Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A Gibraltár Tradewise Sakkfesztivál mestercsoportjában a nyolcadik forduló után az orosz Nyikita Vityjugov és a címvédő angol Nigel Short holtversenyben vezet. A játéknapon Short sötéttel nyert a hét fordulón keresztül egyedül, vagy holtversenyben élen álló vietnami Le Quang Liem ellen. Vityjugov sötéttel remizett az amerikai Gata Kamskyval. A vezető duót Kamsky, a kínai Yu Yangyi és a francia Maxime Vachier-Lagrave követi félpontos hátránnyal, a nyolc forduló során tizenheten gyűjtöttek 6 pontot. Hoang Thanh Trang holland ellenfelet győzött le, Rudolf Anna német sakkozóval remizett.

 

Az angol Nigel Short sorozatban hatodik győzelmével két fordulóval a befejezés előtt holtversenyben vezet a veretlenségét sikerrel őrző orosz Nyikita Vtyjugovval. A címvédő második partijában csúfos vereséget szenvedett a 2399 pontos spanyol Ismael Teraz Alvereztól, +külső körön” sorban gyűjtötte be a nyeréseket, fordulóról fordulóra tört előre. Vityjugov eddigi teljesítményének 2898 a performance-pontszáma, + 1,6 Élő-pontnál tart, míg Shorté 2773 és + 6,6.

A 47 éves Nigel Short a nyolcadik fordulóban sötéttel győzött a vietnami L Quang Liem ellen, Vityjugov remizett az amerikai Gata Kamskyval. A francia derbit Maxime Vachier-Lagrave nyerte meg, a 18 éves kínai Yu Yangyi az angol Gawain Jones elleni nyerésével ismét dobogós helyezésre esélyessé vált. Visszavágott a tavalyi kontinensbajnokság utolsó fordulójában elszenvedett vereségéért a szlovén Anna Muzicsuk az orosz Valentyina Gunyinának. A kétszeres olimpiai bajnoknőt nem csak a vesztés izgathatja, hanem a meglepő hír is, hogy a Koszinceva nővérek, Tatjana és Nagyezsda lemondták a válogatottságot, nem hajlandóak abban a csapatban játszani, amelynek Szergej Rublevszkij a kapitánya. A márciusi csapat-világbajnokság előtt az orosz szakvezetés nehéz helyzetbe került, de a hírek szerint nem engednek a „zsarolásnak”.

Olimpiai válogatottunk éltáblása, Hoang Thanh Trang érvényesítette a papírformát, holland ellenfelet győzött le, Rudolf Anna ismét csak remizett.

 

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

Gata Kamsky (amerikai, 2740, 6) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2694, 6,5) döntetlen

Le Quang Liem (vietnami, 2705, 6) – Nigel Short (angol, 2690, 6)  0 - 1

Kiril Georgijev (bolgár, 2643, 5,5) – Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2758, 5,5)  döntetlen

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2606, 5,5) – Michael Adams (angol, 2725, 5,5)  döntetlen

Vladiszlav Tkacsijev (francia, 2650, 5,5) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2711, 5,5)  0 - 1

David Navara (cseh, 2710, 5,5) – Chanda Sandipan (indiai, 2590, 5,5)  döntetlen

Alekszej Shirov (spanyol, 2708, 5,5) – Grigorij Oparin (orosz, 2478, 5,5)  döntetlen

Gawain Jones (angol, 2632, 5,5) – Yu Yangyi (kínai, 2688, 5,5)  0 - 1

Zhao Xue (kínai, 2554, 5,5) – Daniel Fridman (német, 2667, 5,5)  döntetlen

Pia Cramling (svéd, 2518, 5) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2723, 5)  döntetlen

Mohammed Al-Sayed (katari, 2507, 5) – Eduardo Itarruziga (venezuelai, 2650, 5) 0 - 1

Jan Ehlvest (amerikai, 2603, 5) – David Larino Nieto (spanyol 2497, 5)  1 - 0

Anna Muzicsuk (szlovén, 2582, 5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2490, 5) 1 - 0

Maria Muzicsuk (ukrán, 2471, 5) – Renier Vazquez Igarza (spanyol, 2565, 5)  0 - 1

Ruben Felgaer (argentin, 2557, 5) – Sachdev Tania (indiai, 2403, 5)  1 - 0

Aziz Nezad Husein (katari, 2394, 5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2555, 5)  0 - 1

Hoang Thanh Trang (magyar, 2469, 4) – Eric De Haan (holland, 2303, 4)  1 - 0

Rudolf Anna (magyar, 2312, 3) – Wolfgang Linhart (német, 2130, 3)  döntetlen

 

Az élcsoport állása:

1-2. Nyikita Vityjugov és Nigel Short 7 pont

3-5. Gata Kamsky, Yu Yangyi és Maxime Vachier-Lagarve 6,5

6-23. Le Quang Liem, Michael Adams, Kiril Georgijev, Vaszilij Ivancsuk, Eduardo Iturrizaga, David Navara, Ivan Salgado Lopez, Jan Ehlvest, Chand Sandipan, Grigorij Oparin, Alekszej Shirov, Daniel Fridman, Nana Dzagnidze, Ruben Felgaer, Jose Ibarra Jerez, Anna Muzicsuk és Zhao Xue 6

24-38. Gawain Jones, Vladiszlav Tkacsijev, Antoaneta Dztrfanova, Dariusz Swiercz, Radoslaw Wojtaszek, Viktorija Cmilyte, Pia Cramling,… 5,5

47. Hoangg Thanh Trang 5

154. Rudolf Anna 3,5

 

Az élcsoportban a 9, forduló párosítása:

Nigel Short (angol, 2690, 7) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2694, 7)

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2711, 6,5) – Gata Kamsky (amerikai, 2740, 6,5)

Yu Yangyi (kínai, 2688, 6,5) – David Navara (cseh, 2710, 6,5)

Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2758, 6) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2582, 6)

Michael Adams (angol, 2725, 6) – Jan Ehlvest (amerikai, 2603, 6)

Chanda Sandipan (indiai, 2590, 6) – Alekszej Shirov (spanyol, 2708, 6)

Reinier Vazquez Igarza (spanyol, 2565, 6) – Le Quang Liem (vietnami, 2705, 6)

Daniel Fridman (német, 2667, 6) – Ruben Felgaer (argentin, 2557, 6)

Eduardo Iturrizaga (venezuelai, 2650, 6) – Zhao Xue (kínai, 2554, 6)

Nana Dzagnidze (grúz, 2555, 6) – Kiril Georgijev 8bolgár, 2643, 6)

Jose Ibarra Jose (spanyol, 2538, 6) – Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2606, 6)

Grigorij Oparin (orosz, 2478, 6) – Vladiszlav Tkacsijev (francia, 2650, 5,5)

Radoslaw Wojtaszek (lenygel, 2723, 5,5) – Viktorija Cmilyte (litván, 2515, 5,5)

Dronavalli Harika (indiai, 2514, 5,5) – Gawain Jones (angol, 2632, 5,5)

Ju Wenjun (kínai, 2505, 5,5) – Mateusz Bartel (lengyel, 2629, 5,5)

Joseph Gallagher (svájci, 2499, 5,5) – Dariusz Swiercz (lengyel, 2627, 5,5)

Olga Dolzsikova (norvég, 2239, 5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2469, 5)

Dietmar Gieritz (német, 2112, 3,5) – Rudolf Anna (magyar, 2312, 5)

 

Le Quang Liem (2705) - Short,N (2690)
Vezércsel [D37]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fe7 5.Ff4 0-0 6.Vc2

A legnépszerűbb változatban, a 6.e3 Hbd7 eltérésben az elmúlt hónapokban is fontos partikat láttunk többek között a Giri-Topalov, Gelfand-Topalov, Topalov-Giri, Kaszimdzsanov-Topalov összecsapásokban.

6...c5 7.dxc5 Ha6 8.e3 Hxc5 9.Fe2 dxc4 10.Fxc4 a6 11.a4 Fd7 12.0-0 Fc6 13.Bfd1 Va5 14.Hd4 Bfc8 15.Hxc6 Bxc6 16.h3

Le Quang Lien kicsi előnyét két lépéssel elrontotta.

16...Bac8 17.Fb5 Bb6 18.Fe2 Hce4 19.Ff3 Hxc3 20.bxc3

 

 

20...g5 21.Fg3 Bxc3 22.Vd2 Bbb3 23.Bac1 b6 24.Bxc3 Vxc3 25.Vxc3?! Bxc3 26.Fe5 Bc4 27.Bd4 Bc5 28.Fxf6 Fxf6 29.Bd7 Kf8 30.Ba7 a5 31.Fh5 Fe7 32.Ba8+ Kg7 33.Ba7 Kf6 34.g3?

Őrizetlenül hagyta a c4 mezőt, Nigel Short jó cserével – a b6 gyalogért leütötte az a4-gyet –  nyerőesélyekhez jutott.

 

34...Bc4 35.Bb7 Bxa4 36.Bxb6 Bc4 37.Ba6 a4 38.Kg2 a3 39.Fe2 Bc3 40.Ff3 Fc5 41.Fe4 h5 42.Kf3 Ke5 43.Fh7 Bb3 44.g4 h4 45.Ba4

 

45...Bb2 46.Ba5 Kd6 47.Fd3 Kd5 48.Ff1 a2 49.Fd3 Bd2 50.Fa6 e5 51.Fb7+ Kc4 52.Ke4 Kb3 53.Fd5+

 

53...Bxd5 54.Bxa2 Bd6 55.Ba5 Kb4 56.Ba2 f6 57.Kf5 Kc4 58.Bc2+ Kb5 59.Bb2+ Kc6 60.Bc2 Kb6 61.Ke4 Kb5 62.Kf5 Fb4 63.Kg6 Fe1 64.Kf5 Kb4 65.Be2 Fd2 66.f3 Kc3 67.Ke4 Bd3 és világos feladta

 

Kamsky,G (2740) - Vityjugov,N (2694)
Katalán megnyitás [E08]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.g3 Fb4+ 4.Fd2 Fe7 5.Fg2 d5 6.Hf3 c6 7.Vc2 0-0 8.0-0 b6 9.Bd1 Hbd7 10.Ff4 Fb7 11.Hc3 dxc4 12.Hd2 Hd5 13.Hxc4 Hxf4 14.gxf4 Vc7 15.e3 Bad8 16.a4

Nyikita Vityjugov világossal is játszotta már a változatot, a 16.Bac1 c5 17.d5 exd5 18.Hxd5 Fxd5 19.Bxd5 b5 folytatást vetette be az izraeli Roiz ellen. Gata Kamsky a nankingi csapat-világbajnokságon Lékó Péterrel a 16.Ve2 Hf6 17.He5 c5 18.Bac1 Vb8 19.dxc5 Fxc5 20.Fxb7 Vxb7 21.Vf3 Vxf3 22.Hxf3 Bxd1+ 23.Bxd1 Bc8 24.He5 Kf8 25.Hb5 a6 26.Ha7 Ba8 27.Hac6 Ke8 28.Bc1 Hd5 29.Hd3 Fd6 30.Hd4 He7 31.Kg2 változatban remizett.

16...Fb4 17.He4 Fe7 18.a5 c5 19.axb6 axb6 20.dxc5 Hxc5 21.He5 Vc8 22.Hxc5 Fxg2 23.Kxg2 bxc5 24.Bxd8 Vb7+ 25.Kg1 Bxd8

 

26.Bd1

Az amerikai nagymester a gyalogért cserébe aktivitást kapott.

26...Bxd1+ 27.Vxd1 Vxb2 28.Va4 Vb1+ 29.Kg2 Vb7+ 30.Kf1 Vc8 31.Ke2 f6 32.Vc6 Vxc6 33.Hxc6 Kf7 34.Kd3 Fd6 35.Hd8+ Ke7 36.Hb7 Kd7 37.Kc4 Kc6 38.Hd8+ Kd7 39.Hb7 Kc6 40.Hd8+ és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

Komment 0 | Reblog! 0 |

Legfrissebb bejegyzések

Fabiano Caruana a GCT SuperUnited Croatia rapidverseny győzteae, 3 pont az előnye 
2024. 07. 13.

Zágrábban ma kezdődik a Grand Chess Tour 2024 harmadik versenye, a SuperUnited Croatia
2024. 07. 10.

Fabiano Caruana a bukaresti Superbet Chess Classic győztese, rapid rájátszádban legyőzte ruválisait
2024. 07. 06.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 30 pontos  előnnyel vezet Hikaru Nakamura előtt 
2024. 07. 02.

A bukaresti Superbet Chess Classsic viadalon Fabiano Caruana játszik címvédőként
2024. 06. 26.

Stavangerben Carlsen hatodszor győzött, két ponttal előzte meg Nakamurát, Ju Wenjun 3 pontos előnnyel nyert
2024. 06. 08.

A Norway Chess 2024 viadalok utolsó fordulója előtt Carlsen és Ju Wenjun is másfél pontos előnnyel vezet
2024. 06. 07.

Carlsen wlőnye egy pontra nőtt, Ju Wenjun ismlt az élen
2024. 06. 05.

Carlsen udőtúllépéssel vesztett, Nakamura hátránya fél pontra csökkent, Muzicsuk előnye fél pont
2024. 06. 04.

Ding Liren kétlépéses mattot nézett el Carlsen ellen, a norvég világelsp átvette a vezetést
2024. 06. 03.

Félidőben Nakamura egypontos előnnyel vezet Carlsen előtt, Vaishali előnye is egy pont, Muzicsuk a mésodik
2024. 06. 02.

A világranglisták éllovasai megőrizték vezető pozíciójukat
2024. 06. 01.

A Norway Chess 2024 Noway viadallokon a négy forduló után Nakamura és Vaishali vezet
2024. 05. 31.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte Carlsent, átvette a vezetést, Caruana nyert Ding Liren ellen
2024. 05. 30.

Carlsen az Armageddon játszmában legyőzte a címvédő Nakamurát, Vaishali 3 pontos nyeréssel vezet
2024. 05. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog