Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A junior világbajnokság kilencedik fordulójában Rapport Richárd újabb nagyszerű győzelmet aratott és félpontos előnnyel egyedül vezet. A kínai Yu Yangyit magabiztos játékkal győzte le, hadereje remek összhangban támadott, minőségelőnyét érvényesítette. Mihók Olivér remizett horvát ellenfelével. A lányok versenyében hárman az élen, Varga Klára az indiai Khaled Mona elleni nyerésével egy ponttal van csak lemaradva a trió mögött.

 

Legfiatalabb nagymesterünk, Rapport Richárd hetedik győzelmét aratta az Athénben zajló junior világbajnokságon. A kínai válogatottal a tavalyi csapat-világbajnokságon ezüstérmes Yu Yangyit meggyőző játékkal kényszerítette megadásra. Ricsi taktikai motívumot kihasználva javította meg futópárjának helyzetét, majd a centrumban is akciózott. Sötét minőségáldozattal próbált szabadulni szorongatott helyzetéből, de nem kapott igazi ellenértéket. Nagymesterünk anyagi előnyét könnyedén érvényesítette anyagi előnyét, Yu Yangyi nehezen szánta rá magát a feladásra. A 13 fordulós vb tizedik játéknapján Rapport Richárd az orosz Alekszandr Simanovval sötéttel mérkőzik meg.

 

 

 

Az örmény Samvel Ter-Sahakjan prózai nyerést hagyott ki a török Alekszander Ipatov  ellen. Az osztrák Peter Schreiner értékes fél pontot szerzett a rajtlistát vezető kínai Ding Lirennel szemben.

 

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

Rapport Richárd (magyar, 2605, 6,5) – Yu Yangyi (kínai, 2635, 6,5)  1 - 0

Alekszander Ipatov (török, 2577, 6,5) – Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2567, 6) döntetlen

Peter Schreiner (osztrák, 2444, 6) – Ding Liren (kínai, 2695, 6)  döntetlen

Alekszandr Simanov (orosz, 2596, 6) – Wei Yi (kínai, 2418, 6)  1 - 0

Mark Lapidus (észt, 2129, 6) – Conrad Holt (amerikai, 2498, 6)  0 - 1

Niclas Huschenbeth (német, 2532, 5,5) – Das Debashis (indiai, 2446, 6)  döntetlen

Zvonimir Ivekovic (horvát, 2320, 4) – Mihók Olivér (magyar, 2456, 4) döntetlen

 

Az élcsoport állása:

1.Rapport Richárd (magyar) 7,5 pont

2-4. Alekszander Ipatov (török), Alekszandr Simanov (orosz) és Conrad Holt 7

5-12. Yu Yangyi (kínai), Samvel Ter-Sahakjan (örmény), Ding Liren (kínai), Das Debashis (indiai), Nils Grandelius (svéd), Sahaj Grover (indiai), Grigorij Oparin (orosz) és Peter Schreiner (osztrák) 6,5

 

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása:

Alekszandr Simanov (orosz, 2596, 7) – Rapport Richárd (magyar, 2605, 7,5)

Conrad Holt (amerikai, 2498, 7) – Alekszander Ipatov (török, 2577, 7)

Sahaj Grover (indiai, 2516, 6,5) – Ding Liren (kínai, 2695, 6,5)

Yu Yangyi (kínai, 2635, 6,5) – Grigorij Oparin (orosz, 2488, 6,5)

Das Debashis (indiai, 2446, 6,5) – Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2567, 6,5)

Nils Grandelius (svéd, 2562, 6,5) – Peter Schreiner (osztrák, 2444, 6,5)

 

A leányok viadalán elszenvedte első vereségét a forduló előtt félpontos előnnyel vezető fehérorosz Nasztasszia Ziaziulkina, hármas holtversenyben a kínai Guo Qi, a perui Deysi Cori és a grúz Meri Arabidze az élen. Az orosz Alekszandra Gorjacskina kecsegtető állást vesztett el. Varga Klára ügyesen használta ki az indiai Khaled Mona hibáját, junior bajnoknőnk a győzelemmel ismét az üldözőbolyban.

 

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

Nasztasszia Ziaziulkina (fehérorosz, 2342, 6,5) – Guo Qi (kínai, 2358, 6)  0 - 1

Deysi Cori (perui, 2413, 6) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2361, 6)  1 - 0

Meri Arabidze (grúz, 2379, 6) – Irina Bulmaga (román, 2380, 6)  1 - 0

Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2414, 5,5) – Aulia Warda Medina (indonéziai, 2218, 5,5)  1 - 0

Bhakti Kulkarni (indiai, 2159, 5,5) – Jovana Vojinovic (montenegrói, 2337, 5,5)  döntetlen

Varga Klára (magyar, 2181, 5) – Khaled Mona (indiai, 2121, 5)  1 - 0

 

Az élcsoport állása:

1-3. Guo Qi (kínai), Deysi Cori (perui) és Meri Arabidze (grúz) 7 pont

4-5. Nasztasszia Ziaziulkina (fehéorosz) és Anasztazia Bodnaruk (orosz) 6,5

6-12. Irina Bulmaga (román), Alina Kaslinszkaja (orosz), Jovana Vojinovic (montenegrói), Alekszandra Gorjacskina (orosz), Bhakti Kulkarni (indiai), Varga Klára (magyar) és Monica Sihite Chelsie (indonéziai) 6

 

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása:

Guo Qi (kínai, 2358, 7) – Meri Arabidze (grúz, 2379, 7)

Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2414, 6,5) – Deysi Cori (perui, 2413, 7)

Jovana Vojinovic (montenegrói, 2337, 6) – Nasztasszia Ziaziulkina (fehérorosz, 2342, 6,5)

Bhakti Kulkarni (indiai, 2159, 6) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2391, 6)

Irina Bulmaga (román, 2380, 6) – Varga Klára (magyar, 2181, 6)

Alekszandra Gorjacskina (2361, 6) – Monica Sihite Chelsie (2162, 6)

 

Rapport,R (2601) – Yu Yangyi (2656)
Nimzoindiai védelem [E31]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Fg5 c5 5.d5 d6 6.e3 exd5 7.cxd5 Hbd7 8.Fd3 h6 9.Fh4 Fxc3+ 10.bxc3 Va5 11.He2 Hxd5 12.0-0 0-0 13.c4 Hb4 14.Fb1 He5 15.Hf4 Be8 16.a3 Hbc6 17.Hd5 Fg4 18.Vc2 Hg6

 

19.Ff6!

A futó a taktikai motívum segítségével - g4-en a futó védtelen - a nagyátlón okozott kellemetlenséget a kínai nagymesternek.

19...Fe6 20.Fc3 Vd8 21.f4 f5 22.Bf3 Hce7 23.Bg3 Fxd5 24.cxd5 Bf8   

 

 

25.e4!

Ricsi nagyszerűen játssza az állást, a világos haderő tökéletes összhangban támad.

 25…Ve8 26.h4 Bf7 27.e5 h5 28.e6 Bf6?!

A minőségáldozat nem hozott könnyebbséget Yu Yangyi számára.

29.Fxf6 gxf6 30.Vb2 Kg7 31.Vxb7 Kh6 32.Va6 Vb8 33.Ve2 c4?! 34.Vxc4 Vb6+ 35.Kh2 Bc8 36.Vb4 Bc1 37.Vxb6 axb6

 

38.Bb3 Hxf4 39.Ba2 Hfxd5 40.Bf2 Be1 41.Fxf5! He3 42.Fh3 Hf1+  

 

 

43.Bxf1 Bxf1 44.Bxb6 d5

Már nem volt sötétnek mentsége.

45.Bb7 Hg6 46.Bf7 Be1 47.Bxf6 Kg7 48.Bf7+ Kg8 49.Bf5 He7 50.Bxh5 Kg7 51.Bg5+ Kf6 52.Bg3 d4 53.Bf3+ Ke5

 

54.h5 Bc1 55.Bf7 Kd6 56.Bf8 Hc6 57.h6 d3 58.h7 d2 59.Fg4 és sötét feladta

 

Ipatov,A (2577) - Ter-Sahakjan,S (2567) 

 

 

60...Kb2?

Az örmény nagymester fatális hibájával remire rontotta nyert állását. 60...Ka3 61.Kb5 Kb3 62.Ka5 a6 63.Kb6 Kb4 64.Kc6 a5 simán nyert volna.

61.Kb4 Bb7 62.Ka4 Ka2 63.Kb4 Bc8 64.Ka4 Ba6 65.Ka5 Bb7 66.Kb4 a6 67.Ka4 Bc8 68.Kb4 Ka1 69.Ka4 Kb1 70.Kb4 Kb2 71.Ka4 Kc3 72.Ka3 Be6

 

73.c8V+ Fxc8 74.Ka2 Fe6+ 75.Ka1 a5 76.Kb1 a4 77.Ka1 a3 78.Kb1 Kb3 79.Ka1 Ff5 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

Az Athénben zajló junior világbajnokság hetedik fordulójában Rapport Richárd sötéttel remizett az éllovas török Alekszander Ipatovval, aki a remivel megőrizte félpontos előnyét. Nagymesterünk a kilences üldözőboly tagja. Mihók Olivér újabb vereséget szenvedett. A lányok versenyében Varga Klára német ellenfelet győzött le, hatos holtversenyben ötödik a félpontos előnnyel vezető négyes mögött.

A junior vb-n először remizett Rapoort Richárd. Az éllovas török Alekszander Ipatovval a szláv védelem egyik ritka változatában mérkőztek meg, amit a török olimpiai válogatottba jelölt Ipatov előszeretettel játszik. Mindketten kihagytak erősebb folytatásokat is, Ipatov kiskombinációval kényszerítette ki a döntetlent, amivel megőrizte vezető pozícióját. Kilenc sakkozó a félpontos hátrányban levő üldözőbolyban.

A háromszoros kínai bajnok Ding Liren felzárkózott, a remik mellett az orosz Mihail Antipov és az osztrák Peter Schreiner győzelme érdemel említést.

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Alekszander Ipatov (török, 2577, 5,5) – Rapport Richárd (magyar, 2605, 5) döntetlen

Das Debashis (indiai, 2446, 5) – Yu Yangyi (kínai, 2635, 5) döntetlen

Alekszandr Simanov (orosz, 2567, 5) – Karen Grigorjan (örmény, 2562, 4,5) döntetlen

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2567, 5) – Nils Grandelius (svéd, 2562, 4,5) döntetlen

Ding LIren (kínai, 2695, 4,5) – Tal Baron (izraeli, 2451, 4,5) 1 – 0

Mihail Antipov (orosz, 2462, 4,5) – Salem A R Saleh (Egyesült Arab Emírségek, 2546, 4,5)  1 – 0

Peter Schreiner (osztrák, 2444, 4,5) – Grigorij Oparin (orosz, 2488, 4,5) 1 – 0

Antonios Pavlidis (görög, 2466, 4,5) – Wei Yi (kínai, 2418, 4,5) döntetlen

Dmitro Kigel (ukrán, 2276, 3) – Mihók Olivér (magyar, 2456, 3) 1 - 0

 

Az élcsoport állása:

1.Alekszander Ipatov (török) 6 pont

2-10. Yu Yangyi (kínai), Samvel Ter-Sahakjan (örmény), Karen Grigorjan (örmény), Alekszandr Simatov (orosz), Ding Liren (kínai), Das Debashis (indiai), Rapport Richárd (magyar), Mihail Antipov (orosz) és Peter Schreiner (osztrák) 5,5

 

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása:

Ding Liren (kínai, 2695, 5,5) – Alekszander Ipatov (török, 2577, 6)

Yu Yangyi (kínai, 2635, 5,5) – Karen Grigorjan (örmény, 2529, 5,5)

Rapport Richárd (magyar, 2605, 5,5) – Mihail Antipov (orosz, 2462, 5,5)

Das Debashis (indiai, 2446, 5,5) – Alekszandr Simanov (orosz, 2596, 5,5)

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2567, 5,5) – Peter Schreiner (osztrák, 2444, 5,5)

 

Meggyőző győzelmet aratott Varga Klára. A francia védelmű partiban Hanne-Marie Klek vezére alaposan eltévedt, ellenfele rossz tervét Klára kettős gyalognyeréssel büntette meg. Négyen vezetnek félpontos előnnyel, Varga Klára a hatos üldözőboly tagja. Nyolcadik partiját a szeptemberben 14. életévét betöltő Alekszandra Gorjacskinával játssza.

 

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2391, 4,5) – Irina Bulmaga (román, 2380, 5)  döntetlen

Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2414, 4,5) – Klaudia Kulon (lengyel, 2259, 4,5) 1 - 0

Deysi Cori (perui, 2413, 4,5) – Jovana Vojinovic (montenegrói, 2337, 4,5)  1 - 0

Guo Qi (kínai, 2358, 4,5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2361, 4,5) döntetlen

Rodriguez Rueda Paula (kolumbiai, 2196, 4,5) – Nasztaszia Ziaziulkina (fehérorosz, 2342, 4,5)  0 – 1

…                                                                                         

Hanne-Marie Klek (német, 2248, 4) – Varga Klára (magyar, 2181, 4)  0 – 1

 

Az élcsoport állása:

1-4. Anasztazia Bodnaruk (orosz), Nasztaszia Ziaziulkina (fehérorosz), Irina Bulmaga (román) és Deysi Cori (perui) 5,5 pont

5-10. Alina Kaslinszkaja (orosz), Meri Arabidze (grúz), Alekszandra Gorjacskina (orosz), Wang Jue (kínai) és Varga Klára (magyar) 5

 

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása:

Nasztaszia Ziaziulkina (fehérorosz, 2342, 5,5) – Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2414, 5,5)

Irina Bulmaga (román, 2380, 5,5) – Deysi Cori (perui, 2413, 5,5)

Guo Qi (kínai, 2358, 5) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2391, 5)

Wang Jue (kínai, 2355, 5) – Meri Arabidze (grúz, 2379, 5)

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2361, 5) – Varga Klára (magyar, 2181, 5)

 

Verőci Zsuzsa                         

Komment 0 | Reblog! 0 |

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán a trónkövetelők sokat javítottak helyezésükön
2024. 02. 02.

A villámpartikban Wei Yi jobban bírta a feszültséget, a kínai sakkozó a 86. Tata Steel Masters győztese
2024. 01. 29.

Vidit legyőzte Abduszattorovot, az utolsó forduló előtt ötös holtverseny az élen
2024. 01. 28.

Abduszattorov lépéselőnyben, a 11. forduló után félpontos előnnyel vezet
2024. 01. 27.

Abduszattorov és Gukesh az élen, Nepomnjacsij nyert Ding Liren ellen
2024. 01. 25.

A világossal játszók öt játszmát is nyertek, négyes holtversenyaz élen
2024. 01. 24.

Ding Liren tisztet nézett el, Nepomnjacsij legyőzte Abduszattorovot, Gukesh, Giri és Firouzja az élen
2024. 01. 22.

Abduszattorov legyőzte Girit, hármas holtverseny az élen
2024. 01. 21.

Giri nyerést hagyott ki, nem növelte előnyét, fél ponttal előzi meh Firouzját
2024. 01. 20.

Ju Wenjun legyőzte Firouzját, Gukesh nyert Nepomnjacsij ellen
2024. 01. 19.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte a világbajnok Ding Lirent, a címvédö Giri félpontos előnnyel vezet
2024. 01. 17.

A világbajnok Ding Liren megszerezte első győzelmét, Gukesh ellen nyert, Firouzja ls Giri vezet
2024. 01. 16.

Wijk aan Zee-ben Firouzja másodszor is nyert, a világbajnok Ding Liren két döntetlennel rajtolt
2024. 01. 15.

A 86. Tata Steel Masters viadalon a címvédő Giri, Firouzja, Nepomnjacsij és Wei Yi rajtolt győzelemmel 
2024. 01. 14.

A 2023-as év legfontosabb versenyeinek, párharcainak összefoglalója V, 
2024. 01. 13.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog