kc7 75.Ba7+ Kb8 76.Kb6 Kc8 77.Bc7+ Kd8 78.Bc3 és sötét feladta

 

Girja,O (2436) - Koszinceva,T (2526)
Vezércsel [D38]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fb4 5.cxd5 exd5 6.Fg5 0-0 7.e3 c5 8.Fe2 h6 9.Fh4 c4 10.0-0 g5 11.Fg3 Fxc3 12.bxc3 He4 13.Vc2 Ff5 14.Vb2 Hd7 15.Hd2 Vb6 16.Vxb6 axb6 17.Hxe4 Fxe4 18.f3 Fg6 19.e4 Bfe8 20.Fd6 f6 21.Bf2 Ff7 22.exd5 Fxd5 23.f4 Be3 24.Fg4 Fe6 25.Be2 Bxe2 26.Fxe2 Fd5 27.Fg4 Hf8 28.f5 Be8? 29.Kf2 Hd7

 

 

30.Bb1

Bajban lehetett volna a kétszeres olimpiai bajnoknő a 30.a4 Ba8 31.Be1 b5 32.a5 Bd8 33.Ff3 folytatás esetén.

30...Fc6 31.Fe2 b5 32.d5

Olga Girja 32.a4! Ba8 33.axb5 Fd5 34.Be1 változatban remek nyerőesélyhez jutott volna.

32...Fxd5 33.Bxb5 Fc6 34.Fxc4+ Kg7 35.Bb2 He5 36.Fe2 Hf7 37.Fg3 Ba8 38.Fc4 Ba3 39.Fb3 Ba5 40.Fe6 h5 41.c4 Hh6 42.Fc7 Hg4+ 43.Ke2 Ba3 44.Bd2 Be3+ 45.Kd1 Bc3 46.Ke2 Be3+ 47.Kd1 Bc3 48.Ke2 Be3+ 49.Kd1 Bc3 50.Ke2 és döntetlen

 

Batchimeg,T (2316) - Usenyina,A (2499)
Szláv védelem [D15]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.Hc3 a6 5.c5 Hbd7 6.Ff4 Hh5 7.Fg5 h6 8.Fd2 Hhf6 9.Ff4 Hh5 10.Fd2 Hhf6 11.Ff4 Hh5 12.Fd2 Hhf6 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 

(Fotók: http://dilijan2013.fide.com)

Komment 0 | Reblog! 0 |

Legfrissebb bejegyzések

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog